r Oe Thant vraagt Britten om bommen voor UNO UNO houdt buitenwijken van Elisabethstad bezet Hoop op nieuwe Algerijns- Franse onderhandelingen m Wereldnieuws Van dag tot dag I Deens parlement akkoord met gezamenlijk NAVO-opperbevel In dienst geklopt "toon" Moeilijke beslissing voor Macmillan Tsjombe in zijn land teruggekeerd Loethoeli mag in Oslo niet doen wat hij wil raatótoel Ben Bella c.s. naar het kasteel Aunoy A, a/s tjonge VRIJDAG 8 DECEMBER 1961 HARMONISCH IN SMAAK, AFWERKING EN VERPAKKING WEEKABONNEMENTEN Kort nieuws Bevoogding wordt geleid van Zuid-Afrika uit Op de M. Mok W V H uisarrest A anslagen moet zW Met de Deense aanvaarding van een ge meenschappelijk Deens-Duits Oostzeecom- mando in het kader van de NAVO heeft de organisatie der Westelijke defensie in Noord-Oost-Europa een nieuw en practi- scher karakter gekregen. De dreigementen van de Sovjet-Unie jegens Scandinavië heb ben ongetwijfeld de Deense bereidwillig heid tot deelneming in dit commando be vorderd, zodat men zou kunnen stellen dat de pogingen tot intimidatie, die Mos kou ten opzichte van alle Noord-Oosteuro pese landen heeft ondernomen, in Dene marken al dadelijk een averechtse uit werking hebben gehad. Denemarken is nooit sterk militaristisch geweest, afgezien nog van de betrekkelijk beperkte omvang van zijn militaire poten tie. Het heeft in 1940 meer lijdelijk dan militair verzet geboden en gedurende de Duitse bezettingstijd bewezen dat deze wij ze van defensie ook in een klein land zeer effectief kan werken. Thans echter gaat het positiever voorbereidingen treffen tot een daadwerkelijk militair verzet bij even tuele onverhoopte noodzaak. Het verbindt zich met West-Duitsland onder de overwe ging, dat een zo hecht mogelijk in West- Europa geïntegreerd West-Duitsland de kans op een nieuwe wereldramp verkleint. Dit is letterlijk als argument aangevoerd door de Deense regering en het betekent, dat Denemarken allerminst blind is voor het Duitse gevaar, doch de beteugeling daarvan liever in Westeuropees verband zoekt dan in een politieke isolatie. Het her innert zich waarschijnlijk heel helder, hoe de volkomen afwezigheid van Westeurope- se coördinatie indertijd de succesvolle veldtocht van Hitier tegen dit Westen mo gelijk heeft gemaakt. Dat het deze kans niet een tweede keer wil lopen en dat het zeker niet het risico wenst te aanvaar den een bij de Sovjet-Unie ingelijfd Oost- Duitsland tegenover een verbrokkeld Wes ten te zien optrekken, heeft het alternatief van een practische deelneming in de Wes telijke verdediging samen met West-Duits land voor de Denen onvermijdelijk ge maakt. Het parlement heeft door een on dubbelzinnige instemming dit alternatief geaccepteerd. Aan de andere kant heeft Denemarken goed begrepen, dat het in een te gevaarlijke positie verkeert om onnodi ge uitdagingen te lanceren. Daarom: geen kernwapens of buitenlandse bases in vre destijd op zijn grondgebied. Deze Deense intrede in de „grote politiek" heeft allure, doordat zij op realistische overwegingen blijkt te zijn gebaseerd. De N.T.S.-beslissing om journaal-redac teur C. van Hoewijk drie dagen te schor sen op grond van het vrij onschuldig lij kend wijzigingetje in zijn tekst, is kenne lijk bedoeld als een interne disciplinaire maatregel die niet bestemd was om open baar te worden. Nu dit toch is geschied kan niet meer voorkomen worden dat het publiek zich afvraagt of die straf niet erg z\vaar is in verhouding tot de overtreding want dié staat vast en of er niet andere factoren hebben meegespeeld. Want het is algemeen bekend dat de heer Van Hoewijk een fervent deelnemer aan de 48-uursstaking was en dat zijn hoofd redacteur C. Enkelaar zich van die sta king volledig gedistantieerd heeft en zelfs gepoogd heeft door middel van free-lan cers de gevolgen van de staking voor zijn Journaal te ontkomen. Dat is hem niet gelukt. KOPENHAGEN (Reuter) Het Deense parlement heeft met 149 tegen 13 stem men, bij een onthouding, zijn goedkeuring gegeven aan een Deense deelneming aan een NAVO-opperbevel voor het Oostzeege bied, samen met West-Duitsland. De tegen stemmers waren alle elf afgevaardigden van de socialistische Volkspartij, een so ciaal-democraat en een radicaal. Advertentie De ministers van Buitenlandse Zaken en van Defensie Jens Otto Krag en Hansen, hadden tevoren betoogd dat Denemarken evenzeer het recht heeft zich te verdedi gen als de Sovjet-Unie. De Russische re gering heeft geprotesteerd tegen de instel ling van het opperbevel. Het commando zal alleen in geval van oorlog en tijdens NAVO-oèfeningen in wer king treden. Het Deense standpunt ten aanzien van opslag van kernwapens op Deens gebied wordt er niet door veran derd. Volgens het plan zullen de Westduit sers slechts om de drie jaar het bevel krij gen over de grondstrijdkrachten van Jut land en Sleeswijk-Holstein en over de zee strijdkrachten in het Oostzeegebied. Het commando moet beurtelings voor een pe riode van drie jaar door een Westduitser of een Deen vervuld worden. Het wordt in Rendsburg (West-Duitsland) gevestigd. Het gemeenschappelijk commando voor het Oostzeegebied, dat op Jutland zal wor den gevestigd, zal permanent aan een Deen worden opgedragen. Het bevel over de grondstrijdkrachten van Seeland en Born- holm en over de gehele luchtmacht in het Oostzeegebied wordt eveneens aan de De nen toevertrouwd. De hoofdkwartieren hiervan worden in Denemarken opgericht. Een derde van het personeel der comman dostaven zal uit Denen, een derde uit Duit sers en voor de rest uit leden uit andere NAVO-landen worden gevormd. Voor de regeringszetel, het kasteel Chris- tiansborg in Kopenhagen hebben ruim dui zend mensen vreedzaam gedemonstreerd tegen het besluit. Er werd ook gedemon streerd op de publieke tribune. Zodra de zitting was geopend, daalde vanaf de pu blieke tribune een regen van vlugschriften op de hoofden van de parlementsleden neer. Ook werd op de publieke tribune ge schreeuwd en met de vuisten op de balu strade gehamerd. Er ontstond een hand gemeen met de politie, waarna de demon stranten werden weggeleid via de achter deur. «.3? Ki XLVSUi doosjes dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE §00000000c0000000c000000cxxx500000a»000c0000000000cx)0c00 LONDEN. De Britse regering staat voor het moeilijkste besluit sinds het begin van de Kongo-crisis. Oe Thant, de secretaris-generaal van de UNO. heeft Londen dringend verzocht om de In dische Canberra-straalbommenwerpers, die voor de Volkenorganisatie dienst doen in Katanga, van bommen te voor zien. De Canberra's zijn van Britse makelij; de aangeboden Amerikaanse bommen passen niet in de luiken van deze toestellen. Vandaag wordt Enge- lands beslissing venvacht. De regering heeft tot nu toe geaarzeld een besluit te nemen, omdat de Britse reactie tot verdeeldheid in het Gemenebest of een geschil met de Verenigde Satten kan leiden. De Britse regering is namelijk gekant tegen grootscheeps militair op treden in Katanga. Zij vindt dat de UNO niet verder mag gaan dan een beperkte politie-actie om vechtende groepen te scheiden. ~n-, fa of M USlba '^01 ÏOOV SJOUW Lord Home, de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, heeft donderdag in het Hogerhuis verklaard, dat er in Katanga nog steeds sprake is van een dergelijke beperkte actie en dat de militaire opera ties'niets te maken hebben met de uitvoe ring van de jongste resolutie der Veilig heidsraad. Hij zeide dat hij van het UNO- secretariaat in New-York de verzekering had ontvangen, dat het doel van de ope raties slechts is om voor de UNO-troepen bewegingsvrijheid en beveiliging van de strategische posities in en rond Elisabeth stad te verzekeren. Welensky Home zeide ook, dat Tsjombe uit Parijs naar Katanga is teruggekeerd op dringend verzoek van Sir Roy Welensky, de pre mier van Zuid-Rhodesië, die zegt dat Tsjombe's aanwezigheid dringend nodig is om verder bloedvergieten te voorkomen en een verzoening tot stand te brengen. Home waarschuwde, dat, indien de UNO zich te veel in een oorlog verwikkelt of zou trachten zelf een koloniale macht te worden, dit haar einde zou betekenen. Tot dusver heeft Engeland aan elk verzoek van de UNO voor steun voldaan, maar de poli tieke consequenties van een verschaffing van bommen zijn enorm. Er bestaat reeds een kloof tussen Engeland en Amerika over Kongo. Amerika heeft de Britse poli tiek te zacht genoemd. De kloof zou wor den vergroot, indien de Britse regering het verzoek van de UNO weigert. Nu is het zó dat de heer Van Hoewijk, in functie zijnde als journaalredacteur, zich een toespeling op de staking heeft veroorloofd tijdens een N.T.S.-uitzending. Dat is inderdaad een fout, omdat hij al dus de Journaaldienst als instantie be trok in de protestactie waar die dienst zich, officieel belichaamd door de hoofd redacteur, geheel tégen had verklaard. Natuurlijk heeft de heer Van Hoewnjk door het gewraakte accentje geen mening over de staking uitgesproken. Maar hij heeft de indruk gewekt dat de Journaal- dienst zich leent voor een grapje in een zaak die geen grapje verdraagt. Per saldo stond de heer Van Hoewijk weer voor de camera's na twee dagen als staker ge schorst te zijn geweest. Hij kon zich in die positie, die ook aan het publiek be kend was, niet veroorloven de staking „en bagatelle" te betrekken in een uitzen ding van de dienst, die zijn houding tij dens de staking duidelijk veroordeeld had. Een andere zaak is natuurlijk of de heer Enkelaar gelijk heeft gehad door zich van de staking te distantiëren. Het is hier echter niet de vraag wiens hou ding inzake de staking die van de heer Enkelaar of die van de heer Van Hoe wijk de meeste sympathie verdient De zaak is dat een zojuist van schorsing teruggekeerde redacteur het medium waarvoor zijn, van een staking afkerige, hoofdredacteur de verantwoordelijkheid draagt, heeft gebruikt voor een grapje- voor-de-goede-verstaander. Aldus is het Journaal geïncrimineerd in een zaak waarvan het zich steeds gedistantieerd had. Gezien die verhoudingen is de inter ne disciplinaire maatregel volledig te bil lijken. Wel moeten wij hier aan toevoegen dat wij voor de heer Van Hoewijk zijn blunder betreuren; vooral ook omdat hij aldus af breuk doet aan de ernst van de actie waar voor hij zich zo heeft ingezet. Want hoe hebben de stakers immers de nadruk ge legd op het feit dat de actie niet vooral voor eigen salarisverbetering is gevoerd, maar in het ernstige belang van televisie kijkend Nederland! De heer Van Hoewijk is in dienst geklopt omdat hij de verhou dingen uit het oog heeft verloren. Het is jammer dat het niet alleen de verhoudin gen in de Journaaldienst zijn, maar ook die van de ernstige protestactie van de groep-73, de 48-uursstakers. ELISABETHSTAD (UPI en Reuter) I Het centrum van Elisabethstad werd donderdagavond door de Katangese troe pen beheerst. De militairen van de UNO in hoofdzaak Goerkha's en Zweden waren op dat moment niet verder ge komen dan de oostelijke en de noorde lijke toegang tot de stad. De afgelopen nacht is het rustig geweest in de stad. De bewoners van huizen in de buiten wijken van Elisabethstad. die zijn ge legen nabij de weg naar het vliegveld, zitten in hun woningen verscholen, ter wijl de soldaten slag leveren om het bezit van de tuinen. Elisabethstad heeft zevenduizend Europese bewoners. Ve len hunner kunnen hun huizen of de woningen, die zij zijn binnengevlucht, toen de gevechten uitbraken, niet meer verlaten. Zij kunnen slechts door de telefoon met elkaar in verbinding blijven. Straalvliegtuigen van de UNO hebben gisteren een opslagplaats van munitie op tien kilometer van Elisabethstad gebom bardeerd. De strijd op de grond heeft drie brandpunten: een viaduct tussen de stad en het Zweedse kamp, een plein aan de weg naar het vliegveld en de omgeving van het UNO-hoofdkwartier met het aangren zende Indische kamp. President Tsjombe is intussen donderdag avond laat vanuit Rhodesië per auto in Elisabethstad teruggekeerd. Tsjombe pas seerde de grens bij Bancroft, Rhodesië, met een klein Katangees gevolg. Donder dag was hij vanuit Brazzaville per vlieg tuig geland in Ndola, Noord-Rhodesië. Amerikaanse transportvliegtuigen heo ben vandaag hun vervoer van troepen en materieel voor de UNO naar Elisabethstad voortgezet, onder bescherming van straal jagers van het UNO-leger in Kongo. De luchtbrug was gedurende vierentwintig uur onderbroken geweest, nadat een Globe- master donderdag boven Elisabethstad door Ka tangezen was beschoten. Vanmor gen vertrokken vanuit Leopoldstad vier Globemasters met aan boord Ierse verster kingen. Een vijfde zette koers naar Kin- doe om verkenningsvoertuigen van het Maleise detachement aldaar op te halen en naar het strijdtoneel over te brengen. In Leopoldstad is donderdagavond een groep van tien Zweedse, Ierse en Indische gewonden uit Elisabethstad aangekomen. Zij worden behandeld in het UNO-zieken- huis in de centrale Kongolese hoofdstad. Voor de gevechten begonnen werd de sterkte van de in Elisabethstad liggende UNO-troepen geschat op drieduizend offi cieren en manschappen, een bataljon Zwe den. een bataljon Goerkha's en een bataljon Dogra's. Op de eerste dag van de gevech ten zijn Zweedse versterkingen aangeko men, de volgende dagen Ierse eenheden, die rechtstreeks uit hun land naar het strijdtoneel werden gevlogen. Tsjombe oe- schikt naar schatting over twaalfduizend gendarmes en parachutisten plus 250 blan ke huurlingen. Annigoni schildert Kennedy. De bekende Italiaanse schilder Pietro Annigoni is uit Rome naar de Verenigde Staten vertrok ken waar hij een portret zal schilderen ~n president Kennedy. Annigoni heeft onder andere koningin Elizabeth van Engeland geportretteerd. OSLO (Reuter) (AFP, UPI) De Nobel prijswinnaar voor de vrede 1960, Albert Loethoeli, die zich in Oslo bevindt voor het in ontvangst nemen van zijn prijs heeft op een persconferentie gezegd dat hij het uittreden van de Nederduits Her vormde kerk in Zuid-Afrika uit de Wereld raad van Kerken „een verschrikkelijk iets" acht. „Misschien zou ik moeten zeg gen een droevig feit", aldus Loethoeli Hij vindt het echter bemoedigend, dat er binnen deze kerk geestelijken zijn, die aan de juistheid van het kerkelijke beleid be ginnen te betwijfelen. „Over het geheel genomen is deze kerk echter zeer conser vatief", zo zei hij. Loethoeli meent dat blank en zwart in Zuid-Afrika vreedzaam naast elkaar kun nen leven. „Indien ik dit niet geloofde zou ik geen lid willen zijn van de Nationale Congrespartij". „Ik zal voortgaan met mijn strijd voor de rechten van mijn volk", zo verklaarde hij. Loethoeli werd bij zijn aankomst op het vliegveld van Oslo verwelkomd door de voorzitter van de Noorse parlementaire Nobelcommissie, Gunnar Jahn, en de di recteur van het Nobelinstituut, August Schou. Loethoeli zei, dat hem voor zijn reis naar Noorwegen beperkingen waren opgelegd. „Ik mag Oslo niet verlaten en ik mag niet meer dan twee persconferen ties houden", aldus de Nobelprijswinnaar. „Ik heb bet pog nooit zo koud gehad" zo zei Loe'thóeli over de temperatuur, die op dat moment tien graden onder nul was. Onder de persoonlijkheden die Loethoe li gisteren op doorreis in Londen verwel komden, waren dr. Ambrose Reeves, uit gewezen anglicaans aartsbisschop van Jo hannesburg, en Philip Noël Baker, win naar van de Nobelprijs voor de vrede in 1959. Zelfkennis Ken uzelven", konden de oude Grieken op de tempel in Delphi lezen. Het was een vermaning die sindsdien ontelbare malen is herhaald en ze bezit dan ook een gezag dat ik niet graag zou willen betwisten. Er gehoor aan geven is echter moeilijk, ja in volledige zin onmogelijk. Het streven naar zelfkennis blijft niettemin schoon en ik wil aannemen dat het juist dit streven is en niet zozeer de onbereikbare afgeronde zelf kennis, waarop de vermaning doelt. Dat het betrachten van zelfkennis een bezigheid is waarmee men zijn leven lang in de weer kan blijven, is mij dezer dagen nog eens extra duidelijk geworden. Door een verblijdende samenloop van omstan digheden kwam ik in het bezit van een foto, voorstellende een kleine klas school kinderen, allen op de drempel van de pu berteit of reeds een stap daaroverheen. Het lijkt eenvoudig, zichzelf uit een zevental te herkennen, vooral wanneer men bij voor baat weet dat men er deel van uitmaakt. Ik kan dan ook niet zeggen dat ik lang hoefde te zoeken, maar het merkwaardige was dat mijn zelfherkenning langs een omweg tot stand kwam. Zes van de zeven kon ik namelijk zonder aarzelen thuisbrengen. De enige figuur die mij vreemd bleef, moest ikzelf dus wel zijn. Wie nu de opmerking maakt dat uiter lijke zelfherkenning en innerlijke zelfken nis twee verschillende zaken zijn, moet ik gelijk geven. Maar het blijft een vreemde en lichtelijk verbijsterende gewaarwording wanneer men zich met de beste wil niet kan voorstellen dat men er ooit zo heeft uitgezien als een strikt waarheidslievende foto getuigt. En er zijn daarbij toch wel degelijk dingen in het spel die met des mensen binnenkant te maken hebben. Men kan namelijk niet volhouden dat er geen enkele betrekking tussen het uiterlijk en het innerlijk bestaat. Aan de hand van li chamelijke kenmerken is er dan ook heel wat kennis omtrent een mens te vergaren. Sedert ik die foto heb teruggezien, vraag ik me telkens af of we in de loop van ons leven niet voortdurend veranderen en wel zo grondig dat er van de vroegere mens niets, althans niets herkenbaars overblijft. Wat heb ik gemeen met de opgeschoten knaap die mij van die foto aankijkt? Hij kon mij nog niet kennen en ik ken hem niet meer. Als hij aan zelfkennis heeft ge daan waarvoor hij overigens nog wel iets te jong was dan zou hij, dat wil zeggen ik, aan die zelfkennis nu niets meer hebben. Vandaar dat ik hierboven zei dat men met zelfkennis zijn leven lang doende moet blijven. Misschien is het voor het bewaren van een aantal illusies beter, zulke foto's maar niet meer in handen te nemen. Men kan dan het beeld dat men van zijn jeugdige zelf meedraagt, ongerept houden. En dat is heel b'elangrijk, indien niet voor onze zelfkennis, dan toch voor ons leven dat in nerlijk voor een groot deel teert op de in drukken die we in onze jeugd hebben op gedaan. Illusies zouden vermoedelijk de Griekse wijze die de befaamde spreuk heeft uit gedacht, niet hebben kunnen bekoren. Zijn vermaning is daarvoor te strak, te abso luut. Maar miéschien zou hij zich hebben laten overtuigen door mijn verzekering dat ze haar mijn mening onmisbaar zijn ook voor onze zelfkennis. PARIJS. De overplaatsing van Ben Bella en vier andere leden van de voor lopige Algerijnse regering wordt in Parijs beschouwd als een teken dat de geheime onderhandelingen tussen Frankrijk en het F.L.N. nu toch wel op de goede weg zijn. Na de bekendmaking van de vervolging die tegen de terroristen van de O.A.S is ingezet, zien diplomatieke waarnemers in Parijs in de verbetering van Ben Bella's lot een nieuw bewijs van een toenadering der beide standpunten. Indische UNO-troepen nemen stellin gen in langs de weg naar het vlieg veld van Elisabethstad, hoofdstad van de afgescheiden Kongolese provincie Katanga. De Indiërs rukten op om een Katangese aanval te kunnen afslaan. (T elefoto) je* Ben Bella schijnt de gevolgen van zijn hongerstaking intussen al wel goeddeels te boven zijn gekomen en hij zag er opgewekt en monter uit, toen hij gisteren met zijn bagage uit het hefschroefvliegtuig stapte, dat gedaald was vlak bij het kasteel Au noy, veertig kilometer van Parijs, dat hem als nieuw onderdak zal dienen. Van de honderd gendarmes, die de Algerijnse mi nisters moeten bewaken, is de helft in de dienstwoningen van het kasteel zelf en de rest in de feestzaal van het dorp Aunoy ondergebracht. Ook de persoonlijke ver tegenwoordiger van de Marokkaanse ko ning Mohammed Laghzaoui heeft zijn in trek in het kasteel kunnen nemen. (UPI) Ben Bella en zijn metgezellen hebben ieder een eigen kamer met radio en televisie. De Algerijnen, die huisarrest hebben, hebben op het kasteel en het daar bij behorende park volledige bewegings vrijheid. Zij mogen ook onbeperkt telefo neren. Naar verluidt is de Algerijnse ge vangenen toegestaan bijna iedereen te ont vangen. Ben Bella heeft donderdag een be spreking gehad met twee vertegenwoordi gers van koning Hassan II van Marokko. Verondersteld wordt, dat indien de Frans-Algerijnse besprekingen worden hervat, de gevangen ministers toestemming zal worden gegeven telefonische bespre kingen met de Algerijnse delegatie te voeren. (Reuter en AFP) Volgens het rechts- radicale Parijse blad „l'Aurore" is er sprake van een „mogelijk staken van het vuren (in Algerije) vóór Kerstmis". Onder aanhaling van .bepaalde officiële kringen" schrijft het blad dat er in de afgelopen 48 uur „belangrijke vorderingen" zijn ge maakt tijdens uiterst geheime bespre kingen. ALGIERS (Reuter, AFP en UPI) In Algerjje zijn donderdag weer twaalf aan slagen gepleegd waarbij vier doden z(jn gevallen en elf personen werden gewond. Drie gewonden waren het slachtoffer van plasticbommen waarvan er in totaal 22 ontploften. In het beboste gebied rond Ziama-Man- sourian (Noord-Constantine) zijn de met kogels doorzeefde lichamen gevonden van vier Europeanen die als vermist waren opgegeven. De vermoorden, twee Fran sen, een Duitser en een Belg, waren leden van het bewakingskorps van een olie maatschappij in de Sahara. Men neemt aan dat zij door terroristen van de F.L.N. om het leven zijn gebracht. Advertentie Japan geweigerd Welingelichte zegslieden hebben te New York verklaard dat Rus land donderdag botweg heeft geweigerd om Japan te accepteren als lid van een nieuwe commissie voor >nderhandelin- gen inzake het ontwapeningsoverleg. 300.000 agenten. De assistent-directeur de Amerikaanse federale recherche (F.B.I.), William C. Sullivan, heeft in een rede voering tot een vereniging van Ameri kaanse zakenlieden de schatting gegeven dat 300.000 agenten werkzaam zijn voor 37 communistische organisaties. Zij zor gen voor inlichtingen en beveiliging van het Sovjet-blok. Sullivan waarschuwde dat een aantal van deze agenten zich richt op Amerikaanse industriële en we tenschappelijke bijeenkomsten, om waardevolle militaire, wetenschappelijke en industriële gegevens te vergaren. Bestuurbare ruimteeabine. De Ameri kaanse organisatie voor lucht- en ruim tevaart, N.A.S.A., is van plan snel over te gaan tot het ontwerpen van een ruim tevoertuig dat twee man kan vervoeren en door middel van stuurraketten in de ruimte kan manoeuvreren. Het is de be doeling dat het voertuig in de ruimte samenkomt met een Agena-cabine die een baan om de aarde zou beschrijven. Dit zou de eerste ruimte-ontmoeting zijn. De kosten van het program wor den geschat op 500 miljoen dollar. De proeven zouden dienen als oefening voor verkenning van de maan. Ongewenst. De Venezolaanse journalisten vereniging, die door communisten wordt beheerst, heeft president Kennedy een ongewenst persoon genoemd. Zij sprak zich uit tegen het bezoek, dat het Ameri kaanse staatshoofd binnenkort aan Ve nezuela zal brengen. De verenigingsle den, die op de hand van de regering zijn, waren niet aanwezig, toen dit be sluit werd genomen. vliegongeluk. In Kasji Foekoeaka, in Zuid- Japan, is donderdag een Amerikaanse straaljager neergestort. Het toestel kwam tussen gebouwen terecht, waarbij een persoon om bet' leven kwam; 22 mensen worden vermist. De piloot was uit het brandende vliegtuig gesprongen en wist zich met zijn parachute te redden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3