Westelijke „Grote Drie" verdeeld over Katanga Britten weifelen in de Katangese crisis Loethoeli stormachtig toegejuicht in Oslo WERELDNIEUWS Haarlemmers Kroesjtsjevs verklaringen helpen de kloof in de NAVO overbruggen Moskou beschuldigt Duitse NAVO-generaal van oorlogsmisdaden Wel bommen - geen bommen - toch bommen voor de UNO ^Praatótccl Fel requisitoir over rassenpolitiek Op de A rtis Doodvonnis in Sovjet-Unie wegens valutazwendel P. H. Schroder 4- Ambassadeur verdween HAARLEMSE KLEDING CENTRALE Advertentie (Van onze correspondent) PARIJS Na het Frans-West-Duitse duet van zaterdag is maandag in diplo matiek Partfs het Anglo-Amerikaans-Fran- *e trio opgetreden, dat in de middag, rpnieuw met Westduitse medewerking, in de persoon van minister dr. Schroder, die in dit internationale concert debuteerde, lot een kwartet werd uitgebreid. Met in gang van morgen zal het diplomatieke ensemble in de NAVO-verband uit vijf tien leden bestaan. Des morgens bestond het repertoire uit de problemen Katan ga, Laos en Vietnam, en des middags vonden de vier ministers van Buitenland se Zaken, de Franse gastheer Couve de Murville, de Amerikaan Dean Rusk, fe Brit Lord Home en de Westduitser Schro der, het zwaarste nummer waarop ze de ze week hun krachten zullen moeten be proeven Berlijn voor een eerste kennismaking op hun lessenaars. Zowel des morgens als des middags moesten er al heel wat noten worden gekraakt en er zal dan ook veel inspanning en talent voor nodig zijn om alle dissonanten weg te werken en de harmonie in het wes telijke concert te kunnen herstellen. Nadat de grote westelijke drie de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk het des morgens vrij gemak kelijk eens wisten te worden over hun ir- zichten ten aanzien van Laos en zelfs Vietnam, waarover in Genève tevoren dan ook al een overeenkomst was bereikt, sta ken bij een bespreking over de jongste gebeurtenissen in Katanga de tegenstelin- gen de kop al op. Tijdens het beraad werd er een telegram van minister Paul- Henri Spaak uit Brussel binnengebracht, waarin tegen de UNO-actie in Katanga protest werd aangetekend. Alleen de Ame rikaan Rusk bleek helemaal achter de de UNO-actie tegen Tsjombe te staan. Couve de Murville sprak van ontoelaat bare inmenging in binnenlandse politieke aangelegenheden waarbij Algerije on getwijfeld wel door zijn hoofd zal hebben gespookt en, ofschoon in iets om- floerster termen, bleek ook zijn Britse collega, Home, —na de rebellie in zijn Conservatieve partij over deze kwestie van oordeel te zijn, dat het de voorkeur verdiende dat de Kongolezen op eigen krachten tot een aanvaardbare oplossing voor hun moeilijkheden zouden komen. Om een uur, toen de drie excellenties de groene voor de blanke tafel verwis selden om de lunch te gaan gebruiken, werd ook hun Westduitse ambtgenoot Schroder in het gezelschap opgenomen, en van dat ogenblik af was Bei-lijn niet meer van de lucht. Het allesoverheer sende probleem, waarmee deze week in Parijs in klein en groter verband gewor steld zal moeten worden, geldt de vraag of het zin en nut kan hebben op korte termijn, en vermoedelijk begin volgend jaar, de kwestie Berlijn samen met de Russen aan te snijden. Ofschoon de gedachtenwisselingen hier over nog maar in de eerste fasen ver keren, kan toch al wel worden geconsta teerd, dat de kansen op een akkoord tussen Frankrijk, dat zich altijd tegen ieder contact met Moskou heeft verzet, en de rest der westelijke wereld sedert za terdag wel enigszins gestegen zijn. De Gaulle, of zijn woordvoerder, heeft zijn positie op dit speciale punt inderdaad ontegenzeggelijk verbeterd, een verbete ring die hij en voor deze paradox leek gisteren nog geen verklaring gevon den te zijn aan zijn aartsvijand Kroesjtsjev dankte. Kroesjtsjev heeft in een tamelijk botte aanval op de weste lijke imperialisten, die hij tussen neus en lippen ook even met, een paar bom men van nog zwaarder kaliber dreigde, de hoop op een Oost-Westgesprek uitslui tend over Berlijn een belachelijke illusie genoemd. Het Westen moet vooral niet denken, al dus de Russische premier, dat wij ons als politie-agenten willen laten verhuren ten behoeve van een regeling voor de toe gangswegen van Berlijn. Met die woorden heeft Kroesjtsjev president Kennedy en an dere voorstanders voor een gesprek met Moskou de wapens, althans op dit moment uit handen geslagen en tegelijkertijd De Gaulle gemakkelijk spel gegeven voor zijn betoog dat er met de Russen nu eenmaal nooit te praten valt. Een argument, dat de generaal zaterdag al, met de tekst van Kroesjtsjevs verklaring in de hand, onmid dellijk heeft uitgespeeld tegen bondskan selier Adenauer, die zich overigens wel niet zo heel moeilijk zal hebben laten over tuigen. Gisteravond zag het er dan ook naar uit, dat de breuk tussen Frankrijk en de rest van het Westen naar aanleiding van Ber lijn, die enkele dagen geleden nog dreig de, voorkomen zou kunnen worden. De Gaulle zou zich bovendien niet geheel on bereid hebben getoond langs officieuze weg in Moskou eens te laten uitvissen wat er zich in het achterhoofd van Kroesjtsjev precies afspeelt. Die opdracht zou dan aan de Amerikaanse ambassadeur ter plaatse kunnen worden toevertrouwd. Doch ook zonder Berlijn als explosieve factor in de westelijke wereld blijft er aan zorgen en zelfs conflictstof helaas nog geen gebrek. De diverse conferenties aan de Quay d'Orsay en van morgen af in het NAVO-paleis en tenslotte tussen „de zes" over Frankrijks voorstel voor een politiek secretariaat voor het „Europa der vader landen", worden op een andere plaats in Parijs deze week begeleid door een zitting van het parlement der Westeuropese Unie, waar de verschillende problemen der Euro pese en Atlantische politiek iets openharti ger, of althans in het publiek, worden be handeld. Zo zal het voormalige Nederland se Kamerlid kolonel J. J. Fens in een mi litair rapport zijn grote zorgen uitspreken over Frankrijks rol in de Westeuropese verdediging, die zelfs op papier aan de be- scheidenste eisen niet meer voldoet. In de kring van de zes E.E.G.-landen zal op zijn beurt minister Luns, gesteund door Spaak, die steeds duidelijker overhelt naar de Ne derlandse inzichten en verontrustingen op dit punt, vrijdag of zaterdag een nieuwe stormloop ondernemen tegen de ambities van De Gaulle, ondanks het feit dat zijn vijfde republiek nu in al haar voegen kraakt. MOSKOU (UPI) —In een heden gepu bliceerde Russische nota aan de Verenig de Staten wordt de Duitse generaal Adolf Heusinger, voorzitter van de permanente militaire commissie van de NAVO in Washington, beschuldigd van oorlogsmis daden en misdaden tegen de vrede en het mensdom. De nota werd vanochtend op het Russische ministerie van Buitenland se Zaken overhandigd aan de Amerikaan se ambassadeur Llewellyn E. Thompson. Wat later deden de Russen er mededelin gen over op een persconferentie. De be- beschuldigingen komen opvallend overeen met die, welke in Israel zijn ingebracht tegen Adolf Eichmann. Michael Tsjarlamov, perschef van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Moskou, vertelde aan buitenlandse jour nalisten dat in de nota wordt geëist dat de Verenigde Staten Heusinger arresteren en hem door de Sovjet-Unie laten berech ten. Volgens Tsjarlamov is de schuld van Heusinger vastgesteld door een Sovjet- commissie, welke een onderzoek instelde naar „misdaden van de Duitse fascisti sche indringers". Het Sovjet-persbureau Tass zeide dat de beschuldigingen zijn gebaseerd op docu menten, die waren gevonden in de archie ven van Hitiers leger, alsmede op feiten welke aan het licht waren gekomen tij dens het onderzoek dat door bevoegde Sovjet-organen werd uitgevoerd. Heusinger, die chef van de afdeling ope raties van de Duitse generale staf was tijdens de Tweede Wereldoorlog, bevond zich heden in Parijs, waar hij een zitting presideerde van de permanente militaire commissie van de NAVO. Hij werd tele fonisch door zijn adjudant over de nota ingelicht, doch weigerde commentaar 'e geven. Heusinger is sinds 1 maart 1961 voorzitter van de permanente militaire commissie. In de Sovjet-pers is Heusinger er bij her haling van beticht dat hij massamoorden op partisanen en boeren in Beylo-Rusland had bevolen. (Van onze correspondent) LONDEN De verwarring over Katan ga wordt dagelijks groter. De Britse re dering, welke vrijdag nog haar zegen ha( gegeven aan de bommerileverantie voor de UNO, heeft gisteren besloten een slag om de arm te houden. Dit heeft de zieden de rechtervleugel van de conservatieven echter allerminst gekalmeerd Heath, de Grootzegelbewaarder en onderminister van Buitenlandse Zaken, veroorzaakte maandagavond in het Lagerhuis grote dei ning door zijn mededeling, dat de Britse regering heeft besloten de aan hel com mando der UNO in Kongo toegezegde bommen vast te houden totdat nadere op heldering zal zijn ontvangen van de se cretaris-generaal over de preciese ge dragslijn van de Volkenorganisatie in Ka- tanga. Heath zeide. dat de opzienbarende verklaringen van vertegenwoordigers van de UNO in Katanga, welke in strijd zijn met de door de searetaris-generaal ge geven verzekeringen, tot dit besluit had den geleid. De Britse regering is vooral verstoord over de verwerping door de commandant der UNO van Tsjombe's beweerde vredes- ouvertures. (Tsjombe heeft dit zelf even wel tegengesproken.) De Britse regering, welke zich altijd tegen een bloedige op lossing van het Katanga-probleem heeft verzet, had vooral onder druk van de Ver enigde Staten aanvankelijk toegestemd twee dozijn bommen van duizend pond ter beschikking van de Indische vliegtuigen te stellen, welke in Katanga namens de UNO opereren. Door gedurende het weekeinde in Katan ga afgelegde verklaringen en speciaal door een in een Zweeds blad afgedrukt inter view met de Zweedse vertegenwoordiger bij de UNO, Linner, is Londens verden king, dat de Wereldorganisatie met wa pengeweld een politieke oplossing in Ka- tanga wil forceren thans toegenomen. „Engeland kan alleen steun verlenen aan zuivere defensieve maatregelen", aldus Heath, die uitdrukkelijk vaststelde, dat de actie der UNO nooit is opgevat als ge richt tegen de huurlingen. De strijd was volgens hem het gevolg van een incident bij een militaire wegversperring. In Parijs hebben Lord Home, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, en zijn Franse collega Couve de Murville maan dag gedurende de openingszitting van de conferentie van westelijke ministers van Buitenlandse Zaken tegenover hun Ameri kaanse collega Dein Rusk voorts ronduit verklaard, dat hun regeringen weigeren mee te gaan met de vrijwel critiekloze steun van de Verenigde Staten voor de militaire UNO-actie. Het is thans moeilijk aan de indruk te ontkomen, dat Londen een ommezwaai heeft gemaakt onder in vloed van de tegenstand bij de conserva tieven en vooral van Sir Roy Welensky, de premier van Zuid-Rhodesië. Donderdag wanneer het Lagerhuis zijn grote buiten landse debat houdt, zal zonder twijfel het bomconflict nog hevige politieke knaleffec ten veroorzaken, vooral wanneer zou blij ken dat de bommen toch aan de UNO zouden worden geleverd. NEW YORK (UPI) Gisteren werd in New York bekend gemaakt, dat de UNO een protest heeft gezonden aan de Britse regering waarin misnoegen wordt uitge sproken over het feit dat Britse mortier granaten via Noord-Rhodesië naar Katan ga worden gezonden. Het protest werd in Elisabethstad aan de Britse consul over handigd. Bij de protestnota was een staartvin gevoegd van een Britse mortier granaat. conferentie, dat president Tsjombe van Katanga van plan is een verschroeide aarde politiek te volgen. Een dergelijk be leid zou vooral worden aanbevolen door twaalf voormalige Franse officieren, die in de strijd in Indo-China en Algerije deze tactiek hebben toegepast. De Franse offi cieren zouden op het punt van psycholo gische oorlogsvoering zeer hoog gespecia liseerde experts zijn, onder meer volko men vertrouwd met de leringen van de Chinese strateeg Mao Tse Toeng. Rikhye zei ook, dat hij van Brian Ur quhart. een der hoogste UNO-functionaris- sen in Katanga, had vernomen, dat de Ka tangese gendarmerie onder zeer knappe leiding van blanke huurlingen staat en dat deze officieren zeer nauwkeurige vuurcon- centraties geven op belangrijke punten MOSKOU (Reuter) —Volgens het Sov- jetrussische partijblad „Pravda" is .de leider van een bende zwartehandelaren in buitenlandse valuta ter dood veroor deeld door een rechtbank in Tiflis, in de Sovjetrepubliek Georgië. Vijf andere leden van deze bende kregen gevangenisstraffen. De transacties waaraan de ter dood ver oordeelde zich heeft schuldig gemaakt, be liepen volgens het blad meer dan tien mil joen gulden. De bende onderhield betrekkingen met andere zwartehandelaren in Leningrad en Moskou, die reeds eerder in dit jaar te recht hebben gestaan en van wie er vier ter dood werden veroordeeld. We zijn met Toos naar Artis geweest. Het was de eerste keer en het werd een grandioze mislukking. Voor ons. Niet voor Toos. Toos genoot. Niet van de leeuwen en de tijgers. Daar zei ze met een onver schillig gezicht: poes tegen. De olifant zag ze helemaal niet, omdat ze zich als vier jarige zulke afmetingen niet kon voorstel len en van de giraffe kwamen alleen de vier poten binnen haar gezichtsveldje en daar vond ze terecht niets aan. Wolven, hyena's, lama's en al dergelijk gedierte bejegende ze als: hond en het ontbrak haar volkomen aan enige belang stelling voor deze viervoeters. Het nijl paard had zich aan minachtende bejege ningen harerzijds onttrokken door onder te duiken. Daar was dus ook niets aan te beleven. Opeens echter bood Artis iets dat Toos machtig interesseerde. Vlak bij het pad waarlangs we liepen, in het gras, stak een buis omhoog. Die buis was even hoog als Toos en eindigde in een kraantje. Dat kraantje lekte. Druppel na druppel viel naar beneden. Geboeid bleef Toos staan en keek. Toen we haar na enige ogenblikken wilden bewegen door te lopen, trok ze zich los en bleef kijken naar de droppels die traag, de een na de ander, neervielen. Haar mondje ging open; ze kon haar ogen niet afwenden. Het was tè mooi, tè geweldig. Maar Toos, zeiden wij, je hebt toch thuis ook wel eens een kraan gezienBoven de wastafel heb je immers ook een kraan? En in de keuken, bij de gootsteen? Maar Toos schudde van neen. Niet zó een, zei ze, fluisterend van eer biedige bewondering, niet zó maar. Het drong tot ons door wat ze bedoelde, tenminste we dachten het te begrijpen. Een kraan was niet zoiets onbekends voor Toos, neen, het was de waterleidingbuis, als een plant ópschietend uit de aarde die haar zo fascineerde. Ik deed een paar schreden op het gras om te laten zien dat het werkelijk maar een heel gewoon kraantje was, dat naar believen door ieder mens open en dicht gedraaid kon worden. Meteen klonk een barse stem achter mij: „Meneer, wilt u het gazon niet bederven?" Het was een boze stem. Ik schrok en wipte haastig op het pad terug. Toos keek me aan met een gezichtje waarop duidelijk te lezen stond dat ze de zaak volkomen begreep. Wat ik wilde doen was even erg als in het Rijks museum met een vinger aan de Nacht wacht komen of aan het Joodse bruidje. We namen Toos mee en probeerden het nog bij de apen. Maar het succes was nihil. Onbewogen keek ze naar de klim mende en duikelende dieren en telkens zwierven haar blikken naar buiten, naar het grasveld met het kraantje. Eindelijk echter werd haar blik gevangen door een grote, bejaarde chimpansee die kouwelijk in een hoekje zat en zich^van alle aardse zaken niets aantrok. Toos bekeek hem zwijgend. Wij wacht ten. Toen hief ze het hoofdje op en keek mij aan. Pappa, zei ze, wat vind je nou leuker: Artis of Oma op bezoek? Advertentie Mao's lessen Brigade-generaal I. J. Rikhye (India), die als militair adviseur voor de UNO- operaties in Kongo in New York werk zaam is, verklaarde gisteren op een pers- Een gewapende Katangese soldaat be waakt gevangen Zweden van de UNO- troepen in Kongo op het erf van een gevangenis in de buurt van Elisabeth stad, de hoofdstad van de afgescheiden provincie Katanga. Deze foto werd langs radiografische weg van Ndola in Zuid-Rhodesië overgebracht naar Londen. (Telefoto) OSLO (UPI) De Zuidafrikaanse No belprijswinnaar Albert Loethoeli is, nadat hij zijn verplichte toespraak in de aula van de universiteit van de Noorse hoofd stad had beëindigd met het zingen van de Afrikaanse nationale hymne „Nkosi Sike- lela Africa" stormachtig toegejuicht. Zijn gehoor, dat voor het grootste gedeelte uit Noorse studenten bestond, hield zich stil terwijl een handjevol Afrikaanse studiege noten zich bij Loethoeli's zang aansloten. Na afloop van Loethoeli's toespraak dankte Gustav Natvig-Pedersen, vice-voor zitter van het Noorse parlementaire No belprijscomité de spreker met de volgende woorden „Nu u, vriend Loethoeli, de Nobelprijs voor de vrede, de hoogste onderscheiding die in de hedendaagse tijd kan worden toe gekend aan mensen die zich inzetten voor vrede, verdraagzaamheid, vriendschap en voor broederschap tussen de mensen onder ling, hebt aanvaard, behoort u niet langer uitsluitend aan Afrika toe. U hebt uw eer ste schreden gezet op het internationale toneel en in elke hoek van de wereld zou den gevoelens van schaamte en afgrijzen naar voren treden indien uw nobele stem in het vervolg niet zou mogen spreken over uw geliefde land in het prachtige Afrika." Loethoeli had in zijn „Nobel-rede" een scherpe aanval gedaan op de rassenpoli tiek van de Zuidafrikaanse regering. Hij noemde Zuid-Afrika „een museumstuk van onze tijd, een kater van het zwarte deel van het mensdom, overblijfsel van een tijdperk waar verder alles van dood of stervende is". Loethoeli noemde het paradoxaal dat een prijs „voor de vrede en de broederschap der mensen" uitgerekend moest gaan naar de burger van een land, „waar de broe derschap der mensen een onwettige leer is, buiten de wet gesteld, verbannen, on der toezicht geplaatst, geveld en verbo den, waar werken, spreken of bepleiten wordt met verbanning, of gevangenneftts van de broederschap der mensen gestraft ming zonder procesvoering, waar demo cratische kanalen om een vreedzame re geling van de rassenproblemen te berei ken in deze driehonderd jaar nimmer be staan hebben". De vroegere Zoeloeleider zei in de chris telijke missie „een matigende factor", „een straal licht" waaraan wij onze eigen eerste gewaarwording te danken hebben" te zien. Loethoeli zei dat het christendom in £uid-Afrika in de voorhoede heeft ge staan in de eerste prille sociale opheffing van het negervolk. Loethoeli zei de Nobelprijs te beschou wen als „een democratische verklaring van solidariteit met hen die vechten om het vrijheidsterrein in mijn deel van de wereld uit te breiden". „De ware vader landers van Afrika", aldus Loethoeli, „zul len met niets minder tevreden zijn dan met volledige democratische rechten op politiek, cultureel en economisch gebied" De Belgische ambassadeur in Noorwe gen Jean De Fontaine heeft een verkla ring uitgegeven waarin hij stelt dat hij I is weggelopen voordat de Nobelprijs voor de vrede posthuum aan Dag Hammar- skjoeld zou worden uitgereikt, omdat hij wist dat de rede van Gunnar Jahn direc teur van het Noorse parlementaire Nobel prijscomité voor zijn regering „absoluut onaanvaardbaar" was. Ambassadeur De Fontaine haalt de ge wraakte passage aan: „...de interventie van de UNO was ge baseerd op de veronderstelling dat België het bevel van de Veiligheidsraad zou uit voeren en zijn strijdkrachten uit Kongo zou terugtrekken... België deed dit echter niet... de Belgische soldaten bleven in hun legerplaatsen en nieuwe eenheden werden op transport gezet naar Kongo..." De Belgische diplomaat stelt in zijn verklaring dat een en ander in strijd is met de werkelijkheid. Het conservatieve „Morgenbladet" van Oslo geeft de Belgische ambassadeur ge lijk. „Morgenbladet" maakt uit het com muniqué van de ambassadeur op dat Jahn onjuist was ingelicht „en dat is zeer te betreuren," aldus het blad. hoeven hun kleding niet bij een post orderbedrijf te kopen, want zij hebben een speciaalzaak op dit gebied in hun stad. n.l. de HKC. Jansstraat 51-63. Daar kunnen zij direct keus maken uit een enorme voorraad Dames-, Heren en Kinderkleding. Er wordt geen rente berekend en (tot f 150.geen vooruitbetaling. Samenzwering. De Japanse politie heeft vanochtend twaalf voormalige leger- en marine-officieren in hechtenis genomen nadat zij een samenzwering tot het ple gen van een moordaanslag op de minis ter-president Ikeda, op het spoor was gekomen. De leider van de groep was generaal Tokoetaro. Staking. Als gevolg van het vastlopen van onderhandelingen over een nieuw arbeidscontract voor drie jaar zijn ruim vijftienduizend arbeiders van de autofa- brieken van General Motors in Canada in staking gegaan. Lipschitz overleden. De Westberlijnse mi nister van Binnenlandse Zaken, Joa chim Lipschitz, die algemeen be schouwd werd als mogelijke opvolger van burgemeester Willy Brandt, is maandag aan een hartaanval overleden. Lipschitz is 43 jaar oud geworden. Vernietigd. Het Amerikaanse opperste ge rechtshof heeft maandag de veroorde ling vernietigd van zestien negerstuden ten, die hadden deelgenomen aan een zitdemonstratie in Louisiana uit protest tegen de rassendiscriminatie in restau rants. De betrokkenen waren in ge noemde staat veroordeeld wegens vre debreuk, omdat zij zich hadden opge houden in een restaurant, dat alleen toegankelijk was voor blanken. Het op perste gerechtshof vernietigde deze uit spraak, omdat er voor de schuldigver klaring „totaal geen bewijzen waren aangevoerd." De goede oude tijd. Poolse oudheidkundi gen zijn tot de conclusie gekomen, dat in het gebied van Lublin vierduizend jaar geleden veelmannerij moet hebben geheerst. Bij opgravingen is een graf gevonden met de skeletten van een vrouw en drie mannen. Uit de indeling van het graf leiden de archeologen af, dat de drie mannen met de vrouw ge trouwd waren en na haar dood om het leven zijn gebracht en met haar be graven. Kroesjtsjev had hartaanval. Het in Parijs verschijnende dagblad France-Soir heeft gisteren gezegd uit zeer welingelichte westelijke bron te hebben vernomen, dat de 67-jarige premier Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie onlangs een kleine hart aanval heeft gehad. De aanval zou Kroesjtsjev hebben overvallen na het 22-ste partijcongres in Moskou, dat van de Russische premier op fysiek en men taal gebied veel had gevergd, aldus France-Soir. Spanning in Manilla. Sterke Philippijnse politie-eenheden hebben de hal van het congresgebouw in Manilla bezet nadat president Carlos P. Garcia had be weerd, dat de verkiezingsuitslagen, die hem de nederlaag bezorgden, waren ver valst. Meer dan honderd geüniformeer de politiemannen plus tientallen in bur ger patrouilleerden in het gebouw, toen het congres bijeenkwam om de win naar van de op 14 november gehouden vrkiezingen. Macapagl, als president uit te roepen. Attaché uitgewezen. De Sovjetrussische militaire attaché aan de ambassade in Ottawa luitenant-kolonel A. F. Loginov is uit Canada uitgewezen omdat hij zou hebben getracht geheime inlichtingen te kopen van een regeringsfunctionaris, zo is maandag in Ottawa bekendgemaakt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat dit donderdag aan de Sovjet russische ambassade is medegedeeld. Poolse corruptie. Volgens berichten in de Poolse pers is in de Poolse weefindus trie een grootscheepse corruptiezaak aan het licht gekomen. Ondernemingen in Kattowitz en Bielitz zouden bij het verwerken van afval van de staatswe- verijen wol van goede kwaliteiten heb ben achtergehouden en klandestien ver kocht, waardoor de staat een schade van naar schatting 100 miljoen zloty (bijna 15 miljoen gulden) zou hebben geleden. De voornaamste schuldige zou voortvluchtig zijn.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3