Vele meeuwen door stookolie ten dode opgeschreven 1 m SPORT IN DE IJMOND 3 Deel vishal wordt gesloopt Dierenbescherming verloste dieren uit hun lijden Mlder rieven aan de redactie Stadsaanleg Velsen „Carnissesinger gestrand door zorgeloosheid Havenberichten Kort IJmondnieuws IJmondverenigingen vandaag en morgen DINSDAG 12 DECEMBER 1961 4 WV vergaderde in Wijk aan Zee De Luchtpost exposeerde Wasmachines - Centrifuges Volleybal Voor ouders van emigranten S. Veenstra overleden Diplomaz wemmen in Velserbad Inspect. v. d. Scheepvaart: ™nr„h" Verbouwing van winkelpanden Bejaarden-soos in Wijk aan Zee Knaapje kwam onder veegmachine Tuinbouw Studieclub krijgt eigen demonstratietuin St. Caecilia krijgt nieuwe Lichten werk aan de genoemde grond, uniformen uit opbrengst Kerstconcert in Grote Kerk St. Nicolaas-actie tT rT - S„, «J. uur. „Ik stonk als een otter", zegt de heer A. Kruiswijk, de beheerder van het Kerbert- asiel aan de Herenduinweg in IJmuiden-Oost. Dit was het commentaar van de be heerder, die gistermiddag een allerminst benijdenswaardig „karweitje" had, name lijk het pijnloos doden van een aantal ten dode opgeschreven meeuwen. De stinkende Haringhaven, waar geen uis het langer dan vijf minuten zal kunnen uithouden, was de plaats waar zich het kleine drama afspeelde: bruin tot zwart geworden meeuwen, die hun doodsstrijd streden. Stookolie.... Er lagen er wat boven aan de dijk, sommige hadden zich helemaal weten in te graven. Aan de voet van de dijk la gen er nog enkele te spartelen. Een paar andere dieren fladderden totaal ontred derd weg, toen de asielbeheerder ze met de injectienaald naderde. In een paar half gezonken scheepjes bleken ook nog enkele door stookolie aan getaste meeuwen te verblijven. Kruiswijk en zijn zoon konden de dieren-in-nood slechts klauterend bereiken. Zij moesten zich vastpakken aan uitstekende randen omdat zij dreigden weg te glijden van de vette oeverkeien. Met behulp van een stalen draad met een oog, kon de heer Kruiswijk de wild met de vleugels om zich heenslaande meeuwen, langzaam naar zich toetrekken waarna hij ze 'iVn'.'i.'.'e met ether. Deze vloeistof verdooft de dieren en doodt ze pijnloos. De IJmuidense asielbeheerder was toe vallige gewezen op het gebeuren met de meeuwen. Hij stond gistermiddag met zijn kleine auto'tje voor het stoplicht bij de grote sluis te wachten, toen een autobe stuurder het raampje opendraaide en Kruiswijk vertelde wat er aan de hand was. De attente autobestuurder had op het wagentje van Kruiswijk gelezen, dat dit de auto van de afdeling Velsen-Bever- wijk van Dierenbescherming was. Meteen na het middageten ging Kruis wijk met zijn zoon naar de Haringhaven ter hoogte van de vismeelfabriek. Tot ongeveer half drie zijn beiden in de weer geweest. „Maar ik heb lang niet alle meeuwen te pakken gekregen", aldus Kruiswijk teleurgesteld. Het is daar glib berig, vuil en het stinkt. Toch heeft de asielbeheerder zeven van de circa vijftien meeuwen uit hun lijden verlost. Maar hoeveel vogels zullen nog meer het slachtoffer worden van de olie in de IJmuidense havens? De plaatselijke afdeling van de VVV in Wijk aan Zee heeft naar aanleiding van het binnen komen van klachten van gas ten die in het afgelopen seizoen in de badplaats hun vakantie doorbrachten een bespreking gehouden met de leden van de VVV, die behoren tot de groep der par ticuliere pensionhouders. Onder voorzitter schap van de heer E. Gerritse werden de adviesprijzen voorgesteld door het be stuur van de VVV en door de aanwezi gen aangenomen. Ook kon men zich met het bestuursvoorstel verenigen dat het be stuur bij nieuwe leden de accomodatie zal inspecteren. Voor de negende achtereenvolgende maal heeft de Castricumse duivensportvereni ging De Luchtpost de jaarlijkse tentoon stelling gehouden van de beste en mooiste duiven uit de hokken van haar leden. Ook dit keer vond deze expositie plaats in hotel Ammeraal en ook nu had de ten toonstellingscommissie bestaande uit de heren Gort en Vonk er voor gezorgd dat er een keurig verzorgde catalogus van de ingezonden (250) duiven aanwezig was waarin de bezoeker tal van bijzonderheden kon naslaan. Deze prijswinnaars waren aangewezen door de heer A. Philippi uit Beverwijk, die dit jaar als keurmeester optrad. Tenslotte kwam er toch een win naar uit de bus en wel de heer A. Metse laar die de beste en mooiste vogel bleek te bezitten en hij wist tevens in de ver schillende categoriën nog enkele andere prijzen in de wacht te slepen. Zaterdag avond werd deze tentoonstelling geopend en zowel op deze avond als des zondags kwamen vele duivenbezitters ook uit de omgeving, de expositie een bezoek bren gen. Zondagmiddag werden de prijzen uit gereikt. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN 1 (Verkort weergegeven) Lawaai. Het P.E.N. is een van de indu strieën die er in korte tijd na de oorlog in geslaagd zijn opnieuw en zelfs meer te produceren. Deze voortvarendheid is be wonderenswaardig. Er zijn echter negatie ve factoren, die mogelijk aan de directie zijn ontgaan. Duizenden mensen in Velsen- Noord ondervinden namelijk zeer veel hin der van het schrille gefluit dat afkomstig is van de P.E.N.-centrale aldaar. Dit dag en nacht te moeten aanhoren werkt hoogst irriterend. Bij de voortschrijding der techniek moet het ongetwijfeld mogelijk zijn hiertegen af doende maatregelen te nemen. Onze grote waardering voor het P.E.N. zou hierdoor stijgen. A. SPRUIT, VELSEN-N. De directie van het P.E.N. deelt mede, dat onder bepaalde bedrij fsomstandigheden de luchtventilatoren van het nieuwe ketel huis in de centrale te Velsen-N. fluittonen veroorzaken, die blijkbaar hinderlijk zijn voor de mensen in de omgeving. Een voorlopige oplossing mag in de loop van deze maand tegemoet worden gezien. r.r wordt ernstig naar gestreefd een definitie ve oplossing te vinden. Zaalhandbal De zaalhandbalcompetitie, die voor het eerste herenteam van de handbalvereni ging „IJmond" werd voortgezet in de sport hal Zuid (het oude RAI-gebouw) te Am sterdam, is voor de IJmonders opnieuw op een nederlaag uitgelopen, de derde in successie. Na de nederlagen tegen Amstel en De Blinkert, tegen welke laatste ploeg met slechts één doelpunt verschil aan het kort ste eind werd getrokken, zag het er naar uit, dat tegen de sterke ploeg van Aals meer 2 van de IJmonders meer zelfver zekerd spel zou uitgaan. Inderdaad kwam IJmond zover het de tegenstanders las tig te maken met goede combinaties, 70- dat het wedstrijdpeil zeer behoorlijk was van beide kanten. Toch scoorde Aalsmeer spoedig na het begin, maar F. Stedelaar maakte voor IJmond gelijk (1-1). Aals meer wist daarna zelfs tweemaal achter een te doelpunten (3-1), maar opnieuw kwam ook IJmond terug door L. Wasse naar en E. Halewijn, zodat de stand 3-3 werd. De strijd bleef gelijk opgaand, hoe wel Aalsmeer bij de rust een kleine voor sprong had (7-6). Dit hoefde IJmond na het vertoonde spel niet te verontrusten maar direct na de hervatting kampten de Velsenaren met een geduchte inzinking. Het plaatsen was slecht en de verdediging toonde gaten, waardoor Alasmeer tot 14-7 kon uitlopen. Eerst hierna herstelde IJmond zich om een aanzienlijk deel van de achterstand weg te werken. De tijd bleek echter te kort, zodat overigens eer vol de I.Tmond-heren met 17-14 verloren. In de Haarlemse Badmintonhal openden de IJmond 1 dames de zaalcompetitie met twee wedstrijden. De eerste tegen Samen Eén uit Hoofddorp liet onmiddellijk zien, dat de Velsense dames nog aan de plot selinge overgang van veld naar zaal moes ten wennen. Er was weinig samenhang n het spel en aangezien er teveel over te lange afstand werd geplaatst, waardoor de Hoofddorpse verdediging de aanvallen kon onderbreken om zelf op te bouwen, was het Samen Eén dat het eerst succes had. (1-0). Bij een onverwachte IJmond-uitval kon W. Schoorl gelijk maken (1-1). Vlak voor de rust schoot Samen Eén nog eens raak (2-1). W. v.d. Kuil zorgde na de her vatting voor 2-2 en toen kort voor het einde W. Schoorl opnieuw doelpuntte leek een IJmond-zege zeker (2-3). Direct na de af- worp echter liet Samen Eén de gelijkma ker noteren (3-3). De plaatselijke ontmoeting tussen IEV 1 en IJmond 1 gaf een heel wat beter spel peil van de IJmond-dames te zien. IEV scoorde weliswaar eerst, doch de IJmond- dames behielden hierna het initiatief. De IJmond-verdediging vormde nu een hecht blok en doelverdedigster L Blom bleek voorts in prima vorm. De IEV-doelverde- digster deed niet voor haar onder, kon niet voorkomen, dat de rust met 5-3 voor IJmond inging. IJmond wist ook na de hervatting het nu geringe overwicht te behouden om met een 8-5 overwinning naar Velsen terug te keren. Tafeltennis Het eerste herenteam van de Velser Tafeltennis Club heeft door twee opmer kelijke resultaten aangetoond met recht te zijn teruggekeerd in de overgangsklasse. Er stonden twee wedstrijden op het pro gramma waarvan de eerste ontmoeting tegen Prowano 1 was. Deze strijd had een eenzijdig karakter. Van spanning was geen sprake en Prowano kreeg een fikse 10—0 nederlaag te incasseren. Belangrijker was de ontmoeting tegen HBC 1 dat met één punt voorsprong op VTC aan de kop van de ranglijst stond. Deze ontmoeting had een zeer spannend verloop want Piet Oort kon zijn eerste partij tegen Hageman niet in winst om zetten zodat VTC tegen een 1-0 achter stand opkeek. VTC echter herstelde zich schitterend en kon naar 4—1 uitlopen door winst van Harry van Weelderen 2 x. Piet Oort en Jan Koster beiden 1 x. Jan Koster moest hierna toelaten dat de zeer fel aa"~ vallende Frans Smit na drie games de stand op 4—2 kon brengen. Belangrijk was hierna de strijd die Harry van Weelderen tegen Jan Booms moest aanbinden. Met zeer beheerst spel wist v. Weelderen met 21-14 en 21-16 te zegevieren zodat hij met drie overwinningen de grote overwinnaar werd. Nog was alles mogelijk en dit ble^k diudelijk toen eerst Piet Oort en daarna Jan Koster van respectievelijk Frans Smit en Hageman verloren zodat VTC nog maar een benauwde 54 voorsprong had. Het sterke dubbel Oort/v. Weelderen maakte aan alle onzekerheid een einde door net dubbelspel met geweldige smashes in twee games (21-12 en 21-18) te winnen zodat een kostbare 64 stand in het voordeel van VTC bereikt was. De stand in de 1ste klasse A is thans: V T C 1 7 12 R K T V U 1 7 6 H B C 1 7 11 Toigido 3 7 6 G T T C 1 7 8 D S B 1 7 5 Prowano 1 7 8 Togido 2 7 5 V G Z 1 7 8 T O G 2 7 3 Voorts heeft de afgelopen week het juniorenteam nog een ontmoeting gehad tegen Fusia 2. De VTC-jongelui Ger Thysser. en Martin van Lamoen kenden geen pardon en lieten hun tegenstanders niet toe ook maar één punt te scoren zodat de eindstand 50 werd. Door dit resultaat handhaaft dit team zich prachtig in de kopgroep van de afdelings-competitie. De eerste helft van de competitie is door het eerste herenteam van de Castricumse Volleybalvereniging The Smash zonder een enkel verliespunt afgesloten. Toch viel de beslissing tegen Seahawks, een wedstrijd die zaterdagavond te Castricum werd ge speeld, pas in de derde set. De eerste set werd een gemakkelijke overwinning voor de Castricummers en daardoor meen de men het nl. in de tweede set veel kal mer aan te kunnen doen. De tegenstan ders trokken toen echter fel van leer en deze setwinst was daardoor voor hen. De derde set en de vierde set echter werden weer overwinningen voor de thuisclub om dat deze zich toen had hersteld van haar geloof in een al te gemakkelijke zege. De harde smashes van Seahawks werden met nog hardere smashes beantwoord en in het blok zowel als in de aanval werden tech niek en tactiek opgeschroefd. De volle winst kwam daardoor terecht bij het team wat daarop gezien haar spel het meeste recht had. De setstanden waren: 15-5; 13 15; 15-11; 15-7 (3-1). Het spaar- en reisfonds „Wij komen" ten behoeve van emigrantenouders en hun kinderen heeft in samenwerking met een aantal vooraanstaande emigranten in Aus tralië aldaar drie actiecomité's opgericht, namelijk in Adelaide, Geelong en Dande- nong. Deze Australische comité's hebben reeds een belangrijk bedrag ten behoeve van 't hulpfonds bijeengebracht. Het hulp fonds heeft in Nederland nu 71 noodgeval len opgelost, waarmee een bedrag van 90.000 gemoeid is geweest. Er is in on geveer anderhalf jaar alleen in Nederland ruim 100.000 bijeengebracht. Er zijn inmiddels meer dan elfduizend aanstaande reizigers bij „Wij komen" in geschreven. Van deze elfduizend zijn in middels reeds 1500 emigrantenouders naar alle delen van de wereld op reis gegaan naar hun kinderen. Een andere vereniging, de Nederlandse Vereniging „Ouders van Emigranten", heeft in Rotterdam haar eerste lustrum gevierd. Zij telt nu bijna 3000 leden. Behalve met het bevorderen van het contact tussen ouders en emigranten houdt de vereniging zich ook bezig met het op sporen van zoekgeraakte emigranten. Het komt namelijk nogal eens voor dat een emigrant om welke redenen dan ook het contact met zijn familie in het vaderland verliest. Via allerlei wegen wordt zo'n ver loren zoon of dochter weer opgespoord. Voorts organiseert de vereniging groeps reizen naar emigratielanden. Er is ook een noodfonds waaruit in speciale gevallen de reis wordt betaald voor verenigingsleden die hun in de vreemde ziek geworden kin deren willen bezoeken. Er zijn zes plaat selijke afdelingen: Rotterdam. Amster dam, Den Haag, Vlaardingen, Tilburg en Arnhem. Zeer binnenkort wordt dit aan tal nog uitgebreid met een afdeling in Utrecht en een in Haarlem. Te zijnen huize aan hei Rusthof in Cas tricum is op 75-jarige leeftijd overleden de heer S. Veenstra. De heer Veenstra heeft vooral voor het plaatselijk EHBO werk zeer veel betekend. Reeds in 1928 organi seerde hij een cursus EHBO. In januari van het aar 1930 kwam onder zijn leiding de oprichting van een plaatselijke EHBO- vereniging tot stand. Vanaf de oprichting tot aan zijn dood is hij bestuurslid van de ze vereniging geweest en hiervan was hij meer dan 25 jaar voorzitter. In 1955 werd hem de Dr. Tilanusmedaille uitgereikt voor zijn grote verdiensten voor de EHBO. Woensdagmiddag zal de overledene naar zijn laatste rustplaats, de Algemene Be graafplaats, worden gebracht, nadat in de Ned. Herv. Kerk een dienst zal zijn ge houden. Vele jaren achtereen reeds biedt de ver eniging „Kennemerstaten" aan haar jeugdleden, maar ook ouderen de gelegen heid zich te bekwamen in het zwemmen waartoe op verschillende lesuren in het Velserbad een groot aantal leidsters en leiders in hun vrije tijd actief zijn. Er zijn al honderden kinderen en tiental len ouderen in geslaagd het begeerde zwemdiploma te behalen Maandagavond was weer een grote groep toe aan het afzwemmen voor de di ploma's A en B In deze beide grote groe pen telden de jongste zwemmers(sters) nog maar acht jaren en het moet voor de leiding een grote voldoening zijn, dat alle kandidaten slaagden. Het was er wel een groot spektakel, maar dat verhinderde niet dat de kandidaatjes met ijver en vlijt de voorgeschreven eisen van zwemvaar digheid uitvoerden, zeer tot genoegen ook van de vele ouders, die hun kinderen bij dit zwemfestijn vergezelden. B. en W. van Velsen hebben de gemeen teraad een gewijzigde staat van werken van algemene stadsaanleg ter goedkeu ring aangeboden. Ten aanzien van de ver keersweg van de Wenckebachstraat tot de gemeentegrens, de verkeerstunnel onder het Hoogovenemplacement en de onder doorgang in de Grote Hout- of Konings- De Inspecteur voor de Scheepvaart heeft de Raad voor de Scheepvaart voorgesteld de bevoegdheid van de kapitein van de h.f -„n-.o n„ dat het ee- I kustvaarder „Carnissesingel" in te trek- zien' de moeilijkheden en de aantoonbare ken v00r d* id. ""naar aan- „„i„ a» vraat stuurman een berisping te geven naar aan- „i,__ 19 februari van dit jaar ten noordoosten worden gebracht. Verkeersweg langs het Noordzeekanaal van "camp. van de Zuidersluis tot de Parkweg: het jnspecteur verweet de kapitein „zor- gedeelte tussen de Zuidersluis en de Vel- geioosheid en gemis aan verantwoordelijk- serbrugweg is reeds uitgevoerd, maar in heidsbesef", omdat de kapitein, toen hij verband met de voorgenomen kanaalver- de wac]ri{ aan de stuurman overgaf, een breding tussen de nieuwe oontveren en koerslijn in de kaart had gezet die niet het dorp Velsen kan het resterende weg- aanvaardbaar was. „De kapitein wist dat gedeelte niet worden uitgevoerd. Viaduct de stUUrman nog maar weinig ervaring bij het Pontplein: in verband met het bo- had had een kritiek punt in de kaart venstaande komt de aanleg van dit via- moeten zetten met de mededeling: als je duet te vervallen. <jaar nog geen bestek hebt moet je me Aansluiting van bovenvermelde weg op waarschuwen". De inspecteur kwam tot de Willebrordstraat: deze verbinding be- het oordeel, dat het schip door de stroom hoeft niet te worden uitgevoerd, aange- gtgrfc om de oost was gezet. Bij een zorg- zien de weg langs het Noordzeekanaal na- vuidige navigatie had de stranding echter i_:: J A^ Clolionc. I J J - UJi bij de nieuwe pontveren op de Stations weg zal worden aangesloten. De groenstrook tussen het uitbreidings- plan Duinwijk en het gebied van het zuimd had tijdig de positie te peilen, staatsvissershavenbedrijf kan vervallen; j)e „Carnissesingel" is enkele uren na deze groenstrook was de enige welke in de stranding op eigen kracht vlot gekomen, de staat was opgenomen. De haven te Het schip had toen een flinke bodemscha- Velsen-Zuid: deze haven kan niet worden <je. De Raad voor de Scheepvaart zal bin- aangelegd in verband met de toekomstige nenkort uitspraak doen. verbreding van het Noordzeekanaal. In de badplaats Wijk aan Zee is gister middag een senioren-sociëteit opgericht met een voorlopig bestuur, waarvan de heer W. Paap voorzitter is. Er blijkt een grote behoefte te bestaan aan een sociëteit voor de plaatselijke bejaarden, die voor lopig elke dag bijeen kunnen komen in ho tel „Kennemerduin". Er bleken zich gis teren reeds honderddertig personen te heb ben aangemeld als lid van de soos. Er is gelegenheid diverse spelen te beoefenen. Mochten de bejaarden te zijner tijd een eigen gebouwtje willen hebben, dan kun nen zij rekenen op de medewerking van het gemeentebestuur. Een van de initia tiefnemers is namelijk ook de wethouder van financiën, de heer E. Gerritse. GROENTEPRIJZEN Beverwijk, 11 dec. Andijvie 2870, was peen 12—30, prei 10—30, spruiten 34—87 boerenkool 1223, uien 1623, witlof 64 98. Acht werknemers van de firma G. Melis sen en Zn. uit Amsterdam zijn begonnen met het afbreken van een gedeelte van de IJmuidense vishallen. Bedoeld gebouw ligt recht tegenover de spoorwegovergang bij station IJmuiden-West. Vakkundig gaan de slopers met koevoet en moker het ge bouw te lijf. Op 1 januari aanstaande moet het werk slechte weersomstandig heden daargelaten gereed zijn. Ter plaatse zal hierna begonnen worden met het doortrekken van de bestaande vishal naar het onlangs gereedgekomen pak huisgedeelte. voorkomen kunnen worden, meende hij. De inspecteur achtte de stuurman mede schuldig aan de stranding, omdat hij ver- Onlangs heeft de Maandagmiddag raakte in de Carel van gemeenteraad van I Manderstraat te Heemskerk de vijfjarige Velsen een krediet beschikbaar gesteld C. M. door onoplettendheid tijdens het spel van in totaal f 20.785 voor de verbouwing onder de stalen borstels van de in werking en uitbreiding Van de winkelpanden Pla- zijnde veegmachine van de gemeentelijke netenweg nrs. 4 en 28 te IJmuiden. Voorts reinigingsdienst. werd goedgekeurd om als bijdrage van de De bestuurder van de veegmachine rea- huurders in de kosten van de werkzaam- geerde onmiddellijk op een waarschuwings heden een bedrag van 5320 in aanmer- kreet van één der omstanders, bracht de king te nemen, alsmede om het resteren- wagen tot stilstand en lichtte direct de de bedrag door middel van een huurver- borstels op. hoging te dekken. Het knaapje kon zelf onder de wagen Voor de aanbesteding Van deze werk- vandaan kruipen met een volledig ver- zaamheden een bedrag van 5320 in aan- I scheurd jasje en een kleine bloeduitstor- merking te nemen, alsmede om het res terende bedrag door middel van een huur verhoging te dekken. Voor de aanbesteding van deze werk zaamheden is een aantal aannemers uit genodigd een prijsopgave in te dienen, waarvan de laagste 3737 boven de ra ming is. Deze overschrijding zal een ge volg zijn van doorberekening van op han den zijnde loonsverhogingen en inmiddels als middel tot practisch onderrricht aan plaats gehad hebbende stijgingen van ma- haar leden en belangstellende siertuinbe- teriaalprijzen, zodat een voordelige offer- zitters in het aanleggen van siertuinen en te op een later tijdstip niet kan worden het kweken van allerlei siergewassen. Men ting. De Tuinbouw Studieclub Velsen wil zo spoedig mogelijk komen tot de aanleg en exploitatie van een eigen demonstratietuin verwacht De verhoging van de bouwkos ten zal door middel van een huurverho- wil tevens door middel van deze tuin de algemene belangstelling voor de aanleg ging worden gedekt. B. en W. achten het van siertuinen vergroten. De studieclub in het belang van de betrokkenen de ver- zal voor de aanleg van de tuin een terrein bouwing zo spoedig mogelijk te doen uit- ter grootte van ongeveer 1500 m2 gelegen voeren en stellen voor een aanvullend kre- I aan de Biezenweg-Kweekerslaan in Sant- diet van 3737, vermeerderd met een be drag van 263 wegens onvoorzien, ter be schikking te stellen. poort ter beschikking krijgen. B. en W. van Velsen stellen de raad voor een be drag van 1100 gulden beschikbaar te stel len voor het van gemeentewege te ver- De Hoogoven Harmonie geeft op woens- Onder veel belangstelling is in zaal 20 december in de Grote Kerk te Nijman maandagavond de prijsuitreiking Beverwijk met medewerking van het ge- gehouden van de door de Heemskerkse k™r *n .hJf mannen" middenstandscentrale georganiseerde St. Vriendschap en het christelijk mannen Nicolaasactie. Er zijn 416.000 loten uitge- ko„or, "muiden een kerstconcert Aan het reikt en het bedrag aan Driizen bedroeg Prgel: L" Tervoort. aan het kerkorgel: handigd ten bedrage van 2490, .De voor- j Franck, Palestrina, Bachi, Beethoven, zitter toonde zich bijzonder dankbaar voor .Lri Handel deze bijdrage en deelde mede dat men Andrlessen en "andel. thans één maand bezig is om de muzikan- LENING AAN AMBTENAAR ten in nieuwe uniformen te steken en mede door andere giften werd reeds een Een onlangs door de Velsense gemeente bedrag van bijna tienduizend gulden bij- raad benoemde ambtenaar heeft verzocht eengebracht. Hij gaf de verzekering dat het hem behulpzaam te zijn bij de aankoop van korps volgend jaar St. Nicolaas in uniform een woning. Daar het, volgens B. en W. zal inhalen. De prijzen werden uitgereikt van belang is dat de bedoelde functionaris door de gemeentesecretaris de heer H. C. spoedig in de gemeente woonachtig zal zijn Schram. De winnende nummers werden en mede omdat bij inwilliging van het verleden week getrokken ten overstaan verzoek de aan deze ambtenaar uit te be- van notaris B. M. A. Batenburg te Bever- talen vergoedingen ingevolge de bepalin- wijk. gen van de verordening vergoeding ver huiskosten zullen worden beëindigd, meent het college dat aan dit verzoek moet wor den voldaan. Het stelt de raad voor aan de verzoeker een geldlening te verstrekken tot een bedrag van ten hoogste 23.500. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Rostov 16 en 17 december en van 23 december af van Kotlyarov Olna Firth, Swansea; Mayo tot en met 1 januari alleen van 14 tot 17 Lykes. Bremen: Zaanstroom. Liverpool, Clan uur en van 18 tot en met 22 december van ümufd^Monfen?1 B.": 19 tot 21 uur. I hia; Venus, Tuapse; Togokust, Freetown; Barde. Tentoonstelling. Zaterdagmiddag aan' staande zal om vier uur in het gebouw Heidestraat 45 een tentoonstelling worden geopend van schilderijen en tekeningen van de heer W. Steijn Deze expositie wordt georganiseerd door Felison en is geopend Geen spreekuur. De heer R. Verbeek, Karvik; Dinsdag kwamen in IJmuiden aan; Theodora wethouder van Openbare Werken van Vel- Mwn"«Vertrokken uitljmuidenVesta Stock- sen. houdt op donderdag aanstaande geen holm, biiiegger IJmuiden. Eemsborg, Delfzijl; spreekuur. I Neth Coast. Rotterdam; Libra. Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Hindustan. Feestavond. Het bestuur van de Filmclub Ar)|XairPen' Iïdi.8 Hv.ak, a. I (Indien achter de scheepsnaam en de naven „IJmond Dubbel Acht heeft maandag voor I van herkomst of bestemming geen nadere aan- zijn leden een feestelijke avond georga- duiding volgt, betekent dit dat het schip van of niseerd. Velen, waaronder ook een aantal naar Amsterdam is gegaan). nieuwe leden, waren daarom maandag avond bijeen in „De Opgang". De voorzit- I ter, de heer C. Pauls, vertelde dat de ver eniging nu 800 dagen oud is. Bij de ge sprekken stond de film natuurlijk in het J centrum. Er werd ook een rolprent ge draaid: „Verscheurd Geluk". Er was volop I muziek door middel van een bandrecorder en één van de aanwezigen ontpopte zich niet alleen als conferencier, maar ook als telepaat. Aanvullend krediet. B. en W. van Vel sen vragen de raad een aanvullend krediet van 14.300 voor het uitbreiden en inrich ten van de dependance van de Jan Campert kleuterschool in Driehuis. De totale kos ten worden geraamd op f 36.000,De raad verleende reeds kredieten van 15.800,— en 6.200,—. Voor het aanbren gen van een nieuwe rijwielstalling bij de openbare lagere Brederodeschool in Sant poort is een bedrag van 3.800,ge vraagd. Eerste paal. De wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting van Velsen, de heer R. Verbeek, zal morgenmiddag om halfdrie de eerste paal slaan van een com plex van 150 woningen aan de Bellatrix- straat in IJmuiden. DINSDAG 12 DECEMBER Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 uur: Stereo-muziekavond Nivon. Wijkcentrum, Van Diepenstraat, 19.15 uur: Contactouderavond Volksmuziek school. Raadhuis Beverwijk. 19.30 uur: Spoed eisende vergadering gemeenteraad Bever wijk. WOENSDAG 13 DECEMBER Patronaalsgebouw, IJmuiden-Oost, 9.30 en 14 uur: Arene speelt „Het spel der Ver gissingen" voor de schooleugd. Uilenboom, Santpoort, 15 uur: Vergade ring Bond van Harddraverijverenigingen en -belangen in Nederland. Jozefgebouw, Bcerwijk, 20 uur: Feest avond BeverwijkHoogovencombinatie EHBO. Café Timmer, Beverwijk, 20 uur: Kerst avond Katholiek Vrouwengilde. De Zon, Velsen-Noord, 20 uur: Kerst avond R.-K. toneelvereniging „Nieuw Herstel van woning. Voor het herstel I Leven", van de woning Conradstraat 13 in IJmui- KSA-gebouw, Beverwijk, 20 uur: Dia den vragen B. en W. van Velsen de raad avond ove- Lourdes. een krediet van 2200,beschikbaar te j stellen. Grapy, Beverwijk, 20 uur: Contactavond N VV-vrouwenbond.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4