Bouwmeester en Donner naar de gedeelde derde plaats Campbell gaat het weer proberen Verschuivingen op ranglijst „Ring" Hewitt gepasseerd voor Davis Cup Iser Koeperman heroverde de Het Oosten in de kopgroep van Kopstoot Law was voor twee miljoen verzekerd „Maak een einde aan critiek op scheidsrechters Belangrijke data draverijen, rennen Caldwell tegen Jofre wereldtitel tweede klasse B Sterke tegenstandsters voor Nederlandse dames 4 WOENSDAG 13 DECEMBER 1961 13 „Hij moet zich nog leren beheersen op tennisbaan Sir Stanley Rous Henny van Rijn verloor in Parijs SCHAAKTOERNOOI UTRECHT Sport in het kort Internationaal studenten- toernooi in Amsterdam Kwartfinales Europees bekerkampioenschap A tletiekkalender n n Schaakgrootmeesters naar Rotterdam Wereldkampioen Geesink in kersttoernooi Boksen Dammen Schaken Een uitstekende foto die een beeld geeft van de uitstekende koptechniek van een voetballer. De foto werd zaterdag jongstleden gemaakt tijdens de wedstrijd Tottenham HotspurBir mingham City voor de eerste divisie van de Engelse league. De man die zo hoog boven de andere spelers uittorent is Ken Leek van Birmingham. Met een ferme kopstoot heeft Leek de bal naar het doel van de Spurs gedirigeerd, maar een doelpunt werd het niet. Via de kruising van paal en lat verdween de bal over het doel. Leek's naaste belager is de Tottenham halfspeler Tony Marchi, die veel te laat reageert Voetbal op de actie van Ken Leek. Of is het zo dat de aanvaller van Birmingham zich heeft afgezet op een schouder van Marchi? Hoe dan ook, een fraaie actiefoto blijft het. William Terris, voorzitter van de Schot se keuze-commissie heeft in Glasgow ont huld, dat de Italiaanse voetbalclub Turijn onlangs een verzekeringssom van 200.000 pond sterling heeft geëist. De club wilde de bekende Schotse voorspeler Denis Law, die voor Turijn uitkomt, niet vrij geven voor de wedstrijd Schotland-Tsjechoslowa- kije die twee weken geleden in het kader van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal, is gespeeld. De Italiaanse club wenste zich namelijk te dekken voor een eventuele langdurige of permanente verwonding, waaraan Law in de wedstrijd zou blootstaan, zoals overi gens iedere speler. Terris zei, dat de eisen door de Turijnse club gesteld onmogelijk waren. „Wij wa ren in staat een verzekering voor Law af te sluiten ten bedrage van 43.000 pond ster ling" De Italianen kwamen vervolgens echter op de proppen met het voorstel dat de Schotse Voetbalbond een schriftelijke waarborg zou geven voor 157.000 pd. st., zodat de waarborgsom in totaal toch 200.000 pd. sterling zou bedragen. In toevoeging aan dit bedrag wenste de Turijnse club nog een verzekeringssom van 30 pond sterling per dag voor elke dag waarop Law niet zou kunnen spelen, alsmede een schadevergoeding van 3000 pd. st. voor elke competitie-wedstrijd, die Law zou moeten missen, als gevolg van een opgelopen verwonding in de betreffende wedstrijd tegen Tsjechoslowakije. Ook de ze eisen werden door de Schotse Voetbal bond van de hand gewezen. Law werd toch vrijgegeven, maar de Schotten verloren de ontmoeting tegen Tsjechoslowakije met 4-2 en werden daar door uitgeschakeld voor verdere deelne ming aan het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal. Sir Stanley Rous, de president van de FIFA heeft een verzoek gericht tot de ma nagers van de Britse voetbalclubs. Rous deed een beroep op deze functionarissen een einde te maken aan de laatdunkende opmerkingen over scheidsrechters van het continent. Er schijnen zich bij wed strijden, die de Engelse clubs in het bui tenland spelen en waarbij een arbiter van het continent scheidsrechter is, steeds moeilijkheden te moeten voordoen. Commentaar gevend op een bericht dat Merrick en Vic Buckingham, respectieve lijk managers van de clubs Birmingham en Sheffield Wednesday, volgende week bijeenkomen teneinde onder meer een rap port op te stellen over scheidsrechters en spelers van het vaste land, zei Rous. „Er dient aan herinnerd te worden, dat het niet de scheidsrechters zijn die de fou ten maken. Als de spelers maar bekwaam en verstandig genoeg zouden zijn voetbal te spelen zonder hun toevlucht te nemen tot lichamelijke botsingen, zouden er geen moeilijkheden bestaan," aldus Rous. „Continentale en buitenlandse scheids rechters hebben vele internationale kam- pioenswedstrijden geleid zonder dat zich incidenten hebben voorgedaan of klachten zijn geuit", besloot Sir Stanley Rous. De data van de belangrijkste draverijen en rennen in 1961 zijn: 1 april, Duindigt: hengsten- en merriën produktenren; 23 april, Duindigt: grote sprintershandicap (ren); 3 juni, Duindigt: Derby (rennen); 10 juni, Duindigt: Grote Prijs van Den Haag (ren); 24 juni, Duindigt: Grote Prijs der Lage Landen; 8 juli, Duindigt: Diana-pri.js (ren); 15 julï, Mereveld: Sweepstakes heng sten en merriën (draven); 22 juli, Duindigt: de Gouden Zweep (draven)29 juli, Mere veld: Grote Fokkersprijs (draven); 5 augus tus, Duindigt: Derby (draven); 19 augus tus, Hilversum: kampioenschap Neder landse paarden (draven); 26 augustus, Me- r-oi7oiH;Merevelds mijlrecord-prijs (dra- 9 september, Duindigt: St. Leger (ren); 9 september, Groningen Grote Prijs van Nederland (draven); 16 september, Me reveld: Van Wickevoort Crommelin Memo riaal fdraven); 23 september, Duindigt: kampioenschap van Nederland (draven); 30 september, Duindigt: Grote Prijzen der 2- en 3-jarigen (rennen); 14 oktober, Duin digt: Cambridgeshire (ren); 4 november, Mereveld: Revanche der Grote Prijzen (draven). Nederlagen van twee der sterkste zwaar gewichten ter wereld hebben drastische wijzigingen gebracht in de maandelijkse ranglijst van het blad Ring Magazine. Op de lijst van uitdagers van wereldkampioen Floyd Patterson zakte de Engelsman Hen ry Cooper, die door k.o. in de tweede ron de verloor van Zora Folley, van de derde naar de zesde plaats. Folley, vorige maand nog zevende, ruk te op naar de derde plaats achter Sonny Liston en Eddie Machen. Alejandro Lavo- rante (Argentinië) moest door zijn neder laag tegen George Logan drie plaatsen prijsgeven en is nu zevende. De lijst van uitdagers ziet er als volgt uit: 1. Sonny Liston, 2. Eddie Machen, 3. Zora Folley, 4. Ingemar Johansson, 5. Bob Cleroux, 6. Henry Cooper, 7. Alejandro Lavorante, 8. Cleveland Williams, 9. Cassius Clay en 10. George Logan. De Britse bokspromotor Jack Solomons heeft heden bevestigd dat de Ier John Caldwell en de Braziliaan Eder Jofre op 18 januari in Sao Paulo tegen elkaar in de ring komen, om elkaar het feitelijk wereld kampioenschap in het bantamgewicht te betwisten. Caldwell wordt als wereldkam pioen in die categorie erkend in Europa en het Britse rijk en Jofre wordt erkend daar waar de NBA gezag heeft. Als promotor van het gevecht tussen de twee wereldkampioenen, met de supertitel als inzet, zal Solomons optreden. Caldwell en Jofre zijn beiden nog ongeslagen. Gis terenavond ging de Portugese kampioen Fernando Soto in de 8-ste ronde van een op 10 ronden bepaalde partij technisch k.o. tegen Jofre. Norman Strange, de president van de Australische Lawntennisbond heeft dins dagavond in Melbourne bevestigd, dat Bob Hewitt niet zal worden opgesteld in de Australische ploeg, die in de challenge- round, eind december, tegen Italië zal spe len. Dit besluit werd genomen als gevolg van het feit, dat Hewitt zich tijdens de tenniskampioenschappen van de Australi sche staat Victoria had misdragen. De voorzitter van de tennisbond van Victoria, Robert Vroland, gaf Hewitt destijds een reprimande en verklaarde, dat een herha ling waarschijnlijk schorsing tot gevolg zou hebben. Strange deelde nog mee, dat het niet- opstellen van Hewitt geenszins een schor sing inhield. „Hij is een aardige, welge manierde jongen buiten de tennisvelden", zei Strange, „en ik mag hem graag, maar hij moet zich op de tennisbanen nog le ren beheersen". Hewitt gaf als commentaar toen hij het definitieve nieuws hoorde: „Natuurlijk ben ik teleurgesteld, maar ik aanvaard de be slissing". Het ziet er naar uit dat naast Rod La- ver, Neal Fraser en Roy Emerson als vierde speler Fred Stolle zal worden ge kozen. De Nederlandse mejuffrouw Henny van Rijn is in de kwartfinales van het interna tionale indoor-tennistoernooi om de Coupe Albert Canet in Parijs in het dames-dub belspel uitgeschakeld. Tezamen met de Franqaise G. Martinaggi verloor zij van de Franse combinatie M. Costa-S. Ie Bes- nerais met 3-6, 4-6. Het staat vrijwel vast dat het internatio nale schaaktoernooi in Utrecht zal worden gewonnen door een der acht grootmeesters of door de Nederlandse top Donner 'Bouw- meester. De resultaten van de vijfde ronde ondersteunen deze verwachtingen. Donner won vrij snel van ir. Van de Pol. In een Nimzo-Indiër (put-systeem) kreeg zwart goed spel doch een voortijdige aanvalspo- ging speelde Donner een winnend initiatief in handen. Het geheel duurde slechts 20 zetten. Van forsere allure was het duel Bouw meesterLangeweg. De Utrechtse meester speelde duidelijk op winst. Enig positioneel overwicht rechtvaardigde dit streven, maar Langeweg verdedigde stipt, steeds tactische tegenacties in zijn stelling vlechtend. Ver dere analyses zouden moeten leren of Bouwmeester een kans had op winst. Matanovic kreeg tegen Van Geet de 5Lc5 variant van het Spaans te be strijden. Via vrij snelle dameruil kreeg hij een druk-stelling, die gevaarlijk werd toen de Nederlander tempo-verlies opliep met als gevolg hiervan een minus-pion. Reeds omstreeks de 30ste zet begon de Joegoslaaf aan de technische fase, die overigens nog voortduurt, doch hem zeker de winst zal opleveren. Grootmeester Bisguier en O'Kelly brach ten een klassieke normaal variant van de Tarrasch-verdediging op het bord. Toen zwart op d4 sloeg, nam wit met het paard terug en liet.e5 toe. Omstreeks de 15de zet werd het reeds de vraag hoe een van beide schakers op winst zou kunnen spe^ len. Dat de vrede bij de 32ste zet werd getekend was geen verrassing. Robatsch versloeg Perez, die in een Ko- nings-Indiër de ketenstrijd verloor, d.w.z. met zwart langzamer op de koningsvleugel was dan wit op de dame-vleugel. Wit drong binnen via een open b-lijn en kon snel materieel voordeel behalen. Woensdag wordt de zesde ronde gespeeld. De uitslagen van de vijfde ronde luiden: Robatsch (Oost.)Perez (Sp.) 1—0. Bisguier (V.S.)—O'Kelly (B.) remise; Bouwmeester (Ned.)Lange weg (Ned.) remise; Donner (Ned.)Van de Pol (Ned.) 10; Matanovic (J.sl.)Van Geet (Ned.) afgebr. Na de vijfde ronde luidt de stand; 1.-2 O'Kelly en Robatsch beiden 3Vi pnt. 3.-5. Bisguier, Bouwmeester en Donner allen 3 pnt. 6. Matanovic 2V2 1 afg. 7. Lange weg 2V2 pnt. 8. Van Geet 2 pnt 4 1 afg. 9.-10. Perez en Van de Pol beiden V2 pnt. VOETBAL. De Tsjechische kampioens-^ ploeg „Dukla" uit Praag heeft in Brussel de Belgische eerste divisieploeg uit Ander- lecht met 30 verslagen. Bij rust leidden de gasten met 20. VOETBAL. De finalewedstrijd van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor nationale bekerhouders zal op 10 mei van het komende jaar in „Hampden Park" in Glasgow worden gespeeld. Het stadion biedt plaats aan 120.000 toeschouwers. VOETBAL. Voor de vierde ronde van het toernooi om de beker van de Engelse league speelde Blackburn Rovers tegen Ipswich Town. Blackburn won met 41. BOKSEN. De wereldkampioen boksen in het vlieggewicht, Pone Kingpetch uit Thai land, zal op 25 maart van het volgend jaar zijn titel op het spel zetten in een wedstrijd tegen de Japanner Kyo Noguchi. Het ge vecht zal plaats hebben in het Taikukan stadion in Tokio. ATLETIEK Voor de jaarlijkse cross country van Wespelaere (België), die zon dag wordt gehouden, heeft de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie de volgende atleten aangewezen: Hein Cujé, Frans Kunen, Fons Veldhuizen, Jan Keesom, Joop Evers en Jan Boelens. BILJARTEN. Vrijdag 15 december wordt in Breda een invitatie-biljarttoernooi ge houden waaraan een Nederlandse en een Belgische ploeg zal deelnemen. Het Neder landse team bestaat uit Van Oosterhout, De Ruyter en Scholte Voor België komen Ceulemans, Schrauwen en Steylaert uit. „Vraag de jongens hoe gauw ze de wagen kunnen herstellen". Dit verzoek deed Donald Campbell toen hij op 16 septem ber 1960 met lichte verwondingen naar een ziekenhuis werd vervoerd, na het slachtoffer te zijn geworden van het vreemdsoortigste ongeluk in de geschie denis van de automobiel. Met een ex perimentele wagen bereikte hij op de kille morgen van die dag, op de Bonne- ville-zoutvlakte in de Amerikaanse staat Utah een snelheid van 584 kilometer per uur. Een plotselinge zijwind en torsie krachten die veel hoger waren dan be rekend, duwden op dat moment de wa gen naar links, de tollende banden we ken af van de uitgezette baan en het gevaarte met een gewicht van vier ton raakte in een gigantische slip. De wagen schoof naar links, kwam met de kop in de wind en gedroeg zich door de aërodynamische vormgeving als een metalen vogel. Wentelend en gehuld in glinsterende wolken stoof de Bluebird de lucht in, smakte zestig meter verder tegen de grond en veerde weer omhoog. Brokken metaal vlogen rond, een van de twee grote wielen werd losgerukt, even later het andere wielna on geveer driehonderd mter kwam de auto tot stilstand. De veiligheidsriemen had den Donald Campbell op zijn plaats ge houden, hij was bewusteloos. Bij een vluchtige controle bleek dat de banden van de wagen niet waren gesprongen. Pas nadat men van de schrik was be komen realiseerde men zich dat dit on geluk een einde had gemaakt aan de illusie waarmee men naar Utah was ge komen: verbetering van het wereldsnel heidsrecord te land met een auto die een „top bezat van 800 kilometer per uur. Jarenlang hadden Britse industrieën hun researchafdelingen aan het werk gehou den om uiteindelijk de wagen te con strueren die nu in enkele seconden in puin was veranderd. Voor deze wagen hadden ze een coureur kunnen vinden die snelheid als het hoogste goed be schouwt: Donald Campbell, die in de jaren 1955-1959 zes maal he't wereld- snelheidsrecord te water verbeterde. Vraag de jongens, hoe gauw ze de wagen kunnen herstellen. Een jaar lang hebben technici aan de nieuwe Bluebird gewerkt en over zes maanden gaat Donald Campbell weer in de nauwe cabine zitten, gespen de handen van de monteurs weer de veilig heidsriemen vast en wordt het bolvor mige pantserglas weer op zijn plaats ge tild. De nieuwe poging wordt ditmaal niet ondernomen op de Bonneville-zout- vlakte, maar ergens in de wijde uitge strektheid van Australië. John Cobb bezit echter nog steeds het snelheidsrecord van 634.3 kilometer per uur dat hij in 1947 behaalde. Op 4, 5 en 6 januari aanstaande wordt in het AMVJ-gebouw in Amsterdam het jaarlijkse internationaal studenten sport toernooi door de Foreign Student Service gehouden. Men verwacht deelnemende ploegen van Nederland, Suriname, de Ne derlandse Antillen, Hongarije, de Verenig de Staten en een internationale ploeg. De volgende takken van sport staan op het programma: basketbal, volleybal, bil jar ten, schaken, dammen, bridge en tafelten nis. Handbal De Internationale Handbalfederatie heeft dinsdagavond de loting bekend gemaakt voor de kwartfinales van de Europese be ker voor landskampioenen (zaalhandbal) De volgende wedstrijden zullen worden gespeeld: Dukla Praag (Tsjech.)Leipzig (O.Dld), Aarhus (Denem.)Halsingborg (Zweden), Bern (Zwits.)Linz (Oostenr.) Göppingen (W.Dld)Joinville (Frankrijk) De Rus Iser Koeperman heeft dinsdag in Moskou de wereldtitel dammen her overd op zijn landgenoot Tsjegolev. De ne gentiende partij van het tweekamp om het kampioenschap eindigde na 54 zetten in remise, waardoor het puntentotaal van Koeperman (21) met nog <een partij te spe len onbereikbaar werd voor Tsjegolev, die tot dusver 17 punten behaalde. In de tweede klasse B van de KNSB heeft de Haarlemse schaakclub Het Oosten voor een bijzonder fraaie overwinning ge zorgd in het duel met één der leidende teams, het Amsterdamse De Pion. De uit slag 37 is er één die klinkt als een klok en brengt de Haarlemse ploeg meteen in de kopgroep. De Haarlemmers zjjn nu dus heel wat beter af dan het vorig seizoen toen het debuut in de KNSB met vier nederlagen werd ingezet. Nu reeds werden twee wedstrijden gewonnen hetgeen onge twijfeld het zelfvertrouwen zal hebben versterkt. Bovendien kan de ploeg binnen kort beschikken over de sterke speler R. Faase, zodat het toch reeds homogene tien tal nog zal worden versterkt. Zo goed als het plotseling Het Oosten gaat, zo slecht vergaat het nu de IJmuider schaakclub Kijk Uit. Het team lijdt aan hetzelfde euvel als vorig jaar Het Oostan, een gebrek aan routine. In de eerste drie speeluren heeft men dikwijls de betere ploeg, maar in de beide daarop volgende uren zakt men voor een groot deel in el kaar en gaan gewonnen en remise-staande stellingen verloren. Tegen Zaandam, waarvan met 2V2Vh werd verloren, kostte dit de IJmuidenaren weer verscheidene punten. Er zal bij de Kijk Uiters een spoedig herstel moeten op treden wil men nog één der twee fatale laatste plaatsen ontlopen Hetgeen uiter aard duidelijk uit de rangschikking blijkt. Iser Koeperman De nu 40-jarige Koeperman heeft in de ze tweekamp een zeer bijzondere presta tie verricht. In de 19 tot dusver gespeel de partijen moest hij namelijk niet een maal een nederlaag accepteren. Hij won het eerste en het zestiende duel, de overi ge malen stuurde hij met succes op een re mise aan Koeperman verkreeg in 1958 door het winnen van het kandidatentoernooi, dat in Nederland werd gehouden, het recht om uit te komen tegen wereldkampioen Mar cel Deslauriers (Canada). De daarop vol gende tweekamp won de grootmeester uit Kiev en later verdedigde hij zijn titel met succes tegen de Nederlander Van Dijk. In 1960 raakte Koeperman zijn titel kwijt in een toernooi, dat eveneens in Nederland werd gehouden. Tsjegolev zegevierde en Koeperman moest zelfs de tweede plaats afstaan aan de Senegalees Baba Sy. Het kalendercongres van de Europacom missie van de IAAF, dat enige tijd geleden werd gehouden en dat door 23 van de 30 aangesloten landen de Oostduit- se delegatie was niet aanwezig aangezien er geen visa ter beschikking waren gesteld werd bijgewoond, heeft voor Nederland tot gevolg gehad dat vooral de dames in het belangrijke jaar van de Europese kam pioenschappen, die van 12 tot en met 16 september 1962 in Belgrado worden ge houden zeer sterke tegenstandsters zullen treffen. De Nederlandse dames zullen Po len en Engeland in uitwedstrijden ont moeten, terwijl Frankrijk in eigen huis wordt bestreden. De herenploeg krijgt Denemarken en België in uitwedstrijden tegenover zich, terwijl Frankrijk B in Nederland wordt ontvangen. Tevens bestaat er de mogelijk heid dat een Nederlands-Luxemburgs team in Londen de ploeg van Groot-Brittannië B tegenover zich krijgt. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het een Benelux-team zou worden, een ploeg die zal worden samengesteld door onze landgenoot Jo Moerman, doch de Bel gen hebben op hetzelfde tijdstip een lan- denwedstrijd tegen Frankrijk. De wed strijden voor de Nederlandse atleten wor den tevens gezien als een soort selectie voor de Europese atletiekkampioenschappen. De slotapotheose wordt ongetwijfeld de strijd om de Nederlandse atletiektitels, op 11 en 12 augustus 1962, ongeveer een maand voor Belgrado. De belangrijkste data zijn: April; 7: Groot-BrittanniëWest-Duits- land indoor in Wembley. Mei: 13: NederlandW.-Duitsland; 31: NederlandWest-Duitsland (junioren meisjes en jongens). Juni: 3: Om de vriendschapsbeker, ge organiseerd door afd. Zuid van KNAU; 9 en 10: British Games in Londen; 13; Int. kampioenschappen van Amsterdam; 17: BelgiëNederland (heren) Antwerpen; 20: Int. kampioenschappen van Amsterdam; 24: PolenNederland (dames) in Olsztyn; 29: Groot-Britt.—BelgiëNederland vijf- en tienkamp in Londen; 29 en 30: Polen- Ver. Staten in Chicago. Juli: 7 en 8: Oost-DuitslandTsj. Slo wakije in Jena; 8: FrankrijkNederland (meisjes); 8: Int. wedstr. in Schaesberg; 8: Zuid-NederlandRijnlandBelgië B; 8: OostduitslandZweden, Finland, Noorwe gen, Denemarken in Rostock; 11: Polen Finland (heren) Szcrecin; 14 en 15: Dene marken—Nederland (heren); 21: Groot- Brittannië BNederland'Lux.; 2122: GriekenlandHongarije in Athene; 22: BelgiëFrankrijk (heren) in Brussel; 24/25: NooarwegenZweden in Oslo. Augustus: 3, 4 en 5: Int. mil. kampioen schappen in Hilversum; 4 en 6: Gr.-Brit- tanniëPolen in Londen; 11 en 12: Neder land atletiekkampioenschappen; 18 en 19: PolenRuslandOost-Duitsland (dames en heren) Warschau; 18 en 19: Hongarije Tsj.slow.Oekraïne (d. en h.) Tatabanya. September: 1 en 2: ZwedenOostduits land (dames en heren) Stockholm; 2: Ne derlandFrankrijk B (heren); 2. Neder land—Frankrijk (dames); 2: Nederland België (junioren); 9: BelgiëNederland B (dames) in Brussel; 12 t/m 16: Europese atletiekkampioenschappen in Belgrado; 19: Internationale wedstrijd in Enschede; 28 en 29: EngelandNederland (dames) in White City Londen gelijk met Engeland Finland (heren). Deze ziet er nu als volgt lit: Philidor 1 3 3 0 0 6 20 —10 Het Oosten 3 2 0 1 4 I6V2—13Vi De Pion 3 2 0 1 4 16 —14 Zaandam 3 1 1 1 3 I6V2—13Vj V V G A 2 3 1 1 1 3 I4V2I5V2 Watergr.meer 3 1 2 2 13'/2—I6V2 Philidor 2 3 1 0 2 2 13 —17 Kijk Uit 3 0 0 3 10 —20 Het programma voor de 4e ronde luidt: Philidor 2Het Oosten, ZaandamDe Pion, Philidor 1Kijk Uit en Watergraafs meer—VVGA 2. De competitie in de Noordhollandse schaabond kende de afgelopen week weinig schokkende gebeurtenissen Het eerste wapenfeit valt te melden in de 2e klasse C waar het Haarlemse HWP een 2'/j3Vi achterstand tegen Bloemendaal 2 wist om te zetten in een 6V23V2 zege. De Oosten- reserves bleven in 2 D andermaal onder hun kunnen hetgeen ten goede kwam aan De Uil (Hillegom). Heemstede 3 kwam in 3 D tot de volle winst tegen de Zandvoort- reserves en behield daarmee een kansje op de titel. De u;tslagen van de gespeelde wedstrij den zijn: KNSB, 2e kl. B: De PionHet Oosten 37, WatergraafsmeerPhilidor 2 4—6, Kijk Uit—Zaandam 2'A—7Vj, VVGA 2 —Philidor 3</2—6K. NHSB overgangsklasse: Pat MatHeem stede 3'/24*/e voorl.; tweedeklasse, afd. C: HWP—Bloemendaal 2 6V2—ZV2, Het Oosten 2De Uil 4Va5V«; derde klasse, afd. D: Heemstede 3Zandvoort 2 64, HWP 2 Rolland 2' S'/ï6K;'vierde klasse, afd. D: Kijk Uit 5—HWP 3 2—4 voorl. Énkele ranglijsten in de competitie van de NHSB: 1 A 2 D Zaandam 2 4 Aalsmeer 4 Schaaklust 4 Hoofddorp 4 Zaanstreek-Nrd. 3 De Torens 2 V V V 2 1 De Uil 2 Oppositie 0 't Oosten 2 0 M S C 0 K S C 0 2 A 3 A K T V 4 K T V 2 4 Caïssa 3 Schaakmat 2 4 Bergen 2 D E Z 2 Wieringermeer 2 Magnus 1 V V V 3 1 Schaaklust 2 1 M S C 2 0 Schoorl 0 2 B 3 C De Pion 4 Weenink 2 2—4 Purmerend 3 Kijk Uit 3 2—3 Witte Paard 2 Santpoort 3 2—2 Edam 2 Bl'daal 3 2—1 Saende 1 Driehuis 1—0 Caïssa 2 0 Pat Mat 3 1—0 2 C 3 D Castricum 4 Rolland 2 4 HWP 2 Aalsmeer 2 2 Zandvoort 2 Heemstede 3 2 Bloemendaal 2 2 H W P 2 2 Santpoort 2 2 Zandvoort 2 2 V H S 3 0 V H S 4 0 De uitslagen van de wedstrijden De Pion Het Oosten en Kijk UitZaandam zijn: De PionHet Oosten: 1. C. Struylaart J. J. van Kampen 01, 2. dr. Th. van Kleef P. Roubos 10, 3. B. v. d. HorstT. Slagt 01, 4. H. BaauwJ. Wolff remise, 5. H. StruylaartC. Hovingh remise, 6. G. BaauwS. Herfst remise, 7. J. Struylaart H. C. Honsbeek 01, 8. S. v. d. MarkA. Rerfst 01, 9. E. StruylaartJ. v. d. Berg remise, 10. J. BruinsmaC. Koster 01. Totaal 37. Kijk UitZaandam: 1. K. Steijn (zwart) D. Brink remise. 2. F. J. WaldaH. Ger- ritse 01, 3. Tj. de JongJ. May 01, 4. J. BlokJ. Brink remise, 5. T. A. Lange- dijkG. Bakker 01, 6. ir. W. J. G. Mees H. v. d. Stadt 10. 7. A. B. Kistemaker A. Slob 0—1, 8. G H. H. C. Maas—H. C. Siebeling 01, 9. Th. HölscherA. C. "an Hinte remise, 10. C. J. GordijnW. Veers- ma 01. Totaal 2V27 De Rotterdamse Schaakbond, die vorige maand zijn dertigjarig bestaan vierde, krijgt daarvoor op 28 december een pas send geschenk. Zes simultaanspelers, on der wie de grootmeesters Szabo (Honga rije), Trifunovic (Joegoslavië), dr. Euwe en Jan Hein Donner, zullen tegen 18O Rotterdamse schaakliefhebbers slag leve ren. Judo De wereldkampioen judo, Anton Gee sink, zal op 17 december in Schiedam deelnemen aan het z.g. kerstbout judo toernooi. Het is de eerste keer dat Gee sink, na het behalen van de wereldtitel, weer deelneemt aan wedstrijden. j

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13