m Eerste paal voor een complex van 150 woningen ging IJmuidens duingrond in Feestelijke dag voor Velsen enRijkswaterstaat MANTEL, JACK of MANTELCOSTUUM GROTE KERSTVERRASSING Sport in IJmond Kennemer Vrouwenkoor in 't zilver Klavierschippers Schepel (Beverwijk) winnaar in het jeugdtoernooi van Rolland Oost-Duitsland bouwt voor de Russische vloot Betaling abonnementsgeld per giro B.v. u koopt een mantel van ƒ90- DONDERDAG 14 DECEMBER 1961 Kerkelijk nieuws Afscheid bij Rode Kruis colonne IJmuiden-Velsen een tegoedbon ter waarde van een derde deel van het bestede bedrag!!!! MET UITVOERING PLAN-ZEEWIJK IS BEGONNEN Eerste hoogbouw Flat-problemen T afeltennis Ook de laatste wedstrijd van deze com petitiehelft werd een overtuigende zege voor de Fusia-dames. Zonder veel moeite werd Meertreffers op eigen grond met 100 verslagen. Fusia staat nu bovenaan de ranglijst, met evenveel punten als Do- ko, maar met een iets beter gemiddelde. Het Kennemer Vrouwepk-Ppr ;n .Saptp.gpr is in november vijfentwintig jaar geworden een verjaardag, die de leden van het koor met hun echtgenoten op vier november ten huize van de leidster, mej. Annie Schoen, in Santpoort-Zuid hebben gevietd. Er wer den voordrachten gehouden, een ouderwetse film gedraaid, koppen koffie en glaasjes met ander vocht geledigd. Voorts vergat men niet Annie Schoen hulde te brengen en cadeaus aan te bieden voor hetgeen zij voor het koor heeft gedaan. Dat is niet gering, want een kwart eeuw geleden richt te zij het gezelschap zelf op. Zij keek daar bij niet naar standsverschil of godsdienstige overtuiging van de leden. Wat dat betreft is het Kennemer Vrouwenkoor een alle gaartje, een feit waarop de dames terecht trots zijn. „Daar praten we gewoon niet over", zeggen zij. Er werd en wordt steeds gerepeteerd bij Annie Schoen thuis, Brederoodseweg 106, en wel iedere dins dagavond. Mejuffrouw Schoen is concert zanglerares. Zij trad onlangs op voor de radio in een Avro-uitzending. Haar leiding is zeer inspirerend voor de leden van het koor, maar eist tevens de grootste stipt heid. Het Kennemer Vrouwenkoor telt 21 leden, waarvan de jongste 22 jaar is en de oudste ongeveer zestig. In de oorlog heeft men met veel moeite de repetities kunnen voortzetten, meestal 's middags in verband met de avondklok. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnees 8.15 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE BURGERLIJKE STAND CASTRICUM. GEBOREN: Thomas Johannes Maria, z. v. F. Bouwman en W. A. M. Wols; Marti- nus Petrus Theodorus, z. v. J. G. de Wit en H. Th. M. van Oudheusden; Bernardus Johannes Adrianus, z. v. S. J. Gaarthuis en A. G. Liefting; Ingrid Gerarda Maria, d. v. A. Duinmeijer en M. Th. Maters; Esther, d. v. J. de Jong en D. Janneman. ONDERTROUWD: W. J. C. Joosten en J. Th. Konijn. GETROUWD: J. Mijlhoff en E. J. Broek huizen. OVERLEDEN: G. H. C. Dallmeijer, oud 84 j.; S Veenstra, oud 75 j., gehuwd ge weest met G Hoogland; M. C. Nieuwen- huijsen, oud 75 j. Het koor concerteert eens per jaar. Tij dens zó'n concert wordt een interim/.zo verzorgd door leden van bijvoorbeeld het Noord'hollands Philharmonisch Orkest, die dit doen op uitnodiging van mej. Schoen. Het repertoire van het Kennemer Vrouwenkoor is veelzijdig. Het bestaat niet alleen uit stemmige liederen, maar ook uit Franse chansons enz. In de tweede helft van januari geeft net Kennemer Vrouwenkoor een jubileumcon- cent in Pniëlkapel of in „De Haven". De leden wonen in IJmuiden, Driehuis. Haarlem, Santpoort en zelfs één in Am sterdam. Laatstgenoemd lid komt sinds de evacuatie iedere dinsdag naar Santpoort. Dat tekent wel de sfeer waarin dit vrou wenkoor werkt. Geref. Kerken Aangenomen naar Rotterdam-Hillegers- berg (vac. E. A. van Es) J. van Reeven te Utrecht-Zuid. Bedankt voor Amsterdam (vac. G. R. Visser) Joh. Lever te Vlaar- dingen; voor Rotterdam-Lombardijen Joh. Heule te Rotterdam-Katendrecht; voor Klazienaveen (vac. M. N. de Wolf) J. Wol- sen te Urk. Beroepen te Kralingen (Rotter dam) (vac. E. Pijlman) J. Ytsma te Middel burg. Bedankt voor Vinkeveen G. J. van der Burgh te Lexmond. Beroepen te Hijum-Finkum P. Gilhuis, kand. te Am sterdam. Beroepen te Palmerston North (Nieuw-Zeeland) (Ref. Churches) L. Zwaan te Schildwolde P. Gil huis. kana. te Amsterdam en G. den Hee- ten, kand. te Rotterdam, van wie eerstge noemde is beroepen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lippenhuizen (toez.) P. W. B. Haseloop te Tolbert. Bedankt voor 's-Gra- venhage (wijkgemeente 33 in wording) E. L. Ruitenberg te Kralingen; voor Hasselt B. Eysinga te Barneveld. Benoemd tot pre dikant voor de jeugdobservatiehuizen te Amersfoort en Zeist W. Willemse te Hil versum. Bedankt voor 's-Gravenhage (wijkgemeente 20) J. Swijnenburg te Amersfoort. Het orkest De Klavierschippers werd acht jaar geleden in Beverwijk opgericht door een aantal geestdriftige accordeon spelersdie zich onder deskundige lei ding wilden toeleggen op het beoefenen van het populaire genre en dit tot ge noegen van zichzelf en van het publiek. De eerste uitvoeringen van De Klavier schippers trokken meteen al veel be langstelling in Beverwijk. Spoedig breidde het orkest zijn terrein van activiteiten uit met IJmuiden. Zo ont stond het eerste IJmond-showorkest. Er werden ook uitvoeringen in IJmuiden ge geven, eerst in het Hervormd Verenigings gebouw, later in het Patronaatsgebouw. Bovendien werd het orkest aangezocht voor verenigingsavonden en liefdadige doeleinden. Aan deze verzoeken gaven De Klavierschippers altijd graag gehoor-. Spe ciaal de plaatselijke afdelingen van het Koningin Wilhelminafonds hebben menig flink bedrag naar hun hoofdbesturen kun nen overmaken dank zij De Klavierschip pers. Ook verenigingen van t.b.c.-bestrij- ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooosooooooooog WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OOOOOOOOOOOOOOOOOOpOOOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOO ding wisten de weg naar het secretariaat van het orkest, Velserduinweg 28, IJmui- den-Oost, te vinden. De roep die van het orkest uitging was weldra zo groot dat men ook „buitengaats" ging optreden. Het orkest vond in de hele provincie Noordholland willige oren. Het orkest bestaat voor het grootste deel uit accordeonisten. Ma,ar er doen ook een slagwerker, gitaristen, een pianist en een saxofonist in mee. Het orkest staat onder muzikale leiding van de heer Jan Stoker, die enige jaren geleden leider was van het ensemble „De Velno's". De algehele lei ding van De Klavierschippers berust bij de heer J. Hammer in plaatselijke ama teurkringen zeker geen onbekende. De Klavierschippers repeteren iedere woens dagavond in het Cultureel Centrum in IJmuiden. Het bezoek aan de repetities geeft het bestuur geen enkele reden tot zorg, een bewijs van de vaste basis van en de goede geest in het orkest. Zaterdag avond geeft het orkest een uitvoering in het Patronaatsgebouw. Aanvang acht uur. De Beverwijker K. Schepel is winaar geworden van het 15de Rolland-jeugd schaaktoernooi. Na een vlot afgewerkte se rie voorronden heeft de finale van dit jaarlijkse jeugdschaakevenement wat meer tijd gevergd dan men had voorzien. De talentvolle Karlo Schepel zal nu op donderdag 28 december de wisselbeker van Haarlems Dagblad-OIIC in ontvangst mo gen nemen. Tevens is hij gerechtigd mee te spelen aan de strijd om de Noordhol landse jeugdschaaktitel waarvan de uitein delijke winnaar mag meespelen om de na tionale jeugdtitel. De krachten liepen in het nu beëindigde toernooi in de kopgroep weinig uiteen. Weliswaar startte Schepel als favoriet, maar al spoedig bleek dat de Overveense speler Th. de Vries ook veel in zijn mars had. Het werd een nek-aan-tjek-race tus sen beide spelers, waarbij De Vries ten slotte een halve punt op zijn rivaal ten achter bleef. Een gevaarlijk outsider bleek D. ten Hove uit Bennebroek, die een zeer eervolle derde plaats in de eind rangschikking bezet. Voor aanvang van de finale achtte men de Velsenaar G. Bregonje van de schaak club Weenink een belangrijk rivaal van Schepel. Deze schaker had echter een bij zonder slechte start en kwam weliswaar na enkele ronden onweerstaanbaar naar voren, maar had toen inmiddels te grote achterstand opgelopen om nog kandidaat voor de titel te kunnen zijn. De eindstand van de finalegroep geeft het volgende beeld: 1. K. Schepel (Bever wijk) 6V2 p.; 2. Th. de Vries (Overveen) 6 p. 3. D. ten Hove (Bennebroek) 5% P-l 4-5. G. Bregonje (Velsen) 5 p.; A. Ha verkamp (Haarlem) 5 p.; 6. G. van Ma nen (Beverwijk) 4V2 p.; 7. J. G. Moltzer (Overveen) 2'A 'Ap.; 8. E. Philipse (Haar lem) 1 p.; 9. J. van Rongen (Santpoort) 0 p.;. De wedstrijdleiding was ook bij dit 15de toernooi bij de heer G. J. Bloemen in goe de handen. De heer J. van Aalsburg heeft, na bijna een kwarteeuw de Rode Kruis-colonne van de afdeling IJmuiden-Velsen trouw te hebben gediend, ontslag gevraagd. Het afdelingsbestuur heeft hierin toegestemd. De heer en mevrouw van Aalsburg zullen donderdag 21 december om 20 uur in ge bouw „Slingermuur" afscheid nemen. Na het officiële gedeelte zal de heer W. Nehus van Bureau Wijsmuller een lezing houden met dia's en film over de zee sleepvaart. BONN (DPA) Volgens in Bonn ont vangen inlichtingen hebben de Oostduitse werven deze week belangrijke orders ge kregen voor de bouw van verzorgingssche pen voor de Russische marine. Het betreft hier de bouw van achttien tankschepen van elk 12.000 brt., acht van 1.200 ton en 22 tenders van tussen 1.600 en 3.500 ton. Vermoedelijk zullen deze sche pen dienen voor de bevoorrading van Rus sische onderzeeboten, mijnenvegers, pa trouilleboten, fregatten en dergelijke. Voorts werd opdracht gegeven voor de bouw van twintig schepen van 3.000 ton en tien van 1.000 ton, bestemd voor het leg gen van versperringsnetten. De nodige be wapening, voor het merendeel 100 en 45 mm-kanonnen, zal door de Sovjet-Unie worden geleverd. Westelijke kringen in Bonn verwachten, dat met de bouw van deze schepen betrek kelijk korte tijd gemoeid zal zijn. Vanaf vrijdag 15 december tot en met donderdag 21 december a.s. bieden wij u een ZEER BIJZONDERE KERSTVERRASSING aan Bij aankoop van een (zowel voor dames als voor kinderen) ontvangt u Met deze tegoedbon kunt u, alleen in bovengenoemde periode, geheel naar eigen keus,'in een van onze zaken, gratis goederen kopen ter waarde van het op de tegoedbon genoemde bedrag. Nu kunt u gratis naar keuze nog voor 30.— aan goederen kopen in één van onze zaken. Dit is een prachtige gelegenheid om uw garderobe eens extra aan te vullen. ■jür Deze aanbieding geldt alleen in bovengenoemde periode en alleen bij contante betaling per kassa Profiteert van deze zeld zame aanbieding Hoek Lan9e Nieuwstraat/Plein 1945 Telefoon 7541 Speciaalzaak dames- en kinderconfectie Advertentie zo goed mogelijke flat. De omstandigheden zijn daarvan de oorzaak geweest. De trappenhuizen in de flatgebouwen be schouwde de heer Verbeek als de bron van veel moeilijkheden. Hij noemde ze „ge- luidsschoorstenen". Doch een maisonette „Zelden heb ik een wethouder gezien, die zo goed op de hoogte is. Tot uw haren zit u erin!", zo zei de heer De Winter, waarop de heer Verbeek over zijn hoofd streek en opmerkte dat dat niet veel is achtte de spreker een prettige woonvorm, waarvan de huur redelijk is te noemen. „Men kan beter 1,50 per week meer be talen voor een rustige en goede woning". Volgens de wethouder biedt een maiso nette, zoals die nu in IJmuidens duinge bied worden gebouwd, meer mogelijkhe den tot aanpassing van de mensen aan het wonen in etages. En dat is een niet te on derschatten voordeel. Met de opzet van het plan Zeewijk, waar kansen zijn voor continubouw, was de heer Verbeek ook al ingenomen. Het plan wijkt af van alle andere woonwijken in Velsen, het biedt veel meer ruimte en het toe komstige woongebied is aangepast aan de pracht van de duinen, die zoveel mogelijk gespaard zullen worden. Het was de heer De Winter, van de aan nemingsfirma Muijs en de Winter uit Rot terdam (die de woningen in systeembouw zal uitvoeren) die zijn grote bewondering uitsprak voor de grote kennis van zaken die de heer Verbeek tentoonspreidde op de ze middag. Hierboven de maquette van het plan Zeewijk, zoals dat .onlangs Aer uisie is gelegd. Het plan voorziet in dè bóuw an .2100 woningen in het zuidweste lijke duinengebied van Velsen. Plan Zeewijk is het laatste grote uitbrei dingsplan van de gemeente, althans waar het woningbouw betreft. De toe komstige wijk zal naar berekening circa zevenduizend mensen herbergen. De pijl boven, geeft aan voor welk complex woningen gisteren de eerste paal is geheid. Het zijn maisonette- woningen in zes bouwlagen. Het com plex is tevens de eerste hoogbouw in de gemeente. Hieronder ziet men wethouder R. Ver beek, ais voorzitter van de Woning stichting Velsen de eerste paal voor het complex van 150 woningen in plan Zeewijk de grond inslaan. De wethou der van Velsen moest voor die officiële gebeurtenis de traditionele helm op zetten'en de al even gebruikelijke jas. Het is lang geleden dat in de gemeente Velsen een eerste paal, voor een woningcomplex althans, op feestelijke wijze de grond werd ingestampt. Het begon erop te lijken dat Velsen „uitgebouwd" was, maar niets is minder waar. Want woensdagmiddag heeft de wethouder van openbare Werken, de heer R. Verbeek in druilerig en mistig weer de eerste paal geheid voor een complex van honderdvijftig woningen. Deze woningen zijn de eerste in het nieuwe uit breidingsplan Zeewijk, gesitueerd in Velsens fraaie duinengebied, waar te zijner tijd plaats is voor ongeveer zevenduizend mensen. Het uitbreidingsplan Zeewijk is het laatste grote uitbreidingsplan van de gemeente. Voorlopig is Velsen nog niet uitgebouwd, want het zal nog vele jaren duren eer alle woningen totaal ruim tweeduizend overeind staan. Doch volgend jaar omstreeks Kerstmis zullen de eerste bewoners hun intrek kunnen nemen in de etagewoningen in dit duinengebied. Onder de aanwezigen bevonden zich het bestuur van de woningstichting Velsen on der voorzitterschap van de heer J. Stuur man, de architecten Ch. van Heelsbergen en E. F. Groosman, de leden van de vrou wenadviescommissie, de heer ir. Lievense en tal van andere autoriteiten. Vooral de man die de leiding heeft van de werkzaamheden in verband met de ver groting van de havenmond, de heer Lie vense, heeft belang bij het slaan van deze eerste paal. Immers de 150 woningen zijn bestemd voor huisvesting van personeel werkzaam op en om de pieren van IJmui den. De wethouder wees dan ook op het spe ciale contingent woningen, dat Velsen mocht bouwen in verband met de vergro ting van de havenmond. Rijkswaterstaat kan bijzonder blij zijn met deze extra wo ningtoewijzing. De heer Verbeek zei bijzonder ingenomen te zijn met het woningbouwplan, dat be staat uit 138 maisonettes in zes bouwlagen (de eerste hoogbouw in Velsen!) en twaalf eengezinswoningen. De maisonette zijn woningen, die de vorm hebben van een eengezinswo ning, staande op een andere woning. Elke woning bestaat uit twee verdiepingen, de woonlaag onder en de slaapruimte boven of omgekeerd. Met extra zorg zijn de woon- en slaapruimten om en om geprojec teerd, zodat de bewoners de minste hinder van elkaar zullen hebben. Aan de geluidsisolering in deze wonin gen heeft men verder bijzondere aandacht besteed door zogenaamde zwevende vloe ren aan te brengen. De aanwezigheid van een lift (de eerste lifts in woningen in Vel sen) zal tot gunstig gevolg hebben dat in het trappenhuis niet voortdurend wordt gelopen. Via een galerij zullen de bewoners hun woning kunnen bereiken. Deze galerij zal met het oog op de hoogte en de nabijheid van de kust (harde wind) worden voorzien van een gesloten borstwering. De „kale" huren van deze maisonettes zullen circa 80,per maand bedragen. De wethouder merkte in zijn toespraak op, dat voor vele mensen de etagewoning als een straf wordt beschouwd. De spreker onderkende inderdaad ernstige problemen bii het wonen in flats. Als oorzaak daarvan ziet hij voornamelijk het feit, dat men in het jongste verleden voor zo weinig moge lijk geld een flat bouwde, inplaats van een De wethouder moest voor het heien van de eerste paal de helm opzetten en een oliejas aandoen. De zes meter lange beton nen paal, die reeds onder het heiblok rust te, was voorzien van enkele kersttakken. Een grote schare van genodigden was ge tuige van het slaan van de eerste paal voor dit woningcomplex.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7