De opstellingen Spelen met lichaamsbewegingen TT Johansson moet nog 3.6 miljoen betalen in V.S. Beroep totospeler afgewezen Regering grootste winnaar in toto Kunstijsbaan doet het goed ondanks regenbuien Auto-ongeluk van gebroeders Bobet Boksers gevraagd in Zweden Zondag meer dan 100 paarden naar Hilversum Padelt trainer van KNAU ZATERDAG 16 DECEMBER 1961 19 BETAALD VOETBAL AM A TEURS TAFELTENNIS TURNEN HOCKEY KORFBAL Semi-profs A mateurs ZAALHANDBAL BADMINTON WA TERPOLO fiipl Jimmy Greaves mag vandaag spelen Zuidafrikaanse hockeyers maandag in Nederland 99 99 I' i - swisii Luxemburg Hum mei Grote K Dromen Jan Dassen I 4 Sport tijdens het weekeinde Stormvogels heeft voor de eerste divisie A een thuiswedstrijd tegen het nagenoeg even slecht staande Helmond en moet eindelijk weer eens voor een zege kunnen zorgen. In dezelfde afdeling speelt Haar lem (onveranderd dit keer) uit tegen Veen- dam, dat op eigen veld altijd bijzonder moeilijk te kloppen is. Wij voorzien een nederlaag. In de eerste divisie B moet VSV uit de overwinning van zondag jongstleden zo veel moed putten dat het NOAD op eigen veld in Tilburg kan ver slaan. De standen zijn: Sittardia 14 20 Heracles 15 24 DHC 15 20 Elinkwijk 15 22 AGOVV 15 20 Ensch. Boys 15 18 Fortuna (VI.) 14 19 Heer en veen 15 18 DFC 15 19 RBC 15 18 SVV 15 19 SHS 15 17 Eindhoven 14 18 ZFC 15 17 KFC 15 18 Limburgia 15 17 Go Ahead 15 17 HDVS 15 16 Leeuwarden 15 16 Hilversum 15 15 Vitesse 15 16 NOAD 15 15 Veendam 15 15 Be Quick 15 14 't Gooi 15 12 Excelsior 15 12 Alkmaar 15 11 HVC 15 12 Haarlem 15 8 Wageningen 15 12 BW 14 6 VSV 15 12 Stormvogels 15 6 Wilhelmina 15 9 Helmond 15 6 EBOH 15 2 In de tweede divisie hebben RCH en EDO thuiswedstrijden. De Racing, waarin het meespelen van Poerwo zeer onzeker is, ontvangt in het Heemsteedse Sportpark Graafschap, dat er weliswaar veel beter voorstaat, maar dat toch wel een punt afhandig gemaakt kan worden. EDO moet NEC in het Noorder Sportpark in Haarlem duidelijk kunnen maken dat er tussen beide clubs terecht een verschil ligt van drie wedstrijdpunten. De stand is hier: Helmondia 13 17 Tubantia 12 11 Roda Sport 12 16 Zwartemeer 12 11 Baronie 12 16 RCH 12 10 Velox 12 15 PEC 12 10 Oldenzaal 12 13 LONGA 12 10 Graafschap 12 12 NEC 12 9 EDO 12 12 Zwolse Boys 12 8 UVS 13 12 In de eerste klasse heeft HFC (Winter is in de ploeg terug als back) een uitwed strijd tegen JOS en krijgt het ongetwijfeld zwaar te verduren. Van de tweedeklassers uit Haarlem en omgeving krijgt TYBB zondag bezoek van hekkesluiter JSV en treedt Schoten als gastheer op van Amsvorde. Vooral voor TYBB zitten er in deze ontmoeting weer goede kansen op de volle winst. Voor Scho ten zijn de vooruitzichten echter wat min der gunstig. HBC en Zandvoortmeeuwen hebben respectievelijk uitwedstrijden te gen Aalsmeer en RKAVIC. Ripperda is zondag vrijaf. In de derde klasse A van west II vraagt de streekontmoeting LisseHillegom de aandacht; over het resultaat daarvan valt niets te voorspellen. Concordia ontvangt in 4 A het wisselvallige SVLV en gaat waar schijnlijk zijn zoveelste remise tegemoet. Leider EHS moet het In 4 C Van wést T thuis opnemen tegen concurrent ETO en Bloemendaal speelt op eigen veld tegen Renova. Verder zijn ook Onze Gezellen THB en Lynden—St. Pancratius van veel belang voor de strijd op het voorplan. Hoofddorpse Boys moet thuis de baas kun nen blijven over hekkesluiter Kinheim. Het programma voor de landelijke tafel- tenniscompetitie is dit weekeinde voor de Haarlemse teams erg bescheiden. Alleen hoofdklasser TYBB komt achter de tafel, tegen Nedlloyd 2. Ongetwijfeld wordt dit een interessante strijd omdat de derde plaats op het spel staat. TYBB bezet die plaats momenteel met tien punten, gevolgd door Nedlloyd en Wilskracht die er negen hebben. Omdat voorts aangenomen mag worden dat Wilskracht van Swift zal win nen dit laatste team bezet immers de laatste plaats met 0 punten zullen Jan Witteman en de zijnen moeten winnen om de moeizaam veroverde derde plaats te behouden. Zondag worden in het Krelagehuis in Haarlem de finales van de Nederlandse kampioenschappen voor jeugdturners en turners gehouden. De jeugd begint kwart over tien, om twee uur gevolgd door dé heren. De organisatie berust bij de Haar lemse vereniging Bato. Wedstrijdleider is de heer J. D. de Jong uit Leeuwarden. Voor de hockeycompetitie werden zon dag de laatste wedstrijden van dit jaar gespeeld, met uitzondering van de weste lijke eerste klasse, waar ook voor 24 de cember een volledig programma is vast gesteld. BMHC zal thuis tegen Leiden in staat moeten zijn het geringe aantal winstpun ten op te voeren. Alliance kan bij de da mes in het Heemsteedse Sportpark (twaalf uur) plaatsgenoot BDHC van dienst zijn door topclub Kieviten een of twee punten te onthouden, waartoe men zeker in staat is. BDHC gaat in Rotterdam op bezoek bij RBC; altijd een lastige wedstrijd die slechts met moeite tot winst zal kunnen worden gebracht. De overgangsklassers (heren) BMHC II en HBS komen in uitwedstrijden uit te gen respectievelijk de reserves van de Delftse Studenten en tegen Amersfoort. Al liance treedt in het Heemsteedse sportpark aan als gastheer van de ploeg van Kievi ten. Misschien profiteert de thuisclub van het voordeel van eigen terrein. Vanmiddag speelt Haarlem tegen Altius. waarbij de thuisclub favoriet voor de zege is. Aurora krijgt zondag bezoek van DVD; deze wedstrijd werd enige weken geleden bij de stand 7-6 wegens regen gestaakt. Wij verwachten ditmaal een ruimere zege. Nieuw Flora, degradatiekandidaat, gaat op bezoek bij de kampioensgegadigde Wa- teivliet; de thuisclub zal dus wel winnen. De tweede kampioensgegadigde, O'kwar- tier, speelt in Amsterdam tegen Hespa, dat vooral op eigen veld zeer sterk speelt. In dien de bezoekers op schot zijn, gaan de punten mee naar Haarlem. In de derde klasse zal Animo Ready in Amsterdam van Fortuna winnen. Sport Vereent krijgt ook kans op 1 of 2 winst punten, daar het op bezoek komende Oos terpark niet al te sterk is. Haarlem (uit tegen Veendam): Van 't Kruys; Maas en Duyster; Boom, Sy- brandi en Dinkelberg; Vreeken, Goed hart,.Frie, Van Daal en Berendregt. VSV (uit tegen NOAD): Stuy; Jager en Pieterse; Belfroid, Kort en Bre- derveld; Hendrikse, Van Dolder, Fa- renhorst, Malesteyn en Brom. Stormvogels (thuis tegen Helmond) De Graaf; Smits en Freriks; Janssen, Pirovano en Haverkamp; Van der Waal, Noomen, Snoeks, Degenaar en De Graaf. EDO (thuis tegen NEC): Amama; Kroo- der en Berends; Nijman, Koster en Spiers; Van Beckum, Peters, Leon- hard, Koek en Breeuwer. RCH (thuis tegen Graafschap): Van der Schilden; De Vries en Spaan; Poerwo of Liefhebber, Koning en Honout; Hendriks, Kruyer, Peper, Van Eg- mond en Cyrill. HFC (uit tegen JOS): Veltman; Dekker en Winter; Molenaar, Wijkhuizen en Drijver; Jasper, Jansen, Lindeman,' Honnef en Koenders. Schoten (thuis tegen Amsvorde): Hoo ning; Van Veen en Dinkelberg; Kos- sen, Boekelaar en De Looze; Kops, Van Oosten, Willemse, Smit en Blom. TYBB (thuis tegen JSV): Bakker; Rietvink en Honschoten; Van der Klugt, Veldhuizen en Pebesma; Va- lent, Blom, Jansen, Kroonsberg en Meier. Zandvoortmeeuwen (uit tegen RK AVIC): Ter Wolbeek; Stokman en Wa ter; Bruynzeel, Stobbelaar en Kerk- man; Kraayenoord, Jan Koper, Vis ser, Keiler en Oosterbaan. HBC (uit tegen Aalsmeer): Jesse; Joh. Duindam en Van Bergen; Drayer, Kors en Van Bruggen; J. H. Duindam, Neeskens, Duivenvoorden, De Reus en Halderman. De Badmintonhal in Haarlem is van avond en zondag door de beoefenaren van badminton in gebruik, zodat voor de zaal handbalcompetities in Haarlem niet ge speeld wordt. De aanvankelijk voor zater dagavond vastgestelde wedstrijden De Blinkert-Zeeburg en IJmondAHC zullen dus naar een andere datum verschoven worden. Van de Haarlemse teams komt alleen de herenploeg van De Blinkert tot activiteit. In ^Utrecht ontmoeten de Haarlemmers Sport Vereent, een tegenstander van 'ge lijkwaardige kracht. In de Sporthal-Zuid in Amsterdam (oude RAI) speelt Blauw Wit zondag om tien voor twee tegen Aalsmeer en Niloc om tien voor vier tegen WVGV. In de Badmintonhal in Haarlem speelt Duinwijck vanavond tegen de club van Ferry Sonneville, het sterke Drop Shot. Duinwijck 4 ontmoet Slotermeer en Duin- De Amerikaanse federale rechter Frank J. Johnson jr. heeft in Miami uitspraak ge daan in een belastingkwestie betreffen de inhoudingen op de door de Zweedse bokser Ingemar Johansson bij in Ame rika gevoerde titelgevechten tegen zijn grote rivaal Floyd Patterson verdiende bedragen. Hij bepaalde dat de Zweed de regering van de Verenigde Staten ruim één miljoen dollar (3.6 miljoen gulden) schuldig is. Johansson had aangevoerd dat hij zich in Zwitserland gevestigd had en dat hij der halve in Amerika niet belastingplichtig was. In een 15 pagina's tellend rapport stelde rechter Johnson echter dat de „kern van Ingemar Johanssons persoon lijke en zakelijke leven zich in Gothen burg afspeelde." De federale rechter noemde Johanssons Zwitserse firma Scanagt S.A. een „dek mantel" waardoor de bokser hoopte om de betaling van inkomstenbelasting aan Amerika te kunnen vermijden. Hij verklaarde dat de Zweed „zeldzame en korte reisjes naar Zwitserland" maak te die volledig het karakter droeggn van een toeristisch genoegen. De belasting, die Ingemar nu moet beta len, is berekend over zijn inkomsten uit de gevechten tegen Patterson van 26 juni 1959, 20 juni 1960 en 13 maart 1961. Het nieuws uit Miami is door de Zweedse bokser begroet met de opmerking dat hij waarschijnlijk nooit meer naar de Verenigde Staten zal gaan. De ex-we reldkampioen zei dat hij met zijn advo caten zou bespreken of nog beroep mogelijk was. Als dat niet het geval zou zijn, zou hij zich waarschijnlijk nooit meer in de Amerikaanse ring laten zien. Johansson noemde de belastinguitspraak het slechtste kerstgeschènk dat hij ooit •had gekregen. Het bestuur van de sporttoto heeft het ver zoek van de Arnhemse totospeler W. D. Schüler, om hem alsnog de eerste prijs van 50.000.uit te reiken, afgewezen. Notaris J. E. Bolt uit Den Haag heeft de heer Schüler, die destijds te laat tot de ontdekking kwam, dat hij alle wedstrij den goed had voorspeld, deze beslissing doen toekomen. De raadsman van de heer Schüler, mr. D. J. I. v. d. Oever uit Den Haag heeft ver klaard, dat zijn cliënt hierin niet berust en zijn vordering voor de rechter aan hangig zal maken. wijck 6 treedt in het strijdperk tegen De Kortenaer 3. Zondag houdt «Duinwijck een clubtoernooi. In het Instituut Wolters aan de Jans straat speelt „Haarlem" vandaag voor de eerste klasse tegen het niet te onderschat ten Badhoevedorp, pas door Velsen als kampiqenskgpdidaat „gewipt". Met de damesbekerwedstrijd DWT- Leidse Golfbrekers wordt vanavond om acht uur in het Sportfondsenbad in Haar lem het wekelijkse waterpoloprogramma geopend. Dan volgen de heren-bekerwed strijd NV APinguins (Woerden) en de da meswedstrijd HVGBNVA. De wedstrij den Njord 2—HPC 3 en DWR 3—HVGB 3 maken de avond vol. In Engeland was de regering de grootste winnaar van de voetbal-toto's vorig sei zoen, zo blijkt uit de cijfers van het mini sterie van Financiën. De afdeling die 30 percent belasting gaart bij de organisatoren der toto's, meldt een recordbuit van 33.235.657 pond ster ling. In een rapport aan het parlement, wordt voorts verteld dat nog nooit zo veel was ingezet, namelijk 110.785.000 pond, vergeleken met 106.000.000 pond in 1959- 1960. De nieuwe kunstijsbaan in Amsterdam heeft zich in de afgelopen regenperiode bij zonder goed gehouden. De vrees van de technici, dat men mogelijk door onvolko- menheidjes in de installatie zo af en toe de baan zou moeten sluiten, is niet be waarheid geworden. Zelfs onder de ongun stigste omstandigheden bleef het ijs in een voortreffelijke conditie. „Achteraf zijn we blij, dat we na de ope ning zo'n slecht weer hebben gehad, want nu weten we dat alles goed is," aldus de directeur, de heer W. van Amerongen. Dat ook de schaatsliefhebbers zich niet hebben laten weerhouden door het slechte weer blijkt uit een bezoekerstotaal over de eerste zes dagen van ruim 20.000. Donder dag was een topdag met meer dan 5300 schaatsliefhebbers. Zij komen uit het ge hele land naar Amsterdam. Binnenkort wellicht in nog groter getale, want er zijn al zeven autobusondernemingen in het land die van plan zijn trips (met inbergrip van een toegangsbewijs en als binnenkort het restaurant klaar is ook met een maaltijd) naar de ijsbaan te organiseren. Jimmy Greaves zal vandaag in de wed strijd tegen Blackpool, voor het eerste elf tal van Tottenham Hotspur mogen uitko men. De Engelse league maakte na een bijeenkomst in Sheffield bekend, dat met de transfer van Greaves hij werd vorige maand voor ruim een mil joen gulden door Tottenham overgenomen van FC Milan alles in orde bevonden was. De Franse ex-wielerwereldkampioen en oud-Tour de France-winnaar Louison Bo bet is met zijn broer, de oud-wielrenner Jean Bobet bij een auto-ongeluk betrokken geweest. Op weg naar hun woonplaatsen, na een in Sterrebeek (België) gehouden liefdadig heidsdraverij waaraan naast Louison Bo bet onder meer Rik van Steenbergen, Frans Demulder en Pino Cerami deelna men, raakte de auto van de gebroeders bij Montry in het Seine-Marne district van de weg. Door de gladheid schoot de wagen over een sloot en tegen een muurtje op. Louison en Jean Bobet werden met verwondingen aan armen en benen naar een ziekenhuis in Parijs vervoerd. Later bleek de toestand van Louison Bobet toch ernstiger te zijn dan men aan vankelijk had aangenomen. De doktoren achtten operatief ingrijpen noodzakelijk. Mevrouw Bobet deelde verslaggevers mede dat haar echtgenoot een gebroken dijbeen en talrijke andere verwondingen had op gelopen. Maandag 17 december arriveert per boot in Hoek van Holland een groep Zuidafri kaanse hockeyers, bestaande uit dertig jongens en meisjes, die een trip van ruim een maand door ons land en door België, Frankrijk, Spanje, Duitsland en Engeland zullen maken. Dinsdag reeds speelt dit team, dat de naam Proteas draagt en onder leiding staat van Jan Kelder, die vroeger in Den Haag woonde, enkele wedstrijden in Lei den tegen LMHC. Woensdag en donder dag worden op de velden van de Gooise Hockeyclub in combinatie met Hurley wedstrijden, gespeeld. Vrijdag 1Ï december vertrekken de«-Zttid- Afrikanen naar België, om vervolgens via Frankrijk, Spanje en Duitsland op 18 ja nuari in ons land terug te keren en te gast te zijn van de Deventer Hockeyclub. Zaterdag 20 januari zal het damesteam op het veld van „Be Fair" in Utrecht uitko men tegen de Nederlandse B-ploeg en de heren tegen een Batavierenteam. Zondag 21 januari worden nog enige wedstrijden tegen Be Fair gespeeld, waarna het tou ringteam naar Engeland vertrekt. „Iedereen denkt dat het zondag voor mij in Haarlem erg makkelijk zal wor den", zegt Willy Jaegers, Nederlands turnkampioen, die zondag de finale van de nationale kampioenschappen in Haarlem begint met een stevige voor sprong op zijn concurrenten. „Maar niemand weet hoe zwaar dat werken is, als je niet iemand vlak achter je hebt die je tot het uiterste dwingt. Je gaat dan voornamelijk voor je suppor ters draaien, je wilt hun laten zien wat je allemaal kunt. Je neemt risico's, ter wijl je in feite dubbel voorzichtig moet zijn om er door je mindere concentratie niet af te vliegen. Voor mij wordt het zondag, evenals vorig jaar, een .strijd tussen bravour en voorzichtigheid". „Maar ik moet het halen: Heel Bocholtz rekent er op. Zaal Glavimans is al weer besproken door de turnver eniging. Vorig jaar hebben ze hier drie dagen gefeest. Een hele avond hebben mijn vrouw en ik op het toneel gezeten onder een bordje „Hulde aan de kam pioen". Ik wil maandag weer onder dat bordje zitten", glundert de 27-jarige Limburger. Drie dagen heeft het plaatsje Bocholtz vorig jaar feest gevierd om hulde te bren gen aan kampioen Willy Jaegers. „Maandag wil ik weer onder dat bord ie ..Hulde aan de kampioen" zitten, zegt de Limburger. Links op de foto zijn echtgenote. De kleine Marianne Jaegers is nog baby, maar „turnen" doet ze al, kraaiend van pretAch, als je vader een kampioen is „Toch leer je van zo'n wedstrijd wei nig. Toen ik drie jaar geleden Klaas Boot nog voor me had, leerde ik elke wedstrijd meer naar hem te kijken. Nu moet ik naar het buitenland kijken. Dat is nu eenmaal zo; als je vooruit wilt moet je vechten tegen sterkere tegenstan ders. Zo'n nationale titel is natuurlijk wel mooi, maar waardeloos als je die titel elk jaar behaalt zonder dat je vooruit gegaan bent." „Om meer te leren ben ik twee jaar geleden naar Differdingen, 25 kilometer van de stad Luxemburg gegaan. Daar kon ik een baan als bankwerker in een hoogovenbedrijf krijgen en.daar zat ik dicht bij Josy Stoffel, een van de beste Westeuropese turners. In dat be drijf werkte ik elke dag van 's morgens zes tot 's middags twee. Vijf keer per week kon ik toen met Josy van 's mid dags zes tot 's avonds tien of elf uur trainen. Ja, dat is hard werken, maar het is de enige manier om internatio naal wat te bereiken. Zoals de Russen, of andere Oosteuropese landen het met hun staatsamateurisme doen lukt ons toch niet. Die zijn jaren bij elkaar, trai nen maandenlang elke dag in een berg streek waar de lucht dunner is en dus je oefeningen minder makkelijk uitvoerbaar zijn. Als die jongens dan onder normale omstandigheden moeten werken voelen ze zich of ze zweven en kost geen enkele oefening veel moeite". „Van mijn vijfde jaar af, doe ik aan turnen. Toen ik twaalf was moest ik ech ter van de dokter stoppen, omdat ik ver boven mijn krachten werkte. Ik wilde in die tijd maar niet groeien en was heel klein en mager. Zelfs toen ik al zestien jaar was zag ik er nog uit als een hum mel van elf. In mijn zeventiende jaar kwam de groei eindelijk, maar toen zo, dat ik in één jaar drie keer een grotere maat costuum moést hebben. Vanaf die tijd ben ik hier in „Wilhelmina" gaan turnen. Na drie maanden was ik Lim burgs kampioen. Vol zelfvertrouwen trainde ik door voor de Nederlandse jeugdkampioenschappen. Ik werkte toen als bankwerker ondergronds in de mijn Wilhelmina in Terwinselen." „Veertien dagen voor de kampioen schappen hielp ik op 420 meter diepte een vriend met het losmaken van zijn stuk kool in een pijler. Plotseling liet toen een groot stuk steenlaag los. Dat stuk trof me in mijn nek en drukte me tegen een ijzeren stempel aan. Met een gebroken kpak en enkele gekneusde rib ben hoorde ik in het ziekenhuis over de radio het verslag vön de kampioenschap pen." „Het jaar daarop had ik al wéér pech. Ik kreeg gordelroos in een van mijn schouders, zodat een arm bijna machte loos was. Toch werd ik toen nog twee de. Het volgend jaar bracht mé* eindelijk het kampioenschap. Daarna eindigde ik achtereenvolgens als elfde, zesde, derde tweede (achter Klaas Boot) en twee jaar geleden als eerste bij de heren, evenals vorig jaar." „Turnen is voor mij kunst met een gro te K. De Duitsers noemen het ook „Kunstturnen". Het is spelen met li chaamsbewegingen. Elke teen, elk onder deel van je lichaam doet mee, moet in de goede stand staan, moet op de soepel ste manier bewogen worden. Daarom is de opbouw van je oefening zo belang rijk. In zo'n oefening bijvoorbeeld aan de ringen zitten a, b en c-onderdelen. De :-onderdelen zijn het moeilijkst. Voor elke oefening moet je voor een wedstrijd minstens een c, vijf b en zes a-onder- delen hebben." „Ik verwerk meestal twee of drie c-on derdelen in mijn oefening. Die moeilijke stukken verbind je met b-, of a-onder- delen tot een soepel geheel, zodat je hele oefening doorvloeit. Die verbindingen zijn het moeilijkst, want die moeten niet alleen een ander onderdeel mooi afslui ten, maar je ook in de goede houding brengen voor je volgende, moeilijker on derdeel. Dat is een heel gepuzzel waar elke turner lang over loopt te piekeren „Ik droom er 's nachts van. In mijn dromen voer ik de mooiste toeren uit. Dan word ik 's morgens wel wakker ba dend in mijn zweet, maar dat geeft niks want al enkele keren wist ik zoveel van die dromen te onthouden, dat ik het over dag kon uitproberen, waarbij ik soms tot verrassende ontdekkingen kwam." „Ik geloof dat het goed is, dat je van je sport droomt, dat je er dag en nacht mee bezig bent, want dan alleen heb je er alles voor over, kun je zoveel wil en doorzettingsvermogen opbrengen dat je de top bereikt. Natuurlijk moet je ook talent hebben, maar het doorzetten is het voornaamste", besluit de Limburgse turner-bankwerker Willy Jaegers, die zondag in Haarlem hoopt voor de derde keer Nederlands kampioen te worflen. „Tenminste als ik geen smak maakvoegt hij er aan toe. Ingemar Johansson is weer Serieus met een geducht zware training begon nen in verband niet zijn komende ge vecht met Joe Bygraves uit Jamaica. Iedere dag kan men de oud-wereld kampioen in de ring vinden, waar hij steeds een capabele sparring-partner vindt. Die sparring-partner kan men het niet kwalijk nemen dat hij, zoals gebruikelijke allerhande protectors ge bruikt. Met het oog op de kracht van de Zweed is dat bepaald geen over- dige voorzorgsmaatregel. In de advertentie-rubriek „gevraagd" van een Zweeds weekblad vraagt de uitge ver en bokspromotor Edwin Ahlqvist aan jongelui van 17 tot 23 jaar, die 83 kilo of meer wegen, een kansje te wa gen Zweden aan een eersterangs zwaar gewicht bokser te helpen. Ahlqvist ga randeert de allerbeste training, plus een bedrag van 100.000 Zweedse kr. voor de man die zou worden aanvaard als kan didaat voor een Europees titelgevecht. Ahlqvist, die bekendheid geniet als advi seur van de Zweedse Oudwereldkam pioen Ingemar Johansson, zegt in de advertentie dat de jonge bokser, die zou moeten beginnen als amateur, behalve de beste training ook een goede baan zou krijgen en later beroepswedstrijden in Zweden en het buitenland. Als het tot een Europees titelgevecht zou komeil en de protégé van Ahlqvist zou hieruit geen 100.000 kr. krijgen, dan zou Ahlqvist de rest er uit zijn eigen zak bijleggen. Ahlqvist zeide, dat hij op het idee is ge komen te adverteren, door een gesprek met Jack Dempsey. Toen Johansson wereldkampioen was, had Dempsey aan Ahlqvist verteld: „We weten niet hoe lang Ingemar de kroon zal dragen, maar ergens in Zweden is er een andere sterke jongeman die allee_n_ maar op ~"zijn~kahs"wacl?t>r" Ook zondagmiddag verschijnen in hét Hilversumse Sportpark meer dan honderd paarden in de baan, wel een bewijs hoe groot ook de belangstelling van de zijde der trainers en eigenaren voor deze winter- meeting is. Het Hilversumse Winterkampioenschap is deze keer de grote trekpleister, temeer omdat de aanlokkelijke prijzen de cracks uit hun boxen hebben gehaald.Indien echter Kerrwilliams zich op deze baan thuis voelt zal zijn zege onaanvechtbaar zijn, omdat deze grote Franse hengst .tenminste zo snel is als de achter hem geplaatste paar den. De trouwe Quicksilver S zal tweede kunnen worden, vóór Harley en de mo gelijke outsider Iniopile. De tweede overwinning kan stal Geersen boeken met Zoon van Kievit, dié daartoe de tegenstand moet overwinnen van Zenith Williams en Zeppeline. In de amateurskoers heeft Gerard van der Wal met Visuil S de kans voor Geersen de hattrick te scoren, een gebeurtenis, die deze grote stal in lange tijd niet is over komen. Heel gevaarlijk voor deze favoriet zijn Xenocraat en Uranie. Outsider is Vic- trix V. Verheugend is dat de noordelijke stallen deze winter eveneens een belangrijke rol spelen. Zij kunnen hun toenemende kracht bewijzen met een eerste plaats van de felle sprinter Y Norton, die zijn leeftijdsgenoot Yvonne Hollandia en X Mieke Hollandia over deze afstand kan weerstaan. Ook voor Yell ligt er zo'n mogelijkheid in de eerste afdeling van dè Arnoprijfi. Hierin zijn de aangewezen plaatspaarden Yellow Six en Yemen. De tweede afdeling van dit nummêr brengt Y Saint Parisien als de favoriet aan de start, gevolgd door Yec en de her- optredende X Double Six. In het zesde nummer zullen de drie jarigen Zalkestis en Zilverfazant er zelfs ondanks het veertienkoppige veld een duel van maken, waarbij de regelmatige Zalkestis een lichte voorkeur heeft. Out sider is Yasmine. De goede Zsa Zsa du Commerce kan haar reeks overwinningen voortzetten, hoewel zij in Zilo en haar vroegere stalgenoot Zo- raya een tweetal gevaarlijke concurrenten heeft. De mogelijkheid, dat Zamboni zal verrassen is niet uitgesloten. Indien Zonnestraaltje weer volkomen fit is zal haar revanche zeker zijn, daar Zor- ro d'Aster en Zeeadelaar S nog niet aan haar snelheid kunnen tippen. De enige, die deze favoriet een nederlaag kan toe brengen is Zombrewer. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft tot bondstrainer aangesteld de 44-jarige Duitser Lothar Padelt uit Ber lijn. Padelt heeft in november en in de eerste dagen van december in Nederland vertoefd om poolshoogte te nemen. Hij zal op 1 februari met zijn werkzaamheden be ginnen en volkomen vrijheid van handelen krijgen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19