Verregaande Rhodesische steun aan Tsjombe's bewind UNO ontkent beslissende aanval te hebben ingezet Westduitse Bondsdag heeft het EEG-besluit verworpen TAPIFLEX WERELDNIEUWS Haarlemmers A. J. Rotteveel's Automobielbedrijf Bloemendaal „'t Kopje" Van dag tot dag s^succes De nieuwe een topprestatie Loethoeli in Z.-Afrika teruggekeerd Twee rederijen eisen van elkaar 400.000 dollar Rusk bezoekt Franco t^raatótcel Vloerenbedrijf EDELHOUT. Geen kerstbezoek tussen Oost- en West-Berlijn 0p de ZATERDAG 16 DECEMBER 1961 3 België vraagt medewerking tegen botersmokkel Daarom onze show op het hoogste punt van het Kennemerland, 't Kopje" van Bloemendaal in café-restaurant „De Uitkijk" op zaterdag 16 en zondag 17 december 10.00—22.00 uur Dr. D. Bakkerlaan 12—16 - Bloemendaal - Telefoon 57500 - 57501 MAAK EEN PROEFRIT Verzoek aan onze weekabonnees Wegens aanvaring voor de Amerikaanse westkust Daar ligt Paviljoen „DE UITKIJK" i Sporry (Plastic tapijt) (12.25 per m2 ongelegd) Oostduitsers willen niet via Rode Kruis praten De door Amerika geïnspireerde tegen standers van toelating der Peking-Chinese vertegenwoordiging tot het lidmaatschap der UNO hebben opnieuw succes geboekt: de kwestie der toelating van de Chinese Volksrepubliek zal niet worden behandeld en dat betekent een uitstel van tenminste één jaar. Uiteraard kan men in het Westen moei lijk de kansen, om in de UNO een anti communistische meerderheid te bevorde ren, ongebruikt laten, zolang de UNO een forum voor krachtmeting inplaats van sa menwerking blijft. Wat China betreft wordt echter deze politiek-op-korte termijn toch wel heel duidelijk een beleid des struisvogels. De gevolgen van deze oppor tunistische manier van zelfverdediging kunnen het probleem, waarmee de wereld ten opzichte van China te maken heeft, al leen maar verergeren. Het is immers niet zo eenvoudig als de Westelijke motivering soms wil doen vóórkomen: de zaak China ligt heel anders dan de meeste wrijfpun ten tussen Oost en West. Wanneer het er hier enkel om ging dat de Sovjet-Unie een bevriende mogendheid de UNO wil binnenloodsen om haar eigen invloed in de volkenorganisatie te verster ken, zou de Westelijke methode van tegen werking begrijpelijk en consequent zijn, omdat deze methode nu eenmaal in de plaats gekomen is van de idealistische voornemens tot bereidwillige samenwer king der „verenigde" naties. Doch in het Westen is men allerminst onkundig van het feit, dat de Sovjet-Unie de grootste moeite heeft haar Chinese partner in be dwang te houden en tot een enigszins be heerste wereldpolitiek te bewegen. Die be heersing is bovendien nu alleen nog maar op betrekkelijke onmacht gebaseerd. De angst voor de onvoorstelbare groei der Chinese macht is niet een Westelijk, doch een wereldprobleem. Men behoeft geen profeet te zijn om te verwachten, dat in de misschien niet eens zo ver verwijderde toekomst een Amerikaans-Russisch-Japan- se alliantie het enige middel zal zijn om de Chinese dreiging het hoofd te bieden. De Sovet-Unie heeft in haar rol van tovenaarsleerling (van Marx!) ontembare krachten ontketend en zal moeten erken nen dat zij hulp nodig heeft om haar eigen bestaan en dat van de rest der wereld te redden van de vloedgolf, die dreigt los te barsten van achter de onmetelijke grenzen van het Chinese continent. Een inschake ling van China in de UNO, een erkennirig van het feit dat China als grote mogend heid in de kring der UNO-landen thuis hoort en een realistische analyse van de mogelijkheden om in die kring althans eni ge sussende invloed uit te oefenen op de vulkaanachtige barbarij die tot de rand van de krater is gestegen, zouden onder werpen van akkoord en compromis dienen te vormen voor Amerika en Rusland, waarbij het belang van talrijke andere wrijfpunten danig zou vervagen. Doch de Kwo Min Tang-invloeden op de Amerikaanse politiek en de kortzichtige geringschatting van de Chinees-communis tische potentie, met daartegenover de krampachtige Russische pogingen om Chi na als „satelliet" te blijven propageren hebben thans opnieuw dit compromis on mogelijk gemaakt. Een uitstel van tenminste één jaar bete kent geen verlichting van het probleem. Integendeel, wat gebeurt er in dit éne jaar in China? China telt thans 700 miljoen inwoners en krijgt er ieder jaar twaalf miljoen bij. Alle mannen en vrouwen krijgen een militaire opleiding. Over dertig jaar zal China de industriële potentie van de Verenigde Sta ten evenaren. Het ontzaglijke Chinese grondgebied wordt in ijltempo onderzocht op mineralen, waarbij rijke voorraden van alle belangrijkedelfstoffen zijn ontdekt. Koortsachtig wordt gewerkt aan de fabri cage van de atoombom, waarbij de over weging geldt dat China strategisch geen represailles behoeft te vrezen, omdat zijn uitgestrektheid en bevolkingsgetal iedere klap kunnen opvangen. Over een halve eeuw zal de Sovjet-Unie, vergeleken bij China, een kleine mogend heid zijn. Doch in de UNO verheugen de diploma ten zich op hun succes van 61 tegen 34 stemmen, waarmee zij menen het gevaar van China te hebben gekeerd. Advertentie hoeven hun kleding niet bij een post orderbedrijf te kopen, want zij hebben een speciaalzaak op dit gebied in hun stad. n.l. de HKC. Jansstraat 51-63 Daar kunnen zij direct keus maken uit een enorme voorraad Dames-, Heren en Kinderkleding. Er wordt geen rente berekend en (tot f 150 —1 geen vooruitbetaling. BRUSSEL (ANP) België zal officieel bij de Nederlandse regering aandrin gen op „krachtiger medewerking" bij de bestrijding van de smokkelarij van Neder landse boter naar België. Minister-presi dent Lefèvre heeft bij de behandeling van de begroting van Landbouw in de Kamer medegedeeld, dat de regering de minister van Buitenlandse Zaken heeft gemachtigd hiertoe stappen te nemen bij zijn Neder landse collega. In antwoord op vragen over maatregelen tegen de botersmokkelarij wees premier Lefèvre er op, dat de douane thans be schikt over een aantal zeer snelle auto's om de smokkelaars te kunnen achtervol gen. Hij stelde voorts een strenge controle in België in het vooruitzicht op de boek houdingen van melkfabrieken en boter- handelaren. Eerder deze week heeft de Belgische regering besloten boter in gesmolten vorm te doen verkopen tegen de helft van de normale prijs. In de aankondiging daarvan werd ondermeer gezegd, dat het boterover- schot in België ondermeer wordt veroor zaakt door de smokkelarij van boter uit Nederland. Het overschot wordt geraamd op een hoeveelheid van vijf tot zesduizend ton tegen het volgend jaar maart. Advertentie Jimca1000" NDOLA (Noord-Rhodesië) (UPI) Premier Sir Roy Welensky van de Fede ratie Rhodesië en Nyassaland heeft vrij dagavond te Ndola verklaard, dat hij in geval Katanga door het internationale oolitieleger wordt verslagên, zal over wegen Tsjombe toe te staan een regering in ballingschap in zijn federatie te vor men. Welensky verklaarde tijdens een persconferentie dat zijn regering geen wapens had gestuurd aan het regime te Elisabethstad. „Als de UNO-troepen Eli- sabethstad bezetten, zal dat niet het einde zijn van de strijd in Katanga, maar eenvoudig het begin van een nieuwe fase in die strijd", aldus Welensky. Hij kon digde aan, dat als zulks zou gebeuren, Noord-Rhodesië zijn grenspatrouilles zou versterken. „Ook zouden duik bommenwerpers kunnen worden ingezet ter beveiling van de grens", zo merkte de Rhodesische premier nog op. De UNO heeft intussen gisteren officieel ontkend een algemeen offensief in Elisa bethstad te hebben ingezet. De enige ac tiviteit, aldus woordvoerders was het woeste geschiet" van de Katangezen. Later telegrafeerde UNO-vertegenwoor- diger Smith dat Goerkha's gedurende de nacht van donderdag op vrijdag actief be zig waren geweest Katangese mortierstel lingen aan te vallen en een groter gebied rondom het hoofdkwartier van de Wereld organisatie te zuiveren. Zij wisten enkele mortierstellingen te veroveren en leden geen verliezen. Volgens andere berichten zou de UNO-actie echter wel degelijk de omvang van een beslissende operatie heb ben aangenomen. President Fulbert Youlou van Kongo- Brazzaville heeft een onmiddellijke bijeen komst van de Veiligheidsraad gevraagd om te besluiten tot een onmiddellijk sta ken van het vuren in Katanga en de actie van de UNO in Kongo opnieuw in behan deling te nemen. In een boodschap aan secretaris-genejraal Thant heeft hij vrijdag verzocht formeel bevel te geven het vu ren in Katanga onmiddellijk te staken. Madagascar heeft een gelijkluidend ver zoek laten horen. President De Gaulle heeft het gebruik van het Franse luchtruim door vliegtui gen van de UNO voor het vervoer van versterkingen of wapens naar Kongo ver boden, zo heeft een woordvoerder van de In verband met de korte tnnings- periode in de kerstweek, verzoeken wij u volgende week voor twee weken te willen betalen. DE ADMINISTRATIE Ter gelegenheid van het zilveren hu welijksjubileum van het koninklijk paar op 7 januari 1962 heeft de Am sterdamse Bank in samenwerking met de goudverwerkende industrie bij de Rijksmunt te Utrecht een serie ge denkpenningen laten slaan. De pen ning is verkrijgbaar in drie uitvoe ringen: twee in goud, met een door snede van resp. 35 en I8V2 mm. (vol gens de afbeelding op de foto) en in zilver met een diameter van 30 mm. De zilveren uitvoering heeft op de keerzijde niet de wapens van Ko ningin en prins, doch de ineengestren gelde letters „J B" onder de kroon en het opschrift „7 januari 1937-1962". Het ontwerp is van Geurt Brinkgreve. UNO bekendgemaakt. Dit besluit is giste ren aan secretaris-generaal Thant meege deeld. Bewegingsvrijheid Oe Thant zelf heeft de Belgische minis ter van Buitenlandse Zaken Spaak een schrijven doen toekomen waarin hij stelt dat de operaties van het internationale politieleger zullen worden voortgezet, tot dat met militaire of andere middelen een minimaal aantal doelen zal zijn bereikt. Thant omschreef een en ander als volgt: Het herwinnen en veiligstellen van onze vrijheid van beweging, het herstellen van orde en van een wettig gezag en het ze kerstellen van een veilige toekomst voor UNO-militairen en burgervertegenwoordi gers in Katanga". „De militaire operaties aldus Thant, „zullen worden voortgezet tot de toekomst van geheel Katanga vol doende zal zijn gegarandeerd". 10 miljoen NEW YORK (UPI) De begrotings commissie van de UNO-Assemblee heeft vrijdagavond besloten de Assemblee aan te bevelen de UNO-operatie in Kongo met tien miljoen dollar per maand te bekos tigen gedurende de komende zes maan den. De Sovjet-Unie en andere communis tische landen verklaarden zich niet aan de resolutie te zullen storen wanneer deze door de Assemblee zou zijn goedgekeurd. De resolutie werd in de begrotingscom missie met 57 stemmen goedgekeurd. Elf landen stemden tegen en twaalf onthiel den zich van stemming. België behoorde tot de landen die tegenstemden. 24 lan den waren niet op de vergadering tegen woordig. Van onze correspondent) BONN.Dezer dagen heeft het Westduitse parlement roet gestrooid in het agra rische E.E.G.-eten door een voorstel van de bondsregering, de douanetarieven voor de niet-geliberaliseerde landbouwprodukten met tien percent te verlagen, te ver werpen. In plaats van het regeringsvoorstel werd een aanbeveling van de oommissie voor buitenlandse handel aangenomen, waarin deze verlaging op vijf percent werd vastgesteld. Voor de geliberaliseerde landbouwprodukten gaan de tarieven wel tien percent naar beneden, hetgeen betekent, dat de tarieven voor landbouwprodukten, geliberaliseerde en niet-geliberaliseerde, sinds het in werking treden van de gemeen schappelijke markt, dertig percent verlaagd zijn. Voor industriële produkten liggen deze percentages bij veertig percent. De gehele kwestie is van belang, omdat de Westduitse regering eensgezind met de andere vijf leden van de E.E.G. in Brus sel haar goedkeuring al hechtte aan het versnellingsbesluit van 12 mei 1960, dat weliswaar in enigszins vage termen is ge steld, maar dat toch wel duidelijk voorziet in een verlaging van de tarieven voor 'niet-geliberaliseerde landbouwprodukten met tien percent per 1 januari 1962. In E.E.G.-kringen heeft de Duitse rege ring trouwens steeds met deze verlaging ingestemd, ook al is het wel opgevallen, dat Bonn zich in Duitsland nooit uitsprak tegen stemmen uit de agrarische hoek, die meenden dat de niet-geliberaliseerde land bouwprodukten slechts 'n tariefsverlaging van vijf percent ondergaan. Door dit laat ste heeft de regering in Bonn de indruk gewekt niet al te vierkant achter de be sluiten in Brussel te staan, hetgeen in ve le kringen, onder andere in de Nederland se, verontwaardiging heeft gewekt. De achtergrond van een en ander is, dat de Westduitse boeren, die zoals be kend, zeer bevreesd zijn met de E.E.G. in de knel te komen, sinds de verkiezin gen van 17 september een grotere stem in het regeringsbeleid hebben, daar de boe ren in de liberale partij, de coalitie par tij van de Christen-Democraten een dikke vinger in de pap hebben. De C.D.U. wil echter voorkomen, dat de Liberalen al te zeer als woordvoerders van de boeren gaan optreden, omdat men bang is an ders bij de volgende verkiezingen alle boe- JOHANNESBURG (UPI) De winnaar van de Nobelprijs voor de vrede 1960, Al- bert Loethoeli, is gisteren in Zuid-Afrika teruggekeerd. Journalisten, fotografen en cameralieden kregen geen gelegenheid de Afrikaanse leider te ontmoeten, nadat zijn vliegtuig uit Kopenhagen was gearriveerd. „Het zijn orders van de speciale (politie) afdeling", zeiden functionarissen tot de protesterende persmensen. Er waren slechts honderd Afrikanen, die Loethoeloe toejuichten toen hij de douane hal betrad. «f renstemmen te verliezen. Daarom probe ren Christen-Democraten en Liberalen beide agrarischer dan de agrariërs te zijn, met het resultaat, dat het parlement inza ke de landbouw internationale afspraken van de regering kan torpederen, zonder dat deze laatste de vertrouwenskwestie stelt. SAN FRANCISCO (UPI) De rederij van het Nieuwzeelandse stoomschip „Wai- temata" heeft een tegeneis van ongeveer 400.000 dollar ingediend tegen de eigenaars van het Noorse motorschip „Hoegh Ca pe". De twee schepen kwamen op 26 ok tober ten noorden van de Californische kust in aanvaring. Beide konden de ha ven van San Francisco binnenvaren. Vol gens de „Union Steamship Company of New Zealand Ltd", zou de schuld van de aanvaring liggen bij de officieren van het Noorse schip, die de radar tien minuten voor het ongeluk zouden hebben uitge schakeld. Het schip zou ondanks de sig nalen van de „Waitemata" op volle kracht zijn doorgevaren. De „Waitemata", zo werd voorts in de aanklacht gezegd, lag stil toen de „Hoegh Cape" de boeg raak te. De eigenaars van het Noorse schip had den op 30 oktober eveneens een schade vergoeding van ongeveer 400.000 dollar ge- eist. De „Waitemata" zou volgens de Noorse rederij geen duidelijke signalen hebben gegeven. PARIJS (UPI) De Amerikaanse n nister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk is vanmorgen van het Parijse vliegveld Orly vertrokken naar Washington. De mi nister zal in Madrid zijn reis onderbre ken voor een werklunch met het Spaanse staatshoofd generaal Franco. Bij zijn vertrek zei de minister dat de zesdaagse conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO-landen In de Franse hoofdstad had aangetoond, dat in wezen eenheid van opvatting be staat over het doel waar zij naar moeten streven. Rusk noemde dit een teken van de „groeiende kracht van onze alliantie' De Amerikaanse minister werd naar zijn vliegtuig begeleid door de Spaanse ambassadeur in Parijs, de graaf van Mo- trico. Advertentie Daar waar Neerlands duinen het mooist zijn, waar het uitzicht op het Natuurpark „Kennemerduinen", de Noordzee, Zandvoort en IJmuiden onvergetelijk is; Aparte rotonde voor uw diner en koffietafel. Groot terras - modern ingericht BLOEMENDAAL TELEFOON 51162 b.g.g. 60437 POSTBUS 24 Beestachtige roddel Als men door bepaalde omstandigheden eens over een meer dan normale hoe veelheid vrije tijd beschikt, kan men tot vreemde dingen komen. Zo overkwam het mij dat ik om de geest wat te ver strooien een blik wierp in een boek dat de zonderlinge titel droeg EEN JAAR MET DE SPECHTEN. Welk een wereld ging daar voor mij open! Daar werd me eens eventjes het intieme leventje van die on schuldige groene boompikkertjes uit de doeken gedaan. En wat voor een leven! Verschrikkelijk! Geen veer bleef er aan die dieren heel. Tot in finesses werd me onthuld hoe het zat met hun huwelijken, hun amours, hun eieren, hun echtelijke trouw, hun hebbe lijk- en onhebbelijkheden. Nou, nou, dacht ik verbaasd. Wie zou dat ooit achter spechten gezocht hebben! En meteen rijpte er in mij een snood plan met veel mogelijkheden. Ik zou ook zo'n boek gaan schrijven. Niet over spech ten natuurlijk, maar wel over de vele bon te kraaien die me van het herfstelijke Nederland naar het zonnige Egyptische Thebe begeleid hadden. Want die bonte kraaien en hun gedragingen in een mil der klimaat dan het onze deden me denken aan een bepaald slag toeristen, die ook menen in het buitenland de ge- dragsremmen wel wat te kunnen vieren. Hebt u in Holland wel eens een bonte kraai ondersteboven aan een palmblad zien bungelen, onderwijl weinig estheti sche geluiden uitbrakend? Hebt u wel eens een bonte kraai in een speelse bui gezien? Nou ik wel, en het is weinig ver heffend. Ik zag het hele boek al kant en klaar voor me in ongetelde oplagen. Ik zag het gewoon wegvliegen! Had ik niet de hele lange geschiedenis van Greet en Piet Kraai en hun ei dat geen zuivere koffie was? Want daar had je immers Berend de Bonte met die geweldige sna vel, waarvan gesmiespeld werd dat hij wel eens debet kon zijn aan dat ei En dan was er dat heel jonge kraaitje dat we Lolita noemden omdat nou ja, dat be grijpt u wel. En dan had je nog Jan, die zo raar deed met halfrijpe dadels en Ger- rit, die zelfs geen koereiger met rust kon laten en dat louche type met die witte veer in zijn vlerk, die hem kennelijk on weerstaanbaar maakte voor alle kraaien- dames. En dan die Ansje, die zich com pleet vergooide aan de ouwe heer, die zijn halve staart miste. En al die histories speelden zich af onder mijn neus in een Egyptische tuin op misschien zes meter afstand. Ik was al haast in mijn tikmachine ge klommen toen mijn geweten ineens op kwam draven. Ho eens even, zei dat ge weten, wat ben jij van plan? Roddelen over dieren hè, kun je wél? En waarom niet?, zei mijn verstandige ik. Denk eens aan alle kunstwerken die je gelezen en gezien hebt op de film? Maar, zei mijn geweten weer, zou jij zo'n boek willen schrijven over laten we zeggen je buren of je vrienden en magen? Een jaar met de Jannen bijvoorbeeld? Wat zou er van je worden? Zouden ze je niet voor de kadi slepen wegens smaad, laster, belediging en nog meer nare dingen? Vooral als je die fantasie van je de vrije loop laat. Je kunt het natuurlijk tot kunst werk laten uitroepen, maar als je dat niet lukt? En, zo ging mijn geweten nog steeds voort, en vind je dat nou flink en dapper van jezelf om al die arme kraaien zo te koop te zetten? Met dat ei en met die dadel en Lolita en de witte veer? Beste lezers, u zult het begrepen heb ben, ik kón het niet. Ik ben helemaal niet gek op vogels (om u de bittere waarheid te vertellen: ik, ben poesofiel) maar dit vond ik toch te gek. Ik houd me verre van beestachtige roddel. Het boek zal dus niet geschreven worden. Wat misschien wel jammer is. Advertentie GEMAKKELIJK. TAPIFLEX kan zonder meer op elke gladde en droge ondervloer worden aangebracht. Het wordt gelijmd op hout, cement, beton, parket, tegels en metaal. Inlichtingen SHOWROOM-VERKOOP ZIJLSTRAAT 96 TELEFOON 20340 (Van onze correspondent) BONN Oost- en Westberliiners zullen elkaar ook met Kerstmis niet kunnen be zoeken. Dat is het resultaat van de afwij zende brief van de Oostduitse autoriteiten aan de Westberlijnse Senaat, die via het Rode Kruis voorstellen had gedaan, om te komen tot een regeling voor vrij verkeer in de stad tijdens de kerstdagen. De Senaat had op 24 november voorge steld, tien controleposten, vijf op Oostber- lijns en vijf op Westberlijns gebied, op te richten om pasjes uit te reiken voor het verkeer tussen beide delen van de stad. De Senaat stelde de Oostduitsers voor om over deze kwestie besprekingen te voeren in het bureau van het Rode Kruis in West- of in Oost-Berlijn. De Oostduitse autoriteiten zeggen niet te willen praten over een regeling voor vrij verkeer met Kerstmis, omdat zij niet kun nen accepteren dat de Westberlijnse Se naat zijn voorstellen via het Rode Kruis heeft gedaan. Een dergelijke omweg bij besprekingen over reis- en verkeersproble men, is volmaakt absurd, zo zeggen de Oostduitsers, die zelfs weigeren officieel op de Westberlijnse voorstellen in te gaan. BERLIJN (Reuter) Drie jeugdige Oostduitse politiemannen zijn donderdag avond naar West-Berlijn gevlucht. Zij wachtten tot hun dienst aan de grens was afgelopen en klommen toen gezamenlijk over de twee meter hoge grensmuur. D Oman. De UNO-Assemblee heeft een Ara bische eis om het Britse protectoraat Oman aan de Perzische Golf onafhanke lijkheid te verlenen en de Britse troe pen uit dat gebied terug te trekken met 33 stemmen tegen 21 stemmen bij 37 ont houdingen verworpen. Voor aanneming van de resolutie was namelijk een twee derde meerderheid vereist. Onmisbaar. President Kennedy heeft zich bereid verklaard de Amerikaanse hulp aan Zuid-Vietnam uit te breiden, zo is door het Witte Huis te Washington be kendgemaakt. President Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam had in een brief aan president Kennedy verklaard, dat Ame rikaanse militaire hulp voor Zuid-Viet nam bij de verdediging tegen de commu nisten onmisbaar is. Traangas hier, traangas daar.De po litie te Baton Rouge in de Amerikaanse staat Louisiana heeft vrijdag vijftig ne gerstudenten opgebracht wegens „wan ordelijk gedrag" bij een betoging van 2.500 negers tegen rassenscheiding. De betogers werden met traangas uiteenge dreven. Doodslag. De chauffeur van een schoolbus, die donderdag door een aansnellende trein werd gegrepen, waardoor twintig kinderen om het leven kwamen, is vrij dag in Greeley, in de Amerikaanse staat Colorado, in staat van beschuldi ging gesteld terzake van de doodslag. Het is de 23-jarige Duane Harms. Hij is op een borgsom van duizend dollar vrij gelaten. Spoedig. De UNO-Beheerschapscommissie is akkoord gegaan met de instelling van een commissie van zeven man, die voor 1 mei 1962 een bezoek moet brengen aan Zuidwest-Afrika en met Zuid-Afrika een regeling moet treffen voor de onafhanke lijkheid van het mandaatgebied, die zo spoedig mogelijk dient te worden uitge roepen. Staking. Het wegverkeer in Marokko is vrijdag bijna geheel stil komen te lig gen door een nu vijf dagen oude sta king van personeel van benzinestations Het personeel eist hogere lonen en de eigenaars willen hogere winstmarges. Twaalf doden. Volgens berichten van radio-Amman zijn donderdag en vrijdag als gevolg van zware regenval en over stromingen in Jordanië twaalf mensen omgekomen. Er is grote schade toege bracht aan huizen en wegen. Twijfelaar. Istvan Dobi, de zoon van de Hongaarse president, heeft onlangs drie maandag als politieke vluchteling in Oos tenrijk vertoefd, zo is in Wenen be richt. Volgens Oostenrijkse politiefunctio narissen was de 34-jarige Istvan drie maanden geleden uit Italië in Oostenrijk aangekomen. Hij meldde zich bij de po litie te Klagenfurt, de hoofdstad van de provincie Karinthië. Een paar dagen ge leden kwam de Hongaarse vluchteling op andere gedachten en vroeg toestem ming om naar Hongarije terug te ke ren, aldus de politie. Tijdens de op stand was Istvan destijds naar het Fran se Vreemdelingenlegioen uitgeweken. Ook daarna keerde hij echter naar zijn vaderland terug.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3