In Beetsterzwaag bleek Martha Wieringa nog steeds de snelste Friese hardrijdster Verrassing in Slochteren: Jantje Tienkamp verslagen Identiteitskaarten voor voetballers in Twente Belangstelling voor toto en het topvoetbal Bolly koek Jockey voor het leven geschorst Duindigt blijft voor draf- en rensport behouden Faillissement van de Caritas-pool aangevraagd The Wolves zijn uitgeschakeld Het interzonaal toernooi niet in Nederland Russische spelers in ere hersteld Real is uit vorm Wolves verloren Ruime beloning voor promotie Ligthart-Zijlstra bleven aan top DINSDAG 19 DECEMBER 1961 17 Derde testmatch eindigde in draw Midwolda Slochteren I I I I I 11 I I I I 1 _I_L Tijdens het voetbalseizoen geen transfers naar het buitenland Lagarde ontving nog geen invitatie van Valencia Bridge Materiaal onvoldoende in competitie voor paren Dwaas gedoe De standen In Friesland werden maandag zes korte-baanrijderijen gehouden alsmede een lange-baanafstandwedstrijd in Oos- trum, een plaatsje dat ongeveer zes kilo meter van Dokkum ligt. Een schitterend ijsfestijn onder de meest ideale weers omstandigheden was de korte-baan- rijderij voor vrouwen in Beetsterzwaag. Duizenden mensen omzoomden de baan en zij hebben kunnen genieten van tal van spannende ritten. Dikwijls waren er drie ritten nodig voor de beslissing viel. Zo had Martha de Vries-Wieringa uit Franekcr, nog altijd in haar perfecte stijl, drie ritten nodig voordat zij Gooits- ke de Jong uit Jubhega naar de vierde plaats had verwezen. Dat moest evenwel ook de jeugdige Marijke Flisijn uit Leeuwarden, de Friese jeugdkampioene van twee jaar geleden, die mevrouw An nie van der Steeg-Van der Meer voor de tweede plaats uitschakelde. Martha Wieringa, nog steeds de snelste Friezin op de schaats. De Australische jockey Reg McLucas, 28 jaar, is voor het leven geschorst na een officieel onderzoek naar de zweep die hij bij zich had kort voor de start van een wedstrijd op de renbaan van Newcastle. Bij de startstreep werd aan McLucas be volen van het paard Golden Emperon af te komen. Zadel en zweep werden in be slag genomen. De wedstrijd begon met 27 minuten vertraging en Golden Emperor, sensationeel in de weddenschappen ge steund als favoriet, won zonder moeite onder een andere jockey. Bij het onderzoek bleek, dat de zweep van McLucas voorzien was van koperen punten en op electrische apparatuur kon worden aangesloten. Wanneer op een knop werd gedrukt op de zweep, schoten de koperen punten ruim een halve centime ter uit. McLucas vertelde aan de commis sie van onderzoek: „Ik kan hier niets te gen inbrengen. Ik ben op heterdaad be trapt. Ik hoop alleen maar dat ik niet te zwaar zal worden gestraft." De uitspraak was: levenslange schor sing. Daar de overeenkomst tussen de N.V. tot Exploitatie van Renbanen Duindigt en de Stichting Nederlandse Draf- en Ren sport over de exploitatie van de renbaan Duindigt met ingang van 1 januari 1962 als beëindigd kon worden beschouwd, zijn reeds geruime tijd geleden tussen beide partijen onderhandelingen geopend om tot een verlenging, respectievelijk tot een an dere vorm, van exploitatie te kunnen ko men. De besprekingen hierover zijn thans in zulk een gevorderd stadium, dat gevoeg lijk mag worden aangenomen, dat dit be langrijke draf- en rensportcentrum voor de paardesport behouden zal blijven. Het ligt in de bedoeling, dat de Stichting Neder landse Draf- en Rensport thans het gehe le renbaancomplex met de stallen zal hu ren en het daarna aan een nog nader te vinden instantie in bedrijf zal geven. Door deze voor de draf- en rensport zo verheugende ontwikkeling is het dan even eens mogelijk drastische verbeteringen in de accomomodatie op deze baan aan te brengen. Ook op de vijfde en laatste dag van dê stmatch tussen India en Engeland, die n New Delhi is gespeeld, zijn de spelers door de regen niet in actie kunnen komen. De wedstrijd eindigde hierdoor in een draw. India scoorde 466 runs. De Engelse batsmen kwamen tot 256 runs voor het verlies van drie wickets. De finale tussen Martha en Marijke gaf in Martha tenslotte toch nog even sneller bleek. De uitslag werd 1. Martha de Vries-Wieringa, Franeker f 80,-. 2. Marijke Flisijn, Huizum, 60,-. 3. Annie van der Steeg-Van der Meer, Leeuwarden, 40,-. 4. Gooitske de Jong, Jubbega, 20,-. 5. Greetje Oosterhof uit Nijeholtpade 10,-. De korte baanrijderij voor mannen in Broek (bij Joure) vond geen doorgang door een te geringe deelname. De 4 rijders werden in allerijl naar de grote veenpol- der in Munnekeburen-Scherpenzaal ge bracht. Hier streden 20 rijders om een to taal aan prijzen van ƒ230,-. De cracks re den fel. Al gauw bleek, dat de meervou dige kampioen Geert Regts uit Nieuwe- brug nog niets aan snelheid had ingeboet. Zijn strijd in de halve finale tegen de Nederlandse kampioen Jan Heitbrink was buitengewoon spannend. Regts won slechts met enkele centimeters voorsprong. In de tweede omloop leverden Bijstra uit Joure en Jan Rienks uit Emmeloord een enerve rende strijd, welke met gering verschil na 3 ritten door Jan Rienks werd gewonnen. De uitslag: 1. Geert Regts, Nieuwebrug, 100,-. 2. Piet Wieling uit Echten 60,-. 3. Jan Heitbrink Akkrum 40,-. 4. Gerrit de Vries, Munnekeburen 20,-. 5. Jan Rienks, Emmeloord 10,-. De 24-jarige Fries Bordze Bruining was de grote verrassing van de sterkbezette rijderij (21 deelnemers!) in Midwolda. Niet dat deze stevig gebouwde blonde draglinemachinist uit Houtigehage het vol le pond zijnde 100,-. mee naar Friese bodem nam, maar toch was zijn rijden van dien aard, dat we de komende dagen stel lig meer van hem zullen horen. Pas in de allerlaatste ritten tegen Boele de Vries sneuvelde de (op ijzeren Noren) vooral zeer sterk van start gaande doelman van het reserve-elftal van de tweede klasser Houtigehage, maar de wijze waarop dat gebeurde was uiterst eervol. Meer dan een krappe meter kon de ge- drongenDrentse kampioen beide malen niet op hem uitlopen. Voor Boele was dat evenwel voldoende om zijn prijzentotaal na twee wedstrijddagen tot 200,-. op te voe ren. Bruining, die trouw de N.V.B.H.S- training in Heerenveen volgde en die naast de voetballerij ook nog wel eens op de racefiets wil klimmen, schakelde in de eerste omloop Oostland uit Winschoten zon der enige moeite uit, lapte ook de tegen stand van de gerenommeerde Eppie Oos- ting uit Emmen in de tweede omloop aan zijn laars en verraste in de derde omloop na een kamprit met twee bijzonder rappe starts Henk Bakker uit Finsterwol- de. Weliswaar bofte hij, dat hij voor de hal ve finale er bleven slechts drie rijders over: Willy Houwen, Boele de Vries en Bruining een staand nummer had, maar zijn tegenstand in beide ritten was zo fel, dat Boele de Vries al zijn krachten moest bundelen om de zege en de honderd gulden in de wacht te slepen. Boele, die in de eerste ronde de Nieuw- Scheemder Maathuis klopte, in de tweede een staand nummer trof en in de derde omloop een einde maakte aan de illussies van Evert Kramer, had in de halve finale weinig moeite met Willy Houwen, die dus als derde over de eindstreep ging. Verras send was ook het rijden van de Scheem- der Kuiper, die na Messendorp en Draayer geklopt te hebben, pas bezweek voor de sprintkracht van Willy Houwen. Van Slochteren is maandag de kortebaan sensatie gekomen. Op de Groninger ijsba nen was weer behoorlijk geld te verdie nen. Het was de tweede dag van de kor- tebaan-sport en het prijzengeld liep al aar dig tegen de 1000,-. De „kwakkelwinters" van de laatste jaren hebben blijkbaar de „buidels" van de penningmeesters gespekt. Boele de Vries uit het Drentse Rolde won prompt in Midwolda (Gr.) zijn tweede honderd gulden. Met zijn provinciegeno- te, mevr. Jantje Venekamp-Tienkamp uit Assen, is het echter minder gelukkig ge gaan. Zij trof in Slochteren, waar een pracht ijsbaan geopend werd, veel concur rentie en werd in de demi-finale door de Groninger kampioene Riekje Tuinema-Ru- ben uit. Engelbert geëlimineerd. Haar buit bleef dus beperkt tot 40,-, waardoor zij intussen toch in twee dagen tot een totaal van 140,- is gekomen. Toch heeft ook Riekje Tuinema-Ruben de eerste prijs, 100,niet kunnen ver overen. Neen, dat liep heel anders. Deze fel bestreden rijderij is namelijk geëindigd in een zege voor de 17-jarige u.l.o.-leerlin- ge uit de Maten bij Ter Apel, Grietje Boelm, die de finale in twee prachtige rit ten won. Het was nu ook weer een boeiend ge zicht de deelneemsters in volle concentra tie over de spiegelgladde 140 meter baan te zien gaan. En een sensatie was het Grietje, als uit een katapult geschoten, van de startstreep te zien vertrekken. Bei de keren was het verschil miniem, maar het was er en het betekende de overwin ning voor dit aankomende sterretje, dat nota bene gisteren voor het eerst in het seizoen op het ijs kwam. Grietje komt echter uit een goed hard- rijdstersmilieu. Ook haar beide zusjes heb ben van zich doen spreken en Grietje is van plan deze goede naam eer a.an te doen. Een speciale korte haan-training heeft zij slechts sporadisch kunnen volgen, maar het turnen heeft voor een uitsteken de aanvulling gezorgd en naarmate de strijd in Slochteren vorderde, kwam ook haar „slag" weer naar voren. Dit stevige meisje is van plan een leid sterscursus gymnastiek te gaan volgen, omdat dit haar zo mooi toelijkt. Als zij zich met evenveel elan zal werpen op de ze taak als op het schaatsen, kan de ver eniging, welke haar als leidster krijgt, nog veel genoegen $an haar beleven. Er hebben zich op de baan in Slochteren enkele teleurstellingen voorgedaan. Reeds Een moment uit de strijd tussen Atje Doelsteen (voorgrond) en Hanna Mul der. Atje won, op „Noren". toen de oudere crack vaak ook kampi oene van Groningen Rietje Dieterman- Schuur uit Finsterwolde door een val naar de kant werd verwezen. De Finsterwolder huisvrouw vond dat echter toch niet zo erg. „Als ik mijn onkosten er maar uitkrijg en een klein beetje thuisbreng," zei ze. Deze keer kon ze als beloning voor de vijfde plaats slechts 10,- mee naar huis nemen, terwijl haar rivale, Arina Zomer- struik uit Borger, als vierde 25,- ontving. Arina had in de kwart-finale zeer veel tegenstand geboden aan Jantje Venekamp- Tienkamp, maar toch beide ritten met enkele decimeters verschil verloren. Jan tje op haar beurt echter werd door Riekje Tuinema-Ruben uitgeschakeld. De start was een marteling, zowel voor de deel neemsters als voor de honderden toeschou wers en de technische commissie van het gewest Groningen van de K.N.S.B. Na vele valse starts ging het echter goed, maar al spoedig kwam mevr. Venekamp-Tien kamp ten val, waarna ook Riekje Tuine ma-Ruben naar de start terugkeerde. Weer vertrokken de rijdsters, maar op nieuw struikelde de Asser huisvrouw. Nu gebaarde zij echter haar tegenstandster door te gaan, zodat deze won. „Niet leuk", zei Riekje Tuinema, „Maar ik kon nu niet anders". Hoe zij tenslotte in de eindstrijd geklopt werd vertelden wij reeds. De jon ge ulo-leerlinge kreeg i00,- en Riekje 60,-. De heer Aartsen te Bergen op Zoom, die geruime tijd geleden 5000,- in de Ca- ritaspool won, heeft via zijn advocaat, mr. P. P. Lap. het faillissement aangevraagd van de heer Hermes, directeur van Cari tas. Zoals men weet heeft de heer Aartsen indertijd na het bekend worden van zijn prijs allerlei inkopen gedaan op voorschot daarvan. Hierbij waren niet alleen grote huishoudelijke apparaten maar ook een auto. Doordat de justitie de administratie van Caritas in beslag nam, is van uitke ring van de prijs niets gekomen. De fail- lissementsaanvrage dient donderdag 21 december voor de arrondissementsrecht bank te Maastricht. Basketbal De Nederlandse basketbal-kampioens- ploeg (heren) The Wolves heeft maandag in Parijs met 61-47 verloren van het Fran se Alsace de Bagnolet. Bij de rust van deze wedstrijd, die gold voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker, leidden de Fransen met 26-20. Zoals bekend eindigde ook de eerste ont moeting tussen beide ploegen 1 decem ber j.l. in de Apollohal in Amsterdam in een Franse zege. Alsace de Bagnolet won toen met 52-40, zodat de Amsterdam mers uitgeschakeld zijn voor verdere deel neming aan het toernooi. Voetbal Het bestuur van de afdeling-Twente van de K.N.V.B. heeft besloten met ingang van het volgende seizoen over te gaan tot het invoeren van identiteitskaarten voor de spelers. Hoe het gebruik ervan zal worden is nog niet definitief vast gesteld, maar het is waarschijnlijk dat de scheidsrechters in de toekomst vóór de wedstrijd begint, de namen van de spelers op de ruilformulieren controle ren aan de hand van de identiteitskaar ten. In de onlangs gehouden jaarvergadering van de afdeling sprak voorzitter W. Ave rink waarschuwende woorden tot de aan wezigen, omdat het bestuur gebleken was dat vele verenigingen het niet zo nauw namen met het invullen van de namen. Naar ons werd meegedeeld heeft het be stuur de indruk dat elke week ongeveer 200 spelers in Twente onder een verkeer de naam op de wedstrijdformulieren worden vermeld. Er zijn gevallen be kend dat de secretaris de leider van een elftal de opdracht geeft: „dit formulier moet je zo laten. Je mag er geen naam in veranderen". En zo weet men ook dat er een vereni ging bestaat, die elke week op een van de formulieren de naam opgeeft van een man die niet eens meer in het bezit is van voetbalschoenen. Hoewel men in het bestuur dus afweet van diverse gevallen, is men er goed van doordrongen dat er nog veel meer valse namen worden op gegeven. Om nu eens en vooral een einde x 10001 1961- (960 y x 1000 gulden NIEUWE REGEL ING 70 60 AANTAL BEZOEKERS VAN DE ERE-DIVISIE WEDSTRIJDEN WEKELIJKSE INLEG VAN DE VOETBAL TOTO 200 - 5 Competltleweken l l l to IS ltH60|V PELT De aanmerkelijke teruggang van de publieke belangstelling voor de ere divisie wedstrijden van 1960 heeft zich dit ja ar niet voortgezet hoewel het peil van 1959 lang niet iedere week bereikt kon worden. t s Competitie weken 1613S9|V PELT Na de flinke stijging, die de voetbal toto van 1960 ten opzichte van 1959 liet zien, is dit jaar na enkele inloopweken pas het peil van vorig jaar overschreden. te maken aan dit bedrog heeft men dus besloten identiteitskaarten in te voeren, waarop een foto van de betrokken spe ler. De scheidsrechter kan dan gemak kelijk controleren of de zaak wel in orde is. Het afdelingsbestuur heeft inlichtingen in gewonnen bij diverse andere afdelingen en het is daarbij gebleken dat in de meeste delen van het land al met der gelijke kaarten wordt gewerkt. Uit de verkregen informaties zoekt men op het afdelingsbureau nu naar een methode, die goed en eenvoudig werkt. Er wordt overwogen de identiteitskaarten te combineren met die van de medische sportkeuringbureau. Waarschijnlijk zul len de spelers persoonlijk hun kaart tel kens mee moeten nemen, doch zekerheid hierover is er nog niet, daar men vreest dat een elftal gemakkelijk gedupeerd kan worden doordat één of meer spelers hun kaart vergeten. Maar hoe het ook zal worden, het zal :n de toekomst niet meer mogelijk zijn dat een formulier wordt ondertekend door een aanvoerder, wiens naam niet op dat formulier voorkomt. Alleen hiervan zijn in twee weken tijd al zestien gevallen vastgesteld. Schaken De KNSB heeft van de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken schriftelijk be richt ontvangen, dat geen garantie kan worden gegeven, dat aan de Oostduitse grootmeester Wolfgang Uhlmann een „temporary travel document" (T.T.D.) ?al worden verstrekt. Zulk een TTD is voor waarde voor het verkrijgen van een inreis visum voor Nederland. Hieruit volgt, dat de KNSB niet kan garanderen, dat Uhlmann aan het inter zonale FIDE-toemooi, dat op 27 januari in Amsterdam zou moeten beginnen, zal kun nen deelnemen. Onder deze omstandigheden heeft de KNSB het interzonale toernooi onmiddel lijk aan de FIDE teruggegeven. De voor zitter van de FIDE was reeds voordien met alle landen, in contact getreden teneinde te proberen het toernooi, als uitwijkings mogelijkheid, in Zweden onder te brengen. Het resultaat van deze poging is nog niet bekend. Sport in het kort BOKSEN. Voor het begin van 1962 staan onze amateurboksers twee interlandwed strijden te wachten. Op 12 januari bokst de Nederlandse ploeg in de Dierentuin in Den Haag tegen Wales. Op 18 februari gaat Nederland naar Kopenhagen voor de wed strijd tegen Denemarken. Het destalinisatie-proces heeft de Russi sche sport bereikt. Het Russische week blad Football heeft onlangs Stalin verwe ten, dat deze sancties zou hebben geno men naar aanleiding van de slechte pres taties van het Russische voetbalelftal tij dens de Olympische Spelen van Helsinki. De Russen verloren daar in de eerste ron de met 3-1 van Joegoslavië. Op persoonlijk bevel van Stalin zouden aan verschillende Russische voetballers, zowel als aan hun trainer Ardadiev, de titel meester in de sport zijn ontnomen. De sportclub van het Rode Leger, de sterkste van de Russische verenigingen, werd zonder opgaaf van redenen ontbon den. Dit team vormde toendertijd het grootste arsenaal van spelers voor het na tionale elftal. Al,-deze feiten, aldus het Russische week blad, waren de consequentie van de per soonsverheerlijking, die heerste in de sport. Pas na de dood van Stalin kregen de ongelukkige voetballers hun onderschei dingen terug. De beroemde voetbalclub Real Madrid is toch wel duidelijk uit vorm. Nadat een competitiewedstrijd tegen Valencia en een vriendschappelijke wedstrijd tegen Man chester Uiited verloren waren, bracht de Madrileense club het zondag niet verder dan een 0-0 score tegen Elche. Voorlopig gaat Real nog onbedreigd aan de kop in de competitie. Real heeft 27 punten en wordt op de tweede plaats ge volgd door Atletico de Madrid, dat op 23 punten kwam. De KNVB heeft officieel bekend ge maakt, dat aan semi-profs tijdens het sei zoen geen toestemming zal worden ver leend over te gaan naar een buitenlandse club. Ook niet in die gevallen, waarin de vereniging, welke de speler wenst te ver laten, geen bezwaren heeft. Ook DHC heeft van de KNVB bericht ontvangen, dat tijdens het seizoen geen overschrijvingen van spelers naar het bui tenland zullen worden toegestaan. Dit be tekent, dat doelman Lagarde eventueel pas half 1962 naar Spanje zal kunnen gaan. Na de contacten, die Wilkes tussen La garde en de club Valencia heeft gelegd, heeft Valencia zich officieel met de Delft- se doelman in verbinding gesteld. Lagar de heeft echter nog geen uitnodiging van de Spaanse club gekregen om een oefen wedstrijd te komen spelen. Voor de eerste divisie van de Engelse league versloeg maandagavond West Ham United op eigen terrein Wolverhampton Wanderers met 4-2. De replay van de fi nale om de Schotse voetbalbeker tussen Glasgow Rangers en Heart of Midlothian, welke maandagavond in Hampden Park werd gespeeld, is door de Rangers met 3-1 gewonnen, welke stand reeds bij de rust was bereikt. De directie van Leyton Orient F.C.. mo menteel op de tweede plaats in de Engelse tweede divisie, is voornemens de spelers prettig te verrassen als zij er in slagen de club te laten promoveren naar de eer ste klasse. Het wordt een vakantie van twee weken in Spanje, voor de spelers, hun vrouwen en kinderen. Oriënt, thans bij verrassing op de twee de plaats, vocht vorig seizoen tegen de gradatie. Als gevolg van de slechte op komst van het publiek teert de club iedere week 200 pond in. Advertentie „MET GRATIS CHOCOLADE" De tweede zitting van de meesterklasse parencompetitie Nederlandse Bridgebond afdeling A werd zaterdag en zondag in Utrecht gespeeld. Wederom moesten de paren negen ronden van tien spellen spe len, in elke ronde tegen een ander paar. De waardering per spel gaat in deze match tot 4 punten, zodat per ronde 40 punten tussen twee paren verspeeld worden. Het Haarlemse paar Ligthart-Zijlstra bleef re gelmatig hoog scoren, doch ook Filarsky- Kramer bleven veelvuldig boven de ge middelde score van 20 punten en benader den de leiders steeds meer. Ook Boender-L. Oudshoorn deden het oorspronkelijk uitstekend, doch zakten 's zondags in de laatste ronden wat af- De genoemde drie paren zijn de enigen van het gezelschap die momenteel meer dan 50 pet hebben gescoord. Liefst zeven paren staan onder het gemiddelde! De wedstrijdleiding had het niet eenvou dig. Er werden vele fouten gemaakt met het noteren, kaarten opbergen en uit de borden nemen, enzovoort. Herhaaldelijk werden strafpunten gegeven, doch men kreeg niet de indruk dat het veel gehol pen heeft. Hoe verdienstelijk de wedstrijd leiders zich ook gemaakt hebben, het ma teriaal waarmede wordt gespeeld kan men voor dit evenement als onvoldoende be stempelen, Vooral de houten wedstrijdbor den met slechte aanduidingen en de losse score-kaarten, geven aanleiding tot vergis singen waarvoor men de spelers nauwe lijks verantwoordelijk mag stellen. Ook het dwaze gedoe dat aan een spe ciale tafel de spelers halverwege de ronde in andere lijn moeten gaan spelen, zou moeten worden afgeschaft of tenminste zo moeten worden geregeld, dat de spelers geen diploma boekhouden hoeven te heb ben om de administratieve moeilijkheden van die tafel zonder strafpunten te overle ven. In de meesterklasse-A moet nu nog een zitting van 90 spellen worden afgewerkt, waarin natuurlijk nog veel kan gebeuren. Twee paren moeten degraderen en de on derstaande ranglijst toont wel, hoe hevig de strijd is om zich A-meester te mogen blijven noemen. Niet onvermeld mag nog blijven, dat Slavenburg buitenslands ver toefde, waardoor het geheel het aanzien kreeg van een toneelstuk, dat het zonder een der hoofdrolspelers moet doen. In de afdeling B zijn het weer De Hart (Utrecht)-Jessuren (Amsterdam) die de leiding hebben. Mevrouw Westerveld (Am sterdam) speelde wederom met Bolung (Amsterdam) en volgt op 4 punten. De Hagenaars Van der A-Groos nemen een kansrijke derde plaats in en zullen met de eerstgenoemde twee paren wel gaan uitvechten wie de twee vrijkomende plaat sen in de afdeling A zullen gaan bezetten. In de afdeling B werd uitsluitend zater dag gespeeld. Er doen hier 14 paren mee en er moeten nog drie ronden van 14 sepl- len worden gespeeld. De standen zijn op het ogenblik: Meesterklasse A 1. Ligthart-Zijlstra (Haar lem) 4 punten; 2. ^ilarsky-Kramer (Am sterdam/Utrecht) 394 punten; 3. Boender- Oudshoorn (Den Haag) 368 punten) 4. R. Kaiser—Barnett (Utrecht) 359 pnt.; 5. C. Kaiser-Kokkes (Amsterdam) 355 punten; 349 punten; 7. W. Oudshoorn-Pels Rijcken 6. Weijl-Van Bemmel Suijck (Den Haag) 349 punten) 7. W. Oudshoorn-Pels Rijcken (Rotterdam) 348 punten; 8. Hoenselaar- Rebattu (Amsterdam) 343 punten; 9. Sla- venburg-Kreijns (Rotterdam) 340 punten; 10. Cats-Verboog (Amsterdam) 336 punten. Afdeling B: 1. De Hart-Jessuren (Utrecht/ Amsterdam) 463,5 punten; 2. Mevrouw Westerveld-Bolung (Amsterdam) 459,5 punten; 3. Van der A-Groos (Den Haag) 451 punten; 4. De heren Kock-Meijer (Am sterdam) 427 punten; 5. Kreemer-Ver- groessen (Den Haag) 424,5 punten; 6. Jur- gens-Smeekes (Rotterdam) 420,5 punten. VOETBAL. In een wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft Motor Jena (Oost-Duitsland) in Jena met 7—0 gewonnen van Alliance Du- delange (Luxemburg). De ruststand van de ontmoeting, die door 15 000 toeschou wers werd bijgewoond, was 3—0.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17