iNG. F. W. E. SPIES VERLAAT HOOGOVENS wÈË WERK m De man die voor een jaar kwam, maar bleef! AB DE JONG Kerstaanbieding mantels, jacks en mantelcostuums 1 Laver kampioen in Nw Zuid Wales m De heer P. Mooy overleden Havenberichten Kerst- en Nieuwjaarskaarten Kerstverhalen Scheurkalenders Betaling abonnementsgeld per giro 1/3 GEDEELTE van het bestede bedrag VOOR DE FEESTDAGEN P. ONRUST EN ZOON DINSDAG 19 DECEMBER 1961 „De rechtvaardige BOEKHANDEL Speeltuinen sluiten jaar af Hij bleef Leerzame avond voor leden Tuinbouwstudieclub Bart L. Joris in Komend jaar weer veel jubilea bij VGZ Bekend Velsen-Noorder Wasmachines - Centrifuges De twee bazen bij de kooksovens hadden hem al verscheidene malen zien rondlopen. Op een middag zagen ze hem weer in het bedrijf. „Wie is dat toch?", vroeg de één aan de ander. Het antwoord luidde: „Weet ik het, zeker één of andere werkloze die hier aan het werk wil". Die vermeende werkloze was de jonge Duitse ingenieur F. W. E. Spies. Het liep tegen het einde van het jaar 1923. De jongeman zou hier in IJmuiden voor de tijd van een jaar met andere jonge Duitsers meehelpen bij de opbouw van het Hoogoven- bedrijf. De tweede hoogoven stond in de staalcon structie. Toen kon de heer Spies niet weten dat hij in IJmuiden zou blijven, hier zou opklimmen tot voor zitter van het college van adjunct-directeuren van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken n.v. Ing. F. W. E. Spies, de man die voor een jaar kwam, maar bleef! De heer Spies zal in de komende dagen in het middelpunt van de belangstelling staan. Niet alleen in het hoogovenbedrijf zelf, maar ook daar buiten, want hij gaat het bedrijf, dat hij nagenoeg vanaf de grond mee heeft helpen opbouwen, verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. „Ik word de wei ingestuurd", zegt hij er zelf van. Gelijk met meneer Kobus van Vliet, die dinsdagmorgen 12 december dank zij de beer Spies samen met hem de vijfde hoogoven mocht aansteken. Dit was nou weer typisch meneer Spies. Hij zag daar temidden van de genodigden ineens oud-gediende Van Vliet. Hij gaf hem een hand en haalde hem op het podium. De heer Van Vliet verklaarde later dat hij eerst dacht dat hij op zijn huid zou krijgen veronderstellend dat hij iets verkeerds had gedaan Zo had de heer Spies meer van die on verwachte dingen, paste hij zich aan een humoristische situatie aan, ook al was het midden in een toespraak. Op een dag hield hij een speech in de buitenlucht. Toen een treintje hard fluitend voorbij kwam, onderbrak hij zijn toespraak, zei „ook goeie morgen", en ging daarna weer rus tig verder. Geestigheid is een van zijn eigenschappen, volkomen verklaarbaar overigens, omdat hij werkelijke interesse heeft voor andere mensen, ze allerminst als nooit-haperende machines beschouwt, maar als mensen die fouten maken. Te vens iemand die de grootste waardering heeft voor een ander, voor diens werk. Hij zei eens, dat hij het werk van de straat veger van Hoogovens net zo nuttig achtte als dat van een ovenbaas. De heer Spies voelde zichzelf nimmer op een hoge zetel geplaatst. Zonder aan zien des persoons trad hij iedereen even vriendelijk tegemoet en behandelde ieder een met dezelfde openhartigheid en eer lijkheid. Dat wisten zeer velen, zo niet al len die bij Hoogovens al wat langer dan een paar jaar werkzaam zijn, heel goed. Als er wrijving was tussen een paar werk nemers en de moeilijkheden konden niet worden opgelost, luidde het devies: „Dan gaan we naar Spies". En ingenieur Spies liet de man praten, maar viel daarbij de naam van een ander, die mogelijk mede oorzaak was van de wrijving, dan onder brak hij het gesprek en zei: „Wacht even, ik zal hem even bellen, dan kan hij ook hierbij zijn". Vele moeilijkheden heeft de scheidende adjunct-directeur op die manier uit de weg geruimd. Velen weten het en zeggen het ook: „Spies is de recht vaardige." Om nog veel meer dingen dwong de heer Spies respect en waardering af. Hij was er bijna altijd bij als er in het grote be drijf iets misliep. Op een avond sprong een hoofdleiding van de koelwaterinstalla tie voor de hoogovens. Hierdoor konden een paar hoogovens niet voldoende ge koeld worden, hetgeen zeer groot gevaar impliceerde. Om elf uur 's avonds kwam het bericht binnen. De hele nacht werkte men koortsachtig door. Ook ingenieur Spies was er de hele nacht bij en stak de handen uit de mouw. De veiligheid en Spies zijn twee begrip pen die bij elkaar horen. De grote ernst waarmee de heer Spies over de veilig heid in het bedrijf sprak, is iedereen bij Hoogovens bekend. Hij is het geweest die in de dertiger jaren de grondslag heeft gelegd voor een geheel nieuw apparaat; een veiligheidsdienst. Een dienst die se dert lang onder de energieke leiding van de heer H. J. van de Wall zegenrijk werk verricht. Met tweehonderdvijftig gulden is de heer Spies aan de opbouw van het appa raat begonnen. In de dertiger jaren zag hij ondanks de slechte economische toe stand, kans van de directie genoemd be drag los te peuteren om daarvan een brandweerwagen- annex- ongevallenauto aan te schaffen. Geen nieuwe natuurlijk, want dat was met dit bedrag onmogelijk. Nee, de heer Spies ging naar Amsterdam, scharrelde op het Waterloo-plein rond en kocht van het geld een tweedehands auto van een brandstoffenhandel. Een kleine groep vrijwilligers ging aan het werk bij Hoogovens, verbouwde de wagen tot een voor die tijd moderne en zeer goed geoutilleerde brandweerauto. De heer Spies heeft de grootste waarde ring voor' al die vrijwilligers van toen en nu. En die vrijwilligers voor hem. Ze gaan voor hem door het vuur! Zijn grote ver diensten voor het veiligheidswezen leid den ertoe dat hij in 1951 koninklijk werd onderscheiden. Hij werd benoemd tot Offi cier in de Orde van Oranje Nassau. Advertentie UITGEBREIDE KOLLEKTIE en kleine geschenken voor onder de kerstboom. Kennemerlaan 59 Tel. 5326 De besturen van de samenwerkende speeltuinen „Schulpen" en „de Meerwei- den" in Velsen-Noord zullen het jaar af sluiten met twee gebeurtenissen voor de leden en de jeugd. Als gebruikelijk wordt op zaterdag, 23 december in het gemeentelijk ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat een kienavond om wild, gebak en talrijke an dere prijzen gehouden. Voor de jeugd is er op woensdagmiddag 27 december in hetzelfde lokaal de laat ste filmvoorstelling van het jaar. OKOF-KIENAVOND OP DONDERDAG Het actieve bestuur van de afdeling IJmuiden van de vereniging Oud-Katho liek Ondersteuningsfonds (OKOF), dat al enige keren met bijzondere attractieve bij eenkomsten veel succes heeft gehad, gaat donderdagavond aanstaande voor leden en huisgenoten in het Oud-Katholieke vereni gingsgebouw aan de Wilhelminakade een grote kienavond houden. Een en ander staat mede in verband met de viering van het vijfenzeventigjarig bestaan van de af deling. Breedband, Mekog en Cemij. Op 1 janua- 1959 werd hij benoemd tot adjunct-di recteur. Maar morgen is het niet de adjunct directeur die afscheid neemt. Nee, mor gen, woensdag, is het gewoon meneer Spies die in de leerlingenwerkplaats de hand drukt van zijn vele medewerkers van vroe ger en nu. Want zij waarderen hem en hij de honderden die zullen komen. Reken naar. De Australische Wimbledonkampioen Rod Laver heeft zondag in Sydney het kampioenschap van Nieuw Zuid-Wales op zijn naam gebracht. Hij zegevierde in de finale met 8-6 6-3 3-6 4-6 6-4 over zijn landgenoot Roy Emerson. Het was de derde maal binnen vier weken dat Laver van Amerson de beide enkelspelen in de eind strijd van het toernooi om de Davis Cup tegen Italië zullen spelen. In de finale van het dames enkelspel be haalde de Australische kampioene Marga ret Smith voor de vierde maal in vier we ken een overwinning op de Amerikaanse Darlene Hard. Met 6-2 6-1 viel de zege van het Australische meisje ditmaal bij zonder overtuigend uit. Margaret Smith behaalde samen met Roby E'obern de titel in het dames dub belspel. In de finale wonnen de Australi sche meisjes met 6-2, 6-3 van hun land genotes 'rhevr. Mary Reitano en meVr. Mary Hawton. Het was het vierde achter eenvolgende succes van Margaret Smith en Robyn Ebbern in de regionale kam pioenschappen van Australië. Nog een reden waarom men hem waar deert was het feit dat hij het Nederlan derschap had aangevraagd. In 1936 ver wierf hij dit. Met het bedrijf ging het in die jaren niet al te best. Ingenieur Spies bleef desondanks, terwijl hij in Duitsland een goede betrekking had kunnen krijgen. Zijn grootvader immers bezat een kleine hoogoven aan de rivier de Lahn, terwijl zijn vader directeur was van de DEMAG in Duisburg, zijn geboortestad. Ing. Spies wilde blijven in ons land, in IJmuiden, bij Hoogovens, waaraan hij zijn hart heeft verpand Hij kwam hier op 1 december 1923 voor de tijd van een jaar. Dat bepaalde het con tract. Maar hij wilde niet weg en bleef ge woon. Na drie jaar werd hij benoemd tot hoogovenchef en in de daaropvolgende ja ren kreeg hij ook het toezicht op de kooksovens, de centrale en de mechani sche afdeling. Op 1 ianuari 1938 werd hij aangesteld als plaatsvervangend bedrijfs directeur. Na de bevrijding volgde zijn be noeming tot bedrijfsdirecteur van Hoog ovens en zeven jaar later verwierf hij het algemeen directeurschap van Hoogovens VELEN ZAGEN FILM VAN VITESSE OVER CASTRICUM Vele honderden hebben het afgelopen weekend van de gelegenheid gebruik ge maakt om de, in opdracht van Vitesse, ge maakte plaatselijke film van Castricum te gaan zien. De voorstellingen hiervan werden res pectievelijk gegeven in zaal Roozendaal en in zaal Borst en zowel voor de eerste als voor de beide laatste voorstellingen be stond goede belangstelling. Vooral de jeugd liet zich niet onbetuigd en genoot met volle teugen, veelal van het eigen spel dat in deze film te zien was. De meer dan 500 volwassenen die de voorstellingen bezochten, waaronder ook burgemeester C. F. Smeets en echtgenote, de gemeentesecretaris en echtgenote en de beide wethouders de heren G. Meyer en N. Veldt waren vol lof over dit, door Vi tesse genomen initiatief. Op suggestieve wijze worden dan ook de verschillende zaken in Castricum op het witte doek gebracht. Naast de scholen met hun leerlingen, onderwijzers en gymzalen waren ook tal van andere bezienswaardigheden zoals zui veringsinstallatie, gemeentelijke levende have en vele andere facetten als het markt wezen, het strand en nieuwe woonwijken op het witte doek te zien. PH. SCHETZING OVERLEDEN Op 68-jarige leeftijd is overleden de heer Ph. Schetzing, die personeelslid was van de n.v. Amsterdamse Ballast Maatschap pij. De heer Schetzing was een van de twee werknemers van de ABM, die de bouw van de Velser tunnel vanaf het be gin 1940 hebben meegemaakt. Sedert de tunnel gereed kwam werkte de heer Schetzing voor de maatschappij bij Hoog ovens. De overledene woonde te IJmuiden De heer J. Bakker van de Rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst te Aalsmeer heeft voor vele leden van de Tuinbouwstudie club te Beverwijk een interessante uiteen zetting gegeven over de mogelijkheden van bloementeelt omstreeks de kerstdagen. De dagen dat het publiek alleen maar de kleuren rood en wit wilde hebben, zijn geteld. Het kopende publiek stelt andere eisen, hetgeen ook mogelijk is dank zij het grotere assortiment bloemen. In de streek Kennemerland heeft men tot voor enkele tientallen jaren, altijd groente ge kweekt. De bloemencultuur is veel jon ger. Sedert de komst van broeikassen heeft het kweken van bloemen zich snel uitgebreid. Rozen, freesia's en anjers zijn er de laatste jaren bijgekomen. Met be hulp van dia's illustreerde de spreker zijn betoog. Hij liet ook beelden zien van Forsitia-takken, die thans in de koel huizen in IJmuiden staan, waar ze een speciale behandeling krijgen voor het na derende kerstfeest. De heer H. van der Wijst Jr. heeft nog gesproken over de behaalde resultaten in de strijd tegen het tulp>enstengel-aaltje. Voor de leden van de Tuinbouwstudieclub was het een leerzame avond. De voorzitter G. Tabak heeft de sprekers dank gezegd voor hun medewerking. VORST VAN INVLOED OP GROENTEPRIJZEN Door de vorst zijn de groenteprijzen aan de veiling te Beverwijk sterk opgelopen. Op de bloemenveiling daarentegen vielen dalingen te constateren. Grote vraag was er bij de groenten naar echte winterpro- duktén, zoals prei, selderijknollen, boeren kool, die alle in prijs opliepen. Met het oog op de naderende kerstdagen was de vraag naar kestgoed en bloemen aan de bloemenveiling groot. De bloemen waren derhalve niet goedkoop. De vrij grote aanvoeren gingen vlot weg. Voor goede kwaliteit hyacinten werd tussen de 28 en 40 cent per stuk betaald. De tulpen waren goedkoper gisteren en schommelden in prijs tussen de 7 en 15 cent per stuk. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJ muider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7.65, post- abonnees 8.15 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE - - - -lus Advertentie Vandaag wil ik het met u eens hebben over maatschappelijke werk sters. Ik heb er in net kader 'an onze actie voor de „Stille Armen" in 'n korte spanne tiids verscheidene ontmoet. Zij immers konden mij, omdat ze er bijna dage lijks mee geconfronteerd zijn, uit eigen ervaring vertellen over de pro bleemgevallen in onze stad. Niet dat zij scheu tig zijn met hun mede delingen. Ze hebben een „honneur de métier", die maakt dat ze horen, zien en zwijgen. En nel pen Een gigantische taak, dat helpen,, die de volle inzet des persoons vraagt. Je vindt dan nok bij deze werksters een zelfde bereidheid, die men bij voorbeeld hij verpleegsters aantreft. Alleen bij de maatschap- pel ijk-werksters is dat helpen veelomvattend der, omdat de „patiënt" niet één bepaalde kwaal heeft, maar meestal een heel complex van pijnen en plagen, die hem aan de rand van de afgrond brachten. Je moet, dunkt me, om maatschappelijk werk te kunnen verrichten, heel sterk zijn zowel lichamelijk als geestelijk en je moet een zekere rijpheid bezitten om de ellende, die men om zich heen ziet, aan te kunnen en te verwerken. Je moet misschien zelfs bepaalde gebeurtenissen, bepaalde tegenslagen in jq, eigen leven hebben meegemaakt, om de maatschappelijke droef heid van een ander beter te begrijpen. Het is niet voor niets en laat ik een keer de hof felijkheid achterwege laten dat de beste maatschappelijke werk sters vrouwen van mid delbare leeftijd zijn, vrouwen die weduwe zijn en dus een ander levenstijdvak hebben gekend, of zelfs vrouwen die het vroeger heel rijk hebben gehad maar die door allerlei omstandig heden het minder moes ten gaan doen. Het is net, zoals er een me zei, als de tandarts die zelf een kunstgebit draagt: hij weet het beste, hoe veel pijr het kan doen. Sterk moet je vooral zijn, omdat het nele werk zich beweegt m een atmosfeer van duis ternis, psychische duis ternis. Ze komen 'm- mers (ambtshalve) nooit in die gezinnen waar iedereen zonder proble men is, het geld voor het opscheppen ligt en pa, moe en de kinderen alleen maar denken aan auto's en Rivièrareizen. Maar ze komen juist daar, waar ziekte, waar schulden zijn, waar net kopen van een deken een probleem is. Als ie niet sterk zou zijn, zou je je al deze problemen gaan aantrekken en dan zou je er onderdoor gaan. DaLkan niet: neen dat móg zelfs niet. De stulpes. de krotten, de invaliden, de werklozen mogen zij niet anders den dan als „geval", al spreekt en daar zijn ze vrouw voor bijna toch altijd het hart mee. Bovendien moet 't werk zijn. dat bij voorbaat geruis'oos moet gebeu ren en dat misschien niet altijd dankbaar is. De getroffen mens is vaak verbitterd en hij meent dat geboden hulp hem of haar „rechtma tig" toekomt. Dan blijft vaak alleen de voldoe ning als enige dankbaar heid over; de voldoening een man, een vrouw of een gezin uit de zwart ste modder te hebben getrokken en weer te hebben teruggeplaatst in de harde, gevaarlijke maatschappij. Geruisloos gebeurt dit alles, omdat de ramp zaligen vaak niet weten willen, dat ze worden geholpen, omdat ze nun nederlaag nog nimmer hebben erkend. Een mens ik heb dat nu. dank zij een maatschap pelijk werkster .net eigen ogen kunnen zien is vaak een moedig en taai dier, dat liever in stilte zijn verdriete lijkheden verteert en naar buiten nog -en zekere stand ophoudt, dan zijn ellende voor anderen te etaleren Meestal zijn dat iuist die gevallen, waar tiet leed niet door eigen schuld ontstond, maar door de buitenwereld werd aangedaan, omdat de betrokkene te weinig gewapend was voor leze wereld, te zacht, te zwak, ook financieel. Dan gaat zo'n maat schappelijk werkster aan het redderen, eerst pra ten, dan helpen; helpen daar waar de bres in de dijk het grootst lijkt. Als de zaak eenmaal dicht is, helpt ze mee zo'n gezin weer op stut ten te zetten. Machtig mooi werk, mensen, voor alleen neel bijzondere vrouwen! En als onze actie kan plaats hebben en vooral tot een gesteld doel kan lei den, is het alleen omdat deze vrouwen jaar en dag op pad zijn geweest om ons te signaleren waar de dijken op bre ken stonden of al zijn doorgebroken. In net autootje van een zo'n werkster, zei ze me: „Het is mooi werk, dat ik doe en ik dank er de hemel voor dat ik het mag doen. Maar ik voel me wel vaak heel erg alleen en eenzaam. Want maar weinigen be grijpen, hoe erg het soms is, wat je ont moet. I" Hoofden bloot, zoor deze Werksters, massa, en wees er zuinig op! Nog slechts enkele dagen kunt u profiteren van onze ZEER SPECIALE (zowel voor dames als voor kinderen) Bij CONTANTE aankoop van bovengenoemde arti kelen ontvangt u een tegoedbon ter waarde van Deze tegoedbon kunt u tot en met donderdag a.s. in een van onze zaken geheel naar eigen keuze besteden! N-i- Hoek Lange Nieuwstraat - Plein 1945 - Tel. 7541 Speciaalzaak Dames- en Kinderconfectie Onze zaken zijn alleen vrijdag 22 december 's avonds geopend Nauwelijks is de reeks van jubileum vieringen bij de Koninklijke Papierfabrie ken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen afge sloten of reeds kondigt men de 'nieuwe jubilarissen voor het nieuwe jaar aan. Er zijn er niet zoveel als in het jaar 1961, maar wel opmerkalijk is, dat er totaal achttien personeelsleden zijn, die een veer tigjarig dienstverband zullen vieren en „slechts" tien zullen er vijfentwintig jaar aan het bedrijf verbonden zijn. Officieel zullen hun veertigjarig jubi leum vieren de heren P. H. Nielen, foto technicus centraal laboratorium op 13 januari- N. F. Pirovano, voorman algemene dienst op 16 januari; J. W. Kouwenoord, arbeider alg. dienst op 18 januari; G. Z. Lips, papieroplosser P.M. 18 op 24 januari; W. Bakker, arbeider zeehavenbedrijf op 30 januari; K. Nederlof, bediende bedrijfs- laboratorium op 3 februari; H. Haitsma, magazijnbediende P.F. op 20 maart; P. J. Stam, bankwerker op 7 april; J. van der Veldt, cellulose-oplosser op 24 april; P. Cramer, expeditieman P.F. op 5 mei; P. Vrenegoor, papieroplosser P.M. 5 op 3 juli; P. Zalm, chef bedrijfslaboratorium op 5 juli; G. van Balen, ploegbaas P.M. 14 op 21 augustus; A. van Minnen, houtinlegger Ij-F. ep B- Nierop. papieroplosser P.M. 18 op 12 'september; C. "B-. Spoelstra, elektro- monteur-bankwerker op 20 november; H. P. dé Nijs, controleur-weger P.F. en D.. Visser, voorman mechanische werkplaats beiden op 27 december. De zilveren jubilarissen worden de heren H. Hagedoorn, eerste schilder op 8 februari; M. Verswij veren, voorman M.W. op 23 februari; J. J. Schoorl, administrarie M.W. o; 19 april; D. van dér Wal, bank werker-monteur op 10 mei; S. Goes, eerste schilder op 9 juli; J. Visser, voorwerker automonteur op 23 augustus; J. Raat, ketel-machinist op 30 augustus; B. Vis- scher, voorman M.W. op 13 oktober; A. H. van Lopik, eerste lasser op 14 oktober en P. van den Brink, voorwerker-draaier M.W. op 8 november 1962. Vijftien personeelsleden zullen in 1962 worden gepensioneerd, onder wie de heer W. J. Rozemeyer na tweeënvijftig dienst jaren. WINKELS TOT 9 UUR OPEN De winkels in Heemskerk zullen op 20, 21, 22 en 23 december tot 's avonds 9 uur geopend zijn. MARKTBERICHT De noteringen aan de Beverwijkse groen teveiling waren maandag: andijvie 34—79; spruiten 45117; boerenkool 2337; prei 4177; knollen 1236; witlof 56103; waspeen 1437; uien 1529. Advertentie Fazanten Kalkoenen - Ganzen Soepkippen - Kippenpoulet Braadkippen - Braadkuikens Poulardes - Eendvogels Hazen - Konijnen Alles vers geslacht en panklaar Vroegtijdig bestellen POELIERSBEDRIJF Grahamstraat 4 (bjj Kennemerlaan) Oranjestr. 96 - IJmuiden-W. - Tel. 5291 Maandag is na een zeer kort ziekbed in het St. Antioniusziekenhuis te IJmui- den-Oost overleden de heer P. Mooy, die niet alleen wegens zijn pioniersarbeid bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. te Velsen een grote be kendheid genoot, maar ook wegens zijn zeer belangrijke verdiensten voor de r.k. parochie van St. Jozef in Velsen-Noord. Hij bereikte de leeftijd van 79 jaar. De ontslapene kwam reeds op twaalfja rige leeftijd in dienst bij de papierfabriek in Wormer om na de vestiging van het nieuwe bedrijf in Velsen in 1896 direct naar de fabriek aan het Noordzeekanaal over te gaan. Het „papier" zat de fami lie Mooy in het bloed, want ook zijn va der en aanverwante familie veroverden zich een plaats in het Velsense bedrijf. De heer Mooy was reeds jong papierma ker. De overledèfte, die ongeveer drieënvijf tig jaren bij Van Gelder Zonen werk zaam was, heeft na zijn officiële pen sioendatum nog enige tijd doorgewerkt als baas van de afdeling formaat, een functie, die hij daarvoor ook een aantal jaren had. In het openbare leven heeft de heer Mooy zich vooral onderscheiden op het gebied van de sociale werkzaamheid in de parochie van St. Jozef. Hij maakte ruim eenenveertig jaar deel uit van het kerk- en schoolbestuur. Ook het r.k. verenigingsleven vond in de heer Mooy een zeer ambitieus werker, die de promotor was van de verschillende ver enigingen. De heer P. Mooy was zeer actief tot zijn laatste dagen. Wegens zijn langdurige trouw bij Van Gelder Zonen kreeg hij de zilveren eremedaille van de Orde van Oranje Nassau. Zijn verdien sten voor het kerkelijk werk' werden be loond met de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" in goud. De uitvaartplechtigheden zullen donderdag morgen in de St. Jozefkerk worden ge houden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Belgia van Gothenburg: Manto, Aarhus; Else Skou, Jacob- stad; Rijsbergen, Gothenburg; Fortfiels, Swan sea; Osterbotten, Vasa, props voor Velsen; Bit tern, Golle; Harrogate, Goole; Aldebaran, Hel sinki; Yewhill, Swansea: Dido, Figo; Vechtstroom, Poole; Arbon, Par; Castellemare, Pepel, erts voor Hoogovens; Frans Böhmer, Antwerpen; Moray Firth 4, Cork; Diet, Tynemouth; Helena, Bremen; IJstroom, Bristol: Parnagos. Mormugoa, erts voor Hoogovens; Nigella, Bremen; Rote, Stockholm; Clio, Mantyluoto; Maria Louisa, Archangel; Esk- wood, Poole, ledig van Binnenhaven IJmuiden; Partenon, Rotterdam: Ida D, Granfors. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Edwin Reith La Guaira; Stochsund, Oslo, walsmateriaal van Hoogovens; John M., Rotterdam; Lady Sandra, Goole; Jan Jonas, Hamburg; Chrisita Tieleman. Hamburg: Neree, Rotterdam; Yewmouth, Lon den. walsmateriaal van Hoogovens; Minos, Hel sinki: Dorine, Gdynia; Heimo Recknmann, Riet landen: Nortglint, Casablanca; Longuau, Casa blanca; Cherie, Rietlanden; Hen.ia, Scheveningen; Dieta Smits, Londen, ledig van Zaandam- Konny M., Stavanger; Pallas, Rotterdam; Rottum, Lon den: Jason, Dordrecht; Neth Coast, Rotterdam Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Wexford naar Boston, poeder van Zaandam; Finlandia, Bremen; Ronan, Duinkerken; Henry Horn, Grimsby; Frans Böhmer, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres WINKELIERS IN VELSEN-NOORD KEERDEN 10.000.— UIT De winkeliersvereniging „Wijkeroog", die haar Sint Nicolaascampagne zonder verloting of iets dergelijks heeft gehou den, maar het winkelend publiek liet pro fiteren van extra WVW-zegels, heeft in drie maanden niet minder dan lO.poO. uitgekeerd. De laatste uitkering aan honderdzes endertig inzenders met waardevolle op- plakvellen, waarbij één deelneemster meer dan tienduizend zegels inleverde, bedraagt ruim 3400, Over de laatste drie maanden keerde de WVW aan het kopend publiek het bedrag van tienduizendvierhonderd gulden uit. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN I AQUARIUMHOUDERS BIJEEN Een groot aantal leden van de afdeling Beverwijk van de Vereniging van Aqua rium- en Terrariumhouders was maandag avond bijeen in „Promenade" en voor deze bijeenkomst had men een hersengymnas- tiekwedstrijd op het programma staan. Van het hoofdbestuur had men de beschikking gekregen over een groot aantal kleuren dia's van aquariumbewoners en de leden konden op aan hen uitgereikte briefjes de namen opschrijven van de visjes die ge toond werden. Leerzaam was tevens een quiz tussen twee oudere aquarianen en twee beginners. Na dit hersenwerk kon men genieten van een groot aantal kleu rendia's die de secretaris, de heer J. P. Zuiderwijk had gemaakt op een wandel tocht door Berner Oberland.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7