Welke ijsbanen zijn open? Franse regering verbiedt optocht tegen de OAS Brug over de kleine sluis was half uur voor verkeer gesloten DAT PAST BIJ AHKAAR VACHTLAARSJES Bekendmaking Kerstkransen en staven MAIS0N HILLEGE AMSTERDAMSE VLEESHOÜWERIJ WOENSDAG-RECLAME TINUS v. d. EUKHOF Betaling contant Boksamateurs bereiden zich voor op Tokio Zekering doorgeslagen KNSB-kalender Cycle-cross op Duinhorst Korte proteststaking wel toegelaten Terreur eiste maandag 16 levens in Algerije Amerikaans kernenergie schip nog niet gereed LEERTDANSEN bij JANSEN Heden inschrijving en inlichtingen voor de lessen Zoals men de man ^an zijn kleren kent DINSDAG 19 DECEMBER 1961 9 Geruchten over fusie van Frans-Italiaanse auto-industrie Eerste „display-market" op het continent De gezamenlijke loodgieterspatroons, afd. Kennemerland, maken bekend dat voor het ontdooien van waterleidingen het volgende tarief geldt Waterskiër Berg voor zes maanden geschorst Bedenkelijk 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4» 4* 4* 4* kent men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert. feestelijk bij feestjes jong bij jong kleur bij kleur modern bij C A 16.75 HET FIJNE KOMT VAN DE BANKETBAKKER Proefnemingen verlopen alleszins bevredigend GEHAKT h.o.h. rund en varkens voor het 1e kwartuur 5.— met gebruik apparaat; daarna gewoon arbeidsloon. modeschoenen HAARLEM - KRUISWEG 50 BEVERWIJK GOUDA vanaf Olympische Spelen Dank zij de financiële steun van de Ne derlands Olympisch Comité zal de NBB op korte termijn de voorbereiding van on ze amateurboksers voor de Olympische spelen in Tokio ter hand kunnen nemen. Het is de bedoeling niet alleen sterke jon ge boksers, die reeds enige naam hebben verworven, hiervoor uit te nodigen maar ook uit te kijken naar de beginnelingen en de jonge C-klassers. Zij zullen, zodra daartoe de plannen zijn uitgewerkt, een speciale opleiding gaan genieten. In dit ver band is het ook belangrijk, dat door NOC- steun het mogelijk zal zijn de instructeurs bij elkaar te brengen om van gedachten te wisselen. Eventueel zal men daarbij befaamde buitenlandse instructeurs- uitno digen. Na de kampioenschappen van Neder land. die begin april worden gehouden, zal voorts een selectieploeg worden geko zen, die zich speciaal gaat voorbereiden op de Europese kampioenschappen 1962 in Moskou. Ook hiervoor heeft het NOC geld beschikbaar gesteld. Dit heeft de voorzitter van de boksbond, de heer W. Onrust, zondag meegedeeld op de in Amsterdam gehouden jaarvergade ring. In gewoonlijk goedingelichte kringen van de effectenbeurs te Parijs wordt een fu sie verwacht tussen Citroen, Simca, Fiat en Panhard. De verwachting is dat de fu sie rond maart van het volgend jaar van kracht zal worden. Daar de franse maat schappijen weigeren commentaar te geven, wordt de fusie in Parijsc bankkringen zeer waarschijnlijk geacht. Nader wordt vernomen, dat de Fiat gis teravond het bericht over een mogelijke fusie met de Franse automaatschappijen categorisch heeft ontkend. „Het bericht is volkomen ongegrond", aldus een woord voerder van de maatschappij. Bijna een half uur lang is maandag middag de nieuwe brug over de kleine sluis in IJmuiden gestoten geweest voor het wegverkeer. Dat kwam wel heel on gelukkig uit voor honderden werknemers van Hoogovens, die om twee uur naar huis gingen. Ofschoon de meesten gekleed waren in Ieren jassen en zij dus weinig last van de kou hadden, begon het wach ten hen toch na tien minuten te ver velen. Een enkeling waagde het door via het betonnen trapje over de brug te gaan. Dat kon namelijk daar het draaiende brugdeel wel in één lijn met het vaste deel kon worden bewogen, maar niet kon worden vastgezet. Herhaaldelijk zagen de honderden wachtenden de brug beurte lings open- en dan weer dichtdraaien, hetgeen ergernis opwekte, gevolgd door een bel- en claxonconcert door de hoog- ovenploeg. De brug was bijna een half uur voor het verkeer gesloten. Het Urker kottertje dat was geschut, bevond zich in tussen al een flink eind uit de kust. Eindelijk werd een boom opengedraaid, zodat de menigte werknemers in bewe ging kwam, maar helaas voor de boom aan de andere zijde weer moest wachten. Deze boom kon namelijk niet meer elek trisch worden opgeheven, zodat de zwen gel eraan te pas moest komen. Uit het onderzoek is gebleken, dat een zekering was doorgeslagen. Het duurde geruime tijd eer de monteur kwam. Eer der op de dag tussen twaalf uur en half een waren er ook al moeilijkheden met de brug geweest. Degenen die van de sluisweg gebruik maken om zich naar hun werk of huis te begeven en die voor een geopende brug komen te staan, weten dat zij hier meestal lang moeten wachten. De direc tie van Hoogovens weet dit ook en heeft tijdens een ondernemingsraad-vergadering bekend gemaakt dat nabij de Kerkstraat een licht zal worden geplaatst, dat, de werknemers tijdig waarschuwt bij ge opende brug, zodat zij een andere route kunnen nemen. Gemeentelijke ijsbanen aan de Delftlaan (ingang Stuyvesantbrug) in Haarlem- Noord: open van 1117 uur. Vermoede lijk ook hedenavond. Tennispark „Eindenhout", Haarlem: ge opend van 1017 uur en van 1922 uur. Ijsbaan „Nova Zembla", Spaarnadam: ge opend van 1417 uur. Vermoedelijk ook hedenavond. Ijsbaan „De Volharding'. Heemstede: ge opend van 1012.30 uur en van 1417.30 uur. Vermoedelijk ook woensdagavond van 1922 uur. EIta-ijsbaan, Santpoort: geopend van 13.30 17 uur en van 1922 uur. Ijsbaan Brederoodseweg, Santpoort: ge opend van 1417 uur en van 1922 uur. Ijsbaan sportpark Adrichem, Beverwijk: geopend van 1317 uur en van 1922 u. Voorts beperkte schaatsgelegenheid op het triabasveld aan de Kennemerlaan in IJmuiden. Gisteren is in Rotterdam de eerste „display-market" van het Europese vaste land geopend. George Loewy, de 85-jarige „grootvader van de etalagekunst" zoals hij wel genoemd wordt, was naar ons land gekomen om de opening te verrichten. De „display-market" is een vakbeurs voor winkel-, etalage- en verkoopbevorde ring waar dertig firma's uit binnen- en buitenland aan deelnemen met etalagefi guren, decoratiemateriaal, vakliteratuur en zo meer. Het evenement is georgani seerd door het genootschap ter Bevorde ring van de Etalagekunst dat gisteren, vandaag en morgen in Rotterdam een con gres houdt. HANDBAL. De zaterdagavond voor 5.000 toeschouwers in Wenen gespeelde zaal handbalwedstrijd» tussen de herenploegen van West-Duitsland en Oostenrijk is in een grote Duitse zege geëindigd, namelijk 25 9. Bij de rust leidde West-Duitsland met 104. Ook de drie aan deze wedstrijd voorafgegane interlandontmoetingen tus sen beide landen werden Duitse overwin ningen. Een zo hoge score als zaterdag werd echter nog niet bereikt. Het nationale schaatsseizoen 19611962 zet vroeg in. Op de wedstrijd-kalender van de KNSB zijn reeds de volgende evene menten geplaatst: Woensdag 20 december: ijsclub SIS te Warmenhuizen: nationale langebaanwed- strijden om de P. J. Adrianbeker over 500, 1500 en 3000 m. Woensdag 20 december: IJsclub Fivelgo, Appingedam: langebaanwedstrijden voor jongens t/m 19 jaar over 500 en 1500 m., langebaanwedstrijden voor dames over 500 en 1000 m. Zaterdag 23 december: IJs- en Volksver maak, Nieuwe Niedorp: nationale junio renwedstrijden over 500 en 1500 m. Zondag 24 december: IJsclub Fivelgo, Appingedam: nationale langebaanwedstrij den over 500, 1500 en 3000 m. Zondag 24 december: IJs- en Volksver maak, Nieuwe Niedorp: nationale lange baanwedstrijden over 500, 1500 en 3000 m. Woensdag 20 december. IJsclub Ter Aar: invitatie langebaan-wedstrijden over 500, 1500 en 3000 meter. Op Nieuwjaarsdag wordt op het land goed Duinhorst in Wassenaar de jaarlijkse nationale cycle-cross, de z.g. „kater-koers" gehouden van de Spartaan. Alle bekende renners op dit gebied ko men aan de start, o.a. Brinkman, Van Houwelingen, Michielsen, Ruttenberg en Coen Niesten. De nieuwelingen starten om één uur voor 16 km en kwart over twee vertrekken de amateurs en onafhankelij- ken voor 24 km. (Van onze correspondent) PARIJS Op het laatste ogenblik heeft de Franse regering bekendgemaakt, dat de optocht, die vanavond om half zes tussen de Bastille en het stadhuis van Parijs zou beginnen, om tegen de O.A.S. en het Her levende fascisme te demonstreren, geen doorgang mag vinden. Tegen de staking van een kwartier, die voor vanmorgen in het hele land en met dezelfde- bedoeling was voorzien, heeft de regering daarente gen geen bezwaren gemaakt. De organisatoren hebben alle Franse de mocraten opgeroepen hun borst vandaag van een stukje wit papier of stof te voor zien als teken van solidariteit tegen het neo-fascisme. Verwacht werd vanmorgen, dat in heel Frankrijk alle activiteiten om elf uur een kwartier, of mogelijk wat kor ter, zouden worden gestaakt. Automobilis ten werd verzocht om elf uur, waar zij zich ook bevinden mochten, te stoppen en de huisvrouwen om hun boodschappen te onderbreken. Treinen, die reeds op weg zijn. zullen om elf uur eveneens stilstaan, zo is de machinisten voorgeschreven, en het vertrekuur van andere treinen zal om elf uur een kwartier worden opgeschort. Het initiatief van dit anti-fascistische protest op nationale grondslag is uitge gaan van de vier grote vakcentrales en van de studentenfederatie. De socialisti sche Vakvereniging heeft zich in Parijs naderhand gedistantieerd van de nu verboden optocht, die vooral door de communisten en de linkse socialisten was voorbereid. De laatste dagen hadden de kranten imposante lijsten van partijen, verenigingen, bonden en organisaties ge publiceerd, die zich alle achter het denk beeld van een nationale protestbetoging hadden geplaatst. In de geest van de ini tiatiefnemers had deze demonstratie een meerzijdig doel: een waarschuwing aan de O.A.S. of, zo men wil, een generale repe titie voor een eventuele algemene staking ingeval van een nieuwe putsch, en zeker ook een invitatie aan de regering de steun van het Franse volk in te roepen bij haar offensief tegen de neo-fascisten dat intus sen ook al weer als een nachtkaars lijkt te zijn uitgegaan. Het is geen opwekkend teken, dat de regering, in plaats van deze demonstraties aan te moedigen of er zich bij aan te sluiten, zich geroepen heeft geacht die oe- togingen integendeel te moeten verbieden Voor het verbod kunnen verschillende ver klaringen worden gevonden. Ten eerste de geestelijke gesteldheid van het staatshoofd, generaal De Gaulle, die blijkbaar nog altijd geen afstand wil of ALGIERS (UPI) In het woelige Al gerije, waarvan politiezegslieden in de hoofdstad Algiers verklaren dat het lang zamerhand onduidelijk wordt wie wie aan valt, zijn tengevolge van terroristische aanslagen maandag zestien mensen om het leven gekomen en vijfenveertig ge wond. Over heel het land werden zeven tien plasticbomaanslagen gepleegd. Volgens officiële cijfers hebben vorige week 54 personen de dood gevonden bij bloedige wraakacties van moslimrebellen en nu ook van liberale Europeanen tegen de terreurzaaiers van het geheime leger. In de Franse marinebasis Mers El Kebir ontstond een moslimoproer na enkele aan slagen met plasticbommen. De bekende Haagse waterskiër Jo Berg, oud-slalomkampioen van Nederland, is door de Nederlandse Waterski Bond voor zes maanden geschorst. Zulks in verband met incorrect optreden tijdens de Euro pese kampioenschappen in het afgelopen seizoen in Banjolas tegenover een verte genwoordiger van de N.W.B. De schorsing loopt tot half maart, zodat Berg niet al te veel schade van deze schorsing zal onder vinden. 4- 4- 4- 4- 4» 4- welke aanvangen in januari, voor beginners dinsdag- en woensdagavond r 'an gevorderden vrijdag- en zaterdagavond, bii de heer R. MARTENS, Edisonplein 1, IJmuiden. 4- 4» 4» 4» 4- 4» 4* 4* 4» 4- 4» Cocktail-blouse van bruine wol met gou- 'den lurex.Gepaspeld la Chanel 19.75 la Chanel plooirok van Teritallana bouclé. Zwart en 2 tinten grijs 19.75 Feestpullover van in terlock brillant. Zwart" zilver, bruin-zilver, olijf-zilver 12.75 Kamgaren flanel plooi rok a la Chanel. Zwart en 3 tinten grfjs Tenslotte zou uit deze maatregel dan ten zoveelste male kunnen blijken, dat spe- ciaa.l premier Michel Debré vanwege een niet ganselijk onbevlekt verleden, zijn strijd tegen het fascisme maar liever .n eigen beheer blijft voeren en althans het volk als bondgenoot beslist niet begeert. Op welke oorzaak men hier nu o.ok de nadruk wil leggen, politiek en psycholo gisch is dit verbod in elk geval een zeer bedenkelijk en gevaarlijk besluit. Bedenkelijk en gevaarlijk omdat de he ren van de O.A.S. immers gemakkelijk de indruk kunnen krijgen, dat de regering, ondanks de weinig overtuigende resultaten waarop zijzelf bogen kan, niettemin nog altijd aarzelt het volk in het geweer te roepen ter bescherming van de republiek. taarten - gebakjes - crème koekjes - tulban den - kerstkransjes - schuimkransjes - fon dant en chocoladekransjes en.... natuurlijk na uw diner een van onze bekende puddingen. BANKETBAKKERIJ KOKERIJ DA COSTALAAN 1 - DRIEHUIS - TEL. 4728 De bouw van het eerste koopvaardij schip met aandrijving door kernergie, net Amerikaanse r.s. „Savannah", verloopt veel langzamer dan aanvankelijk werd ge hoopt. Nadat de Amerikaanse ambassade in Den Haag desgevraagd had medege deeld, dat de proefvaart, die reeds in 1960 moest worden gehouden, opnieuw was uit gesteld, en nu voor onbepaalde tijd, ver nam onze correspondent in Washington, dat van uitstel geen sprake is. Men is aan een proefvaart nog lang niet toe, zo werd gezegd. Begin deze maand is men pas be gonnen met het beproeven van de reactor. De bouw, en zelfs de gehele levensloop, van dit schip wordt nauwkeurig door de Amerikaanse ommissie voor Kernenergie gecontroleerd. Deze Commissie moet na iedere fase haar fiat geven voor het vol gend deel van het experiment. In het begin van deze maand werd de Savannah in Camden voorzien van een kernlading. De Commissie gaat thans na of alles in orde is. Blijkt haar rapport gunstig, dan zal men aan de wal de mo toren op gang brengen tot tien percent van hun capaciteit. Krijgt men daarover opnieuw een gunstig rapport, dan vertrekt het "chip naar Yorktown Deze tocht is echter beslist geen proefvaart te noemen. Het schip heeft namelijk behalve kern reactoren ook normale hulpmotoren en deze zullen het naar Yorktown brengen. In Yorktown worden de proeven voort gezet tot men tenslotte aan de wal de mo toren op volle kracht laat draaien. Pas daarna kan de periode van de proefvaar ten aanbreken. Toen men tot de bouw van de Savannah besloot, hoopte men het schip sneller ge reed te hebben dan in werkelijkheid mo gelijk bleek. Thans echter verlopen de ex perimenten bevredigend. Een streefdatum voor een proefvaart heeft men zich niet gesteld, gezien het experimentele karakter van het bouwproces. Wij gaan door met. onze 'J j 'inclusief Zakjé kruiden, van 1.60 per pond 1.00 HACHË-POtTLET uitsluitend RUNDVLEES per pond 1.35 VOOR DE KERST ROLLADES onze specialiteit maar ook in Rosbief, Fricandeau -of Ossehaas zijn wij in kwaliteit de baas. Bestelt u s.v.p. vroegtijdig Willem Barendszstraat 26 - Telef. 4021 Wij wensen u prettige feestdagen. kan doen van de rol die hij zich heeft toegekend als de aangewezen redder des vaderlands, die zijn zending voor de ge schiedenis uitsluitend op eigen krachten zal blijven vervullen. De angst voor- „links" waarop dan bij voorkeur en gemakshalve het etiket, com munistisch pleegt te worden geplakt, hééft ongetwijfeld ook wel een woordje meege sproken. VRIJ PARKEREN

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9