Manifestatie van creatief talent door Het Nationaal Ballet De Gids 125 jaar Moss Hart overleden Tweede Kamer is al klaar met begroting O.K. en W. I I!» En QB3 I m Bonn beschuldigt Russen van fototrucs De negen muzen Vonnis: 18 maanden na eis van 12 jaar „My fair Lady terug in Altist er dam Onmiddellijke verlichting van RHEUMATIËK EN SPIERPIJNEN Tweede televisieprogramma wordt reeds technisch voorbereid Bladmuziek Lonen bij radio en t.v. goedgekeurd Alphenaar DONDERDAG 21 DECEMBER 1961 11 Lof in Amsterdamse raad voor jhr. W. Sandberg *t helpt en*t is lekker Gitaren Blaasinstrumenten Grammofoonplaten De radio geeft vrijdag 7 elevisie programma Limburgs meisje vermist VERWONDERLIJK SNEL is Het Nationale Ballet met een eerste waarlijk eigen programma voor het voetlicht getreden. Een kleine duizend toeschouwers waren daar woensdagavond in de Amsterdamse Stadsschouwburg de grotendeels geestdriftige getuigen van. Laten wij hopen, dat dit het begin is geweest van de terugkeer van het ver trouwen van het publiek na de pópulariteitverslindende publiciteit van de laatste maanden over volstrekt onartistieke zaken. Feestelijk was in elk geval het openingsnummer: de Grand Pas des Fiancées door Jack Carter op muziek van Tsjaikofsky, gecomponeerd voor de eerste versie van „Het Zwanenmeer in 1877 (en weggelaten uit de produktie van Petipa en Ivanov in 1895, die internationaal bekend is ge worden). Zes solisten treden eerst gezamenlijk, dan indivi dueel en tenslotte weer als ensemble op in deze romantische demonstratie van wat men de imperiale stijl zou mogen noemen. Het is een uitermate hoge eisen aan de uitvoeren den stellende parade van bravoure en raffinement. Prima ballerina Marianne Hilarides volbracht haar aandeel buiten gewoon schitterend, met haar fouettés in de finale de „show" stelend, zoals dat heet. Van de anderen moeten speciaal Leonie Kramer en Maria Bovet worden gëprezen, zij het niet onvoorwaardelijk. RESPECTIEVELIJK met ..Jungle" en „Contrasten" hebben de beide vaste choreo grafen van het gezelschap. Rudi van Dantzig en Robert Kaesen, met medewerking van de decorontwerpers Toer van Schayk en Roger Chailloux opdrachten van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voldaan. De eerstvermelde leverde een fascinerend werkstuk, dat.vooral als een heroriëntatie op de middelen van de scheppende danskunstenaar van grote betekenis lijkt. Van Dantzig is met veelsoortige ervaringen verrijkt teruggekeerd bij zijn uitgangspunt van persoonlijke thematiek, die zijn debuut met „Nachteiland" tot een opmerkelijke belevenis maakte. Maar hij begint nu te beschikken over vermogens om het landschap van de ziel als het ware te objectiveren, althans op verruimde schaal in projectie te brengen Weder om is het overigens een litteraire vondst geweest, die zijn verbeelding op gang heeft gebracht, een regel van Anna Blaman namelijk: „Ieder mens leeft in een ander kli maat vande jungle die de mensenwereld is". NATUURLIJK WIL IK geenszins te ken nen geven, dat de balletten van Rudi van Dantzig autobiografisch zouden zijn. Maar wel is het zo, dat ik zijn experimenten steeds boeiend heb gevonden, wanneer er een soort correlatie zichtbaar werd tussen U, wlo lylalTOU1 interne en externe spanningen. Het ge- vechtscène) zeker niet ontbreken beurt op het danstoneel niet zo vaak, dat men iemand belangwekkend ziet streven naar oplossingen om zich uit te spreken. Van Dantzigmaakt geen verhalende ballet ten in de ouderwetse zin van het woord, maar hij poogt ons wel iets te vertellen, zijn wezensgeaardheid manifesterend in de omgang met levend materiaal, dat hem spelenderwijze dwingt steeds opnieuw een houding te bepalen tegenover mysterieuze krachtvelden. „Jungle" komt betrekkelijk moeizaam op gang. Het eerste deel is wei nig toegankelijk, het wordt niet duidelijk wat de zoeker in de wildernis van de men selijke natuur eigenlijk hoopt te vinden. Er is echter iets geheimzinnigs aan de gang, waardoor men zich laat meeslepen. De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat dit ook is te danken aan de vertolkers, die in deze woelige strijd van droom en demonie beur telings in het Centrum van de aandacht of op de achtergrond opereren. DE CRITICUS wordt spoedig in de ver leiding gebracht om vrijelijk te gaan in terpreteren. Dat is een hachelijke zaak bij een eerste kennismaking, zeker wanneer er zo weinig vooropgezette „bedoelingen" zijn. Er ligt geen programma aan deze terreinverkenning van het oerwoud der menselijke beschaving ten grondslag. Het is een persoonlijk avontuur van de choreo graaf in zijn hoedanigheid van baanbre ker. Ieder voor zich moet proberen hem te volgen. Maar hij laat zich begeleiden en wel door Henk Badings. die de muziek elketronisch leverde. Het pleit ten zeerste voor de creatieve capaciteiten van Rudi van Dantzig, dat hij voortdurend de door klanktekens gewekte associaties heeft we ten te onderwerpen aan de suggestieve dwingelandij van zijn talent. Hij moet wel beschikken in het domein der verbeelding over dezelfde lenigheid, die hij van de executanten lijfelijk vergt. Hoogtepunt van het expressieve of liever: biologerende ballet is het erotische duet van Maria Het algemeen cultureel maandblad De Gids zal 1 januari zijn 125ste jaargang '<n gaan. In 1837 door Potgieter opgericht, doorstond het de stormen van twee we reldoorlogen en diverse crisissen binnen de redactie. De bekendste hiervan was wel die van 1865, waarbij Busken Huet en Pot gieter, diens partij kiezende, uittraden na de publikatie van Huets critiek „Een avond aan het Hof" en zijn artikel tegtn Thor- becke. Thans zal De Gids wederom een redac tiewijziging ondergaan. De nieuwe redac tie zal worden gevormd door prof. dr. A. de Froe, Ed. Hoornik en Bert Voeten; zij zal worden bijgestaan door de secretaris van de redactie K. Lekkerkerker en een raad van redactie, bestaande uit Anton van Duinkerken, prof. dr. E. J. Dijkster- huis, prof. dr. B. A. van Groningen, Karei Jonckheere, Emmy van Lokhorst en mr. H. Schadée. Het tijdschrift zal worden uitgegeVen door de stichting De Gids, de administratie wordt gevoerd door J. M. Meuicnhoff te Amsterdam. Meer aandacht zal De Gids voortaan wij- ''3 aan de politiek. De maandelijkse kro- tiek van de buitenlandse politiek zal wor- 2".i geschreven door dr. A. L. Constandse, terwijl de binnenlandse politiek door dr. E. van Raalte zal worden behandeld. Het fcbruari-nummer zal gewijd worden aan de Spaanse schrijver Miguel de Unamuno, die vijfentwintig jaar geleden overleden is. Koppers en Sylvester Campbell, alle in vloeden van Jerome Robbins of Maurice Eéjart, Martha Graham of Janine Charrat ten spijt. En nu er toch namen worden ge noemd, mogen die van Conrad van de Weetering en Chris Torenbosch (in de ge vechtscène) zeker niet ontbreken, ev.enmin als die van Maria Bovet en Jan Arntz,. DAT ..JUNGLE" zoiets als een rheëster- werk zou zijn. mag men uit het boven staande niet aflezen. Veeleer koester ik de hoop,'dat Rudi van Dantzig de moed tot verdergaande abstrahering zal opbrengen. Misschien is daar meer voor nodig. Qua artistieke ontwikkeling is hij zeer zeker verder gevorderd dan Robert Kaesen, wiens „Contrasten" op een door André Presser met het Kunstmaand Orkest on der leiding van Anton Kersjes gespeeld BONN (UPI) Volgens het tyestduitse ministerie van Defensie maakt de Russi sche pers van getruqueerde foto's gebruik om beweerde Duitse oorlogsmisdaden in Rusland aan te tonen. Een van de foto's, die een week geleden door het blad van het Rode leger, Krasnaja Zvezda werd gepubliceerd, toont „fascistische brand stichters" die een Russisch dorp in brand steken. De foto was volgens het minste- rie eerder gepubliceerd in een officiële Russische geschiedschrijving over de Twee de Wereldoorlog, waar deze het onder schrift had gekregen: „Japanners steken Chinese dorpen in brand". Droom der Gevangenenen. Traditie getrouw geeft ook dit jaar de toneelgroep Studie op woensdag 27, donderdag 28 en zaterdag 30 december 1961 een voorstelling van „Droom der Gevangenen" van Chris topher Fry, Nederlandse bewerking Bert Voeten, regie Ben Groeneveld, in de En gelse Kerk, Begijnhof, Amsterdam, aan vang 20 uur. Stedelijk Museum. In het Stedelijk Museum te Amsterdam wordt van 22 de cember tot 22 januari een expositie gehou den van werken van de Amerikaanse schilder Ben Shahn, en tot 29 januari een tentoonstelling van een keuze uit de ver zameling Ella Winter. In het gemeentelijk museum Fodor wordt van 21 december tot 29 januari een expositie gehouden onder de titel „Jong Egypte weeft". Rijksprentenkabinet. In het Rijks prentenkabinet van het Rijksmuseum te Amsterdam is tot en met 5 februari een ientoonstelling te bezichtigen van aanwin sten aan prenten en tekeningen over het jaar 1961. Taal en bedrijf. In het Nederlands In stituut voor Nijverheid en Techniek te Amsterdam zal op 3 januari de tentoonstel ling „Vijftig jaar taalgebruik in het be drijfsleven" worden geopend. De opening wordt verricht door dr. C. A. Zaalberg, voorzitter van de Vereniging van Leraren in Levende Talen. concertino van Dimitri Sjostakowitsj in het primitieve van ieder expressionisme is blijven steken, ondanks de vaak geslaagde pogingen tot stilering van de pantomimi sche elementen. Het kermisachtige tableau vivant „De dwazen" is vïij aardig, vooral qua ruimtelijke indeling van vlot gediri geerde groepen en hoofdpersonen. In het duet „De ingetogenen" openbaart zich het onvermogen tot het trekken van melodi sche figuren in een langzaam deel. „De angstigen" verliep in discrepantie tot de muziek. Dienovereenkomstig konden Clazi- na Nepveu en Conrad van de Weetering met hun inventief voorgeschreven acroba tische dwaasheden gemakkelijker succes behalen dan Pancita de Péri en Ben de Rochemont. Het programma werd besloten met de „Suite en blanc" -van Serge Lifar, voor welke reprise balletmeester Raland Casg- nave enige revisie van onderdelen aan bracht. David Koning De rechtbank te Groningen heeft van morgen een 54-jarige landbouwer uit Open de, die zijn buurman met een hooivork in de borst had gestoken, waardoor deze kort daarna is overleden, wegens doodslag ver oordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf. De eis van de officier van Justitie was veertien dagen geleden 12 jaar gevangenis straf. De Amerikaanse producent en regisseur Moss Hart, auteur van succesvolle stukken als „The Man who came tot Dinner" en „Lady in the Dark", is woensdag op 57- jarige leeftijd in Palm Springs aan een hartaanval overleden. Hart, die op het ogenblik de Broadway-musical „Camelot" regisseerde, overleed plotseling toen hjj met zijn vrouw, de actrice Kitty Carlisle, in zijn auto stapte om naar een tandarts te gaan. Hart heeft tijdens zijn leven veel samen gewerkt met George S. Kaufman. Samen schreven ze „You can 't take it with You", dat de Pulitzerprijs in 1937 kreeg, „Face the Music", „As thousands Cheer", „Mer rily we roll along", „The great Waltz", „Jubilee", „I'd rather be right", en „The Man who came to Dinner". Alleen schreef hij „Lady in the Dark", waarin Gertrude Lawrence triomfen vierde. Het stuk is een bijprodukt genoemd van Harts eigen er varingen met de psycho-analyse. Andere stukken die Hart op zijn naam heeft staan zijn „Winged Victory", „Christopher Bla ke", „Light up the Sky" en „The Climate of Eden". In 1957 kreeg Hart, een geboren New Yorker, de Antoinette Perry-onderschei- ding voor zijn werk aan „My fair Lady". Tijdens zijn directie van „Camelot" in Ca nada, in samenwerking met Alan Jay Ler- ner en Frederick Loewe, auteurs van „My fair Lady", kreeg Hart zijn eerste hart aanval. Tussen beide musicals in schreef hij nog zijn uiterst succesvolle autobiogra fie „Act One". Bij de behandeling van het begrotings hoofdstuk „Onderwijs, Kunsten en Weten schappen", woensdagavond in de Amster damse gemeenteraad, hebben raadsleden van verschillende fracties hun waardering uitgesproken voor de activiteiten van de directeur van het Stedelijk Museum, jhr. W'. Sandberg, die binnenkort zijn functie zal neerleggen. De heer G. Brinkgreve (K.V.P.) zei res pect te hebben voor de energie, de toewij ding en de originaliteit van de heer Sand berg, hoewel hij het vrijwel nooit met diens opvattingen eens is. De heer R. Th. J. Ie Cavelier (V.V.D.) prees het explosie ve karakter van de museum-directeur. Hij was voorts van mening dat het Stedelijk Museum te klein dreigt te worden. Wethouder mr. A. de Roos wees er bij de beantwoording op dat hij, hoewel hij het met de lof voor de directeur eens is, het beleid van de heer Sandberg jaren achtereen heeft moeten verdedigen tegen felle aanvallen uit de raad. „Het Stede lijk Museum is echter altijd een pluspunt voor het culturele leven in de hoofdstad geweest, het is een wereldbekend museum voor moderne kunst geworden". De heer De Roos zei dat er nog steeds veel mis verstand omtrent 't Stedelijk Museum be staat. „Het is niet alleen tentoonstellings ruimte, maar net heeft ook een eigen col lectie die wordt geëxposeerd". Advertentie RED BAND - ROOSENDAAL (Van onze Amsterdamse redaqteur) Na bijna 300 voorstellingen is „My fair Lady" gisteren voor een tweede speelpe riode teruggekeerd in het theater Carré te Amsterdam, waar de „première" voor een uitverkocht huis een warm onthaal vond. Sinds de musical eind juni de hoofdstad voor een tournee door het land verliet zijn er enkele wijzigingen in de rolbezet ting geweest, die zo hebben wij kun nen constateren in geen enkel opzicht een nadelige invloed hebben gehad. De kern is trouwens dezelfde gebleven: Mar griet de Groot, Wim Sonneveld en de al tijd van grote bijval verzekerde Johan Kaart. Wim Hoddes heeft de plaats.van Paul Storm als Kolonel Pickering ingeno men en heeft aan deze rol een iets be scheidener karakter gegeven. Joekie van der Valk heeft haar rol afgestaan aan Jennie Veeninga, die zich hiervan voor treffelijk kwijt. Aan presentatie heeft de show hef afge lopen jaar nauwelijks meer kunnen win nen. De verstaanbaarheid is echter ver beterd hetgeen ongetwijfeld het gevolg is van de wijze waarop men zich in veler lei zalen hoorbaar heeft moeten maken Het enorme aantal voorstellingen en het grote aandeel dat Margriet de Groot hier in heeft, heeft de stem van deze actrice echter geen goed gedaan; met name in de liedjes waarin zij in de platte taal van het bloemenmeisje moet zingen, lij ken de stembanden geforceerd. Niettemin zal zij nog moeten volhouden, want de belangstelling voor „My fair Lady" van dien aard, dat er nog wel op drie maanden volle zalen kan worden ge rekend. Advertentie Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid 7^ iets werkt sneller, niets werkt aan- en meer melkwit wordt en volledig in de genamer, ter verlichting van pijn, poriën verdwijnt (in plaats van een dan een behandeling met Algesal-bal- oppervlakkige warmtesensatie op de huid sem. Het enige middel, dat het di'aethyl- te veroorzaken), teneinde diep in te amino-salicylaat in een speciale emulsie werken op de pijnlijke weefsels, met hoog doordringingsvermogen bevat Nog beter de pijnstillende werking (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal van Algesal "doorstraalt" weefsel en direct door in het weefsel, de ge- spieren tot in de gewrichten, zodanig wnchtsbanden en de spieren tot aan de dat een duurzaam gevoel van ver haard van de pijn, waar een onmid- lichting en welzijn in de plaats komt delhjke verlichting ontstaat. Overtuigt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet Uzelf van dit buitengewone doordrin- niet Pijn slaat altijd onverwacht gingsyermogen wanneer U Algesal toe Zorgt er dus voor thuis altijd uitwrijft, zult U merken, dat deze aan- een tube Algesal bij de hand 'te vankelijk kleurloze wonderbalsem meer hebben. (Van onze parlementaire redacteur) Na twee dagen plus nog een middag vergaderd te hebben heeft de Tweede Kamer gisteren zonder hoofdelijke stemming de begroting van Onderwijs, Kunsten en Metenschappen aangenomen. De minister ad interim, mejuffrouw Klompé, en de staatssecretarissen Stubenrouch en Scholten hebben deze krachttoer volhracht. Het laatste deel van de begrotingsbehandeling was gewijd aan de zaken waar staats secretaris Scholten zich mee bezighoudt, zoals kunst, radio, televisie en sport. Vooral aan de omroep is aandacht besteed. De gedachten die de regering heeft ontvouwd in de nota over reclametelevisie zijn niet van de baan, aldus mr. Scholten, die aan kondigde dat in het komende voorjaar de memorie van antwoord op het voorlopig verslag zal verschijnen. Dit stuk zal ondertekend zijn door de staatssecretarissen Scholten en Gijzels. Mevrouw Van S o m e r e n-D o w n e r (V.V.D.) had gepleit voor reclame boodschappen in de radio, in plaats van een luistergeldverhoging. Maar mr. Schol ten vond, -dat er eerst een debat over de commericiële televisie zou moeten worden gehouden. Reeds is een begin gemaakt met de technische voorbereidingen voor een tweede televisienet. Er is een bestelling voor een experimentele zender geplaatst. Over de toekenning van televisiezendtijd aan politieke partijen zei de bewindsman, dat het redèlijk is, dat de partijen een ver goeding voor de kosten van uitzending ont vangen. Het hele stelsel van televisie-uit zendingen komt erop neer, dat de kosten uit het kijkgeld worden betaald. Ook de kerkgenootschappen krijgen een vergoe ding. Bij de verdeling van de zendtijd wor den alle partijen gelijkelijk behandeld. Zou er een verdeling volgens de grootte van de partijen worden toegepast, dan zouden er onbillijkheden ontstaan. Mr. Scholten wees erop dat er partijen zijn die geen aanslui ting bij een omroepvereniging hebben. Volgens de staatssecretaris raken de fi nanciële belangen van de radio niet in het vergeetboek. De financiering van de We reldomroep blijft een belangrijk punt. Er hoeft niet te worden gewacht totdat een eindrapport hierover is verschenen. Reeds na een tussentijds advies kan vrij spoedig een beslissing worden genomen. De re gering houdt de bouwplannen voor televi siestudio's niet tegen. Over de zendtijd van de V.P.R.O. zijn spanningen ontstaan. Deze omroep mag minder gesproken tekst uitzenden. De staatssecretaris wees erop, dat hij begrip had voor de V.P.R.O., maar ook voor een goede coördinatie van de programma's. D,e hierbij betrokken commissie heeft een be slissende bevoegdheid. „De zaak heeft mijn volle belangstelling," aldus mr. Scholten In januari zal er nog een bespreking zijn De V.P.R.O. heeft verruiming van haar radiozendtijd gevraagd. Hierover moet nog overleg met de vier andere omroepvereni gingen worden gepleegd. Mr. Scholten kon nog niet zeggen of de verhouding zo zou worden dat de zendtijd van de V.P.R.O. één derde van die van een grote omroep zou bedragen. Over de salarissen van radio- en televi- siepersoneel konden nu nog geen nadere mededelingen worden gedaan, aldus mr. Scholten. Volgens de staatssecretaris is indertijd besloent tot subsidiëring van het Neder lands Kamerorkest omdat men behalve een symfonieorkest ook een eigen kamerorkest wilde hebben. Het leek mr. Scholten geen bezwaar, dat ook buitenlandse kunste naars voor onze orkesten worden aange trokken. Over de orkestsalarissen zijn nog geen mededelingen te doen. Het rapport- Witteman is niet gepubliceerd om geen ver wachtingen te wekken. De bewindsman had aandacht voor de vraag of er niet meer Nederlandse speelfilms zouden kunnen worden gemaakt. Het probleem betreft echter niet alleen het geld maar ook de vraag of er mensen voor zijn. De staatssecretaris was er trots op, dat onze landgenoot Geesink een topprestatie in de judosport had geleverd. Het had hem genoegen gedaan van zijn waardering blijk te geven. Uit de Kamer was gevraagd of een dergelijke waardering niet ruimer tot uiting zou moeten komen, bijvoorbeeld in de vorm van een onderscheiding. Mr. Scholten wilde echter liever niet nader op deze zaak ingaan, daar hier een bepaalde persoon in het geding was. „Doping" in de sport achtte mr. Schol ten zeer ernstig. Aan de Federatie Neder landse Sportkeuring is gevraagd of zij zelf maatregelen wil nemen of dat de overheid dit moet doen. Over eventueel te nemen maatregelen kon de bewindsman nog niets zeggen, omdat eerst de resultaten van een onderzoek moeten worden afgewacht. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM C23 A A NKON DIG IN GEN en BESCHOUWINGEN Het College van Rijksbcmiddelaars heeft aan de vertegenwoordigers van de betrok ken werkgevers en werknemers zijn be slissing medegedeeld inzake de loonvoor- stellen voor het personeel bij radio en tele visie. De voorgestelde salarisschalen zijn goedgekeurd met dien verstande, dat voor het jeugdig administratief personeel enige aanpassing aan de algemeen voor deze groep geldende regelingen nodig is. De kerstgratificatie wordt niet goedge keurd. Door partijen is voorts toegezegd, dat de collectieve arbeidsovereenkomst, waarin de nieuwe salarisschalen zullen worden neergelegd, op korte termijn ter goedkeuring aan het college zal worden aangeboden. Tenslotte is het college ak koord gegaan met het verlenen van een uitkering aan het personeel van 2,5 percent van het inkomen over het jaar 1961, over eenkomstig het verzoek, dat partijen aan het college hebben gedaan. KERSTVIERING KONINKLIJK GEZIN Het NTS-journaal zal vrijdag 22 decem ber een filmreportage maken van de tra ditionele kerstviering van het koninklijk gezin en het personeel, welke in het paleis op De Dam te Amsterdam wordt gehouden. Dit filmverslag wordt des avonds van 20.20 uur tot 20.40 uur uitgezonden. De reeds aangekondigde programma's van de KRO-televisie op deze avond zullen in ver band hiermede 20 minuten later worden uitgezonden. In het televisieprogramma van de Vara kan men vanavond een opvoering zien van Arthur Schnitzler's „Liebelei". In de hoofdrollen Femke Boersma en Guus Oster. Op de achtergrond Hetty Verhoogt. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. (Om 8.35 Van de voorpagina, praatje). 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (Om 9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, gesprek. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters 11 15 Kamermuz. 1135 Orgelspel. AVRO: 12.00 Jazz muziek. 12.20 Regeringsuitz.Voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prog nose 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Amus.muz. 14 00 Clavecimbelrecital. 14.14 Het nieuwe testament met zingen en spelen, lezing. 14.35 Koorzang. 15 00 Licht progr (herh.). VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de zieken 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Vlaamse notities. 18,20 Italiaans ens. 18.50 De puntjes op de i, lezing. 19.00 Voor de kinderen 19.10 Jazzmuziek VPRO 19.30 De stad nu, rep. 19.45 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 10 jaar schoolradio, lezing. 20.10 Habbekrats, Minister van vrede, hoorsp. VARA: 21.00 Amus.muz. 21.30 Grote en kleine problemen van deze tijd, gespr. 22.00 Lichte muz. 22 15 Bui- tenl. weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Het o-'**»4*3*54501"4, le?JnS. 22.50 Avondoverdenking. VARA 23.00 Soc. nieuws in Esperanto 23 10 Ver gelijkenderwijs: muzik. gespr. 23.55—24 00 Nws HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. Rb O 7.00 Nipuws. 7.15 Gram. 7.50 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws 8.50 Voor de viouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Klas sieke en moderne meesterwerken uit de Franse muziek litteratuur. 10.35 Gram. 11.00 Voor de zie- ken. 11,40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12 00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte muz 12 30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.40 Kerst toespraak door Z.H. Paus Joannes XXIII 13 00 Nieuws. 13.15 Nieuwe gram. 13.20 Gram. 13 45 5e "rouw 14 00 Chansons. 14.15 Kamermuz 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zie- kcl}- 15-55 Kerstviering van het Koninklijk gezin 16.40 Gram. 17 00 Voor de jeugd. 17.15 Kinder- fiPSJ" i 5 Beursber 17.45 Koperorkest en orgel. 18.20 Brabants halfuur. 18.50 Regeringsuitz Het H A van Luyk- 19-M Nws. 19.10 Act. 19.25 Boekbespr. voor de jeugd 19 30 ™-.le,zl"6- 19-40 verzoekprogr. voor de soldaten. 20.30 Actueel progr 20 50 Lichte muz. 21 30 Ge- vaneerde muziek 22.20 22.30 Nieuws 22 40 Promenadeork. en sopr. 23.25 Gram. 23.55—24 00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12 03 Gram. 12.30 Weerber 12 35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws. 14.00 Kerst- eonc. 15.00 Gram. 16.00 Beursber 16.06 Kamer muz 17.00 Nieuws 1715 Gram. 17.45 Duitse les. Gram. 18 10 Boekbespr. 18.20 Voor de sold. oaaS Sportkroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Koorzang 20 00 Ork.concert. 20.35 Gewijde muziek 21.30 De zeven kunsten 21.45 Koorzang. 22.00 Nieuws 22 15 Jazzmuz. 22.55 Nieuws. 23.00-23.30 Kerstgroeten VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Film. 21.00 Liebelei, spel. VOOR VRIJDAG NTS 20.00 Journaal en weeroverz. KRO. 20 20 In woord en beeld. 20.30 Sportuitz. 20.55 Gevar muz. 21.20 Doe. progr. 21.35 Epiloog. 21.35 Avond college Nederlands. NTS: 22.15—22.40 Liederen. In Susteren (L.) wordt sinds maandag avond het 21-jarige winkelmeisje Ineke Jacobs vermist. Het meisje heeft maandag middag een bezoek gebracht aan een plaat selijke dameskapsalon, waar zij omstreeks zeven uur is vertrokken. Sindsdien is zij spoorloos. De rijkspolitie in Susteren werd dinsdagmorgen door de ouders van het meisje van de vermissing in kennis gesteld. 4

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11