de filter die smaakt THE MAN'S FILTER Reinier Paping kampioen op langebaan in Overijsel oOlly koek Cricketers zijn ingedeeld Haarlemmers Ondanks val op de 5000 meter De Graaff won in Ter Aar Kortebaanrijderij ondanks dooi Merkulov snelste op 3000 meter Kunstrij-elite naar Amsterdam Nederlanders in Franse ploegen In Den Helder komt sporthal Vier sporthallen in Amsterdam Mini-rensport Militairen op 1-1 in Luxemburg Dr. Tjen is weer voorzitter VVV Heinen geschorst Judo-organisaties vergaderden weer Nederland-Korea in Utrecht Internationaal damtoernooi Boekenroode en SEV doen het goed DKS naar Rome S GRAiVJGFOONPLhlEN DONDERDAG 21 DECEMBER 1961 19 Moore naar Chelsea KNAC-kampioenschaps- reglement gewijzigd Clark won Grote Prijs van Zuid-Afrika Herman Teeuwen niet vergeten door fanclub Nieuw wereldrecord van Evgeny Girko Oud-Internationals tegen India-ploeg Advertentie 1ICHARD Een val op zijn sterkste onderdeel, de 5000 m, heeft Reinier Paping (Ommen' niet kunnen beletten woensdag in Goor tjjdens de schaatskampioensehappen lan gebaan van Overijsel opnieuw te laten zien dat hij nog steeds tot de sterkste rjjders van de provincie behoort. Na over Schaatsenrijden winningen op zowel de 500 als de 1500 m. was de puntenvoorsprong van de routinier uit Ommen al zo groot dat hij, ondanks een vijfde plaats op de 5 km., tenslotte onbereikbaar bleek voor zijn concurrenten. Op het ijs, dat aanvankelijk van uit stekende kwaliteit was, kwamen in de loop van de dag door de doorzettende dooi grote plassen te staan, die de nodige val partijen veroorzaakten. De uitslagen: 500 m: 1. Paping (Ommen) 48,7 sec.; 2. Van Bezoen (IJhorst) 49,9; 3. Bakker (IJhorst) 50,5; 4. Beumer (Almelo) 51,3; 5. Seelen (Borne) 51,9. 1500 meter: 1. Paping 2,39,3; 2. Van Bezoen 2.41,4; 3. Bakker 2.42,2; 4. Beumer 2.45,4; 5- Eising (Born^) 2.46,7. Advertentie „MET GRATIS CHOCOLADE" Chelsea heeft midvoor Graham Moore, een international van Wales, overgenomen van Cardiff City, voor eén bedrag in de buurt van 30.000 pond sterling. Chelsea staat er slecht voor in de competitie en hoopt haar aanvalslinit wat meer vuur kracht te geven door Moore. Moore is vijf maal voor Wales uitgekomen Voor het eerst gebeurde dat toen hij 18 jaar was. A utomobilisme Tijdens de vergadering van de kampioen schapscommissie is het reglement van de Nederlandse kampioenschappen betrouw- baarheidsritten van de KNAC (bestuurders en navigators) gewijzigd. Besloten is voortaan de K-NAC-herfsttocht als vijfde wedstrijd te laten tellen voor deze kam pioenschappen. De beste drie prestaties van de deelnemers blijven echter bepalend voor de eindklassering. De vijf kampioensritten worden in 1962 op de volgende data gehouden: 7/8 april: Brabant grensrit (org. RAC- Zuid); 25/26 mei: Drie Provinciënrit (RAC- Noord)' 1 september: Bijlenrit (RAC-Oost); 12/13 oktober: West Nederland Rit (RAC- West); 16/17 november: KNAC-Herfst- tocht. De Pijlenrit 1961, die werd uitgesteld en als laatste wedstrijd telt voor de kam pioenschappen van dit jaar, zal op 3 maart worden gereden. De Britse coureur Jim Clark heeft aan het stuur van een Lotus op gemakkelijke wijze de Grote Prijs van Zuid-Afrika ge wonnen. Hij legde de afstand, ruim 300 kilometer af, met een gemiddelde snel heid van bijna 90 km. per uur. Zijn landgenoot Stirling Moss, eveneens in een Lotus rijdend, eindigde als tweede. De Zweed Joachim Bonnier met een Porsche kwam als derde aan de finish. Er namen 22 coureurs aan de wedstrijd deel. 5000 m.: 1 BSkker 9.37,9; 2. Van Bezoen 9.39,3; 3. Eysing 9.43,5; 4. Ottenschot (Ben- telo) 9.47,1; 5. Paping 9.47,7. Totaalklassement: 1. Paping 160,603 pnt.; 2. Van Bezoen 161,660; 3. Bakker 162",357; 4. Beumer 165,893; 5. Eysing 166,417. Dinsdag zijn in Ter Aar onder belang stelling van enige honderden toeschouwers en op tamelijk slecht ijs nationale lange- baan-schaatswedstrijden gehouden. Win naar werd de Rotterdammer Wim de Graaff, die op alle drie onderdelen (500, 1500 en 3000 meter) als eerste door de finish ging. De uitslagen luiden, 500 meter: 1. De Graaff (Rotterdam) 47,8 sec.; 2. Koeleman (Ter Aar) 49,8; 3. Borst (Hoogmade) 50,8; 4. Muller (Den Haag) 51,3; 5. Van Eyk (Ha- zerswoude) 52,0. 1500 meter: 1. De Graaff 2.36,3; 2. Koele man 2.44,1; 3. Vermeulen (Ter Aar) 2.46,5; 4. Van der Hout (Rotterdam) 2.46,5; 5. Muller 2.48,1. 3000 meter: 1. De Graaff 5.40,3; 2. Van der Hout 5.52,3; 3. Vermeulen 5.52,4; 4. Koeleman 5.58,5; 5 Zuiderduin (Lisse) 6.04,7. Eindklassement: 1. De Graaff 156,617 pnt.; 2. Koeleman 164,250; 3. Vermeulen 167,433; 4. Van der Hout 167,717. Ondanks de dooi is er gisteren in het Drentse Zuidwolde en het Groninger Wil- dervank toch nog een tweetal kortebaan- rijderijen voor mannen gehouden. Op de nieuwe ijsbaan van Zuidwolde, waar burgemeester mr. N. Wessels Boer de eerste rijders van start schoot, toonde de 24-jarige draglinemachinist Bordze Bruining uit Houtigehage zich onbetwist de sterkste. Hij won de 110,voor Van der Zande uit Wij he, die 60,kreeg, W. Bijlstra uit Joure werd derde en incas seerde 40,A. ten Oever uit Wijhe kreeg voor zijn vierde plaats 20,en A. Bar- telds uit Zuidwolde werd vijfde en ont ving .f^lO, In Wildervank bonden 8 mannen de Strijd aan op het met een enkele centi meters dikke waterlaag bedekte fondant ijs. Hier was het Messchendorp uit Fox- hol, die de eerste prijs van 50,voor zich opeiste. Amateur-wielrenner Frans Scheuneman werd tweede en kreeg 30, Mulder werd derde en kreeg 20, Bouwmeester werd vierde en kreeg f 10, en Broekema eindigde als vijfde 5, Robert Merkulov heeft bij de wedstrij den om de Jakov Melnikov trofee in Tambov de 3000 meter gewonnen in 4 min. 57.6 sec. Met hem kwamen nog drie rijders onder de vijf minuten, t.w. Kotov en Gu- rov, beiden mft 4 min. 59,3 sec., en Habi- bulin, die tot 4.59.5 kwam. Merkulov, die met een verschil van 0.3 seconde op Grishin op de 500 meter de derde plaats bezette, heeft nu na twee afstanden de leiding in het algemeen klassement met 93.583 punten. Grishin is met 94.000 pun ten tweede, terwijl Boris Stenin met 94.183 punten als derde staat geklasseerd. De nieuwe kunstijsbaan in Amsterdam, genoemd naar Jaap Eden, zal vrijdagavond officieel worden geopend met wedstrijden in het hardrijden en met kunstrij demon straties. Behalve de Europese kampioene Sjoukje Dijkstra zal een groepje van vijftien kunstrijdsters van de kunstrijclub Hout- rust uit Den Haag zich in de hoofdstad presenteren. Onder hen bevinden zich de Nederlandse kampioen Wouter Toledo, het kampioenspaar dansen Koos en Toki Odink, Lilian v. d. Graaf, Truusje Geradts en nog een aantal jongere rijders en rijd sters. Deze groep zal gelijktijdig over de gehele 400 m-baan beproeven van haar kunnen afleggen. Wielrennen Tijdens een woensdag in Parijs gehouden persconferentie is de samenstelling van de Franse merkenploegen voor het seizoen 1962 bekendgemaakt. De equipes zién er, wat de professional wegrenners betre'ft, als volgt uit: ACBBHelyettSaintRaphael (ma nagers Paul Wiegant en Raphael Géminia- ni): Anquetil, Annaert, Cloarec, Claud, Beaumont, Delattre, Everaert, Graczyk, Le Lan, Lepolard, Le Her, Queheille, Ros- tolland, Stablinski (allen Frankrijk), Bin- gelli (Zwitserland), De Roo, Stolker, Gel dermans (allen Nederland), Elliott (Ier land), Rudi Altig (Duitsland), Janssens (België) en Robinson (Engeland). VC 12emeGitaneLeroux (manager Raymond Louviot): André en Roger Darri- gade Forestier, Novak, Mastrotto, Ignolin, Nedelec, Thielin, Cauvet, Bergaud, F. De- lort, Lebaube, Simon, J. Delort (allen Frankrijk), Simpson (Engeland), De Haan, Maliepaard, Rentmeester (allen Neder land), Wolfshohl (Duitsland), Camillo (Ita lië) en De Wolf (België). US Dunkerque—SauvagePelforth (ma nager De Muer): Mahé, Georges en Joseph Groussard, Lacombe, Fournier, Vermeulin, Mattio, Hoorelbeke, Pavard, Lefebvre, Ge- russi, Riou, Suter, Gaudrillet, Rebiffe, Mauro (allen Frankrijk), Ramsbottom (En geland). Enthoven, Van der Putten, Van Hees, Sijthof, Steenvoorden (allen Neder land), Flecy, Christiaens, Anquier, Thumas en Duveau (allen België). LiberiaGrammont (manager waar schijnlijk Bernard Gauthier): Anglade, Delberghe, Dotto, Epalle, Foucher, Huiart, Milesi, Salvador, Scribante, Selic, Tarri, Carrara, Dupont, Epaud (allen Frankrijk), De Cabooter, Van Vaerenbergh (beiden België), Wim van Est en Van Egmopd (beiden Nederland). De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft aan de „Stichting De Sporthal" in Den Helder schriftelijk toegezegd, dat in het tweede kwartaal van 1962 de vergunning voor de bouw van een sporthal zal worden ver leend. Door een toezegging van de KNVB tot het fourneren van twee maal 19.250,-, een verloting, die 15.000,- opbracht het aantrekken van gelden van een levensverzekeringmaatschappij en reeds toegezegde steun uit de kop van Noordholland, bestaande uit zowel geld, materialen als zelfwerkzaamheid, zal in totaal een bedrag van 150.000 binnen gekomen. De sporthal zal verrijzen aan de Sport- laan en zal een oppervlakte van circa 1.500 vierkante meter met een grootste zaaloppervlakte van 1.276 vierkante meter hebben. De bouw zal ongeveer een jaar vergen. De Amsterdamse wethouder van onder wijs mr. A. de Roos, heeft tijdens de be grotingsbehandelingen in de Amsterdamse gemeenteraad op vragen van enkele leden geantwoord dat er naar gestreefd wordt in de komende vier jaren elk jaar een sporthal in de hoofdstad te bouWen. De wethouder zegde toe dat de voor dracht voor de eerste sporthal, die aan de Van Hogendorpstraat, die ongeveer 1 mil joen gulden zal kosten, de raad over een week zal bereiken. Ook de kosten van de in de volgende jaren te bouwen sporthal len (in chronologische volgorde: aan de Ferdinand Bolstraat, in Watergraafsmeer en in West bij het APGS-terrein) zullen ongeveer 1 miljoen bedragen De bedoe ling is vier middelgrote sporthallen te rea liseren. In Haarlem is de eerste miniatuur autoraceclub opgericht: de Mini-ren- club Zandpoort. De beoefening van deze racesport, scale-trix genaamd, is in Engeland en België enorm inten sief. Er bestaat zelfs een landelijke competitie. Men hoopt dat het ook in ons land tot een competitie kan komen. Ter gelegenheid van de oprichting van de eerste club had men in Haar lem met medewerking van de heer Hugenholtz, directeur van het circuit In Zandvoort, een verkleind model op gebouwd. De renwagentjes zijn voor zien van een electromotortje; ze be trekken hun stroom uit een leiding die in de baan is in"ebouwd. Twee cou reurs kunnen nu door middel van een knop de snelheid van de wagen rege len. Op de openingsavond reden de coureurs Rob Slotemaker en Rein Lep pink de eerste ronden op het circuit. Vijfde van links de heer Hugenholtz, daarnaast Slotemaker en Leppink te midden van de leden van de Mini- renclub. Het bestuur van de Koninklijke Neder- landsche Cricketbond heeft de competitie indeling voor 1962 bekendgemaakt. De kampioenen van de hoogste klassen zijn alle gepromoveerd. De laagst-geklasseerde teams zijn op één na gedegradeerd. Slechts Quick (Nijmegen), dat de ranglijst van de eerste klasse B sloot, zal het volgend sei zoen geen klasse lager behoeven te spelen. Dit vindt zijn oorzaak in de omstandigheid dat de eerste klasse B uit slechts zeven clubs bestond, terwijl er naar wordt ge streefd klassen van acht teams te for meren. In de eerste klassen A en B, alsmede in de tweede klasse A spelen alle elftallen een gehele competitie. De competitie indeling van de betrokken klassen ziet er als volgt uit: Eerste klasse A: ACC (Amsterdam), HBS, HCC I, HCC II, Quick (alle Den Haag), Rood en Wit (Haarlem), VOC (Rotterdam) en VRA (Amsterdam). Eerste klasse B: Excelsior (Schiedam), Haarlem, Hermes DVS (Schiedam), PW (Enschede), Quick (Nijmegen), Rood en Wit II (Haarlem), SCHC (Bilthoven) en Sparta (Rotterdam). Tweede klasse A: ACC II (Amsterdam), HCC III (Den Haag), Kampong (Utrecht), Quick II (Den Haag), UD (Deventer), Union (Nijmegen), VOC II (Rotterdam) en VVV (Amsterdam). Het Nederlandse militaire elftal heeft woensdagmiddag in Dudelange, in zijn eer ste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap' 11 gespeeld tegen Luxemburg. Beide doelpunten werden voor de rust gescoord. Voetbal Het bestuur van de Venlose eredivisie club VVV heeft de leden woensdag schrif telijk doen weten, dat de voorzitter dr. Tjen Tjauw Min met terzijdestelling van zijn persoonlijke belangen het voorzitter schap van de vereniging weer op zich heeft genomen. Hij zal zeker aanblijven tot de eerstvolgende algemene ledenver gadering van VVV, welke waarschijnlijk op 29 januari aanstaande zal worden ge houden. Dr. Tjen, die enige maanden ge leden zijn functie wegens drukke werk zaamheden tijdelijk moest neerleggen hij is als internist verbonden aan het St. Josephziekenhuis in Venlo werd al die tijd vervangen door de vice-voorzitter van VVV, mr. J. Teunissen. Het bestuur van de Venlose eredivisie club VVV heeft woensdag van de KNVB bericht ontvangen dat de speler Heinen voor de duur van drie wedstrijden is ge schorst. In de wedstrijd VVVWillem II op drie december kreeg Heinen van scheidsrechter Lacroix een waarschuwing yegens het trappen naar een tegenstander, terwijl de bal niet onder zijn bereik was, zo luidt de officiële mededeling van de KNVB. In vergelijking met andere ge vallen acht men bij VVV deze straf voor Heinen bijzonder hoog. De Venlonaar Herman Teeuwen, die in het eerste elftal van de voetbalclub Eind hoven de kleuren van deze eerste-divisie- club verdedigt zal na zijn opgelopen bles sure in de wedstrijd tegen DHC, van 10 december, nog wel enige tijd het bed moe ten houden. De fanclub Herman Teeuwen, die officieel pas op 1 januari in Eidhoven zou worden opgericht en waardoor zich al een duizend leden hebben opgegeven, is hierdoor voortijdig aan het werk gegaan. Twee fans hebben „de lange", zoals hij door iedereen wordt genoemd, een kostbare fruitmand gebracht. Het geld hiervoor en ook voor de reis naar Venlo, werd door het bestuur van de voetbalvereniging Eind hoven voorgeschoten. Onder leiding van dr. W. van Zijll, al gemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, zijn in Haarlem de werk groepen opleiding en graduering tezamen gekomen, waarin deskundigen van de Ne derlandse Jiu Jitsu en Judobond (NJJB), de Nederlandse Amateur Judo Associatie (NAJA), de Nederlandse Judo en Jiu-Jitsu Associatie (NJJA), de Judokwai-Neder- land en de Nederlandse Katholieke Judo Bond (NKJB) hebben zitting genomen. In beide werkgroepen hebben de verte genwoordigers van de vijf judo-organisa ties gegevens op het gebied van de oplei ding en de graduering met elkaar uitge wisseld. De werkgroep opleiding komt op 18 ja nuari in Utrecht opnieuw bijeen. De werk groep graduering vergadert een week la ter, eveneens in Utrecht. Beide bijeen komsten staan wederom onder leiding van de NSF. Advertentie HAARLEMSE KLEDING CENTRALE hoeven hun kleding niet bij een post orderbedrijf te kopen want zij hebben een speciaalzaak op dit gebied in hun stad. n.l. de HKC. Jansstraat 51-63. Daar kunnen zij direct keus maken uit een enorme voorraad Dames- Heren en Kinderkleding Er wordt geen rente berekend en {tot I 150.—) geen vooruitbetaling. De Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond is er in geslaagd het zeer sterke Koreaanse judoteam, dat deelnam aan de wereldkam pioenschappen in Parijs waar Anton Gee- sink de titel behaalde, uit te nodigen voor een officiële landenwedstrijd Nederland Korea, die op 26 december in de grote zaal van Tivoli in Utrecht zal plaats vinden. De Nederlandse ploeg bestaat uit: Anton Geesink, 5e dan, 27 jaar, gewicht 110 kg, lengte 1,96 meter, wereldkampioen en 14 maal Europees kampioen. Hein Essink, 4e dan, 27 jaar, 80 kg, 1,80 meter, iwee maal Europees kampioen mid dengewicht. Jan van Ierland, 2e dan, 25 jaar, 93 kg, 1,85 meter, Europees en Nederlands kam pioen 2e dan. De Koreanen komen met: Kim Dong Bai, 4e dan, 24 jaar, 94 leg., 1,77 m. kampioen van Korea 1959 en 1960. Kim Duk Yong, 4e dan, 22 jaar, 86 kg., 1,76 m. Han Hosan, 4e dan, 23 jaar, 82 kg., 1 82 meter, studentenkampioen van Korea 1961. Kim U Tai, 3e dan, 20 j., 75 kg, 1.70 m, 4e bij wereldkampioenschappen in Parijs, fina list kampioenschappen van Korea. Op vrijdag 22 december komen de Koreanen in het AMVJ-gebouw in Am sterdam uit tegen een sterk Noordhollands team. Op woensdag 27 december volgt in zaal Cintha in Eindhoven eén wedstrijd tussen Korea en een Zuidnederlandse ploeg. Gewichtheffen De Rus Evgeny Girko heeft bij de na tionale kampioenschappen gewichtheffen in Dnepropetrovsk het wereldrecord twee handig drukken in het lichtgewicht verbe terd en gebracht op 134.5 kg. Het oude record stond sinds 15 juni van dit jaar op naam van -zijn landgenoot Vladimir Kap- lunov met 133.5 kg. Vier minuten voor Girko zijn recoredprestatie verrichtte, kwam Kaplunov tot 134.- kg, een verbe tering van zijn eigen record dus met een halve kilogram. Van 26 december tot en met 3 januari wordt in Amsterdam voor de derde maal het internationale (Lucas Bols) damtoer nooi gehouden. In de hoofdgroep komen vier buitenlanders uit tegen vier Neder landers. Het zijn de Senegalezen Baba Sy cn Aboulaye Mansour Kouate, de Fransen Devauchelle en Gournier en de Nederlan ders ir. G. van Dijk (Bennekom), P. Bak huizen (Rotterdam), J. Verheij (Amster dam) en T. A. Eilkema (Groningen). In het jeugdtoernooi, dat nationaal is, komen uit: J. Dallinga (Groningen), F. Ivens (Den Haag), M. P. Jonkhart (Koog aan de Zaan), G. van Leeuwen (Den Haag), W. P. Lekkerkerker (De Bilt), L. de Rooy (Amsterdam), K. Varkevisser (Katwijk) en H G. Klein Rensink (Wageningen). In beide groepen wordt een dubbelrondig toernooi gespeeld. Bridge ATLETIEK. De Finse polsstokhoogsprin ger Eles Landstroem, Europees kampioen en voormalig Europees recordhouder, heeft verklaard, dat hij zich uit de wedstrijd sport terugtrekt. Bij het vorderen van de viertallen-com petitie bridge blijken voor de topplaatsen in de drie hoofdklasse-afdelingen, naast de teams van BOC, ook de eerste teams van Boekenroode en Spel Vriendschap tot de serieuze kanshebbers te behoren. Boeken roode 1 stelde zich kandidaat door drie ruime overwinningen. Op 2 januari zal de wedstrijd tussen dit teams en BOC 3 (4 overwinningen) een voorlopig antwoord kunnen geven op de vraag wie de beste kansen maakt. In hoofdklasse B gaat BOC 2 met ruime voorsprong aan de kop en in hoofdklasse C staat Spel Vriendschap 1 met net maxium aantal punten bovenaan. Het is jammer dat de Pelikaan 1 tot dusver slechts één wedstrijd heeft gespeeld waar door nog weinig bekend is over hair speelsterkte. In de eerste klasse A blijft Spel Vriendschap 3 de hoogste ogen gooien; in 1 B volgt BOC 7 het goede voorbeeld van haar clubgenoten door de eerste plaats stevig in handen te houden. In 1 C en 1 D zijn diverse teams nog aan het touwtrek ken om de leiding. In klasse 2 C doet Kennemers 3 het zeer goed en staat met 180 bovenaan. De uit slagen luiden als volgt: hoofdklasse A: De Kennemers 1BOC 6 60; S. V. 2 Boekenroode 1 0—6; BOC 3—HNBB 1 6—0; hoofdklasse B: R.K. Haarlem 1De Ken nemers 2 60; BOC 5Bloemendaal 1 6—0; HNBB 2—BOC 2 0—6; hoofdklasse C: 1940 1—BOC 4 0—6; Spel Vriend schap 1Sans Atout 1 60. Eerste klasse A: Boekenroode 6S. V. 3 15; Haarlem Noord 3Damiate I 33; Jump 1Boekenroode 4 60; Never Down 1R.K. Haarlem 2 24. IB: Boekenroode 2BOC 7 06; Peli kaan 2BOC 7 06; 1940 2Pelikaan 2 0—6. I Cê Haarlem Noord 1Damiate 2 60; Never Down 2HBC 1 15; Boekenroode 5— S. V. 4 1—5. 1D: Haarlem Noord 2—HBC 2 6—0; B'roode 3Zandvoort 1 06; HNBB 4 Pelikaan 3 15. Tweede klasse A: HBC 3R.K. Haarlem 3 51; Figee 1Damiaet 3 06. II B: Caprera 1—HBC 4 0—6. II C: Haarlem Noord 5S. V. 6 42; HBC 5—Kenn. 3 0—6. II D: Haarlem Noord 6Kenn. 4 06; Damiate 6S V. 5 60. II E: Damiate 7—HBC 6 5—1; HNBB 5— Kenn. 5 33; Haarlem West 1R.K. Haar lem 5 06. II F: Boekenroode 7Haarlem Noord 7 60; Caprera 2R.K. Haarlem 6 15; Jump 2Boekenroode 8 60. De standen in de viertallencompetitie: hoofdklasse A: BOC 3 4-4-0-0 24—0; Boe kenroode 1 3-3-0-0 171; de Kennemers 1 3-1-1-1 9—9; HNBB 1 3-1-0-2 6—12; S. V. 2 3-0-1-2 4—14; BOC 6 4-0-0-4 0—24. Hoofdklasse B: BOC 2 4-4-0-0 23—1; BOC 5 4-2-0-2 13—11; R.K. Haarlem 1 3-1-1-1 9—9; HNBB 2 3-1-1-1 8—10; Bloe mendaal 1 3-0-2-1 612; Kennemers 2 3-0-0-0 1—17. Hoofdklasse C: Spel Vriendschap 1 3-3-0-0 18—0; De Pelikaan 1 1-1-0-0 5—1; HNBB 3 2-1-0-1 7—5; Sans Atout 1 2-1-0-1 5—7; BOC 4 3U-0-2 7—11; 1940 1 3-0-0-3 8—18 Advertentie Hockey De hockeyclub DKS in Enschede heeft een uitnodiging ontvangen om in mei vén het volgende jaar met een heren;- en een dameselftal deel te nemen aan eén inter nationaal toernooi, dat wordt gehouden iii de Italiaanse hoofdstad Rome. In eerste instantie heeft men bij DKS deze invitatie aanvaard. Het betreft hier een hockey-evenement dat op 18 mei in Rome begint en dat wordt georganiseerd door de MDA-hockey- club van het Italiaanse ministerie van de fensie. Er zullen bij de heren negen ploe gen deelnemen, zes buitenlandse en drie Italiaanse. Bij de dames verwacht men de deelneming van zes teams, één uit Italië en vijf uit het buitenland. Het Nederlandse hockeyelftal, dat dins dag 2 januari naar India vertrekt om in Ahmedabad deel te nemen aan het wereld- toernooi, speelt op zaterdag 30 december in Laren een afscheidswedstrijd tegen een door Dick Loggere samengestelde ploeg van oud-internationals. De samenstelling van dit elftal is: doel: Mulder (Amster dam); achter: Derckx (EMHC) en Ykema (DSHC); midden: Wagener (BMHC), Log gere (Laren) en Van Dijck (Kampong); voor: Van Erven Dorens (Laren), Bouw man (Union), De Beer (Tilburg), Kruize (KHIJC) en Kristen (DKS)

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19