Zwarte lonen bedreigen het normbesef I I Medische verzorging tijdens weekeinde en kerstdagen GER0 Misleidende straatnaam f Kerstboomluister kleinzoons NIEUWE RUITEN VERGETEN BORDEN? SERVIEZEN I I I I I I I I I I I I I 1 I I I 1 I J. N. TROMP* Kerstgeschenken GEVONDEN AFSCHEID LOFFELIJK VADERCLUB Door onvermijdelijkheid daalt het besef van onwettigheid IJmondverenigingen vandaag en morgen „Christnacht" Gezelligheid Feestelijkheid DONDERDAG 21 DECEMBER 1961 VOORZITTER N.C.A.: LOENDERSLOOT Kennemerlaan Faillissementen Weihnachtsstol Kerstkrans Kersttaart Kerst Petit Fours Kerstgebak Boterkransjes BANKETBAKKERIJ PLANETENWEG 4 - TELEFOON 4008 LOENDERSLOOT Kennemerlaan HPC-dames door VZV met 3-2 verslagen Ir. R. Dufour directeur hij van Gelder Zonen LOENDERSLOOT Kennemerlaan Een conflict in de bouwwereld als in maart 1960 kan zich niet herhalen, omdat de risico-clausule voor wat,betreft de lo nen en sociale lasten uit de bestekken is verdwenen. Dit is vanmorgen mede gedeeld door de voorzitter van de Neder landse Christelijke Aannemers- en Bouw vakpatroonsbond, de heer J. Blok, op de algemene ledenvergadering van deze bond in Utrecht. De grootste moeilijkheid, zo zei hij, schuilt thans niet zozeer in meningsver schillen met de werknemersorganisaties over allerlei onderdelen van een nieuwe CAO, maar bij het naleven van deze CAO. De vraag rijst, aldus de heer Blok, in hoe verre net verantwoord is vrijwillig mee te werken aan een CAO waarvan beide partijen bij voorbaat weten de naleving niet te kunnen garanderen. De zwarte lonen, zo zei hij, zijn een verschijnsel dat een bedreiging vormt van het norm-besef. Zolang dit verschijnsel als uitzonderlijk en van zeer tijdelijke aard kon worden gezien, was het, naar zijn mening, aanvaardbaar, dat men zich bij het afsluiten van een CAO niet daar naar richtte en het veel meer als een op zichzelf staand vraagstuk zag, dat ook als zodanig diende te worden opgelost. Het verschijnsel van de zwarte lonen is echter uit onze samenleving niet verdwe nen, ondanks de krachtige pogingen van werkgevers en werknemers om door mid del van de zogenaamde sanerings-CAO in 1958 met één slag aan de ongezonde toe stand een eind te maken. De zwarte lonen gaat men tegenwoordig als iets onvermijdelijks aanvaarden waar door het besef van onwettigheid verloren gaat. Ook bij een nieuw af te sluiten CAO zal, aldus de heer Blok, het verschijnsel van de zwarte lonen niet zijn weggeno men. Ook een sanctie voor de werknemer zal aan dit euvel geen einde maken, al hoewel de NCA een dergelijke sanctie wel wenst. De heer Blok zei het als een ernstige onbillijkheid te beschouwen dat de werk gever eenzijdig strafbaar is gesteld. Wan neer een sanctie in de CAO niet kan wor den overeengekomen, verdient het naar de mening van de heer Blok ernstige over weging of de bestaande wettelijke straf baarstelling van de werkgever, zo deze niet wordt weggenomen, niet dient te wor de»' uitgebreid tot de werknemer. Advertentie Dê arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard J. Gorter, betonvlechter te IJmuiden, gemeente Velsen, Scheldestraat 30. Rechter-commissaris is mr. H. G. Ram- bonnet, curator mr. A. A. M. Leesberg te Beverwijk. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 18 december ge ëindigd het faillissement van J. A. Wiers- ma en mevrouw E. Wiersmav. d. Sluis, beiden te Haarlem, Einsteinstraat 14. Rech- ter-Commissaris is mr. N. Smits, curator mr. J. C. Smithuysen te Haarlem. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 19 december is gehomologeerd het akkoord in het faillisse ment van R. van Rietschoten, vertegen woordiger, te Haarlem, Rembangstraat 63, uitgesproken dd. 26 september 1961. Rech ter-commissaris is mr. J. Ph. Müllemeis- ter, curator mr. G. J. H. de Leeuw te Haarlem. DONDERDAG 21 DECEMBER Oudkatholiek Verenigingsgebouw, IJmuiden, 20 uur: Kienavond oudkatholiek ondersteuningsfonds. Nieuwe Kerk, IJmuiden-west, 20 uur: Concert Looft den Heer. Kapberg, Velsen, 20 uur: Kienavond S.V.IJ. Slingermuur, IJmuiden-oost, 20 uur: Afscheid van de heer Aalsburg van de Rode Kruis-colonne. Gereformeerde Kerk, Moensplein, Bever wijk, 20 uur: Kerstzangdienst. Scheybeeck, Beverwijk, 19.30 uur: Open bare vergadering gemeenteraad van Be verwijk. VSV-kantine, Driehuis, 20 uur: Wild- kienavond V.S.V. Clubhuis Strawberries, Waterloolaan, 20 uur: Bijeenkomst Tuinbouwstudieclub Velsen. Jan Ligthartschool, Oosterwijk, 20 uur: Ouderavond. Tentoonstellingszaal, Heidestraat, IJmui- den-oöst, 1921 uur: Felison exposeert werken van W. Steyn. VRIJDAG 22 DECEMBER Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 uur: Forumavond fotokring. Café Sport, 20 uur: Kienavond renners club Kennemerland Tentoonstellingszaal, Heidestraat, IJmui den-oost, 1921 uur: Felison exposeert werken van W. Steyn. Zaal Dam, Heemskerk, 20 uur: Kerst avond K.A.V. Veiling Kennemerland, Breestraat, 20 u.: Kerstsamenzang. Royal IJmuiden, 20.15 uur: Bespreking havenplannen door IJmuidense bedrijven. Sint Fidelisgebouw, IJmuiden-oost, 19.30 u.: Clubavond postzegelvereniging IJmui den. Sprekende over de regels die de over heid opstelt en waaraan een CAO moet voldoen, zei de heer Blok, dat het juist deze regels zijn, die verhinderen een CAO af te sluiten, waarvan de naleving gega randeerd kan worden. Daarbij doemt de vraag op, zo zei hij, of de NCA niettemin aan de afsluiting van een dergelijke CAO met een goed geweten kan meewerken. De heer Blok verwacht, dat men van het Christelijk Werkgeversverbond en van het Christelijk Nationaal Vakverbond mag aannemen, dat men aan dit probleem niet voorbijgaat, maar het ook in eigen kring aan de orde stelt. Met name ligt hier, volgens hem, een taak voor het con vent van christelijk sociale organisaties. De NCAB wil zijn verantwoordelijkheid niet ontlopen, maar wil ook niet meer ver antwoordelijkheid nemen dan waartoe men geroepen is en men in staat is te dragen. Dit is de reden dat men gekomen is tot de suggestie, de in de CAO op te nemen lonen uitdrukkelijk het karakter te geven van minimumlonen. Daarbij zal dan het College van Rijksbemiddelaars als verantwoordelijke overheidsinstantie de vraag dienen te beantwoorden, of het in zijn goedkeuringsbeschikking beperkende bepalingen ten aanzien van de maximum beloning wil opnemen. Advertentie BIJ KAARSLICHT GEDEKTE TAFEL met een Bestelt s.v.p. vroegtijdig bij IJMUIDEN: Artsen: zondag 24 december tot maan dagmorgen 8 uur: J. J. Wuite, Röntgen- straat 1, tel. 4953; P. H. J. de Weerdt jr., Oosterduinweg 8, tel. 6158; A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328. Maandag 25 en dinsdag 26 december (van maandagmorgen 8 uur tot woensdag morgen 8 uur): F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388; J. F. A. Pieterse, Orionweg 126, tel. 8365. Op de eerste kerstdag van 13 tot 14 uur wordt spreekuur gehouden door de drie dienstdoende artsen voor noodzakelijke gevallen. Apotheek: op 24, 25 en 26 december Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat no. 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. no. 7949. SANTPOORT: Artsen: 24 december, M. H. C. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort-Station, tel. 8410; 25 december, Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 8570; 26 december; D. R. Manshdlt, Vin- kenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: 24 december tot 25 december 18 uur, Apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560 8284; van 25 december 18 uur af Noor der Apotheek Jan Gijzenkade 181, Haar lem-Noord, tel. 0250052956 en Apo theek Loomeyer, Zijlweg 34, Haarlem, tel. 02500—12495. VELSEN: Wijkverpleging: 24, 25 en 26 december. Zr. G. Lammerts, Curagaostraat 18, Sant poort, tel. 025608756, SantpOort-Noord, Santpoort-Zuid; Zr. Markerink, Mid- denduinerweg 89, Santpoort, tel. 02560- 8924, Driehuis, Velsen-Zuid, Velsen- Noord; Zr. C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, IJmuiden-Oost; Zr. C. E. Th. Man, IJselstraat 23, IJmuiden, tel. 02550 8028, IJmuiden, IJmuiden-Oost; Zr. Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 025506504, IJmuiden, IJmuiden- Oost. VELSEN-NOORD—BEVFRWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zee straat 96, tel. 3450. Van zondagmorgen 9 uur tot le kerstdag 9 uur: L. J. Vree- ling, Vondellaan 29, tel. 3364. Van le kerstdag 9 uur tot 2e kerstdag 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Van 2e kerstdag 9 uur tot 24 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, tel. 5300. Apotheken: Van zaterdagmiddag 1 uur tot le kerstdag 9 Uur: v. d. Kolk, Zee straat 27, tel. 3820. Van le kerstdag 9 Advertentie In de strijd tegen HPC zijn de VZV- dames op het nippertje als overwinnaar uit de strijd gekomen. De strijd werd voor de eerste klasse dames in het Sportfondsen- bad in Haarlem gespeeld. HPC bond met zes dames tegen een vol tallig VZV de strijd aan. In de eerste helft bracht VZV het, ondanks de nummerieke meerderheid, slechts tot een 10 voor sprong, nadat Marijke van Koten uit een vrijliggende positie de bal het HPC-doel had ingejaagd. In de tweede helft kwam VZV op 30 door doelpunten van Joan Ligthart en Beb RoelofsBlok. Toen boek te Hennie Vlaanderen voor HPC succes waarna Marina v. d. Hoeven de achter stand nog verder verkleinde. Tenslotte kwam HPC nogmaals goed in de aanval voor het VZV-doel, maar de tijdopneem- ster ontnam HPC de kans om de stand ge lijk te maken. Het bleef derhalve 32 voor VZV. Voor de tweede klasse dames kwam DWT 2 tegen DWT 3 uit en zegevierde met 5—0. uur lot woensdagmorgen 9 uur: Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 24 uur: G. H. Smeets, Mid delweg 9, Uitgeest, tel. 02513212. Van zondagavond 24 uur tot 2e kerstdag 24 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heems kerk, tel. 02512—2266. Apotheek: Van zaterdagmiddag 12 uur toe woensdagmorgen 9 uur, Heemskerk- se Apotheek, Maerelaan 46, tel. 2490. Wijkverpleging en kraamverpleging Beverwijk, Wijk aan Zee en Heemskerk Wijkverpleging: zondag 24 december, zuster N. Stolberg, tel. 025608924; maandag 25 december, zuster T. J. Lui- ting, Prins Bernhardlaan 9, Beverwijk, tel. 025104324; dinsdag 26 december, zuster D. Dijk, Verlengde Voorstraat 6 (boven), Wijk aan Zee, tel. 02517343. Kraamverpleging: zondag 24 december, zuster T. J. Luiting, Prins Bernhardlaan 9, Beverwijk, tel. 025104324; maandag 25 december, zuster T. Dijk, Verlengde Voorstraat 6 (boven), Wijk aan Zee, tel 02517343; dinsdag 26 december, zuster N. Stolberg, tel. 02560—8924. CASTRICUM: Zondag 24 december: Arts: N. Ritsema, Schelgeest 31, tel. 2289. Wijkverpleging: zuster Boots, Kon. Ju- lianastr. 4, tel. 2544. Verloskundige: mevrouw Scholten Kloes, Vinkenbaan 8. tel. 2590 Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstr. 6, tel. 2500. 25 dcc. 1ste kerstdag: Arts: N. Spuls, A. v. Saksenstr. 2, tel. 3087. Wijkverpleging: zuster Meihuizen, Bak kummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevrouw Scholten- Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstr. 6, tel. 2500. 26 dec. 2de kerstdag: Arts: N. Spuls, A. v. Saksenstraat 2, tel. 3087. Wijkverpleging: zuster Van Beers, Mient 82, tel. 2967. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstr. 6, tel. 2500. Het personeelsorgaan van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. „de Eendragt", dat wegens de komende feestdagen is verlucht met vele foto's van de verschillende vestigingen van het con cern, bevat een kennisgeving van de hoofd directie, volgens welke ir. R. Dufour in gaande 1 januari 1962 is benoemd tot di recteur der vennootschap. De heer Dufour zal in het bijzonder wor den belast met de leiding van het centraal staforgaan en tevens van het projectenbu reau. In dit bureau zullen alle grotere in vesteringsprojecten worden ondergebracht. Ingaande 1 december 1961 is ir. H. Büter tot deze datum werkzaam te Wormer, aan gesteld tot hoofd van dit bureau. De be drijfsdirecteur van Renkum, fabriek I, ir. H. Marmelstein heeft zijn taak aldaar overgedragen aan ir. A.E.A. van Rhijn. De heer Marmelstein vervult thans de functie van papier-technologisch advisieur, toege voegd aan de heer Dufour. E>e heer Dufour is geen onbekende in Velsen. Hij leidde vóór de wereldoorlog het bouwkantoor aan het Velsense bedrijf, waarna hij hoofd werd van het Bouwbu reau van het Van Gelder-concern te Aer- denhout, welk bureau in de laatste twee decennia vrijwel alle uitbreidingsplannen van de verschillende fabrieken en vesti gingen voorbereidde. Thans zal ir. Dufour zich mede belas ten met het grote nieuwe project in Vel sen, de nieuwe papierfabriek voor specia le houtvrije papieren en cartons, welke in samenwerking met de in Zwitserland gevestigde dochteronderneming van Crown Zellerbach Corporation, U.S.A., als afzon derlijke vennootschap wordt gesticht, waarvan wij in ons blad van 17 novem ber melding maakten. Advertentie De man op de foto wijst naar een straatnaambordje dat tegenover zijn huis staat. Hij vindt dit vreemd. Enige tijd geleden echter, bracht dit bordje hem tot wanhoop. Zijn tien maanden oude zoontje Robert namelijk, was er toen erg aan toe. Het kereltje had long- en oor ontsteking en lag met veer tig graden koorts in zijn bedje. Zijn vader, onder wijzer Henk Knol van de Brederodeschool in Sant poort-Zuid, belde natuurlijk meteen een kinderarts. Die kondigde aan, onmiddellijk te zullen komen. Het adres is V. de Bergh van Eysinga- plantsoen zes, zei de heer Knol. Een kwartiertje na dit telefonisch onderhoud stopte een auto voor het be treffende flatgebouw. De bestuurder keek op het straatnaambordje. Jan Gij- zenvaart, las hij. Hij keerde zijn wagen en reed naar de straat die inderdaad als V. de Bergh van Eysingaplant- soen stond aangeduid. In die straat was geen nummer zes te vinden. De heer Knol had een en ander aangezien door het raam van zijn huiska mer op de bovenste verdie ping. Hij zag de bestuurder wegrijden en na een minuut of tien weer stoppen aan de overkant van de straat. Hij begreep dat het de dokter moest ziin en beduidde de omhoog kijkende arts met gebaren dat hij op de be-' stemde plaats was aange komen. De dokter verklaar de zijn late komst, door te zeggen misleid te zijn door het verkeerde straatnaam bordje. En de heer Knol kon daar best in komen. De kleine Robert leeft nog. Zijn oortjes werden doorgeprikt, hij lag nog enkele dagen rood en koortsig in zijn bed en werd alleen wakker om te huilen. Nu is hij weer beter, lacht tegen vreemden, eet tegen de klippen op en wuift naar de treinen die langs zijn huis rijden. Het misleidende straat naambordje is er nog. Het noemt een deel van het V. d. Bergh van Eysingaplantsoen Jan Gijzenvaart. Dat klopt niet, natuurlijk. De Jan Gijzenvaart begint trouwens daar, waar ook het Schoter Kerkpad beter bekend als het Zwartepad begint. Robert Knol heeft geluk gehad. Het kan evenwel voorkomen dat er zeer acute ziektegevallen zijn in de nieuwe flats bij station Sant poort-Zuid. Dan kan het Jan Gijzenvaartbordje beslissen over leven of dood. En buitendien, het is voor de gewone bezoeker ook een be zoeking. Op verscheidene plaatsen in de gemeente Velsen zijn Weer prachtige hoge kerst bomen geplaatst. Net als vo rig jaar heeft de gemeente lijke plantsoenendienst in het Stratingplantsoen vlak naast de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord een ongeveer Van 11 tot en met 15 de cember werden in de ge meente Velsen de volgende vcorwerptn gevonden: para plu, 1 pr kinderhandschoe nen, 4-kleuren ballpoint, kin derwantje, kindersjaal, fluit, glacé dameshandschoen 1., glacé dameshandschoen r., suède herenhandschoen r., herenrijwiel, wollen sjaal, fluwelen tasje met inhoud, kinderportemonnee met in houd, jongensregenbroek met muts, armbandje, dames schoen 1., herenpolshorloge, regenkap met tasje, lederen hcrenhandschoen r., dames- portemonnee met inhoud, sandaaltje, ring met sleutels, 1 pr suède kinderwanten, paarden halsketting, zeil doeks gereedschapstasje, kin derschoentje, dameszwem pak, 1 pr kinderwantjes en een regenbroek. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen rijn te verkrijgen, dagelijks aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden-Oost. De gedeponeerde gevonden voor werpen kan men terughalen elke dinsdag en vrijdag van 17 tot 18 uur aan het hoofd bureau van politie. j zes meter hoge denneboom gezet. Jammer is, dat de jeugd deze geste maar weinig waardeert, want de boom, die onder niet te best in zijn takken zit, heeft al bescha digingen opgelopen. De kin deren ontzien zich niet om aan de laagste takken te gaan hangen, waarvan enkele het danook hebben begeven. Dat kan bij de fraaie kerst boom, die uit Finland is aan gevoerd voor de papierfa brieken van Van Gelder Zo nen, gelukkig niet gebeuren. De boom een geschenk van de Finse rederij Johan- sen is net als in 1960 met een schip van genoemde re derij aangevoerd en heeft wederom een plaats gekre gen bij het nieuwe haven kantoor, vlak bij de ponten. Als het donker is werpt de verlichte boom een betove rend mooi spiegelbeeld op het water. De foto toont de nogal schriele Velsennoordse kerst boom. De IJmuidenaar M. Schip per beleefde het volgende, dat hij u niet wilde onthou den, met zijn kleinkinderen; Mijn vrouw en ik kregen twee kleinzoons te logeren. De oudste is dertien jéar, de jongste twaalf. Zij hebben overal rondgekeken, bij de sluizen, de vishal, de pier. enzovoorts, 's Avonds zetten we t.v. aan; de avond waar het hier om gaat was echter alleen bestemd voor kijkers boven de achttien. „Nou", zei de oudste, „wij kijken iedere avond, maar als het ons niet bevalt gaan we naar bed". „Nou ja", zeiden mijn vrouw en ik, „die ene avond dat jullie hier zijn, mogen jullie wel kijken". „Arsenicum en oude kant" werd die avond gedraaid. „Wat een moordfilm", zei de jongste onder het kijken. „En wat een leuke oude dame tjes", zei de oudste. Mijn vrouw was inmiddels naar bed gegaan. „Vindt u het met fijn, opa, dat u boven de achttien bent. U mag er naar kijken. Maar goed, dat oma naar bed is gegaan. An ders zou zij er maar van ge droomd hebben". Zo zijn de tegenwoordige schattige kleinzoons. Het Gereformeerd Ge mengd Koor in Santpoort geeft vrijdag 22 december haar eerste openbare uitvoe ring. Op het programma staat „Christnacht" van Jo seph Haas. Dit werk van deze Oostenrijkse componist staat geheel in het teken van de kerst en is geïnspireerd op oude Tiroler en Ober- beierse volksmelodieën. Door de eenvoud die uitstraalt van deze liederen en de op gewekte vrolijke motieven is een stuk muziek ontstaan dat zeker het aanhoren waard is. „Christnachtf" is een werk voor koor en solisten. Mede werking verlenen de alt Tony Rebel en de tenor Kees Dee- nlk. Els Buitendijk verzorgt de aanvullende declamatie. De begeleiding op de vleugel is in handen van Bets Ne- derkoom, dirigent is Adriaan Verschoor. De uitvoering heeft plaats in de Gerefor meerde Kerk, Burg. Ensche- délaan-hoek Frans Netscher- laan. Aanvang 20 uur. De voorzitster van de meisjesvereniging „Kleine Kracht" in IJmuiden-West, mevrouw S. Plug—Rieke, heeft afscheid genomen van deze vereniging, waarvoor zij zich van de oprichting af, ruim vijfentwintig jaar ge leden, heeft ingespannen. Haar opvolgster als voorzit ster is mej. G. de Wilde. De heer L. de Beurs, wo nende aan de Bik en Arnold- kade 30 in IJmuiden heeft een lofwaardig initiatief ge nomen. Hij heeft het bestuur van de afdeling Velsen- Beverwijk van Dierenbe scherming gevraagd mede werking te verlenen bij het inzamelen van oud brood bestemd voor de vogels. „Al moet ik de beide Kerstdagen in touw zijn", vertelt meneer De Beurs enthousiast, „maar ik zal zorgen dat de beesten het eten krijgen. Iedereen die hot goed met de dieren meent, kan mij het brood brengen en ik wil het nog wel komen halen ook!" De actieve IJmuidenaar heeft de Dierenbescherming meteen achter zich gekregen. Wie er dus wat oud brood of ander voedsel heeft, kan dit bren gen naar de heer L. Beurs, mevrouw v. d. Wulp, Bour bonlaan 12 in Santpoort, me vrouw v. d. Wall, Aagtevonk- laan 12 in Driehuis en me vrouw Van Wageningen, Boogaardlaan 10 in Bever wijk. Het r.-k. clubhuis De Spil in IJmuiden-Oost heeft ook een vaderclub. De vaders ko men zich op de clubavonden, elke woensdag, wat ontspan nen. Zij kunnen er klaver jassen, tafeltennissen, biljar ten en op zijn tijd kienen. Er worden ook culturele avonden georganiseerd, waar voor sprekers worden uitge nodigd of waarop films wor den vertoond. Men organi seert ook wel excursies. Het is een onzer lezers op gevallen dat er al drie we ken in de Nicolaas Beetslaan jr Driehuis enkele borden staan die aangeven dat men voornemens is hier werk zaamheden uit te voeren. Het verkeer moet een andere route nemen. Die borden zijn daar geplaatst door mensen van het bedrijf Openbare Werken van Velsen. Nog steeds echter moeten de werkzaamheden aan het weg dek beginnen. Al drie weken achtereen wordt het verkeer nodeloos tot omrijden ge dwongen. En de borden zelf worden danig toegetakeld door de jeugd. Deze lezer vraagt: is men de borden soms vergeten? Neen, luidt het antwoord, Openbare Werken is deze borden zeker niet vergeten. Zij staan er in verband met de werkzaam heden aan het wegdek van de Driehuizerkerkweg. Men probeert die werkzaamheden in een zo kort mogelijke tijd gereed te krijgen. De vorst heeft echter roet in het eten gegooid. Men heeft nu nood maatregelen genomen, waar door de Driehuizerkerkweg voorlopig weer kan worden opengesteld. Zulks ook de belemmeringen voor begrafenisstoeten voor V terveld zo gering mogelijk te doen zijn. Zolang er door de vorst niet kan worden ge werkt worden de omleidings borden afgedekt. om de Wes- Ruim een maand geleden hadden we het in deze ko lommen over het wacht huisje van de NZH aan de Planetenweg, bij de Zwaan- straat. De ruiten van dat wachthuisje waren gesneu veld waardoor busreizigers weinig aan die beschutting hadden. Het duurde lang voordat er nieuwe ruiten in zaten. Dat kwam omdat de NZH meende dat de gemeen te Velsen verantwoordelijk was voor het onderhoud van de halte huisjes. De gemeente echter was van mening dat dit een zaak was van de NZH. Men sloeg er de regle menten op na en de gemeen te Velsen kreeg gelijk. Nu zitten er weer nieuwe ruiten in het wachthuisje. Aan de verkeerde constructie, van het geval, waaraan het breken van het glas te wijten zou zijn, is niets veranderd. Maar de busreizigers wachtend aan de halte Zwaan- straat-Planetenweg, zijn al lang blij dat ze uit de wind en uit de regen staan. Ze hopen, dat 't zo blijft.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4