Ds Tiemens uit Dieppe in IJmuiden teruggekeerd BENDER Snelle personeelswisseling baart Vereniging tot Bestrijding van Tuberculose grote zorg Amerikaans vlooteskader bezoekt Rotterdam Kerstfeest voor in gebouw 250 bejaarden Concordia BK-uitzetten Gemeentebibliotheek leende haar „miljoenste boek" uit KAARSEN WEDGWOOD STOFZUIGERS Havenberichten Kort IJmondnieuws nv Sport in IJmond Baltische zeestrijdmacht onder Westduits commando Visite van 4700 „blue jackets" r 'V - Bak- en braadartikelen LOENDERSLOOT Betaling abonnementsgeld per giro DONDERDAG 21 DECEMBER 1961 6 HET KAN NOG NET Heren- en Jongenscostuums WINTERJASSEN - SJAALS HANDSCHOENEN - DASSEN OVERHEMDEN LOENDERSLOOT Kennemerlaan I' - WEEKABONNEMENTEN een klasse apart - nu ook in onderdelen verkrijgbaar bij BREESTR. 40-42 BEVERWIJK nieuwe meuren s TUSSEN TEXTIEL JAC SPIJKER nu reeds vanaf f 2.50 Kennemerlaan Kerstpost voor weerschip LOENDERSLOOT Kennemerlaan „Alles draait om moederis de titel van 't „miljoenste boek" dat de Velsense gemeentebibliotheek (met filiaal en uit- leenpost) sedert haar oprichting (vijf jaar geleden) heeft uitgeleend. Het is een humoristisch werkje, geschreven door Hans Nicklisch, en werd woensdagmid dag om kwart voor vijf tussen de dui zenden andere boeken in de bibliotheek aan het Plein 1945 uitgezocht door mevrouw C. van Loon-Van der Waal Van Dijk, Stokmanplantsoen 10, IJmui den. Nadat de assistente het had uitge- boekt wilde mevrouw Van Loon het pand verlaten. Op dat moment echter werd haar door de directeur van de ge meentebibliotheek, de heer Tj. Meijer, gevraagd het tijdstip van vertrek nog even uit te stellen. Men wilde namelijk het feestelijke feit van de miljoenste uit lening niet ongemerkt voorbij laten gaan. Ds. H. A. Tiemens en zijn echtgenote zijn weer in IJmuiden terug. Zij zijn ruim veertien dagen in Dieppe geweest om er samen met de Scheveningse dominee J. Groot en diens vrouw de scepter te zwaaien over het Nederlandse zeemanshuis van het Groot-Dieppecomité, waar men de Nederlandse haring vissers een hartelijk welkom heeft bereikt, zo vaak als ze er maar kwamen. „Ik heb het prachtig werk gevonden", zegt ds. Tiemens. „Weet u wat het mooiste eigenlijk is? Die haringvissers zien elkaar bijna nooit. *Ze hebben elkaar wel vaak in het gezicht, er is radiocontact, maar een persoonlijk gesprek tussen mannen van verschillende loggers komt vrijwel niet voor. Het was dan ook opmerkelijk hoe gretig ze elkaar in ons zaaltje aan de Rue de la Barre opzochten. De gehele dag ging het gesprek dan over vis en vissen". De haringvissers hebben het zeer ge waardeerd, zoals ze het ook andere jaren waarderen, dat er een Groot-Dieppecomi té van gereformeerden hervormden is, dat voor zo'n welkom zorgt. Men kon el kaar in zijn sociaal milieu treffen en van deze gelegenheid werd dankbaar gebruik gemaakt. „Het was opmerkelijk, dat schippers elkaar onmiddellijk vonden. Er werden enthousiaste vaktechnische ge sprekken gevoerd, zoals dat op zee lang niet zo gemakkelijk gaat." Dit sociale aspect is natuurlijk niet het enige. Het religieus bewarende is een an der, en natuurlijk zelfs het uitgangspunt. De haringvissers hebben gelegenheid ge kregen om op een zondag persoonlijk een kerkdienst mee te maken, ze hebben 's avonds kunnen meezingen bij dagslui tingen. „Zo is het voor hen een prachtige afsluiting geworden voor het haringsei zoen", meent ds. Tiemens. „Ik vroeg zo'n jonge reepschieter eens of hij heim wee had" voegt mevrouw Tiemens er aan toe. „Nee", antwordde hij, maar even la ter gaf hij toe, dat hij toch wel erg naar zijn moeder verlangde." Dankbaar „Juist daarom is het werk daar in Diep pe zo belangrijk en zijn wij zo dankbaar dit jaar mee te hebben kunnen" zegt de dominee. „Opvangen is maar een betrek kelijk begrip, want als een zeeman naar de kroeg wil houd je hem toch niet tegen. Maar toch ziet er iets bewarends in, dat hij weet in Dieppe een stuk thuis te tref fen. We hebben aangeschoten vissers ge had, die ons tehuis binnenkwamen en daar rustig werden geaccepteerd. Maar dan kon je zien, dat ze zich de gehele avond schaamden". Overigens zijn deze dingen maar wei nig voorgekomen. Bij de Duitsers was het een heel andere zaak, maar daar heeft men dan ook geen tehuis, dat de vissers opvangt. De kanaalvisserij met zijn slech te weer dwingt de vleetloggers vaak naar binnen en dan sta je in een vreemde ha ven. De Duitsers, zonder toevluchtsoord, zochten dan de kroeg op en de gevolgen bleven niet uit. Toen het hospitaalkerk schip terug ging naar Nederland, had men verschillende Duitsers en Grieken (opva renden van Duitse schepen), die slachtof fer van een vechtpartij waren geworden." Douce France Ds. Tiemens raakt overigens niet uitge praat over het prachtige werk, dat het hospitaalkerkschip daar in Dieppe heeft vèrricht. Evenmin als hij uitgepraat raakt over de bevolking van Dieppe, die steeds even vriendelijk de Nederlandse gasten te gemoet trad. Het is toch wel waar, als ze het over „Douce France" hebben, mijmert hij, „wat is ieder daar toch beleefd. Weet u, dat er verleden jaar zeven schepen in overtreding waren, en dat er maar één beote werd uitgedeeld? Dat kwam doordat de andere zes schippers hun excuses had den gemaakt op het havenkantoor. Hier was dus eigenlijk sprake van een boete voor onbeleefdheid. Ja, een prachtig land, Frankrijk, ik heb het fijn gevonden daar veertien dagen te werken. Het enige beroerde was, dat je er mee werd geconfronteerd, hoe slecht de vleet visserij er voor staat. Elk jaar staan ze op de wip, naar het Kanaal gaan of niet. Dit jaar waren de drijfnetschepen ook snel verdwenen. Wat helpt het als je ha ring vangt, die toch niets opbrengt? Het verschil tussen trawlers en vleetloggers is toch wel erg groot. Ik heb in mijn af scheidspreek dan ook over de vleetvisse rij als over een stervende visserij gespro ken. Maar ik hoop, dat ik mij deerlijk vergis." Advertentie voor Kerstmis (in blauw of grijs, de moderne kleuren). BREESTRAAT 17-19 BEVERWIJK Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Crescendo van Londen; Noordwijk, Monrovia, erts voor IJmuiden; Volumnia, Rotterdam; Jean E., Lon den. Frixos, Port Suphir; Cote du Nord, Le Ha vre; Ruby, Londen, ledig IJmuiden; La Paloma berville; Gefle. Rouen, bijlegger; Royal Paper, Karlsborg; John M., Rotterdam; Dina, Londen; Jans, Londen; Beyla, Le Havre; Maas. Zlerikzee: Waverstroom, Poole; Martha Ahrends, Hamburg; Neder-Waal. Bremerhaven. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Tallo van Rotterdam; Hans Gunther Bulow, Rotterdam, le dig IJmuiden; Merwede. Rotterdam; Ubbergen. Klaipeda; Henja, Londen; Rigel, Antwerpen; Peregrine, Londen; Swift, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Nigella naar Santa Martha; Castellamare, Nordenham, ledig van Hoogovens; Eskwood, Londen, walsrna- teriaal van IJmuiden; Herm, Odense, walsmate- riaal van IJmuiden; Heluan, Randers; Christa Konekei, Hamburg; Lady Roslin, Ardeer ledig van Buitenhuizen; Roal Board, Pitea; Rozen- burgh, Rotterdam; Alfonso Guarto, Rotterdam, ledig van Zaandam; Brouwersgracht, Rotterdam; Batu. Bremen: Pavonis, Rotterdam; Helena. Rot terdam; Aldersgate, La Goulette. ledig van IJ muiden; Gefle. Stockholm, bijlegger. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Norinda naar Rotterdam; John M„ Rotterdam; H. L. Lo- rentzen. Hampton Roads; Lijnbaansgracht, Rot terdam; Tohnny Jonas. Kopenhagen, walsmate- riaal van IJmuiden; Batjan, Le Havre; Frank Delmas, Le Havre; Sierra Madere, Bilbao, wals- materiaal van IJmuiden; Rote, Rotterdam; Hele na, Antwerpen: Aeneas, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Ds. Tiemens in Dieppe aan het orgel voor de kerkdienst. Advertentie Vingertoppen er af. Een meisje dat werk zaam was bij een Beverwijkse drukkerij heeft gistermorgen de toppen van haar middelvingers verloren toen zij bij het werken met de cartonnagemachine met haar vingers onder een rol kwam. Zij werd in het Rode-Kruisziekenhuis behandeld. Wat is er te doen? In het clubhuis Kapberg houdt SVIJ om acht uur een klaverjasavond. In de VSV- kantine te Driehuis kan men om acht uur kienen om wild. De baten zijn voor net VSV-jubileum. Morgenavond houcft de rennersclub Kennemerland in café Sport te Beverwijk ook al een kienavond. De aanvang is acht uur. Advertentie dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OCOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOCXOOCOOCXDOOOOOCOOOCODOOOOÓ nrmrv. Het iaar 1960 heeft voor de Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose in Velsen weinig schokkends gebracht. De werk zaamheden hadden volgens het jaarver slag van secretaris W. Chr. Suwerink, een rustig en vlot verloop en aan alle patiën ten kon de verpleging en eventueel ande re steun worden verleend, die nodig was. Er was weer een goede samenwerking met plaatselijke doktoren en de gemeente lijke dienst van sociale zaken. In het be stuur kwamen geen mutaties voor. Zuster Fortuin verliet begin 1961 de vereniging. De snelle personeelswisseling baart de vereniging grote zorg, vooral omdat het zeer veel moeite kost bekwame krachten aan te trekken en voor nieuwe leden van het personeel kost het altijd enige tijd zich bij het verenigingsleven en de Velsen- se toestanden aan te passen. Het ledental stijgt; op 1 januari 1960 bedroeg het 1764 en een jaar later 1897. De Emmabloem-collecte betekende weer een financieel succes van belang. Goed werk deden de huisbezoeksters en de pro pagandiste. Het consultatiebureau is en blijft het be. Advertentie Snelliusstraat 23 Tel. 5653 Donderdag en vrijdag 's avonds tot 9 uur geopend OSLO (Reuter) De Westduitse schout bij-nacht Wagner zal de zeestrijdkrachten onder zijn bevel krijgen, die vallen onder het nieuwe NAVO-commando voor de toe gangen van de Oostzee (Baltap), aldus heeft de opperbevelhebber van de NAVO- strijdkrachten in Noord-Europa, de Britse generaal Sir Harold Pyman, te Oslo be kendgemaakt. Drie Deense generaal-majoors zullen de luchtmacht en het hoofdkwartier voor Jut land en dat voor Seeland commanderen. Deze zijn Pagh (luchtmacht), Larsen (Jut land en Kragh (Seeland. Reeds eerder is bekendgemaakt dat de Deense luitenant-generaal Andersen aan het hoofd van de Baltap zal staan en dat de Westduitse generaal-majoor Von der Groeben zijn plaatsvervanger wordt. In NAVO-kringen heeft men gezegd dat het doel van de Baltap is de verdediging te versterken op een van de kwetsbaarste punten, in het bijzonder de nauwe hals van het schiereiland Jutland. Ongeveer 4700 marinemannen zien hun kerend uit naar een „Merry Christmas" in Nederland. Het zijn de opvarenden van een indrukwekkend Amerikaanse vlootes kader het vliegkampschip „Essex", zes torpedobootjagers en een oliebevoorra dingsschip dat vandaag de Nieuwe Wa terweg opstoomde voor een operationeel bezoek van tien dagen aan Rotterdam. De grootste maritieme visite, die ooit in ons land is afgelegd. De „Blue jackets" stellen zich bijzonder veel voor van de onverwachte kerstvakan tie, die in hun oefenprogramma is inge last. Zes weken lang leven zij nu al In de merkwaardige, streng gedisciplineerde en zelfs alcoholvrije mannengemeenschap, die geen andere attracties kent dan lu xueuze maaltijden en het dagelijkse, nau welijks opbeurende filmprogramma in de mess. Zes weken, waarin de dagen haast onopgemerkt in elkaar overglijden met het op- en ondergaan van de zon. An derhalve maand ook vol grimmige ernst en risico's op onafzienbare zeeën van de At lantic, die vooral in het begin van deze maand het water hoog opzwiepte tegen de flanken jan de oorlogsbodems en het le ven aan dek soms erg onplezierig maak te. Daarom is het begrijpelijk dat de man nen nu vaste grond onder de voeten wil len hebben. De laatste dagen werd al voor meer dan 80.000 Amerikaanse dollars omgewisseld in Nederlandse munt. Meer had de „pay master" niet in kas. Daarom kwam dins dag reeds een toestel van het vliegkamp schip „Essex", dat het meest vitale onder deel is van het eskader, naar de Neder landse marinevliegbasis Valkenburg om geld te halen. Het vliegkampschip „Essex" vormt eigenlijk een uiterst merkwaardige ge meenschap, een onwezenlijk en vaak ook een verbijsterend wereldje, dat op zich ,Hij, die geeft van wat hij heeft, is waard, dat hij leeft", zo zou de kern spreuk kunnen zijn bij het grootse kerst feest, dat de groep IJmuiden van het Le ger des Heils woensdagavond in het ge bouw Concordia te Velsen-Noord aan twee honderdvijftig bejaarden uit IJmuiden, Driehuis en Santpoort heeft bereid. Het Leger, uitgaande van de opdracht barm hartigheid te doen, vond voor dit grote feest, waarvoor de gasten per autobus naar Concordia waren vervoerd, veel steun van de directie van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. Kapitein J. van Doorn wees op de prach tige resultaten van de jaarlijkse collecte en was vooral erkentelijk voor de wijze waarop de directie van de papierfabriek haar gasten heeft ontvangen. De heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdirecteur van het Velsense bedrijf, gewaagde van zijn prettige jeugdherinneringen aan het werk van het Leger, dat steeds meer Is uitgegroeid. Ook tijdens zijn verblijf in het vroegere Nederlands-Indië heeft de direc teur grote bewondering en waardering ge kregen voor het Leger des Heils, reden waarom hij gaarne zijn medewerking heeft gegeven. Hij wenste allen goede kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar, waarna de gasten een broodmaaltijd aan geboden kregen. Om dit grootse kerstfeest te kunnen vieren was maanden achtereen zeer veel werk verzet, vertelde de korpssecretaris, de heer L. Ingelse. Er werd gezonden door de ontspannings club van boven de zestig, een flink koor, daar was muziek van een combinatie van IJmuidense en Haarlem-noordse muzi kanten onder leiding van kapelmeester J. Damen, de gitaargroep werd beluisterd, de IJmuidense zangbrigade deed zich ho ren en er was film. Een vertelling over de kerstklok van Hebron werd met grote aandacht gevolgd. Als slot van deze avond werd het „Ere zij God" door allen gezon gen. Bij het verlaten van de zaal ontvingen alle gasten nog een pakket, waarin een kerstkrans, koffie, thee en nog meer. Ook de zieken worden met een dergelijk pak ket verrast. Het Leger des Heils in IJmuiden gaat op de eerste kerstdag 's nacht om twaalf uur kerstverrassingen uitdelen aan wacht lieden, de loodsbootbemanningen, de ha vendienst, de sluiswacht, douane, brand weer, politie, pontveren, tunnelwacht en anderen. Om half vijf wordt de kerstnacht straatzang begonnen met verzamelpunt bij de Julianabrug en om zes uur begint de groote kerstnachtsamenkomst in de Le- gerzaal. Om tien uur op deze dag wordt gezongen bij zieken en tehuizen en om vijf uur 's middags is er het familie-kersfeest De zang voor zieken wordt tweede kerstdag herhaald om half tien en 's avonds om acht uur is er in de zaal het lekespel „Indien gij niet vergeeft". Op nieuwjaars avond wordt de film „Zielen in conflict vertoond. langrijkste centrum voor het werk van de vereniging. De ervaren medische leider hield, geassisteerd door de huisbezoeksters, 425 zittingen. Er werden 12.229 consulten verstrekt. De huisartsen, schoolartsen en huisbezoeksters bevorderen het bezoek aan het consultatiebureau. De huisbezoek sters legden 2260 bezoeken af. Door bemiddeling van de vereniging werden in 1960 18 personen naar sanatoria gezonden. Eén patiënt werd in een zieken huis opgenomen. Vijftien patiënten kuur den thuis. Op 1 januari verbleven 9 Vel sense patiënten in een sanatorium. Het toezicht van de vereniging strekte zich op 1 januari 1960 uit over 215 gezinnen met 244 patiënten. In 1960 werden 34 gezinnen met 37 patiënten ingeschreven. Veertien gezinnen met 15 patiënten konden van de lijst worden gesehrapt. Op 1 januari 1961 stonden dus 235 gezinnen met 266 patiën ten onder toezicht van de vereniging. De woningtoestand van deze gezinnen was in 222 gevallen goed, in 8 gevallen voldoende en in 5 gevallen onvoldoende. Naar verbe tering wordt gestreefd. Het bestuur kwam maandelijks met de huisbezoeksters en de propagandiste bijeen om de belangen van de patianten te be hartigen en de verenigingszaken af te doen. Het bestuur acht het zeer verheu gend te kunnen constateren, dat de ver eniging zich in de sympathie van de bur gerij mag koesteren. Advertentie zelf is aangewezen. Het enorme stalen om hulsel, voortgestuwd door motoren met een gezamenlijk vermogen van 150.000 pk. bundelt een enorme potentiële kracht, ar beid en elektronisch vernuft. Waterdichte schotten verdelen de „Essex", in alle op zichten een drijvend dorp met de allure vaak van een grote stad, in een driedi mensionaal doolhof van gangen, compar timenten, opslagruimen, kantoren, een hospitaal, een radiostation voor inters ge bruik en uiteraard ook een grote ruimte voor de externe communicatiemiddelen. Hoog boven dit alles uit torent de brug, met de „hersenen van het schip", waar niet alleen over de navigatie wordt be slist, maar ook de aanvliegroutes worden samengesteld voor de piloten van de toe stellen, die regelmatig af en aan vliegen. Over de „Essex" heerst schout 'oij nacht George P. Koch als een autoritair burgemeester. Hij vergt het uiterste van zijn mannen. Want alle inspanningen, die nu al jaren achtereen gedaan worden, zijn gericht op het alles beheersende doel; het creëeren van een enorm potentieel af- weercentrum, dat in tijden van oorlog de Atlantische routes moet beschermen te gen het gevaar van duikboten. Russische belangstelling Bij de oefeningen op zee zijn er altijd toeschouwers die een opmerkelijke belang stelling voor al de operaties aan de dag leggen. Het zijn Russische visserssche pen, die hardnekkig binnen gezichtsaf stand blijven. Op de „Essex" lacht men daar een beetje om. Men is' er wel aan gewend, ook dat de Russen vaak ijverig bezig zijn de namen van hun schepen weg te schilderen. Het eskader heeft enkele dagen ge oefend ter hoogte van de Doggersbank. Vanmorgen omstreeks tien uur passeerde het Hoek van Holland. Daar werden dan 21 saluutschoten gelost en gingen hoge Ne derlandse maritieme en civiele autoritei ten aan boord. De „Essex" meerde later af op de Nieuwe Maas, op de plaats waar anders de „Karei Doorman" ligt. De „Pa- cetuck" ging naar het Botlekgebied en voor de jagers „Wadleigh", „Miller", „Robinson", „Rooks", „Kent" en ,Re- mey" was de Rotterdamse Parkhaven ge reserveerd. In het algemeen zal, gezien het operatio neel accent, niet meer dan de helft van de bemanning mogen passagieren. De an deren blijven aan boord. Maar Rotterdam doet zijn uiterste best om het verblijf voor de „Blue Jackets" zo plezierig mogelijk te maken. Er is een groot dansfeest geor ganiseerd, dat vrijdag in de Rivièrahal wordt gehouden. Feyenoord heeft 1000 vrij kaarten ter beschikking gesteld voor de voetbalwedstrijd FeyenoordVolewijckers op zondag, zodat de Amerikanen ook kun nen kennismaken met het hun onbekende „soccer". De show „Holiday on Ice" re serveerde ook honderden plaatsen. Verder zijn er sportwedstrijden, uitstapjes naar Marken en Volendam, bezoeken aan bier brouwerijen en jeneverstokerijen, concer- ten aan boord van de „Essex" en invitaties voor de kerstdagen van Neder landse burgers. Schout bij nacht Koch en de leden van zijn staf legden onmiddellijk na aankomst visities af bij de burgemees ter van Rotterdam, bij de Amerikaanse ambassadeur en de consul-generaal en bij de Nederlandse militaire autoriteiten. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie W| e P n MARKTPLEIN I 9 n C II TELEFOON 4262 Een toestel van de Britse luchtmacht heeft kerstpost gebracht naar het Neder landse weerschip „Cumulus", dat gesta tioneerd is in het noordelijke gedeelte van de Atlantische Oceaan tussen IJsland en Groenland. De post is met een para chute neergelaten. Het is de eerste keer dat een Brits vliegtuig een Nederlands weerschip kerst post brengt. Twaalf jaar geleden is een afspraak ge maakt tussen Britse, Franse, Noorse en Nederlandse autoriteiten over vliegtochten naar weerschepen. Er is toen besloten het contact door de lucht met weerschepen ge zamenlijk te verzorgen en de diensten bij toerbeurt uit te voeren. Advertentie BURGERLIJKE STAND CASTRICTJM GEBOREN: Catharina Anna Maria, d. v. N. J. Schermer en A. C. Lute. Rogier Leonardus Pieter, z. v. L. L. Th. Thomas en J. E. M. Vink. Alida Catharina Colum- ba, d. v. B. Lute en C. P. J. Boon. Johannes Gerardus Maria, z. v. J. G. Appelman en G. C. J. Brantjes. Teuni Hendrika, d. v. W. van Sijtveld en S. de Rooi. Elizabeth, d. v. H. P. Ritzema en W. E. van Aar- denne. ONDERTROUWD; E. Blank en G. Th. Scheerman. C. A. Mesu én P. Baart. GEHUWD: W. H. de Wildt en G. A. C. Tromp. OVERLEDEN: F, A. de Groot, oud 50 jaren, wedn van M. B. Stuifbergen. Mevrouw van Loon kreeg een bos nar cissen en een boekenbon ter waarde van tien gulden aangeboden. Vrolijk, maar wel wat verbluft, aanvaardde zij deze ge schenkjes met grote dankbaarheid. Me vrouw Van Loon leest zeer veel. Haar man ook, zei zij. Zij is een der oudste leden van de gemeentebibliotheek. Toen de bibliotheek nog niet eens was opgericht gaf zij zich reeds op als lid. Dat was tij dens een bezoek aan een BIMIJ-tentoon- stelling, waar de bibliotheek een stand had. Mevrouw Van Loon was het achten vijftigste lid dat werd ingeschreven. De heer Meijer hield bij het overhandigen van bloemen en bon een toespraakje. Hij zei daarin nog eens met nadruk, dat de boekhandelaren niets hoeven te vrezen van de gemeentebibliotheek. Het is geble ken dat het lezen van geleende boeken de boekenverkoop stimuleert. En de biblio theken zijn belangrijke afnemers van plaatselijke boekhandels. Verder is bij een enquête gebleken, aldus de heer Meijer, De heer Meijer wenst mevrouw Van Loon geluk. dat de televisie geen schade toebrengt aan het lezen van boeken. Lezen is nog altijd de voornaamste vrijetijdsbesteding van 57 percent van ons volk. In Velsen zijn rond zevenduizend personen lid van de gemeentebibliotheek. Velsen is zeer „lees- intensief". Ter gelegenheid van deze feestelijke dag voor mevrouw Van Loon en voor de ge meentebibliotheek werden alle bezoekers gisteravond getracteerd. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnees f 8.15 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5