Raad van Velsen hield zijn laatste vergadering van het jaar 1961 Jtiumfih Dankbaarheid en heilwensen Mooie kerstconcerten klonken gisteren in Beverwijk Stichting van bodencent rum is in Beverwijk verantwoord 'Jnumfih Aanmeldingsformulier IJmuid er Courant Sport in IJ mond Eén gebouw voor 29 lijn- en besteldiensten Kerstcross van „Kennemerland" DONDERDAG 21 DECEMBER 1961 7 g. verhoef jic Sbe Of) taoox „Weer" is beste koopman presenteert EXQUISIT PLASTIK 17 P Burggraaf Linley gedoopt BURGEMEESTER MR. J. C. BüHRMANN heeft gisteravond, aan het einde der laatste openbare vergadering in 1961 van de Velsense gemeenteraad, de wethouders, de raadsleden en de secretaris dank gezegd voor de wijze waarop zü in het bijna afgelopen jaar de belangen van de gemeente hebben gediend. De praktijk heeft be wezen, dat in de besluitvorming in deze raad steeds een goed compromis wordt gevonden. Namens de raadsleden heeft de nestor, dr. A. J. van Leusen, waardering uitgesproken voor de wijze waarop de voorzitter de vergaderingen heeft geleid en de wethouders hun taak hebben verricht. Bü de behandeling der agenda klonk meer dan eens de verzekering dat men vertrouwen blijft stellen in het college, al mocht dan uit de discussies soms blijken dat er meningsverschillen waren. Het verzoek om ontslag door drie leer krachten, de heren J. Havelaar te IJmui- den, A. Goejer te Santpoort en L. A. Brons wijk te Driehuis, achtte de heer T. Kruis man (C.P.N.) verontrustend. Maar wethou der H. de Boer was het, gezien de rede nen voor de ontslagverzoeken en het feit dat de vervanging geen moeilijkheden op leverde. daarmee niet eens. De woning nood is dikwijls oorzaak dat leerkrachten het minder aantrekkelijk vinden naar Vel sen te komen. Als er iets verontrustend is, dan is dat wel het gebrek aan woonruimte. De heer A. J. Schotman (V.V.D.) had bedenkingen tegen een bijdrage in de kos ten voor de aanleg van een demonstratie- tuin ten behoeve van de Tuinbouw Studie club Velsen, omdat, dit naar zijn mening een permanente subsidie inhoudt. Wethou der A. de Jong wees er op, dat het gaat om 1500 vierkante meter grond, die braak ligt en waar de gemeente toch niets aan heeft. Als waarde gaf hij op: zeven cent per vierkante meter. Er moet 1100 geïn vesteerd worden om deze grond geschikt te maken voor het gestelde doel. Het voor stel van B. en W. om een krediet tot dat oedrag te verlenen, werd aangenomen. De heer Kruisman had bezwaar tegen de verkoop van 240 vierkante meter grond abij de Schulpweg in Velsen-noord aan de Nederlandse Spoorwegen tegen de lage ^rijs van 1,30 per vierkante meter. Waarom die goedheid ten aanzien van een ommerciële instelling? wilde hij weten. Wethouder R. Verbeek antwoordde, dat be doeld stukje grond onverkoopbaar was. Voor de gemeente is het onbruikbaar. De N.S. kunnen het wél goed gebruiken; de verkoop kan worden geacht een algemeen belang te dienen. De raad nam het voor stel aan. Geen etagebouw De heren G. Hoorn en Kruisman (beiden van de C.P.N.) verklaarden zich tegen de voorstellen tot verkoop van gronden in Santpoort respectievelijk aan de N.V. Aan nemersbedrijf W.Thunnissen te- Heemstede en aan Bredero's Bouwbedrijf N.V. te Utrecht. Ook deze voorstellen werden door de raad aangenomen. Eerstgenoemd be drijf wil op vijf terreinen van de Kieften- dellaan en op een terrein ten zuiden van het Burgemeester Weertsplantsoen 55 een gezinswoningen bouwen. Volgens vroegere plannen zou in het onderhavige gebied flat- bouw moeten worden gerealiseerd, maar B. en W. achten het vrijwel onmogelijk ter plaatse flatwoningen te doen bouwen te gen een huur, welke voor de te verwachten gegadigden aanvaardbaar en betaalbaar Zf>u zijn. Bredero's Bouwbedrijf wil op vijf percelen, gelegen aan de noordzijde van de Valckenhoeflaan. eengezinswoningen bou wen, als zo genoemde fnaisonnetes (in de vrije sector). Ook hier is etagebouw (vol gens vroegere plannen met behulp van rijkspremie) niet te verwezenlijken, naar het oordeel van B. en W.; de koopprijs of de huur zou niet te betalen zijn voor dege nen voor wie deze woningen voornamelijk waren bedoeld. De heer Kruisman meen de, dat door realisering van de nieuwe plannen veel minder woningzoekenden ge holpen zouden worden dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Ook de heren M. van Dongen (C.H.U.), J. G. Kolkman (C.H.U.), ir. N. van der Kolk (V.V.D.), J. van Os van den Abeelen (P.v.d.A.) en J. van Leeuwen (K.V.P.) wa ren niet verheugd dat men de eerdere plannen zal moeten laten varen. Wethouder Verbeek zei evenmin geluk kig te zijn, dat het zo gelopen is; het col lege heeft het andere geprobeerd, maar het is mislukt; de nieuwe voorstellen hou den het enig haalbare in. Er komen an dere eenheden, maar het totaal blijft het zelfde. Bovendien mag de bebouwing niet in strijd zijn met de reeds aanwezige wo ningen; de belanghebbende huiseigenaren zouden een eis tot schadevergoeding kun nen instellen. De gemeente heeft bij alles toch ook te maken met gedane toezeggin gen; het is ook een kwestie van fatsoen, waarmee rekening moet worden gehouden. Met de heer Van Os van den Abeelen en de heer Van Leeuwen hoopt hij, dat er verschuivingen zullen komen, waardoor goedkopere woningen elders vrij zullen ko men. Laan zonder bomen De Noord Akendamweg in Santpoort zal voortaan Dijkzichtlaan heten, zo heeft de raad besloten. De heer W. N. Koopman voelde meer voor „Dijkzichtweg", omdat aan deze weg nergens bomen zijn te bespeuren. Wethou der Verbeek zei hiertegen bezwaar te heb ben, omdat Dijkzichtweg doet denken aan ,Weg Dijkzicht!" Maar misschien kan een oplossing gevonden worden door alsnog bo men langs de weg te planten. Wethouder A. de Jong wilde dit wel in overweging nemen. de havenplannen De wijze van behandelen, in de vorige raadsvergadering, van zijn vragen na'ar aanleiding van de publikatie in de IJmui- der Courant over de Amsterdamse plannen voor twee nieuwe havens in IJmuiden, had de heer Kolkman niet bevredigd. Bij het college was iets van geprikkeldheid. Werd hier niet miskend de taak van een raads lid, dat toch de gevaren, die hij meent te onderkennen, dient te signaleren? De op merkingen van het college hebben hem slechts gesterkt in de overtuiging, dat genoemd dagblad geen enkel verwijt past. „Laat ons bedenken, dat we ge lukkig leven in een land met een niet zon der strijd verkregen en telkens belaag de persvrijheid", aldus de heer Kolk man, die er aan toevoegde, dat diezelfde persvrijheid wel eens in het persoonlijke vlak tot minder prettige gevolgen kan lei den. Maar die tol, zo zei hij, moet men willen betalen voor het grote goed van die vrijheid. Zij is die hoge prijs meer dan waard. Het college heeft het vertrou wen van de raad, maar de raadsleden heb ben het recht om te vragen wat ze menen dat het belang der gemeente is. Hij wilde gaarne acte nemen van de mededeling door de voorzitter: „Wij binden ons met Am sterdam tot niets". Hij zou het college wil len adviseren, dat als er positieve dingen men. Advertentie bracht u reeds een bezoek aan onze totaal vernieuwde kapsalon ter gelegenheid hiervan tijdelijk onze bekende cold- en saunawave 12.50 permabel 14.00 nat. en intern, dameskapper kennemerlaan 184 - telefoon 4825 BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Eduard W., zoon v. W. Lijnzaad W. de Leth; Lucienne, dochter v. J. J. A. Luntz en E. Fiege; Astrid T., dochter v. H. van Die en A. J. Zandstra; Ronald, zoon v. E. Houtkoop en H W. van der Boor; Jeannet- te A., dochter v. H. Sikkema en D. Veldman; Hermanus M., zoon v. E. M. Gozeling en B. Vallinga; Geertruida, dochter v. H. N Rijs en C. J. van Gelderen; Irene E. H., dochter v J. M. Pels en M. P. de Wit; Adrianus J., zoon v. A J. van Wessum en A. A. Paul; Johannes A. N„ zoon v. N. A. Oud en L. W. M. van Roijen; Clasina C. R. M., dochter v. J. Koper en R. A. Kager; Jacqueline M., dochter v. P. T. Rood en C. van Wonderen; Maria H. S, dochter v. J. H. J. Visker en H. H. T. Wortel- boer; Monique G. J. M., dochter v. W. A. Schpone en T. J. Geldermans. ONDERTROUWD: S. van Assema en M. F Klous; E. van der Weg en M. M. van Domse- laar. GETROUWD: A. J. van der Peet en C. A. de Wildt; A. J. Langendijk en J. C. Weel; J van den Brink en C. J. Koeijer; A. G. van Stein en A. F J. Spek; F. W. Magré en D. B van Egdom; M. E. J. Tol en G. Wintersteijn I Rienstra en 1. Spruit; G. A. M. Bleijs en C. Borst; C. Baltus en C. P. van Hesselingen OVERLEDEN: C. Kraaijeveld, oud 71 jaar te Santpoort; H. Mol, oud 70 jaar, gehuwd met G. S. van Rouwendal; G. Poeze. oud 73 jaar, gehuwd met J. de Vries; P. Schetzing oud 78 jaar, te Velsen; M. E. van Dorsten oud 39 jr. gehuwd met J. A. van der Berghe M. E. Martin, oud 40 jaar, gehuwd met G. M van Hogeling te Alkmaar; F. J. Leenhouts Oud 72 jaar, gehuwd met P. P. R. Meuldijk. zijn mede te delen, ze de raad niet te ont houden. De heer Van Os van den Abeelen zei volledig vertrouwen in het college te heb ben. Hij was tevreden over de beantwoor ding van zijn vragen. Om hun taak goed te kunnen verrichten, moeten de raadsle den tijdig en goed geïnformeerd zijn. Dit kan desnoods door een informele raadszit ting of via het seniorenconvent. De heer Nuyens vond de schriftelijke be antwoording van zijn vragen wel erg be knopt. Maar wat hij daarna van het col lege vernomen heeft, was veel uitvoeriger. Door uitlatingen van Amsterdams burge meester heeft spreker de indruk gekregen dat Amsterdam wel verdere bedoelingen heeft, dan verondersteld werd. Ook de heer Nuyens bepleitte een tijdige voorlich ting van de raad De heer P. M. Pleijler (V.V.D.) zei be zwaar te hebben tegen voorlichting van al leen maar het seniorenconvent alle raadsleden hebben er recht op. Burgemeester Bührmann De voorzitter zei, gaarne acte te nemen van het uitgesproken vertrouwen in de raad. Het college was niet geprikkeld over de gestelde vragen; de geprikkeldheid gold de pers. Het betrokken dagblad had het college niet gekend in de primeur. Burge meester en wethouders hebben begrip voor de taak van de pers en hebben dit in voor komende gevallen toch wel bewezen, meende de voorzitter. Wat de belangen van de IJmuidense be drijven betreft, het had de voorzitter ver baasd, dat men eerst nu aan een vereni ging denkt. De econoom van de gemeente heeft reeds lang geleden opdracht gekre gen om zich tot de bedrijven te wenden. Er is al een groot aantal rapporten van be drijven binnen en spoedig kan een uittrek sel daarvan worden verwacht. Wat het geven van informatie betreft zijn er misschien minder bezwaren tegen een. economische commissie dan tegen een seniorenconvent. Laat de raadsleden daar eens over denken. Het overleg met Amsterdam en andere gemeentebesturen geschiedt in vriendelij ke sfeer. De burgemeester van Amster dam is het met zijn collega van Velsen eens, dat voortijdige publikaties ongewenst zijn, zo heeft burgemeester Van Hall in een brief medegedeeld. Geen haven in Velsen-Z Naar aanleiding van de herziening van de staat van werken van algemene stads- aanleg, waarbij de aanleg van een haven in Velsen-zuid komt te vervallen, omdat deze niet mogelijk is in verband met de toekomstige verbreding van het Noordzee kanaal, hield de heer J. Visser (A.R.) een pleidooi voor de aanleg van een haven voor binnenschepen. Op advies van de voorzitter zal de heer Visser bij de behan deling van de begroting hierop terug ko- Aan het einde van de laatste openbare raadsvergadering in 1961 heeft burgemees ter mr. J. C. Bührmann de volgende rede uitgesproken „Gekomen aan het einde van de laatste raadsvergadering van 1961 richt ik gaarne een woord van dank tot u allen voor de wijze waarop u in het afgelopen jaar de -uH ussw ,nebnq! >**-••••• „'4 -iad rtotnv Moge „het Vrede op Aarde in de men sen een welbehagen" bewaarheid wor den!" Namens de raad antwoordde de nestor dr. A. J. van Leusen, dat op het einde vah het jaar de stemming van de mens ook beheerst wordt door een iets meer afstand nemen van geschilpunten en meer nog door dat wat ons bindt. De heer Van Leusen dankte de voorzit ter voor de wijze waarop hij de vergade ringen heeft geleid en het gehele college voor de wijze waarop het zijn taak heeft verricht. Hij sloot zich aan bij de door de voorzitter uitgesproken heilwensen. Slechts enkele honderden mensen heb ben woensdagavond deelgenomen aan de kerstzang op het Marktplein in IJmuiden. Het gezamenlijk zingen werd onderbroken door ds. G. Assies, gereformeerd predikant te Beverwijk, die het kerstevangelie las, en door pastoor De Rijke van de oud-katho lieke gemeente, die een korte toe spraak hield. Twee muziekkorpsen verleenden muzikale ondersteuning. Tegen het einde van de bijeenkomst werden enige bussen op het plein neer gezet, waarin men geld. kon deponeren. Van dit geld zal voor zieken in het Antoniusziekenhuis een verrassing worden gekocht. Het naderende kerstfeest heeft gisteren Beverwijk wel zeer duidelijk beheerst. Terwijl vele winkels nog geopend waren om de talrijke liefhebbers gelegenheid te geven kerstinkopen te doen, werden op twee plaatsen tegelijk belangrijke concerten gegeven, die in het teken van Kerstmis stonden. Een betreurens waardige samenloop van omstandigheden heeft er toe geleid, dat het concert in de Grote Kerk en dat in het Kennemer Theater op dezelfde dag vielen, maar als pleister op de wonde kan gelden, dat in beide gevallen de belangstelling zeer groot was. Ruim vierhonderd toehoorders hebben in het Kennemer Theater een voortreffe lijke uitvoering van Handels „Messiah" beluisterd. Het Toonkunst-koor toonde niet alleen, dat het krachtig kan zingen met behoud van een mooie toon, maar het toonde ook het vermogen tot nuancering, hetgeen in Handels meesterewrk ook wel onontbeerlijk is. Als men het Hallelujah- koor als de toetssteen van het koor kan beschouwen moet men tot de conclusie komen, dat Toonkunst volledig is geslaagd. Maar dezelfde conclusie kon men ook trekken bij andere gedeelten, die het koor voor zeker niet minder grote moeilijkheden plaatsten. Solisten.bij deze door Anton de Beer uit Haarlem geleide uitvoering waren Annet te de la Bije, sopraan, Diet Kloos, alt, Arjan Blanken, tenor en Hermann Scheij, bas. Zij zongen stuk voor stuk uitstekend, niet alleen met volledige beheersing van hun partijen, maar .ook fijnzinnige, me,t begrip voor de tekst. Juist de wisselwer king tussen solisten, koor en het: Noord- hóllands' Phllharmonisch Orkest zorgde voor een gave uitvoering van een onvol prezen meesterwerk. De aanwezigen toon den zich dan ook zeer dankbaar voor het gebodene. Datzelfde gold voor de vele honderden bezoekers van het concert in de Grote Kerk. Ze konden wèl niet applaudisseren, maar de voldoening stond duidelijk op de gezichten te lezen. De Grote Kerk van Beverwijk leent zich uitstekend voor dergelijke manifes taties. De klank is er vol, en een verge lijking van het optreden van Zang en Tafeltennis Het bestuur van de tafeltennisvereniging ,,Fusia" heeft van de pauze in de compe titie gebruik gemaakt om het jaarlijkse speculaaspoppentoernooi te organiseren. Met veel geestdrift werden de duels in de verschillende poules gestreden. De hoofdprijs in dit toernooi was een reuzenspeculaaspop. K. Nij man won tenslotte in 3 games, doch hierbij moet wel opgemerkt worden dat F. Menist (tweede) in deze finale een handicap had van 6 punten. Alle deelne mers werden daarna nog verrast met een speculaaspop en daarmee behoorde dit festijn weer tot het verleden. Gymnastiek De jongeren-afdeling van de gymnastiek vereniging „Sparta" heeft woensdagmiddag de graad wedstrijden gehouden voor het Kennemer Turnkring-vaardigheidsdiplo ma. Onder leiding van de heer J. Otten- hof, die de jeugdsectie van Sparta oefent, hebben de meisjes en jongens zich in de gymnastiekzaal van de Watervlietschool beijverd om in de vrije oefeningen, brug, ringen, paardsprong (en voor de meisjes evenwichtsbalk) het vereiste aantal punten te behalen. Het moet voor de leiding en het bestuur een grote voldoening zijn. dat allen in het bezit van het diploma kwa men. Advertentie Burgemeester J. C. Bühnnann. belangen van onze gemeente hebt gediend. De vergaderingen van de raad hebben zich gekenmerkt door een goede toon. Wij dienen er van uit te gaan, dat een politiek orgaan, dat een raad nu eenmaal is, in de besluitvorming steeds komt tot een com promis. Een goed compromis wordt in de ze raad steeds gevonden. De praktijk be wijst dit. Ik geef u de verzekering, dat liet presi deren van onze vergaderingen voor mij een steeds weerkerend genoegen is. U maakt het mij mogelijk uw vergaderingen te leiden zonder hamerslag en met kwink slag. Dit waardeer ik hogelijk. Ik dank u allen en onder allen versta ik niet alleen wethouders, raadsleden en se cretaris, maar ook de immer zwijgende figuren in de hoek van de raadzaal, de pers, de bode's en ook de tfouwe bezoe kers van de tribune, voor uw bijdrage tot de goede sfeer, die in deze zaal heerst. Medegedeeld zij nog dat de nieuwjaars receptie zal worden gehouden op 1 januari 1962, des namiddags van 3 tot 5 uur. De nieuwjaarsreceptie is een open receptie, waar dus iedereen welkom is. Aanstonds wil ik gaarne afscheid van u nemen met een handdruk. Sta mij toe, dat ik mijn sluitingswoord eindig met u allen een gezegend kerstfeest toe te wensen en een voorspoedig 1962. Een jaar, waarvan wij biddend hopen, dat de internationale politieke horizon zal ver helderen, zodat wij voor oorlog gespaard blijven. Dit hopen wij voor onze Koningin, ons land, ons volk, onze gemeente, ja voor heel de wereld. NIEUW SOCIOLOGISCH ONDERZOEK IN NIEUWE BEVERWIJKSE WIJKEN Tijdens de jaarvergadering van de Be- verwijkse Sociaal Culturele Raad is meege deeld, dat het dagelijks bestuur heeft be sloten op het rapport „IJmond van streek tot stad" te laten aansluiten een sociaal wetenschappelijk onderzoek in de nieuwe wijken Oosterwijk en Meerestein. Men wil objectief feitenmateriaal hebben om zo doende het opbouwwerk degelijk op te zetten. Voor dit onderzoek is op de begro ting van 1963 een bedrag uitgetrokken. Het ligt voorts in de bedoeling van B.S.C.R. een aantrekkelijke folder te ontwerpen en uit te geven voor de nieuwe bewoners. Beverwijk wordt door 29 lijn- en besteldiensten bediend, terwijl er bestel huizen zijn gevestigd in de binnenstad, te weten de Koningstraat, Zeestraat, Peper straat en de Graaf Janstraat. Gezien het feit dat de bodediensten de goederen aan huis of aan de bestelhuizen op- of afhalen, ontstaat er een hoge graad van verkeers dichtheid in de nauwe binnenstraten van de stad. Het zou aanbeveling verdienen de vestiging van een bodencentrum binnen de gemeente te overwegen, omdat een dergelijk centrum uit economisch oogpunt aantrekkelijk is. Bovenstaande kan men als de conclusie beschouwen van een rapport dat is uit gebracht door gemeentebestuur en ver voerders-deskundigen in den lande. Het rapport is opgesteld om een ruggesteun te zijn voor de exploitanten van lijn- en bo dediensten in Beverwijk. Het gemeentebe stuur van Beverwijk heeft destijds een krediet van 2000,- gevraagd met het oog op de verkeersmoeilijkheden die als ge volg van de aanwezigheid van de bodehui zen in het centrum van de binnenstad ont staan. Beverwijks gemeentebestuur gaat het er dus alleen maar om een einde aan die ver keersmoeilijkheden te maken. In het rap port wordt gesteld, dat het gemeentebe stuur bereid is medewerking te verlenen aan het stichten van een aan de periferi van de gemeente liggend bodecentrum. Daartoe is het gemeentebestuur bereid grond in optie te geven aan de Parallel weg en tevens een geldlening te verstrek ken. Recente onderzoekingen hebben geleid tot de wetenschap dat een bodencentrum een gebouw dus, dat de vervoerders gezamenlijk exploiteren economischer is dan het exploiteren van eigen bestel huizen. De kilometer-kosten van bestel en vrachtauto's zijn namelijk op de tra jecten in de stad aanzienlijk hoger dan op de buitenwegen. Voordelen Er kleven nog meer voordelen aan het bodencentrum, aldus het rapport. Vestiging van een dergelijk centrum zal namelijk kunnen leiden tot het van dit centrale punt opnemen van bestellingen voor de aangesloten bode- en lijndiensten en het verzorgen van hun administratie. Dit brengt kosten- en tijdbesparing met zich mee. Het aantal uren stilstaan van de auto's kan verminderd worden. Als plaats van vestiging adviseert het rapport een terrein dat zo dicht mogelijk bij de hoofdverkeerswegen is gelegen. Beverwijk wil hiervoor een terrein reser veren aan de Parallelweg, tegenover de plaats waar men thans doende is een mo tel te bouwen. Wat de beheersvorm betreft, blijkt vol gens het rapport een coöperatieve ver eniging met gewijzigde aansprakelijkheid het meest geschikt, te zijn. Voor eigen re kening kan het centrum dan geëxploiteerd worden. De totale stichtingskosten zouden ruim 350.000,- bedragen. Ter financiering van dit bedrag zou een geldlening kunnen wor den aangegaan door de rechtspersoonlijk heid bezittende coöperatie. De exploitatie lasten in het eerste jaar zouden 46.500,- bedragen. De commissie die het rapport heeft samengesteld, adviseert dat het ook in financieel opzicht mogelijk is een bo dencentrum in Beverwijk te verwezenlij ken. Het oprichten van een coöperatieve vereniging door de belanghebbende bode en lijndiensten wordt ten zeerste aanbe volen. In de duinen bij Wijk aan Zee houdt de Beverwijkse rennersclub „Kennemer land" zondag 24 december zijn traditio nele Kerst-cycle-cross. De beroepsrijders, amateurs en nieuwelingen starten om tien uur en moeten een afstand van 25 kilo meter afleggen, terwijl de aspiranten een cross over 10 kilometer rijden. Vorig jaar bracht de nieuweling Loek Zonneveld deze Kerstcross op zijn naam. De start is bij „Bou-Saada". In het clubgebouw „Sport" te Bever wijk houdt de rennersclub vrijdagavond 22 december een kienavond en daarbij zijn mooie prijzen te winnen. Tijdens dit avond, je zullen ook de verschillende clubprij- zen aan de renners worden uitgereikt. Vriendschap onlangs in het Kennemer Theater en dat van gisteren in de kerk maakte wel duidelijk, dat men in het vorige concert veel last van de zaal moet hebben gehad. Dit gemengde koor klonk nu veel beter, waarbij ook de duide lijke dictie opviel. Dat was overigens met alle door Stephen Jansen geleide koren het geval. Men kon de tekst vrij wel steeds duidelijk volgen. Het concert werd indrukwekkend ge opend door de Hoogovenharmonie onder leiding van W. Steyn met „voorspel en koraal op Lobet den Herrn" van Meindert Boekei. De Harmonie toonde zich ook in de andere programma-onderdelen zeer op dreef, waarbij vooral het goede werk van solo-fluitist Poolman, en dat van hobo en zwaar koper bijzonder opviel. Het jeugdkoor van „Zang en Vriend schap" zong op innemende wijze enkele kerstliedjes, en „Zang en Vriendschap" zelf zong dfarna zeer fris „Noël" van Gevaert. Elen van de bes.tg nuirgners van de avond 'was de'üitvoefirig van' Bortniansky's „Ere zij God" door het Christelijk Mannenkoor IJmuiden. Het koor toonde in dit werk een prachtige klank, waarbij kwam, dat de inzetten steeds klopten en ook hier de uitspraak uitstekend verzorgd was. Jam mer was het daarom, dat een goed afge wogen uitvoering van het driestemmige „Hodie Christus natus est" door enkele overijverige koorleden enigszins werd be dorven. „Zang en Vriendschap" zong in de 150e psalm van César Franck niet altijd even gaaf, hetgeen ook voor de andere num mers van het programma kon gelden. Maar de totale indruk was toch onverdeeld gunstig. Hier was sprake van een Kerst concert, dat volledig aan zijn doel beant woordde. Dat „het weer" de beste koopman is, be wezen de Beverwijkse veilingen woensdag weer eens. Het was nu precies andersom dan Maandag, toen de groentenmarkt profiteerde van de snel ingevallen winter en men aan de bloemenveiling de prijzen danig naar beneden zag gaan. Maar nu kon de grote „Boerenkoolvloot' moeilijk kopers vinden, een ieder die boe renkool had kwam met dit produkt naar de veiling, doch omdat Koning Winter voorlopig weg is, had men weinig trek in zo'n grote hap. En dit nog wel in de kerst week! De prijzen liepen snel terug en het eindigde' met 5 cent per kilo. De overige produkten lieten ook wel een veer, maar toch niet in die mate. De noteringen waren: andijvie 45—87, spruiten 54—109, prei 11—40, boerenkool 520, witlof 56103, knollen 1230, was- peen 1437, peen 421. Bloemen Aan de bloemenveiling bestond de aan voer voor driekwart uit hyacinten, maar dat was geen enkel bezwaar, want men haalde ze „likkend" weg voor prijzen die hoger lagen dan maandag. De beste witte hyacinten kwamen tot 49 cent per stuk, voor de andere kleuren lagen de prijzen tussen 20 en 40 cent per stuk. Ook de tul pen gingen weer vlot weg en de narcissen kwamen tot 1,25 per bos. De aanvoer van kerstartikelen was ook nu nog groot, Exquisit Plastik 17P, beha met charme en distinctie f 11.50. Su blieme pasvorm, fraai beslikt en geajourd. Geheel gevoerd 'n fraai accent voor 'n slank silhouet. De speciaalzaak voor Corsetten, Beha's en de betere Lingerie. PLEIN 1945 Onze zaak is alleen vrijdag 22 dec. des avonds GEOPEND LONDEN (UPI) Gekleed in de meer dan honderd jaar oude witkanten doop jurk die nog door de kinderen van Ko ningin Victoria was gedragen, is dinsdag op Buckingham Palace de zes weken Oude zoon van prinses Margaret door de aarts bisschop van Canterbury, dr. Ramsey, ge doopt. De intieme plechtigheid werd bijge woond door de naaste familieleden van de ouders, koningin Elizabeth, die als meter optrad, met prins Philip en drie kinderen, koningin-moeder Elizabeth, de hertogin van Kent en prinses Marina, de hertog en hertogin van Gloucester, de vader van Lord Snowdon, Ronald Armstrong-Jones, diens huidige echtgenote en zijn moeder de gravin van Rosse en de gravin van Athlone. Zo nu en dan zachtjes schreiend on derging burggraaf Linley, zoals zijn aan spreektitel luidt, de plechtigheid. Koningin Elizabeth hield de kleine ten doop. Behalve Koningin Elizabeth traden als peten op Lady Elizabeth Cavendish, hof dame van prinses Margaret, Lord Plun- ket, hoffunctionaris op Buckingham Pala ce en Lord Rupert Nevil en de eerwaarde Simon Philipps, naar verluidt vroegere aanbidders van de prinses. Doktoren en ziekenhuispersoneel die prin ses Margaret bij de geboorte hebben ver zorgd waren eveneens aanwezig. AFSCHEID NA 34 JAAR WERKEN Donderdag 21 december 1961 zal de heer J. Lubach uit Beverwijk, werkzaam bij het archief van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. na 34 dienstjaren afscheid nemen van de maat schappij wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 9 1 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: die zich met ingang van januari 1962 uer kwartaa. aho<. eren ,„tv.n,.n 4e nummer. tot en met 30 december 1961 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwa,ta3i*i-i.,.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7