Bemanning van Wijsmullers „Help" viert het kerstfeest thuis ««sa Mevrouw Wijsmuller als Kerstman naar Suriname KERKDIENSTEN van W staat**, ui Bergingsvaartuig liep gisteren voor het eerst IJmuiden binnen A Met inboedels en ziekenauto 'n Haarscherp beeld met televisie van RADIO BE0KEH ZATERDAG 23 DECEMBER 1961 6 Moeilijke berging Thuisreis Plaatwellerij had gunstig jaar Neptunusfeest Aanvaring op de Schelde Examens RADIO BECKER Castricums gemeenteraad behandelt begroting GOUDA ZWIJNDRECHT IJMUIDEN GROENTEPRIJZEN. Beverwijk, 22 december: andijvie 3489 cent; bloemkool 3478, spinazie 95104, spruiten 41119, witlof 67103, waspeen 1235, soepgroenten 1345, uien 8—19; groene kool 715, boerenkool' 819. De twintig mannen van Wijsmullers „Help" zijn voor de kerst thuis. Om drie uur gistermiddag stormden de slepers „Hector", „Stentor", „Titan" en „Simson" met loeiende sirenes het bergingsvaartuig in frontlinie vooruit tussen de ljmuider pieren. Ook de „Kalanag" en andere aan de verlenging van de pieren werkende schepen lieten de stoomfluiten blazen ter verwelkoming van de „Help", die voor het eerst de thuishaven IJmuiden binnenliep. Een eindweegs binnen de pieren kwam de „Assistent" langszij de „Help". Directeur Arthur Wijsmuller stapte over om als eerste de bemanning de hand te drukken. Om twee uur voeren de in IJmuiden gestationeerde sleepboten uit om de „Help" in te halen, die een mijl uit de kust met wapperende vlaggen onder grauwe, echt Hollandse wolken, lag te wachten. Aan boord van de „Simsori" bevonden zich tientallen familieleden van de bemanning van de „Help". Met grappen en luid gepraat trachtte men de zenuwen in bedwang te houden. Maar toen de „Help" binnen roep-afstand was gekomen en men de gezichten kon onderscheiden, kwamen toch, hier en daar de waterlanders tevoorschijn. Gedurende de tocht naar de pieren liet de kapitein Arie v.d. Wiele de „Simson" dicht in de buurt blijven van de „Help", zodat er kreten van begroeting en welkom konden worden uitgewisseld. Duidelijk was ook te zien wat op de brug van de „Help" was geschilderd. Twee wapenfei ten: „Lake Fithian", augustus en „Ornel- la Prima", september, met in het eerste geval een Nederlandse vlag er bij gepen seeld en in het tweede een Italiaanse. Tegen halfvier lag het schip aan de stei ger voor het Bureau Wijsmuller en kon men elkaar in de armen sluiten. Zowel voor de „Help"-bemanning, de familieleden, als de opvarenden van de andere sleepboten, was het een hartelijk weerzien. De bemanning van de „Help" vertrok in februari van dit jaar naar Tri nidad om het aldaar liggende hef- en ber gingsvaartuig van de vorige eigenaar over te nemen en greed te maken voor de reis naar Calcutta. Kapitein Teun van Oosten en de andere bemanningsleden hebben met de „Help" op deze eerste reis reeds groot werk ach ter de rug. Nadat de reis van Trinidad naar India was volbracht te Gibraltar kwam de nieuwe uitrusting van het schip aan boord ruimde het 't op de rivier de Hooghly gekapseisde wrak van de cutter zuiger „Lake Fithian" op. Dit wrak was gezonken in de nieuwe vaarroute naar en van Calcutta. Het opruimingswerk, dat on der bijzonder moeilijke omstandigheden moest worden verricht, vergde ongeveer drie en halve maand. De bergingsploeg slaagde erin om het wrak, dat een slagzij op de rivierbodem had van 70 graden, rechter te zetten en daarna de zuiger in secties te demonteren. Al deze zware sec ties werden door de „Help" boven water getild en op de rivieroever gedeponeerd. De moeilijke omstandigheden waaronder ge werkt moest worden waren vooral de zware stroom op de rivier (12 tot 13 km. per uur), het werken door de duikers op grote diepte op de tast (op 20 cm. onder water was geen hand meer voor ogen te zien) en de hoge temperatuur (rond 42 graden Celsius). Eind augustus werd het opruimingswerk beëindigd. Een aanzienlijk grotere diep gang, dan was voorgeschreven, was op de plaats, waar het wrak had gelegen, be reikt. De „Help" ging in september onderweg om de thuisreis naar IJmuiden te begin nen. Tijdens die reis was de „Help"-be- manning nog bij een berging betrokken. Van Gan Island, het zuidelijkste eiland in de Malediven in de Indische Oceaan, werd het 865 ton metende Italiaanse mo torvrachtschip „Omella Prima" vlotge- bracht en vervolgens naar Colombo ge sleept. Door de Indische Oceaan, de Rode Zee, het Suez Kanaal, de Middellandse Zee en door de Golf van Biscaye had de „Help" een voorspoedige thuisreis. In het Engels Kanaal ter hoogte van Falmouth was het schip in het afgelopen weekeinde nog enkele dagen betrokken bij een ber gingspoging van de gestrande tanker „Al- legrity". Dit bergingswerk werd dinsdag voortgezet door de sleepboot „Nestor" om de „Help"-bemanning voor de kerstdagen in Nederland te laten aankomen. Gedurende de eerstkomende dagen zal de „Help" afgemeerd liggen aan de Wijs- In het personeelsblad „Plaat wel en wee" van de N.V. De Plaatwellerij in Vel- sen-Noord deelt de directie mee dat de gezamenlijke inspanning van alle mede werkers tot een bevredigend resultaat in het jaar 1961 heeft geleid. Men gaat het nieuwe jaar in met een order portefeuille, die een volledige bezetting gedurende een aantal maanden verzekert. De directie hoopt en vertrouwt, dat dit vijftigste le vensjaar van De Plaatwellerij ook voor spoedig zal verlopen. Er hebben in het afgelopen jaar verbou wingen aan het bedrijf plaatsgehad, die tot geheel nieuwe bedrijfsruimten hebben geleid. Thans wordt de oude kantine aan een grondige herziening onderworpen. De personeelvereniging „De Plaatwelle rij" handhaaft ook dit jaar de traditie van een jaarsluitingsavond voor de leden. Deze wordt gehouden op vrijdag, 29 no vember in het gemeentelijk ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat. Er zul len foto's worden geprojecteerd en daar na worden kienwedstrijden gehouden om tal van begerenswaardige prijzen. muilersteiger. Het schip zal daar worden leeggehaald om vervolgens de voorge schreven onderhoudsbeurt bij een scheeps werf te ondergaan. Daarna zal het schip weer worden uitgerust voor een nieuw karwei. Neptunus is ook nog aan boord geweest van de „Help". Vijf bemanningsleden wa ren nog nimmer de evenaar gepasseerd en dit gebeurde toen het bergingsvaartuig onderweg was van Colombo naar de „Or- nella Prima", die op Gan Island was ge strand. Op 28 september moesten de vijf groentjes er aan geloven. Neptunus bleek zich te hebben gestoken in de gedaante van derde werktuigkundige 1. J. Buis. Met haar grote bos manillaharen bood zijn echtgenote een lieflijke aanblik. Vier aan boord van de „Help" gerecruteerde hel pers hanteerden met veel animo geduren de een uur mes en kwast. De vijf dopelin- getjes werden met een geurig papje van zeep, menie en echte pap ingesmeerd en de ega van de zeegod brak boven elk der vijf hoofden twee rotte eieren. De slacht offers, achtereenvolgens kok J. Kossen, timmerman J. Blenk, koksjongen W. Ta len, stuurmansleerling T. v.d. Loo enma- troos A. Munnik, nuttigden een broodje zo-uit-zee en ontvingen de certificaten. De glaasjes werden naar de mond gebracht. Neptunus en zijn helpers lieten met welbe hagen het vuurwater naar binnen klok ken, de pasgedoopten met wat minder wel behagen enkele kubieke centimeters zee water. Een feestmaal besloot de plechtig heid. v. mm (Von onze Amsterdamse redacteur) Met het KNSM-mailschip .Willemstad" is gisteren uit Amsterdam vertrokken me vrouw G. Wijsmuller-Meijer voor vrien den „Tante Truus" die meermalen van zich heeft doen spreken vanwege haar on navolgbare prestaties op sociaal en maat schappelijk terrein en die in de oorlog tien duizend Joodse kinderen uit de handen van Eichmann wist te houden. Bij de bagage van mevrouw Wijsmuller bevinden zich o.a. twintig inboedels voor huisjes van patiënten van de longkliniek te Paramaribo, een madonnabeeld voor de kapel van het ziekenhuis van Paramaribo, een drinkwaterzuiveringsinstallatie voor het hospitaal van de Evangelische Broe dergemeenschap op het Stoelmanseiland en een ziekenauto voor het hospitaal in Kabel dat moet wijken voor het Brokopon- do-stuwmeer en door de nieuwe, maar af gelegen vestigingsplaats behoefte heeft aan een ambulance De bemoeienis van mevrouw Wijsmuller met Suriname dateert uit de eerste na oorlogse jaren toen zij een der opricht sters was van het „Wilhelmina-fonds ter bestrijding van de tbc in Suriname". Zij was ook de centrale figuur van de grote rijstactie in 1948 toen Suriname de ex port van rijst naar Venezuela verloor en mevrouw Wijsmuller schepen vol rijst naar Nederland liet komen en dit voedsel voor twee gulden per kilo aan de man bracht. Deze actie leverde 800.000,- op welk be drag financiële basis werd van het Wil helmina-fonds. Hiervan werd o.a. de in richting gefinancierd van de longkliniek in Paramaribo die in 1952 is geopend. De nazorg van de .tbc-patiënten gaf pro blemen die konden worden verlicht door de bouw van twintig huisjes voor lopende patiënten. Deze gebouwtjes zijn inmiddels verrezen dankzij een gift die de Koningin heeft gedaan. Voor de inrichting zorgde het Wilhelminafonds en dat wil eigenlijk zeggen mevrouw Wijsmuller, die ons ver telde: „Bij de opening van een huishoud beurs liep ik met minister Klompé langs de stands. Opeens zei een bekende groot handelaar: „Mevrouw Wijsmuller ik vind u een lief mens". Ik zei hem: „Mijnheer die uitspraak kost u duizend gulden". Want ik dacht aan de inrichting van de huis jes. Zo ben ik toe'n van stand tot stand gegaan. Soms kreeg ik artikelen cadeau, soms een belangrijke reductie. Bij de opening van de RAI-autotentoonstelling kwam iemand op mij toe. „Tante Truus" zei hij „ik vraag me af wat jij hier komt vragen". Ik was helemaal niet van plan iets te vragen, maar toen zag ik mijnheer Pon, die zo'n mooie ziekenauto had geëx poseerd. Tja die heb ik toen meteen maar gevraagd. Prins Bernhard stond erbij en zei lachend: „Als ik vanavond thuis kom zal ik mijn vrouw vertellen dat iemand een auto op de RAI heeft losgepraat. Dan weet zij wel wie ik bedoel. De opening van de huisjes in Parama ribo heeft op 7 januari plaats, door de Surinaamse minister van Sociale Zaken de heer E. Ensberg. „Ik zie er wel wat tegen op", aldus mevrouw Wijsmuller. „Tien jaar geleden bij de opening van de long kliniek, stond er een grote zware man achter mij, die zich niet aan mij had voor gesteld. Toen hij de opmerking maakte: „Het zal wel wat goeds wezen wat we uit Holland hebben gekregen" draaide ik mij verontwaardigd om greep de man beet en gooide hem met zijn 250 pond gewicht op een van de ziekenhuisbedden om hem te bewijzen, dat de kwaliteit goed genoeg was om hem te dragen. Later hoorde ik dat hij de minister van Justitie was. En Iaat nu die minister van Justitie thans minister van Sociale Zaken zijn. Op 14 januari zal mevrouw Wijsmuller een paar dagen naar Caracas gaan. „Het gekke is, dat er altijd een revolutie komt als ik in Caracas ben. Dat vind ik zo op windend. Ik ben zo benieuwd of iemand me daar wil vermoorden. De vorige maal wilde men mij alleen maar emmers water over mijn hoofd gooien". Een merkwaardige vrouw mevrouw Wijsmuller, die in Amsterdam talloze func ties bekleedt waaronder dat van gemeen teraadslid. Een lastige vrouw ook, die me nige minister of andere autoriteit doet schrikken als zij de kamer binnenstapt omdat zij overal waar zij komt haar eisen stelt en gunsten afdwingt. Maar ook een vrouw, die nog nooit iets voor zichzelf heeft gevraagd. ANTWERPEN (UPI) Op de Schelde ten noorden van Antwerpen is gister avond tijdens dichte mist het Portugese vrachtschip „Belas" (4448 ton) in aanvaring gekomen met het Franse schip „Marqui- sien" (7.475 ton). Belgische sleepboten heb ben bericht, dat geen van de beide sche pen in gevaar was. De „Belas" liep na de botsing vast op een zandbank; tot dus verre heeft men het schip niet vlot kun nen trekken. Arnhem. Geslaagd voor: aspirant bouwkundig opzichter-tekenaar (deel 1): A. G. Grimbergen, Lisse; voor het hoger technisch basisexamen werktuigbouw: J. E. Roskamp, N. J. Overdijk, J. IJselstein en J. H. F. Somers, allen te Haar lem, en A. W. Dekker, IJmuiden Oost; voor het lager technisch basisexamen werktuigbouw: S. Koopman en Th. Tijsseling, beiden te Haarlem; voor het hoger technisch basisexamen elektro techniek: E. ter Horst, Velsen Noord; F J. van der Heijden en M. C. Jansen, beiden te Haarlem, en M. Akkerman, Santpoort. Advertentie iSr uitgebreide service door staf van eigen T.V.-technici; enorme ervaring op het gebied van antennebouw; ruime sortering tentoongesteld in een moderne showroom; ~tr 4 topmerken, n.l. PHILIPS - ARISTONA - ERRES BLAUPUNKT Ook toonaangevend in de NIEUWSTE RADIOTOESTELLEN TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 Donderdag 28 december des morgens te half tien zal de Castricumse gemeenteraad bijeenkomen ter behandeling van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1962. Daarbij zullen enkele leden algemene be schouwingen houden. B. en W. hebben in antwoord op vragen van de commissie van onderzoek gezegd, dat investeringen zullen worden gedaan o.a. voor Reconstructie Stationsplein; Re constructie Bakkummerstraat sanering doorbraak Overtoom-Torenstraat; aan koop veegmachine; voorzieningen voor grofvuil verbranding; uitbreiding kweke rij; voorzieningen in het gemeentehuis na gereedkomen van een bureau gemeente- werden hierbij genoemd elektrificering langs het „Onderlangs" via het terrein van het prov. ziekenhuis en uitkomende op de Heerenweg nabij Koningsbosch ter ont lasting van het verkeer langs de Mient Vinkenbaan en Bakkummerstraat. Ook werden hierbij genoemd electrificering van de straatverlichting; voorbereiding bouw van een nieuw raadhuis en aanleg van een verkeersweg, te beginnen bij de Beverwijkerstraatweg via het toekomstige dorpscentrum en aansluitend op de prov. weg Uitgeest-Alkmaar met inbegrip van een viaduct of tunnel. Uit een oogpunt van financiering zijn ook de uitgaven die ge daan moeten worden voor 't onderwijs be langrijk aldus B. en W. in hun antwoord aan de commissie. Hiervan werden dan ook genoemd: Bouw van een Openbare school voor VGLO; bouw van een gebouw voor de school met den Bijbel; Bouw van een r.k. meisjes VGLO; Bouw van 2 bij zondere kleuterscholen, voorzieningen aan de 3 klassige houten kleuterscholen; uit breiding r.k. kleuterschool te Bakkum, ver betering inrichting gymlokaal COL school te Bakkum en eventuele voorzieningen ten behoeve van de lichamelijke opvoeding. Tenslotte waren er vragen over de wo ningbouw en het aantal ingeschreven wo ningzoekenden. In Castricum stonden per 31 dec. 3111 woningen. Er waren 270 per sonen als woningzoekenden ingeschreven. Zondag 24 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u. prof. dr. G. P. van Itterson; 23 u.: ds. H. van Niel, kerstnaebtdienst; De Rank, 10 u.: G. J. Kwakkel, jongerendienst; Beth- lehemkerk, 10 u.: dr. H. J. Honders; 23 u.: ds. J. van den Berg, kerstnachtdienst; Jeugdkapel, 10 u.: Th. Mooy en W. J Mulder. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. W. Diepersloot; Petrakerk, 10 u.: drs. G. H. Homans; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. N. Vlietstra. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.20 en 10.30 u.: stille mis. Petruskerk, 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u heiligingsdienst; 17 u.: verlossingssamen komst (Edisonstr. 14). Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: Jac. Schouten; 11.15 u.: zondag school. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: bij eenkomst. Gereformeerde Gemeente, Cult Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Doopsgezinde Gem., Helmstraat, 16 u.: kerstfeest voor kinderen. Nieuw-Apostolische kerk, Eemstraat 30, IJmuiden: zondag 10 en 16 uur en don dag 20 uur dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout; 23 u.: dr. N. Bijleveld, kerstnachtdienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. W Diepersloot; 17 u.: drs. G. H. Homans. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. van Vrijz. Herv., Abeelenstraat 1, 16 u.: kerfstfeest voor kinderen; 21 u.: ds. G. Nijenhuis. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis: 6 8. 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u. en 23 u. (kerstnachtdienst) ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis: 6.45 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijckerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Gereformeerde Kerk, 10 u.: ds. A. C. van Nood. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Maria Boreel- school, 9.10 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. G. Nijenhuis; 20.30 u.: klein kerstspel; 23 u.: kerstnachtdienst, ds. J. C. Remijn; De Hoeksteen, 10 u.: ds. G. H. van Wil- lenswaard. Chr. Geref. Kerk, Pnielkapel, 10 u.: ds, J. P. Geels; 16 u.: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. W. J C. de Kluis. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; Re- gina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u„ 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hoogmis). Volle Evang. Gem., Groenelaan 74, 10 u.: J. de Graaf. Maranatha, Baanstraat, 10 u.: J. van Veen. Evang. Luth. Gem., Koningstr. 117, 10.30 u en 23 u. (Heilig Avondmaal). Vrijz. Eveng. Gem., Koningstraat 117, 9 u. en 19 u.: P. C. van Staveren. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 uur: dienst; Oosterwijk-Meere- steyn. (L.T.S.) 10 uur: ds. J. A. Don; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: J. C. Schram. Zondagclub „De Schans", 10 u. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: geen dienst. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. C. Meyer; 17 u.: ds. v. d. Zwan; Ge ref. Kerk, Wijkgebouw, Dommelsingel 4a, Oosterwijk, 8.30 u.: ds. Joh. Knol; 17.15 u.: ds. A. C. v. Nood. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingsamenkomst; 12 u.: zondag school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. C. Koppert. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. v. d. Zwan; 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.; Hoogmis 9.15 u.; Kindermis 11 u.; Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 8.15 en 10 u. Kerstnachtdiensten (24 december) CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 u. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. P. Salm; 23.30 u-.: kerstnachtdienst. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. IJ. van der Zee. BAKKUM R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 u. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Christmas Communion, 6.30 p.m.; Carol Service. 7.30 p. m. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 23 u.: ds. G. W. IJzerman; organist H. Burghoorn; Irenekapel, 23 u.: ds. G. vah Schuppen, organist J. Hartmans; De Op- gang, 23 u.: ds. W. Oorthuys; organist C. Bakker; Oosterwijk-Meeresteyn, 23 u.: ds. J. A. Don. Vrjjz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 23 u.: heer W. Leerink. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 23 u.: ds. J. C. Koppert. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 23 u.: ds. M. Wendte. Maandag 25 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u. en 19 u. (kerstzang-jeugddienst): ds. H. van Niel; Bethlehemkerk, 10 u. en 19 u.: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. W. Diepersloot; Petrakerk, 10 u. en 19 u.: ds. G. Assies. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. M. Vlietstra. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.20 en 10.30 u.: stille mis, Petruskerk, 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u. hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 06 u. nachtmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 06 u.: kerstnachtsamenkomst; 17 u.: Verlos singssamenkomst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 16 u.: kerstfeest voor allen. Pinkstergemeente, Cult Geb., 15.30 u.; kerstfeest Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.: kerst dienst ds. P. J. van Schayck. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens. Ver. van Vrijz. Herv., Abeelenstraat 1, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis: 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10.30 u.: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. Emanuël, Gem. Ontspan ningslokaal, 10 u.: Ed. W. Pera. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Luth. Gem., Maria Boreelschool, 9.10 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 u. en 10.45 u.: ds. J. C. Remijn; De Hoeksteen: 10.30 u.: ds. G. H. van Willemswaard, Ad- ventskerk (ziekenhuisdienst) 9 u.: ds. G. H. van Willenswaard. Christ. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 9.45 u.: zangdienst; 10 u.: ds. J. J. Rebel; 16 u.: ds. J. C. Maris. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige Mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; Re- gina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u., 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hoogmis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: G. Nieu- wenhuizen; 15.30 u.: Kerstviering Zon dagsschool. Evang. Luth. Gem., Koningstraat 117, 10.30 u.: kerkdienst, (koorzang). Vrije Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 u.: P. C. van Staveren; 20 u.: zangdienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; 19.15 u.: Gezins- dienst, ds. G. W. IJzerman; De Opgang, 10 u.: ds. W. Oorthuys; Irenekapel, 9 en 10.30 u.: ds. G. van Schuppen; Ooster wijk-Meeresteyn (LTS), 10.30 u.: ds. J. A. Don. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. A. J. Engels. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds C. Meyer; Geref. Kerk, Wijkgebouw, Dommelsingel 4a, Oosterwijk, 8.30 u.: ds. C. Meyer; 17.15 u.: ds. C. Homans. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10.30 u.: ds. J. C. Koppert. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9 en 10.30 u.: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn- Huygenstraat, 9.30 u.: ds. C. Homans; 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentuskerk, H. Missen, 6.30, en 7.45 u; Hoogmis, 9.15 u.; avondmis sen. 11. 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 7.30, 9 en 10-.30 u. CASTRICUM: R.-K. Kerk 0,05 u.: nachtmis; 8 en 9.30 u. 10.30 u. hoogmis Ned. Herv. Gcm. 10.30 u.: ds. Salm. Geref. Kerk, 10.30 en 17 u.: ds. IJ. van der Zee. BAKKUM: R.-K. Kerk, 0,05 u.: nachtmis; 8 en 9.30 u.: heilige missen. Dinsdag 26 december IJMUIDEN: Geref. Kerk, Petrakerk, 10 u.: ds J. A. Tiemens. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 20 u.: bijeenkomst, kerstspel. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis. Doopsgezinde Gem., Helmstraat, 16 u.: kersfeest voor kinderen. SANTPOORT: Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 15 u.: kerstfeest zondagschool. Pan kokende melk. Het 1-jarig zoon tje van de familie Vaes uit Neerkant (L.), is overleden aan de brandwonden, die het had opgelopen toen het thuis een pan met kokende melk van een stel trok en over zich heen kreeg. Advertentie H oor- apparaten In IJmuiden gevestigd KENNEMERLAAN 92 - Telefoon 5072

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6