TELEVISIE MARKTBERICHT ROOMBOTER ct. KAAS vanaf BRUGEMANN'S ZUIVELHANDEL actieve, betrouwbare medewerker geniet van zo'n lekkere verse sigaret van KOK gevraagd KAKELVERSE EIEREN Weekeinde met 32 doden in Algerije Nederland-Korea niet beslist zwaar - li.ee! lekker! E* La Aim CAMPINA Y0UWBEDDEN 29.50 35.-) 48.- en 56«- GROTE HENNENEIEREN WOENSDAG 27 DECEMBER 1961 10 Scheepsjongen verdronken Bromfietser gewond Lustrum-tournee van het Ned. Studentenorkest Woonschip in Spaarndam maakte water Auto na aanrijding over de kop geslagen Leed op de schaatsbaan Fa. E. KLOK LUIDSPREKERS Coöp. Vereniging voor het Ver zekeren en Verzorgen van Begrafenissen voor Katholieken DRAAGT ELKANDERS LASTEN D.E.L.A. D.E.L.A. D.E.L.A. D.E.L.A. koopt het bij drogisterij DE VIJZEL] kruisweg 35 u komt er toch langs IEDER ZIJN SMAAK Voor op uw toastjes of voor bij de borrel. 10 stuks no. 3 1.35 10 stuks no. 4 1.25 10 stuks 1.15 De naam staat op de kraam op de IJmuider markt k ALGIERS (UPI) Volgens de Franse politie in Algiers zijn in het kerstweekein de 32 personen gedood en tenminste veer tig gewond als gevolg van ruim dertig aan slagen in Algerije. De meeste doden zijn Algerijnen. Het gros van de terreurdaden wordt toegeschreven aan Algerijnse natio nalisten. De Franse extremisten, gegroepeerd in de organisatie van het geheime leger OAS proclameerden vrijdag een „godsvrede" tot dinsdag. Volgens de politie beperkte de ac tiviteit van de OAS tijdens de kerstdagen zich tot een plasticbomaanslag, die een Al gerijnse tabakswinkel vernielde, en een schietpartij. Onder de slachtoffers van de Algerijnse nationalisten waren vier 'Franse soldaten die tijdens een patrouille in een hinder laag liepen. Maandag beschoten terroris ten een café in Boufarik. Twaalf Europea nen werden gewond. Een van hen is in het ziekenhuis overleden. Onder de gewon den was de 31-jarige Antoine Navarro, een van Algerije's vroegere voetbalsterren. (Reuter) Studenten in Algiers verkla ren pamfletten van het Jeugdbureau der OAS ontvangen te hebben, waarin hun wordt verboden Algerije in de tijd van Kerstmis en nieuwjaar te verlaten omdat „generaal Raoul Salan (de leider van de OAS) de algemene mobilisatie van de Fransen heeft bevolen". De studenten zou den indien zij het verbod in de wind slaan zeer streng worden gestraft. In de namiddag van de tweede kerst dag vond in het Utrechtse Tivoli de landen ontmoeting judo Nederland-Korea plaats. Jan van Ierland kwam op de mat tegen de derde dan Kim U Tai, vierde bij de wereldkampioenschappen in Parijs, en be haalde een onbeslist 5-5. Hein Essink trof zijn meerdere in de 4e dan Kim Dok Yong, kampioen van Korea. De Eindhovenaar werd geveld met een eerste armworp: 0-10. Met een geblesseerde knie begon Joop Mackaay de strijd tegen de 4e dan Kim Dong Bai, de kampioen van Korea in 1959, en 1960. Reeds spoedig kreeg de Nederlan der last van zijn blessure en kon in feite nauwelijks partij geven. De strijd werd gestaakt en na enig geschipper kwam men tot een onbeslist 5-5. Zo stond het 20-10 voor Korea toen An ton Geesink in het strijdperk trad. De Utrechter kwam uit tegen de studenten kampioen Han Hosan, een 23-jarige vierde dan, die de wereldkampioen weinig moei lijkheden in de weg legde. Geesink zege vierde met een zesde heuwworp, waardoor de einduitslag 20-20 werd. Daarna traden nog vier judoka's uit midden Nederland aan tegen de Korea- nen. Het waren Tergouw, Stroes, Luyten en Mastwijk, die allen kansloos verloren, zodat de uitslag van deze ontmoeting 37-0 werd in het voordeel van de Koreanen. tsUU Kerkelijk nieuws U Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hierden J. de Bruyn te Har derwijk te Wemeldinge J. P. van Roon te Ermelo. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Eemdijk W. de Joode te 's-Gravenhage-Zuid. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Brampton (Ontario, Canada) (Can. Ref. Churches) M. Brandes te Daar- lerveen. Baptisten Gemeenten Beroepen te Drachten J. Bouritius te Tweede Exloermond. De 17-jarige scheepsjongen A. Widmer uit Zwitserland is op de avond van eerste kerstdag van het dek van het in de Amsterdamse haven gemeerder schip „Gaflina" gegleden en verdronken. De jongen zou na de kerstviering aan boord van het schip een bus met olie halen om de kachel wat op te stoken. Op het door de vorst spiegelglad geworden voor schip gleed hij uit. Toen de schipper de scheepsjongen uit het water wist te ha len was hij reeds overleden. Een 22-jarige inwoner van Velsen-Noord is zaterdagavond tegen een stilstaande auto opgereden. Als gevolg van de val liep de man een wond aan het voorhoofd en een zijner benen op. Hij verklaarde ver blind te zijn geweest door het licht van een tegenligger. Het Nederlands Studentenorkest zal op 4 januari aanstaande voor de tiende maal zijn feestelijke intrede doen in het Noord hollandse Bergen, waar veertien dagen lang onder leiding van Jan Brussen gere peteerd zal worden voor de tweede Lus trumtournee. Ingestudeerd zullen wprden werken van Bach en Schubert. De violost Theo Olof zal solist zijn in het vioolconcert van Ton de Leeuw. De concertreeks begint op 17 januari in Bergen en eindigt na het ge ven van dertien uitvoeringen waaronder één in het buitenland met het traditio nele galaconcert in het Concertgebouw te Amsterdam. De opbrengst van de concer ten wordt weer verdeeld tussen het Neder lands Studenten Sanatorium en het Uni versitair Asylfonds. In de nacht van maandag op dinsdag ontdekten bewoners van een bewoond ple ziervaartuig in Spaarndam bij hun thuis komst, dat hun schip water maakte. De brandweer werd gewaarschuwd, die onmid dellijk aan het pompen sloeg. Het bleek, dat de buitenboordkraan van de machine kamer van het schip lek was geraakt. Nadat de brandweer het lek had gestopt was het euvel voorlopig verholpen. In het schip werd door het water nogal wat scha de aangericht. Op de kruising Velserstraat-Kleverlaan- Marnixstraat is zaterdagmorgen een aan rijding ontstaan tussen c.n over de Kle verlaan rijdende bestelauto en een uit de Velserstraat komende personenauto, die geen voorrang kreeg. De personenauto sloeg over de kop. De drie inzittenden van de personenauto, een 57-jarige chef-con structeur uit Haarlem zijn 84-jarige vader en zijn 30-jarige dochter werden met lich te verwondingen naar hun woningen ge bracht. Bij het schaatsen op diverse ijbanen in de IJmond zijn in de afgelopen kerstdagen ongelukken gebeurd. In Beverwijk brak een 46-jarige inwoner een been, als gevolg van een val op de ijsbaan van sportpark Adrichem. Dit ongeluk gebeurde zondag avond omstreeks Jialf tien. Een 22-jarige vrouw kwam ten val op de fortgaten in Beverwijk. Zij liep een snij wond boven het rechter oog op. Op de ijsbaan aan het Gijzenveltplantsoen te IJmuiden is maan dagavond om half negen een elfjarige jon gen gevallen en met het hoofd tegen de stenen rand gekomen. De knaap liep een hersenschudding op en is in het Antonius- ziekenhuis opgenomen. Tweede kerstdag, des middags om vier uur moest de ambu lance van de Velsense ongevallendienst naar de tankgracht te Driehuis rijden. Hier was een 37-jarige man tijdens het schaatsen uitgegleden, waardoor het Un- ker heupbeen uit de kom schoot. Het slachtoffer is in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Op de schaatsbaan aan het Groothandel in Lom pen, Metalen en Oud Papier. Wij geven werkelijk de hoogste waarde: lompen 25 ct p. kg; kranten 4 ct p. kg; tijdschriften, kar ton en ander papier 4 ct p. kg. Handelaren aparte condities voor gesorteerde lompen en pokjes, veren bedden 15 ct p kg. De hoog ste prijs voor lood, zink en koper. Ook opkoop van gehele winkelinventarissen en meubelen Zaterdags tot 1 uur geopend Kr. Elleboogsteeg 12, bij de Grote Markt, Telef. 16261 Juwelen, Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES Kruisstraat 19, Haarlem b. d. Ridderstr. Telef. 16910 LAAT UW LOGÉ'S MAAR KOMEN! upftc-uuiiic-w. Gijzenveltplantsoen in IJmUJden g«pae^rd een ongeluk met een zevenjan g inois.l Het kind liep tijdens een valpartij eep snee in de voet op. In het ziekenhuis is de wond gehecht. Officiële publikatie MINERALE OLIëN ANDERE DAN BENZINE AANGIFTE VAN VOORRADEN Het ministerie van financiën deelt mede dat de (hoofd)gebruiker van een opslagplaats waarin per 1 januari 1962. met inbegrip van de daarheen in vervoer zijnde hoeveelheid, meer dan 50 hl (gemeten bij een temperatuur van 15 gr. C) minerale oliën (andere dan ben zine) aanwezig is, verplicht is daarvan uiter lijk 2 januari 1962 aangifte te doen bij de inspecteur der invoerrechten en accijnzen binnen wiens ambtsgebied de opslagplaats is gelegen. Heeft een persoon in dezelfde ge meente meer dan één opslagplaats in gebruik, dan worden deze tezamen als één opslag plaats aangemerkt; dit geldt niet voor pom pen met ondergrondse tanks. De aangifte dient te worden gedagtekend en ondertekend en moet inhouden: a. naam en woonplaats van de aangever; b. een nauwkeurige aan duiding van de opslagplaats(en); c. de hoe veelheid in hectoliters met inachtneming van de volgende onderscheidingen: 1. petroleum; 2. gasolie; 3. stookolie, smeerolie en andere minerale oliën. De beheerder van een pomp met een of meer ondergrondse tanks is ver plicht op de aangifte te vermelden de stand van het telwerk bij de aanvang van 1 januari 1962. In de aangifte behoeft niet te worden opgenomen petroleum waarvan de bestem ming tot gebruik door particuliere personen voor zichzelf of hun gezin (dus niet voor hun onderneming) voor verwarmings- of verlichtings-doeleinden redelijkerwijs vast staat. Geen aangifte behoeft te worden ge daan door particuliere personen van hun olie voorraden voorzover deze bestemd zijn voor verwarmings- of verlichtingsdoeleinden ten behoeve van henzelf of hun gezin (dus niet ten behoeve van hun onderneming). Bijkantoor te Alkmaar van groot uitgeversbedrijf vraagt ter versterking van zijn buitendienst een Zijn taak zal voornamelijk bestaan uit het onderhouden van contacten met de afnemers en het stimuleren en controleren van het corps propagandisten. Voor de juiste man is dit een aantrekkelijke functie. Gegadigden dienen in het bezit van een rijbewijs B te zijn. Opname in pensioenfonds is verplicht. Brieven met vermelding van leeftijd, schoolopleiding, huidige en vorige werkgevers te zenden naar postbus 20 te Alkmaar. Net winkelmeisje gevr., bo ven 16 jaar. 't Sporthuis, Kennemerlaan 94. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stuk loon, hoog loon. Ruilen: bovenduplex Waal straat, voor vrij huis of flat, hogere huur geen bezwaar. Brieven L 8652. IJzer- en metaalhandel. Fa. Veldman, Opslagplaats Vel- sen-Zuid. Telef. 5609. Opeis Rekord 1961 en V.W.- busjes te huur. Rijnstraat 91 Telef. 6285. Pracht kollektie dames- pyama's en nachthemden, reeds vanaf 8.50. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Schuimplastic 50 cent p. zak, prima Javakapok 2.25 per pondszak. Zeeman, Bloem straat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Flanellen herenhemden v.a. 4.75 Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235 Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Tel. 5307. Voor al uw dran ken. Wij bezorgen door de hele gemeente. Wij hebben ook veel lekker nijen voor diabetici Hazen berg. Indische spekkoek. De echte Indische lekkernij naar ori gineel recept verkrijgbaar bij Hazenberg. Onzichtbaar stoppen. Mot-, scheur- en brandgaten. Kleermakerij Theo van Eek, Kennemerlaan 176. Dameskapsalon Maison „An- ny", voor elke gewenste per manent Permanent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 9.50. Maison „Anny", A J. Waal-v Opbergen, L. Nieuwstr. 381-385, bij Markt plein. Telef. 5672. Dinsdags de gehele dag gesloten. Wij maken alle sleutels. Fa N. P Zwager. Kenne merlaan 77. Telef. 5607. luxe uitvoering MARKTPLEIN T.V.-liefhebbers! Verhoog de kwaliteit van uw beeld en voorkom vermoeide ogen door een t.v.-scherm te ko pen. 53 cm 3.50, 43 cm 2.75. Bel op 5198. Gratis thuis bezorgd. Prima stalen, naadloze, ver chroomde bedkruiken vanaf 4.20. Fa. J. Hooijberg, Lan ge Nieuwstraat 775. Babytruitjes in wol, nylon, draion en glansgaren, vanaf «3.10. Firma J. Hooijberg, Lange Nieuwstraat 775. Plaatsen en verplaatsen T.V.- en F.M.-antennes onder ga rantie. Velo, Trompstraat 68- 69. Telef. 5198, IJmuiden. Ruil bij ons uw televisie in, defect geen bezwaar. Velo, Trompstraat 68-69. Telefoon no 5198. Solex - Rap - Puch. Ver koop, service, reparatie. Van Bugnum, Planetenweg 40-44 Telef. 5290. Mooie damesvesten en pull overs. Nieuwe kleuren. C. Lodder, Driehuis. Warme oliebollen, croquet- tcn. salades, patat-frites enz. Zaterdags en zondags de ge hele dag verkrijgbaar, v. d. Poli's Sneibuffet, Tromp straat 94. Telef. 6165. Voordelig T.V. huren! All. gloedn toestellen. Philips, Erres, Grundig, Aristona. 2 jr. huur. 2 jr. voll. onderh. Vanaf 25.p. m. of 6.25 p. w., b.v. Philips 17 TX 291A. Hees Co.. B. Kraay, Stephensonstraat 61. Krediet tot 4000.voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraag gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. Spotprijs!!!! Nieuwe Dual autom 10 pl. wisselaar op voet, 1961, 4 snelh voor aan sluiting op radio. Nw. 172.- voor 80.-. Ook 's av. Tel. 20870. Zuidpolderstr. 56 rd., Haarlem. Koopje!!! Pracht mod. grote merk radio, z.g.a.n., m. druk knoppen, FM enz. Heeft in- geb. Philips pick-up. Nieuw 485.- voor 215.- Ook 's av. Tel. 20870. Zuidpolderstraat 56 rood, Haarlem. Spotkoopje!!! Schitt. mooie en nieuwe gr. super luxe mod. Phil. Bi-Ampli radio- barmeubel, 10 pl. wissel.- comb. '61. iets geh. aparts. Gekost 915.- voor 470.-. Ook 's av. Tel. 20870. Zuid polderstraat 56 rd., Haarlem Spotprijs!!! 2 mooie Philips T.V.'s, 43 cm, z.g.a.n., schitt. beeld, beide met nwe. mod. T.V.-tafel en nwe. antenne enz. en gar 345.-. Ook 's av. Tel. 20870. Zuidpolder straat 56 rood, Haarlem. 2. j. hondjes, gezond door Bonzo, zoeken nieuw tehuis. Prijs 5.p. stuk. Lager straat 52, IJmuiden-Oost. Televisie 198.—!!! 43 cm, met garantie. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. Fasto geiser te koop gevr. Brieven L 8551. Te koop V.W. 1953 Bestel, met ramen, in pr. st. 750.-. Telef. 02560-7815. 'n plastic la bokszak! Te koop 2-pers. opklapbed met ombcuw en bed, in g staat. Rijnstraat 185. HOOFDKANTOOR Tramstraat 60 - Eindhoven - Telefoon 6 39 57 kent geen klassenonderscheid; voor elk lid een gelijkwaardige uitvaart keert geen geldsom uit, doch verzorgt de uitvaart zonder verdere kosten is een landelijke vereniging op coöperatieve grondslag. tracht te zijn een moderne vormgeving van een oud Christelijk ideaal het be graven van overledenen in katholieke gemeenschapszin. Meer dan 500.000 aangeslotenen Knip deze bon uit en zend hem vandaag in open enveloppe (met postzegel van 4 cent) aan D.E.L.A., Tramstraat 60, Eindhoven. Gelieve mij omtrent D.E.L.A. nader in te lichten. Mevr./Mej./Heer Straat Plaats (Akkw. 22) 43 cm vanaf 275.- 53 cm vanaf ƒ498.- 59 cm vanaf695.- Inruil en financiring mogelijk Demonstratie op aanvraag dm- H. J. MAERTENS Jr. Gen. Cronjéstraat 18 - Haarlem Tel. 57900 60033 ne OOfll 30—50 jaar oud, goed gezond, werk lustig, bij middelgroot bedrijf (nabij Haarlem), twee ploegendienst, lange ervaring vereist in dagelijks gereedma ken van maaltijden voor een groot aan tal personen (ca. 500 - 600). Volledige en uitgebreide sollicitaties met opgave van referentie-adressen onder no. IJ 240 aan het bureau van dit blad. Bij 500 gram kaas 26

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 10