Pablo vijfentachtig jaar Houtsneden van Frits Lens velt in Brussel geëxposeerd NIEUWJAARSDAG Alphenaar RYNBENDE'S Stalins verheerlijking in nieuwe Russische roman Amsterdamse werk studenten willen locale radiozender gaan exploiteren Markiezin De Cuevas neemt balletgroep over DONDERDAG 28 DECEMBER 1961 11 een eerlijke 'jonge' jonge Joris Diels valt voor Albert van Dalsum in als „Falstaff' Ida Handel soliste bij het N.Ph.O. De omroepverenigingen contra „Explicator" De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma Kerkelijk nieuws MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN- KIEZEN! ARISTONA groots televisie-programma PABLO CASALS, een der laatste reuzen uit een muzikale epoche die gemarkeerd wordt door namen als Arthur Schnabel, Furtwdngler, Alfred Cortot, Pierre Mon- teux, Wilhelm Backhaus, Arthur Rubin stein, wordt morgen, 29 december, vijfen tachtig jaar. Casals werd geboren in het Catalaanse dorpje Vendrell, waar hij later werd uitgeroepen tot „hijo predilecto"uit verkoren zoon. Hij ontving zijn muziekon- derricht aan de muziekschool van Barce lona en het conservatorium in Madrid. In Barcelona leidde hij enkele jaren later zijn eigen symfonie-orkest, het „Orquestra Pau Casals". De violist Isaac Stern heeft van deze begenadigde cellist gezegd: „Casals doet de adem van de muziek herleven, de grote ideeën die samenhangen met de mo gelijkheid om muziek te maken. Hij is een unieke musicus en een groot mens, een van de meest echte christenen die ik ooit heb ontmoet." TOEN CASALS eens als solist voor een concert was geëngageerd en er één repe titie met het orkest zou zijn, bleken er ook voor de repetitie plaatskaarten te zijn verkocht. Casals week niet van de repe titieroutine af, onderbrak herhaaldelijk het spel voor overleg met de dirigent en toen deze na de repetitie vroeg waarom hij de Bachsuite niet vertolkte die op het pro gramma voor het openbare concert voör- kwam, antwoordde de meester dat hij die voldoende in de vingers had. „Maar het publiek rekent er op," zei de dirigent. Ca sals bedong toen een dubbel honorarium en nadat hem dit was toegezegd speelde hij de cellosuite. Na de repetitie schonk hij het extra bedongen honorarium aan de orkestleden. BIJ ZIJN tachtigste verjaardag werd Ca sals in Parijs gehuldigd. In zijn toespraak sprak de rector-magnificus van de Sorbon- ne, prof. Serrailh over Casals eenvoudige afkomst, de onvergetelijke steun die Pablo van zijn moeder heeft ondervonden, zijn eerste optreden als solist, de vorming van het fameuze trio met de pianist Alfred Cortot en de violist Jacques Thibaud, de veelzijdige activiteit van de meester tot 1936 in Barcelona, de breuk met het va derland na de overwinning van Franco, de weigering in 1945 nog in het openbaar op te treden zolang de democratische mogend heden het bewind van de caudillo zouden blijven erkennen, de zomerfestivals in het plaatsje Prades in de Franse Pyreneeën waar Casals zich als een kluizenaar had teruggetrokken. Casals, die een Stradivarius bespeelt, heeft zijn actie tegen Franco opgegeven om zich geheel in dienst te stellen van de wereldvrede. In 1958 ontvouwde hij aan Hammarskjöld een plan om jaarlijks over de gehele wereld een muzikaal gebed voor de vrede te doen vertolken. In hetzelfde jaar, in oktober, speelde hij in de assem blee van de Verenigde Naties. Onlangs nog gaf hij een concert in het Witte Huis voor president Kennedy. Voor zijn vredes werk viel hem in Washington een enthou siaste huldiging ten deel. CASALS, cellist, dirigent en componist, is eredoctor van de universiteiten te Edin burgh en Barcelona, honorair lid van de Spaanse Academie en heeft talloze andere onderscheidingen ontvangen. Hij woont thans in Puerto Rico met zijn vijfentwin tigjarige Portoricaanse oud-leerlinge Mar- tita Montanez, met wie hij in 1957 in het huwelijk trad. Vorig jaar werd een kerst oratorium van zijn hand, op tekst van Ala- vedra, voor het eerst uitgevoerd. Hij com poneerde onder andere symfonische en koorwerken en kamermuziek. In 1956 ver scheen bij' Albin Michel in Parijs „Con versations avec Pablo Casals" van Casal's vurige vereerder en landgenoot J. Ma. Corredor, dat in onze bladen door Willem Andriessen werd besproken. Hieraan ont lenen wij het volgende: „Degenen, die Ca sals de suites van Bach hooraen spelen, zullen begrijpen dat in dit boek een af zonderlijk hoofdstuk aan de grote Thomas cantor is gewijd. Zijn weergeving verricht te het wonder, dat hij deze, alle uiterlijke aanlokkelijkheden ontberende kunst, heeft opengelegd voor zijn tijdgenoten, dat hij die in alle zuiverheid en eenvoud toegan kelijk heeft gemaakt ook voor hen, die uit het sobere donkerkleurige spel der vier Advertentie White Label dubbele klare f8S5 per literfles exclusief ghs snarende mpziek niet konderwöeifUm of Hendrik IV" on zeer verstaan." Casals heeft gezegd: ..Er is |n Shakespeare s „Hendrik iv op zeer geen sentiment, dat niet door Bacji, hgt or e umverseelste genie,' is* uitgedrukt, benal- t^.. ve de kleinzieligheid, de laagheid, datgene wat een nobele geest verfoeitIk heb de gewoonte te zeggen: Bach is een vulkaan." ALS DERTIENJARIGE jongen ontdekte Casals in een muziekhandel in Barcelona de Zes suites voor violoncel-solo van Bach. Ik wist niets van hun bestaan, evenmin als mijn leraar overigens. Niemand had mij er ooit over gesproken. Deze vondst werd de grote ontdekking van mijn leven, ik was mij onmiddellijk van de uitzonder lijke betekenis bewust. Toen wij thuiskwa men, betastte en liefkoosde ik mijn schat. Opgetogen ging ik de suites studeren, een studie, die nog twaalf jaar werd voortge zet, voordat ik besloot ze in het openbaar te spelen." Casals is in Nederland bevriend geweest met Julius Röntgen, die hij ten on Onder Russische letterkundigen is een fel debat gaande over de jongste roman van de Sovjet-schrijver Kotsjetov getiteld: „Een secretaris van Obkom". In deze ro man houdt de schrijver die reeds lang be schouwd wordt als de leider van de dog matische vleugel in de Russische litterai re wereld, een pleidooi voor „de goede oude tijd van Stalin". Hij laat de hoofd persoon van zijn verhaal, de regionale partijleider Wassili Denissov, zeggen dat hij de persoonsverheerlijking van Stalin niet kan veroordelen. „Ik kan niet oorde len, dat kunnen de partij, het volk, de geschiedenis, maar niet ik alleen. Daar is mijn plaats te gering voor," aldus Denis sov. De woordvoerder van de Kroesjtsjev-ge- zinde vleugel onder de schrijvers, Soerkov, merkt naar aanleiding van deze roman op dat, als de Sovjet-Unie op onvergelijkelijke wijze haar opmars naar het communisme kan versnellen, dit mogelijk is dankzij de veroordeling van de persoonsverheerlij king. Deze veroordeling noemt hij in een artikel in de „Litteratoernaja Gazeta" de enige oriëntatie, die aan een roman de dimensies van de geschiedenis kan geven Soerkov haalt in dit verband uitspraken van Kroesjtsjev aan. Volgens hem raakt Kotsjetov niet de essentiële kwestie. Bo vendien vindt hij de roman slecht geschre ven. Op een dezer dagen te Moskou ge houden schrijverscongres heeft Soerkov de meerderheid van de deelnemers aan zijn zijde gevonden. JAARVERGADERING HAARLEMSE AFDELING N.A.T.U. De Haarlemse afdeling van de Neder landse Amateur Toneel Unie (N.A.T.U.) houdt vrijdag 5 januari haar jaarvergade ring in de studio van „Postaal Genoegen in de Lange Lakenstraat. De agenda ver meldt onder meer de gebruikelijke jaarver slagen van secretaris en penningmeester, enige bestuursmededelingen en het uitrei, ken der gemeentelijke subsidies aan elf Haarlemse toneelverenigingen. Voorts is er een bestuursverkiezing wegens het perio diek aftreden van de heren J. G. Bisen berger (secretaris-pennningmeester) en A Peper (commissaris). Beide functionarissen hebben zich herkiesbaar gesteld. Pablo Casals en zijn 25-jarige echt genote Martita Martinez uit Puerto Rico. besluit contra het Franco-regime heeft hij gezegd: „Ik deed de deuren achter mij dicht. Het was het smartelijkste offer, dat een kunstenaar kan brengen." Welk een vi taliteit dat de meester op hoge leeftijd dit besluit hernomen heeft om een groter ideaal, dat van de wereldvrede te dienen Albert van Dalsum is door een onge steldheid van niet-ernstige aard verhin derd de rol van Sir John Falstaff in de nieuwjaarspremière van de Haagse Come die te spelen. Na gepleegd overleg met hem en met de Engelse regisseur Michael Croft heeft de directie van de Haagse Comedie Joris Diels gevraagd, deze belangrijke rol korte termijn over te nemen. Joris Diels heeft zich daartoe bereid verklaard. De toezegging van deze acteur is dankbaar aanvaard, aangezien door ver plichtingen van de heer Croft elders de première niet kan worden uitgesteld. De rol van Thomas Percy Worcester, waar voor oorspronkelijk Joris Diels op het pro gramma stond, zal worden overgenomen door Paul Steenbergen. „Pas geboren". Het moderne museum in Stockholm is van plan een werk van de Roemeense beeldhouwer Brancusi een 25 cm hoog eivormig stuk marmer op zwart voetstuk aan te kopen voor de som van ongeveer 130.000 gulden. Het stuk, ge naamd „Pas Geboren", is eigendom van j Rolf de Maré, directeur van het Zweedse rechte miskend en vergeten acht. Over zijn Ballet in Parijs, (Van onze correspondent) BRUSSEL Frits Lensvelt is een Ne derlandse graficus, die al sedert een jaar of drie te Brussel woont. Waarom hij er zich, na nogal wat omzwervingen in Frank rijk, in Spanje, in Portugal, heeft geves tigd? Het antwoord van de thans bijna veertigjarige kunstenaar is even verassend als logisch: „Ik bracht op een dag een bezoek aan het prentenkabinet van de Ko ninklijke Bibliotheek te Brussel en daar werd ik zo vriendelijk ontvangen als me eigenlijk nog nooit tevoren was overko men. Dat was één reden. De tweede was dat je overal in Brussel een huis kunt huren, dat heb ik toen maar gedaan. ZO KREEG de Belgische hoofdstad er een Nederlandse kunstenaar bij en ben ik voldoende ingelicht dan is hij de eerste Nederlandse houtsnijder, die er zich na de dood van Tinus van Doorn in de mei dagen van 1940 heeft gevestigd. In de kunsthandel La Proue laat hij thans een ruime oogst van zijn grafisch werk uit de jongste jaren, houtsneden en droge naal den zien en het is een kennismaking, die voor de beschouwer niet anders dan aan genaam en boeiend kan worden genoemd. Lensvelt draagt een naam, die de Neder landse toneelliefhebbers en dan wel voor namelijk die van niet al te jeugdige leef tijd, wel iets zegt. Zijn vader, naar' wie hij is genoemd, was binnenhuisarchitect, architect en ontwerper van decors. In de grote tijd van Willem Royaards heeft hij de decors ontworpen voor Driekoningen avond, voor Gijsbreght van Aemstel, voor Elektra en voor nog vele andere meer of minder klassieke stukken. De ontwerpen voor de kostuums waren dan van zijn vrouw Nell (voor: Petronella) Lensvelt- Bronger. FRITS LENSVELT, de graficus, is in 1922 te Vrouwenpolder, in een befaamd oud huis dat vlak bij Veere stond en dat tijdens de grote overstroming verwoest werd, geboren. Hij noemt zich graficus autodidact, maar hij erkent graag dat hij veel, vooral wat de techniek betreft, heeft geleerd van de houtsnijder en drukker Jo Toeristen (houtsnede) Beide partijen berusten in de uitspraak van het hof De omroepverenigingen zowel als de n.v. Explicator zullen, zo vernemen wij, geen cassatie aantekenen tegen het vonnis d,at het gerechtshof te Arnhem in het ge schil tussen beide partijen heeft gewezen. De omroepverenigingen vroegen een ge rechtelijke uitspraak waarbij de n.v. Ex plicator, uitgeefster van het inmiddels op geheven weekBlad „T.V." verplicht zou worden ingevolge de auteurswet publika- ties van omroepprogramma's in dit blad te staken, daar de omroepverenigingen hierdoor financieel benadeeld zouden wor den. Expliéator" stelde hier tegenover, dat er geen sprake was van ontlening van voor het buitenland bedoelde gegevens over Ne derlandse radioprogramma's, zoals kla gers beweerden. De zaak werd achtereenvolgens behan deld door de rechtbank te Arnhem, het ge rechtshof te Arnhem en de Hoge Raad. De ze laatste verwees de zaak terug naar het gerechtshof. Het hóf wees de eis van de omroepverenigingen tenslotte af en ver oordeelde partijen in de wederzijdse kos ten van het geding. Het hof overwoog hierbij ondermeer, dat de buitenland-programma's op schrift wor den gesteld door de rechtspersoonlijkheid bezittende stichting „Centraal Bureau voor de Omroep in Nederland", dat dus als rechthebbende op de eventuele auteurs-1 (J OVlCertzender KriteVlOïl rechten moet worden beschouwd, en niet de omroepverenigingen. Als auteurrechte- ongeveer een jaar van voorberei- liik beschermde geschriften van de om- roepverenigingen zouden slechts gelden de dingen heeft de in Amsterdam gevestig- gestencilde ontwerpprogramma's de voor- de „Stichting Onderlinge Studenten programma's, die drie weken voor de dag Steun" bij de minister van O., K. en W, van uitzending aan het Centraal Bureau i di d het ver. voor de Omroep worden toegezonden. h Voorts meende hef hof, dat de kennis krijgen van een concessie tot het exploi van de vaste schabionen van de uitzendin- teren van een plaatselijk radiostation on gen, hetzij door „luisterspeurzin" hetzij uit der de naam „Concertzender Kriterion", vroegere gidsen, door iedereen kan wor- me); ajs p]aa(-s van vestiging Amsterdam, den verworven en dus als van algemene I bekendheid kan worden beschouwd, waar- De opzet is een zender uitgerust met door men programma's kan vaststellen frequentie-modulatie apparatuur, die de die overeenkomen met het programma, bewoners van de hoofdstad en van de De partijen hebben geen gronden gevon- rand„emeenten kan bereiken. Het pro den om tegen dit vonnis cassatie aan te i tekenen. gramma zal bestaan uit „serieuze mu ziek, nieuwsberichten en reclamebood en. De zender zal 24 uur per dag in de lucht zijn. De stichting acht zich in staat, een half jaar na het verkrijgen van Dinsdag 2 januari zal het vijfde dins- I de concessie met de uitzendingen te be- dagconcert van het N.Ph.O. plaats hebben ginnen. Het concert, dat onder leiding staat van Henri Arends, wordt geopend met Ouver- Voor het muziekprogramma denkt men ture „Die verkaufte Braut" van Smetana. aan originele jazz, volksmuziek en eigen- hierna wordt „De wonderbaarlijke manda- tijdse symfonische muziek. De stichting rijn" van Bartók uitgevoerd. Het concert stelt zich voor regelmatig gerichte pro- wordt besloten met het Vioolconcert van gramma's uit te zenden, o.a. ten behoeve Brahms, waaraan de bekende violiste Ida van de employé's van de continubedrijven Handel solistische medewerking verleent, en de Amsterdamse scholieren. Maande lijks zal een programma-overzicht worden Ida Handel werd in 1923 in Polen ge- gepubliceerd. In denieuwsuitzendingen zul- boren. Reeds op haar 3e jaar begon zij ierl) volgens de plannen, naast een over- viool te spelen. Haar talent werd ontdekt zicht van de voornaamste internationale en toen zij tot ieders verbazing een wijsje op nationale gebeurtenissen, vooral onderwer- de viool van haar zusje speelde. Haar va- pen van plaatselijke aard worden -opgeno- der liet haar toen voorspelen bij een be- men. De reclameboodschappen moeten vol kend violist en diens oordeel was zodanig doen aan eisen van goede smaak. Deze dat haar vader besloot zijn eigen carrière boodschappen zullen op zodanige wijze als schilder op te geven en zich voortaan aan worden uitgezonden, dat hierdoor de een de ontplooiing van het talent van zijn doch- heid van de programma's nooit wordt ge- ter te wijden. Ida Handel begon haar stu- schaad en dienen om de geldmiddelen te die aan het Conservatorium te Warschau verschaffen voor het gedurende 24 uur per waar zij opmerkelijke vorderingen maak- dag en 7 dagen per week in bedrijf houden te. Zij studeerde tevens bij Szymon Gold- van de zender, berg te Warschau, Toman Totenberg te De „Stichting Onderlinge Studenten .Parijs en Carl Flesch te Parijs en Londen Steun" is onmiddellijk na de bevrijding Zij trad op in alle landen van Europa, in opgericht. Zij heeft ten doel studenten van Noord Amerika en Canada en maakte een de Amsterdamse universiteiten, die zelf tournee door het Nabije Oosten. hun studie moeten bekostigen, hiertoe op verantwoorde wijze in staat te stellen. Aangezien haar huidige objecten, te we- I ten het bioscooptheater Kriterion, een schouwburgzaaltje en een benzinestation, niet voldoende plaatsingsmogelijkheden bieden, heeft de stichting naar nieuwe mo- gelijkheden gezocht. (Van onze correspondent) PARIJS Aan de onzekerheid over I het voortbestaan van de grootste particu- Bezaan, die te Putten op de Veluwe heeft liere balletgroep ter wereld schijnt nu een geleefd en gewerkt. gelukkig einde te zijn gekomen. De Ame rikaanse weduwe van de Spaanse markies Zijn houtsneden zijn wel met één woord jje Cuevas, die wel 's werelds laatste te karakteriseren: stoer. Er valt zeker eni- (Jansmecenas werd genoemd, heeft zich ge invloed van de expressionistische Duit- j)erei^ verklaard het levenswerk van haar sers te onderkennen en zeker ook van de man verder voor haar rekening te zullen Vlamingen. Lensvelt ziet en beeldt „groot j,iijVen nemen. hij legt zich bewust toe op het maken van j-jg markjezjn js een (jer voornaamste erf- hetgeen hij noemt: muurgrafiek, die moet genamen van wijlen John D. Rockefeller, worden gezien in het kader van de mo- gen neef van (je markies, Raimondo Lar- derne binnenhuisarchitectuur. Voorstudies rajn> zaj artistieke leiding over de maakt hij niet; hij snijdt direct in het „roep jn handen blijven houden. Momen hout. Vandaar, zoals hij eerlijk toegeeft, jeej freecj^ he^ ballet in Kopenhagen op dat hij nog wel eens mis snijdt, zodat zijn me^ Tjaikofsky's „Schone Slaapster", dat studies eigenlijk geen tekeningen zijn maar vervoigens jn Engeland en in Zwitserland houtsneden.. zaj Wor(jen opgevoerd, In de toekomst zal het ballet ook optreden c ider de vlag van LENSVELT HOUDT zich aan de uiter- de markiezin De Cuevas. lijke verschijningsvorm der dingen en wanneer men dat van een huotsnijder kan I Vocalistencursus. Onder auspiciën van zeggen, daarop „borduurt" hij voort. Er is de Stichting 's-Hertogenbosch Muziek- een blad van lang, smal formaat, een stad die reeds sinds 1954 jaarlijks net riviergezicht dat boeit door de openheid Internationale Vocalistenconcours organi van het watergezicht en door de ver- seert zal van 1 tot en met 15 juli op het scheidenheid van de schepen, die stuk voor landgoed Huize Bergen te Vught een in- stuk aan hun vorm zijn te herkennen, ternationale zomercursus voor vocalisten Maar er zijn ook bladen als toeristen of worden gehouden. Deze cursus, voor be dorpsfanfare, waarin Lensvelt zijn eigen roeps-zangers en -zangeressen tot 40 jaar, interpretatie van de mensen heeft gege- omvat de interpretatie van opera, ora- ven en waar hij verder van hun vorm ver- I torium en lied. Als docenten zijn aange- wijderd is geraakt dan van die der sche- trokken Herman Schey, Amsterdam (ora- pen Nog verder ging hij in dijkwerkers torium en lied), Julius Patzak, Wenen en in de wielrijders op een zesdaagse baan. (opera), en prof. dr. Georg Hartmann, Zelf oordeelt hij dat hij München (opera-regie), daar wel aan zijn limiet Hedenavond presenteert de KRO- televisie Nacht op Zee" onder regie van Fritz Butzelaar. Op de bijgaande foto welke tijdens een repetitie werd genomen zien we v.l.n.r. rond de tafel Willy Frenkél, Ab Abspoel, Leo de Hartog, Bob Goedhart, Manon Alving, Louis Borel, Louis van der Steen, Elisabeth Versluys en (midden voor, met rug naar camera) Lucas Wensing. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM A A NKOHD/G/NGEN en BESCHOUW/ft GEN PRIJS VOOR NIEUWSLEZER. De Zweedse academie heeft een buiten gewone prijs van tweeduizend kronen toe gewezen aan mevrouw Ingrid Bergloef voor haar voorbeeldige prestatie als nieuwslezer voor de Zweedse radio. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Viool en piano. 11.40 Orgelspel. AVBO: 12.00 Lichte muziek. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kamermuziek. 14.30 Boekbespr. voor de kinderen. 14.50 Dubbel- kwartet. 15.05 Muzikale biografie. VARA: 16.00 Muzikale lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Kinder koor. VPRO: 19 30 Spirituals en gospelsongs. 19.50 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Batig saldo: terugblik op enkele uitzendingen. VARA: 21.00 Lichte muziek. 21.30 Gram. 22.00 Instr. trio. 22.15 Buitenlands weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Het kerstrapport (II), lezing. 22.50 Avond overdenking. VARA: 23.00 Soc. nieuws in Espe ranto. 23.10 Gevar. progr. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Klarinet en piano. 11,15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Amus.- muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Koor zang. 12.53 Grant, of. act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.05 Voor de jeugd. 14.25 Vocaal ens. 14.45 Gram. 15.30 Gram. 15.45 Lichte muz. 16 15 Het snoeien van vruchtbomen, praatje. 16.30 Oude muz. 17.00 Voordracht. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Fanfare orkest. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Suriname en de Nederlandse Antillen in 1961, door Z.E. H. A. Korthals, vice-minister-president. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gees telijke liederen 20.15 Gevar. progr. 21.20 Instr. septet. 21.40 Gram. 22.00 Orgelconc. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Concert- gebouw-orkest en solist. 23.35 Gram. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gram. 12:30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 14.00 Ork.concert. 15.05 Zangrecital. 15.30 Gram. 16.00 Beursberichten. 16.05 Ork.conc. 17.00 Nieuws. 17.15 Gram. 18.00 Vlaamse liederen. 18.10 Voordr. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Kamermuz. 21.00 De zeven kunsten. 21.15 Gewijde muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.5523.00 Nws. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 In woord en beeld. 20.40 Kunstkron. 21.10—22.50 Nacht op zee, TV-spel. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weerber. AVRO: 20.20 Maandelijkse TV-kroniek. 21.00 Speelfilms (frag menten). 21.3022.15 Gevarieerd programma. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kootwijkerbroek dr. A. van den End te Hoogeveen te 't Harde T. Langerak te Vinkeveen. Aangenomen de benoeming tot jeugd- predikant bij de rijksobservatiehuizen voor jongens te Amersfoort en te Zeist ds. W. Willemse te Hilversum. Beroepen te Ermelo (4de pred.pl.) T. Lan gerak te Vinkeveen. Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar Enschede-West P. N. Ribbers te Noordscheschut. Bedankt voor Broek op Langendijk W. Steenbergen te Meppel voor Schiedam en voor Rotterdam-West J. C. van Ravens- waaij te 's-Graventfage-Scheveningen. van het niet-figuratieve is gekomen. Maar wie weet? In ieder geval is zijn abstrahering knap, gemotiveerd en zij geeft blijk van een gevoel I voor humor, dat nu een- I maal helaas zeldzaam is in de hedendaagse kunst. Technisch heeft I hij het drukken met een of meer blokken onder de knie. Dat laten onder andere een in heldere, primaire tinten gehou den boeket en een Spaans landschap in 21 tinten (waarbij een diep bruin-rood overheerst) zien. Het is alles bij el kaar genoeg om deze eerlijke, mannelijke kunst te waarderen en verwachtingen van Lensvelt's ontwikkeling te hebben. Advertentie 12.15-1.25uur Eurovisto:Nieuwjaarsconcert Wiener Philharmoniker 1.30 -2.15uurEurovisie:Ski-reportage uit Garmisch-Partenkirchen 2.15 uur Voetbal-reportage HFC-0ud Internationals 8.10-1l.00uur Eurovisie: Hoffmanns vertellingen

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11