0 Wat een ontdekking IllSèM Katanga-missie in Leopoldstad Smoezelige dag 7 Wereldnieuws^ HOORTOESTELLEN J k Van dag tot dag Zakelijk blijven Kennedy moet zich nog enige tijd ontzien Felle koude brengt honger en dood in India en Turkije Britse paraatheid in Nabije Oosten wordt nu voldoende geacht Y Niet langer zoeken! Gold Starl'n goede Amerikaan King Size lekker! Negentig cent! Wie GOLD STAR pookt heeft (Op de ^^Praatótozl DONDERDAG 28 DECEMBER 1961 3 Britse koningin-moeder in juni naar Canada Indonesië heeft nu bijna 96 miljoen inwoners BONTEKOE - Heemstede - Spoorplein 4 Laotische conservatieven voeren starre politiek i Florls Flaneur NAAIMACHINES electr. in koffer 225.- Het is langzamerhand wel genoegzaam bekend, dat het met een der objecten van onze nationale trots niet goed gaat. De KLM, met haar roemruchte verleden, met haar ongetwijfeld grootse prestaties in de vliegerij, is bij uitstek de drager van Ne derlands vlagvertoon over de wereld en heeft als zodanig een belangrijke functie. Maar een luchtvaartmaatschappij is een onderneming zoals iedere andere. Zij moet winst maken. Er kan eens een slecht jaar tussendoor lopen, doch het is dan wel ge wenst dat de naaste toekomst weer betere perspectieven biedt. Is de kans daarop klein (het maken van juiste prognoses voor het economisch leven is niet eenvou dig), dan zal men zich er serieus over moeten beraden welke stappen men gaat nemen. Dat kunnen heel vérgaande en heel moeilijke stappen zijn. Maar één ding moet bij dit soort overwegingen achter wege blijven en dat is een meer door sen timenten dan door nuchter zakelijk over leg ingegeven standpunt. Als de mogelijkheid tot werkelijke inter nationale samenwerking in de burger luchtvaart voorlopig nog een schone droom is en als wat zeker is de overgang op supersonische straalvliegtui gen over enkele jaren de huidige moeilijk heden nog eens in versterkte vorm zal doen terugkomen, dan moet men zich la ten confronteren met de pijnlijke vraag, of de KLM de regeringssteun van waar schijnlijk honderden miljoenen guldens in de komende jaren waard is om het hoofd boven water te houden. De problemen van de burgerluchtvaart zullen ook in de Staten-Generaal binnen kort wel ter sprake komen. Men mag ho pen, dat aan de minister van Verkeer een duidelijke uiteenzetting zal worden gevraagd over de toekomstmogelijkheden van de KLM en haar huidige positie. Daarbij zou niet alleen afgegaan moeten worden op wat de KLM zelf daarover ver kondigt, niet omdat wij de KLM-directie niet vertrouwen, maar omdat de leiding van een bedrijf de situatie nu,eenmaal anders ziet dan een objectieve, deskundi ge buitenstaander. Dan zal een beslissing moeten worden genomen op feitelijke gronden en niet om emotionele redenen. Op den duur redt men daar immers geen onderneming mee. Het is tragisch dat de KLM, voor een ge deelte buiten haar schuld, in deze moei lijke situatie is gekomen, maar zoiets komt meer voor en andere bedrijven kun nen niet zo gemakkelijk een beroep op de overheidssteun doen. Nogmaals, alleert economische maatsta ven mogen gelden. Dan zijn de vragen dié zich voordoen: Kan en mag een klein land zich de luxe van een dergelijke on derneming permitteren als deze niet ren deert; is er kans op internationale samen werking en hoe lang zal het duren voor deze een feit is; hoeveel geld zal aan steun moeten worden verstrekt in de tus senliggende periode (ter dekking van het tekort van dit jaar al ongeveer 100 mil joen)? Als op deze vragen een voor alle par tijen bevredigend antwoord kan worden gegeven, dan zal men op het punt van de internationale samenwerking vooral in de richting van de Airunion hebben gedacht. Het ligt immers voor de hand, dat de luchtvaart zich in E.E.G.-verband zal moeten organiseren. Dit is dan weer niet alleen economisch van groot belang, maar kan ook bijdragen tot een waarlijk Euro pees vlagvertoon. PALM BEACH (Florida) (Reuter) De perschef van het Witte Huis, Pierre Salin ger, heeft gezegd dat de New Yorkse spe cialist dr. Preston Wade woensdag presi dent Kennedy's rug, die begin dit jaar tij dens een bezoek aan Canada werd gewond, heeft onderzocht. Hoewel Wade vooruit gang heeft geconstateerd, zal het nog en kele maanden duren voor de president zich lichamelijke inspanningen kan ver oorloven. President Kennedy verkeert ver der in uitstekende gezondheid en is volle dig in staat zijn plichten waar te nemen, aldus Salinger. Woensdag heeft de president een bezoek gebracht aan zijn vader, Joseph P. Kenne dy, die na een beroerte in het ziekenhuis is opgenomen en nu een lichte longontste king heeft gekregen. LONDEN (UPI) De Britse koningin moeder Elizabeth, zal gedurende de eer ste helft van juni een bezoek van onge veer tien dagen aan Canada brengen. Zij zal in Montreal de viering van de hon derdste verjaardag van de „zwarte wacht (het Royal Highland regiment) bijwonen. Zij is bevelvoerend kolonel van dit regi ment. DJAKARTA (AFP) In een bekendma king van de Indonesische regering is mee gedeeld, dat Indonesië 95.889.000 inwoners heeft. Deze cijfers zijn gebaseerd op voor lopige gegevens-van de onlangs gehouden volkstelling, de eerste in de republiek Met dit aantal inwoners is Indonesië geko men op de vijfde plaats in de rij van landen met de grootste bevolking, achter China, India, de Sovjet-Unie en de Verenig- de Staten. De bekendmaking schat de aan was van de Indonesische bevolking op 2,, percent per jaar. Java en Madoera zijn met gezamenlijk 62,7 miljoen inwoners, de dichtstbevolkte eilanden van de republiek, NEW DELHI (UPI) In een voor deze streken zonder weerga zijnde koudegolf, zijn tijdens de afgelopen acht dagen in het noordelijk deel van India naar schatting 280 mensen doodgevroren. In de staat Bi- har bezweken 105 mensen. Honderd doden zijn gemeld in de stad Kanpoer en nog eens dertig in de stad Allahabad. In Pat- na, de hoofdstad van Bihar, vroren twee kinderen dood in de armen van hun moe der, toen de vrouw op een bus stond te wachten om naar haar dorp terug te keren. De moeder raakte bewusteloos en is in een ziekenhuis opgenomen. Ongeveer 3500 stuks vee zijn eveneens dood gevroren. Een kwart van de Turkse bevolking lijdt voorts honger. In het oosten van het land heerst een ernstig tekort aan graan en meel, cjie de basis vormen van het volks- voedsel. Door de onverwachte inval van de strenge winter, die gepaard gaat met zware sneeuwval, kan men de steden en dorpen in dit gebied niet bevoorraden. Zelfs in Florida Een kleine sneeuwstorm is woensdag gevolgd door een koudegolf die een groot deel van het middenwesten der Verenig de Staten polaire lucht bracht. Nieuwe sneeuwval bedekte gisteren de toch al dik ke sneeuwlaag, in dit gebied met. een laag verse sneeuw van tien centimeter over een oppervlakte die zich uitstrekte van Zuid- Illinois tot Zuid-Michigan, West-New York en Pennsylvania. De koudegolf deed het kwik tot negentien graden onder nul dalen. Zelfs in Florida huiverde men van de kou de. LONDEN Engeland is gereed om elke noodtoestand in het Nabije Oosten het hoofd te bieden. De Britse regering verklaarde dit gisteravond toen zes oor logsschepen zich op weg bevonden naar Aden om een Iraakse aanval op Koeweit aan de Perzische Golf te voorkomen. Te gelijkertijd zijn tweehonderd functionaris sen van het transportcommando van de Royal Air Force, die gedurende Kerst mis werden gealarmeerd, met een ge heime bestemming uit Engeland vertrok ken. Zij zullen waarschijnlijk in het Na bije Oosten worden gelegerd, om de even tuele overbrenging van de zogenaamde Britse strategische reserve voor te be reiden. Harold Watkinson, de Britse mi nister van Defensie, heeft zijn vakantie onderbroken en is naar Londen terugge keerd. Officieel wordt echter verklaard dat op dit ogenblik geen verdere maatrege- Advertentie GS 2061 len behoeven te worden genomen, daar het opperbevel thans in voldoende staat van paraatheid verkeert. Londen hoopt, dat de genomen maatregelen een uitbar sting zullen voorkomen. Volgens sommige berichten zijn Enge- lands voorzorgen veroorzaakt door een vals alarm. De regering handelde op grond van inlichtingen uit niet nader ge noemde bronnen. Daarbij kwam ook nog dat Kassem even voor Kerstmis nieuwe dreigementen aan het adres van Koeweit had geuit. Advertentie DE NIEUWSTE TYPEN uit voorraad leverbaar AUDIUM - SIEMENS - WIDEX - OTICON - PHILIPS QUALITONE e.a. (zijstraat van de Leidsevaartweg) Bus 3, halte station Heemstede Telefoon 38099 LEOPOLDSTAD (VPI) In Leopold stad is gisteren de negen man tellende delegatie van Katangese parlementsleden uit Elisabethstad aangekomen. De Katan- gezen werden hartelijk begroet door de senaatsvoorzitter, Joseph Komoriko. „Welkom in Leopoldstad", zei hij. „Wij hopen dat u gelukkig met ons zult sa menwerken". De Katangezen zouden van daag een parlementszitting bijwonen. Katangese gendarmes hebben woensdag intussen bij verschillende gelegenheden zeven Zweedse UNO-soldaten en een jeep van de Volkenorganisatie buitgemaakt, on danks het bestand. De UNO-woordvoerder in Elisabethstad George Ivan-Smith, noemde de incidenten ernstige provocaties, waarop de UNO evenwel met terughoudendheid zou reage ren, om de Katangezen de kans te geven de Zweden in vrijheid te stellen. Er zijn nu in totaal 21 UNO-militairen in Katan gese gevangenschap. De leiders van de Belgische gemeen schap in Elisabetstad hebben voorts be sloten de Belgische regering voor te stellen om de bevelhebber van de Goerkha troepen der UNO., kolonel S. Maitra, te onderscheiden voor zijn „menslievende diensten aan de burgerbevolking, bewe zen tijdens de onlangs geleverde gevech ten". VIENTIANE (UPI) De pro-westerse conservatieve premier van Laos, prins Boen Oem, heeft woensdag verklaard dat hij het nut er niet van inziet om opnieuw een bijeenkomst van de drie prinsen te houden. Hij legde deze verklaring af nadat de neutralistische prins, Soevanna Phoema en de leider, van de Pathet Lao-beweging prins Soevvanoevong, hem een „beleefd heidsbezoek" van een half uur hadden ge bracht. Hij voegde hieraan toe: „Ik heb de prinsen niets meer te zeggen. Het nut •■■•n een nieuwe bijeenkomst zie ik niet in." De Eerste Kerstdag heeft de wijding en de kreukeloosheid van een echte, plechtige feeste lijkheid, maar de Tweede is een landerig aanhangsel. Er zouden nooit twee kerstdagen moeten zijn. Die Tweede zal er indertijd wel aangehaakt zijn door iemand die er niet genoeg van kon krijgen. Hij heeft reuk noch smaak, hij is een dag waarin de plooien en vegen van een gebruikt tafellaken zitten. Zoals de Eerste Dag stijfgestreken en glad uit de kast komt, zo komt de Tweede gekreukt en smoezelig uit de wasmand. Die Tweede wordt dan ook gebruikt voor dingen, die niets meer met het kerstfeest te maken hebben. Voor het op lossen van puzzels of voor verlovingen, waarbij die laat ste vaak een tegendeel van het eerste vormen. Van de meeste verlovingen op Tweede Kerstdag of Tweede Paasdag hoort men nóóit meer iets. Er zijn uitzonderingen, uiteraard, maar het lijkt er toch veel op dat sommigen die verlo vingsfeesten uit louter ver veling op stapel zetten, om dan na de feestdagen net te doen alsof er niets gebeurd is. Wie desalniettemin op deze laatste Kerst in het verlo- vingsavontuur is getreden, moge bedenken dat hij of zij wellicht tot de uitzonderingen behoort. Veertien jaar geleden heb ik mij schromelijk vergist. Er was toen een niets belovende verloving op Tweede Kerst dag, die echter alle denkbare gevolgen heeft gehad. Die twee zijn getrouwd, hebben kinderen gekregen en alles is in de beste voegen gebleven. Ik herinner mij, dat ik er niets van verwacht had. Zij was piepjong, nauwelijks het gymnasium ontsprongen, hij was enkele jaren langer op de wereld en had in die betrek kelijk korte periode kans ge zien leraar Nederlands te worden. Hun romance was een voorbeeld van kernachtig heid en misverstand. Kern achtigheid en misverstand zijn blijkbaar twee elementen voor een hecht, bestendig hu welijksgeluk. Zij zat op de voorste bank in de hoogste klas, hij maakte zijn debuut als vers leraart je Nederlandsje. Hij stond met trillende knieën voor een klein woud van stralende bakvissen, die zich openlijk gelukkig prezen zo'n jonge leraar te hebben gevangen. Hij las het resultaat van de eerste, onder zijn bewind in- eengefratste opstellen der jongedames voor, met een kor te omschrijving der gebreken. Tot de meermin op de eerste bank zei hij streng: „Jouw opstel verraadt een zeer ge brekkige Nederlandse taal schat". „Ik hoop dat het beter wordt, lieveling", zei de veelbeloven de negentien-ager en zo vier den ze dus op de eerstkomen de Tweede Kerstdag hun ver loving. Dat is nu al veertien jaar geleden en afgelopen Tweede Kerstdag hielden ze receptie vanwege hun twaalfeneen halfjarige echtverbintenis. Ze hebben die twaalf en één half jaar niet met knopen tellen doorgebracht, want hun zes kinderen, een uitgebalan ceerde xylofoon vormend, vier den het feest opgewekt en op gedoft mee. Zij stonden met naam en toenaam op de uit nodigingskaart, in een net rijtje onder vader en moeder: Kees, Klaas, Karei, Josefien, Gon en Pimmetje. De hoogste toon van de xylofoon was dus een héél kleintje-een kerel tje als een zilveren belletje, nog net op het nippertje in het laatste half jaar tegen de oever van het leven opgeklau terd en parmantig de onaan getaste verbintenis tussen le raar en taalschat vertolkend. Het was een grootse recep tie. Ze hadden een weids restau rant tegen de duinrand afge huurd, en op de trappen naar de voordeur lag een rode loper. Het gebouw was omkranst door ontelbare auto's, waar tussen ik nauwelijks een plaatsje kon vinden. Het was receptie-spitsuur. In de hal stond een buigend jongmens met een boek en een ballpoint, onleesbare krabbels verzamelend met een onduidelijk doel. De staart van de feliciterende file lag ge klemd tussen de dubbele deuren naar een grote zaal, waaruit een brobbelend feest gedruis naar buiten stroomde. Opeens klonk een hoge gil, alsof er een tandarts aan spoedgevallen bezig was, doch later bleek dat Pimmetje on der omvallende bloemstukken was bedolven. Ik sloot mij aan bij de file en was vlak daarop al lang niet meer de laatste. Wij vor derden ongeveer een halve meter per kwartier. Om mij heen was een wiegend woud van zwarte mannen en bloem rijke dames, die om beurten de hoop uitspraken spoedig het bruidspaar in zicht te zul len krijgen, niet zozeer uit ver langen naar dat zicht dan wel omdat thuis de kerstgans op een laag pitje stond. Eenmaal binnen de dubbele deuren, kwam er een troost in de vorm van een gerokte kelner met een blad, die de schuife lende schare voor uitdrogen behoedde. Wij namen er alle maal een, ofschoon dat eigen lijk niet hoort. Men moet im mers eerst feliciteren en daar na drinken. De file rekte de halzen, doch trok die li chaamsdelen dan weer mis troostig in. We waren nog té ver. Om mij heen klonk op gedempte tonen meermalen het korte, verbluffende ver haal van de bliksemsnelle ro mance, die de beide feeste lingen bijeen had gebracht. Er was een meneer, die het ver haal aan zijn vrouw vertelde, na het zelf nu pas voor het eerst te hebben gehoord. Hij zei: „En toen zei hij als jonge leraar tegen zijn leerlinge op de eerste bank, je hebt te wei nig kennis van de Nederlandse taal, zei hij, en toen zei zij, dat is jammer, lieveling. En toen was het beklonken". De omvangrijke, boezembloese- mende vrouw keek zeer ver baasd en informeerde waarom zij „lieveling" zei. „Omdat hij schat zei", zei de man verkla rend. „Dat zei je niet dat hij dat zei", zei de vrouw toen, lichtelijk verontwaardigd. We waren intussen weer een halve meter verder en de kel ner kwam opnieuw. We namen er weer allemaal een, want het was warm in de zaal. Een oorverdovend gekrijs uit de verte verraadde, dat het bloemstuk op Pimmetje dit maal van ongewone omvang was geweest. Zeker van de hele school. De kelner kwam opnieuw, we deden weer mee. Achter mij klonk een voor zichtig gegrinnik en een don kere stem zei: „Als we niet opschieten, zijn ze dertien jaar getrouwd". En een vrouwe- stem voegde er met een deftig hikje aan toe: „Dan moeten ze nog een naampje bijschrij ven op de kaart". Ik verdiepte mij in dit won derlijke vraagstuk, dat ten slotte alleen maar een heel ondeugende opmerking bleek te zijn geweest. De kelner kwam weer langs, en we lieten hem niet teleurgesteld heen gaan De file werd steeds be- wegelijker. De stijve mannen in het zwart wiegden heen en weer, en de kleurrijke boe zempartijen leken een corso, dat zich over ongelijk terrein beweegt. Rechts vóór mij be gon iemand te neuriën. Het was een frivool wijsje, dat dadelijk instemming vond. Een gezette dame naast mij hief haar ellebogen op tot haar schouders en deed alsof ze dirigeerde, terwijl ze mij veel belovend aankeek. Ik beloofde niets. De kelner kwam weer langs en hij riep om assistentie. De file zong nu uit volle borst, het was een lied dat ging over de vraag wie zoveel ping ping had en het was aardig getoonzet, zodat het zich vlot liet lallen. De gezette dame naast mij beklaagde zich met stralende ogen over het feit, dat ze niet meer wist of haar man achter dan wel voor in de file zat, waarop zij door vele medestanders getroost werd met de mededeling, dat de finish opheldering zou brengen. „Misschien is hij al naar huis", zei de dame hoopvol. Doch voordat de kelner langs kwam had de afwezige zich al gemeld. Hij had „effies weg- gemotte". Deze onthulling werkte ver ontrustend op de file. De kel ner had deze keer weinig suc ces. Ik zag benauwde gezich ten om mij heen, die de om geving afzochten naar onop vallende deuren. „As je deruit gaat, kom je der niet meer in", waarschuw de een schelle stem ver achter me. Daar kon ze wel eens ge lijk in hebben. Doorzetten maar, volhouden, met doods verachting naar het bruids paar streven. Gauw een handje geven en dan op een holletje. De kelner kwam nog ontel bare malen langs en ik weet niet meer, of ik het bruidspaar dan wel de eigenaars van het restaurant mijn gelukwensen heb aangeboden. Ik herinner me dat iemand zei: „Kerel, kerel, je ziet er tien jaar jon ger uit dan vijf jaar geleden", en dat moet wel tegen de bruidegom zijn geweest. Op weg naar huis heb ik gepro beerd uit te rekenen, hoe oud die bruidegom er dan wel moet hebben uitgezien, maar ik verviel in breuken en gaf het toen maar op. Toen ik glijdend over de rode loper buiten kwam, was een klein, smerig jongetje be zig alle autobanden leeg te laten lopen. Dat moet beslist Pimmetje geweest zijn het kereltje als een zilveren bel letje, de hoogste toon van de xylofoon. Neen. De Tweede Kerstdag is mijn favoriet niet. Het is een onbruikbaar, smoezelig aanhangsel van een onkreuk baar gestreken en gesteven feest. Maar ik ben toch blij dat dat huwelijk het uitge houden heeft. Of zou die re ceptie misschien toch nog dodelijk zijn geweest?. Ik hoop dat ze Pimmetje vandaag nog hebben teruggevonden in de duinen Advertenties lezen HET IS VANDAAG niet de eerste keer dat ik zeg dat het lezen van de adverten ties in de krant, wat mij betreft, een der doeltreffendste escape-middelen is, die ik ken. Alle advertenties, met uitzonde ring van de zwart-omrande familie-annon ces, toveren u het beste, het mooiste, het smakelijkste, het nuttigste en het verlei delijkste ter wereld voor ogen en anders dan in de wereld, die ons tot deze vlucht aanzet, is iedereen die met deze adver tenties zijn waar aanprijst, van de 'liefste bedoeling jegens al zijn medemensen be zield. De foto's en de tekeningen, die deze adver tentiepagina's sieren, tonen ons alleen maar vrolijke mensen: schattige vrouwen en sierlijke heren. Het is er één lach. dl lach, er heerst geen enkele wantoestand, het is alles welgemanierdheid en blij van zin: pa is blij om wat moe 'm aandoet en moe is zielsgelukkig met de attenties die paps haar onophoudelijk bewijst; beelderi ge meisjes vormen een gemakkelijke prooi voor de liefde van welgebouwde knapen, al was het alleen maar om het haar water dat hij gebruikt en het soort over hemd dat hij draagt. Kortom, het is een verrukkelijke wereld, waarin ik binnen treed, wanneer ik die van de redactionele pagina's verlaat. Zo ben ik gisteren op reis gegaan naar de zaligste plaatsen op aarde per vlieg tuig met sjampanje en ontvroren haute cuisine en per boot met een horde van slanke dames, die op ski's op mij juist op m ij stonden te wachten, opdat ik hen bedwelmen zou met mijn élêgance en de geur van mijn aftershave. Geen reisbureau, geen boot en geen vliegtuig dat mij niet tegen een belache lijk voordelige prijs wilde brengen naar zonnige, zuidelijke stranden of sprookjes achtige wintersportoorden met dolle pret, casino's met iedere drie minuten kans op een fraai fortuin, naar besneeuwde wou den, zonnige terrassen en hotels met alles dat mijn gemak kan dienen. Ik ben wijs en ervaren genoeg om te weten dat ik. zulke reizen het allerbest, autour de ma chambre, via de adverten tiepagina's kan maken, omdat deze erva ring mij geleerd heeft dat ski-dames, in dien zij al staan te wachten, dit niet op mij doen en dat de werkelijkheid, hoe heerlijk ook, nooit zo vlekkeloos lichtblauw is als de droomtoestand die door de opti mistische h.h. tekstschrijvers wordt opge wekt. Een goede kennis van mij, die voor zijn kerstreis naar het zonnige zuiden een keus wilde maken tussen drie scheepvaartlijnen koos die op welker propagandafolder een plaatje stond van een jongedochter with all the trimmings, die uitnodigend, om niet te zeggen uitdagend aan de rand van het zwembad op het achterdek stond. Toen hij op de boot kwam bleek hem dat verreweg het grootste gedeelte der passagiers be stond uit honderd paters die naar hun mis siegebieden in Afrika gingen, een echt paar dat, vanwege zijn diamanten bruiloft een reisje ging maken en zesentwintig werknemers van een oliemaatschappij. Die juffrouw was er niet. Al deze- ervaringen hebben mij geleerd dat men beter per advertentie reizen kan dan per wat ook. De werkelijkheid haalt dikwijls niet bij het voorgetoverde. Er zijn dames die voor geen enkel haarwater het rechte, brede pad der deugd verlaten. Zelfs niet voor het overhemd dat hen in de advertentie doet bezwijmen van verlangen. Advertentie GROTE HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM Breuk volledig. Het koninkrijk Jemen heeft besloten zijn diplomatieke betrek kingen met Egypte te verbreken, zo is vanochtend bekendgemaakt. Dinsdag avond werd door de Egyptische minis ter van staat meegedeeld, dat Egypte de unie met Jemen zou verbreken. De minister verklaarde hierbij, dat Egypte tot het inzicht was gekomen, dat deze unie geen geschikt instrument was om de Arabische zaak te dienen. Vliegende schotel. Het project „vliegende schotel" van het Amerikaanse leger en de luchtmacht zal in het nieuwe jaar niet verder worden uitgevoerd. De toe gewezen gelden zullen dan zijn opge bruikt en men zal niet om nieuwe toe wijzingen vragen. De laagvliegende schotel zou worden gebruikt voor het overbrengen van militairen over rivie ren en oneffen terreinen. Haan doodt man. De scheidsrechter bij een hanengevecht in een Philippijnse provincie is door een van de vechtende hanen aangevallen en gedood toen het dier dol was geworden nadat het door zijn tegenstander was verwond. Haastige spoed soms toch goed. Mevrouw Johns in Treadwasy, Tennesse, viert vol gende maand haar zilveren bruiloft op 34-jarige leeftijd. Haar huwelijk op ne genjarige leeftijd met haar toenmaals 22-jarige bruidegom, leidde ertoe dat de wetgevende vergadering van Tennessee de wettelijk huwbare leeftijd op zestien jaar stelde. Het paar heeft acht kinde ren. Voorkeur voor jonggehuwden. De Ameri kaanse volkenkundige dr. Margaret Mead heeft voorgesteld een program uit te werken voor de bouw van schuilplaat sen tegen radio-actief stof voor pas ge huwden om het voortbestaan van de mens te waarborgen in het geval van een kernoorlog. Mutatie. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag offi cieel bevestigd dat de Russische rege ring haar ambassadeur in Washington, Mikhail Mensjikov, heeft tergugeroepen De nieuwe Russische ambassadeur is Anatol Dobrynin, een 42-jarige beroeps diplomaat. De Amerikaanse regering heeft haar goedkeuring aan zijn benoe ming verleend, aldus de woordvoerder van het State Department

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3