Plan tot het stichten van een nieuw, derde gemaal daar past de échte borrel bij ƒ7.95 'T SP0RTHUIS Dagblad- abonnees 'T SPORTHUIS Ph. O. REM heeft VUURWERK MAISON HILLEGE Voor Oudejaarsavond: In Haarlemmermeerpolder Brieven aan de redactie Ijspegel ramt machinist én Oud en nieuw, FRANS VAN ROOIJ 12 Melton meisjespantalons STADSSCHOUWBURG V.V. WATERLOO 25 JAAR oude genever jonge jenever brandewijn citroen WEES GEZELLIG - NEEM EEN ECHTE BORREL Viert de jaarwisseling met een (h)eerlijke borrel VRIJDAG 29 DECEMBER 1961 Haai verminkt meisje voor de kust van Australië KENNEMERLAAN 94 Telef. 4071 In uw winkel I SPORTTRUIEN SPORTVESTEN NOORSE TRUIEN KENNEMERLAAN 94 Telef. 4071 „DE UNIVERSELE ERFGENAAM" LUIDSPREKERS Uren, dagen, maanden, jaren op de wisseling van het jaar houdt u de prachtige traditie van de échte borrel hoog. De echte borrel in vier variaties, past zo uitmuntend bij deze stemmingsvolle uren! Geniet van de rust van deze verkwikkende drank. Gun uzelf de échte borrel. Laat het oudejaar nog eens in vogelvlucht passeren zie het nieuwe jaar met optimisme tegemoetmet in uw hand de échte borrel 1 Elektrische zïg-zag-naaimachines TYPISTE-TELEFONISTE gediplomeerd radio - televisie - technicus radio-monteur Oude Jenever v.a. 8.05 Jonge Jenever v.a. f 7.60 v.a. 8.00 Citroen-Brandewijn v.a. f 6.10 Citroen Jenever v.a. 6.95 Jus d'Orange v.a. 1.95 Douro Port v.a. 5.60 Sherry v.a. ƒ2.10 v.a. 3.95 Slijterij - Wijnhandel commerciëel medewerker Hoofdingelanden van de Haarlemmer- meerpolder vergaderen op vrijdag 5 janu ari 1962 in het polderhuis in Hoofddorp. Op de agenda staat een voorstel tot het stichten van een derde gemaal aan de Hil- legommerdijk en vergroting van de bema- lingscapacitiet aan „De Lijnden", door middel van het wijzigen van de pompin- stallatie, aangedreven door een dieselmo tor. Uitbreiding van de bemalingscapaciteit is reeds lange tijd noodzakelijk gebleken, doch de noodzaak manifesteerde zich voor al het afgelopen najaar. De tegenwoordi ge afvoercoëfficient kan op 1 worden ge steld; volgens deskundigen dient hij IV2 tot 2 te zijn. Om die reden is het nodig een nieuw gemaal te stichten met een capaci teit van 600 a 800 kubieke meter per mi nuut, en wel in het westen van de polder, aan de Hillegommerdijk. Daar is het laag ste deel van de polder gelegen, dat zich uitstrekt vrijwel van de Hoofdvaart tot de westelijke Ringvaart; grondaankoop en (Verkort weergegeven) De gevaarlijke 3 meter! Het is langza merhand wel algemeen bekend geworden, dat er jaarlijks ontstellend veel verkeers ongelukken gebeuren en dat die voor een deel te wijten zijn aan alcoholgebruik door de bestuurders van motorrijtuigen vóór ze gaan rijden. En nu moet men vooral niet denken, dat het hier alleen bestuurders betreft, die beslist te veel gedronken hebben, zodat ze dronken zijn, want ook gebruik van kleine hoeveelheden is reeds gevaarlijk. Jhr. Th. Roëll, de on langs afgetreden voorzitter van het Ver bond voor Veilig Verkeer heeft op een Congres in Parijs in een rede over: „Al cohol en Verkeersveiligheid" rondweg ver klaard, dat bij snelverkeer elk gebruik van alcohol uit den boze is. Er zullen bij het lezen van dit artikel heus wel mensen zijn, die deze uitspraak overdre ven vinden. Wij willen trachten aan te tonen, dat Jhr. Roëll gelijk had en deze mensen ongelijk hebben. Wetenschappelijk is aangetoond, dat men bij gebruik van slechts een weinig alcohol 1/10 seconde later reageert dan normaal. Wanneer zo iemand, met een snelheid van 100 km per uur rijdende, plotseling een kind de weg ziet oversteken, zal hij dus 1/10 seconde later remmen dan wanneer hij geen al cohol gebruikt zou hebben. Hij rijdt dus 1/10 seconde te lang door en legt in die tijd ongeveer 3 meter af. Bevindt het kind zich nu juist op dat stukje weg van 3 meter, dan zal het getroffen en moge lijk gedood of verminkt worden. Had de chauffeur geen alcohol gebruikt, dan zou er onmiddellijk geremd zijn en de auto zou 3 meter eerder tot stilstand zijn ge komen. Het kind zou dus niet geraakt zijn en ongedeerd verder kunnen gaan. Natuurlijk neemt de reactietijd toe naar mate er harder gereden wordt en meer gedronken is, terwijl bij kleinere snelhe den de gevaarlijke strook korter wordt. Bij 60 km snelheid 1 2/3 m., bij 80 km ongeveer 2 1/4 m en bij 120 km onge veer 3 1/3 meter. In al de genoemde gevallen bestaat de kans, dat iemand getroffen wordt, die ongedeerd gebleven zou zijn, als er geen alcohol gebruikt was. Het is dan ook hierom, dat de drank bestrijders-organisaties er bij de gemeen tebesturen en andere instanties met klem op aandringen, officiële recepties geheel alcoholvrij te houden, omdat er onder de bezoekers altijd velen zijn, die na afloop achter het stuur van hun auto plaats ne men en naar huis terug tijden. Enkele gemeentebesturen hebben in de ze reeds een verstandig besluit genomen, maar het gemeentebestuur van Haarlem is daartoe helaas nog niet bereid geble ken. CENTRAAL DRANKWEER COMITé HAARLEM. grondwerk zijn daar het meest voordelig. Ook kan op deze plaats het probleem van de afwatering het meest economisch af doende worden opgelost door het bouwen van één gemaal met de reeds vermelde capaciteit. De nieuw te maken watergang sluit er, waterloopkundig gezien, op een erg gunstig punt aan op de Hoofdvaart, ter wijl bovendien de Nieuwerkerkertocht en de IJtocht om dezelfde reden op een heel goede plaats worden doorsneden. Het gemaal Leeghwater, dat om ver lende redenen ongunstig is gelegen, kan na de bouw van het nieuwe gemaal voor een deel worden uitgeschakeld en zal allee bij groot waterbezwaar dienst hoeven doen. Dijkgraaf en heemraden wijzen er voorts op, dat, wanneer rijksweg 6 wordt aange legd langs de IJtocht, de voorgestelde op lossing zo al niet onmogelijk dan toch in elk geval veel moeilijker en duurder zal zijn, indien niet tijdig het plan tot verbe tering van de afwatering in westelijke rich ting is gerealiseerd. In algemene zin merken dijkgraaf en heemraden nog op, dat door een betere beheersing van de waterstand een groot deel van de onderbemalingen kan worden opgeheven. Ter verbetering van de water beheersing in de polder is het tevens nood zakelijk over te gaan tot verdieping van ae Hoofdvaart, het graven van een verbin- dingstocht tussen de Hoofdvaart en Rijks weg 4 en het maken van een kunstwerk m de Sloterweg. MACKAY (Queensland) (UPI) Een haai heeft gisteren een meisje van acht tien jaar aangevallen in slechts 75 centi meter diep water aan de kust van Queens land nabij Mackay in Australië. De kwe- kelinge, Margaret Hobbs, was met enkele vrienden aan het strand en waadde door het ondiepe water op slechts vier meter van de kust. Plotseling werd zij door een haai van drie meter lengte aangevallen. De 24-jarige Martin Stefan, die in de buurt was, trachtte de haai met slaan en schop pen te verdrijven, maar de haai zag kans het meisje een arm af te rukken en van de jongeman een arm deerlijk te vermin ken. Het dier verdween, toen een aantal badgasten het water in rende om hem te verdrijven. LONDEN (UPI) Dat het momentee, ook in Engeland bitter koud is, wordt geïllustreerd door de volgende voorvallen. In Engeland en Wales zijn tenminste dui zend man in staking gegaan omdat zij hun fabrieken te koud vinden. Een van de betrokken fabrieken vervaardigt radia toren, een andere vergaardigt deken van donsveren. In een hotel in de badplaats Torquay raakte de verarming defect. De danse ressen trokken hun mantels aan en zetten het programma voort. In de Midlands reed bestuurder George Stockton met zijn exprestrein door een tunnel, waar zijn trein een grote ijspegel losstootte. De ijspegel vernielde een ruit, trof Stockton aan het hoofd en bezorgde hem een knock out. De stoker bracht de trein tot stilstand en Stockton naar het ziekenhuis, waar de machinist weer tot bewustzijn kwam. Ingesneeuwd In Noorwegen varieerden de weersge steldheden. In Oslo en het zuidoostelijk deel des lands heerst uitstekend ski-weer met zonneschijn en temperaturen rond het vriespunt. Langs de westkust woedden he vige sneeuwstormen; in het hoge noorden was het kwik van 35 tot 40 graden onder nul gedaald. De stad Kristiansund aan de noordwestkust ligt praktisch geheel on der sneeuw begraven. Een polaire winter heeft zich voorts vastgenesteld in het oostelijk deel van de Verenigde Staten tweederde van het land dwars door het middenwesten tot in New England toe woedde een he vige sneeuwstormen die de meester ver keerswegen blokkeerden. Speciale aanbieding wilton weten wat ar to koop ie In de wereld, In het land, ln de omgeving Maandag 1 januari, 8 uur - TONEELGR. CENTRUM Blijspel v. J. F. Regnard. - Regie: Guus Hermus, m.m.v. Peronne Hosang a.g. Marie-José Nysten, Karin Haage, Wim v. d. Brink. Bob Verstraete, Albert Abspoel, Piet Römer e.a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorv. v.a. zaterdag van 10 tot 15 uur. Tel. na 12 uur. 8.15 uur Concertgebouw - dinsdag 2 januari Dirigent HENRI ARENDS Soliste IDA HANDEL - viool Programma Smetana - Ouverture „Die verkaufte Braut"; Bartok - De wonderbaarlijke mandarijn; Brahms - Vioolconcert. Entrée 3.60 en f 4 60 (a.i.). Kaartverkoop Alphenaar. Kruisweg 49, tel. 10125. 's Maandags tot 1 uur gesloten. De mooiste dag van uw leven kunt u beleven in het CULTUREEL CENTRUM - Moerbergplantsoen. Op zaterdag 30 december te 2 uur opent de Volière-ver. FAUNA FELICENA haar NATIONALE TENTOONSTELLING met meer dan 900 eigen gekweekte vogels, w.o. zeer zeld zame. Tevens zijn op deze tentoonstelling ondergebracht stands van de Velser Tuinbouw Studieclub. Bijenstand tot bevordering van de bijenteelt, Birds Fanclub en de Aqua riumver. VELSEN. Tesamen een interessant en leerzaam schouwspel. De tentoonstelling is geopend Zaterdag 30 dec. 210 uur n.m. Zondag 31 dec. 9 uur v.m. 10 uur n.m. Maandag 1 jan. 9 uur v.m. 10 uur n.m. Dinsdag 2 jan. 9 uur v.m. 6 uur n.m. Entree volwassenen 75 ct. - kinderen onder geleide 10 ct. Wij delen de oud-leden mede, dat het Bestuur zaterdag 30 december a.s. zal recipiëren in „Kenne- merhof" van 3 tot 5 uur. DE JUBILEUM-COMMISSIE Aanstaande 12 januari 1962 hopen onze lieve ouders en grootouders J. DE RUITER en T. DE RUITER-SCHIPPER de dag te herdenken, dat zij 40 jaar in de echt zijn ver bonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Tuindershofje 15, IJmuiden-Oost. Heden nam God tot Zich na een langdurig doch geduldig gedragen lijden mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame va der, behuwd- en groot vader ALDERT VAN DUIJVENVOORDE in de ouderdom van 74 jaar. IJmuiden, 28 dec. 1961 J. P. Coenstraat 5. L. C. van Duijven- voorde-Demmers kinderen en klein kinderen. De teraardebestelling zal plaats vinden dinsdag 2 januari te 2 uur op de Algemene Begraafplaats „De Biezen" te Sant poort. Vertrek vanaf het huis 1.30 uur. In het Roode Kruis Zieken huis. Vondellaan 13 te Be verwijk kunnen in verband met de invoering van de 45- urige werkweek ENIGE HUISHOUDELIJKE HULPEN o.a. voor de linnenkamer worden geplaatst. Aanmelding dagelijks van 1112 uur, behalve 's zater dags, bij de adjunct-direc trice, Zr. C. van Gelder. KENNEMERLAAN 147 Gevr. meisje voor halve da gen, zelfstandig kunnende werken. Pleijler, Planeten- weg 56. Met spoed gevraag in gezin met kleine kinderen hulp in de liuish. voor hele of halve dagen. Werkster aanwezig. Mevr. v. d. Born, G. Bor- gesiuslaan 3, Velserbeek. Telef. 4365. Meisje gevr. voor de huish. Mevr. Verhoef, Kennemer- laan 184. Gevr. voor direct in huis houding net meisje 16 jaar voor 's morgens. Tel. 02560- 7012. Mevr. Jongejans, Duin weg 27, Santpoort. Werkster gevraagd voor het schoonhouden van vloer. Enige uren per week. Brie ven L 8687. Net winkelmeisje gevraagd, liefst met enige ervaring. De Jager, Lange Nieuwstraat 503, IJmuiden. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stuk loon, hoog loon. Jongeman vraagt net kost huis. Brieven L 8667. Wie heeft woensdagavond verkeerde br. herenschoen meegenomen? Ruilen: Ken- nemerlaan 188. Aangeb. Friese schaatsen in ruil voor kinderschaatsen. Fultonstraat 4. Aangeb, beneden 4-kamer flat, vrij uitz. Planetenweg Gevr. vrije woning met 3 slaapkamers. Adres te vern. bureau v. d. blad. Voordelig T.V. huren! Alleen gloedn. toestellen. Philips, Erres, Grundig, Aristona. 2 jr. huur. 2 jr. voll. onderh. Vanaf 25.p m. of 6.25 p. w„ b.v. Philips 17 TX 291A. Hees Co., B. Kraay, Stephensonstraat 61. Bollen wol van 98 voor 95 cent. Albers, Manufacturen, Velserduinweg 149. Autorijschool G.A.V.O., erk. d. h. C B R. Vechtstraat 127, Tel. 4159. 7.p. uur. Ter kennismaking le les en theorie gratis. Bestel voor zondag Oude jaarsdag de g,ehele dag verse oliebollen, appelflappen, ijs taarten en salades. Thuis bezorgd. J. Rol, Geleenstraat 1. Telef. 5982. Vanaf zaterdag oliebollen en appelflappen. Automatiek v. Buren, Lange Nieuwstraat 791, Telef. 8181 Televisie 198.43 cm, met garantie. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. Automatiek v. Buren, ver zorgt uw oliebollen, appel flappen en div. voor oude jaar Vroegtijdig bestellen Telef. 8181, noodt tot mijmeren, is zacht en pittig. Oude genever is een en al be lofte, óók voor het nieu we jaar. Geniét van die edele oude genever! is lichter. Op en top mo dern, op en top een échte borrel. Ook als 'tik' hoog genoteerd bij ieder die smaak heeft. I tall I is herontdekt als gezellige winteravonddrank. Dank, brandewijn, voor je on vergelijkelijke smaak, die beslommeringen doet ver geten. wordt ook door de vrouw verkoren zuidelijk- zacht en zonnig-fris. Jaar in jaar uit steeds weer verrassend. Verkwikt al tijd opnieuw. Opel Reknrd 1961 en V.W.- busjes te huur. Rijnstraat 91. Telef. 6285. T.V.-liefhebbers! Verhoog de kwaliteit van uw beeld en voorkom vermoeide ogen door een t.v.-scherm te ko pen. 53 cm 3.50, 43 cm 2.75. Belt U op 5198. Gra tis thuis bezorgd. Cassata Ijs, 2 uur houdbaar: 1.60, 3 en 5.50. Ha zenberg. Zolang voorradig: snel-brei- wol, 100 grams knotten, 10 kleuren, 1.98 Zeeman, Bloemstraat 70-7', IJmuiden. Telef. 4235. Zwart en khaki ondergoed. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Werksokken, krimpvrij, nooit meer stoppen. In zwart en grijs, 3.50. Zee man, Bloemstraat 70-71, IJ muiden. Telef. 4235. Grote kollektie breiwol, reeds vanaf 1.95 per knot. Breipatroon gratis. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Voor al uw Treffertextiel: Textielhandel J. Broek, Wil- lemsbeekweg 94, IJmuiden- Oost. Telef. 7094. Nylonkousen met en zonder naad v.a. 1.98. Jac. Broek, Willemsbeekweg 94, IJmui- den-Oost. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Telef. 5307. Voor de feest dagen: 1 liter originele Ita liaanse vermouth voor 3.70 Sherry Dry per fles 4.25, bij 2 flessen 3.95 per fles. Franse landwijn per fles 2.25, bij 3 flessen 1.75 per fles. Cor van der Meer, Kennemerlaan 131. Tel 5386 Warme oliebollen, kroketten, salades, patates-frites enz. Zaterdag en zondag de ge hele dag verkrijgbaar, v. d. Poli's Snelbuffet, Trompstr. 94. Telef. 6165. Vakspecialist in meubel stofferen. Vraagt eens prijs of stalencollectie Woning inrichting A. C. Borst, Pla netenweg 3842. Telef. 5991 Dameskapsalon Maison „An- ny" voor elke gewenste per manent. Permanent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 9.50. Maison „Anny". A J. Waal-v Opbergen. L Nieuwstraat 381-385, bij he: Marktplein. Tel 5672 Dins dags de gehele dag gesloten. Krulpermanent en wassen 7.15. T Koper, Trompstraat 83. Telef. 4364. Een paar nylons gratis, op onze kousenkaart bij een totaal van 10 paar. Nylons v.a. 1.75. C. Lodder, Drie huis. Pasteitjes, gevuld en onge vuld. Alle soorten salades Banketbakkerij Beeksma. De fijnste roomboter aller hande bij Banketbakkerij Beeksma. Appelflappen, appelbeignets, appelbollen, sneeuwballen gevuld met slagroom, kaas soesjes, hamsoesjes en zoute koekjes, naar Banketbakke rij Beeksma, Frans Naere- boutstraat 72, Telef. 8340. Luxe verhuur, all-risks ver zekerd. K. van Doesburg. Planetenweg 20. Telef. 7320. Te koop petroleum vergas ser, prima, 25.Haard- model. Kerkerinklaan 12 B, Santpoort. Te koop 1 paar Noren, mt 39. IJmuiderstraatweg 139 rd IJmuiden. Oliehaard, Sqlecta, grote cap Uitst. staat. Kennemerlaan 184. IJmuiden. Te koop 3 zeewerphengels -f 2 molens. Na 7 u. IJmui derstraatweg 132. Te koop 2-pers. kantelbed. z g.a.n. en 3-delig kapok bed met kussens, in pr. st. Spar renstraat 24. Te koop Renault 4 1954, in pr. staat, 750.—. Aruba- straat 5, Santpoort. Vers geslachte kippen en konijnen te koop. Beuken straat 22. compl. met ingeb. naailicht, in koffer, f 350.— of M p.w Gratis onderricht, 3 jaar schrift, garantie. Naai- en brei- machinehandel Vitex. Zijlstraat 18. Haarlem. Tel 57259 GEVRAAGD per 1 februari Geboden wordt een zelfstandige afwisselende werk kring. Zij, die gewend en bereid zijn op prettige wijze met cliënten telefonische gesprekken te voeren en deze in onze showroom te woord te staan, gelie ven schriftelijk te solliciteren onder opgave van verlangd salaris Televisiespecialisten „TELERAMA" Gen. Cronjéstraat 18 - Haarlem Filiaalbedrijf gespecialiseerd in Radio en Televisie vraagt in verband met uitbreiding om de leiding van werkplaats en winkel geheel op zich te nemen. Hoog salaris en/of provisie. - Levenspositie. Wij hebben tevens plaats voor Uitvoerige, eigenhandig geschreven sollicitaties welke met discretie zullen worden behandeld wor den ingewacht onder no. 8034 bureau van dit blad BANKETBAKKERIJ - KOKERIJ Da Costalaan 1 - Driehuis - Tel. 4728 Appelbollen - Appelbeignets Appelflappen Sneeuwballen met slagroom Saucijzebroodjes - Croquetten Bitterballen - Pasteitjes Kaassoesjes - Horentjes Huzarensalades enz. Willemsbeekweg 90 Telefonische bestellingen 5619 Voor spoedige indiensttreding gevraagd in bezit diploma radiowinkelier en rijbewijs B-E. Geboden wordt een zelfstandige afwisselende werkkring. Zij die gewend zijn leiding te geven en bereid zijn zich volledig voor ons bedrijf in te zetten, gelieven te solliciteren, onder opgave van verlangd salaris. Brieven onder no. 8322 aan het bureau van dit blad

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 12