Chris Meeuwisse en Arie Zee plotseling naar Nederland Chaos met totoformulieren Verhoeven en Wijnhout sterkste rijders in Noor der Rondritten Brabantse boer bleef aan de finish Lissenaar net voor Piet Kobus overleden u KNSB schorste de twee leden van kernploeg in Noorwegen Brumel Russisch „sportman van het jaar" Geselecteerden voor achtkamp in Haarlem Acht doden in de ring in 1961 Baba Sy bleef 2 punten voor Kampioenen op de lange baan bekend Imre Rietveld ook kampioen bij de jeugd Sone niet meer in wedstrijden Sugar Ray Robinson opnieuw geblesseerd VRIJDAG 29 DECEMBER 1961 13 Communiqué Spijt Onderzoek Van Stoffelen voor Odenthal in team Old Internationals Jif To prijders Tien jaar Twee leden van de kernploeg van de KNSB, die ter voorbereiding op de Europese en wereldkampioenschap pen schaatsenrijden in Fagernes ver blijft, zijn donderdagochtend naar Nederland vertrokken. Toen trainer Piet Zwanenburg gis terochtend uit bed stapte, stonden Chris Meeuwisse uit Voorburg en Arie Zee uit Hoogwoud al kant en klaar gepakt. Zwanenburg heeft onmiddel lijk bet bondsbureau van de KNSB in kennis gesteld. Een bestuurlid van de KNSB zei over deze kwestie: „Ik kan nog niet zeggen, wat we met deze knapen gaan doen. Maar het zal beslist niet mis zijn. Wij voelen het als een nationaal schandaal Deze jongens zijn dankzij vele offers in de gelegenheid gesteld om onder leiding van één van de beste trainers ter wereld tot de topklasse van de schaatserij door te dringen en hun vlucht kunnen wij niet tolereren". Het bestuur van de KNSB zal zich op kor te termijn beraden welke maatregelen het tegen Meeuwisse en Zee zal nemen en zal ook het bestuur van de Vereeni- ging De Fiesche Elfsteden verzoeken deze rijders niet tot de Elfstedentocht toe te laten. Het bestuur van de KNSB, dat donderdag avond in vergadering bijeen was, heeft besloten de twee rijders Meeuwisse en Zee voorlopig te schorsen. Dit is gebeurd in afwachting van een nadere beslissing van het bestuur van de KNSB. Een zegs man deelde ons mee, dat die nadere be slissing bestaat uit de bepaling van de strafmaat. Het dagelijks bestuur van de KNSB heeft het volgende communiqué bekend ge maakt: „Naar aanleiding van het zich onttrekken aan de leiding in Noorwegen door de kernploegleden Arie Zee en Chris Meeuwisse heeft het dagelijks be stuur van de KNSB beide schaatsenrij ders met ingang van 28 december 1961 geschorst in afwachting van de defini tieve strafbepaling van het bestuur. Het dagelijks bestuur van de KNSB is in ho ge mate verontwaardigd over dit getoon de gebrek aan sportfatsoen en mentali teit. De daad van de beide jongens is onbegrijpelijk in het licht van alle offers die voor hun opleiding zijn gebracht. Het dagelijks bestuur van de KNSB heeft het bestuur van de Elfstedenvereniging, wel ke niet bij de KNSB is aangesloten, ver zocht deze geschorste rijders niet als deelnemers aan de komende Elfsteden tocht toe te laten. Het dagelijks bestuur van de KNSB is zeer teleurgesteld dat de Elfstedenvereniging in deze haar me dewerking niet wil verlenen." De Vereeniging van Friesche Elfsteden is van mening, dat in het geval van Arie Zee en Chris Meeuwisse hoor en weder hoor dient te worden toegepast. De ver eniging zal dan ook een eventuele in schrijving van beide rijders niet zonder meer weigeren. Men acht een telefoni sche mededeling van de KNSB hiertoe niet voldoende. Wij troffen Chris Meeuwisse vanochtend in zijn ouderlijk huis in Voorburg niet meer thuis. Gisteravond is hij inder daad samen met Arie Zee per vliegtuig in ons land teruggekeerd. Meeuwisse is vanochtend, samen met drie broers, naar Friesland vertrokken om de Elf stedentocht te rijden. Meeuwisse, die 23 jaar oud is, komt uit een familie van schaatsenrijders, die altijd veel aan toer tochten en wedstrijden deelneemt. Op het bondsbureau van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond (KNSB) is vanmorgen een brief ontvan gen van Arie Zee, waarin deze zijn ex cuses aanbiedt voor het feit dat hij na een onenigheid met trainer Piet Zwanen burg gisteren samen met Chris Meeu wisse overhaast uit het Noorse trainings centrum Fagernes naar Nederland is te ruggekeerd. Aanvankelijk verkeerde men in de me ning, dat Zee en Meeuwisse waren te ruggekomen om deel te nemen aan de Elfstedentocht. Hoewel de ware achter grond van de terugkeer spoedig duide lijk was, heeft het KNSB-bestuur de ver eniging „De Friesche Elfsteden" ver zocht de beide rijders een startverbod op te leggen. Het bestuur van deze ver eniging heeft inmiddels laten weten dat het dit verzoek naast zich neer heeft gelegd. De onverwachte terugkeer van Zee en Meeuwisse wordt door de KNSB- functionarissen hoog opgenomen. De bei de rijders, wier verblijf in Noorwegen is mogelijk gemaakt dankzij de kas van de KNSB en de Sporttoto hebben door hun handelwijze het trainingsschema van de Nederlandse schaatsenrijders- ploeg danig in de war gestuurd. Hun optreden is vooral te betreuren, omdat de Nederlandse kansen op de in februa ri te houden wedstrijden in Oslo en Moskou door het verbreken van de ploeg eenheid belangrijk zijn gedaald. i Een onderzoek naar de sfeer bij de kern ploeg in Fagernes, dat het KNSB-be stuur voor een juiste beoordeling van de handelwijze van het tweetal zal moeten instellen, blijkt wel wenselijk. Woens dagavond immers heeft Henk van der Grift zich tijdens een t.v.-interview in Noorwegen zeer teleurgesteld getoond over de houding van de KNSB. Hij bleek gegriefd omdat zijn reiskosten naar Noorwegen nog niet vergoed zouden zijn en voorts, omdat de bond zou hebben verboden dat zijn in Noorwegen verblij vende meisje hem naar de wedstrijden in Moskou vergezelt, hoewel haar reis kosten niet door de bond betaald behoe ven te worden. Het bestuur van de Stichting de Natio nale Sporttotalisator deelt mede. dat in tegenstelling tot hetgeen eerder werd be sloten, een andere regeling voor de sport- prjjsvragen in de komende weken nood zakelijk is gebleken omdat vele deelnemers het formulier van de niet gespeelde toto ('nummer 61) reeds hebben vernietigd. Thans is bepaald, dat toto no. 62 van 30 dec. 1961 (Engels programma) niet zal worden gespeeld. De reeds gestorte inleg voor deze toto wordt via de inleverings adressen aan de deelnemers terugbetaald, respectievelijk met de volgende toto ver rekend tegen inlevering van het gezegelde copie-formulier dat vervallen is. De inleg van toto no. 61 (24 dec. j.l.) wordt gevoegd bij die van toto 63 (7 jan. 1962). Mochten de wedstrijden van die dag geen doorgang kunnen vinden, dan wordt het programma een week verschoven. Voetbal In het elftal van de Oud-Internationals, dat op Nieuwjaarsdag in Haarlem tegen HFC speelt, is een wijziging gekomen. Linksback Odenthal is vervangen door Van Stoffelen. V» -*••• .v. --vvi-,: W* De armen omhoog geheven en met een blijde lach op zijn gezicht ging An ton Verhoeven, een 42-jarige landbou wer uit het Brabantse Dussen, gister middag om precies half drie over de finishlijn van de zesde Noorder Rond ritten, die bij sterk vriezend, doch vrij wel windstil weer zijn gehouden met het Groninger Winsum als start- en finishplaats over een afstand van 150 km. Een aanvankelijke achterstand van ruim zes minuten had hij samen met zijn vriend, een 28-jarige hollenkweker uit Lisse, Maus Wijnhout, omgezet in een voorsprong van maar liefst 17 minuten, toen hij door een dichte haag van toe schouwers begroet zijn laatste stempel op de kaart kreeg. Op een paar decime ters volgde Maus, voor wie als tweede aankomende dezelfde tijd genoteerd werd, zodat heiden de afstand hebben afgelegd in zes uur en 30 minuten, 18 mi nuten langer dan de Groninger Piet Kru- ger, die in 1954 6 uur 12 minuten geno teerd had, en 21 minuten langer dan A. A. de Vries uit Franeker, die in 1946 een record vestigde met een tijd van 6 uur en 9 minuten. De twee vrienden verklaarden na afloop de Noorder Rondrit een uitnemende trai ning te vinden voor de Elfstedentocht. En hun eerste vraag gold deze monsterrit, die zaterdag a.s. plaatsvindt. Toen het ant woord bevestigend klonk was hun reactie „daar zullen we ook nog even gaan knok ken. We hopen samen te kunnen blijven, maar weten natuurlijk niet of dat zal luk ken". Maus Wijnhout vond de rit van donder dag een prachtige tocht. „Het ging heer lijk", zei hij, „en het ijs was vrijwel over al goed". Iets dan Anton Verhoeven met klem bevestigde. „Wel zijn we in Gronin gen erg geschrokken toen wij twee jongens door het ijs zagen zakken en we hebben daarom het zekere voor het onzekere ge nomen en maar een kilometer gelopen. Ik had voor de start al tegen Maus gezegd, dat wij niet direct op kop moesten gaan ligggen, omdat wij gewaarschuwd waren, dat het ijs op het van Starkenborghkanaal niet helemaal betrouwbaar was. Wij heb ben toen anderen maar voor laten gaan, maar nadat wij in Garmerwolde hoorden dat wij al zes minuten achterstand hadden, hebben wij er even extra aan getrokken". Aldus de 42-jarige boer uit Dussen. Vooral tussen Middelstum en Uithuizen was de voorsprong van de beide koplopers reeds uitgegroeid tot zes minuten en vier seconden. Het tweede groepje (groepje van vier) waarin o.a. zaten Klaas Jan Langerhuizen en Van der Lely, maakte toen een zeer vermoeide indruk. Van Kan tens ging het over Middelstum, Fraamklap en Onderdendam naar Warffum, waar om 12.13 uur een uur later dan in 1954 Verhoeven en Wijnhout de controle in hotel Spoorzicht kwamen binnen rijden. Beiden gunden zich de tijd voor een warme dronk en een praatje. Toen Verhoeven werd medegedeeld dat hij 6 minuten voorsprong had antwoordde hij „Wat wil je, twee toprijders! Zes minuten na dit tweetal kwamen de broers Anton Hendrik en Hendrik Jan Meyerink uit Utrecht, 4 minuten later (12.22) gevolgd door Klaas Jan Langerhui zen en Schuiling, beiden uit Meeden. Om 12.35 uur arriveerde een nieuwe groep ge vormd door Max Uitham uit Noorderhoge- brug, de broers A. en C. Dubbeldam uit Zwolle, Eissens uit Woltersum, Van Til burg uit Dussen, Steenbergen uit Exloo en G. Germs uit Borger. De kaarten werden snel afgestempeld, want men was bezig de achterstand te verkleinen. Die poging werd voortgezet op het traject Warffum-Baflo- Zoutkamp. In Warffum was ruim de helft van de 150 km. afgelegd. Over het Hunsingokanaal liepen Verhoe ven en Wijnhout echter nog verder uit. In Zoutkamp, waar Piet Kruger in 1954 om 13.15 arriveerde, lieten de beide koplopers om 13.44 hun kaarten afstempelen. Pre cies tien minuten later gevolgd door de gebroeders Meyeringk uit Utrecht. En ver der ging 't weer, nu over het Hunsingoka naal en het Winsumerdiep naar de finish via Warfhuizen en Mensingeweer. Op weg naar de eindstreep in Winsum slaagden Verhoeven en Wijnhout er zonder al te veel moeite in hun voorsprong nog aanzienlijk te vergroten. Van een eindsprint tussen de twee cracks was echter geen sprake. Ver hoeven ging duidelijk als eerste met onge veer een halve meter voorsprong door de finish Als derde volgde op ongeveer 20 minu- ten(!) de 20-jarige Utrechtse student W. H. Meyerink, die op de voet gevolgd werd door zijn 24-jarige broer eveneens stu dent in Utrecht. Beiden namen voor de eerste maal deel aan de Noorder Rondrit ten. Als twaalfde kwam binnen Jan Uitham uit Noorderhogebrug, één der twee rijders die door het ijs van het Starkenborghka naal waren gezakt. Na van droge kleren te zijn voorzien heeft hij de tocht voortge zet met de schaatsen tenslotte vastge vroren aan zijn schoenen en fenomenaal rijdend is hij erin geslaagd toch nog als twaalfde te eindigen, slechts op 36 minu ten van de winnaar. De uitslag werd er waren 220 deelne mers aan de wedstrijdtocht en ruim 2800 aan de toertocht tenslotte als volgt: 1. Anton Verhoeven (Dussen) 6 uur 30 mi nuten; 2. Maus Wijnhout (Lisse) zelfde tijd; 3. W. H. (Arie) Meyerink (Utrecht) 6 uur 47 minuten; 4. H. J. (Henk) Meye rink (Utrecht) zelfde tijd; 5. H. van Til burg (Dussen) 7 uur 3 minuten; 6. Germ Germs (Borger) 7 uur 3 minuten; 7. Steenbergen (Exlo) zelfde tijd; 8. Dubbel dam (Zwolle) zelfde tijd; 9. Eissens (Gro ningen) zelfde tijd; 10. A. Dubbeldam (Zwolle) zelfde tijd; 11. H. Heeringe (Men singeweer) zelfde tijd; 12. Jan Uitham (Noorderhogebrug) 7 uur 6 minuten; 13. C. Kranenborg (Beerta) 7 uur 15 minuten; 14. H. J. Havinga (Garmerwolde) zelfde tijd; 15. H. Kloosterhuis (Harkstede) zelf de tijd; 16. Max Uitham (Noorderhogebrug) 7 uur 22 minuten. De Noorderrondrit is volbracht door 139 van de 227 gestarte wedstrijdrijders. De limiet was gesteld op 2 uren na de win naar en aan die voorwaarde hebben dus 139 dames en heren voldaan. Enkele an deren kwamen nadien nog binnen en zij ontvingen het herinneringskruis gelijk aan de 2644 personen, die de toertocht van 72 kilometer hebben volbracht. In deze laat ste categorie bevond zich de familie Hof- steenge met zes personen, van wie de 10- jarige Jan alleen de toertocht heeft uit gereden. In de wedstrijd (over 150 kilometer) is mevrouw P. Stek-De Boer, uit Wolden- dorp (Gron.) de eerst binnenkomende da me geworden. Zij liet haar kaart om 5 uur 25 afstempelen, terwijl om 6 uur 7 mejuf frouw E. Bouwes, uit Westeremden (Gron) de tweede bleek. Sport in het kort IJSHOCKEY Voor de tweede maal binnen enkele dagen heeft het Haagse ijs- hockeyteam Hys Hoky een nederlaag ge leden tegen de Kitzbuehler Ec (Oostenrijk). Woensdag zegevierde de Oostenrijkers in Innsbruck met 72 (00 41 en 31). Voor de beide treffers van de Hokyploeg zorgde Pat Adair. Toerrijders en er zijn er vele dui zenden dezer dagen hebben dikwijls nog met niet gedachte moeilijkheden te maken. Hier ziet men een aantal over de weg naar de Ringvaart kna pen. Het gebeurde tijdens de Molen tocht bij De Kaag. Het behoeft waarlijk geen verbazing te wekken, dat de wereldkampioen in het hoogspringen, de Rus Valery Brumel, tot „beste sportman van 1961 van de Sovjet- Unie" is uitverkoren door de Russische sportjournalisten. Hij verzamelde alle stemmen. De thans 19-jarige student Brumel, die door het door „United Press Internatio nal" uitgevoerde opinie-onderzoek even eens tot Europees sportman van het jaar werd aangewezen, heeft in 1961 geen enke le nederlaag bij atletiekwedstrijden gele den. Het hoogtepunt in dit seizoen bereik te Brumel met een sprong van 2.25 meter, in Sofia gemaakt. Bij stemming werd voorts de gewicht- heffer Yuri Vlasov als tweede gekozen. Als derde eindigde de wereldkampioene vijfkamp en Olympisch recordhoudster op de 80 meter horden, Irina Press. De vier voudige wereldkampioen in de moderne vijfkamp Igor Novikov eindigde in deze stemming als vierde, terwijl de wereld kampioene in het kogelstoten en discus werpen, Tamara Press, de zuster van Iri- nia, als vijfde werd geklasseerd. De doelverdediger van het nationale Russische voetbalelftal, Lev Yashin, kwam als zesde uit de bus, gevolgd door de wereldkampioen schaken Mikhail Bot- winnik. De wereldrecordhoudster in net v.rspringen. Tatyana Sjjechelkova, bezet te de achtste plaats vóór de wereldkam pioene in het hardrijden op de schaats Valentina Stenina. De tiende plaats ten slotte werd gedeeld door de wielrenner Yoeri Melihkof en de Europese kampioen in het hardrijden op de schaats, Viktor Kositsjkin. T afeltennis De nationale achtkampen tafeltennis zullen op 7 januari in Haarlem worden ge houden. Deze wedstrijden komen in de plaats voor de vroegere tienkampen. Ge selecteerden zijn: Dames: Aukje Wynia, Nellie Visscher (beiden Rotterdam), Ursula Artz (Den Haag), Tine de Jong (Bussum), Cynthia Werkhoven (Amsterdam), Annemarie Wij- nands (Den Haag), Jo HoeymakersGeut jes (Venlo) en Anneke Overweg (Amster dam). Reserves: Marian Perton en Ilse Tessensohn. Hereh: Frans Schoofs, Bert Onnes, Wim Schonemeyer, Jan Scheffer (allen Am sterdam). Ge Bakker (Leiden), Jaap van Hummel fDeventer), Eric Goudsmit (Am sterdam) en Jan Gompelman (Amsterdam). Reserves: Henny Habes en Wim Colthof. Boksen Acht doden waren er te betreuren in het boksjaar 1961. Het Amerikaanse boks tijdschrift „The Ring", dat van dit soort ongelukken een statistiek bijhoudt, noemt dat een opmerkelijk laag aantal voor een sport, die over de gehele wereld zoveel beoefenaars telt. Onder de professionals vielen vijf slachtoffers, de overige drie boksers waren amateurs. Twee profs en twee amateurs vonden de dood in een Ame rikaanse ring. Verder kwamen ongelukken met dodelijke afloop voor in Mexico, Australië, Venezuela en Italië. Dammen De uitslagen van de vierde ronde van het internationaal damtoernooi in Amsterdam zijn: Van DijkDevauchelle 1-1; Gournier— Kouate 1-1; AeilkemaBaba Sy 0-2; Verheij Bakhuizen 0-2. De uitslagen van de vijfde ronde waren: BakhuizenVan Dijk 0-2; Baba SyVerhey 2-0; KouateAeilkema 1-1; Devauchelle— Gournier 1-1. De stand na vijf ronden is, hoofdgroep: 1. Baba Sy 10 pnt; 2. Van Dijk 8 pnt; 3 Gour nier 5 pnt; 4., 5. en 6. Aeilkema, Bakhuizen en Kouate 4 pnt; 7. Devauchelle 3 pnt; 8. Ver heij 2 pnt. Houter uit Wognum Na felle strijd met de onlangs uit Noor wegen teruggekeerde kernploegrijder Jeen Wester (Eernewoude) is het Jeen van den Berg donderdag in Oudkerk gelukt zijn Friese langebaantitel te prolongeren. De beslissing moest vallen in de rit over 5000 meter, waarin de concurrenten tegen el kaar uitkwamen. Tevoren had Wester de 500 meter ewonnen terwijl Van den Berg zich het snelst had getoond op de 1500 meter. Van den Berg zegevierde op de 5 kilometer en werd dus opnieuw kampioen. In de Noordhollandse plaats Bergen is Niek Houter uit Wognum langebaankam- pioen geworden van het gewest Noord- Holland-Utrecht. Hij won de 1500 en 5000 meter en werd tweede op de 500 meter achter Tinus Roozendaal. De Rotterdammer Wim de Graaff heeft donderdag in Leiderdorp beslag gelegd op de Zuidhollandse langebaantitel. Ruim 1500 toeschouwers zagen De Graaff zowel de 500, 1500 als de 5000 meter winnen. Eg- bert van 't Oever uit Lisse werd op deze drie afstanden tweede. De 26-jarige Adriaan Doets uit Nieuw Loosdracht is donderdagavond open De venter schaatskampioen geworden. Diets had zijn overwinning vooral te danken aan het wegblijven van Geale Lourens uit Zutphen, die woensdagavond de 500 en 1500 meter had gewonnen en aan zijn zege op de 3000 meter, het laatste nummer dat telde voor het kampioenschap. De 23-jarige landbouwer Gerrit Bloem berg uit Ruinen is donderdag is Veenhui- zen kampioen van Drente op de lange- baan geworden. Hij won de 500 en 1500 meter en werd tweede op de 5000 meter. Bloemberg bracht in het seizoen 58/59 eveneens het Drents kampioenschap op zijn naam. In Nagele in de Noordoostpolder is don derdag het open kampioenschap schoon- rijden van Overijssel gehouden. De wed strijden telden mee voor het Nederlands kampioenschap. De 35-jarige Jaap de Jager uit Kapelle is voor de vijfde maal kampioen van Zee land langebaan geworden. Bij de wedstrij den, die in Zierikzee werden gehouden, won hij alle drie de afstanden. Zijn groot ste concurrent was Jaap de Roo, een broer van de bekende wielrenner Jo de Roo. Op de derde plaats werd beslag ge legd door de 53-jarige Jan de Jager, een oom van de Zeeuwse kampioen. Jantje Venekamp-Tienkamp uit Assen heeft in Wapsterveen haar provinciale ti tel van Drente op de korte baan gepro longeerd. In de finale competitie versloeg zij haar drie tegenstandsters en maakte daarbij tevens de beste totaaltijd. In de afgelopen nacht is in de Maria Stichting in Haarlem overleden de heer Piet Kobus, in leven een biljarter met grote talenten. De heer Kobus was in het ziekenhuis opgenomen voor een maag operatie. Na die operatie liet zijn gezond heidstoestand niets te wensen, totdat plot seling een verslechtering intrad met de dood als gevolg. De populaire Haarlemmer, die kapper van beroep Was, was in zijn tijd hoofd klasser in alle spelsoorten. Op 17-jarige leeftijd werd Kobus lid van „Vrienden kring" in Haarlem en won spoedig een Haarlems biljartkampioenschap. Naast het biljarten beoefende Kobus het voetballen bij HBC in Heemstede. Piet Kobus werd later lid van de biljartclub Haarlem en steeg toen naar grote hoogte. In vele plaatsen in het land behaalde hij eerste prijzen in toernooien. Na de oorlog pro moveerde Kobus naar de hoofdklasse in alle spelsoorten. Kobus voelde het altijd als een gemis dat hij in Haarlem geen spelers van zijn eigen peil kon ontmoeten tijdens trainingspartijen. Badminton In de nieuwe Badmintonhal werd woens dag en donderdag het eerste badminton- toernooi gehouden. Het gold hier de strijd om de nationale jeugdtitels, voor het eerst in drie afdelingen naar leeftijd en speel- sterkte georganiseerd. Imre Rietveld uit Velsen, nationaal seniorenkampioene, be vestigde haar klasse met drie kampioen schappen. In de eindstrijd enkelspel klop te zij Marja Ridder uit Haarlem met 11-2, 7-11 en 11-5. In de halve eindstrijd was de tegen stand die Agnes Geene uit Arnhem Imre bood een „openbaring". Pas na drie ga mes met verlenging slaagde Imre Riet veld er in om het Arnhemse miesje de baas te blijven; 12-11, 9-12 en 12-9. Mar ja Ridder versloeg in de halve-finale haar clubgenote Felise de Nooyer met 11-12, 11-8 en 11-8. De eindstrijden bij de jon gens werden een zuidelijke aangelegenheid Kees van Wijk uit Heerlen won in de fi nale van zijn stadgenoot H. Beekman met 17-14 en 15-4. Het jongensdubbel werd ge wonnen door Delsing en Van Wijk voor Van Eek en Beekman eveneens uit Lim burg (tweemaal 15-11). Nogmaals Imre. Marja Ridder en Imre Rietveld, traden als eerste seniorendubbel, ook in dit jeugd- toernooi, met deelnemers uit alle distric ten, als sterkste uit de strijd. In de eind strijd versloegen zij Felise de Nooyer van Duinwijck en Conny Visman van Velsen met tweemaal 156. Het gemengddubbel bracht Imre met Kees van Wijk, die dus ook drie titels op zijn naam bracht, op haar naam. In de finale sneuvelden Mar ja en Baudewijn Ridder met 15—12 en 15- 11. B.-toernooi. In het B-toernooi werden winnaar: (JE) H.v. Ginneke (Tilburg), (ME) L. Forme- noy (Velsen), (JD) Vermaas en Cheerik- hausen (Gelderland), (DD) Bieri en For- menoy en GD Oosterbaan en Tilborg (uit Tilburg) Bij de jongste deelnemers speelde de Haarlemse jeugd een grote rol; Paul Rid der versloeg in de finale zijn broer Piet Ridder met tweemaal 112 en bij de meisjes klopte Mirette de Nooyer Margo ter Metz met tweemaal 112. Lillie ter Metz won met Piet Ridder het gemengd dubbel. Judo Koji Sone, de Japanse judoka, die on langs zijn wereldtitel aan onze landgenoot Anton Geesink verloor, heeft woensdag verklaard dat hij zich uit de wedstrijd sport zal terugtrekken. De 32-jarige Japanner zei er uitdrukkelijk bij, dat hij niet door de nederlaag tegen de Nederlander tot dit besl lit was geko men. Hij vindt dat zijn ieeftijd een han dicap gaat vormen voor het bereiken van topprestaties. In zijn vrije tijd zal Sone helpen bij de training van jonge judoka's. Hij hoopt op die manier bij te dragen tot het herstel van de Japanse judo-hegemonie. Sugar Ray Robinson, de voormalige wereldkampioen in het midden- en weiter- gewicht, heeft de functionarissen van Ma dison Square Garden te New York laten weten, dat hij veel hinder ondervindt van zijn gewonde linkerhand en waarschijnlijk niet in staat zal zijn om op 6 januari te- een Denny Moyer te boksen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13