Reddingmiddelen zijn bron van zorg voor scheepvaartinspectie Burgemeester Bührmann installeert jeugd-actiecomité „10x10" IN DE VISHAL+EN OP ZEE G. NUYEN S^UjtGAtcl VERGROTINGEN J.v. Veldhuizen Grafmonumenten ZIELEN IN CONFLICT Vleetvisserij niet langer rendabel FILM EN FILMWERELD AUTOFINANCIERING WORDT LID ZATERDAG 30 DECEMBER 1961 13 De afd. Velsen-IJmuiden van de Alg. Bond van Ambtenaren wenst al haar leden en huisge noten EEN GELUKKIG 1962. Echtpaar in de boot door Castricum B. J. Born 40 jaar bij staatsvissershavenbedrijf WINTERJASSEN ZEEDUFFEL MONTYCOATS Slippartijen in Velsen Volksmuziekschool wil orff-instrumentarium aanschaffen C. C. RASPOORT SCHRIJF-, en TEL MACHINES LUIDSPREKERS Prachtige geluidsfilm, waarin medewerken BILLY GRAHAM en zijn team LEGER DES HEILS - Edisonstr. 14 1 januari 1962, 8 uur - Toegang 0.75 TELEVISIE v.a. ƒ2.50 per week GEEF U OP ALS LID VAN DE P rotes tan tse Begrafen is veren iging SPEEL SAFE MEE van de Coöperatieve Vereniging voor Uitvaartverzorging „llmuiden-Velsen" u.a. In deze tijd van feestdagen heeft de Raad voor de Scheepvaart weer druk werk met het onderzoeken van aanvaringen, die zich in het afgelopen jaar heb ben voorgedaan. Men kiest hiervoor bij voorkeur deze tijd, omdat men dan de vissers thuis heeft. Zo zijn er in de afgelopen dagen weer verschillende aanvarin gen behandeld, belangrijke en minder belangrijke, maar alle hetzelfde element bevattend: „Wat had er niet kunnen gebeuren?" Er is tweemaal sprake geweest van een stevig schip, dat met flinke vaart op een collega inliep, en in beide ge vallen is er een zware straf geëist. Maar hoewel dergelijke straffen preven tief kunnen werken en er tijdens de zit tingen altijd nuttige wenken voor de toe komst worden gegeven kan men toch niet nalaten te constateren, dat het achteraf is, en dat er rampen hadden kunnen ge beuren. Daarom is het maar goed, dat er meer gebeurt dan deze hoogst noodzake lijke zittingen. Het doet goed te weten, dat de scheep vaartinspectie zich beijvert om er voor te zorgen dat de veiligheid op zee zo groot mogelijk is. Hoe staat het met de veilig heid voor de bemanning als er een ramp gebeurt? In het schepenbesluit van 1952 staat artikel 56, dat eist dat op alle niet- passagiersschepen van minder dan 250 ton tenhünste één reddingboot aanwezig is, die aan beide zijden gemakkelijk te wa ter kan worden gelaten en groot genoeg is om alle opvarenden te kunnen bevat ten. Men mag ook één of meer automa tisch opblaasbare reddingvlotten hebben. Met meer dan tien opvarenden moet men er in elk geval twee hebben. Boven 250 ton moeten vissersschepen aan elke zijde een reddingboot of één of meer redding- vlotten hebben. De scheepvaartinspectie tracht juist het gebruik van die reddingvlotten te stimule ren en op de nieuwe schepen worden dan ook in de praktijk geen sloepen meer ge plaatst. Het is echter zeer belangrijk, dat die „dinghies" elk jaar worden gerevi seerd, en juist daar schort veel aan. Men geeft de reders en schipper-eigenaren vroegtijdig bericht dat men aan de beurt is. De scheepvaartinspectie heeft er een heel kaartsysteem voor, de fabrieken waar schuwen ook. Een heel werk, als men weet, dat de scheepvaartinspectie de zorg voor 750 vis sersschepen heeft plus nog de walvisja gers. Maar juist daarom is het voor de scheepvaartinspectie zuur, dat vaak blijkt dat men een echolood wel belangrijk vindt (als dat stuk is gaat men terug naar huis) en een reddingmiddel niet, hoewel daar toch mensenlevens van af hangen. Alvorens een kapitein of schipper een reis onderneemt moet hij er zeker van zijn dat de nodige reddings- en veilig heidsmiddelen aan boord zijn .Maar hier schijnt nog wel eens wat aan te schorten. Vier kijkers. Indertijd heeft de scheepvaartinspec tie een demonstratie met flares gehou- Aclvertentie Vrijdagmorgen trad te Castricum mej. G. Konijn in het huwelijk met de heer G. Joosten uit Beverwijk die te Uitgeest een boten verhuurbedrijf heeft. Daar vele jongelui iedere week op dit botenverhuurbedrijf kwamen en daar steeds hun vrienden present waren hadden deze het idee opgevat om de jongelui, wan neer zij de kerk te Castricum zouden be treden te begroeten met een erehaag van zeilboten. Dit kon helaas; ook al vanwe ge de gladde weg vrijdagmorgen, niet doorgaan maar toch werd iets gedaan. Het echtpaar werd n.l. per boot, op een aan hangwagen achter een auto, van de kerk gehaald welke toen begeleid door de zei lers koers zette naar hotel Funadama waar bruid en bruidegom voer de vrien den een korte receptie hielden. KERSTBOOMVERBRANDING IN CASTRICUM Voor het eerst zal in Castricum een ge organiseerde kerstboomverbranding plaats vinden. Onder leiding van politie en brandweer zal namelijk op dinsdag 9 janu ari des avonds te ongeveer 6 uur de jeugd van een groot vreugdevuur kunnen ge nieten op de Brink. Enkele dagen van te voren zal de jeugd, ook al weer onder leiding, een grote stapel kunnen maken van kerstbomen die zij hier en daar op de kop zullen tikken en wanneer dan op de avond van de 9e januari de rode haan in deze enorme hoop kraait zullen brand weer, met haar materieel, en de politie ook present zijn om een oogje in het zeil te houden. De heer B. J. BOorn, wonende aan de Ericsonstraat 28 in IJmuiden, is dinsdag 2 januari veertig jaar in dienst van het Staatsvissershavenbedrijf. De heer Born is in deze veertig jaar opgeklommen van dokknecht in losse dienst tot onderhaven meester. In 1932 werd de aanstaande jubi laris benoemd tot tijdelijk havenknecht, in 1935 volgde zijn aanstelling als haven knecht in vaste dienst. In oktober 1954 werd de heer Born benoemd tot haven wachter en zes jaar later tot onderhaven meester. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM. GEBOREN: Evert Jozeph, z. v. O. Hoo- geveen en D. van Regteren. ONDERTROUWD: S. J. Bakker en J. D. Jepma. OVERLEDEN: P. Soeteman, oud 58 jaren gehuwd met C. Hakman. GEHUWD: J. G. de Boer en W. E. van der Meulen; P. H. A. Smit en M. P. Sik kink. den op de Waalsdorpervlakte. Dat is niet zo simpel, want flares afsteken is iets wat maar niet zo kan gebeuren, omdat men reddingsinstanties alarmeren zou. Maar na veel voorbereidingen was het toch zover, en waren alle instanties zorgvuldig gewaarschuwd. Hoeveel schippers kwamen er kijken? Antwoord: vier schippers. Het is begrijpelijk dat er bij de scheep vaartinspectie wel eens wordt gemopperd. Wij zijn niet tegen sloepen" zegt men er, .maar dan moet er wel een speciale kraan voor zijn. In de praktijk blijkt het vaak moeilijk een sloep te water te brengen als het noodzakelijk is." Men is er dan ook mee in zijn schik, dat er rederijen zijn, die vrijwillig naast de sloep dinghies aan boord hebben gezet. Zoals toch ook op ou de schepen nu wel dinghies verschijnen. Als extra-reddingmiddel is er dan nog de man overboord-boot, die in vele gevallen uitkomsten zal bewijzen, en het dan ook regelmatig doet. Het probleem van de dinghies is dus een probleem van de tijd. In de toekomst zal men op de gehele visserijvloot dinghies zien. Waarbij moet worden aangetekend, dat op vissersschepen, die niet verder dan vijftien mijl uit de kust komen, of op sleepboten, die niet verder dan vijf mijl uit de kust komen, één of meer drijvende toestellen als voldoende worden be schouwd. De scheepvaartinspectie doet wat zij kan om de veiligheid op de schepen zo groot mogelijk te maken. „Maar het is bijzonder moeilijk om een schipper te pak ken te krijgen, die aan de beurt is om zijn reddingmiddelen te laten reviseren." Met tegenzin moet de S.I. dan wel eens tot dwangmaatregelen overgaan. Onder an deren aanhouding of intrekking van het Certificaat van Deugdelijkheid. Advertentie VOOR WARME EN GROOTSTE VOORRAAD Heren- en Jongenskleding Kloosterstraat 33 - 35 - Beverwijk Als gevolg van de gladheid hebben zich in Velsen vrijdag vele slippartijen en bot singen voorgedaan. Weinigen werden ge wond. In de Thorbeckelaan te Velsen-Z. kwam een zeventien-jarig meisje ten val, waardoor zij met een hersenschudding in het Antoniusziekenhuis moest worden op genomen. In de Corverslaan te Velsen-N. slipte een vrachtauto en reed een lantaarn paal om. Om kwart voor negen vrijdag morgen slipte een autobus in de Van den Vondellaan en kwam tegen een boom tot stilstand. Niemand van de inzittenden werd gewond. Wel ontstond er een grote op stopping, omdat de bus dwars op de rij weg stond. Vijf minuten hierna slipte een andere bus van de NZH, ditmaal bij de overweg Zeeweg in IJmuiden-Oost. De autobus ramde een lantaarnpaal. <pp het viaduct in Santpoort slipte een molorcar- rier van een broodbakkerij van de weg af om vervolgens van het viaduct te tuime len, een afstand van circa tien meter. De bestuurder liep geen verwondingen op. De tweehonderd broden kwamen op straat te liggen. Een grote opstopping deed zich voor op de afvoerwegen bij de tunnel in Velsen-N., waar twee vrachtauto's tegen elkaar waren gebotst. In Santpoort werd een personenauto bij een botsing met een vrachtauto zodanig zwaar beschadigd, dat de wagen per kraanwagen naar het hoofd bureau van politie moest worden gebracht. Mr. J. C. Bührmann, burgemeester van Velsen, heeft vrijdagmiddag in het raad huis het plaatselijke jeugd-actiecomité 10 x 10" geïnstalleerd. Hij deed dit door het voorlezen v.an een citaat uit de kerst rede van Koningin Juliana en van een uit spraak van de Fransman Raoul Folereau. De heer Bührmann stelde nog eens, met betrekking tot deze anti-hongeractie, dat het een actie betreft van de welgestelde jeugd voor de misdeelde jeugd, w.aarbij de welgestelde jeugd gedurende tien weken tien percent van haar zakgeld afstaat ten behoeve van de misdeelde jeugd in de on derontwikkelde gebieden. De voorzitter van de Velser Jeugd Cen trale, de heer G. P. Mathijssen, zei bij zijn introductie van het comité dat dit is gevormd uit de nieuwopgerichte sectie van de V.J.C., de sectie jongerengroep. Op ver zoek van het gemeentebestuur belastte de ze groep zich met de voorbereidende werkzaamheden tot de actie. De voorzitster van het jeugdactiecomité, mejuffrouw Mien Timmerman uit IJmui- den-Oost, gaf een overzicht van het doel van de actie. Zij vroeg de morele steun van de plaatselijke overheid, een steun, die burgemeester Bührmann haar toezeg de. Mr. Bührmann toonde zich gaarne be reid het erevoorzitterschap van de plaat selijke actie op zich te nemen en wenste het comité veel succes, bij het werken aan een betere wereld. Daarop speldde mejuffrouw Timmerman de heer Bührmann het ere-insigne van de „10 x 10"-actie op. Ook de heer H. de Boer, Velsens wethouder van Jeugdzaken woonde de installatieplechtigheden bij. De heer G. J. Kwakkel, ambtenaar van jeugd zaken, die het zijne heeft bijgedragen voor de totstandkoming van het comité, was we gens een gebroken pols (opgelopen bij een valpartij ten gevolge van ce gladheid van gistermorgen) verhinderd de bijeenkomst bij te wonen. Het comité is van zins de jeugd in al haar geledingen, zoals de leerlingen van alle kleuter-, lagere en middelbare scho len, in de actie te betrekken. In verband met de voorgenomen aan schaf van een Orff-instrumentarium houdt de Volksmuziekschool Velsen op dinsdag 2 januari een demonstratiemiddag in het Cultureel Centrum. De heer Hans Waan- ders, directeur van de volksmuziekschool, zal een inleiding houden over Orff, zijn Schulwerk en de mogelijkheden daarvan voor het algemeen vormend muziekonder wijs. Het geheel zal worden toegelicht met grammofoonplaten. Tevens zal men trach ten voor deze middag de beschikking te krijgen over een set van het Orff-instru mentarium. Aanvoer van vrijdag. Te IJmuiden werden vrijdag 5925 kisten vis aangevoerd. De specificatie is als volgt: 120 tong en tarbot, 1 heilbot, 5 griet. 458 schol, 11 schar, 1460 haring, 20 makreel, 438 schelvis, 1369 wijting, 335 kabeljauw en gul, 20 leng, 126 haai, 3 ham, 29 poon, 375 koolvis, 35 diver sen. Prijzen van vrijdag. Per 1 kilogram: Heilbot 3,60-2, gr. tong 4.10- 4,30, grm. tong 4-3,70, kim. tong 3,60-3,20, kl tong I 3,90-3,30, kl. tong II 3,50-2,90, tarbot I 3,70-3,30. Per 50 kilogram: Tarbot IV 114-45, gr. griet 70, kl. griet 48, gr. schol 42-37, grm. 41-34, kim. 52-44. kl. schol I 63-42, kl. schol II 60-38, schar 47-28, verse haring 21,20-11. makreel 21,40-20, gr. schelvis 41-27, grm. schelvis 34-26, kim. schelvis 36-19, kl. schelvis I 35-17, kl schelvis II 28-13, wijting 16-8, gr. gul 45-25, mid. gul 41-27, kl. gul 31-18, kl. haai 11-8. Ham 162-66. poontjes 21-16, kl. koolvis zw. 27-13, kl. koolvis wit 37-22. Per 125 kilogram: Gr. kabeljauw 188-90, gr. koolvis zw. 96-70, gr. koolvis wit 106-75, gr. leng 62-60. Besommingen van vrijdag. KW 161, 1 6250, KW 101, 12900. KW 16, f 5850, KW 81, 21300, KW 41, f 14800. KW 40, f 15600. KW 141, f 12100, KW 169, 3820, KW 10 f 5100. KW 171, f 9630, KW 49, 11100. KW 37, f 4720, KW 140, 3780, KW 137, 6840, KW 48, 7240, KW 45. f 3250, KW 57, 4780, KW 63, f 4470, HD 79, 7950, SCH 127, f 11800, SCH 135, f 13.000 Aanvoer van zaterdag 26 schepen zorgden in IJmuiden voor een aanvoer van 4895 kisten waarvan 410 schelvis, 1280 wijting, 320 gul en kabel jauw, 190 koolvis, 115 trawlharing, 870 spanharing, 130 makreel, 360 schol, 90 tar bot, 250 varia, 710 stuks kabeljauw, 45.000 kilo tong. De VL 153 Liesje en Rutger zorgde voor 575 kisten en 100 stuks kabeljauw, de IJM 15 Emma voor 520 kisten en 80 stuks kabeljauw, de VL 84 Jan Senior voor 520 kisten en TX 3 veor 400 kisten span haring. Prijzen van zaterdag Per kilo: Tarbot 3.803.40, heilbot 3.40 3, grote tong 4.704.30, grootmiddel tong 43.30, kleinmiddel tong 3.503, tong 1 3.50—3, tong 2 3.40—3. Per 50 kilo: Haring 1711, makreel*18 12.40, tarbot 12266, grote griet 92, kleine griet 36, tarbot 4 10057, grol schelvis 2417, middel schelvis 2218, kleinmid del schelvis 2713, kleine schelvis 2018, grote schol 4036, middel 4237, klein- Om verschillende redenen, maar toch in hoofdzaak omdat ze „er genoeg van hebben", is een aantal Scheveningse schippers vastbesloten volgend jaar niet meer met een logger naar zee te gaan. Er zijn ook schippers, die helemaal niet meer willen varen en een walbaan heb ben gekozen. Bij de schippers, die nu hun ontslag bij de rederijen hebben ge nomen, blijken de kotters favoriet te zijn, want het grootste deel van hen zal met een kotter naar zee gaan. Schipper W. Dijkhuizen van de Sch. 333 van n.v. Jaczon Rederij en Haringhandel heeft nu een walbaan en zal voorlopig niet meer varen. Schipper J. J. Pronk van de Sch. 223 van de n.v. rederij v.h. J. J. Tuyt wordt schipper op een Katwijkse kotter, evenals schipper D. van der Harst van de rederij A. van der Toom (nu V.V. M. geworden), die altijd op de Sch. 233 heeft gevaren. Bij de V.V.M. zouden er nog meer mutaties zijn. Bij de rederij n.v. v.h. Frank Vrolijk hebben drie schippers ontslag genomen. Zij worden nu schipper op Scheveningse kotters. Al deze schippers behoren tot de geluk kige schippers van de Scheveningse vloot en in het visserijbedrijf vraagt men zich af hoe het nu moet gaan met dte nieuwe teelt, die volgend jaar mei weer begint Wanneer een aantal goede schippers over stapt op kotters,dan geven zij daarmee te kennen dat zij niets meer zien in de vleet- visserij. Het gevolg kan zijn, dat nog meer schippers zullen besluiten op een andere visserij over te gaan. Het grote probleem zal dan worden de loggers van schippers te voorzien. Maar op het ogenblik is nog niet bekend hoeveel loggers er volgend jaar voor de nieuwe teelt zullen uitvaren. Misschien besluit een aantal rederijen vol gend jaar nog minder schepen dan in de afgelopen teelt aan de visserij te laten deelnemen en daarin ligt misschien ook voor een gedeelte de oorzaak van het be sluit van de schippers. De vleetvisserij voor de volgende teelt is te ongewis. Zij willen niet het risico lopen niet meer naar zee te kunnen. Het offer der maagden (City-theater, IJmui den). De ex-Olym pisch kampioen op de tienkamp Bob Ma- thias speelt met Ho sanna Schiaffino de hoofdrollen in de film „Het offer der maagden", die in City draait. De geschiede nis van Theseus en Ariadne uit de Griek se mythologie wordt hier op moderne wijze op het witte doek gebracht. M- leen zal iemand, die het verhaal kent, zijn ogen wel even uit wrijven, want de be werking is wel zeer vrij. Maar wenst :nen een film te zien vol avonturen en roman tiek, dan kan men rustig de gang naar City wagen, want men zal zich onge twijfeld best amuseren. „Seven brides for Seven Brothers" is een gezellig filmpje met sterren als Jane Po well en Howard Keel. Zeven onbehouwen broers leven op een afgelegen boerderij. Er is maar één middel om wat orde op zaken te stellen: er moet een vrouw aan te pas komen. De broers passen een klas siek middel toe, de maagdenroof. En dit alles levert niet alleen uiteindelijk de op lossing, maar het heeft ook een musical vol vrolijkheid ten gevolge. „Parachutisten vallen aan" is iets geheel anders. Parachutisten worden achter de Duitse linies neergelaten en dat eist net uiterste van hen. (Zondagmiddag) De Bowery Boys zoeken naar uranium en dat levert vele vermake lijke situaties op. Maandagmiddag kunt u dat zien. Donderdag is er een speciale voorstelling van „Desirée" met Jean Simmons en Mar lon Brando. Im weissen Rössl Benatzky's beroemde operette lm Weissen Rossl herbergt een schat van melodieën, maar ook het verhaal is aardig, en het lag dan ook voor de hand, dat er een aar dige film van te maken was. Voor de De- zoekers van Rex zal het dan ook beslist geen teleurstelling betekenen, deze film te zien. De opnamen in deze kleurenfilm zijn vaak prachtig en het spel is niet groots, maar toch alleszins bevredigend. Er wordt fris gezongen en de vele wederwaardig heden van oberkellner Leopold en zijn cheffin, van de haargroeimiddelfabrikan ten en de mooie meisjes, die verder in de film een rol spelen, houden de aandacht van de bezoeker tot het laatst gevangen. Na afloop neuriet men nog de melodieën uit deze alleraardigste film, die zeker ve len, van jong tot oud, zal boeien, ook al kent men de operette al. Maandagmiddag draait in Rex „Michi gan Kid", een western dus, waarmee ge noemd theater het nieuwe jaar inzet Maandag- dinsdag- en woensdagavond kan men een film met een veelbelovende ti tel zien: „Liefde, dollars en chianti". Beverwijk De liefhebbers van films, waarin mon sters optreden, kunnen in het Beverwijkse Luxor-theater hun hart ophalen. In „Gorgo" kan men namelijk een mon ster zien, dat in actie komt, nadat een explosie het uit een hol heeft bevrijd. Het moederdier komt er ook aan te pas, en er dreigt een verschrikking, wanneer men eindelijk het enige afdoende middel vindt, dat ieder zal bevredigen. Zondagmiddag middeleeuwse gevechten in „De Zwarte Sperwer", het verhaal van een trouwe knecht van een hertog, die blijft vechten voor zijn zaak. „De Koning der Boekaniers" is de geschiedenis van zeeroverhoofdman Henri Morgan, kleurige avonturen, wrarnaar men met plezier zal kijken. In „1000 sterren schitteren" krijgt men een kijkje in de wereld van de revue In het Kennemer Theater wil een bok ser zich terugtrekken. Deze „Quiet man' kan echter niet lang rustig blijven, als er in het dorpje, waarin hij «ich wil vestigen, een dorpsdictator blijkt te zijn, die het hem moeilijk maakt. „De trommen van Fu Manchu" is een verfilming van een van de spannende verhalen van Sax Roh- mer over de mysterieuze en wrede dr. Fu Manchu, de Chinese fanaticus, die met alle mogelijke middelen tracht de wereld heerschappij te veroveren. Eddie Constantine is er ook. Hij is op het spoor van drie verdwenen vrouwen, en moet natuurlijk heel wat afknokken voor hij zijn doel heeft bereikt. In de maandagmatinee Stan Laurel en Olivier Hardy als brokkenpiloten. Het W.B.-theater zoekt het natuurlijk ook in gevechten. De titel „Fluitende ko gels" spreekt al voor zich zelf. Het dorpje heet ditmaal Dutch Flat, maar dat doet er eigenlijk niet veel toe. „De vos van Parijs" is de geschiedenis van een Duit ser, die de Führer tracht te weerstaan Hoe „Gevangene 39013" onheil verwekt, kan men ook al in de Peperstraat zien en tenslotte is er dan nog „Song of Texas' over een twist tussen twee cowboy-fami lies. middel 4635, kleine schol 1 5242, kleine schol 2 6448, wijting 1710, dichte wij ting 128, schol 2 5040, poon 1611, haai 127.40, grote gul 4727, middel gul 4226, kleine gul 2911, zwarte koolvis 2520, witte koolvis 2735. Per 125 kilo: Kabeljauw groot 13280, middel kabeljauw 10072, zwarte koolvis 11482, witte koolvis 9674, leng 5449. Per regel: Grote kabeljauw 9886, mid del kabeljauw 4326. Besommingen van zaterdag KW 82 4.400, KW 24 5.380, KW 148 5.320, KW 9 21.200, IJM 53 f 6.530, KW 143 9.120, KW 12 f 5.870, KW 117 6.430, KW 90 f 6.130, KW 145 5.150, KW 34 7.030, KW 164 5980, IJM 11 7.380, IJM 4 7.080. Voor dinsdag De IJM 26 's-Gravenhage komt met 1000 kisten aan de markt, de SCH 261 Onder neming 1 met 700 kisten. Scheveningen In Scheveningen was de aanvoer 750 spanharing, 2000 kilo tong en 70 varia. H. van der Put De heer H. van der Put is nu al 25 jaar werkzaam bij het Gewestelijk Arbeids bureau IJmond, waarbij hij zich speciaal belastte met scheepvaart en visserij. Hij is daarom ook .varm gehuldigd op zijn kan toor door de provinciaal directeur, mr. J. A. Snijders, wethouder C. P. J. Maas en de directeur van het Arbeidsbureau, de heer J. Buis. De heer T. van Slooten feli citeerde hem namens de commissie voor de visserijbedrijven. VERZORGEN WIJ VLOT EN DISCREET Assurantie- en Financieringsbedrijf Wilhelminastraat 63 - Haarlem Tel. 21232 - 15699 (na 6 u. 0 2507 - 3976) ALLE VERZEKERINGEN IJMU1DERSTRAATWEG 62 Telefoon 4247 IJmuiden SCHOTERWEG 5—7 Telef. 60114 naar oude beschadigde por tretten, ook voor moeilijke gevallen. Speciaal* adres hiervoor is: I1UYGENSSTRAAT 10 IJmuiden. Tel. 4.8.6.8. Gevr. flinke werkster. Da gen en aantal uren nader overeen te komen. v. Tuyll- weg 9. Huish. hulp gevr. voor de ochtenduren (m. w. maal tijd) bij dame alleen. Aanm. Frans Halsstraat 2. Bij het Rijks Instituut voor Visserij onderzoek te IJmui den kan geplaatst worden een werkster. Ervaring in het schoonhouden van grote gebouwen strekt tot aanbe veling. Salaris volgens Rijks regeling. Aanm. Haringkade 1, IJmuiden. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stukloon, hoog loon Bedrijfsruimte te huur gevr. 250 m2). Tel. aanbiedin gen tussen 9 en 17.30 uur Telef. 02500-16197. Te huur zonn. zit- en slaap kamer in Santpoort voor dame alleen, liefst gepens. verpleegster. Genegen enige hulp te bieden aan zieke echtgenoot. Brieven L Wie heeft mijn gebreide kabouter gevonden? Op weg naar het strand verloren, Edith Binsbergen, Dolfijn straat 258. Rep. en veranderingen da mes- en herenkleding. Stop page, verkorten van plissé, japonnen en rokken, panta lons enz. C..C., Alex. Bell- straat 45. Telef. 6035. P. C. de Smit, loodgieter, gas- en waterfitter. P Pot terstraat 17, Telef. 8282, IJ muiden-Oost. Autorijschool H. Anepool, voor luxe en vrachtauto. Erk. Bovag instr. met de nieuwste Opeis. Rijnstraat no. 91. Telef. 4565-6285. Mooie damespyama's vanaf 10.90, vindt U bij C. Lod der, Driehuis Wij maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager. Kennemerlaan 77. Telef. 5607. 10 MERKEN T.V. en RADIO - 100 gar. en service volgens geheel nieuw financieringssysteem. Eerste betaling na 3 maanden. Zowel bij contante betaling, maximum 12 maanden als bij financiering tot 250.goedkoper. Geen hinderlijke informaties en nog vele andere voordelen. Ook koelkasten, was machines, centrifuges en bandrecorders voor f 140.- zonder aanbetaling. Gedetaill. inl. over alle merken onder letter HD bij N.V.P., Spui 110, Den Haag. U kimt zich hiervoor opgeven bij J. M EI J E R, Fazantenlaan S. telefoon 4576, IJmulden-Oozt Elke week 10.000 aan prijzen in het Koop Denkspel Safe. Zonder risico. Uw SAFE-kaart blijft één gulden waard. Inlichtingen Safe Denkspel, Bartok- laan 21, UTRECHT, tel. 030-36731. Uitslag serie BJ 321 - 221 - 311 - 313. Beer.! MER WEDE STRAAT 62, TEL. 4748, IJMUIDEN Solex, Rap, Puch. Verkoop, service, reparatie. Van Bug- num, Planetenweg 40-44. Tel 5290 Opeis Rekord '61 te huur. W. a. Zeeërweg 146, Tel. 7839 Enkele paren schaatsen te koop. Havenkade 17. 18 wkn. oude boxer te koop. Is ingeënt. Telef. 6031. Witte elektrische jazzgitaar aangeb., z g.a.n. Wijk aan Zeeërweg 45. Telef. 7127. Wijnands en Van Rensen: bekers, vaantjes. Vijzelstraat 125, A'dam. Zakenadres voor Velsen: P. J. van Rensen, Kerkerinklaan 79, Santpoort Telef. 02560-7463. Lederen kleding vanaf 2. p. w. Lederen Kledingbedrijf Veldhuis. Breestraat 10—12, Beverwijk Telef. 5629. Muziekschool Uniken voor piano-, accordeon- en gitaar lessen, instrumenten in bruik leen. Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-Oost. Telef. 7127 Grammofoonplaten, bladmu ziek en muziekinstrumenten. Muziekhandel Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden- Oost. Telef. 7127. Slijterij „Flora", Zeeweg 115 Telefoon 5307. 1 fles Chiffon d'Amore 2.55. Ruil bij ons uw televisie! Velo, Trompstraat 68-69, Tel. no. 5198. Plaatsen en verplaatsen T.V.. en F.M.-antennes onder ga rantie. Velo, Trompstraat 68- 69. Telef. 5198, IJmuiden. T.V.-liefhebbers! Verhoog de kwaliteit van uw beeld en voorkom vermoeide ogen door een t.v.-scherm te ko pen. 53 cm 3 50. 43 cm 2.75. Belt U op 5198. Gra tis thuis bezorgd. Krediet tot 4000.voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraag gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. Fiat 600 '57 met radio. Pri ma wagen. Bekleding niet mooi. 1450.—. Taunus 12 M '57, moet opgeknapt, 650. Vlotte financ., ook inruil! Zeeweg 269, IJmuiden. Telef. 02550-8434. Garage Brouwers biedt aan: Renault Dauph. '60. Ford Anglia '60, Opel Rekord '59/'57, Rover '53, Opel Kapi- tan '58, 3 mnd. gar. Financ., inruil mogel. Zandvoortse- laan 131, Heemstede. Telef 02500-36106, b.g.g 36715. Ford Customline, bouwj. '55. Prijs 875.—. Renault Fre- gate, bouwj. '55. Pr. 875.— Ford Thames kl. bestel met imperial. Pr. 925. bouwj. '56. Peugeot 203 Cabriolet, bouwj. '52. Prijs 600 In ruil en financ mogelijk. Bo- nairestraat 4, Santpoort. Tel. 02560-7030. Wollen dekens. 150 x 200, v.a. 14.95. Zeeman, Bloem- straat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Bromfietspetten 4.95. Zee man, Bloemstraat 70-71, IJ muiden Telef. 4235. Wollen herenvesten, met en zonder mouw. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Te koop gevr. tropisch aqua rium, maten 80 x 40 x 40. IJmuiderstraatweg 148. Te koop gevr. hetelucht- kachel. Dolfijnstraat 300, Telef. 4487. Te koop Frisia haard. cap. 16.400 k.cal. Kleur grijs. 1 jaar gebruikt. Prijs 400.-. Van Tuyllweg 9, Velsen-Z Te koop papeyaai, prachtige jonge gezonde vogel 30. Telef. 070-638515. Te koop 2-pers. kantelbed, z.g a.n. en 3-delig kapokbed met kussens, in prima staat. Ook afz. Sparrenstraat 24. Te koop weg. plaatsgebrek old-finish slaapk. ameuble ment en spiraal. Prijs zeer billijk. Strengholtstraat 7. Autoradio te koop, 6 Vmet druktnetsen i 75 Kenne merlaan 179.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13