Minder belasting voor echtpaar waarvan ook de vrouw werkt G.S. stimuleren goedkeuring streekplan Zuid-Kennemerland AGENDA 3 FRIEZEN OM UTENS P.v.d.A. verlangt uitvoering van „Program voor de Vrede" Kouder met regen of sneeuw G.S.: nog geen oordeel over havens zuidelijk van IJmuiden AOSRAM N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken Drachten Manlju mei gefoel foar technysk wurk Flettner, uitvinder van het rotorschip, overleden Snelle ruilverkaveling in IJmond nodig ZATERDAG 30 DECEMBER 1961 MET INGANG VAN 1 JANUARI: NAAIMACHINES ZIG-ZAG 350.- Delfts raadslid reageert op kerstrede van Prins Bernhard Aan brandwonden overleden Niet meer d^n 150.000 mensen in IJmond-N. Haarlem lampen Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Man, hangend aan de dakgoot, door de brandweer gered Hoofdindustriegroep Huishoudelijke Apparaten Gans binne yn 1961 nei Fryslan werom kaem om't wy fêst wurk en in goede wente biede koenen Wy hawwe op 'e nij gaedlik wurk foar en der komme ek wer nije wenten (GJIN FLATS). Drachten is ek as wenplak foar hüshaldings mei opgroeijende bern tige gaedlik, hwant der is great forskaet fan (iepenbiere sawol as bysündere) skoallen foar fuortset ünderwiis. Wy hawwe yn us bidriuw de foarkoarte wurkwike. Hwat de omkriten fan Drachten oanbilanget, binne dêr de marren, de bosken, heide en dunen. Skriuw ris in brief oan: N.V. Philips Ofd. Personiel Drachten Toezicht volksgezond heid uitgebreid Met ingang van 1 januari 1962 zal, zoals bekend is, voor de inkomstenbelasting en de loonbelasting de nieuwe regeling voor de werkende gehuwde vrouw in werking treden. Voor de aan de man op te leggen aanslag in de inkomstenbelasting houdt deze regeling in dat voor de berekening van het gezamenlijke inkomen van man en vrouw het arbeidsinkomen van de vrouw wordt verminderd met 1/3. Deze vermindering bedraagt ten minste 500, (tenzij het arbeidsinkomen van de vrouw geringer is), en ten hoogste 2.000,-. De wijzigingen die de nieuwe regeling in de loonbelasting aanbrengt, zijn er op gericht de aanslagen inkomstenbelasting zo klein mogelijk te houden. Dit wordt bereikt door de loonbelasting in de regel te hef fen naar een tarief van 15 pet. van het loon, nadat dit is verminderd met 50.- per maand, 11,50 per week of 2.- per dag. Voor het meest voorkomende geval, na melijk dat ook de vrouw in loondienst is, wijst het ministerie van Financiën er op dat zij een nieuwe werknemersverklaring zal moeten invullen. Deze verklaring moet zij vóór de eerste loonbetaling in 1962 bij haar werkgever inleveren. De werkge vers zullen dit formulier en de daarbij behorende aanwijzingen aan hun gehuwde werkneemsters uitreiken. Aan de hand van de nieuwe werknemersverklaring be oordeelt de werkgever of voor de loonbe lasting van een gehuwde vrouw het 15 pet-tarief na aftrek van f 50.- per maand enz. dient te worden toegepast. In een aantal gevallen moet namelijk gewoon de tabel worden toegepast waarbij met de in komensaftrek geen rekening wordt gehou den. Dit is met name het geval voor gehuw de vrouwen die duurzaam gescheiden van hun echtgenoot leven. Hun loon wordt im mers niet tezamen met het inkomen van de man aan de inkomstenbelasting onder worpen. Vervolgens zal het nieuwe tarief van 15 pet. voor de loonbelasting buiten toepassing blijven indien de vrouw behoort tot een categorie werknemers waarvoor reeds een speciaal loonbelastingtarief geldt, zoals bijvoorbeeld voor huisperso neel, musici en artiesten enz., losse ar beiders, aannemers van werk enz. Voor de categorieën thuiswerkers en binnenvaren- den zal het 15 pet-tarief echter wèl gelden. Uiteraard zal bij de in de regel aan de man achteraf op te leggen aanslag in de inkomstenbelasting de vermindering van het gezamenlijk inkomen met van het loon van de vrouw worden toegepast, onverschillig of de loonbelasting van de Advertentie electr. in koffer GROTE HOUTSTRAAT 18t - HAARLEM vrouw al dan niet naar het 15 pet-tarief is geheven. Er is een bijzondere regeling getroffen voor de loonbelasting van de gehuwde vrouw die als kostwinster optreedt, d.w.z. de vrouw wier echtgenoot geen of nage noeg geen inkomsten heeft. In beginsel geldt de nieuwe regeling ook voor haar. Zij kan echter de inspecteur der belastin gen verzoeken de loonbelasting niet te doen inhouden volgens het 15 pet-tarief, maar gewoon volgens de normale tabel, die veelal een lager belastingbedrag zal aanwijzen, hoewel daarin de aftrek van lA van het loon niet is verwerkt. Deze aftrek komt pas tot zijn recht bij de ach teraf aan de man op te leggen aanslag in de inkomstenbelasting. Als de man nor maliter niet in de inkomstenbelasting zou worden aangeslagen kan hij na afloop van het kalenderjaar aan de inspecteur ver zoeken hem toch een aanslag op te leg gen. Blijft, het gezamenlijke inkomen van de man en de vrouw-kostwinster beneden de grens van de belastbaarheid, dan wordt er geen aanslag opgelegd. In dat geval zal de van de vrouw ingehouden loonbe lasting vrijwel steeds na afloop van het kalenderjaar bij de inspecteur kunnen worden teruggevraagd. Het Delftse gemeenteraadslid de heer L. J. van der Krogt (Partij van Woning zoekenden), heeft een brief geschreven aan Prins Bernhard waarin hij er op heeft gewezen dat de passage in de Kerstrede van de Prins „Bijkbaar wordt niet voldoen de beseft, hoe goed wij het hebben en hoe dankbaar we allen moeten zijn voor onze grote welvaart" bij honderdduizenden landgenoten verbazing en droefenis moet hebben verwekt, „aangezien er in ons land nog steeds duizenden stallen van Bethlehem" zijn. Er zijn zelfs mensen, al dus de heer Van der Krogt, die in een kippenhok wonen bij gebrek aan gepaste woonruimte. De heer Van der Krogt hoopt dat de Prins volgend jaar weer een kerst rede zal kunnen houden en daarin dan de aandacht van regering en volk zal vragen „voor hen die in ons welvarende land in stallen van Bethlehem leven en wonen", Twee Rotterdamse bejaarden, die de zer dagen brandwonden hadden opgelo pen en in een ziekenhuis verpleegd wer den, zijn overleden. De 80-jarige A. van Waas uit de Bloemkwekersstraat was zon dagavond in brand geraakt toen hij te dicht bij de gaskachel was gaan zitten. De 69-jarige mevrouw W. (f. Lamferkamp Biesheuvel van de Blekerslaan liep brand wonden op toen zij de kachel opstookte en haar kleding vlam vatte. Advertentie In de memorie van antwoord van Gede puteerde Staten van Noordholland op het algemeen verslag van de afdelingen der Provinciale Staten van Noordholland be treffende onder andere de provinciale be groting 1962 wordt meegedeeld, dat G.S. de trage gang van zaken ten aanzien van de goedkeuring van het streekplan voor Zuid-Kennemerland betreuren. Zij zullen al het mogelijke blijven doen om een spoe dige beslissing van de Kroon te bevorde ren. Over de toenemende verkeersintensiteit in het algemeen en van de trek van het achterland naar de Noordzeekust in het bijzonder en over de consequenties daar van voor het wegennet zijn, aldus de me morie van antwoord, reeds diverse studies gaande. De mogelijkheid en wenselijkheid van een weg, zuidelijk om de bebouwde agglomeratie Haarlem is daarbij in het onderzoek betrokken. IJmond-noord. Ook wanneer de produktiecapaciteit van het Hoogovenbedrijf zou uitgroeien tot 7 miljoen ton staal en de personeelsbezet ting in verjpand daarmee zou toenemen tot 30.000 a 35.000 man, zal gestreefd worden naar een beperking van het inwonertal van het streekplan IJmond-Noord tot ongeveer 150.000. Dat delen G.S. ook mee in de me- c Stadsschouwburg: vandaag 20 u.: To neelgroep Centrum met „De Duivels- haan", satirische fantasie van Sean O'Ca- sey. Maandag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De universele erfgenaam", blijspel van J. F. Regnard. Regie Guus Hermus. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u., zondag en maandag ook 16.15 u: „De drie muske tiers", 14 j. Zondag geen voorstelling om 21.15 u. Frans Halstheater, 14, 19 en 21.15 u., zon dag ën maandag ook 16.30 u.: „Eén pyjama voor twee", 14 j. Lido Theater, 14, en 20 u., zondag 14 en 18.45 u., maandag ook 17 u.: „Pépé", a.l. heden 23.30 u.: „Godin der liefde", 18 j. Zondag 11 u.: „Melodie zonder einde", 14 j. Luxor Theater, in de avondvoorstellin gen (19 en 21.15 u.) „Als het jonge koren rijpt", 18 j. In de middagvoorstellingen (14 u., zondag en maandag ook 16.15 u.): „Robinson Crusoe Co", a.l. Minerva Theater, vandaag 19 en 21.15 u., zopdag 14 en 16.15 u., maandag en dinsdag 14.30 u.: „Zorg' dat je er b^ komt", a.l. Maandag 19 en 21.15 u. en dinsdag tot en met donderdag 20.15 u.: „Winden waaien om de rotsen", 14 j. Rembrandt Theater, 14, 19 en 21.15 u., zondag en maandag ook 16.15 u.: „Van de brug af gezien", 18 j. Zondag geen voor stelling om 21.15 u. Zondag 11 u.: „Droom reis door Australië", a.l. Roxy Theater, 14.30 19 en 21.15 u., zon dag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: (deze laatste voorstelling is niet op zondag) „Tarzan en de luipaardkoningin", 14 j. Van dinsdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De jacht op de groene helm", 14 j. Zondag geen voorstelling om 21.15 u. Studio Theater, 14.15, 19 en 21.15 u., zon dag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „L'Amérique insolite", 14 j. Zondag 11 u.: „Aida", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): 20 u.: „Overspel-buitenspel", 14 j. Zondag en maandag 14.30 u.: „Gezworen kameraden", a.l. Maandag en dinsdag 20 u.: „De onver- zoenlijken", 18 j. TENTOONSTELLINGEN „Chez Nous" (Spaarnelaan 25): Exposi tie van Catalaanse aquarellen van Frans Funke: 10-17 u.; tot 2 jan. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en aquarellen van ds. R. H. Oldeman en siersmeedwerk van C. A. Jaspersen: 9-17 u.: ma., wo. en vr. ook 18-20 u. Tot 5 jan. Museum „Het Huis van Looy" (Kamper laan): Groepstentoonstelling van „Kunst Zij Ons Doel": 10-12 u. en 13.30-17 u., zon dag 14-17 u. Tot 8 jan. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van etsen van Frans Verpoorten: 10-22 u. Tot 1 februari. (Zie ook „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 29 december). Advertentie ZATERDAG 30 DECEMBER City-theater, 19 en 21.15 u.: „Het offer der maagden". Rex-theater, 20 u.: „Im weissen Rössl". Cultureel Centrum, 1522 u.: Vogelten toonstelling. ZONDAG 31 DECEMBER City-theater, 14.30 u.: „Parachutisten vallen aan"; 19 u.: „Het offer der maagden" Rex-theater, 15 en 19 u.: „Im weissen Rössl". Feiison, 1417 u.: Expositie W. Steyn. Cultureel Centrum, 1018 u.: Vogelten toonstelling MAANDAG 1 JANUARI City-theater, 14.30 u.: „De avonturen van de Bowery Boys"; 19 en 21.15 u.: „Zeven broers zoeken zeven meisjes". Rex-the^er, 15 u.: „Michigan Kid" en 20 u.: „Liefde, dollars en chianti". Feiison, 1417 u.: Expositie W. Steyn. Raadhuis Velsen, 1517 u.: Receptie burgemeester mr. J. C. Bührmann en echt genote. Cultureel Centrum, 1022 u.: Vogelten toonstelling. Antoniusziekenhuis, 14 u.: Receptie ge neesheer-directeur. DINSDAG 2 JANUARI City-theater, 20 u.: „Zeven broers zoeken zeven meisjes". Rex-tehater, 20 u.: „Liefde, dollars en chianti". Cultureel Centrum, 1018 u.: Vogelten toonstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. ZATERDAG 30 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The quiet man". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Gorgo het duivelsmonster". W.B. Theater, 20 u.: „Fluitende kogels". ZONDAG 31 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De trom men van Fu Manchu"; 16.30 en 19 u.: „The quiet man". Luxor Theater, 14.30 u.: „1000 sterren schitteren"; 16.30 en 19 u.: „Gorgo, het duivelsmonster". W.B. Theater, 14.30 u.: „De duivels van de rode cirkel"; 16.30 en 20 u.: „De vos van Parijs". MAANDAG 1 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Brokken piloten"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Jacht op ontvoerde vrouwen". Luxor Theater, 14.30 u.: „De zwarte sperwer"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De koning der boekaniers". W.B. Theater, 14.30 u.: „Song of Texas"; 16.30 en 20 u.: „De vos van Parijs". DINSDAG 2 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jacht op ontvoerde vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „1000 sterren schitteren". W.B. Theater, géén voorstelling. Marquette Theater, zaterdag 20 u„ zon dag 14.30 u„ maandag 14.30 en 20 u.: „Echt iets voor Conny". morie van antwoord. Die beperking houdt dan in, dat elders meer mensen zullen moeten worden opgenomen. Een gunstige spreiding van de bevolking in het alge meen zal, aldus G.S., zoveel mogelijk wor den bevorderd door een dienovereenkom stige taakstelling in de (streek)-plannen voor meer noordelijk gelegen gebieden :n Noordholland. Gezien de sterke samen hang tugsen de beide streekplangebieden zal naar een spoedige behandeling van zo wel het ontwerp tot herziening van het streekplan IJmond-Noord als van het ont werp van het streekplan voor Noord-Ken- nemerland worden gestreefd. Geen moment bedacht de 27-jarige be steller H. Krippendorf uit Amsterdam zich gistermiddag toen hij hoorde dat er zich twee kinderen bevonden in een brandend huis in de Javastraat. Hij rende de trap pen op naar de zolder boven' de derde etage en trapte een deur in om de kin deren te kunnen redden. Er was efchter niemand op de reeds fel brandende zol der. Toen de heer Krippendorf na zijn onder zoek wilde terugkeren, zag hij zijn weg versperd door vlammen. Hij ging in de dakgoot zitten, maar toen de vlammen hem ook hier achtervolgden, ging hij aan de dakgoot hangen. De inmiddels gearri veerde brandweer wist hem met de ma- girusladder uit zijn netelige positie te be vrijden. De brandwonden die hij aan ge zicht en rug had opgelopen, bleken niet van ernstige aard te zijn. De zolder brandde geheel uit. De daar onder gelegen etage liep veel waterscha de op. De bewoners, de familie Van der Wal, waren niet aanwezig. De oorzaak van de brand is onbekend. Op 1 januari worden twee nieuwe hoofd inspecties van de volksgezondheid inge steld, namelijk een inspectie voor het toe zicht op levensmiddelen en een voor het toezicht op de hygiëne van het milieu. Tot hoofdinspecteur voor het toezicht op le vensmiddelen is benoemd drs. A. Kruysse. Dr. N. J. A. Groen is benoemd tot hoofd inspecteur voor het toezicht op de hygiène van het milieu. Hiermede is het staatstoezicht aangepast aan de wetenschappelijke, technische en industriële ontwikkelingen en de eisen die hierdoor gesteld worden aan de voor de bescherming van de gezondheid van de mens verantwoordelijke overheidsorganen. Het bestuur van de Partij van de Ar beid heeft een verklaring uitgegeven, waar in het zegt ervan overtuigd te zijn dat het mogelijk is een oorlog met kernwa pens te voorkomen en de spanningen op vreedzame wijze weg te nemen. Daartoe is volgens het bestuur echter nodig dat alle krachten worden gemobiliseerd. De P. v.d. A. eist de uitvoering van een „pro gram voor de Vrede", dat volgens de verklaring absolute voorrang moet krij gen in het denkfen en handelen van vol ken en regeringen. Het bestuur van de P. v.d. A. zegt dat stapsgewijs een wederzijdse ontwapening tot stand zal moeten komen, die uitein delijk zal moeten leiden tot afschaffing van alle militaire machtsmiddelen en tot vervanging van de nationale legers door een internationale politiemacht van de V.N. In elke fase van het ontwapenings proces zal een doeltreffende internationa le controle moeten worden toegepast, die niet lamgelegd moet kunnen worden door eerf veto. Als tweede punt vermeldt de verkla ring het stuiten van de machtsuitbreiding van het communisme, zonder dat dit leidt tot een gewapend conflict. Voorts acht het P. v.d. A.-bestuur het van be lang dat de kracht en de eenheid van het westen worden versterkt en uitgebreid. „Of het westen erin zal slagen de communis tische dreiging te weerstaan hangt uitein delijk bovenal af van zijn geestelijke weerbaarheid", aldus het program. Een slagvaardige democratie en sociale recht vaardigheid worden daarvoor van het grootste belang geacht. Vervolgens pleit het bestuur van de P. v.d. A. voor strijd tegen reactionaire en feodale regimes en tegen het kolonia lisme en rassendiscriminatie, onder meer om te komen tot een verbetering van de betrekkingen tussen het westen en de landen van Azië, Afrika en Latijns Ame rika. Ook een snelle oplossing van het Nieuw-Guineaprobleem zou aan deze ver betering, aldus het program, ten goede komen. Tevens pleit het P.v.d.A.-bestuur voor meer en doeltreffender hulp aan de on derontwikkelde gebieden en vestigt het de aandacht op het wereldbevolkingspro bleem. Bij het huidige groeitempo zal de wereldbevolking in het jaar 2000 zeker verdubbeld zijn. Voortzetting van dit tem po zal volgens de P. v.d. A. de over winning van armoede en ellende nagenoeg onmogelijk maken. Het bestuur beveelt dan ook een intensieve studie aan naar de mogelijkheden om de bevolkingsgroei te doen verminderen op een wijze die in overeenstemming is met de levensbe schouwing van de betrokken volken. Po gingen tot beheersing van de bevolkings groei hebben alleen kans van slagen als het analfabetisme wordt overwonnen, al dus de verklaring. Tenslotte acht het P. v.d. A.-bestuur een groei van het aantal kansen om sa men te werken met de communistische landen mogelijk naarmate een geestelijk en militair weerbare westelijke wereld te zamen met de ontwikkelingslanden er in slaagt armoede en ellende te overwinnen. Een serie van de oceaan afkomstige storingen hebben boven het vasteland van West-Europa een in kracht toenemende zuidelijke luchtstroming veroorzaakt, waardoor de vorst over Denemarken te ruggedrongen werd tot nabij Stockholm Een in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw in diepte toegenomen depressie trekt daarbij over Zuidoost-Engeland in noordoostelijke richting naar het midden van de Noordzee. Achter deze depressie stroomt weer koudere polaire lucht, waar- Anton Flettner, een in Duitsland gebo ren uitvinder, is op 76-jarige leeftijd in New York overleden. Na de eerste we reldoorlog is hij tot 1931 directeur geweest van het Instituut voor Lucht- en Waterdy- namica te Amsterdam. Hij is vooral bekend geworden door zijn rotorschip, dat werd voortgestuwd door luchtdruk en luchtverdunning, die or^ston den door de wind rond twee draaiende rol len te leiden. Het is nooit een commer cieel succes geworden. Hij heeft voorts vele uitvindingen gedaan op het gebied van vliegtuigroeren, helikopters en derge< lijke. In 1954 ontwierp hij een helikopter voor het Amerikaanse leger, die veertig man kon vervoeren. De voortstuwingskracht werd geleverd door twee normale propel Iers. De plannen voor nieuw aan te leggen havens ten zuiden van de havenmond "van IJmuiden bevinden zich nog niet in een zodanig stadium van voorbereiding, dat Gedeputeerde Staten van Noordhol land zich over deze plannen en hun con- seuenties een oordeel hebben kunnen vormen. Hoewel de ontwikkeling niet met zekerheid is te overzien menen Ge deputeerde Staten, dat genoemde plan nen niet noodzakelijkerwijs in conflict behoeven te komen met de strekking van het streekplan voor Zuid-Kennemerland. Dit antwoorden G.S. in hun memorie van antwoord op het algemeen verslag van de afdelingen der Provinciale Staten van Noordholland betreffende onder andere de provinciale begroting 1962, waar vragen waren gesteld over de „ontwikkeling van het Noordzeekanaal". De door de minister van Verkeer en Waterstaat ingestelde werkgroep Ontwik keling Noordzeekanaal bereidt op verzoek van de zogenaamde „commissie Prinsen" een advies voor over de vraag, waar langs de oevers van het Noordzeekanaal even tueel nieuwe havens voor handels- en in dustriële doeleinden, technisch en nautisch gezien, het best zouden kunnen komen. Voorts houdt een door de „commissie Prinsen" ingestelde werkgroep zich bezig met aard en omvang van de behoefte aan nieuwe industrieterreinen in samenhang met het Noordzeekanaal. De van deze werkgroepen verwachte rapporten zullen te zijner tijd in de „commissie Prinsen in discussie komen. G.S. zijn, aldus de memorie van ant woord, niet bekend met de afwijzing van een structuurplan voor het gehele gebied van het Noordzeekanaal. Wel hebben zij op 29 september schriftelijk mededeling gedaan van het feit, dat de minister van Binnenlandse Zaken de gemeenteraad van Velsen op een desbetreffend adres heeft ge antwoord, dat de raad van de ruimtelijke ordening uit de ministerraad het in dit sta dium niet opportuun acht een orgaan in het leven te roepen zoals door deze ge meenteraad was voorgesteld en er de voor keur aan geeft, dat de commissies, die op dit gebied werkzaam zijn, haar arbeid voortzetten. Ruilverkaveling. Met betrekking tot vragen, gesteld over ruilverkaveling in het IJmondgebied (waar omtrent de Centrale Cultuurtechnische Dienst naar verwachting begin 1962 een beslissing zal nemen), delen G.S. mee, dat deze plannen vertraging hebben onder vonden tengevolge (tan de door de Kroon verlangde herziening van het streekplan IJmond-Noord, met name met betrekking tot de omlegging van de weg om de Wa rande benoorden Beverwijk. G.S. zijn over tuigd van de noodzaak van een spoedige ruilverkaveling van onder meer de IJmond. Stemming over de IJmondruilver- kaveling zal, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, in 1962 kunnen worden ge houden. in sneeuwbuien voorkomen, over Schotland en Ierland naar het zuiden. Deze lucht zal morgen ook over ons land worden ge voerd waardoor de temperaturen bij wes telijke winden weer zullen dalen. Naast enkele regen- of sneeuwbuien kunnen ech ter ook opklaringen voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen e" v E binnen- en buitenland. tj e a 2fi Neerslag: laatste 24 uur. .So E O ?'n c 5 Den Helder geheel bew. z 4 12 Ypenburg regen z 6 3 Vlissingen regen zzo 5 2 Eelde zwaar bew. z 4 4 De Bilt geheel bew. z 6 0.3 Twente zwaar bew. z 7 2 Eindhoven regen zo 7 2 Zd-Limburg geheel bew. z 7 0.2 Helsinki sneeuw z -4 4 Stockholm sneeuw ono -4 0.6 Oslo geheel bew. o 0 4 Kopenhagen zwaar bew. zzo -0 3 Aberdeen zwaar bew. nw -3 0.2 Londen regen o 6 16 Amsterdam regen z 5 2 Brussel regen z 7 '3 Luxemburg zwaar bew. zo 1 0.5 Parijs regen z 8 2 Bordeaux licht bew. zzo 17 0 Grenoble zwaar bew. no 2 0 Nice regen ono 14 2 Berlijn zwaar bew. zzo 1 0 Frankfort mist ozo 0 0 München licht bew. zzo -3 0 Zürich geheel bew. nnw -1 0 Genève mist w 5 0 Locarno zwaar bew. nno 3 0 Wenen mist zo 0 0 Innsbruck licht bew. w 4 0 Belgrado mist z 0 0 Athene licht bew. windst. 19 Rome onbewolkt windst. 17 0 Ajaccio regen no 16 2 Madrid geheel bew. z 13 1 Mallorca zwaar bew. windst. 16 0 Lissabon geheel bew. zzw 5 Zondag 31 december Zon op 8.48 uur, onder 16.38 uur. Maan op 01.36 uur, onder 13.12 uur. Maandag 1 januari Zon op 8.48 uur, onder 16.39 uur. Maan op 02.43 uur, onder 13.36 uur. Dinsdag 2 januari Zon op 8.48 uur, onder 16.40 uur. Maan op 03.52 uur, onder 14.02 uur. 30 dec. Maanstanden 4.57 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 30 december Hoog water 9.15 uur en 21.42 uur. Laag water 4.29 uur en 16.56 uur. Zondag 31 december Hoog water 10.12 uur en 22.46 uur. Laag water 5.25 uur en 17.53 uur. Maandag 1 januari Hoog water 11.19 uur en 23.59 uur. Laag water 6.33 uur en 19.05 uur. Dinsdag 2 januari Hoog water 12.28 uur en uur. Laag water 7.47 uur en 20.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2