Beverwijkse veilingen jaar omzet van ruim behaalden dit 7,5 miljoen Spitsstaart-amadine winnaar legpenning van Velsen Opvoeding jeugd belangrijkste taak van sportvereniging Sportkrabbels Receptie op het raadhuis IEDERE STAND KOLEN CONTANT Havenberichten Kort IJmond-nieuws IJmondverenigingen vandaag en morgen Milder DINSDAG 2 JANUARI 1962 4 Het afgelopen jaar heeft voor de Beverwijkse groente- en bloemenvei ling een record omzet gebracht. De totale omzet bedroeg dit jaar 7.619.935,-, wat ruim 50.000.— meer was dan in het natte jaar 1960. De omzetstijgingen deden zich zowel bij de groente- als bloemenveiling voor. De eerstgenoemde boekte een hogere omzet van ruim een half miljoen gulden, de laatste van on geveer 350.000. Aanwinsten van Velsense gemeentebibliotheek Matige belangstelling voor veiling Amateurs treden op bij „De Keerkring" CENTRIFUGES LOENDERSLOOT DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL MOOI SUCCES VOOR J. Wasmachines - Centrifuges H. DE ROER BIJ RECEPTIE WATERLOO: Echtpaar door kolendamp bewusteloos geraakt NATUURPERMANENT Dameskapsalon JAN SUYK Weer accordeonexamens afgenomen in IJmuiden Met recht kan men zeggen dat het de groente is „die het hem doet", want de omzet van aardbeien waarom Bever wijk voorheen zulk een goede reputatie genoot was het afgelopen jaar ruim f 100.000.- minder dan het voorgaande jaar. De hoeveelheid aangevoerde groente is in 1961 dan ook belangrijk toegenomen, namelijk met niet minder dan ruim 150.000 kisten. Van de grote aanvoer zag de veiling „Kennemerland" heel wat naar het bui tenland gaan. Veel belangstelling toonden de exporteurs voor de goede Kennemer bospeen en tomaten. Duitsland en België waren de twee voornaamste afnemers. De teelt zowel onder glas als op de koude grond is sterk toegenomen. Zo ook van schorseneren. De aanvoer hiervan vormde dit jaar een record. Groter areaal Het aanvoergebi^d van de groentevei ling wordt groter, daar niet alleen en uit sluitend de kwekers in Kennemerland hun produkten in Beverwijk veilen, maar ook die uit de Heer Hugowaard. Ook de Boe- kelermeer wordt steeds belangrijker. Neemt dus de teelt van groenten toe, die van aardbeien neemt vrijwel jaarlijks af. De kwekers gaan trouwens niet graag meer over op de aardbeienteelt, daar zij een vol jaar moeten wachten op de oogst, terwijl verschillende soorten groenten in de diverse jaargetijden steeds op hetzelf de stuk grond tot wasdom kunnen komen. Over het algemeen is er in Beverwijk dit jaar maar weinig gronete doorge draaid. Ging er wat nadr de mestfaalt, dan betrof dit hoofdzakelijk de mindere kwaliteit groente. De vraag van de zijde der kopers spitst zich hoe langer hoe meer toe op de vroege artikelen. De vraag naar jonge verse groente is ook in dit jaar weer toegenomen, hetgeen tevens hogere prijzen met zich bracht. Bijna twee miljoen Ook op de bloemenveiling zag men de omzet belangrijk stijgen, vergeleken met het voorgaande jaar. Vooral in de eerste maanden van dit jaar gingen vele produk ten voor hoge prijs de deur uit. Tulpen en irissen hebben hoge bedragen opge bracht, wat grotendeels het gunstige ge volg was van de export. De omzet van chrysanten bleef ver beneden de verwach ting. In belangrijke mate was dit de oor zaak dat de veiling „Het Centrum" een omzet van twee miljoen gulden net niet kon bereiken. Doch niemand twijfelt eraan of men zal dit bedrag het volgend jaar zeker halen, aangezien ook de aanvoer van bloemen belangrijk toeneemt De kwekers leggen zich meer en meer toe op de teelt van fij nere soorten bloemen, zoals freesia's die men het hele jaar op de veiling ziet rozen en gerbera's. De grote rolkassen en rolwarenhuizen zorgen ervoor dat men m het vroege voorjaar al over een ruim aanbod van verschillende soorten tulpen, narcissen en irissen beschikt. De totaal omzet van de bloemenveiling bedroeg dit jaar f 1.940.698.42 tegen f 1.561 833.18 in 1960 De Velsense Gemeentebibliotheek heeft de volgende boeken aangekocht: Nederlandse romans en Novellen: Berkhof, Doden worden niet meer levend; Breedveld, De familie Swa- german; Depauw, Wij artiesten; Funke-Bor- dewijk, Millicent; Kortooms, Deze jongeman; Ree, Applaus; Risseeuw, Gasten en vreemde lingen; Frère, Het heerlijke leven; Heimler, Uit nacht en nevel; Mann, Voor de poorten van Moscou; Mishima, Bloesems over Uta- Jima; Powell, Wie doet me wat; Richter, Linus Fleck; Simenon, Het zwarte balletje; Springenschmid, Vrouwenarts uit Chernowitz; Boudier-Bakker, Momenten; Huël, Het be dolven prieel; Schneiders, Langs het schrik draad; Buitenlandse romans en novellen: Zerna, Rieke Jury; Kusenberg. Im falschen Zug; Kata, Be ready with bells drums; Winton. Down the hatch;- Paton, Debbie go home; Simenon, Une vie comme neuve; Swin- gada, Le 16 décembre; Ontwikkelingsboeken: In de klem van de tijd: Dreikurs, Het huwe lijk een uitdaging; Charlier, Bijbel lezen; Pol, De oecumene; Wageman, Romano Guardini; Francis, Ons reet vrolijk te zijn; Jager, Wij_ mogen van geluk spreken; Stempvoort, De mens en ik; Bankspiegei 1861-1961; Bouman. Industrieel klimaat; Sassen, Vorming van de- werkende jeugd in Engeland; Dichter. De strategie der begeerte; Rogge, Van pijnbank voor Gods aangezicht; Schenk en Spaan, Vlotbrug tussen school en wereld; Harmsen, Blauwe en rode jeugd; Graupner, De genees kunde op ongebaande wegen; Euwe, Oordeel en plan; Foote, Aerodynamics for model air planes; Groenveld, Het grote bijenboek; Luid sprekers, basreflexkasten, hoorns, hoekpane- len; Friedl. Picasso malt kinder; Vestdijk, Muziek in blik; Priestley, The story of thea tre; Vreede, Met huid en hand; Pagnol, Ma- rius; Maassen, De stem der Muze; Montgo mery van Alamein, Leiders en misleiders; Nieuwenhuis, Van poort tot poort; Rubino- wicz, Dagboek, geschreven in 1940-1942 door een 12-jarige Poolse jongen; Pahlavi, op de pauwentroon gezeten; Berk, De Bertha, de A- Ford en de mannetjes; Mikes, Italië voor be ginners. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Bomi Hills van San Juan; Pacific. Delfzijl, ledig voor Hoog ovens: Pass of Kintail, Antwerpen; John M Rotterdam; Plato, Kopmansholmen; Falkenstein Rotterdam; Zaanborg, Colchester, ledig voor Hoogovens; Schulaub, Workington, blokvormen voor Hoogovens; Hestia, Antwerpen; Hunze- stroom, Liverpool; Osiris, Antwerpen; Theodora, Rotterdam, stookolie voor IJmuiden; Hilversum. Le Havre. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Esso Emden van Bremen; Zuiderkerk, Rotterdam; Randfon- tein, Antwerpen; Aristee, Sunderland; Bellatrix, Great Yarmouth, ledig voor IJmuiden; Nether lands Coast, Newcastle; Kreon, Paramaribo; Louise Schupp, Rekkefjord; Blankenstein, Ant werpen; Congokust, Antwerpen; Reggeborg. Col chester, ledig voor IJmuiden; Scheldeborg. Col chester, ledig voor IJmuiden; Solon, Hamburg, Pygmalion, Hamburg; Eemstroom, Leith; Pere- grint, Londen; Virgo, Britswater, props voor Pa pierfabriek Velsen; Luctor, Ipswich; Rijnstroom, Londen; Julia Mary, Londen; Annenkerk, Rot terdam; Jans, Londen; Minou, Bordeaux; Non- dith, Rotterdam, bijlegger IJmuiden; Theodora, Rotterdam, stookolie voor IJmuiden: Wilpo Cris- tinehamn, hout voor Zaandam; Ambulant, Ham burg; IJstroom, Poole; Draco. Aarhus. Maandag kwamen in IJmuiden aan (tot 3 uur): Hermann van Kopenhagen; Heriot, eLith; Belgia, Gothenburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden; Ubbergen naar Klaipeda; Adelheim Siebum, Tudereira; Vi- vipara, Mena Al Ahmadi; Rotersand, Freetown; Jason, Funchal: Willem Cornelis, Rotterdam; Serooskerk, Rotterdam; Bennekom, Curaqao: Amity, Immingham; Vinni G, Bremen; Argo, Gent; Clytoneus, Swansea; Martha Ahrens, Ham burg; August Thyssen, Narvik; Jean E., Londen; Loke, Stockholm; Gerd, Londen; Nord Kyn, Rot terdam; Magas, Rotterdam; John M., Rotterdam; Dan Fodie, Londen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Pas of Kintail naar Antwerpen; Theodora, Rotterdam, ledig van IJmuiden; Libertas, Kopenhagen: Peperkust, Ant werpen; Lingestroom, Londen; Pacific, Antwer pen, tinplaten van IJmuiden; Stad Dordrecht, Genua; Caltex Delfzijl, Rotterdam; Bloemgracht, Rotterdam; Barde, Rotterdam; Ribersborg, Col chester; Start, Rocherter, ledig van IJmuiden; Hontestroom, Huil; Esso Emden. Hamburg. De loodsdienst IJmuiden was maandag voor alle schepen gestaakt van 3.00—9.15 uur Maandag kwamen in IJmuiden aan (na 9.15 u.>: Hermann van Kopenhagen; Heriot, Leith Belgia. Belgia, Gothenburg; Grebbestroom, Hull: Bittern Liverpool; Stentor, Bremen; Odin, Oxelosund; Dynamis, Mormugoa; Stella Strömer, Oslo; Green- field, Swansea; Waterland, Salvador; Prins der Nederlanden, Falmouth; Arcturis, Swansea; In- verfield, Wabana, erts lossen Buitenhaven IJmui den: Bolt, Drammen, Philetas, Kopenhagen; Rote, Stockholm; Waverstroom, Liverpool; Dobropolje. Murmansk; Vechtstroom, Manchester. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Rembrandt van Swensea: Frans van Seumeren, Kopenhagen; Theodora, Rotterdam; Eminence, Barry; Yewfo- rest, Swansea. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Amstel- stroom naar Leith; Melanie, Hamburg, ledig van Velsen; Roebiah, Londen; Eberstein, Aarhus; Maaskerk, Bremen; Sondith, Rotterdam, bijleg ger IJmuiden; Neth. Coast, Rotterdam; Hebelina, Rendsburg, veevoeder geladen Wormerveer Dinsdag vertrok uit IJmuiden: La Paloma naar Ipswich. findien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De eerste bloemenveiling in 1962. op Nieuwjaarsdag gaf al weer een druk vei lingbeeld te zien. Vooraf heeft voorzitter B. J. Hilbers zowel aan de aanwezige kwe kers als aan de kopers de beste wensen aangeboden voor het jaar 1962, een jaar, dat voor beide groepen een heel grote ver andering te weeg zal brengen. Er zal na melijk een einde komen aan het steeds maar weer opnieuw zich moeten behelpen met de ruimte. In de loop van dit jaar gaat men over naar de nieuwe veiling ge bouwen aan de Industrieweg. De eerste veiling gaf een goed beeld te zien: een vrij behoorlijk aanbod met goe de, zij het iets lagere prijzen dan vorige week. De tulpen gingen tot 1,40 per bos en de narcissen kwamen tot 1,10 per bos. De belangstelling voor deze extra nieuwjaarsveiling is wel eens groter ge weest. Evenals vorige jaren'héf geval' was zet De vooruitzichten zijn gunstig. De gro tere omzetten en aanvoeren bewijzen, dat Beverwijk als marktcentrum nog steeds een belangrijke rol vervult in de streek Kennemerland. En al verdwijnen dan veel tuinen in de noordelijke IJmond, feit is dat de tuinders die overblijven uit hun kleinere oppervlakte grond meer produk ten „halen" door intensievere teelt en meer rendabele teeltwijzen door bijvoor beeld de aanschaffing van dure verrolba- re broeikassen. Dat de beide Beverwijkse veilingen in het centrum van de stad uit hun jasjes zijn gegroeid is genoegzaam bekend. De nieuwbouw op een terrein buiten de stads kern is in volle gang en de verwachting is dat volgend jaar de nieuwe veilingdeu ren zullen worden geopend, zodat dit jaar het laatste is geweest dat in de oude ge bouwen de groenten en bloemen onder de klok doorgingen. Advertentie Miele, AEG, Edy, Pelgrim, Bico, DRU, Erres. Scharpf, Electrolux, Sema, Principal, Hoover, Siemens, Zanker. Reeds vanaf 149.50 met garantie. Gem. betaling en 100 service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Veertig jaar bjj Hoogovens. De heer B. A. Spoelstra zal op vrijdag 5 januari veertig jaar in dienst zijn bij Hoogovens. Hij is daar werkzaam bij het transport wezen. Om 14 uur zal die dag een huldi gingsbijeenkomst worden gehouden in de leerlingenwerkplaats. Kerstbomen. Evenals vorig jaar zal er in Heemskerk een kerstboomverbran ding plaatsvinden op de avond van vrijdag 5 januari. Advertentie Er was zaterdag grote belangstelling voor de opening van de grote tentoon stelling, die Fauna Felisena, de Birds Fan Club, de Aquariumvereniging Vel sen en de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt afdeling IJmuiden in het Cultureel Centrum hebben ingericht Nadat voorzitter Kiewiet alle medewer kers had bedankt - sprak mr. II. Kesler namens de Velser Gemeenschap. Hij con stateerde dat er dankzij de via de Velser Gemeenschap gelegde contacten een zeke re samenwerking is gekomen. Hij hoopte dat deze samenwerking zo zal blijven. De districtsbestuurder H. F. Kee bleek ook al in zijn schik met de getoonde sa menwerking. „Er is een tijd geweest, waarin men samenwerking ongewenst strategie der begeerte; Rogge^ Van pijnbank je Katholieke Culturele Vereniging „De tot hersenspoeling; Snijders-Oomen, Spelend Kpprur,„„" w l' Keerkring" te Beverwijk het nieuwe jaar in met haar bekende uitvoering „Kenne mer Podium". Deze uitvoering wordt spe ciaal georganiseerd om amateurs op het gebied van de kleinkunst in de gelegen heid te stellen hun kunnen op het podium van het Kennemer Theater te tonen. Onder andere zullen hier optreden „Los Venderos", het gezelschap dat onlangs voor de televisie optrad. Tevens werkt mede de balletschool Bolhoven die op muziek van Peter Tsjaikowsky, Emil Waldteufel, Ludwig von Beethoven en Friedrich Kuhlau balletten heeft ingestudeerd die eveneens op woensdag 3 januari zullen worden getoond. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres „Meer en meer dreigt in het sportleven bet individu belangrijker te worden dan de groep" zei wethouder H. de Boer zaterdagmiddag bij de receptie ter ge legenheid van het vijfentwintigjarig bestaan van de voetbalvereniging Waterloo, waarbij vele belangstellenden de bovenzaal van Kennemerhof te IJmuiden vul den. Hij wees erop, dat men juist in deze tijd een bewuste keuze moet doen. Het is niet alleen een zaak van bijeen zijn en sportief genoegen beleven, niet alleen een zaak van vriendschap met elkaar, maar ook een zaak van opvoeding van de jeugd. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN 1 BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Maria H. C„ dochter van N. J. Kehl en P. Holman, te Castricum; Rudolf E. L„ zoon van E. L. Th. Jellema en C. J G. J. M. Veldhuis; Petrus J. M., zoon van J. M Langendijk en C. C. Pel; Marcello G. J., zoon van H Gons en J. Th. H. Popping te Castri cum; Agnes Th. M., dochter van P. Ros en J. D. van den Berg; Eveline C. M„ dochter van F. H. Thoëne en J. E. de Weyer te Bever wijk; Hendrika M„ dochter van G. Tiebos en M. M. Heyne te Beverwijk; Thomas, zoon van R Kamps en F J. Beekman; David M„ zoon van J. Verbruggen en A. G. M. Alissen te Velsen-N.; Fredericus J., zoon van J. P. van Baar en C. D. E. C. Groen te Beverwijk; Andreas R. J.. zoon van J. C. Kuyper en L. M. Martens; Clara C„ dochter van W. Brant- jes en A. M. Heite, te Beverwijk; Martin, zoon van D. J. Pronk en van A. F. Nuwenhof. ONDERTROUWD: Th. G. Adrichem te Be verwijk en D. A de Ruyter. GETROUWD: N. M. Rodenburg te Uitgeest en A. M. Sinnige. OVERLEDEN: G. Nierop, oud 75 jaar, geh. met L. Henneman. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: M. van Westerop-Boersma, dochter. Andromedastraat 22, IJmuiden; G. Burek-Menzel, zoon, van Wassenaerstraat 7, IJmuiden-Oost. ONDERTROUWD: H. Krikken. Wijk aan Zeeërweg 91, IJmuiden-Oost, en M. G. Heijs, Westindischekade 299, Groningen; R. A. Daw son, Kerkweg 140. Santpoort, en M A. Kruis man. Kerkweg 140, Santpoort; H. M Janssen, Hagelingerweg 63, Santpoort, en J. M. Heere mans, Hagelingerweg 63, Santpoort. GEHUWD: L. C. Bart en A. M. C. de Jong, Velsen-Noord, Duinvlietstraat 57; P. L. G. Verhoef en A M. Sanders, Utrecht, Chopin- straat 46; J. Olij en W. M. E. Stevens, IJmui den-Oost, van Wassenaerstraat 57; F. Bue- lens en G. W Burger, België, Willebroek. Mo lenstraat 44; C. Brakenhof en C. M. van Rijn, Velsen-Noord, van Diepenstraat 24; G. Geijte- man en B M. Plugge, IJmuiden-Oost, Acacia straat 15; J. R. van de Velde en E. A. Keus, IJmuiden-Oost, Wijk aan Zeeërweg 25; J. den Heijer en E. de Groot, IJmuiden-Oost, Plan- ciusstraat 46; T Dirks en L. A. Goedhart, IJ muiden-Oost, Leeuweriklaan 1; W. J. Duine- veld en J K. T Leurs. IJmuiden, Roerstraat 3. OVERLEDEN: J M. Zitter, 62 jaar, echt genoot van: Roeminah. Planetenweg 334, IJ muiden. De heer De Boer, die erevoorzitter van Waterloo is, meende dat Waterloo er in zal slagen zijn taak te vervullen, als men wegen weet te vinden om de jonge men sen op te vangen. „Streef er naar om naast de wil om de KNVB te bereiken ook uw goede naam te behouden. Het ware te wensen, dat men ook nog eens een bekercompetitie voor sportiviteit ging houden". Wethouder De Boer meende, dat het een bedroevende zaak zou zijn als het sport leven alleen door de overheid in stand zou moeten worden gehouden. Men kan echter niet terug naar de tijd, toen de leden zelf de grasmat legden en het clubhuis schil derden. Meeleven met elkaar „En dan nog iets heel belangrijks" ver volgde de heer De Boer. „Voor een ge zond sportleven is het noodzakelijk, dat wij in Velsen blij zijn met eikaars suc cessen. Het is een ongezonde situatie, als op de tribunes supporters van de ene ver eniging huilen van vreugde, als de andere plaatselijke club blijkens een telefonische mededeling heeft verloren. Dat is de dood van de sport. Het gaat toch al zo verkeerd Scheidsrechters worden neergeslagen, ge wonden zijn er te over bij de voetbalsport. Is het, dat men toch opziet naar de machtige mannen die in enkele seconden het leven van anderen kunnen vernieti gen?" De heer H. W. van Turnhout, voorzitter van de Haarlemse Voetbalbond, noemde Waterloo een van de gemakkelijkste en beste verenigingen van de bond. Men speelt er het spel om het spel. Hij bood een geschenk aan, dat door de aangeslo ten verenigingen bijeen was gebracht. De heer Vos voerde het woord namens de Velser Sportstichting. Hij noemde de opvoedende taak van de sportvereniging het allerbelangrijkst. De heer Grapendaal sprak namens Be verwijk, de heer A. J. Lindhout namens de Sportbond IJmuiden. „We moeten meer naar elkaar toegroeien" betoogde hij. Namens de voetbalvereniging IJmui den voerde de heer J. Smit het woord Hij belichtte nog eens de opmerking van erevoorzitter De Boer over het eigen veld. „Wij hadden vroeger ook zo'n eigen veld. Dan stonden we soms de regen naar be neden te kijken." Nu heeft de gemeente het piekfijn voor elkaar gebracht. Indien nodig wordt er gesproteid. Het gezwoeg is afgelopen. Ik word wel eens kwaad als ik zie hoe mensen rond kijken en dan (aan het eind van het sei zoen) opmerken, dat het veld al een beet je kaal wordt. Ze hadden ons vroeger eens moeten zien." Hij bracht ook een eresaluut aan Nico de Boer (die altijd als een leeuw het veld rondloopt) en zijn vrouw. De heer J. Weduwe was speciaal uit Voorschoten gekomen voor dit jubileum en deze geste van de zoon van „oude Jan" DINSDAG 2 JANUARI Cultureel Centrum, IJmuiden, tot 18 uur Tentoonstelling van vogels, vissen en bijen. Scheybeeck, Beverwijk, 19.30 Nieuw jaarsreceptie burgemeester J. G. S. Bruins- ma en echtgenote. Zaal Dam, Heemskerk, 20 uur Jaarwis selingsbijeenkomst Partij van de Arbeid. Spreker: J. Mooy. Beverwijk, 17.30 Kerstboomverbranding op de volgende plaatsen; Warande tegen over Torenflat, hoek Laan der Nederlanden ten westen Hoflanderweg, Graaf Floris- laan bij LTS, Dorpsweide te Wijk aan Zee. WOENSDAG 3 JANUARI Kennemer Theater, 20 uur Uitvoering „Kennemer Podium" voor Keerkring. Centrum, Beverwijk, 20 uur Nieuwjaars bijeenkomst Partij van de Arbeid en Vrou wengroep. Waar komt de naam Waterloo eigen lijk vandaan? Aanvankelijk wilde men de club, die nu „Waterloo" heet, „Rood wit" noemen, maar deze bestond al bij de Haarlemse Voetbalbond. Toen dacht men toevallig aan de boerderij „Water loo", die vlak naast het veld stond. Zo werd de naam „Waterloo" geboren. werd bijzonder gewaardeerd. Namens VSV sprak voorzitter De Bruin. „VSV is zo'n beetje -de: ■stiefmoeder van Waterloo"; con stateerde hij en hij kon tot zijn genoegen vaststellen, dat de samenwerking tegen woordig voortreffelijk is. De heer Bremerkamp, consul van de KNVB, las een brief van de heer D. Schaap voor. Hij uitte zelf zijn bewonde ring voor de getrouwen onder de spelers, die hogerop zouden kunnen, maar trouw blijven ondanks het zoete gefluit van de vogelaar. De heer J. de Wilde sprak namens TVIJ. Hij zei het te hebben betreurd bij het ju bileum van zijn vereniging alleen „gym- nastiekmensen" te hebben gezien. „We werken allemaal voor hetzelfde deel, de opvoeding van de jeugd", betoogde hij. Juist daarom ben ik nu wel gekomen". Namens de medische sportkeuring voer de de heer Klaver het woord, namens IEV de heer Oorthuis. In Wijk aan Zee deed mevrouw Vosse een schokkende ontdekking toen zij vrij dagmorgen omstreeks elf uur de ouderlijke woning binnentrad en haar ouders niet zo als gewoonlijk in de huiskamer aantrof. Zij vond haar vader en moeder in de slaapkamer in bewusteloze toestand in bed. Onmiddellijk wierp zij alle ramen open. Een ijlings gealarmeerde arts con stateerde kolendampvergiftiging. De be jaarde echtelieden, de man is 70 jaar en de vrouw 74 jaar, maken het thans rede lijk goed. achtte, nu weet men wel beter," zei hij Hij hoopte, dat men er op den duur in zou slagen alle vogelliefhebbers in één bond te verzamelen. Evenals de vorige sprekers had ook de heer G. H. F. van Scherpenzeel het niet gemakkelijk, want de vogels en speciaal de parkieten bleken geduchte concurren ten. Hij gaf een toelichting op de bijen stand. Wethouder A. de Jong roemde de activi teit van Fauna Felisena welke vereniging in vijf jaar al veel heeft gepresteerd. Hij vond het speciaal prettig dat men zoveel aandacht aan de jeugd besteedt. De ge meente doet iets dergelijks door de plant soennatuurwachters, waarvan de eersten al zijn benoemd. Voorzitter Kiewiet had het bij de prijsuitreiking even moeilijk, want hij moest zichzelf de legpenning van de gemeente Velsen uitreiken. Hij liet die eer daarom maar over aan wethouder De Jong. De uitslagen waren: Penning gemeente Velsen: voor de mooi ste tropische vogei: spitsstaartamadine van J. Kiewiet, IJmuiden. Beker gemeente Beverwijk voor de mooiste parkiet: parkiet van P. L. Ver- beem, Alkmaar. Legpenning gemeente Bloemendaal voor de beste zangvogelwaterslager: een kana rie van H. Butter, Beverwijk. Legpenning gemeente Heemskerk voor de beste kleurkanarie: een kanarie van G, Krab, Den Helder. Beker zeevisgroothandel voor beste zang vogel-Harzer: een kanarie van W. J. Jan sen, IJmuiden. Beker zeevisgroothandel voor beste krui sing; een kruising tussen een kanarie en een groenling van J. van Bentem, Hoofd dorp. De bekers van de IJmuider Courant gin gen naar J. Kiewiet, IJmuiden, met een overjarige Gold-amadine en J. de Rooy, IJmuiden, met een eigen kweek-vuurvink- je. Mooi werk van non. De eerste prijs in de nestkastjeswed- strijd was voor Harry Bucrijnski van het Internaat „De Voorzienigheid". Er waren in totaal maar vier nestkastjes gemaakt, een wel wat teleurstellend resultaat. Met ere moet hier zuster Galgani wor den genoemd. Deze non ging met de oudste jongens handenarbeid beoefenen, wanneer de.-meisje»-zwomme».' Het»«a«,- haar idee, om nestkastjes te gaan ma ken, en het gevolg vai), dit initiatief, w£|$ dat er zaterdag-, in. hét Cultureel Cen trum vier nestkastjes hingen, alle vier van jongens van „De Voorzienigheid" De opstelprijzen vielen ten deel aan Ed dy van den Berg (Claraschool), Anneke van den Muysenberg (Internaat De Voor zienigheid) en Lex Spierenburg (Moer- bergschool). Het gehele weekeinde heeft er grote druk te geheerst. De tentoonstelling, die nog tot zes uur vanavond geopend is, is dan ook wel zeer de moeite waard. Men ziet niet alleen prachtige vogels, maar ook schtte- rende kooien. Er zijn enkele voortreffe lijke aquariums en ook de bijenvereniging heeft ondanks het ongunstige jaargetijde voor een aantrekkelijke inzending gezorgd. De grote trekpleister voor het publiek was ongetwijfeld de beo, die al deze da gen onbewimpeld internationale politiek bedrijft. Ook vandaag zal hij ongetwijfeld tot het laatste ogenblik van de tentoon stelling blijven verkondigen, dat Haile Se lassie hét staatshoofd is. R.K. GEMENGD KOOR NAAR DUITSLAND. Het r.-k. gemengd koor te Heemskerk geniet een goede reputatie hetgeen is ge bleken door het succes tijdens de uitvoe ringen. Van uit Duitsland is thans de uit nodiging gekomen om het zangfestival dat de vereniging „Eintracht" uit Ochtendung organiseert mede op te luisteren. Dit fes tival wordt gehouden op 12 mei 1962. In deze rubriek is al menigmaal over de voetbalvereniging Waterloo geschreven. Niet omdat het zo'n bijzonder sterke ver eniging zou zijn, maar meer omdat het een club is, die elke week opnieuw vele IJmuidenaren weet te trekken. Op de re ceptie, die men ter gelegenheid van het ilveren jubileum in Kennemerhof heeft gehouden, was ook al zo'n grote belang stelling. Men bleek in alle geledingen veel waardering te koesteren voor de vereni ging, die enkele jaren geleden het vierde klasserschap kwijtraakte, maar nu weer klopt aan de poort. Steeds weer beluis terde men tijdens de receptie hetzelfde geluid: Waterloo is een gezien tegenstan der, die het „bloed aan de paal" niet in de praktijk brengt. Op onze foto hebben we een tafereeltje in beeld gebracht, dat men bij Waterloo regelmatig kan zien. Bobby Tijms gaat in de rust even vrouw en baby begroeten. Dat gebeurt nog bij het amateurvoetbal, vrouwen met kinderwagens langs de lijn. Het is bij Waterloo „onder ons" en deze sfeer trekt, dat blijkt telkens weer. Over het „onder ons" zijn overigens op de receptie behartigenswaardige dingen gezegd. Twee gymnastiekvoormannen be- oleitten veel -sterke - samenwerking lussen de verschillende sporten. „Ik ken de voetballers helemaal niet", verklaarde de heer De Wilde van TVIJ. In die zin was het overigens verheugend, dat de „an dere sporten" op de receptie met de daad toonden, dat zij anders wilden, want er wa ren niet alleen gymnastiekvoormannen, maar we zagen er onder meer ook de meesterdammers Baris Dukel en Henk La- ros. Een sterkere samenwerking tussen de sporten zal sterk afhangen van de werking van de sportstichting. Daarom is het ver heugend, dat Sportkrabbelaar heeft verno men, dat men momenteel druk doende is jtj deze stichting een reorganisatie tot stand te brengen, waardoor het onderling ge sprek wat vlotter zal kunnen verlopen en waardoor men vooral veel efficiënter zal kunnen werken. Het gehele sportleven in Velsen zal hier mee gebaat zijn, want in deze tijd zullen de sportorganisaties nauw samen moeten werken. In de IJmond zijn gisteren verschil lende Nieuwjaarsrecepties gehouden. Burgemeester Bührmann en zijn echt genote recipieerden in het Raadhuis van Velsen, waar ook de maquette van het nieuwe raadhuis stond opgesteld. Burgemeester Nielen en zijn echtge note deden hetzelfde in Heemskerk. Vele inwoners van de gemeenten maakten vande gelegenheid gebruik hun burgemeestersechtpaar het aller- medische staf. beste te wensen in het komende jaar. Onder de aanwezigen op het Velsense raadhuis was ook de directeur-genees heer van het Sint Antoniusziekenhuis, de heer C. F. J. Lompe, die juist te voren zelf met zijn bestuur en staf had gerecipieerd in het ziekenhuis. Op de foto ziet men behalve burgemees ter en mevrouw Bührmann en de heer Lompe ook nog de heer J. A. M. Hun- veld, chirurg en voorzitter van de Advertentie Heeft ook al zo'n prettige moderne gehad 7 b(j Wijkerstraatweg 259 - Velsen-Nrd - Tel. 3585 Voor de tweede keer zijn in IJmuiden accordeonexamens afgenomen. Er waren vijfendertig kandidaten, leerlingen van de heer D. Wijker in IJmuiden en van de heer J. Rumping in Beverwijk. De exa mens werden ten huize van de heer Wij ker in de Jacob van Heemskerkstraat af genomen door de heren Frans van Ca- pellen en Wim de Ruiter. Van de kandi daten zakte er een. Deze examens worden twee keer per jaar gehouden, meestal in de kerst- en in de paasvakantie. Als er minder dan dertig kandidaten voor een examen zijn, wordt dat afgenomen in Amsterdam. De examens worden georga niseerd door de Stichting Werkgemeen schap van Nederlandse Acoordeon en Mondharmonika Organisaties, waarin al le bonden vertegenwoordigd zijn, en in het hele land gehouden. Voor het diploma elementair slaagden uit IJmuiden: L. Bakker, A. Klamer, E. Zijp, C. Effern, N. C. Zijlstra, G. Kos ter, A, M. van Pel. S. Moojen, P. Groen, B. Schotvanger en P. Broek; uit Be verwijk: M. Wit en J. Duiker. Voor het a-diploma, uit IJmuiden: A. Fenger, R. Gomes, J. Westra, E. Lammers, B. Wij ker, W. Stevens, A. Koster, J. de Doodt en J. Tuin; uit Beverwijk: T. Versteeg, mevr. Verkooyen, J. Bonarius, G. van Wieringen, L. Mol, I. Vessies en R. Schel vis. Voor het b-diploma, uit IJmuiden: P. Braam; uit Beverwijk: R. Komen en J. Admiraal. Een kandidaat werd afge wezen. Voor het c-diploma laagde N. Schelvis uit Beverwijk en voor het d- diploma G. van Rosmalen uit IJmuiden. Het hoogste diploma is het f-diploma. Dit geldt als staatsdiploma en kan behaald worden na opleiding aan een conservato rium. RECEPTIE OP SCHEYBEECK. He burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S Bruinsma, en zijn echtgenote, zul len hedenavond te halfacht nieuwjaars receptie houden op 't raadhuis Scheybeeck.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4