Wonderlijke keuze van „Theater a 1 En L Operatenor Jules Moes in Amsterdam overleden Amsterdam begon 1962 met drukbezochte „Gysbreght" „Voor de grote muur" „De Bruiloft" Chet Baker moet Italië verlaten KO VAN DEN BOSCH OVERLEDEN Slecht begin voor Van Johnson A A tlKOtlDIGIHGEM em BESCHOUWINGEN DINSDAG 2 JANUARI 1962 99 Rumoerige toneelvoor stelling in Kopenhagen B mini 1 h - Oud-nieuw weekeinde Kerkelijk nieuws Paid Anka te duur voor Curagao Beeldschermer De radio geeft woensdag T elevisieprogramma De toneelgroep Theater heeft op Nieuwjaarsdag een feestelijke voorstel ling gewijd aan twee eenacters, een mo dem spel „Voor de grote Muur" van Tankred Dorst, een nu 35-jarige Duitser en „De Bruiloft" van Tsjechow. Deze op voering wierp in eerste instantie de vraag op wat de keuze dient te bepalen wanneer men een dergelijke eenacter- avond wil geven. Het moet niet zo zijn dat men toevallig een aantal korte stuk ken op het oog heeft, die men dan maar aan elkaar lijmt, alsof de zo bereikte nor male speelduur ook garantie inhoudt voor een verantwoorde avond toneel. Wel zou men verschillende eenacters van dezelfde schrijver kunnen brengen, of een aantal malen hetzelfde thema zoals dat door verschillende schrijvers van ver schillende standpunten belicht wordt. Een dergelijke keuze zou voldoende een heid in de verscheidenheid garanderen om de avond zinvol te vullen; zelfs is het mogelijk om twee eenacters te geven die zo diametraal tegengesteld zijn dat alleen al door dat schrille contrast ze eikaars werking; vereeuwigen. Van geen van deze mogelijkheden was in de nieuwjaars voorstelling van Theater in Arnhem sprake. Er was geen zinrijker verband tussen beide stukken dan dat ze in de zelfde schouwburg, door hetzelfde ge zelschap op dezelfde avond werden ge speeld, een uitgangspunt dat ons niet toe te juichen lijkt. „VOOR DE GROTE MUUR" bleek een wonderlijk symbolisch allegaartje, dat ter- wille van de abstractie zo'n beetje in Chi na speelde. Uitgangspunt is tenminste een muur die een vrouw gescheiden houdt van haar man die soldaat is en waarschijnlijk zelfs gesneuveld. Over wat voor scheiding het hier eigenlijk gaat en wat deze muur derhave symboliseert wordt nergens ver klaard en dus aan de interpretatie van de toeschouwer overgelaten. Daar kan geen bezwaar tegen zijn als de schrijver maar een ogenblik de suggestie gaf dat hij zelf wist wat hij bedoelde inplaats van zich in vaagheden te verliezen en telkens aanloop jes te nemen die nergens heen leiden en toespelingen te maken op mogelijkheden die niet vervuld worden. Het eigenlijke ver haal van de vrouw die bewijzen moest dat een willekeurige soldaat haar echtgenoot is, terwijl het publiek al weet dat dat niet zo is, mist iedere logische zin doordat de argumentatie neerkomt op een elkaar toe roepen van oncontroleerbare brokjes her innering, die iedere bewijskracht missen. Een anti-militarist kan in deze intrige ge makkelijk een aanklacht tegen het solda tendom zien en een sociaal-bewogene een scherpe satire op de ontoereikendheid van de aardse gerechtigheid. Een collega meldde ons in de pauze dat hij er een toespeling op de Berlijnse muur in had aangetroffen, maar regisseur Coen Flink verklaart in het programma dat de muur de onwrikbare muur van onbegrip is, die de Man van de Vrouw gescheiden houdt. Nu leek het niet onmogelijk het hele stuk in existentialistische zin te duiden, name lijk: de naar een zin in het leven zoeken de mens stuit telkens weer op de muur j van de zwijgende, zinloze wereld om ons heen. Het geheel eindigde met een lange rauwe aanklacht tegen een of andere hoge re macht en tegen de muur zelf, mooi ge zegd door Annet Nieuwenhuyzen, ook al maakte deze knappe actrice, die de zware rol van de vrouw vooral plastisch heel mooi uitbeeldde, de indruk te worstelen met het probleem welke verstandelijke in terpretatie aan haar tekst meegegeven diende te worden en dat gevoel van mach teloosheid leidde soms tot een mateloos ge weld dat haar in drie voorstellingen haar stem kan kosten. De andere drie rollen werden met een zekere (wellicht vereiste) mallotigheid gespeeld door Hans Culeman, Bernhard Droog en Guus Verstraete. Het decor van Johan Greter was sierlijk en even onbestemd als de inhoud van het stuk. Het schijnt dat dit romantisch sym bolisme, dat een zekere poëtische werking ■vet ontzegd kan worden, maar dat ons ch sterk verouderd aandeed, in Duits land op het ogenblik veel succes heeft. „DE BRUILOFT", een komisch nieman- dalletje van Tsjechow, is niet meer dan een vingeroefening van deze schrijver voor belangrijker later toneelwerk. Het is begrijpelijk dat een ongespeelde eenacter van Tsjechow een onweerstaanbare verlei ding inhoudt voor een regisseur, maar in dit geval werden er maar weinig belangen gediend met alle moeite die hier gedaan werd. Twee of drie niet onaardige ideetjes zijn in dit blijspelletje door de schrijver met uiterst losse 'steken aan elkaar ge breid tot een nauwer samenhangend ge heel. Gerard Hartkamp was kostelijk als een dove kapitein ter zee tweede klasse en Elly van Stekelenburg was een heerlijk- domme moeder van de bruid. De regie van Elise Hoomans had ernaar gestreefd het magere gegeven zo veel mogelijk op te sieren met dansjes en liedjes waardoor een uiterst verzorgd en vrolijk kijkspel ontstond. Wel had de begaafde .regiseuse voor zoveel vondstjes in de spelregie en de mise-en-scène gezorgd, dat de zeepbel die dit spelletje is, op het punt stond te barsten. Toch kan hier niemand boos om ent we hebbep dit grapje van eester lo, ifnedfe'dankzij de ver- Scène uit „De Bruiloft". Men ziet v.l.n.r. Eric van den Donk, Tine de Vries, Aart Staartjes en Eric Schneider. rukkelijke décors en costuums van Harry Wich, wel uiterst smaakvol voorgezet ge kregen. Er was dit jaar geen wens, waarschijn lijk omdat de directie van Theater dat op een dergelijke feestavond een elegantere oplossing vond, dan gehuichelde heilwen sen of gemeende verwensingen aan het adres van de Arnhemse autoriteiten. Hans van den Bergh Een vijftigtal jonge demonstranten zijn maandagavond in Kopenhagen gearres teerd toen zij de uitvoering van een to neelstuk van de Morele Herbewapening onderbraken. Kort nadat het doek opge gaan was begonnen de demonstranten te joelen en te fluiten. Zij ontvouwden span doeken nagt- de tekst „Mo.rqlg Herfc^ape- ning is nationaal-socialrsme en wfbrpen honderden pamfletten van het balkon naar beneden.- De Amerikaanse Jazztrompetist Chet Baker heeft van het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken bevel gekregen, Italië voor heden middernacht te verlaten. Chet Baker heeft in Italië juist een ge vangenisstraf van zestien maanden uitge zeten. Hij was beschuldigd van het smok kelen van verdovende middelen. Baker werd gearresteerd nadat hij in 1960 bij een pompstation bij Lucca het bewustzijn had verloren. Artsen die hem onderzochten vonden littekens van injecties op zijn ar men en zeiden dat hij sterk onder de in vloed van verdovende middelen verkeerde. Chet Baker woonde voordien reeds ver scheidene jaren in Italië. Na zijn vrijlating op 15 december was hij in een hotel in Lucca getrokken. Zijn advocaten hadden getracht een nieuwe verblijfsvergunning voor hem te verkrijgen, maar zijn daar kennelijk niet in geslaagd. Op 30 december werd de trompetist op het politiebureau in Lucca ontboden, waar hem werd mee gedeeld dat hij voor dinsdagnacht het land moest verlaten. Enkele maanden geleden heeft een van Bakers advocaten bekend gemaakt dat hij zichzelf in de gevangenis had genezen van zijn verslaving aan ver dovende middelen. Toen de musicus op 15 december de gevangenis verliet, had hij zijn trompet bij zich. Hij zei toen dat hij in zijn cel 22 nieuwe jazzstukken had ge schreven. m m I Misschien heeft de televisie voor dit uit zonderlijke oud-nieuw weekeinde een ietsje teveel aan zangspelen gebracht, maar daartegenover stond dat de kwaliteit van de diverse opera- en operetteachtige on derdelen van het programma merendeels uitstekend was. De zaterdagavond bracht de derde aflevering van „De vier doch ters Bennet", een romantische geschiede nis die een uitmuntende Nederlandse be werking van Lo van Hensbergen ten deel viel en die daardoor zeer genietbaar is. De operette „Mijn zuster en ik" vormde de hoofdschotel van Oudejaarsavond en werd uitstekend ten scherme gebracht, waarbij de zeer geslaagde synchronisatie van stemmen en actie opviel. Het gezellige, wat ouderwetse gegeven van twee gelief den die worstelen met misverstanden en vooroordelen en de bekvechterij besluiten met een verzoening is bij uitstek operet te. De bewerking was zeer vakkundig en zorgvuldig, waardoor banale teksten wer- In het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis te 1 - Amsterdam is op 82-jarige leeftijd overle den de tenor Jules Moes, een eertijds zeer bekende Nederlandse operazanger. Jules Moes werd geboren in Maastricht en maakte zijn zangdebuut bij de Maas trichter Staar. Omtrent de eeuwwisseling oogstte hij met het operagezelschap van Van der Linden succes in Praag, waar hij daarna enkele jaren deel uitmaakte van de Duitse Opera. In 1903 en 1904 zong hij Dij de Koninklijke Opera in Gent, van 1905 'ot 1910 was hij verbonden aan de Koninklijke Vlaamse Opera in Antwerpen waar hij be halve in het internationale operarepertoire ook als „speeltenor" in diverse operettes zeer populair was, in het bijzonder in de rol van Stefan in Der fidele Bauer. Na zijn Belgische jaren maakte Moes achter eenvolgens deel uit van de Eerste Neder landse Opera van Koopman, van Korlaar's Nationale Opera en van „De Coöperatie" met welk laatste gezelschap hij ook in het buitenland successen oogstte, o.a. in Pa rijs als Tristan in Wagner's „Tristan en Isolde". Moes was een lyrische tenor en als zodanig lagen hem vooral de Franse en Duitse opera's van Wagner, wiens „Rheingold" zijn meest-geliefde muziek drama was. Jules Moes heeft in 1925 de stoot gegeven tot de wekelijkse operacon certen van de KRO, op zaterdagavond, waarin hij zelf ook een groot vocaal aan deel nam. Na de oorlog heeft Moes niet meer ge zongen behalve, eenmaal, voor de grap, in een duet met de (onlangs overleden) colo- Annet Nieuwenhuizen in een uit „Voor de grote muur" scene Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Drachten (2e pred.pl.) J. M Goedhart te Niezijl-Kommerzij). Beroepen te Bunschoten-Spakenburg (vac. D. Nieuwen- huis) D. Deddens te Mariënberg, die bedankte voor Hillegersberg-Straatweg en Hillegers- berg-Terbregge. Bedankt voor Wageningen B. van Zuijle- kom te Wetsinge-Sauwerd. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Hilversum-Oost H. W. Eerland te Amersfoort en M. W Nieuwenhuijze te Amsterdam-West - te Utrecht-Centrum H W. Eerland te Amersfoort en W. van 't Spijker te Drogeham. Beroepen te Almelo M. W. van Nieuwen- huijz< te Amsterdam-West. Geref. Gemeenten Bedankt voor Boskoop A. Hofman te Zeist «r. De traditionele jaarlijkse voorstelling van „Gysbreght van Aemstel" van Joost van den Vondel, in de Amsterdamse stads schouwburg heeft op Nieuwjaarsavond we derom een grote schare van genodigden en belangstellenden getrokken. Onder hen Toevonden zich onder meer minister Veld kamp, staatssecretaris Scholten, verschei dene leden van de Eerste en de Tweede Kamer, van het college van gedeputeer de staten van Noordholland, leden van de Amsterdamse gemeenteraad en tal van militaire en burgerlijke autoriteiten. On der regie van Han Bentz van den Berg, die zelf de titelrol speelde, ontwikkelde zich het spel van de onder gang van de stad Amsterdam en de bal lingschap van Gysbreght, wiens gemalin Badeloch vertolkt werd door Ank van der Moer. Vele andere bekende leden van de Nederlandse Comedie traden in dit jaar lijks terugkerende treurspel op, van wie wij onder andere noemen Ko van Dijk als de bode, Philippe la Chapelle als de vader van het Karthuizer klooster, Elie Blom als de spion, Ellen Vogel als vertolkster in de rei van Amsterdamse maagden en Johan Violet als bisschop Gozewijn. Een lang durig applaus en vele bloemstukken ver tolkten de waardering van het publiek op deze gala-avond. Na de pauze werd, naar traditie, ten to nele gevoerd „De bruiloft van Kloris en Roosje" het zangspel waarvoor de nieuw jaarswens wederom geschreven was door Evert Werkman. Pieternel (Mimi Boes- nach) en Thomasvaer (Johan Fiolet) kwa men het toteel op met een paardetram an no 1890. De tram werd getrokken door twee mannen en was voorzien van een luid klinkende bel. Het motto betrof de [Verkeersellende: „We zijn voorgoed van deze overlast bevrijd, als door ons Am sterdam de paardetram weer rijdt". Tho masvaer en Pieternel werden herhaalde lijk onderbroken door applaus, luide blij ken van instemming en lachsalvo's van de volop meelevende zaal, die tenslotte door het zingen van het volkslied hulde bracht aan het koninklijk huis. Ook de burgemeester van Amsterdam deelde in de hulde van het publiek voor zijn beleid in de tunnelkwestie. De muziek werd gearrangeerd en uitge voerd door Maurice van IJzer. Na de voor stelling volgde een receptie voor genodig den in de grote bovenzaal van de schouw burg. Nieuwjaarscabaret in Rotterdam Het nieuwjaarscabaret van het Rotter dams Toneel begon dit jaar met een lied je „Pech": zeer toepasselijk, omdat de pre mière van Cyrano de Bergerac, die op de ze nieuwjaarsavond was vastgesteld niet door kon gaan wegens ziekte van Guus Hermus. In plaats daarvan werd, zoals bekend, een reprise gegeven van Irma la Douce. Aansluitend daarop volgde het nieuwjaarscabaret met teksten van Mari- nus van Henegouwen en muziek van Steye van Brandenberg. Het cabaret besloot met een Nieuwjaars, wens voor de Koningin: „Uw vaste hand leidde ons door het gevaar. Wij wensen u een zegenrijk nieuwjaar". Daarna werd het Wilhelmus gezongen. Musical in Groningen Het nieuwe jaar is in de Groninger schouwburg traditiegetrouw ingezet met een bijzondere voorstelling, verzorgd door het ensemble Rut Hofman gevolgd door Op Nieuwjaarsdagavond ts, traditie getrouw, de première gegeven van Vondel's „Gijsbrecht van Aemstel" in de niet gewijzigde montering. Vele autoriteiten woonden deze eerste voor stelling bij: Zo zien wij op deze foto v.l.n.r. mevrouw Luns en haar zoon, minister Beerman, mevrouw Beerman, de heer en mevrouw Pos, de Amster damse wethouder mr. A. de Roos, me vrouw De Roos, staatssecretaris mr. Y. Scholten en mevrouw Scholten. de gebruikelijke nieuwjaarswens, gebracht door Pieternel (mej. mr. A. Bleeker) en Thomasvaer (J. van Ketel). Vele Noor delijke autoriteiten woonden deze voor stelling bij. Het ensemble kwam ditmaal voor de dag met een verrassend muzikaal spel „Groningen is een lied". Tekst en regie waren van mr. H. Huizinga, de muziek maakte Roelof Stalknecht. In tien scènes en een twintigtal zang- en dansnummers worden de belevenissen en indrukken uit gebeeld van een oud-Groninger, die na 20 jaar „zijn" stad terugziet. „Hendrik IV" in Den Haag In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag heeft „De Haagse Comedie" de nieuwjaarspremière gegeven van William Shakespeare's „Hendrik de Vierde". De belangrijke rol van Sir JohnFal- staff werd gespeeld door de acteur Joris Diels. Deze verving Albert van Dalsum die ziek is. De rol van koning Hendrik de vierde vervulde de acteur Bob de Lange. Het uit twee delen bestaande historie spel werd door de Haagsche Comedie on der regie van Michael Croft, die vorig jaar Richard de Derde met het gezelschap in studeerde, voor het eerst in ons land inte graal opgevoerd. Hierbij werd gebroken met de, voornamelijk continentale, ge woonte beide delen te vermengen. De vertaling van Bert Voeten volgde goeddeels de tekst van de eerste quarto- editie van 1598, zoals die door J. Dover Wilson verzorgd werd voor „The New Shakespeare" (Cambridge University Press). Jules Moes ratuurzangeres Cato van Engelen ter ge' legenheid van haar negentigste verjaar dag. Zij zongen bij die gelegenheid met beel brio en weinig adem een duet uit Faust. De teraardebestelling vindt plaats op donderdag 4 januari des ochtends om 11.15 uur op de r.k. begraafplaats St. Barbara aan de Spaarndammerdijk te Amsterdam, In zijn woning te Blaricum is zaterdag middag ten gevolge van een hartaanval overleden de acteur Ko van den Bosch, sinds 1960 produktieleider van de VPRO- televisie. De heer Van den Bosch was 53 jaar. Hij maakte vóór zijn benoeming bij de VPRO deel uit van de hoorspelkern van de Nederlandse Radio Unie en heeft voor de VARA ook meegespeeld in hoorspelen Als opvolger van wijlen Jan Musch voerde hij de regie over het Goois amateur to neelgezelschap „De papegaai" De heer Van den Bosch kreeg zijn opleiding van Albert van Dalsum en is verbonden ge weest aan de groep „De jonge spelers" Als cabaretier werkte hij o.a. bij Buziau, de gezelschappen van Martie Verdenius, het cabaret van Wim lbo en bij Willy van Hemert.. Hij was gehuwd met VPRO-re gisseuse mevrouw Coos Mulder. De 45-jarige Amerikaanse acteur Van Johnson, die in Londen de hoofdrol speelt in de succesvolle musical „The Music Man" is op nieuwjaarsavond op het toneel flauwgevallen na zijn hand bezeerd te hebben aan een bordpapieren treindeur. Johnson kwam in het eerste bedrijf op door de deur, toen deze plotseling dicht sloeg. waardoor een stukje van zijn mid denvinger werd afgekneld. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht terwijl de Britse acteur Gordon Boyd zijn rol overnam. „The Music Man", die ook op Broad way groot succes heeft gehad, werd kort geleden door Engelse critici tot de beste Londense musical gekozen. Johnson kreeg in de jaren na de oorlog grote bekendheid in Hollywood als filmacteur. De Amerikaanse Rock- and Roll-zanger Paul Anka heeft vele aanhangers, die zich in „fanclubs" hebben verenigd. Zo ook op Curagao. Toen de fanclub aldaar vernam dat hun idool zou optreden in San Juan op Puerto Rico, meende men dat het mis schien wel mogelijk zou zijn Paul Anka in de Nederlandse Antillen te laten op treden. Een radio-station op Curagao wilde zich wel garant stellen voor 1.500 dollar Maar Paul Anka, die net 20 jaar is ge worden, is andere gages gewend. Voor een optreden op Curagao vroeg hij maar liefst een bedrag van 7.500 dollar (plm. 26.000 gulden). Zou hij een week komen, dan verlangde de jongeman 25.000 dollar. Bo vendien eiste hij een begeleiding door een orkest van minstens twintig musici. Het behoeft geen betoog, dat het optreden in de Nederlandse Antillen niet is doorge gaan. den vermeden en de dialogen geestige in houd kregen. Nadat prof. mr. W. F. de Gaay Fortman de kijkers over De Drem pel had geholpen met een sober bezinnings- woord, deed Mies Bouwman erg druk en vrolijk temidden van een aantal musici en vocalisten, tot alle rotjes op waren en alle telegrammen waren voorgelezen. „We moeten maar bedenken dat de eerste 1961 jaren altijd de moeilijkste zijn", was een troost, die van niemand anders afkomstig kon zijn dan van Wim Kan. En zo was deze dus ook nog even present. Het t.v.-programma van Nieuwjaarsdag kreeg een briljant besluit met de opera Hoffmanns Vertellingen" van Jacques Offenbach, door de V.P.R.O. overgenomen van de Keulse televisie. Wie deze fantas tische opera kent van normale opvoerin gen in de schouwburg, kon deze avond voor het scherm ervaren, dat de televisie, mits kundig en met smaak toegepast, een sterke concurrent kan zijn van het opera- bedrijf, althans voor wat de regie-moge lijkheden betreft. Dit spitst zich vooral toe in werk dat speelt in de droomsfeer van een verhitte verbeelding, waar toverkun sten en vreemde hallucinaties schering en inslag zijn. En bij de fantastische lief desgeschiedenissen van de romantische schrijver, componist en tekenaar E. T. A. Hoffmann, die in de opera van Offenbach zelf als hoofdpersoon fungeert, is men daarvoor aan het bij uitstek goede adres. Dit werk is dan ook een kolfje naar de hand van een t.v.-regisseur, want hij kan stuntjes uithalen waar in het theater niet aan te denken valt en die toch logisch in het verband passen. Het eerste verras sende moment in deze Keulse interpreta tie was in het voorspel de verschijning van Hoffmann's muze, eerst als gebeeld houwde figuur en dan geleidelijk overgaan de tot de sprekende muze, die niemand anders is dan Hoffmann's geweten in die persoon van zijn onafscheidelijke gezel Niklaus; om dan uiteindelijk weer te evo lueren tot het oorspronkelijke beeld. Bij zonder verrassend was in dezelfde scène de choreografische uitbeelding van het door Hoffmann gezongen lied van „Klein- sack". Dat was een superieure regie- vondst. Een verrukkelijk geval was ook de schimmige verschijning van Antonia op het magnetiserend gebaar van dokter Mi rakel. Voeg bij deze en andere specifieke t.v.-effecten de ruimtewerking van het de cor, en het jonge medium blijkt het te winnen van het theater, voor wat de voor stelling, juister gezegd: de „show" be treft. Maar daar staan dingen tegenover die je toch in de opera moet beleven en waar de t.v.-regisseur geen raad mee weet. Laat' ik alleen maar noemen het Sep tet in II en voorts de zelf-zingende pop zoals Wilma Driessen deze partij bij de Nederlandse Opera zo volmaakt zingend en acterend interpreteert de dokter Mirakelscène, die. afgezien van de gees- tesverschijning, op de planken niet min der treffend kan zijn, evenals de illusie van Hét zingende schilderij. En dan \)obr- al de niet te vervangen suggestie van het (directe persoonlijke contact met de 'exe cutanten en de overheersende werking van de muziek. Maar met dat al kan deze creatie van de Keulse t.v. als een zeer gelukkige op lossing voor dit genre gelden, en zulks niet alleen op het gebied der regie. De zware hoofdrol werd stralend gezongen door de tenor Ticho Parly; de vier mar kante tegenpartijen: Lindorf, Coppelius, Dapertutto en Mirakel vormden een ster ke vertolker in de bariton Carl Darrow. Opvallend was het beschaafde optreden van Margit Kobeck als de Muze en als Niklaus. Vocaal onvoldoende was er eigen lijk in de bezetting niet een. Laten wij volstaan met naast de reeds genoemden nog de Antonia van Grete Hortung en de Krespel van Gerhard Groeschel (een sonore bas) bijzonder eer vol te vermelden. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde rauz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang. 11.10 Kamerork. en solist. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muziek 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus.muz. 13 40 Gram. 14.10 Gram. 14.20 Gram. 15.00 Wie luistert mee: muziekcursus. 15.30 Ka- mermuz. 16 00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Het spectrum, lezingen. 18.00 Koor- en orgelmuz. 18.30 R.V.U.: De poëzie van thans (I), door J. den Haan. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Omr- orkest en sol. 21.00 De ontwikkeling van enkele sociaal-geneeskundige voorzieningen, lezing 21.20 Orgel en bariton. 21.50 Kanttekeningen bij de voorpagina, praatje. 22.00 Pianorecial. 22 30 Nws 22 40 Avondoverdenking. 22.55 Nieuwe gram. 23.35 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00 VARA. 10 00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20 00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn 7.20 Gram 8.00 Nieuws. 8 18 Gram. 9 00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Gram. VPRO: 10 00 Ka merkoor. VARA 10 20 Voor de huisvrouw. 1100 RVU: De rechter en de verkeersonveiligheid, door mr. G E Langermeijer. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinbouwmeded 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgelspel 13 00 Nws 13 15 Lichte muz. 13 45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 14.45 Volksmuz. 15.00 Lezing. 15 10 Voor de jeugd. 17 00 Orgelspel 17 20 Lichte muz. 17 50 Regeringsuitz.: Jeugduitz. Nieuw-Guinea, vroe ger en nu, door W. A. L. van Doorenmaalen. 18 00 Nieuws en comm 18.20 Koperork 18 45 Act 18 55 VARA-varia. 19 00 Voor de kleuters 19 10 Kan- torale. Israëlische en Jiddische zang VPRO: 19 30 Voor de ieugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20 05 Lichte muziek 20 35 Zestig jaar levenservaring, lezing. (14). 20.50 Lichte muziek 21 15 Een kwestie van latijn, hoorsp. 21.35 Concertgebouw-orkest, groot koor en sol. (In de pauze: 22 30—22 40 Nieuws. 22.4022 55 Actuele problemen). 23 35 Jazzmuz. 23 5524 00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws 12 03 Gram. 12 30 Weerber. 12 35 Amus.orkest. 12 50 Beursber. 13 00 Nieuws 13 15 Kamermuz 14 00 Kamermuz 14 40 Ork.conc. 15 00 Gram. 16 00 Beursber. 16.06 Engelse les 16.21 Russische muz. 17.00 Nieuws. 17.15 Klarinetten- ensemble. 17.50 Boekbespr. 18 00 Gram 18.10 Le- kenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten 18.50 Sportkroniek. 19.00 Nieuws. 19 40 Voor de jeugd. 20.00 Klankb. 20.15 Verzoekprogr 21 30 De zeven kunsten 21.45 Gram 22.00 Nieuws 22 15 Pedagogische lezing. 22.25 Klankb 22 55-23 00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 19 30 Intern, agrarisch nieuws. 20 00 Jout naai. 20.20 Document, film. 20.40—22.15 Speelfilm VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 Intern, jeugdjourn. AVRO: 17.10- 17.40 Voor de jeugd NTS: 20.00 Journ. en weer overzicht. KRO: 20 20 Act. 20.30 Sport 20.55 TV- Dansant. 21.25 Documentaire. 22.00 Epiloog 22 10 Avondcollege Nederlands.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7