Het Nationale Ballet voor het eerst in Haarlem Nederlandse cultuur in Amerika Radio Filharmonisch sextet in Bentveld Prof. Weve overleden Hongaarse t.v.-show stak de draak met regiem-Kadar Nog een gedenkpenning zilveren huwelijk Litterary Review wijdt speciale bloemlezing aan onze litteratuur Tendenzen in de toonkunst van nu Twee nieuwe stukken bij De Nieuwe Komedie DONDERDAG 4 JANUARI 1962 AïirVii ^gif A-*, -'-I' BS Pionier der oogchirurgie Mr. E. Stutterheim legt functie neer Kerkelijk nieuws J 'oordelige winterreizen trachten A merikanen in Europa te brengen Lezing door André Jurres I". IBuigholt te Overveen ridder Oranje Nassau De radio geeft vrijdag 7 elevisieprogramma Na een wat onregelmatig begin en on danks het voor dit werk veel te kleine toneel heeft Het Nationale Ballet woens dagavond in de Haarlemse Schouwburg een bijzonder goede uitvoering van Balan- chine's in vaak gedurfde eenvoud luister rijke „Serenade" gegeven. In Sonja van Beers en Leonie Kramer beschikt het ge zelschap over welhaast ideale solisten, ook door hun jeugd, voor deze geabstraheerde romantiek. Ondanks de pianistische kwa liteiten van André Presser en Joop Stok- kermans bleef de afwezigheid van het voor Tsjaikofsky's muziek gevraagde or kest een gemis. En hiervoor waren dan alleen nog maar strijkers nodig. Bij een spectaculair divertissement van sensatio nele koketterie als de „Pas des Fiancées" behoren nu eenmaal óók nog de uitroep tekens der fanfare. Wederom bewees Ma- rianna Hilarides de voorname klasse van haar artistieke apartheid, zich mede on derscheidend door volstrekte zekerheid van vertrouwen in wilskrachtig verworven techniek. Naast de draagsters van reeds bekendere namen begint Maria Koppers vooral door gevoelige toepassingen van stijlbesef meer en meer aandacht voor haar optreden te verwerven. Laatstgenoemde vervulde ook, nu met als het ware dramatisch functionele buig baarheid van lijn, de voornaamste vrou welijke „rol" in de nieuwe aanwinst „Jungle" door Rudi van Dantzig, met elektronisch gecomponeerde en zeer sug gestieve begeleiding van Henk Badings, waarvan de totstandkoming door een dub bele opdracht van het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschap is bevor derd. Bij het weerzien mocht ondergete kende opnieuw constateren, dat deze om schrijvingen van doordringende avonturen in de zwoele wildernis der menselijke ge aardheid een zeer persoonlijk karakter I dragen. Daarmee wil geenszins gezegd I zijn, dat hij opzienbarende ontdekkingen in het schemerige landschap van de ziel zou hebben gedaan. Het is zelfs zo, dat hij van litteraire uitgangspunten in voet sporen van andere choreografen en men denkt daarbij met name aan Jerome Rob- bins en Maurice Béjart is getreden. Zijn vrijwel voortdurend verantwoorde eigen zinnigheid steekt in het evocatieve gebruik van de naar zich voordoende moeilijkhe den verrijkte middelen van de danskunste naar. Als zodanig moet men hem beschou wen. Ongetwijfeld is er bij het stellen van karakteristieke bewegingspatronen sprake geweest van een wisselwerking met de vertolkers, maar ook zij behoren in eer ste instantie tot het door hem bijeenge zochte materiaal. Van deze medewerkers moeten met grote waardering verder voor al nog Maria Bovet en Sylvester Camp bell worden genoemd, alsmede Jean At kinson, die zich tevoren tezamen met Chris Torenbosch in „Caprichos" van Her- bert Ross met acrobatische beheersing door bizarre moeilijheden van lugubere fantasie had geslagen. Het was wederom opmerkelijk, hoe geestdriftig het publiek op eigentijdse creaties reageerde. 3ir w - V> X OV David Koning Jean Atkinson en Chris Torenbosch in het ballet „Caprichos". In de ouderdom van 77 jaar is in het academisch ziekenhuis in Utrecht overle den prof. dr. H. J. M. Weve, oud-hoog leraar in de oogheelkunde aan de Utrecht se universiteit. Prof. Weve werd op 19 april 1884 in Nijmegen geboren. Hij bezocht daar de H.B.S. waarna hij in Amsterdam medi cijnen ging studeren. In 1912 deed hij artsexamen; twee jaar later promoveer de hij. Van 1916 tot 1929 was hij eerste geneesheer aan de Inrichting voor Oog lijders in Rotterdam, waarna zijn benoe ming tot hoogleraar in Utrecht volgde. Hij werd toen tevens directeur van het ooglijdersgasthuis in Utrecht, welke func tie hij tot 1958 heeft vervuld. Het begin van het hoogleraarschap van prof. Weve werd gekenmerkt door een zeer belangrijke ontwikkeling op oogchi- rurgisch gebied. Prof. Weve was een der eersten die het grote belang inzag van de operatieve behandeling van de net- vliesloslating. Het ooglijdersgasthuis in Utrecht kwam in het centrum van de belangstelling te staan en uit alle delen van het land, maar ook van ver buiten de landsgrenzen kwam men ter behande ling naar Utrecht. Talrijk zijn de publi- katies die van de hand van prof. Weve zijn verschenen. Groot is het aantal bin nen- en buitenlandse onderscheidingen dat deze geleerde ten deel viel. Wegens toekomstig veelvuldig verblijf in het buitenland heeft de heer mr. E. Stut terheim zich genoodzaakt gezien met in gang van 1 januari 1962 zijn functie als lid van het dagelijks bestuur van de AVRO neer te leggen. BOEDAPEST (AP) - Heel Boedapest spreekt op het ogenblik over een grote Hongaarse t.v.-show, die naar men aan nemen mag, door twee miljoen mensen gezien is en waarin vele tekortkomingen van het regime ongezouten aan de kaak gesteld zijn. De show werd uitgezonden uit een schouwburg in Boedapest. De camera's brachten als intermezzi her haaldelijk beelden van de eerste rijen in de zaal waar de regeringsfunctiona rissen zaten die zich kennelijk prima amuseerden. In de show debiteert een loodgieter de volgende hatelijkheid op de inferieure kwaliteit van de woningbouw: „Onlangs heb ik gelezen, dat het regiem van plan is een miljoen nieuwe woningen te bou wen. Dat betekent, dat ik mijn hele le ven lang voldoende reparatiewerk zal heb ben". In een grapje over de communistische theorie, dat er een einde zal komen aan de „bourgeoisie" zegt hij grappend: „Wan neer ik bij een bourgeois-huisvrouw kom zeg ik „goedemorgen" en vergeet nooit er „mevrouw" aan toe 4e voegen. Zij houdt daarvan". „Wanneer ik bij een proletarische huis vrouw kom, zeg ik eveneens „goeden morgen mevrouw". Zij vindt dat nog veel fijner". In een andere sketch had een radio verslaggever een vraaggesprek met een arbeider op een collectieve boerderij. Verslaggever: Wat is uw dagelijkse pro gramma? Boer: Ik lees de kranten en tijdschrif ten, ik lees oude en nieuwe boeken, luis ter naar de radio, kijk naar de 'tv en speel grammofoonplaten. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Steenderen G. J. van Emb- den te Zoeterwoude. Aangenomen naar Haarlem (wijkgemeente 2) (toez.) B. K. W. Dijkstra te Baambrugge; naar Witmarsum M. J. Gols te Midlum. Bedankt voor Lip penhuizen (toez.) P. B. W. Haseloop te Tolbert; voor Vroomshoop G. Jonker te Tietjerk. Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Gennep H. J. Mondt, a.s. emeritus predikant te Haren (Gron.). Geref. Kerken Bedankt voor Nieuwkoop-Nieuwveen P. A. Kouwenhoven te Poortugaal. Aange nomen naar Ermelo (vac. J. van Herksen) J. Vlaardingerbroek te Grijpskerke (Zld.), die bedankte voor Rhoon. Beroepen te IJ muiden (4de pred.pl.) D. W. Dondorp te Antwerpen. Geref. Gemeenten Beroepen te Poortugaal A. Hofman te Zeist. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Apeldoorn-Zuid T. Brienen te Mussel en C. Verhage te Hilvgrsum- Centrum. Naast de door Geurt Brinkgreven ont worpen legpenning ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijk van het koninklijk paar, wordt, naar ontwerp en model van de Voorburgse beeldhouwer Albert Ter- mote door de Koninklijke Begeer te Voor schoten een tweetal herinneringspenningen uitgegeven. De Amsterdamse dichter Guillaume van der Graft schreef de tekst: „Het zilver van de tijd waarin gij samengaat hebt gij gemunt, gewijd aan land en volk en staat". De ene penning wordt geslagen in goud (18,5 mm en 25 mm) en in brons (25 mm). De andere penning wordt uitsluitend in brons gegoten (110 mm). Met de tegenvallende cijfers van het transatlantische luchtverkeer gedurende het vorig jaar nog vers in het geheugen, zijn een aantal Europese reisbureaus in samenwerking met Pan American World Airways in de Verenigde Staten een cam pagne begonnen om nog deze winter Ame rikanen tot een vakantiereis naar Europa over te halen. Als aanvulling op de bestaande 17- daagse excursies wordt een reis door Engeland, Nederland, België en Frankrijk aangeboden, die met inbegrip yan logies en dagtochten 499 dollar kost. Zo'n vierlan- den-tour valt nu binnen het budget van iedereen die zich een tweedehands auto kan permitteren, meent de luchtvaart maatschappij. Een tweede aanbieding omvat een reis naar Londen, Amsterdam. Zürich. Rome. de Franse Riviera en Parijs voor 627 dol lar; een derde gaat naar Lissabon. Madrid, Majorca en Barcelona en kost 529 dollar. Men legt de Amerikanen als volgt uit hoe voordelig de aanbieding is: „Trek van de 499 dollar eerst de 390 dollar af, die een 17-daags retour naar Parijs kost. Dan blijft er 109 dollar over, waarvoor gedu rende 16 dagen hotels, ontbijt en dagtoch ten worden betaald. Verdeel die 109 dollar over 16 dagen en het resultaat is nog geen 7 dollar per dag." Verslaggever: En welke arbeid ver richt u? Boer: Werk? Wat is dat? Zij zeggen ons steeds dat alles met machines ge daan wordt. Verslaggever: Maar hoe staat het dan met het kleine lapje land*dat uzelf op deze collectieve boerderij mag bezitten? Boer: Dat* is heel wat anders. Mijn ge zinsleden werken zich daar op het ogen blik bijna dood. In een derde schetsje vraagt een pro fessor een student welk soort commenta ren de „Voice of America" op de heden daagse gebeurtenissen geeft. De student spert zijn mond wagenwijd open en laat een schelle fluittoon horen, waarmede hij de doeltreffendheid van de stoorzenders van het regiem demonstreert. In een hoofdartikel (dat ondersteboven afgedrukt werd!) leverde de hoofdredac teur een vlijmscherp commentaar op het voortdurende vermaan van het regiem, dat de schrijvers naar de fabrieken moe ten gaan en vervolgens over de „socia listische man" behoren te schrijven. „Laat onze schrijvers het leven zien", aldus het blad, „en laten zij zich tot aan hun knieën in die wildernis begeven en dan beschrijven wat zij waargenomen hebben. Wij zouden dat ook wel eens wil len lezen". Het volgende wordt gezegd over het be perkte aantal onderwerpen, waarover on der het communistische regiem geschre ven mag worden: „Wij hebben in onze boeken te weinig jonge helden die ner veuze wrakken zijn. Wij hebben te wei nig drankzuchtige industrie-arbeiders. En laten wij, misschien wat beschaamd, be kennen, dat in de boeken niet in voldoen de mate ingenieurs, journalisten, en ar beiders van staatsboerderijen voorkomen, die vurige rokkenjagers zijn". Advertentie (Van onze correspondent) WASHINGTONNiet minder dan twaalf hedendaagse Noordnederlandse prozaschrijvers zijn vertegenwoordigd in een bloemlezing van vertalingen uit het Nederlandsdie dezer dagen in Amerika verschenen is. Van zeventien Noord nederlandse dichters is, eveneens in vertaling, poëzie opgenomen. Bovendien bevat de uitgave drie essays van Nederlanders en heeft men van tien beeldende kunstenaars reprodukties afgedrukt. Deze unieke bundel is uitgegeven als een aflevering van The Literary Review, een internationaal tijdschrift over heden daagse letterkunde. Tevoren waren dergelijke nummers reeds verschenen over de litteratuur van Israel, Italië, de Philippijnen, Turkije en India. De „Stichting voor Vertalingen" (ge steund door de Nederlandse en Belgische regering) heeft ervoor gezorgd, dat de uitgevers van het Amerikaanse tijdschrift over deskundig vertaalde teksten konden besc&ikkep. gpëzie is „altijd bfit mddlijkgl te vertalen en de weergave van de Ne derlandse verzén is van -"Ongelijke kwa liteit; goed wat de inhoud betreft, maar niet altijd dicht genoeg bij het Neder landse origineel in toon en ritme. Over i dat de Nederlands-Vlaamse cultuur de laatste jaren voor hen een gesloten boek is. Het voortreffelijk uitgegeven kwartaal tijdschrift „Delta" gesteund door de Nederlandse en Belgische regering be staat thans drie jaar en ieder nieuw nummer wekt of versterkt de belangstel lihg voor de cultuur der lage landen: cul tuur dan op te vatten in de ruimste zin van het woord. Ook voor Nederlanders en Vlamingen, het geheel genomen kan men echter zeg- i die in het buitenland wonen, biedt dit gen, dat deze bundel vertalingen aan hen j tijdschrift een prachtige kans om het con die Engels lezen een goede kans biedt, kennis te maken met het werk van Ne derlandse litteratoren. De uitgevers van het tijdschrift kon den er helaas geen rekening mee hou den, dat Nederland en het Vlaamse deel van België een litteratuur-gebied vofmen. De nummers over buitenlandse letterkun de bepalen zich tot de literatuur van een bepaalde staat. Had men eveneens werk van Vlaamse schrijvers en dichters in dit nummer kunnen opnemen, dan zou de inhoud ongetwijfeld nog hebben verbeterd. „Cultureel emigrant" De Engels-lezenden in de wereld be hoeven er overigens niet over te klagen, tact te bewaren met de cultuur van het gebied waaruit zij afkomstig zijn. Een cultureel emigrant uit Nederland is ongetwijfeld dr. Joost A. M. Meerloo. van huis uit psychiater, die thans zijn praktijk uitoefent in een torengebouw aan de Westkant van New Yorks Central Park, Dr. Meerloo, die zich na de oorlog in Amerika gevestigd heeft, is daar bekend geworden door zijn talrijke publikaties. Hij heeft nu ongeveer 200 tijdschriftar tikelen en 15 boeken op zijn naam staan Zijn nieuwste werk draagt tot titel „That difficult peace" (die moelijke vre de) en is gepubliceerd door Channel Press in Great Neck, New York. Het wijst in DOOR DE GROTE BELANGSTELLING voor de vele opera's, die Giacchino Ros sini gecomponeerd heeft ongeveer veer tig in getal hebben de kamermuziek werken van zijn hand vele jaren achter een in bibliotheken een vrijwel vergeten bestaan geleid. De waardering voor de schoonheid van muziek, die alleen maar geschreven was „pour faire plaisir" moest in de loop van de negentiende eeuw en van de eerste jaren van de twintigste terugtreden door de pressie van de muziek met programmatische, psycho logische of conflictelementen. In onze tijd heeft men weer oor gekregen voor de vreugde, die zij kunnen schenken, een vreugde die de componist bij het schrij ven van de werken het eerst beleeft en die ongetwijfeld ook voor Rossini een ge lukkig makende ervaring werd, toen hij zijn kamermuziek componeerde. Een van zijn kamermuziekwerken, het kwartet in F voor fluit, klarinet, hoorn en fagot werd woensdagavond door de fluitist Adriaan Bonsel, de hoboist Sam Zilverberg, de klarinettist Jos d' Hondt en de hoornist Kees Versney van het Radio Filharmonisch Sextet uitgevoerd in de muziekzaal van het Huis van de Woodbrookers te Bentveld, ter inleiding van het tweede van de avondconcerten, die ter gelegenheid van de conferentie van houtblazers en hoornisten wordt ge houden. Voor deze vertolking, die uitmunt te door verfijning, voortreffelijke klank verhouding, zowel voor wat dynamiek als timbrewerking betrof, konden de vele toe hoorders terecht dankbaar zijn. Het Divertissement opus 6 van Albert Roussel, dat als tweede compositie tot uit voering kwam, ontstond in 1906. Het is een compositie, waarvoor Roussel reeds een verrassende persoonlijke stijl vond. Met meesterlijke beheersing bouwde hij dit Divertissement op met een bewuste formulering van de sprankelende en ook van de lyrisch-bezonken, contrasterende muzikale gedachten. Het werk is een sex tet. Voor de uitvoering voegden zich bij de reeds genoemde instrumentalisten ook de twee andere leden van het ensemble, de hoboist Sam Zilverberg en de pianist Herman Kruijt. In dezelfde bezetting werd na Roussels Divertissement het sextet van Francis Poulenc ten gehore gebracht, een verrukkelijk werk, doortrokken van een sprankelende, onweerstaanbare humoï, maar ook van een treffende lyriek, die met een haast verborgen ontroering uit de muziek opklinkt. Het ensemble vond een verrassende assi milatie tot de brillante geest, waarmede dit Sextet geladen is en het spontane ap plaus reeds na de uitvoering van het eer ste deel was daar de niet te onderdrukken reflex van. Een korte pauze neutraliseerde de te genstelling van Poulencs Sextet tot het Trio voor fluit, hobo en fagot van Oscar van Hemel wel enigszins, maar toch niet voldoende om de bedaardheid, de bedacht zaamheid en de degelijkheid van gemoeds expressie nog als positieve kwaliteiten van dit Trio te aanvaarden. Het Sextet no. 4 van Hans Kox bracht weer spanning en geladenheid, gedurfde zegging en spontaniteit, eigenschappen, die door de voortreffelijke uitvoering overtui gend aan de dag konden treden. De langdurige bijvalsbetuigingen noop ten het ensemble tot het geven van een toegift, waarvoor het met een haast de monstratieve instemming van het audito rium een Andante in F van Mozart koos. André Jurres, de directeur van de stich ting „Documentatie in Nederland voor Muziek" (Donemus) heeft woensdagmid dag in het Huis van de Woodbrookers te Bentveld voor de deelnemers aan de Bel-> gisch-Nederlandse studiedagen voor hout blazers cn hoornisten een belangwekkende voordracht gehouden over de hedendaagse tendensen in de Nederlandse toonkunst André Jurres betrok dit onderwerp in het bijzonder op de werken, die voor blaas instrumenten geschreven zijn, voorname lijk door moderne componisten. De instrumentatie voor blaaskwintet, die Alphons Diepenbrock in 1915 maakte van een begeleiding van een lied van zijn hand, was als compositie voor blazers ensemble destijds een uitzondering. Wil lem Pijper was de eerste componist na hem, die in een sextet de klankmogelijk heden van blaasinstrumenten in combina tie met een piano ging toepassen. Pijper schreef dit sextet in 1923 toen hij reeds een nieuwe stijl had gevonden, welke veel bestrijding ontmoette, maar die anderzijds veel jongere componisten heeft geïnspi reerd. André Jurres noemde de leerlingen van Pijper Henk Badings en Kees van Baren, die op hun beurt weer Ton de Leeuw en Peter Schat vormden. Willem Pijper heeft zich opengesteld voor de be ïnvloeding van de polyfonie van de oud- Nederlandse school, van de psycho-analy se, van de getallenmystiek der astrologie en der vrijmetselarij en verder voor die, welke de studie van de biologie bewerkte. De biologie bracht hem op de kiemcel theorie, volgens welke een compositie wordt opgebouwd en ontwikkeld met een zeer kort motiefje of themaatje als ge geven. Er is een merkwaardige overeen komst van constructieve gedachten tussen de opvattingen van Pijper en de reeksen theorie van de Weense school van Schön berg en anderen. Kees van Baren is een van de meest progressieve van Pijpers leerlingen. Hij is ingesteld op de beginselen van de Ween se school en van componisten als Boulez en Stockhausen. Ton de Leeuw onderging sterk de in vloed van Pijper, van de Franse compo nist Messiaen en zijn belangstelling voor etno-musicologie werd mede van beteke nis voor de aard van zijn muziek. Ook in de electronische klanken vond hij een uit drukkingsmiddel voor zijn muziek. Peter Schat (geb. in 1935) is geheel ge grepen door de allernieuwste zogenaamde seriele beginselen en zijn zeer merkwaar dige composities geven uitdrukking aan al lerlei persoonlijke ideeën omtrent vrijheid van uitvoering en voorschriften voor ver tolkingen. Door middel van geluidsband en grammofoonplaat werden de uiteenzettin gen van André Jurres toegelicht, waardoor mede een uitstekende indruk van de stand van muzikale zaken in Nederland verkre gen werd. De vraag of men zich over deze stand verheugen moet, zal wel zeer uiteenlopen de beantwoordingen krijgen. P. Zwaanswijk alle ernst op de gevaren van de huidige periode van koude oorlog. „De mens zegt oorlog en vernietiging te haten en doorgaans gelooft hij dat dit waar is. Maar de agressieve neigingen van de mens liggen dicht onder de opper vlakte en komen vooral tot uitbarsting wanneer deze mens zich onbevredigd voelt in zijn bestaan. Met volken en sta ten," zo betoogt dr. Meerloo, „is het niet anders en dat in menig volksbestaan de frustratie, de „onbevrediging", groot is, behoeft geen teboog. Symptomen van zulk een frustratie zijn stellig in Amerika waar te nemen, een grote, machtige staat, die desondanks tal van tegenvallers moet in casseren in de internationale politiek." „De drang tot geweld en zelfvernieti ging", zo betoogt Meerlo, „is machtig, zo wel in individuen als in staten. Voor het individu kan de psychiater van grote steun zijn. Voor de staat eveneens, maar hij kan niet India of de Sovjet-Unie op de psycho-analitische divan leggen in zijn spreekkamer. Zijn actie zal toch in hoofdzaak gericht moeten blijven op 4e gf- zonderlijKc mens". PJa lezing van dit boek heeft men het gevoel, dat de wereld een tekort aan psychiaters heeft. De Nieuwe Komedie zal binnenkort twee nieuwe stukken aan haar repertoire toe voegen. Onder gastregie van Johan de Meester, die, na beëindiging van zijn laatste seizoen als directeur van De Nederlandse Come- die, per 1 september 1962 naast Erik Vos en A. E. Greidanus deel van de directie van De Nieuwe Komedie zal gaan uitma ken, is in studie genoemen P. G. Hooft's „Ware-Nar". De decors worden ontworpen door Johan Greter, de kostuums door Leontien van Beurden. Tegelijkertijd wordt onder regie van Erik Vos door De Nieuwe Komedie voor bereid een blijspel van Molière „De Heer van Pourceaugnac". De vertaling van dit stuk, dat nog nooit in Nederland is opge voerd, is van Erik Vos, de decors worden ontworpen door Johan Greter, de kos tuums door Leontien van Beurden. Beide voorstellingen zullen in januari- februari worden uitgebracht. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau de heer F. T. Buigholt te Overveen, hoofd werktuigkundige bij de N.V. Stoomvaart maatschappij „Nederland" te Amsterdam. DE ZAAK WAAR U SLAAGT DAMESCONF. Gen. Cronjéstraat 120 A ATtRONDIGIhGE/l £n BESCHOUW!tl GE h HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7 00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middag klok - noodklok 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws 13.15 Nieuwe gram. 13.20 Dansork. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Kamermuz. en liederen. 14.50 Gram. 15.30 Voor de zieken. 16.35 Vrouwenkoor. 17.00 Voor de leugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Amateursmuz. 18.20 Overijsels progr. 18.50 Regeringsuitz.Sociale aspecten van de ontwik kelingen op het platteland, door dr. R. Wentholt 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Voor de jeugd. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz.-progr. voor de militairen. 20 30 Voor de jongeren 20.50 Gram. 21.30 Gevar. mul 22.20 22:30 Nieuws. 22.40 De „onrust" van de liefde, lezing. 22.50 Concertgebouworkest. 23.30 Gram. 23 5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9 00 'Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, praat je 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 1100 Voor de kleuters. 11.15 Piano recital. 11.45 Orgelspel AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13 25 Beursber. 13.30 Kinderkoor. 13 50 Boekbespr. 14 10 Orgelconcert. 14.35 Licht progr 15 30 Liedjes. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de zieken. 17 00 Voor de jeugd. 17.50 Act. 18.00 Nws 18.15 Ringsteken, lezing. 18.20 Lichte muz. 18 50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de kleu ters 19.10 Jazzmuz VPRO: 19.30 Het platteland nu. gespr. 19.45 Pianorecital. 19.50 Drempels van het geloof, lezing. 20.00 Nieuws 20.05 Vrede in onze wereld?, lezing, 20.20 Filmpraatje. 20.30 Hobo en piano 20.50 Wereld in beweging, lezing VARA: 21.00 Metropole-ork. 2130 Discussie 22 00 Vocaal-instrumentaar ens. 22.15 Buitenl week overzicht 22 30 Nieuws. VPRO: 22.40 Het kinder loze huwelijk, lezing. VARA: 23.00 Soc. nieuws in Esperanto 23.10 Vergelijkenderwijs, muzikaal gesprek. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m 12 00 Nieuws. 12 03 Gram. 12.30 Weerber. 12 35 Voor de landbouwers. 12 45 Gram. 12 50 Beursber 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Imitatio Christh oratorium. 15.45 Lichte muz. 16 00 Beursber 16 06 Gram. 17 00 Nieuws 17 15 Gram 17 45 Duitse les 18.00 Vlaamse liederen 18 10 Boekbespr. 18 20 Voor de soldaten 18 50 Sportkron 19 00 Nieuws 19.40 Kinderliedjes 19 45 Kinderweelde Kroniek van de Bond van grote gezinnen. 20.00 Kamer muz. 20 45 De zeven kunsten 21 00 Kamermuz 2135 Liederen 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuz 22 55 —23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS 20 00 Journ AVRO: 20 20 Documentair programma 21 00—22 40 Lijmen, toneelstuk. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Act 21.00 Drankje voor Toto, eeriacter. 22.05—22.15 Kerkkoor èn orgel. Een beeld van een repetitie voor het toneelstuk „Lijmen", dat Manuel van Loggem heeft geschreven naar het bekende boek van Willem Elsschot, en dat hedenavond door de AVRO- televisie zal worden uitgezonden on der regie van Walter van der Kamp. We zien hier Gerard Hartkamp als de smid Pieter Lauwereysse en Elly van Stekelenburg als zijn zuster.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4