m jjprt lill IN DE VISUAL+E N O P Z EE TANTE RIEK, MOEDER DER DAKLOZEN Ongewenste loge s gevonden ii'i IN DE ETHER SCHERF EN PRENT STOFZUIGERS Mikojan naar Guinea Sport in IJ mond Havenberichten Kort IJmond-nieuws ÏJmondverenisdngen vandaag en morgen DONDERDAG 4 JANUARI 1962 5 g. verhoef Faillissementen Benzinestation uitgebrand door scheuren pompslang Franse treiler door bemanning verlaten Vorst doet prijzen van groente oplopen Fedde Schurer sprak voor P.v.d.A.-Beverwijk Burgerlijke Stand van Beverwijk Dure bloemen Voetbal Amateurs zetten beste beentje voor W I S K E R ft De VL 131 heeft een goede eerste reis gemaakt in het nieuwe jaar. Het schip maakte vanmorgen een besomming van 39.750, na zeven dagen op zee te zijn geweest. Alle schippers die thans IJmuiden binnenlopen moeten een schriftelijke ver klaring aan de douane overleggen, waarin zij verklaren op zee geen vis te hebben overgenomen van buitenlandse schepen. Voor vis die hier uit het buitenland wordt ingevoerd moet namelijk invoerrecht wor den betaald. De trawler Emma is uitge varen onder schipper H. van den Bosch, voorheen schipper van de Maria van Hattem. Zeven schepen brachten hedenmorgen in IJmuiden aan: 2 kisten schelvis, 55 wijting, 40 kabeljauw en gul, 10 koolvis, 1700 kisten westkustharing, 27 spanharing, 15 schol, 17 varia, 140 sardien, 1000 kilo tong. De prijzen per kilogram waren: heilbot 3,60, tarbot 3,603,40, grote tong 4,606,50, grootmiddel tong en kleinmiddel tong 4 3,30, tong I 43,40, tong II 32,10, groot middel schol 3735, kleinmiddel schol 42—39, schol I 54-51, schol II 66—56, schol III 5550, braadschelvis 72, wijting 45, westkustharing 23,4021,60, spanharing 1914, sardien 128, grote gullen 8882, middel gullen 77—70, kleine gullen 6058. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 314, middel kabeljauw 234, grote koolvis 138, middel koolvis 108, witte koolvis 196, grote kabeljauwen per 10 stuks 208194, middel kabeljauwen per 10 stuks 8684. Zo was het woensdag Woensdag was de definitieve aanvoer in IJmuiden 550 kisten, waarvan 203 tong en tarbot, 125 schol, 3 schar, 85 haring, 56 wij ting, 70 kabeljauw en gul, 8 diversen. Per kilo werd betaald voor: grote tong 4.504, grootmiddel 3.503.30, kleinmiddel 3.30—2.40, kleine I 3.30—2.60, kleine II 2.80 —1.74, tarbot I 3—2.70. Per 50 kilo: tarbot IV 10296, grote schol 3330, grootmiddel 3325, kleinmiddel 3628, schol I 5845, schol II 6550, schar 4030, verse haring 3026.20, wijting 31— 8, grote gul 6654, middel 5548, kleine 46 —34. Per 125 kilo: grote kabeljauw 224130. De besommingen waren: TX 18 ƒ2080, TX 5 2220, HD 160 3200, HD 34 1480, HD 147 f 2310, HD 112 1390, HD 14 3600, SCH 261 14.200. Advertentie bracht u reeds een bezoek aan onze totaal vernieuwde kapsalon ter gelegenheid hiervan tijdelijk onze bekende cold- en saunawave 12.50 permabel 14.00 (onder volle garantie) nat. en intern, dameskapper kennemerlaan 184 - telefoon 4825 De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft diftsdag in staat van faillisse ment verklaard: G. W. H. Turk, woninginrichter, te Nieuw-Vennep, Hoofdweg 1173. Rechter commissaris is mr. J. D. Vink, curator mr. B. J. Lambers te Haarlem, en Nicolaas van der Voort, vertegenwoordiger te Zwanen burg (gem. Haarlemmermeer), Zwanen- burgerdijk 422. Rechter-Commissaris is mr. J. D. Vink, curator mr. B. J. Lambers te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 2 januari geëin digd het faillissement van Hendrik Johan Musman, beherend vennoot van de schoe nenzaak Brabants Schoenenhuis H Dries- sen en Co, C.V., wonende te Santpoort, Brederoodseweg 68. Rechter-Commissaris is mr. N. Sm.cs, curator mr. J. F. Jansonius te Heemstede. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 30 december ge ëindigd het faillissement van de firma G. A. Miezerus, kleermakerij t Haarlem, Zijlweg 286 en haar vennoten: W G. A. Mie zerus, gewoond hebbende te Heemstede, thans overleden, en J. A. Miezerus, wonen de te Heemstede. Rechter-Commissaris mr N Smits, curator mr. J. W. Rutger te Haarlem, Nieuwe Gracht 51. Wegem het verbindend worden van de tweede tevens slotuitdelingslijst is op 2 januari geëindigd het faillissement van mevrouw de Wed. A. E. Faber-Molenaar, zonder beroep, wonende te Zandvoort, Zeestraat 69. Rechter-Commissaris is mr. H. J. M. Cokart, curator mr. C. Blanke voort to Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof te Am sterdam van 6 december is, na hoger be roep. vernietigd het vonnis van de arron dissementsrechtbank te Haarlem van 7 november 1961, waarbij Heinz Günter Gie- sen, vertegenwoordiger te Beverwijk, v d Hoopstraat 191 in staat van faillissement is verklaard met benoeming van mr. A A M. Leesberg te Beverwijk, Vondellaan 20 tot curator. Bij arrest van he+ Gerechtshof te Am sterdam van 13 december zijn na hoger be roep vernietigd de vonnissen van de arron dissementsrechtbank te Haarlem, vap 24 oktober 1961, waarbij de vennootschap onder firma P Kok Zonen te Zaandam, Ooievaarstraat 54 en Pieter Kok jr., Ooie vaarstraat 54, Adam Kok, P. C. Takstr. 19 en Cornelis Kok, Hanenpad 70, allen te Zaandam, in staat van faillissement. zijp verklaard, met benoeming van mr. J. H. van Wijk te Haarlem tot curator. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 19 december is aan de vennootschap onder firma W. L. van Roon, bloembollenkwekerij en groot handel, mede in anverwante artikelen ge vestigd te Heemstede, Kerklaan 91, en haar vennoten Wilhelmus Leonardus van Roon te Heemstede. Spaarnzichtlaan 12 en Johannes Wilhelmus van Roon te Haarlem. Zijlweg 75, voorlopig surséance van be taling verleend, met benoeming van mej. mr. S. Boekman te Haarlem tot bewind voerster. Het verhoor van de schuldeisers is bepaald op dinsdag 30 januari des mid dags om 2 uur. Besommingen VL 131 39.750, TX 19 5.450, WR 66 5.670. Op zee Op de westkust werd voor de middag zo goed als niets gevangen, na de middag werden trekken gedaan van 80 tot 200 kantjes. Op de kust werd 50 tot 70 kilo tong en een half tot driekwart mandje vis per trek gevangen. Bij de P-boeien was de vangst 35 tot 50 kilo tong en 5 tot 6 manden vis. Record-omzet De omzet van het staatsvissershavenbe- drijf te IJmuiden is in 1961 62.990.682,69 geweest. In 1960 was het 56.668.387,88. De omzet heeft daarmee een grote hoogte be reikt, waarbij alle records zijn gebroken. Ook van de aanvoer verwacht men een grote stijging. Vermoedelijk zal deze zijn opgelopen van 96.500.000 tot bijna honderd milioen kilogram. In een benzinestation op het Marconi- plein in Rotterdam is brand ontstaan door dat de slang van een van de pompen scheurde, waarna de benzine door de hit te van een gaskachel ontvlamde. Bijna een uur is de brandweer bezig geweest met het blussen. Het gebouwtje brandde vrijwel geheel uit. Twee benzi nepompen, een vorkheftruck en een per sonenauto werden vernield. De schade be draagt ongeveer 40.000. MOSKOU (Reuter) De Russische eerste plaatsvervangende minister-presi dent Mikojan is per vliegtuig uit Moskou naar Guinea vertrokken, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Het is Miko- jans eerste officiële bezoek aan Guinea Vorige week werd bekendgemaakt dat het bezoek ten doel heeft te onderhandelen over versterking van de betrekkingen tus sen de twee landen. Veertien dagen ge leden verzochten de Guinese autoriteiten de Russische ambassadeur het land te verlaten. Een woordvoerder van de Gui nese regering zei toen echter dat de am bassadeur niet was uitgewezen. De bemanning van de 125 ton meten de Franse treiler „Vierge de la Mer" heeft haar vaartuig verlaten omdat het ten oosten van het eilandje Ouessant aan de westelijke punt van Bretagne in zin- kepde toestand verkeert, De bemanning die in een rubberbootje was gegaan, is later gered. Aan de prijzen van verschillende pro- dukten op de Beverwijkse groenteveiling kan men zien dat de winter aanhoudt, vooral bij de spruiten, prei en andijvie. Het is door de vorst moeilijk de prei uit de grond te krijgen. Woensdag viel de aan voer nog mee. Men kreeg ook loon naar werken, want de prei kwam al spoedig op een gulden per kilo te staan en toen nog was er veel vraag wat tot gevolg had oat de prijs opliep tot ^34 per küo, een prijs die in lang- tijd niet betaald is. Ook de spruiten waren duur. Voor de gewone spruiten werd rond een gulden per kilo betaald. Had men de spruiten geschoond, dan werd er tot ruim f 1,50 per kilo be taald. De wel zeer kleine aanvoer van andijvie noteerd' tot 1,40 per kilo, was- peen liep op tot 0,45 per kilo en de boe renkool draaide rond 20 cent per kilo. De prijzen waren: andijvie 81149 cent: sprui ten 86160, prei 48132, wasneen 1845, boerenkool 1627, rode kool 1115, groene kool 1522, uien 1227, witlof 82110, knollen 1230. Het Tweede Kamer-lid Fedde Schurér heeft woensdagavond in een nieuwjaars rede voor de Partij van de Arbeid, afdeling Beverwijk, op zeer bewogen wijze uiting gegeven van zijn bezorgdheid over de toe stand in de wereld. Hij noemde de huidige moeilijkheden die om een oplossing vra gen, Berlijn, Congo, Laos, Cuba en wat Nederland in de eerste plaats aangaat, Nieuw-Guinea. De heer Schurer meende dat men op recht moet streven naar een oplossing die de Papoea's overtuigt. Als men echter na gaat wat de regerende mensen er van ma ken, is men geneigd te zeggen dat net beter is om maar eens op te houden met de kerstboodschappen, aldus de heer Schu rer. Vooral de houding van de leden van de A.R. vond hij onbegrijpelijk. Hij stelde dat een minder goede oplossing van net probleem Nieuw-Guinea zou kunnen bete kenen, dat de hele bevolking daar zou op houden te bestaan ten gevolge van de hon ger. Voorzitter W. Alberda wees in zijn ope ningswoord op het vele grote werk dat plaatselijk, nationaal en internationaal aan de orde komt. Mevrouw Kuiper-Gla- tet declameerde en de Volksdansgroep „Zo is er maar eentje" liet enkele volks dansen uit Israel zien, onder leiding van Martin Visser. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM. GEBOREN: Bartholomeus Wilhelmus, z. v. J. Th. van Velzen en G. M. Dirkson; Adrianus, z. v. P. de Winter en J. M. Schuit; Alexandra Johanna, d. V. N. A. Veldt en M. A. de Boer; Nicolaas Theodo- rus Maria, z. v. J. F. P. Bakker en A. M. Spaans; Lambertus Cornelis, z. v. C. J. Liefting en J. Th. Scheerman; Johannes Theodorus Cornelis, z. v. N. A. Hes en A. A. Resseling. GEHUWD: E. Blank en G. T. Scheer man; W. J. C. Joosten en J. T. Konijn. GEBOREN: Nicolaas I., z. van N. Nij- man en C. Zoneveld te Heemskerk. Adria- na M. B., d. van J. Keur en J. M. Alders. Corina M., d. van K. Koordes en C. J. Mud. Linda A. J., d. van W. Joosten en B. Bras. Ernst R., z. van C. Altena en J. E. Rosen berg te Velsen. Daphne, d. van W. van den Burg en A. E. Jimmink. Ferdinand, z. van C. Hoeks en M. Brouwer. Christina, d. van J. A. Duivestein en A. N. Tio. Mijndert, z. van M. van Driel en H. Valeneer. Jacobus H. P., z. van P. Schoen en M. J. Post. Har ry z. van S. B Wagter en J. H. Hollanders. Basitaan M., z. van B. M. Hoogendoorn en A. A. Rotteveel. Adrianus E. E., z. van A. Kuijper en M. A. C. Bosdriesz. Wilhelmi- na, d. van J. Bouwes en R. Meijer. Erich, z. van J. Sanbefg en C. E. Philipson. Mar- garetha C. J., d. van H. J. Wolterman en J. M. Muijs. Jessica, d. van W. Mensoni- des en M. C. Hellman. Helena A. L. d. v. G. C. H. Verhoef en A C. Heijnen. Rudolf, z. v. G. Laverman en S. Wiersma. Irma, d. van G. Laverman en S. Wierdsma. Clara G. J., d. van W. B. J. Lemmens en A. S. A. Kuijper. Lambertus A., z. van L. A. Been tjes en C. P. Appel. Martin, z. van D. Bus en M. J. Honsbeek. Mieke, d. van J. W. Noortman en W. den Bakker. Martinus, z. van J. J. van Meurs en A. M. E. Donker voort. Linda, d. van B. P. Siebers en M. M. Kamzol. Johannes A., z. van J. N. A. de Wildt en M. Welboren. ONDERTROUWD: W. B. van Etten en A. T. Bolhuis. P. de Boer en M. Stolp. J. A. Tuin en A. M. A. Riegermann. S. Bult huis en J. A. de Zwaan. J. T. H. Forster en A. J. Veenboer. P. W. Broerders en C. Willems. GETROUWD: H. Vellekoop en E. Schik. S. Folkersma en E. C. Bakker. A. M. Joost en L. Kosman. T. Romeijn en J. J. van Dijk. P. Kelder en M. D. Hensen. B. J. M. Hulscher en C. J. Bodewes. J. Oostindiën en A. E. Wagter. J. W. Bakker en H. Schel- levis. J. M. Spanjaart en J. C. M. van de Pol. J. T. Moormans en M. M. T. Wilms Floet. F. L. Assink en A. Lubbers. A. C. Snijders en C. E. van Wilgenburg. F. A. Melchior en T. van Vreeswijk. S. van As- sema en M. F. Klous. OVERLEDEN: H. van der Paard, oud 60 jaar, echtgenoot van D. B. Mooij te Vel sen. H. van Gelder, oud 59 jaar, echtgenoot van R. Wever te Haarlem. G. van Balen, oud 57 jaar, echtgenoot van H. van der Zon. M. Verboom, oud 75 jaar. M. C. Ze venbergen, oud 63 jaar, echtgenoot van J. Velthuizen te Velsen. O. N. Steijn, oud 4 maanden te Velsen. P. Stengs, oud 67 jaar, echtgenoot van F. Koedijk te Velsen. W. A. A. Bösensell, oud 83 jaar, echtgenoot van W. Puls. E. Hooijenga, oud 1 jaar. A Stam, oud 92 jaar, weduwnaar van M. Mulder. H. L. L. Backer, oud 62 jaar, echtgenoot van W. A. Bennaars. VELSENS BURGERLIJKE STAND OOK OP ZATERDAG GEOPEND. Het bureau van de burgerlijke stand van Velsen zal voor«.het doen van de nodige aangiften voortaan op zaterdag van 's mor gens 9 tot 10 uur voor het publiek geopend zijn. Op de overige werkdagen is 't bureau (raadhuis Velsenl van des morgens 8.15 tot des middags 12.30 uur geopend. Op de Beverwijkse bloemenveiling wer- dep woensdag hoge prijzen betaald. Mep stond er' versteld van de voor het begih van januarj wiel zeer grote aanvoeg van bolbloë'men. tüipenprijzén liepen op Tot' bijna twee gulden per bos. Voor narcis sen betaalde men rond een gulden per bos Schaken Het loopt storm voor het Hoogoven schaaktoernooi. Het aantal aanmeldingen zal dat van vorige jaren verre overtreffen en de toernooicommissie heeft het dan ook intens druk. Het is een zware taak, die deze commissieleden te vervullen hebben, maar het is dankbaar ook. Waar ter we reld zal men het meemaken dat een groot meester als Bisguier, die nu in Hastings weer triomfen viert, inschrijft voor een toernooi en er bij zegt, dat hij het niet erg vindt als liet niet de grootmeestergroep kan worden? Het zit hem helemaal in de sfeer van het Hoogoventoernooi, en het is begrijpe lijk dat men daar trots op is. De com missie doet elk jaar weer zijn uiterste best om die sfeer te handhaven. „Wij kun nen van Beverwijk geen Hastings maken, net zo min als men van Hastings Bever wijk kan maken" zegt men. Nu er zo'n grote toeloop is gaat men in de tuin van het Kennemer Theater een verwarmde en verlichte tent met houten vloer, houten wanden en een linnen dak opstellen. Een duidelijk teken dat de huis vestingsproblemen steeds groter worden. Voor de meestergreep heeft zich de Roe meen Ghitescu aangemeld, evenals de Italiaan Scafarelli. Voor de damesgroep heeft men de Roemeense mejuffrouw Ni- colau kunnen noteren. Trifunovic vervangt Gligoric in de grootmeestergroep. Het toer nooi wordt donderdag 11 januari om half vier geopend. In Du Commerce te IJmuiden wordt vrijdagavond om acht uur weer een grote klaverjasavond gehouden ten bate van de jubileumkas van VSV. De hoofdprijs is een jongens- of meisjesrijwiel. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Romano van Londen: Fleettorn, Thameshaven; Vibeke Christensen, Otterbacken, erts voor IJmuiden; Katharine Kolkmann, Terneuzen; Theodora, Rot terdam; Chiron, Antwerpen; Alja, Delfzijl; Fle- vo, Oporto; Muttersegen, Delfzijl; Inverfield, Swansea; Luban, Riga; Cormoran 2, Hamburg; Campero, Bremen; Ida Jacoba, Rotterdam, ledig IJmuiden; Elsa Essberger, Aruba; Minos. Kotka; Hamburg, Hamburg; Ganymedes, Rotterdam: Jean E., Londen; Vechtborg, Rotterdam; Gerd, Londen; Amrun, Rotterdam; Degero, Rotterdam Anita, Stettin; Oosterburgh, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Konny M van Rotterdam; Jacaranda, Rotterdam; Togo- kust, Antwerpeh; Corvus, Rotterdam; Maloja Rotterdam: Bakala, Rotterdam; Nordertill, Ant werpen; Lingestroom, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rush naar Rotterdam: Minou, Bordeaux; Almen, Rotter dam: Achilles, Bremen; Jenjo, Landskrona, wals- materiaal van IJmuiden; Koholyt, Antwerpen: Venu Lod, Londen; Theodora, Rotterdam: Belgia, Antwerpen; Yewforest, Rotterdam; Rote, Stock holm; Heriot, Leith; Bittern, Rotterdam; Looiers gracht, Rotterdam: Statenlaan, Rotterdam; Pere grine, Harlingen: Ank T., Londen, ledig van Zaandam; Jans, Londen: Kennemerland, Bre men; Calvijn, Poole, kunstmest van IJmuiden; Stella Stroemer, Oslo; Schulau, Londen; Harro gate, Goole; Annenkerk, Vlaardingen; Triénka, Vlaardingen; Philetas, Leixoes; Zuiderkerk, Bre men. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: IJstroom naar Plymouth; Draco, Rotterdam; Johannes Schupp, Odda; Adriaantje Elisabeth. Boston: Odin, Puerto Ordaz. findien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Het pand Kloosterstraat 10 in Beverwijk ziet er aan de buitenkant nogal onaanzien lijk uit. Het lijkt op een café waar, blijkens een bordje verlof A, slechts zwak alco holische dranken geschon ken mogen worden. Treedt men er binnen dan lijkt het nog steeds op een café. Er zit een aantal, merendeels oude, mannen aan tafels bijeen. Zij leggen een kaartje of praten wat. Gordijnen laten alleen de bovenste helft van de ra men aan de straatkant vrij. Het is schemerig in de gelag kamer, en rokerig. De man nen die er zitten zijn dak lozen, die bij Tante Riek onderdak hebben gevonden. Voor twintig gulder- in de week hebben zij een slaap plaats, voedsel, geregelde be- wassing, gezelschap, alles. Zij hebben het er zo goed, dat ze er blijven, tot hun dood dikwijls. En Tante Riek staat hen bij tot hun laatste ogenblikken. Zij legt hen zelf nog af ook. Tante Riek Minneboo drijft het tehuis 'voor daklozen met hulp van vier dochters. Verder zegt ze van niemand hulp, ook geen financiële, nodig te hebben. Daar is ze blij om. Zij is een kordaat, opgewekt, klein en rond vrouwtje met scherpe ogen achter brilleglazen en een keurig verzorgd kastan jebruin kapsel. Zij is 57 jaar oud. In november had zij haar dertigjarig tehuisbezit- sterschap moeten vieren. Maar toen was haar man (vroeger een bekend ge- wichtheffer) ziek, dus het feest ging niet door. „Vol gend jaar, denk ik", zegt zij. Zij heeft op het ogenblik 42 gasten, veel Dreestrekkers en werkmensen, maar ook werkers in ploegendienst bij Hoogovens. De meeste blij ven lange tijd. „De tijd van de „kassiesmensen" is voor bij", zegt Tante Riek spijtig. „Ik zou er wat voor over hebben als het niet zo was. Toen heb ik wel de mooiste tijd van mijn leven gehad. Kwam die maar terug". Vooral venters („kassies mensen") waren het, die maar een of twee nachten bleven. Die marskramers zijn er niet meer. De oudste klant is onlangs gestorven en wel op de dag dat hij vijfentwintig jaar bij Tante Riek was geweest. Alle gasten hebben gemeen dat zij geen familie hebben en dat zij, als zij daarvoor de leeftijd hebben, er niet aan Zo zitten de daklozen bijeen. Tante Riek Minneboo, in de deuropening van haar tehuis. denken in een inrichting voor bejaarden te gaan. Er was er een bij", vertelt Tan te Riek, „die een aanval kreeg hier. Voor de helft was hij verlamd. Hij moest naar het ziekenhuis. Toen hij weer wat was opgeknapt moest hij maar naar een in richting, meende men. Dat gaat niet door, zei ik. Dat wil die man niet en ieder is vrij, zo is het toch? We hebben een fijne tijd met hem ge had, nu maken we de be roerde ook samen door. Zo geschiedde het, dat de 79- jarige patiënt terugkwam bij Tante Riek. Zij leerde, noe zij hem moest verplegen, liep eens een blokje met hem om en nu is de man weer helemaal in orde. „Als je het woord „gesticht" maar noemt, vliegt hij je aan", zegt Tante Riek. De gasten staan om half- negen op, eten dan een boterhammetje en drinken een kop thee, 6m elf uur koffie en om twaalf uur ge bruiken zij de lunch. Drie uur is theetijd en halfzes de tijd voor de avondmaaltijd, 's Avonds vermaken de mees ten zich met kaarten, dam men en dominospelen. Het tehuis van Tante Riek is wel altijd in dezelfde straat, maar niet in hetzelf de pand geweest. Eerst zat zij op nummer 22, daarna nummer 20 en nu nummer tien. Er wnren aanvankelijk vijf tehuizen voor daklozen in Beverwijk. De andere moesten weg van de gemeen te. Tante Riek drijft het enige. Zij zette voort wat haar moeder was begonnen. Elf kinderen waren er, maar alleen Riek voelde wat voor het tehuiswezen. „Ik heb precies het karakter van mijn moeder", zegt ze. „En toen ze hoorden dat Riek van Hein tje de zaak had overge nomen, liep het storm". Last heeft zij nooit met haar klanten. Ze weet ze op de juiste manier aan te pakken. En zijn ze eens lastig, dan stuurt zij ze naar bed. „Ik heb de politie nog nooit nodig gehad", zegt ze. De politie haar wel, want zij zorgt ook voor het eten voor de arrestanten in „het bureau". Het is 's avonds erg gezel lig in het tehuis. De hele ploeg is dan bij elkaar. Alle feesten die daarvoor in aan merking komen worden er uitbundig gevierd. „Zij heb ben toch ook recht op een mooi Sinterklaas- of kerst feest?", meent Tante Riek. Ze zou graag een nieuwe „tent" willen hebben. De 1 slaapplaatsen zijn nu ver deeld over twee zalen en elf kamertjes. „Nieuwbouw kan eventueel, maar dan van achteren naar voren", zei de gemeente haar desgevraagd. Vaak heeft Tante Riek onderdak verschaft aan ge zinnen, dikwijls zeer kinder rijke, die door de gemeente op straat waren gezet. Tot Velsense gezinnen toe. De band met ex-gasten is hecht, getuige het aantal kerst- en nieuwjaarskaarten dat is binnengestroomd. En iedere donderdagmiddag reist Tan te Riek naar Bilthoven r.m daar in „Berg en Bosch" vier vroegere klanten te bezoe ken, die t.b.c. hebben. De heer M. Schipper uit de Vechtstraat in IJmuiden schrijft ons: „Hebt u wel eens bezoek gekregen van ongewilde en ongenode lo go's? Mijn vrouw en ik wel. Zij kwamen enkele weken voor Kerstmis. Wij hebben ze nooit te zien gekregen, want zij kwamen alleen als het donker werd, zo tegen een uur of vijf 's middags. Meteen gingen zij dan naar zolder. Ze maakten daar een herrie als een stel ravotten de jonge honden. Die ongenode gasten wa ren ratten. „Stel je voor", zei mijn vrouw, „dat er 's nachts zo'n beest in bed valt". Ik ant woordde: „Nou, dan spring iij meteen op de Eifeltoren en ik kruip onder de de kens". Wij houden echt veel van dieren, maar zulke grie zels in huis, dat is ons te gortig. Nu is het vermeldens waard, dat wij onze gasten op de feestdagen niet hebben gehoord. Misschien komt dat, Een groep Spanpaarden, gehuisvest op het hoogoven schip „Arosa Sun" zal op 22 januari aanstaande in de ether zijn. De Wereldomroep heeft namelijk besloten een uitzending aan de in Neder land werkende Spanjaarden te wijden. Circa vijftien van hen zullen nu in de gelegen heid worden gesteld groeten naar huis te zenden. De Spanjaarden zullen te-'ens een eigen programma samen stellen. De opnamen worden al op 17 januari aan boord gemaakt. doordat een gemeentelijke instantie rijkelijk met giftig snoepgoed heeft gestrooid, het kan ook zijn dat ze door de vorst in hun nesten onder de huizen blijven." Als er meer mensen zijn •lie last hebben van ratten doen ze er het beste aan zich even met de gemeentelijke reinigings- en plantsoenen dienst in verbinding te stel len (tel. 7341). Men heeft daar een zeer capabel rat- tenbestrijder, die te allen üjde bereid is de ongunstige knaagdiertjes om het leven te brengen. In de tweede helft van deze maand zal in het Vrij- gezellenhuis van Hoogovens een belangwekkende ten toonstelling worden gehou den, die een indruk zal ge ven van tweeduizend jaar „Rooswijk". Er zullen oud heidkundige vondsten die bij de opgravingen in het gebied van het vroegere Rooswijk en omgeving aan het licht zijn gekomen, te zien zijn. Verder worden er voorwer pen van inheems aardewerk, kleurenfoto's van de opgra vingen, situatietekeningen, oude kaarten en ander ma teriaal te kijk gezet. De mo gelijkheid om een dergelijke tentoonstelling te houden is geschapen dank zij een hechte samenwerking tussen Hoogovens enerzijds en oud heidkundigen en archeologen anderzijds. Bekend is dat onze gewaardeerde medewer ker, de heer H. J. Calkoen, zeer veel werk in deze heeft Bij de politie is aangifte gedaan van de volgende ge vonden voorwerpen: wandel wagentje, fietstas, sjaal, por tefeuille met inhoud, dames tas met inhoud, kinderwant- je. lederen herenhandschoen, schooltas met inhoud, gebrei de want, kinderportemonnee, vloerwrijver, rozenkrans, ak tetas met inhoud, autoband, kinderhandschoen, bril, drie- wielig kinderfietsje, stoffen boodschappentas, ring met sleutels, herenbril, muntbil- itt van 2.50, autoped, kin- derschep, hondenriem, werk pak en overall, damespols horloge, wollen muts, 1 pr kinderwantjes, uitlaat van bromfiets, hoofddoek, jonge poes, parelsnoer, bankbiljjet van 10.kettinkje, kinder- handschoentje, herenporte monnee met inhoud, dames- nandschoen, zijden heren sjaal, parkiet, meisjesrijwiel, bollenmandje, wieldop, ny lon paraplu, vlag met stok, dekzeil, handwarmer, pop, reserve wiel van scooter, oliespuitje, ring met steen, bedelarmbandje, 1 pr kin- cierschaatsen, kinderporte monnee met inhoud, nappa kinderhandschoen, kinder fietsje, bankbiljet van f 25.-, 1 pr gebreide wanten, 1 schaats, jong hondje met geel halsbandje, schakelarmband je met steentjes, slee, bril in etui, armband, zakhorloge, 1 pr dameswanten met gebrei- verricht. Een uitgebreide publicatie van zijn hand over „Rooswijk" is kortgeleden in deze krant verschenen. De te houden tentoonstelling zal ongetwijfeld grote belangstel ling trekken, niet alleen van de zijde van personeelsleden van Hoogovens en hun huis genoten. Woensdagavond hebben de leden van de „Keerkring" in Beverwijk volop kunnen genieten van het Kennemer Podium, de jaarlijkse streekuitvoering van amateurs uit stad en streek. De Zanggroep „Los Venderos" opende het programma met een drietal Zuidafri- kaanse songs. Ook nu weer oogstte zij veel succes. Veel bijval kregen de Bella's, een accordeonduo uit Wijk aan Zee. De dans school Bolhoven verleende medewerking door op muziek van Tsjaikofsky en Beet hoven verschillende dansen uit de vorige eeuw te demonstreren. Na de pauze liet de r.-k. harmonie St. Caecelia uit Velsen-Noord zich in zes nummers horen. De harmonie had onder andere de ouverture Zampa op haar pro gramma staan en besloot de avond met de American Swingmars. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie MARKTPLEIN TELEFOON 4262 Wjjkavond. In de wijkgemeente Oos- terwijk en Meeresteyn van de Hervormde gemeente te Beverwijk wordt op vriidag 12 januari een wijkavond gehouden Dr. J. van der Grient, inspecteur van het minis terie van Justitie, hoofd van de afdeling regiem der directie voor het gevangenis wezen, zal een inleiding houden over de film „Het gerucht". Na het draaien van deze rolprent zal in groepen hierover wor den gediscussieerd. De avond wordt be sloten met een forum onder leiding van dr. Van der Grient. KERSTBOOM VERBRANDING Vrijdag 5 januari zal er op het init'iaTie'f van de Ge meenschapsraad te Heems kerk een massale kerstboom verbranding plaatsvinden. Het fanfare- en tamboer korps St. Caecilia zal een rondgang maken door Heemskerk, gevolgd door de jeugd met hun kerstbomen. Het muziekkorps vertrekt om 7 uur vanuit de Deutz- straat en zal om 8 uur aan komen bij de verbrandings- plaats, gelegen tussen de J. S. Bach-school en de Ingen llouszstraat. Aldaar zullen de bomen worden opgesta peld en door de brandweer in brand gestoken worden. Om deze verbranding tot een groots schouwspel te maken, verzoekt de Gemeenschaps raad Heemskerk aan alle in gezetenen van Heemskerk de kerstbomen te bewaren en deze vrijdagavond aan de meetrekkende jeugd te ge ven. de boord, broche, meisjes- iack, 1 pr bruine kinder schoenen, 1 pr sandalen, por temonnee met inhoud, vis- kist met haring, jongensmuts, pet met oorkleppen, broche of oorbel, blauwe werkbroek met volleybalschoenen, 1 pr suède wanten, zwart beursje met inhoud, wit zakdoekje, zwarte ballpoint, passer, eni ge zilveren rijksdaalders, hondenhalsband met ketting, onderdeel van bedelarmband, meisjesarmband, paraplu, damesportemonnee en een damesbril. Inlichtingen over deze ge vonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden-Oost. De gedepo neerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. DONDERDAC 4 JANUARI Witgele Kruisgehouw, Heemskerk, 20 u.: Begin moedercursus. VRIJDAG 5 JANUARI Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: Filmavond aquariumvereniging Velsen wedstrijd „Kracht" van fotokring. Adolf van Nassauschool, Santpoort, 16.30 u Eerste les AVMO Volksmuziekschool. Osrendorpsehool, IJmuiden. 16 15 u.; Eerste les AVMO Volksmuziekschool. Heemskerk, 20 u.: Massale kerstboom verbranding. De Rank 20 u.: Feestavond Waterloo. Leerlingen werkplaats Hoogovens, 14 u.: Huldiging B. A. Spoelstra (veertigiarig iubileum). Du Commerce. Marktplein, IJmuiden, 20 r Klaverjasdrive VSV.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5