Jaarwisselingsbijeenkomst P. v. d. A. in Velsen was zeer druk bezocht gi li;: 4/0 w 4jU^! WERF van der COUPONS COUPONS COUPONS Vast tapijt ■K> rijwiel- en bromfiets onderdelen Gordijnstoffen Linoleum Japonstoffen Hazewind Parka's SLIJTERIJ SWIER De heer H. de Boer maakte balans op Kelner H. Meijer bij Brinkmann gehuldigd Toonkunstkoor in Beverwijk Jaaromzet veiling Castricum steeg Verkiezingen voor Staten en Raden Havenberichten Eerste helft is bijna afgesloten Help hongerende medemensen! Tweede o.l. school voor Heemskerk erard van Praa IJmondverenigingen vandaa? en morgen DAG 5 JANUARI 1962 Sfill grote opruiming Nieuwe tankkustvaarder naar Een jaar City-Theater Medische verzorging tijdens het weekeinde Maandag 8 januari verkoop! Nog nooit zoveel! Nog nooit zo voordelig Wasmachines Afscheid A. C. H. Kuyck BURGERLIJK! STAND HEEMSKERK. Voor een groot getal belangstellenden heeft de heer H. de Boer, wethouder der gemeente Velsen, donderdagavond in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat tijdens de jaarwisse lingsbijeenkomst van de afdeling Vélsen- Noord van de Partij van de Arbeid zijn politieke visie gegeven op de gebeurtenis sen van het voorbije jaar en de begroting opgemaakt voor het nieuwe jaar. De heer De Boer achtte zich nu niet gebonden wegens ambtshalve geslotenheid en voelde zich daaróm vrij zijn mening kenbaar te maken in een korte balans over 1961 en zijn blik op 1962 voor wat de politieke constellatie van land en ge meente betreft. Hij stelde, dat de oorlogs dreiging in het afgelopen jaar is toegeno men, daarbij herinnerend aan een gezeg de van Wim Kan, dat de vernietiging nog niet heeft plaats gevonden, maar dat hier aan hard wordt gewerkt. De geestelijke volksgezondheid gaat zienderogen achter uit, waaronder speciaal de moeders lij den; tweederde van de wereldbevolking lijdt honger, maar de winsten stijgen en we spreken over welvaart! We leven toch eigenlijk in een gekke wereld, want met Nieuw-Guinea nu weer als werelddreiging drijven we met onze „gelijmde" regering naar een niet te overziene situatie, waarin de regering niet slechts vrijwilligers in het oorlogswee wil storten maar erger nog ook onze dienstplichtigen als reserves achter de hand houdt. De huidige toestand is thans, dat de ar men armer en de rijken rijker worden, dank zij de onsociale rechtvaardigheid die de mensen zelfs tegen elkaar opzet Woningnood. De woningnood is schijnbaar opgelost voor hen, die de middelen bezitten aan een woning te komen, maar deze nood is beslist erger geworden voor .hen, die in werkelijke nood verkeren. Voor hen is geen onderdak, laat staan een eigen huis. En dit alles, zo stelde de heer De Boer, ge schiedt onder een regering met een zoge naamde christelijk sociale politiek, waar voor het kapitalisme in onze staat aan sprakelijk is. Er is wel een technische vooruitgang, doch de eenheid wordt ver scheurd door de verdeling van de daaruit voortvloeiende welvaart in de stukjes van de toongroepen en schalen, een vernufti ge vinding van het kapitalistisch sys teem. Er zijn CAO's, maar ook rechters, die de conjunctuur en overspannen ar beidsmarkt in de hand houden. Dit noem de de heer De Boer een groot onrecht, waartegen geappelleerd dient te worden. De woningnood is een geestelijke en ze delijke ellende, die minister Aartsen vo- Vig jaar figuurlijk dacht op te lossen, het geen bedreigerij van het volk is. Want Velsen bijvoorbeeld kreeg 250 hui zen toegewezen van de afgedongen verho- Advertentie 13 JANUARI a.s begint onze Zie de laagste prijzen Beverwijk Zeestraat i" Markt cm plein ^2Vnes(r Klooster' Kloosterstraat 33*" 35 Beverwijk Gistermorgen is in café-restaurant Brink mann in Haarlem de heer H. Meijer ge huldigd, omdat hij vijfentwintig jaar bij dit bedrijf als kelner in dienst was. In de tuinzaal werd de jubilaris met zijn vrouw en beide dochters ontvangen door de directie. De heer J. F. C. Brink mann overhandigde de heer Meijer de zil veren medaille met oorkonde van de werkgeversorganisatie Hocres. In de voorzaal sprak in het bijzijn van vrijwel het hele personeel de directie-as sistent personeelschef, de heer J. G. Voorn de zilveren kelner toe. Spreker zei dat het bedrijf zich gelukkig mag prijzen met zo'n grote kern van oudere krachten zoals de heer Meijer. Mensen die de gasten weten te soigneren, die de servicegedachte nog inhoud weten te geven, verantwoordelijks- gevoel hebben, en de traditie van het be drijf voortzetten. Jong bloed in een bedrijf is belangrijk, maar op mensen als Meijer zijn we erg zuinig, aldus de heer Voorn, die erkende dat hij er vijf jaar geleden, toen hij in dienst kwam. anders over dacht. Daarna overhandigde de personeelschef namens het personeelsfonds de jubilaris een geschenk onder couvert en mevrouw Meijer een bloemenhulde. Het personeel bood gelukwensen aan en daarna bleef h«t gezelschap nog enige tijd gezellig bij een. De heer H. de Boer ging van het bouwvolume maar dit zijn nog steeds „papieren" woningen. Voor de grote massa zullen er voorlopig ook geen woningen zijn als niet de huidige regering met haar christelijk sociale politiek, die tot de huidige wantoestanden heeft geleid, wordt gewijzigd. Statenverkiezingen Voor 't nieuwe jaar achtte de heer De Boer de Statenverkiezingen van maart zeer belangrijk als een antwoord van het keizersvolk op de politiek, die door de hui dige regering is gevoerd. Het ontstane on recht moet worden uitgewist. Ondanks het tegenwoordige conservatieve regeringsbe leid was spreker er van overtuigd, dat de gemeenteraad van Velsen zijn best heeft gedaan Want in Velsen doet zich, ondanks principiële verschillen, een bijna unieke eenheid voor in het raadsoptreden voor een vooruitstrevende politiek. De heer De Boer hoopte dit jaar voor Velsen op zetel winst voor zijn fractie, maar hoe dit ook uitvallen mag, hij hoopte bovendien in de nieuwe samenstelling wederom een gezon de samenwerking ten behoeve van de ge hele gemeente te zullen krijgen. Inkomens Ten aanzien van inkomens deelde hij mede dat er in Velsen nog altijd 500 ge zinnen zijn, die met een consumptief inko men van 40 per week moeten rondko men, dat is 4 meer dan in vele andere gemeenten. Velsen heeft de onderhouds plicht, jegens ouders de alimentatie (indien deze geen vrijwillige verlating be treft), geheel van de baan gedaan en is hierin een voorbeeld, dat ondanks politie ke verscheidenheid in raad en college uit zonderlijk is Het tehuis voor chronisch zieken in de gemeente noemde de heer De Boer een juweeltje door medewerking van alle par tijen. Voor de gebrekkige bejaarden,' die juist tussen wal en schip liggen, wordt geprobeerd ook 'Iets 'té beheike'n in èen vooruitstrevende gemeentepolitiek. Recreatie De recreatie behoeft een geheel nieuwe aanpak, waarvoor de jongere generatie zich moet inspannen. De Kennemerduinen moet een uitvalspoort worden voor de re creatie voor de levende mens en niet al leen voor de grootgrondbezitter. Want de welvaart vergeet de mens, die toch naast werken ook moet kunnen leven. Sociale problemen De werkende vrouw brengt voorts haar sociale en pedagogische problemen mee, waardoor de mogelijkheid moet worden onderzocht om te komen tot kindercrè ches. De heer De Boer vroeg zich verder af of wij wel voldoende naast de locale en nationale aan internationale belangen doen. Zijn wij eigenlijk wel tegen rassen discriminatie? We hebben als volk nog nooit de bedoeling gehad de gekleurde volken op te heffen uit hun primitieve staat, maar we hebben van ze geprofi teerd. Ook dit is te verfoeien, wat nu met een ach en wee niet kan worden goedgemaakt. Wel hebben we nu een du re plicht jegens die volken en deze plicht behelst ten eerste te komen tot een vre desplan; een strijd tegen de atoombom, 't Geeft niet door wie we vernietigd wor den, dat blijft om 't even, maar we moeten dit voorkomen. Rechtvaardigheid In de gemeentepolitiek kan de grond slag tot veel progressiviteit worden ge legd als men van 't beginsel wil uitgaan naar rechtvaardigheid toe te willen, 't Zal belangrijker zijn dan winst politieke meerderheden te behalen als de andere partijen er toe kunnen komen het begin sel van de rechtvaardigheid te onder schrijven. We moeten als mensen naar elkaar toe leven, zei de heer De Boer, die bij zijn nieuwjaarswens uitte ook de wil te bezitten met andersdenkenden te willen leven en leren te leven naar recht- vaardigheidsstreven. Dan zal op den duur de hongerende wereld de hand gereikt kunnen worden, zodat als we daarin sla gen er één land zal zijn, dat is de aarde en maar één volk, dat zijn wij allen op de wereld. Een dankbaar applaus beloon de de spreker. In zijn begroetingswoord hoopte de heer Sanders, voorzitter, dat in de worsteling van de tijd de zon voor alle mensen in de wereld zou gaan schij nen. Hij merkte op, dat de afdeling een goede is en de samenwerking in het be stuur uitstekend. Hij herdacht enige oude getrouwen, die de afdeling ontvallen zijn. De Stem des Volks uit Heemskerk ver leende deze avond met enige goed ge zongen liederen medewerking, wat zeer werd gewaardeerd en traditiegetrouw kre gen alle bezoekers koffie en oliebollen aangeboden. Een olie-importbedrijf en tankrederij in Dordrecht heeft een nieuw tankschip aan zijn vloot toegevoegd. Het is de 750 ton metende tankkustvaarder „Engelina Broe- re" die op de scheepswerf Hitzier in Lauenburg (Did) gebouwd is. Het schip is speciaal ingericht voor het vervoer van vloeibare chemicaliën. Advertentie Voor alle Kennemerlaan 19 - Telef. 6317 XXXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCJOOOCOOOOOOCXXXDüOC In het gebouw, „De Harmonie" aan de Groenelaan te Beverwijk is de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de afde ling van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering van de Toonkunst en van de leden van het Toonkunstkoor gehouden. De voorzitter, de heer J. de Roos meent dat in de IJmond-Noord de behoefte aan een grote concertzaal met een flink po dium dringend is. De voornemens van de dirigent, de heer Anton de Beer, om ge zamenlijk met het Toonkunstkoor en het Haarlems Gemengd Koor, waarvan hij te vens de directie voert, tot een bijzondere concertuitvoering te komen, moesten be perkt blijven tot werken, die niet uitgaan boven een koorwerk als „The Messiah". De leden waren unaniem van oordeel, dat de heer De Beer, die in september als dirigent de functie van de heer Jac. Kort heeft overgenomen, voldoet en des gevraagd heeft de directeur bestuur en leden verzekerd dat hij het Toonkunst koor zal blijven leiden. Het ledental van het koor, ruim vijftig, is constant geble ven. Er was een actief en ook vrucht baar jaar, zoals trouwens ook bleek uit het financieel overzicht, dat gunstig afstak bij voorgaande jaren. Doordat de prijzen van breekpeen hoger lagen dan eind 1960, kwam ook de jaar omzet van de Coöperatieve veilingvereni ging Ons Belang te Castricum op een ho ger niveau. Was het totaalbedrag in 1960 510.134,75, in 1961 bedroeg dit 624.722,95. De aardbeienaanvoer, in 1960 ruim 14000 kg minder, bracht toch een hogere notering op dan de 144.167 kg die in 1961 aan de markt werden gebracht. Dit jaar werden geen prijzen van 7 en 8 per mandje gemaakt, hetgeen in 1960 wél het geval was. In 1960 was de aanvoer 130.100 kg, die 168.998.opbracht; in 1961 was de aan voer 144.167 kg, die 164.163 opbracht. Het totaalbeeld geeft een stijging van omzet te zien van 104.045.—. Heden bestaat het nieuwe City-Theater in IJmuiden een jaar, een jaar waarin dui delijk is gebleken dat dit fraaie theater in een benoefte voorziet en een belangrijke aanwinst is voor Velsen ook in verband met de zaalruimte. In verband met dit ju bileum heeft de directie voor het nieuwe programma een echte feestfilm, „De dolle generaal" met Danny Kaye, uitgezocht. Deze film draait iedere avond tot en met volgende week woensdag. De kandidaatstelling voor de verkiezin gen van leden van Provinciale Staten wor den gehouden op dinsdag 13 februari en de verkiezing van de leden zelf op woens dag 28 maart. Voor de verkiezingen van leden voor de gemeenteraden is de kandidaatstelling vastgesteld op dinsdag 17 april. De ver kiezing van leden voor deze raden geschiedt op woensdag 30 mei. Een en ander zal plaats vinden volgens de wettelijke bepalingen dat de kandidaat stellingen tenminste zes weken de ver kiezingen voorafgaan. IJMUIDEN Artsen: P. J. W. van der Toorn, Frans Naereboutstraat 70, tel. 4084; P. C. de Weerdt sr., Stationsweg K 5, Velsen- Zuid, tel. 4614; P. Brouwer, Koningin Wil- helminakade 79, tel. 4507. Apotheek: Pleyler, Planetenweg 52. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bak'ker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. no. 7949. SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560-8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, IJmuiden, tel. 02550-8028, IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster M. v. Gelder, Lange Nieuwstraat 34, IJmuiden, tel. 02550-4378, IJmuidenIJmuiden- Oost; zuster A. de Ruyter, Hagelinger- weg 75, Santpoort, tel. 02560-6054, Drie huisVelsen-ZuidVelsen-Noord; zus ter G. Lammerts, Curagaostraat 18, Sant poort, tel. 02560-8756, Santpoort-Noord SantpoortZuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwij kweg 1, tel. 3340. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: J. Hommes, Plantage 156, tel. 6050. Apotheek: De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: H. Kloppert, G. van Assendelftstraat 25 b, Heemskerk, tel. 02512-2476. Apotheek: De Heemskerkse Apotheek, Maerelaan 46, tel, 2490. CASTRICUM Arts: J. Spuls, A. van Saksenstraat no. 2, telefoon 3087. Wijkverpleging: zuster Beers, Mient 62, telefoon 2967. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, telefoon 2500. Advertentie Hairlus tapijt ■fr Familio tapijt Haargaren lussentapijt in basaltgrijs, marengo en blauw/groen ■fe Plastaflor tapijt Moquette tapijt Forto tapijt Cocos tapijt -fr Moderne drukstoffen -?ür Cretonnes ft Gordijn velours Damasten •fo Dobby's •fe Vitrage (terlenka) •fc Ploegstoffen Partij MONSTERLAPPEN voor rokken, kleedjes, kussens etc. 1.50 - 1.75 en 2.00 -fc Linofeit •fa Linoleum (grote coupons) Balatum en K. Feit SUNART-AFDELING •fa Ploegstoffen Paapje handdrukken Wim v. d. Doef handdrukken -fr Zweedse, Finse en Deense stoffen WONINGINRICHTING BEVERWIJK TEI,. 02510-9641 Advertentie SPECIALE AANBIEDING met uitknoopbare teddy-voering OQ C(| rnmnleot Kennemerlaan 100-106 Tel. 5501 Vraagt zichtzending Advertentie )ö\a"Sw JONGELUI,>nl sluit een Jeugdspaarovereenkomst STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Myrmi don van Hamburg; Clarita Schroder, Rotterdam; Kungso, Kimby; Volokolamsk, Riga; Gouwe- stroom, Londen; Admiralengracht, Hamina; Hon- testroom, Huil; Nore, Antwerpen; Swift, Londen; Arbon, Par; Atlantic, Londen; Wilca, Harlingen, ledig voor Zaandam; Athel Beach, Rotterdam- Steenkerk, Hamburg; enu, Noordzee, proefvaart, naar Zaandam; Elisabeth Bomhofen, Gdynia; Vera, Bremen; Ostanhav, Rotterdam; Lucas*Bols 2, Kramfors. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Antarctica ledig van Londen, voor IJmuiden: Auguste Schul- te. Rotterdam; IJsselborg, Londen, ledig voor IJmuiden; Mithras, Rotterdam; Advent, Rotter dam, ledig voor IJmuiden; Albert Willem, Mar- maus, bijlegger IJmuiden; Corale, Londen; Stel la Rask, Groningen; Amstelstroom, Leith; Stub- benhuk, Hamburg; Lebu, Hamburg; Axel, Jacob- stad, hout voor Zaandam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Havel- stein naar Antwerpen; Bellatrix, Grangemouth, kunstmest van IJmuiden; Reggeborg, Colchester, kunstmest van IJmuiden;Joost, Middlesborough, ledig van Zaandam; Fleethorn, Vanerse; Rem brandt, Napels, tinplaat van IJmuiden; Warna, Gdynia, ledig van Velsen; Congokust, Bremen; Falkenstein, Cumana; Neptunus, Wicklow; Nor den till, Rotterdam; Hoogezand, Zwijndrecht; Aurora, Antwerpen; Hunzestroom, Londen; Noor derlicht, Rotterdam; Bolt, Drammen; Vechtborg, Rotterdam: Randfontein, Southampton; Maloja, Bremen; Amrum, Rotterdam; Konny M Rotter dam; Ambulant, Rotterdam; Hestia, St. Croix. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Vechtstroom naar Liverpool; Scheldeborg, Scarborough, kunst mest van IJmuiden: Ida Jacoba, Londen, wals- materiaal van IJmuiden; Flevo, Le Havre; Swift, Harlingen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De tafeltenniscompetitie In de afdelingscompetitie tafeltennis, warvan thans de eerste helft nagenoeg af gesloten is, heeft VTC in IA wel de beste papieren verworven. HBC is nummer twee op twee punten en aldus hebben de Velse- naren de kansen volledig in eigen hand om de eerste klasse weer te verlaten. Onder aan is de toekomst moeilijk voor TOG 2, maar ook Togido 2, Prowano en DSB zijn nog lang niet veilig. In IB is Winfried de ongeslagen leider De spanning om de onderste plaats is heel wat groter, omdat daar Rapidity 2, DHC en Johez weinig voor elkaar onder doen. Bij de tweedeklassers is er felle strijd in A, waar GTTC 3 nog steeds leider is én DSB 2 die plaats mede kan bezetten, in dien de uitgestelde wedstrijd tegen VTC 3 in winst wordt omgezet. Shot is de be langrijkste medegegadigde, terwijl ook de rollen van Hotac 3 .Heemskerk en VTC 3 nog niet zijn uitgespeeld. In 2B heeft Hotac 2 een punt voorsprong verkregen op Oranje Zwart 2 en is TYBB 4 een goede derde met twee punten minder. TOG 3 en Velsen hebben hier eveneens nog goede kansen. Onderaan zijn er zwak ke plaatsen voor VTC 4 en Rapidity 3, ter wijl in 2A Johez 2 al practisch verloren is. Bij de derdeklassers heeft Rijtelbi in A een prima kans met DSB 4 als gevaarlijk ste concurrent. CTTC 3 heeft in B twee punten voorsprong op DHC 5 en VGZ 2 en in Groep C is Doko zelfs nog zonder ver lies. evenals Velsen 2 in groep D. Bij de vierdeklassers zijn er diverse on geslagen teams en wel TYBB 6 in B, Spin- neweb 2 in D, CSV 3 in E en Velsen 3 in F. Doko 3 verspeelde nog pas een punt in C en in A woedt een interessante strijd tussen Doko 2, Bloemendaal 2 en TYBB 5, die alle twee verliespunten hebben. Bij de dames in de tweedeklasse heeft CTTC een unieke kans; Oranje Zwart voert 3 A ongeslagen aan. Doko en Fusia hebben in 3B een verliespunt en delen de eerste plaats. Bij de junioren neemt Togido in de eer ste klasse een prachtige plaats in. Dit team won al zijn wedstrijden en boekte nog niet één set verlies! In 2A is Shot 2 ongeslagen en in B heeft Alliance 2 met 12 punten de leiding. Shot 5 en HBC 4 delen de eerste plaats in 3A; 3B is een prooi voor Alliance 5, dat uit alle wedstrijden de volle winst haalde. De uitslagen waren: IA: GTTCRKTVU 3—7, 2B: TOG 3—Hotac 2 3—7, 3A: Rijtel biDHC 4 91, Te Zaanen 2Johez 3 3—7, 3C: Oranje Zwart 3—CSV 2 3—7, 3D: Hotac 5—Velsen 2 2—8, GTTC 4— Bloemendaal 37. Dames 2e klasse: CSV CTTC 46, 3A: Te Zaanen—Spinneweb 10O.Junioren 3B JohezTYBB 41. In Beverwijk gaat de jeugd aan het werk voor de actie 10 x 10. Het doel van deze actie is gelden te verzamelen voor de bevolking in Dahomy, in West- Afrika, waar momenteel een grote hon gersnood heerst. Officiële instanties in ons land werken daaraan mee en het is vooral de N.J.G. (Nederlandse Jeugd Ge meenschap) die zal trachten de school jeugd in beweging te krijgen voor dit goede doel. Deze jeugd zal van 8 janua ri tot en met 17 maart,, elke week tien percent van"Tt&ii-, zakgeld yoöf'.«JU üt>fe]| beschikbaar stellen. Aangenomen mag worden dat' dê?j?jiderè. menseif déjjeiigtï' niet in de steek zullen laten met 'deze actie. Wethouder A. J. Hermes heeft de commissie, bestaande uit Cees Joor, Bert Uri, Bets Kuys en Homme Krol, officieel geïnstalleerd. Alle scholen en schoolbestu ren hebben bericht ontvangen over de te voeren actie. Daarnaast kregen ook alle jeugd- en sportverenigingen een verzoek om medewerking, zodat het vrijwel zeker is dat zeer binnenkort een flinke groep jonge mensen de actie tegen de hongers nood ter hand zal nemen. Natuurlijk zijn er vele plannen ge maakt. Indien de dooi niet was ingetre den, zouden er van 10-16 januari schaats wedstrijden zijn gehouden. In februari denkt men een grote balavond voor jon geren te organiseren en in de laatste week van maart zal men een straatcol lecte houden. Wellicht zijn er onder de lezer ook wel, die een heel goed idee weten om wat geld bijeen te brengen voor de hongerende mensen in Afrika. Het bestuur zal deze wenken gaarne ont vangen en men kan deze richten aan de secretaresse, Bets Kuys, Gfoenelaan 55 te Beverwijk, telefoon 4168, of aan Het Groe ne Huis. Het is verheugend, nu al te kunnen merken dat het publiek meeleeft met de actie. Gelden kwamen reeds binnen en wel van de Chr. ulo-school 244,85, de bridgeclub Never Down 50,- en aan an dere giften 150. Voor degenen die in het bezit zijn van een platenspeler, of die anderen willen verrassen met een mooi plaate, is er een plaat in de handel voor 2,50. De mensen die voor deze plaat zongen deden het kosteloos, en van elke plaat komt de actie 10 x 10 1 ten goede. De tweede openbare lagere school van Heemskerk, waarvan men hoopt binnen kort met de bouw te beginnen, zal een be langrijke stedebouwkundige aanwinst vor men. De school wordt in twee lagen ge bouwd, waarvan elk drie leslokalen bevat. Aan het interieur zal alle mogelijke zorg worden besteed. De bouw van deze tweede school accentueert de groei en bloei van het openbaar onderwijs in Heemskerk. De nieuwe school komt aan de Maerelaan, waar ook de vroegere openbare lagere school heeft gestaan. Het gebouw staat er nu nog en is thans in gebruik bij confectie bedrijf Swart. Op 17 juli 1926 werd de openbare school opgeheven. Hierna was men voor dit onderwijs geruime tijd aan gewezen op Beverwijk, waar de Heems kerkse jeugd meestal op de Noorderschool aan de Grote Houtweg terecht kwam Toen na de oorlog het inwonertal van Heemskerk snel toenam werd het openbaar lager onderwijs in ere hersteld. De nieuw gebouwde school aan de Oosterstreng met als hoofd de heer A. van der Laan werd In 1954 in gebruik genomen. A.N.M.B.-JA AR VERG ADERING IN HEEMSKERK De afdeling Heemskerk van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elektrotechnische In dustrie (A.N.M.B.) houdt maandag 15 ja nuari in het Hervormd jeugdgebouw haar jaarvergadering. De agenda vermeldt on der meer een bestuursverkiezing en be spreking van de komende aktiviteiten. VRIJDAG 5 JANUARI Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: film avond aquariumvereniging, wedstrijd „Kracht" door fotokring. Adolf van Nassauschool, Santpoort, 16.30 u.: eerste les AVMO Volksmuziekschool. Ossendorpschool. 16.15 u.: eerste les AVMO Volksmuziekschool. Heemskerk, 20 u.: massale kerstboom verbranding. De Rank, IJmuiden, 20 u: feestavond Waterloo. raoDir Commerce, IJmuiden, 20 u.: klaver- ja sdrive vsv. ■regyjJi -iZATlélDAG 6 JANUARI Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: toneel voorstelling Advendo. Centrum, Beverwijk, 20 u.: feestavond dertigjarig bestaan Weenink. Abelenstraat 1, IJmuiden, 20 u.: ver- joarsveside Martinitoren. Advertentie Miele AEG. Edy Blco Siwa, Velo DRU. Erres. Scharpf Electrolux, Sema Principal Hoover, reeds vanaf 129.50 met tijdklok Gemakkelijke betaling: en 100service. LOENDERSLOOT LANGF NIEUWSTRAAT 433-435 De heer A. C. H. Kuyck, technisch-direc- teur van de stoomvaartmij. Zeeland, heeft afscheid genomen van vrienden en relaties in verband met zijn pensionering. De heer Kuyck heeft sinds 1928, met een onder breking gedurende de oorlog toen hij in actieve dienst bij de Koninklijke Marine diende, de belangen van de stoomvaart mij. Zeeland behartigd. Mede onder zijn leiding werd de dagdienst Hoek van Hol land-Harwich na de oorlog weer op gang gebracht. Onder zijn leiding werd het mo torschip „Koningin Wilhelmina", dat in februari 1960 in de vaart kwam, gebouwd. Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsieverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente GEBOREN: Gerardus J. H. P., z. v. J. B. G. Wisker en A. Schadé te Beverwijk; Adrianus C. P., z. v. P. J. Goeman en J. Th. Diemeer te Uitgeest; Johannes J., z. v. J. Hollenberg en H. Zonneveld; Robertus W„ z. v. A. L. P. Meiland en A. M. Bakkum; Margaret, d. v. N. Jongejans en N. Bret- houwer te Beverwijk; Theodorus N., z. v. C. P. Groen en E. M. Schaaper; Adrianus F. M., z. v. A. de Wit en G. G. Sinnige; Maria A., cf. v. A. J. Coelen en A. M. Boo gaard; Paulina M., d. v. J. Beentjes en A. A. de Rooy te Castricum; Gerardus C., z. v. C. van der Kelk en G. C. M. Zonneveld; Désirée R. P., d. v. G. P. Portegies en H H. M. Dam; Jamina, d. v. G. Hendrikse en H. M. Baart te Delfzijl. ONDERTROUWD: F. Smit en M Zonne veld; C. P. Glas te Zijpe en C. M. de Ruyter. GETROUWD: G. M. Doodeman te Bever wijk en H. M. van der Kolk; R. Kraakman te Limmen' en A. G. Sap; P. W. Koopmei- ners te Purmerend en M. G. W. v. Keulen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4