In jaar 1962 zullen 105 huizen worden gesloopt +EN OP ZEE Italië geniet grote welvaart, maar tegenstellingen blijven te groot Gebruik van heeft er het woord „doorsnee" helemaal geen zin 1 I Zoals \rs8 ENGELS TYPEN MOORE's TYPEN STENO PONT abelia IJmondvervoerbedrijf niet mogelijk? Privilege van de Brugse vissers geldt niet meer In Nederland ook een werkgelegenheidstelling Naar de Noord Ferdinands belevenissen BOEKHOUDEN Goede zorg kost tijd NEDERL. ENGELS 6 Bijzonder In dit dagblad Wonderen Erbarmelijk MAANDAG 8 JANUARI 1962 Duits schip tegen Hembrug BROMFIETSDIEVEN OP HETERDAAD BETRAPT JOHANNES BERNARDUS ROS FRANS HALSPLEIN 9 - TELEFOON 61236 EXAM E N" 0 P l E- I D I N G HÜGAS, ELGERSM.A, P0TGIESER DEN HAAG - HAARLEM - AM S TE.R DAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN DUITS NEDERLANDS FRANS STENO Boekh. - Middenst. SCHOOL Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is EN/OF koopt het bij drogisterij DE VZJZELl kruisweg 35 u komt er toch langa In 1962 zullen naar verwachting van B. en W. in Velsen 105 woningen worden gesloopt. Het betreft de afbraak van noodwoningen in Velsen-Noord ten behoeve van de uitbreiding van het PEN, de sanering van de woningen aan de Pastoors straat en omstreken te Santpoort (Elta) en enkele andere gevallen in Oud- ljmuiden en aan de Schulpweg. Voor 1 juni 1962 zullen de zes meest westelijk staande blokken noodwoningen ten noorden van de Hoflaan te Velsen- Noord worden ontruimd en afgebroken. Voorts zullen B. en W. bevorderen dat de aangrenzende drie blokken noodwoningen vóór 1 januari 1963 zijn ontruimd en ge- amoveerd. Zeer tegen de wens van het college zul len de overige noodwoningen dienen te blijven staan, omdat niet voldoende mo gelijkheden aanwezig zijn om tot de bouw van vervangende woningen over te gaan. In de contingenten van de in 1958 en in 1960 te bouwen woningwetwoningen waren extra toewijzingen begrepen van 50 en 47 woningen voor het opruimen van nood woningen, terwijl in 1961 in het contingent woningwetbouw een extra contingent van 42 woningen is opgenomen ter vervanging van eenzelfde aantal ten behoeve van het PEN af te breken noodwoningen. Daar ook verwezenlijking van de bouw van dit laatste contingent niet mogelijk was binnen de vanwege het rijk vastge stelde prijs en derhalve de bewoners van de te ontruimen noodwoningen een woning dienen te verkrijgen uit de thans in aan bouw zijnde woningwetwoningen zullen de ernstige moeilijkheden inzake de woning voorziening voor de eigen inwoners in de toekomst hierdoor in belangrijke mate toe nemen. Tempo kan niet hoger B. en W. zeggen ten aanzien van de afbraak van krotwoningen, dat men eige ner beweging al vele woningen heeft doen afbreken en dat ten aanzien van nog vele AUTO IN SLOOT GERAAKT Een personenauto van een Velsenaar is zaterdagavond om ongeveer acht uur op de Parallelweg in Beverwijk als gevolg van de gladheid geslipt. De wagen belandde in een sloot. De bestuurder mankeerde niets. De auto is met een kraanwagen weer op de weg getild. BRANDJE IN WOONKAMER Oplettende voorbijgangers zagen door een raam van een woning aan de Pluto- straat in IJmuiden dat de bovenkant van een dressoir in brand stond. Zij waar schuwden een buurman, die op zijn beurt de brandweer alarmeerde. Daar de bewo ners niet thuis waren moest de brandweer via een bovenraam naaar binnen. Het vuurtje was spoedig geblust. De bewoners .hadden een kaars laten branden en het kaarsvet op het dessoir was in brand ge raakt. Vanmorgen omstreeks negen uur is in het Noordzeekanaal 't Duitse schip „Ness- fiorn" (500 ton), dat van IJmuiden, op weg was naar Amsterdam, tegen de Hembrug aangedreven. Het schip voer wegens de dichte mist met zeer geringe snelheid. Het kwam terecht tegen de zuidpijler van de Hembrug. De schade is waarschijnlijk zeer gering. De brug bleef na het gebeurde nor maal functioneren het schip heeft ligplaats genomen in de Coenhaven. Twee jongemannen van achttien en ne- gentien jaar zijn zaterdagnacht tussen een en twee uur op heterdaad betrapt bij het wegnemen van een bromfiets. De beide jongelui hadden enige cafés bezocht in IJmuiden, waardoor het nogal laat werd Zij misten zodoende de laatste bus naai; Beverwijk. In de De Noostraat zagen zij een bromfiets staan, met een touw aan een regenpijp gebonden. Zij namen het voertuig weg, maar het wilde niet starten omdat de bougie eruit was gehaald. Toen zij de bromfiets weglegden achter een bosje, werden zij door twee agenten van de Velser politie betrapt. De jongelui zijn tot zondagmiddag in het hoofdbureau vast gehouden. woningen het voornemen bestaat tot sloop over te gaan. Het is echter niet verant woord het huidige tempo van de afbraak te versnellen zolang geen uitzicht bestaat op een leniging van de bestaande woning nood. In 1958 zijn 47 woningen afgebroken, in 1959 23, in 1960 52, en in 1962 72, totaal 194. Daarvan waren er 4 in Velsen-Zuid, 42 in Velsen-Noord, 1 in Driehuis, 27 in Sant poort-Noord, 68 in Santpoort-Zuid, 1 in de Velserbroekpolder, 40 in Oud-IJmuiden, en 11 elders in IJmuiden. Voorts zijn in dit tijdvak in Velsen- Noord 56 noodwoningen afgebroken en 6 dichtgespijkerd. Eén is als kleedlokaal in gebruik genomen. Men heeft extra toewijzingen voor sa nering en afbraak ontvangen voor 242 wo ningen. Aan de vorming van een afzonderlijk IJmond-vervoerbedrijf naast de bestaande diensten valt niet te denken. Naast over wegende bezwaren van financiële aard zou de daarvoor benodigde vergunning van de commissie vergunningen personenver voer niet worden verkregen. Aldus hebben Burgemeester en Wethouders van Velsen geantwoord op vragen van een raadslid, dat ongetwijfeld hierdoor de gevoelens heeft vertolkt van een belangrijk deel der bevolking in Velsen en omstreken, dat allesbehalve tevreden is over het personen vervoer, met name in de gemeente Velsen zelf en de omslachtige en tijdrovende ver binding per trein of per bus met Amster dam. Het college verzekert, dat het voortdu rend blijft streven naar verbeteringen. Met de NZHVM zijn besprekingen gehouden over onder andere verlegging van sommige routes. OFFICIëLE PUBLIKATIE RIJKSBEURZEN VOOR MUZIEK- EN DANSSTUDIE Cursusjaar 1962/63 De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten, brengt ter algemene kennis, dat in 1962 van rijkswege beurzen voor muziekstudie en voor dansstu- die beschikbaar zullen worden gesteld ten be hoeve van hen, die de Nederlandse nationa liteit bezitten en die zich aan de muziek of aan de danskunst als vakbeoefening willen wijden, doch in de onmogelijkheid verkeren de aan de studie verbonden kosten uit eigen middelen te dekken. Gegadigden dienen zich vóór 1 februari 1962 schriftelijk te melden bij de afdeling Kunsten van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Nieuwe Uitleg 1 te 's-Gravenhage, onder op gave van naam, adres, leeftijd en nationali teit, en met vermelding van de studie, waar voor een beurs wordt verlangd. Voor nadere inlichtingen omtrent de beurzen kan men zich eveneens schriftelijk wenden tot ge noemde afdeling van het ministerie. BRUSSEL ANP) De Britse ambassa de in België heeft het gemeentebestuur van Brugge officieel medegedeeld, dat een eeuwen geleden verleend privilege aan de vissers van de stad niet meer geldig is. Enige tijd geleden heeft een gemeente raadslid van Brugge voorgesteld als proef een vissersvaartuig in de Britse territori ale wateren te laten vissen om na te gaan of een destijds door koning Karei II ver leend voorrecht nog van kracht is. De vorst verleende dit privilege als dank voor de in de vijftiende eeuw door de stad ver leende gastvrijheid, toen hij uit Engeland moest vluchten. Het Belgische ministerie van Buitenland se Zaken heeft het Brugse gemeentebe stuur gewaarschuwd, dat een dergelijke proefneming wel eens „averechtse gevol gen" zou kunnen hebben voor de Brugse visserijbelangen. Niet alle vroede vaderen van Brugge wensen zich echter bij de Britse uitspraak en de waarschuwing van het ministerie van Buitenlandse Zakep. in Brussel neer te leggen. Er zijn plannen om een Brits ad- vokaat op te dragen een uitspraak uit te lokken van een Britse rechter. Om een juist beeld te krijgen van de werkgelegenheid in Nederland zullen in de toekomst periodiek alle werkende Neder landers worden geteld. Tot nu toe had men in ons land slechts de beschikking over werkloosheidscijfers. In de loop van dit jaar zal een eerste proefenquête worden gehouden. Omdat het inzicht in het aantal arbeids plaatsen in totaal en per bedrijfstak een steeds grotere rol gaat spelen in het sociaal-economisch beleid, zal de directie voor de arbeidsvoorziening van het minis terie van Sociale Zaken in samenwerking met het CBS naast de werkloosheidscijfers ook de werkgelegenheidscijfers verstrek' ken. In andere landen beschikt men reeds langer over de werkgelegenheidscijfers. De proefenquête, die niet alle bedrijven zal bestrijken, moet ondermeer een beeld geven van de kosten die hieraan zijn ver bonden. Het is nog niet bekend na hoeveel tijd de tellingen zullen worden herhaald: voorlopig denkt men aan kwartaal tellingen. Verscheidene trawlers zijn dit week einde overstag gegaan. Zij waren op weg naar de Britse westkust, maar de berich ten die daar vandaan kwamen waren der mate slecht, dat de schippers uiteindelijk toch maör naar de noord gingen. Dat was bijvoorbeeld het geval met de KW 8 Dei ning. Dit schip was al bezuiden de San- dettie, maar besloot toch maar terug te keren en het geluk in de noordelijke-con treien te zoeken. De VL 121 Willem, die vanmorgen een prachtige besomming noteerde van 31.700, ging ditmaal niet naar de westkust, waar de mooie vangsten waren geboekt. Ook deze trawllogger zal de komende week het noorden gaan bevaren en bevissen. 5700 kisten In IJmuiden werden vanmorgen 5700 kisten vis en 107.000 kilo tong en tarbot aangevoerd. Er waren 3030 kisten haring, 30 schelvis, 771 wijting, 60 gul en kabel jauw, 210 diversen, 15 stuks kabeljauw, 1550 schol, 100.000 kilo tong en 7000 kilo tarbot. De VL 121 Willem loste vanmorgen 2000 kisten haring, de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn het restant van zijn aanvoer, namelijk nog een duizend kisten haring. De IJM 35 Postboy was aan de markt met 610 kisten, Oostende De Belgische minister van Openbare Werken heeft het gemeentebestuur van Oostende thans de volgende werken aan de haven toegezegd: De herbouw van een gedeelte van de kaaimuur tegenover het Zeestation in 1962; de verbreding van de haveningang (kos ten 100 miljoen "rancs) in 1963; in 1964 1965 200 miljoen francs als inzet voor een nieuw visserijdok met slipway van 3000 ton en een nieuwe diepwaterkaai (Cocke- rillkaai). Brugge Het Brugge's Handelsblad meldt: De onderhandelingen van Fabrimetal met het oog op de overname van de Scheepswerven van Vlaanderen te Brugge door de Groep v~n de Belgische Scheepswerven, waartoe Beliard en Boel behoorden, met het Bel gische leger zijn afgesprongen. Het minis terie van Landsverdediging stelt geen be lang in de werven Beliard te Oostende, waardoor deze laatste op hun beurt de werven te Brugge niet zullen aankopen, zoals het project van voornoemde Belgi sche scheepsbouwers voorzag. Naar alle waarschijnlijkheid zal in de loop van vol gende week door het ministerie van Finan ciën in akkoord met de Nationale Maat schappij voor Krediet aan de Nijverheid beslist worden de werf openbaar te ver kopen Het Nieuwsblad van de Kust tekent daarbij aan, dat Beliard het Oostendse werkvolk had willen meenemen naar Brugge, waarmee het leger niet akkoord ging. Zo was het zaterdag Er waren zaterdag aan de afslag 9530 kisten, waarvan 1196 tong en tarbot, 720 schol, 12 schar, 16 bot, 7093 haring, schelvis, 347 wijting, 120 kabeljauw en gul, en 24 diversen. De prijzen per kilo waren: grote tong 4.504, grootrpiddel 4.403.40, kleinmiddel 4.30—3.30, kleine I 4.50—3.40, kleine II 3.70—3, tarot I 4.80—4.20, zalm 8. Per 50 kilo: tarbot IV'11066, grote schol 4035, grootmiddel 3933, kleinmid del 4745, kleine I 4945, kleine II 5430 schar 4224, bot 2510, verse haring 20 11, kleine schelvis II 6258, wijting 4413 grote gul 5754, middel 5150, kleine 40—38. Per 125 kilo: grote kabeljauw 292177. De besommingen luidden: KW 165 f4010, KW 69 f3260, KW 126 f3300, KW 46 f 6260, KW 166 f 6230, KW 51 f 3740, KW 160 f 3260, KW 93 f 6150, KW 112 f 3340, KW 96 f4260, KW 119 f3330, KW 137 f5330, KW 61 f2470, KW 134 f 6300, KW 109 f2700 IJM 7 f 3940, IJM 3 f 1400, IJM 59 f 4050 IJM 73 f 3680, SCH 27 f 20.000. waarvan 30 schelvis, 30 haring, 450 wijting, meest dichte, 45 kabeljauw en gul; 55 di versen en 15 stuks kabeljauw. Verder waren nog 91 loggers en kotters aan de markt met 321 wijting, 15 kabel jauw en gul, 150 diversen, 100.000 kilo tong, 1550 schol, 7000 kilo tarbot. Per kilo waren de prijzen: grote tong 4.204, middel 3.503.10, kleinmiddel 3.40 —2.90, tong I 3.30—2.80, tong II 2.80—2.50 grote tarbot 3.403.60 per 50 kilo, wijting gestript van de noord 36, dicht 1215, kustwijting 2216, poontjes 2426, schel vis I (pennen) 57, piepers (braadschelvis) 5865, schol III 40—34, bot 1011, grote schol 38—28, middel 3628, zetschol 47 32, schol I 4732, schol 11-4936, grote gul 5654, middel gul 5048, torren 4038, Per 125 kilo: kabeljauw 250, middel 174 zwarte koolvis 134, middel 142. Per regel van 10 stuks: grote kabeljauw 120134 middel 5865. De VL 131 Petronella besomde 31.700 De besomming van de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn was 42.000. Op zee Op de westkust is weinig of niets ge vangen. Bij de P-boeien is zaterdag goed gevangen. Er werden trekken gedaan van 100150 kilo tong, een mand tarbot, 3 of 4 kisten schol en enkele kabeljauwen. De kotters op de kust zijn alle thuis gaan varen, in verband met de zondag en ook met het weer. Om de noord was de situatie niet roos kleurig, maar er is toch in ieder geval wat wijting gevangen. Zaterdagavond om helf uur heeft de KW 73 Maria Jacoba gemeld dat er een deksel van de weringlager door het carter was geslagen. Na overleg met de wal werd be sloten naar sleephulp om te zien. De KW 82 Stadt Enckhuysen maakte vast bracht de logger zondagmiddag om vijf uur binnen. (Van onze correspondent) ROME. Voor Italië is ook het jaar 961 een voortzetting van het „econo misch wonder" geweest en de trant is ongeveer dezelfde als die van de twee voorafgaande jaren. Het nationale in tomen is, naar schatting, met acht per cent toegenomen (wel te verstaan: het raat hier om reële toeneming, waarbij iet feit dat het leven drie percent duur der is geworden reeds verrekend werd). Die groei is weer het sterkst in de in dustriële sector, waar zij dertien percent ledraagt, het zwakst in de landbouw, waar men zich met vijf percent tevreden moet stellen, en zeer schappelijk voor ïandel en verkeer, die acht percent meer opbrachten. Een uitstekend jaar dus, een iaar dat ons bevestigt, dat, na West Duitsland, Italië het land is, dat het meest gebaat blijkt bij de gemeenschap- lelijke Europese markt. Ogenschijnlijk lijkt dat heel mooi, maar statistische gegevens hebben een berede nering nodig willen zij ons iets zeggen, en in Italië hebben zij dat meer dan in an dere landen, omdat hier de „doorsnee' een zeer vaag begrip is. Over het jaar 1961 zijn nog slechts algemene cijfers bin nengekomen en we weten dus niet hoe de koek verdeeld is tussen de verschillende provincies. Maar er is alle reden om aan te nemen, dat in dit opzicht het verstre ken jaar zich niet onderscheidt van de vijf, zes jaren die er aan voorafgaan en waar over we wel cijfers ter beschikking heb ben. We zien dan dat een eigenaardig bij belwoord hier een toepassing vindt, die zeer zeker niet in de bedoeling lag van degene, die dit woord voor het eerst hqeft gesproken: „Aan hem die heeft zal wor den gegeven en van hem die niet heeft zal genomen worden, ook datgene wat hij heeft". Dat gaat in Italië vrijwel letterlijk op. De rijkdom, want men mag in bepaal de streken van Italië heus wel van rijk dom spreken, neemt toe, maar de armoe neemt niet af en zodoende wordt het ver schil steeds groter. zuidelijker komt dan Rome, krijgt een in druk van ongehoorde welstand en die in druk is in zoverre juist, dat Italië nooit in zijn lange geschiedenis zo welvarend is geweest als in de laatste jaren. Wie naar het zuiden afdaalt, en kleinere plaat sen bezoekt, vindt de dorpen verlaten doordat alle jonge mensen wegtrekken naar de industriecentra in het noorden of naar het buitenland. Zijn indruk zal zijn. dat Italië in een ernstige crisis verkeert En ook die indruk is juist, want het land bezig te industrialiseren. Maar niet op de meest logische wijze: de bedrij ven vestigen zich niet waar de mensen, de werkers, te vinden zijn. Neen, de werk krachten moeten wegtrekken, duizend ki lometer ver, naar het noorden van het land, of ook duizenden kilmeters naar Zweden, Amerika, Duitsland, België, Frank rijk. Die zuiderlingen ontpoppen zich als allezins geschikte fabriekarbeiders en dus blijft de vraag: waarom investeren de welgestelde Italianen van het noorden hun geld niet in de aanleg van fabrieken in Zuid-Italië? Men heeft hier kennelijk met onwil te doen en op den duur zal de enige oplossing wel zijn, dat de staat tussenbeide komt. Maar dat kan alleen dan gebeuren, wanneer de conservatieve invloeden op de regering enig terrein verliezen. Dezer dagen lazen wij, dat het inkomen per hoofd der bevolking in de stad Milaan groter is dan het gemiddelde inkomen der burgers van de Verenigde Staten en dat Milagn.Z'per waarschijnlijk de rijks,te stad van Europa is, Dat kan zeer goed zo zijn. 'Men mérkt het ook, want de Milanese in dustrieel of koopman is protserig en laat graag zien, dat hij het ervan nemen kan Wie ooit een première in de Scala heeft meegemaakt, waar een dame die voor minder dan zestig of zeventig miljoen lire echte juwelen draagt niet meetelt, weet wat wij bedoelen. Zakenlieden met minder dan een miljard kapitaal heten in het parvenu bargoens der Milanezen „minorenni", min derjarigen. Met iets meer dan anderhalf miljoen inwoners heeft Milaan een half miljoen automobielen en men vindt er een telefoon per 2.8 inwoner, naar verhouding meer dan in enige andere stad van F.uropa. Maar Milaan kan men moeilijk als ken merkend voor Italië beschouwen. En Ro me al evenmin. De verschillen zijn groot, dat het geen zin heeft het woord „doorsnee" te gebruiken. Het gemiddelde inkomen van de Milanese burger is vijf maal dat van de burgers der armste pro vincies in het zuiden. En vele eerste le vensbehoeften zijn juist in het zuiden duur der. Tegen die overdaad van telefoontoe stellen in Milaan staan tal van dorpen in andere gewesten, die telefonisch in het ge heel niet te bereiken zijn. geen bestrating of riolering hebben, geen begraafplaats geen berijdbare verbindingsweg met buitenwereld. In 1960 bijvoorbeeld is het gemiddelde inkomen van de Italiaan met zeven percent naar boven gegaan, maar in de provincie Trapani, waar dat inkomen al bijzonder laag was, ging het met elf per cent naar beneden. Niet ver van Trapani ligt de provincie Brindisi, waar dat inko men met 23 percent steeg. Dit zijn twee uitersten, beide in Zuid-Italië. De verkla ring is, dat Trapani aangewezen is op de landbouw, terwijl in Brindisi zich enkele industrieën hebben gevestigd. Het Italiaanse economische wonder dus van een heel bijzondere soort. Wie alleen de grote steden bezoekt, en niet WIELRIJDSTER AANGEREDEN Een dame uit Heemskerk is zaterdag middag om ongeveer kwart over twaalf op de Alkmaarseweg in Beverwijk aangereden door een bromfietser. De vrouw, die op een fiets reed, wilde plotseling links afbuigen, juist op het moment dat de bromfietser haar passeerde. Er volgde een botsing, waardoor de vrouw een hersenschudding opliep. Zij is ter verpleging in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. men de man aan ct)n kleren kent. kent men de zaak aan het blad. waarin *11 adverteert ia trw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad y, 0*— kere vraag naar antieke meubelen) of een fles whiskey gaat kopen of een boek in een luxe-uitgave van meer dan honderd gulden, of een kaartje voor een bootreis. Dat zijn dingen, die we met vreugde moe ten begroeten, ook al gaat het nog steeds om een minderheid der bevolking". Er is dus een snel toenemende welvaart en steeds meer krijgt ook de geschoolde arbeider, althans in het noorden, daar deel aan. Maar het geriftge sociale gevoel der hogere klassen maakt dat er weinig, te weinig, gedaan wordt ook het zuiden en bepaalde onderontwikkelde gebieden in het noorden bij die toenemende welvaart te betrekken. Een goed voorbeeld van de ge volgen dier onverschilligheid heeft men in deze dagen kunnen zien. Men zal zich er misschien over verbaasd hebben, dat in Calabrië, enkele dagen na het ontzetten de spoorwegongeluk, de stationnetjes wer den vernield, de telefoonpalen omgehakt de spoorweg onbruikbaar gemaakt Waarom? Omdat dit ongeluk vermeden had kunnen worden. De spoorlijn, een smalspoorweg, behoort toe aan een parti culiere onderneming, een dochtermaat schappij van de Edison. Zeer terecht schreef de „Corriere Delia Sera" kortgeleden: „Het Italiaanse won der bestaat niet in de fabelachtige prij zen, die gehaald worden bij de verkoop van antieke schilderijen, en ook niet in het aantal luxe jachten, dat voor anker ligt aan de Rivièra. Dat zijn dingen, die een zeer kleine bovenlaag aangaan. Als er een wonder bestaat, dan is het dat de talloze werklozen van tien jaar geleden nu vaak kunnen kiezen welk werk hun als het meest geschikte voorkomt. Een andere facet van het wonder is het aantal personen, dat voor het eerst van hun leven de winkel van een antiquair binnengaat (er is in Italië een steeds ster Reeds tien jaren lang hebben ieder jaar bij de behandeling der begroting van het verkeerswezen Kamerleden (socialisten en sociaal-democraten) gewezen op de er barmelijke toestand van die lijn: heel scherpe bochten, rails van 25 kilogram per strekkende meter (dezelfde rails die door gaans voor de tram worden gebruikt in het stadsverkeer), veel te licht materiaal, hellingen op sommige plaatsen tot honderd per mille, terwijl dertig als gevaarlijk geldt, tunnels die al voor de laatste oorlog op instorten stonden en met een paar paal tjes overeind worden gehouden. En die spoorweg is de enige in het binnenland van Calabrië. Het kapitaal van de maat schappij is in tien jaar verveertienvoudigd doch slechts tweemaal werden er nieuwe aandelen te koop aangeboden. Gewoonlijk krijgen de bestaande aandeelhouders ze gratis, een bekende methode om extrava gant hoge winsten te verdelen. Twee man van het lagere personeel van de trein wer den gearresteerd als schuldig aan het on geluk, maar over de nalatigheid der he ren, die met het beheer belast zijn, wordt gezwegen. Vandaar de opstand der bevol king, die onteigening van de lijn eist en aanleg van een nieuwe staatsspoorweg in hun verwaarloosde, zuidelijke gewest. Heden is van ons weggenomen, na een kortstondige ziekte en voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader echtgenoot van CATHARINA JOHANNA VAN SON, in de leeftijd van ruim 74 jaar. IJmuiden-Oost: C. J. ROS—VAN SON :"j£j r f. r- IJmuiden-O., 6 januari 1962 Lumeij straat 9 De plechtige H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen a.s. woensdag 10 januari te 10 uur, in de parochiekerk van de H. Laurentius van Brindisie te IJmuiden-Oost, waarna de bijzetting in het familiegraf op de R.K. Begraafplaats te IJmuiden-West. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Antonius Ziekenhuis. Rozenkransgebed aldaar 's avonds te 8 uur. Vrijdag 12 en Woensdag 17 Januari vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opl. v. d. associatie-examens JUNI en DEC. '62 Voor de snelle cursus (examen Juni 1962) komen slechts zij in aanmerking, die behoorlijk intelli gent zijn en over veel werklust en doorzettings vermogen beschikken. Een boekhoudkundige vooropleiding is niet noodzakelijk. In onze jaarlijkse geslaagdenboekjes vindt U de laatste 5 jaar resp. 1000, 1122, 1315, 1312 en 1533 geslaagden. Inl., prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 95 en van 79 uur aan ons lesgebouw Handelscorr. dec. '62 16 jan. idem juni '62 22 jan Spreekv.heid dec. '62 18 jan. Spreekv.heid 19 jan. Handelscorr. dec. '62 19 jan. idem juni '62 22 jan. H'delscorr. dec. '62 15/22 jan. Handelscorr, juni '62 18 jan. Spreekv.heid idem 18 jan. Nederlands 12 en 16 jan. Engels12 jan. Aanm. 10-12, 2-6, 7-10; zaterd. 11-12, 2.30-5 Frans Halsstr. 1 - Tel. 61954 Haarlem Heden behaagde het de Heere na een kortston dige ziekte, nog geheel onverwacht uit ons mid den weg te nemen onze lieve man, vader, be huwd- en grootvader CORNELIS VAN DUIJVENBODE in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: C. van Duijvenbode- Varkevisser. IJmuiden, 6 januari 1962. Condoleantie-adres: J. P. Coenstraat 141. Geen bloemen. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden in het Diaconiegebouw aan het Nieuwe Kerkplein te Katwijk aan Zee woens dag 10 januari a.s. des na middags 1.15 uur, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de Begraaf plaats Duinrust omstreeks 2 uur namiddags. systeem Pont en Groote. Dag- en avondlessen. HANDELSCORRESP. ex. juni '62 (gev.) 11 jan. ex. dec. '62 (beg.) 11 jan. HANDELSCORRESP. ex. juni '62 (gev.) 12 jan ex. dec. '62 (beg.) 15 jan. Prosp. op aanvr. Telef. 14517 Haarlem - Oude Gracht 71 INST. uw laatste dank aan hem of haar die heenging drukt U pas send uit met smetteloos bloemwerk van bloemenmagazijn wilhelmtnakade 74 ijmuiden telet 5440

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6