Taktische ingreep van coach leidde tot Nederlandse zege Belgen leidden bij de rust, Oranje-team aan het slot Schaatsploeg is naar Hamar HET HOCKEYTOERNOOI IN AHMEDABAD De competitie voor viertallen Programma van Nederlandse voetbalteams Centrale training voor amateurs Om de F.A.-cup Nationaal tintje blijft behouden DWT en Haarlem deelden winst Liebrechts steeds groter concurrent voor Van der Grift Basketballers weer aan de slag Nu al een kampioen in de competitie van schakers Hoogoventoernooi begint morgen WOENSDAG 10 JANUARI 19 62 13 I ervangers De wedstrijd Herstel Eindelijk Schedelbreuk Verkoudheidsbacillen Tour-teams protektie tegen infektie AA IIP* Vier HOG-speelsters in selectieploegen voor interlands tegen België In de gloeiendhete tropenzon van Ahmedabad heeft het Nederlandse hockeyelftal dinsdag de reeks van ach tereenvolgende nederlagen (vijf) afge sloten niet een overwinning met 2—1 op België. Een overwinning, die overigens hij de rust nog ver van de werkelijkheid af was de Belgen leidden toen met 1—0 en die bovendien de glans miste, welke een subliem spelende combinatie hieraan had kunnen geven. Er kleefden aan het Nederlandse spel, zonder daarbij de verdienste van de zege uit het oog te verliezen, namelijk nog grote tekortkomingen, vooral wat de doortastendheid en de reactiesnelheid betrof. En deze factoren mogen echt niet alleen op rekening van de hoge temperatuur worden geschreven. Gerard Overdijkink Niettemin was de negatieve score voor de Belgen nog geflatteerd, want vrijwel de hele speeltijd hadden onze landgenoten een overwicht, dat zij door steriel aanvalsspel echter niet in doelpunten konden uitdruk ken. De Nederlanders speelden intelligen ter hockey dan de Belgen en bleken boven- B rid Se dien een beter taktisch inzicht te hebben, vooral hun leiders met voorop coach Piet Bromberg wie daarom een groot deel van het succes toekomt. Immers, dank zij een tactische ingreep van Bromberg in de ploeg werd in de tweede helft de weg geëffend naar de over winning. Toen na de rust, tijdens een voortdurend overwicht van de Nederland se ploeg, legio kansen werden verknoeid door gemis aan stootkracht in het centrum van de aanval, commandeerde Bromberg Theo van Vroonhoven naar de midden voorplaats en „degradeerde" de volkomen falende Van Buchem tot rechtsbuiten. Deze omzetting bleek juist gezien en had zijn invloed op het spel van de debuteren de Tilburger Taminiau, wie de rechtsbin nenplaats was toevertrouwd, en linksbui ten Leendert Krol, die beiden uiteindelijk ook voor de doelpunten zouden zorgen. Want van de uit vorm zijnde linksbinnen Jaap Voigt viel in deze wedstrijd niets te verwachten. Voor de kleine Tilburger zou het een goed debuut worden en dat niet alleen door zijn doelpunt wat ook ge zegd kan worden van de tweede nieuwe ling in de ploeg, de 22-jarige Erik van Ros- sum, op de linkshalfplaats. Voor UBC, dat de eerste plaats op de ranglijst inneemt, is de tweede helft van de viertallen-competitie in de meesterklas se goed begonnen. Het team, bestaande uit de heren C. Kaiser-Van Heusden en R. Kaiser-Kokkes speelde tegen Studiecen trum een goede wedstrijd, vooral in de tweede helft. Na de eerste helft stond Studiecentrum met 49 tegen 33 punten voor. Een zes- schoppencontract, gespeeld door de heren Van Bemmel-Suijk-Weijl, werd ook door UBC geboden, doch door de heren Van der Werf-Lewin met zeven ruiten uitgeno men. Kaiser-Van Heusden probeerden toen ■nog zeven schoppen, doch dit ging 1 down, hetgeen UBC 19 punten kostte. In de twee de helft stond UBC echter slechts vier pun ten aan de tegenstanders toe en scoorde er zelf 44, zodat de eindstand 53-77 (1-5) werd. De Continental Club en Bridge-Kring '35 hebben de scorepunten en de -wedstrijd- punten gelijk verdeeld. De einduitslag was 32-82 (3-3). De heren Cats-Verboog en mr. Kramer-Schreuder hadden na de eer ste helft een kleine voorsprong (34-26), doch de tweede helft bracht de balans meer in evenwicht. Een goed redbod van de heer Verboog van zes schoppen tegen een zes-hartencontract van Bridgekring werd niet beloond, omdat zijn partners aan de andere tafel slechts tot vier har ten kwamen. In een ander spel boden beide partijen een goed zes-klavercontract. De Continen tal Club wist de goede uitkomst te vinden, namelijk harten-aas, harten na, die werd ingetroefd. Dit deed het contract sneuve len, dat aan de andere zijde na een an dere uitkomst werd gemaakt. Het team van Bridgekring '35 bestond uit de heren Kreijns-Slavenburg en Oudshoorn-Korna lijnslijper. Het Amsterdamse WOC verloor met 8-0 van het Buitenhof en raakte daarmee te vens de tweede plaats op de ranglijst kwijt. Het was een wedstrijd met ver schillende ongelukjes. Zo werd een bod van vier schoppen van de Hagenaars, die niet te maken was, door de heren Polk- Meijer met vijf klaveren uitgenomen, dat kwetsbaar gedoubleerd 4 down ging. Aan de andere tafel kwamen de heren Mouw- Brilleslijper van WOC niet verder dan drie schoppen en gingen ook down. Dit spel kostte WOC 17 punten. In een ander spel werd door WOC 1 s.a. geboden en gemaakt en ging het Buitenhof op 3 s.a. 4 down, doch de tegenpartij had vergeten te dou bleren. Het Buitenhof, bestaande uit de heren Boender-Oudshoorn en Goutier-Rijke won tenslotte met 123 tegen 92 (6-0). UBC heeft op de ranglijst thans 8 punten voorsprong op zijn naaste concurrenten voor de eer ste plaats, bridgekring '35 en Het Buiten hof. Van Kossem (een broer van de scherm- ster Dany van Rossem) was opgeroepen om de uit vorm zijnde Van Gooswilligen te vervangen en hij deed dit zeer verdien stelijk en met groot zelfvertrouwen. Be halve Van Gooswilligen bleef Theo Terlin- gen aan de kant, echter noodgedwongen. Een in de wedstrijd tegen Australië opge lopen blessure bezorgde hem zoveel last, dat hij zjjn plaats moest afstaan. De grote vraag was: aan wie? Immers, de Nederlandse rechtsachter zou in deze wedstrijd voor de moeilijke taak komen te staan de gevaarlijke Belgi sche linksbinnen Bernaert uit te schakelen. De oplossing werd gevonden door de stick- vaste routinier Gerard Overdijkink uit de voorhoede naar de verdediging te halen. Het bleek een gelukkige gieep, al be hoefde Overdijkink zich niet bijster in te spannen om zijn opdracht te kunnen vol brengen. Bernaert kreeg van zijn ploegge noten te weinig steun, mede doordat de Nederlanders bijna voortdurend het mid denveld bezet hielden. Gedeeltelijk was dit te wijten aan het slechte positiespel van de Belgen, maar meer nog door het voor treffelijke spel van Fiolet en Fokker, die prima werden gesteund door de sterk spe lende Overdijkink en Leemhuis. Last but not least stond daar nog doelman Jan Veentjer, die door zijn zekerheid cie achterhoede en middehlinie 't nodige zelf vertrouwen gaf. De onsamenhangende Bel gische ploeg nota bene na haar eerste wedstrijd tegen Egypte door de Indiase pers als tweede getipt achter India kreeg ditmaal weinig voet aan de grond. Reeds direct begonnen onze landgenoten met de vaste wil om te winnen en tegen dit overtuigende spel hadden onze zuider buren weinig in te brengen. In de eerste minuut al kreeg Voigt een mooie kans, maar de Amsterdammer miste de op knie hoogte aangegeven bal. Bernaert zocht door de strenge bewaking van onze land genoten een uitweg naar het midden veld, kennelijk met de bedoeling gelan ceerd door de Nederlandse verdediging ie kunnen breken. Er kwamen echter nauwe lijks Belgische doorbraken en Bernaert liep daar als een roepende in de woes tijn. Intussen bleef het Nederlandse aan valsspel, hoewel goed van opzet en con structie, in de afwerking onproduktief. Wel zag doelman Thill van België de ene na de andere oranjeaanval op zich af komen, maar schoten kreeg hij nauwelijks te verwerken. Pas na een kwartier luidde een doorbraak van de kleine middenvoor Hansen een Belgisch herstel in. Herstel is eigenlijk niet het goede woord, eerder gold het een korte periode van grotere aan- valskracht bij onze zuiderburen. Deze pe riode bleef niet zonder resultaat. Veentjer stopte een schot van Hansen op schitte rende wijze, maar drie minuten later was hij machteloos bij een schot van rechts binnen Leclerc, die de bal overigens in buitenspelpositie had ontvangen: België leidde met 1-0. Slecht plaatsen door Van Rossem en slecht stoppen door Van Vroonhoven leken te duiden op een negatieve reactie op de ze onverwachte tegenslag, maar langza merhand herstelde het oranjeteam zich en nam het initiatief weer over. Twee straf- corners mislukten, de eerste maal door te hoog aangeven, de tweede maal door slecht stoppen. Bovendien werd te vaak de bal naar gedekt staande spelers gespeeld. De laatste minuten van de eerste helft waren de moeilijkste voor onze landgenoten, die af en toe wel verlamd leken te zijn. Tijdens de korte rust werden de spelers niet bepaald zachtjes toegesproken en de uitwerking daarvan was reeds in de eerste minuten van de tweede helft merkbaar. Een solo van Taminiau, die zich als het ware door de Belgische defensie heen- wrong, liep dood doordat de Tilburger op een meter van het doel de controle op de bal verloor. Maar Nederland bleef aandringen. On danks het feit dat strafcomers achter el kaar werden gemist, kreeg doelman Thill nu toch talrijke schoten te verwerken en de Belgische goalie redde in deze periode veel. Nederland bleef het betere hockey spelen, had een groot veldoverwicht, doch het tempo was nog steeds te laag. yvvy Toen kwam dan de ingreep van coach Bromberg: Van Vroonhoven middenvoor en Van Buchem rechtsbuiten. Ineens was daar de pushing power in de oranje aan vallen. In de twintigste minuut volgde de zoveelste strafcorner. In eerste instantie werd ook deze afgeslagen, maar er volg de onmiddellijk een push van Taminiau, waarop Thill geen verweer had: 1-L Theo van Vroonhoven Er kwam na deze treffer meteen meer rust in de Nederlandse ploeg. De verde diging stond, zoals trouwens bijna steeds het geval was geweest, pal bij de Belgi sche aanvallen en spil Fiolet, die hoewel hij niet geheel fit was toch sterk speelde, ging steeds verder oprukken. Zes minuten na de gelijkmaker kwam Nederland op winst, toen een door Van Vroonhoven op links gelanceerde aanval door linksbuiten Krol werd besloten met een schot in de verste hoek: 2-1. In de resterende periode bleef Nederland mees ter van het terrein. Men kon zich zelfs per mitteren nog enkele fraaie kansen te mis sen, want de schaarse Belgische uitvallen hielden totaal geen gevaar meer in. Bij het eindsignaal heerste er grote vreugde in de oranje-ploeg: de eerste zege na de 2-1 overwinning, op datzelfde België be haald tijdens het Olympisch toernooi, was een feit. Beter hockey en een betere tac tiek hadden gezegevierd. Het Nederlandse team zag er als volgt uit: doel: Veentjer (HDM); achter: Over dijkink (DSHC) en Leemhuis (SCHC); midden: Fokker (Laren), Fiolet (HDM) en Van Rossem (HHYC); voor: Van Vroon hoven (Tilburg), Taminiau (Tilburg), Van Buchem (Union), Voigt (Amsterdam) en Krol (Leiden). In de tweede wedstrijd van dinsdag had de sterke Australische ploeg geen moeite mei.jEg.ypte. De uitslag werd tenslotte 6-0, na een 4-0 voorsprong bij de rust. Dc Indonesische doelman Sani. die maandag een door Darshan, de midden voor van India, afgevuurde bal in het ge laat kreeg, blijkt er ernstiger aan toe te zijn dan oorspronkelijk werd verwacht. Sani kreeg een schedelbreuk, alsmede een beschadigd linkeroog en zal enkele weken in het ziekenhuis moeten blijven. Donderdag staat Nederland in dit toer nooi voor een vuurproef. Dan is India na melijk de tegenstander van onze landgeno ten. Na de dinsdag gespeelde wedstrijden luidt de stand als volgt: 1. India 2 2 0 0 4 22— 0 2. Australië 2 2 0 0 4 9— 1 3. West-Duitsland 2 1 1 0 3 5— 2 4. België 2 1 0 1 2 6— 4 5. Malakka 2 1 0 1 2 5— 4 6. Nieuw Zeeland 2 0 2 0 2 2— 2 7. Nederland 2 1 0 1 2 3— 4 8. Japan 2 0 1 1 1 1—12 9. EgyDte 2 0 0 2 0 2—11 10. Indonesië 2 0 0 2 0 0—15 Voetbal Advertentie zijn als de dood voor Beschermt De Nederlandse vertegenwoordigende voetbalelftallen zullen dit seizoen het vol gende programma afwerken. Het voorlopig Nederlands elftal zal, in dien de Britten hiermee akkoord gaan, op woensdag 21 maart tegen de Londen Com bination spelen. Zondag 1 april volgt Bel giëNederland in Antwerpen, woensdag 9 mei NederlandNoord-Ierland in Rot terdam en een week later, woensdag 16 mei, NoorwegenNederland in Oslo. De jonge Nederlandse spelers komen in de volgende wedstrijden uit: woensdag 31 januari: EngelandNederland jeugd in Brighton; woensdag 7 maart: Jong Oranje Luxemburg in Geleen; woensdag 28 maart NederlandBelgië jeugd; zaterdag 31 maart Jong OranjeBelgië B., woens dag 11 april Frankrijk onder 23 jaarJong Oranje. Van'19 t/m 29 april is in Roemenië het internationale UEFA-jeugdtoernooi (16 18 jaar), waaraan ook Nederland deel neemt. De amateurs wacht de volgende inter lands: woensdag 11 april: Nederland Italië en woensdag 23 mei NederlandEn geland. De amateurs maken bovendien van 1 tot 7 april een trip naar Saarland. Tot slot speelt het Ned. zaterdagelftal op 19 mei in Brussel tegen de Belgische zaterdagvoetballers en op 26 mei in Kat wijk tegen het Franse zaterdagteam. Vanavond zal in het stadion De Vliert in Den Bosch de eerste centrale training voor het Nederlands amateur elftal wor den gehouden. Het ligt in de bedoeling de spelers, die aan deze training deelnemen, voortaan wekelijks naar Den Bosch té laten komen. Voor de eerste bijeenkomst zijn 17 spe lers uitgenodigd, nl Panman (Leonidas), Van Zanten (ZAC), Cuypers (SC Emma), Werdens (Sittardia), Mdema, Sannes, Smeltekop (allen Velocitas), Kuijpers (Quick, Nijmegen), Verhulst (Vlissingen), Wijnen (TOP), Hoogendoorn (AFC), Pet- terson (Spartaan '20), Snoeck, Kriesch (beiden Xerxes), Duivenbode (De Spartaan), Weekers (Wilhelmina '08) en Hommerson (SVW). Voor de derde ronde van het toernooi om de FA cup werden dinsdagavond de volgende (uitgestelde) wedstrijden ge speeld: Sheffield WednesdaySwansea town 10 (Sheffield Wednesday speelt in de vierde ronde uit tegen Nottingham Fo rest); SouthportShrewbury Town 13 (Shrewsbury Town speelt de vierde ronde thuis tegen de winnaar van de ontmoeting MiddlesbroughCardiff City); Hudders- field TownRotherham United 43 (Hud- dersfield Town speelt in de vierde ronde uit tegen Aston Villa). De „Replay" WalsallBristol City ein digde in een 41 zege voor Walsall, dat in de vierde ronde uitspeelt tegen Fulham. Er zullen veertien merkenteams deelne men aan de Ronde van Frankrijk 1962. Van de tien renners, waaruit elk van de ze team zal bestaan, moeten er tenminste zeven dezelfde nationaliteit hebben. In het geval een ploeg wordt gevormd door ren ners van twee landen, is er geen voor waarde gesteld hoe de verdeling behoort te zijn. De Tourkandidaten moeten voor 31 ja nuari worden opgegeven aan het secreta riaat van de Tour in Parijs. De organisa toren zullen de namen van de toegelaten equipes voor het einde van februari be kendmaken, met de naam van een vijf tiende equipe, die in zal kunnen vallen als dat nodig mocht blijken. De Tour-organisatie behoudt het recht om tot de 25de mei een selectie te annu leren in geval dat een der veertien ploe gen om welke reden dan ook niet in staat is voor een behoorlijke prestatie te zor gen. De waterpolocompetitie Voor afdeling A II van de bekercompe titie dames werd in het Sportfondsenbad in Haarlem de wedstrijd NV AADZ ge speeld. De Amsterdamse dames waren pro- duktiever in de aanval. Zij kwamen in de eerste helft met 30 voor door doelpunten van Corry van Halm. In de tweede helft bleef NVA wederom vruchteloos pogen op het ADZ-doel te schieten. Intussen brach ten Wilma Riemersma en Corry van Halm (2) de ADZ-overwinning op 60. De stand is: Robben 2 ADZ Naarden Waterl. Nereus 2 NVA 27— 4 15—11 19—13 10— 9 13—12 2—37 Verre van eentonig was de wedstrijd Haarlem-DWT, dames-bekercompetitie af deling IIB. Marjolein Bernink schoot DWT naar 10, waarna Wil Koelemey voor een overtreding het water werd uit gezonden. Tot in de tweede helft kon zij langs de kant aanschouwen hoe Nel Goed hart na vele vergeefse pogingen de balans in evenwicht bracht; zij kon toen weer aan de strijd deelnemen. Meteen plaatste toen Wil Koelemey de bal goed voor Atie Ootes, die DWT op 2—1 bracht. Maar Haarlem gaf zich niet gewonnen. Een DWT-aanval strandde in de Haarlem verdediging en Dineke Beelen plaatste vanuit de Haarlem achterhoede goed voor Nel Goedhart, die meteen inschoot (22). Het werd de eind stand. Het was voor beide ploegen de laatste afdelingswedstrijd; zij gaan over naar de afvalrondes. De stand is: DWT 5 3 2 0 8 18— 3 Haarlem 5 3 *1 1 7 21—10 DAW 4 3 10 7 11— 6 VZV 4 112 3 11—12 LGB 4 0 13 1 3—15 SI.stad 4 0 0 4 0 2—20 Schaken Dit doosje betekent: „Rudi Liebrechts is in grootse vorm, wordt met de dag beter, ook op de korte afstand en zal voor Van der Grift een ge duchte tegenstander worden. Morgen komt dit tweetal onder 't toeziend oog van trai ner Piet Zwanenburg op wedstrijden in Os lo uit en intussen zijn de overige drie in Fagernes aanwezige leden van onze schaatsploeg gisteren samen met de KNSB coach, Klaas Schenk, naar Hamar gereisd, waar zij hun winterkwartier gaan opslaan om te trainen voor de Europese kampioen schappen die op 3 en 4 februari in Oslo worden gehouden." Dit alles vertelde de administrateur van de KNSB, de heer P. L. Bergström, toen hij dinsdagavond na een tweedaags bezoek aan de Nederlandse ploeg uit Oslo op Schiphol terugkwam. Chris Meeuwisse en Arie Zee, het twee tal dat tien dagen geleden plotseling naar Nederland terugreisde, was nog niet in Fagernes aangekomen toen de administra teur daar met de overige jongens sprak. „Onder die vervelende kwestie is thans definitief een streep gezet", aldus de heer Bergström. „Alles is vergeven en verge ten, de stemming is weer zo goed als men dat van een in spanning oefenende ploeg kan wensen." Ex-wereldkampioen zwaargewicht bok sen, Ingemar Johansson, die in febru ari van dit jaar in Gothenburg zal uitkomen tegen Joe Bygraves, is op het ogenblik hard aan het trainen. gewicht is. Zijn sparring-partner is de Amerikaan John Henry, die de fijne kneepjes al lang kent, hij is namelijk vroeger „stootblok" van Floyd Patterson ge weest, die nu wereldkampioen zwaar- Voor Meeuwisse en Zee is het avontuur nu eveneens voorbij. Veel financiële nade len heeft het hun bij nader inzien niet eens opgeleverd, want wel moesten zij op eigen kosten naar Noorwegen terugreizen, maar een fervente schaatsenthousiast, die zich per auto naar Noorwegen begaf, heeft hen begin dezer week meegenomen en hen in Oslo afgeleverd. Dinsdag waren zij vermoedelijk per trein op weg naar Ha mar om zich daar bij de overige leden van de schaatsploeg te voegen. Na de wed strijden in Oslo worden daar ook Van der Grift en Liebrechts verwacht. Donderdag wordt, na een onderbreking van enkele weken, de landelijke basketbal competitie in het Krelagehuis hervat. Don derdagavond gaat de damesploeg van Antilopen proberen haar tweede zege in dit seizoen te behalen, maar het Amster damse Herly zal daarvoor wel te sterk blijken. Daarna speelt HOC tegen AMVJ, een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige ploegen. Vrijdag krijgt Typhoons het Amsterdamse Wolves op bezoek, dat wel eens meer dan honderd punten zou kun nen gaan scoren. De HOC-dames kunnen van HAV winnen. Het programma luidt: Donderdag 11 januari: Dames: SC Haar lemHCK 3; Antilopen 2HOC 3; Anti lopenHerly (Land. eerste kl. 20 u.). Heren: Exercitia 2Cibaba; HOC 2 HCK; HOCAMVJ (Land. eerste kl. 21.15 uur). Vrijdag 12 januari: Dames: Excercitia 3 HCK 2; Rapiditas 2Typhoons; Rapidi- tasHCK; HOCHAV (Land. eerste kl. 21.15 uur). Heren: Typhoons 2Flamingo's 2; Ty phoonsWolves (Erediv. 20 uur). Maandag 15 januari: Dames: White Stars 3Exercitia 2; HOC 5HQC 4. Heren: White Stars 3SC Haarlem; Antilopen 3Typhoons 3; Exercitia 2— HOC 3; HCK 2—HOC 4. Over enkele weken worden in de Apollo- hal in Amsterdam weer basketbal-inter lands tegen België gespeeld. Op 3 februari ontmoeten de juniorenploegen elkander. 17 februari volgen de senioren ontmoetin gen. Damescoach Jan Burgert heeft een druk oefenprogramma opgesteld, dat ook enkele oefenwedstrijden bevat. Indejeugd- ploeg zijn twee HOC-speelsters opgeno men: Loes v. Wijk en Rie ten Have. Ook in de damesselectie is HOC met twee speelsters vertegenwoordigd: Hennie Ko- nings-v. d. Laan en Ria Kuipers. Reeds vroeg in het seizoen is de eerste kampioen in de Noordhollandse Schaak bond bekend geworden. In de tweede klas se C behaalde de schaakclub Castricum opnieuw een zege en profiteerde bovendien van het gelijke spel tussen de beide laatste concurrenten, Zandvoort en Santpoort 2. Het team werd onbereikbaar voor de ove rige ploegen en zal nu over enkele maan den met de drie nog toekomstige tweede klasse kampioenen mogen strijden om twee plaatsen in de eerste klasse. Het komt ons voor dat Verhoeff c.s. ook deze opgave bekwaam zullen uitwerken. In de overgangsklasse was het voor het reserve-team van VHS geen beste week. Met liefst 82 werd in Beverwijk van Pat Mat verloren, dat het trouwens erg ge makkelijk kreeg door een onvolledige op komst van de Haarlemmers. De ploeg van Suiker is door dit resultaat wel in veilig heid. Heemstede kon tegen VHS 2 minder goed uit de weg en liep een voorlopige 43 achterstand op. Niettemin menen de Heem- steedse schakers de ontmoeting nog met 4 V25Vz te kunnen winnen. In de eerste klasse A liepen de topteams Schaaklust en Zaandam 2 hun 43 ach terstand tegen resp. Oppositie en Zaan streek Noord tot 4—4 in. De overige part tijen zijn ter arbitrage voorgelegd en doen overwinningen voor Oppositie en Zaan streek Noord verwachten. MSC distan- cieerde zich hier van de laatste plaats ten koste van VVV 2. Heemstede 2 won in 1B overeenkomstig de verwachtingen het verdaagde duel met Weenink (Beverwijk). Behalve het kampioenschap van Castri cum in de tweede klasse was in afdeling D het gelijke spel tussen de hekkesluiters, KSC en Het Oosten 2, van belang. Het zal nu één van deze twee verenigingen worden die het een afdeling lager zullen moeten zoeken, vooral nu een medegegadigde voor de laatste plaats, De Uil uit Hillegom, de KSC'ers reeds naar een achterstand speel de. De derdeklassers zagen in afdeling C hoe de schaakclub Driehuis onverwacht tegen het nu op volle toeren draaiende Pat Mat 3 werd verslagen. Kijk Uit 3, dat door de arbiter de overwinning kreeg toegewezen tegen Bloemendaal 3, is nu leider van het klassement met de Beverwijkse clubs Weenink 2 en Pat Mat 3 op één punt ach terstand. Een grote verrassing viel in de vierde klasse B, waar het ongeslagen team van De Pion 2 door het op dat moment nog puntloze Oppositie 3 met ruim verschil werd geklopt. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn: NHSB, Overgangsklasse: VHS 2Heem stede 43 voorl., Pat MatVHS 2 82. Eerste klasse, afd. A: MSC—VW 2 6V2 3'/2, SchaaklustOppositie 44 voorl., Zaanstreek N.Zaandam 2 44 voorl.; afd. B: Heemstede 2Weenink 5V2—il/2-, Tweede klasse, afd. C: Bloemendaal 2—j Castricum 3V26V2 (Castricum kampioen),' Zandvoort—Saptpöort 2 5—5. Afd. D: Het Oosten 2—KSC 5—5, KSC—De Uil 2—3 voorl. Derde klasse, afd. A: MagnusSchoorl 64, afd. B: Zaandam 3Purmerend 2 2V22V2 voorl., afd. C: Pat Mat 3Drie huis 6V231/2, Kijk Uit 3Bloemendaal 3 5V24'/2- Vierde klasse, afd. B: Oppositie 3De Pion 2 6V2—3Va; afd. D: Kijk Uit 5—HWP 3 41/2—51/2. KNSB, Hoofdklasse: HiSGDD 6—4, VVGA—VAS 2 3—7, ASC—VAS 1 5—5, DDEindhoven 64, RotterdamHiSG 5—5. Eerste klasse, afd. A: VHSPhilidor 37 (na herarbitrage), ASC 2Philidor 5'A41/2, StauntonAmersfoort 5%41/2, AmersfoortUnitas 11/28V2, VHSStaun ton 3/2—61/2, Philidor—SMB v/—ZVz, Unitas--VHS 34 voorl., BussumAmers foort 7—3; afd. B: Utrecht—LSG 6—4, Spangen 2Max Euwe 6V2—31/2, Rotter dam 2—HChrSV 5—5, Res. SC—Spangen 1 6V231/2, Max EuweRotterdam 2 45 voorl. Tweede klasse, afd. A: Groningen 1 Zutphen IV221/2, ApeldoornGroningen 2 51/41/2, EsgooGroningen 2 63 voorl., ZwolleApeldoorn ZV25% voorl., Zut phenVAS 3 28, DeventerGroningen 1 3—5 voorl.; afd. C: HChrSV 2—Middelburg 6—4, DD 2—HChrSV 2 7—3, NRSV—Moer- wijk 41/25%, VlissingenDordrecht 0 10, MiddelburgCharlois 37; afd. D: HSVWageningen 51/241-2 (na hoger be roep), HSVEindhoven 2 82, Eindhoven 2Brunssum 73, WageningenDe Dom 31/2—6V2, Philips—De Pion 4—6, HSV— Arnhem V/26V2 voorl. Enkele ranglijsten in de competitie van de NHSB zijn: 1B: Kijk Uit 2 Heemstede 2 Bloemendaal Santpoort Pat Mat II Weenink 2A: KTV Caïssa Bergen MSC W'veer VW 3 2C: Castricum Zandvoort Santpoort 2 HWP Bl'daal 2 VHS 3 2D: Aalsmeer Hoofddorp De Torens De Uil KSC 't Oosten 3C; Kijk Uit 3 Pat Mat 3 Weenink 2 Driehuis Santpoort 3 Bl'daal 3 3D: Rolland 2 H'stede 3 Zandvoort 2 Aalsmeer 2 HWP 2 VHS 4 4B: Saende 2 De Pion 2 Witte Paard 2 Zaandam 4 Assendelft Oppositie 3 Weenink 4 4D: 't Oosten 3 SSCH Aalsmeer 3 HWP 3 Hoofddorp 2 't Oude Slot Kijk Uit 5 KSC 2 Morgenmiddag om half vier zal het Hoogoventoernooi door professor F. J. ten Doesschate officieel worden geopend. Om vier uur begint dan in het Kenne- mer Theater de eerste ronde van dit schaakfestijn.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13