Voorzitter K. v. K. Haarlem pleit voor vorming van havenschap Opruiming VISSERS WITTE KRUIS xx de echte SLA UW SLAG OPRUIMING KUHLING Invloed industriële ontwikkeling door enorme groei Hoogovens BENDER KASSIÈRE EXTRA LAGE PRIJZEN Kort IJmond-nieuws OPRUIMING Proefklasse aan het lyceum in Beverwijk bleek een succes Sport in IJmond Storm richtte heel wat schade aan in de IJmond tegen hoofdpijn, kiespijn, griep, reumatische pijnen etc. Havenberichten VRIJDAG 12 JANUARI 1962 Koninklijk zilver voor VGZ-beambte Fabrieken werken samen Op vele artikelen korting van 10—50% BIJ Korfbal Wij vragen Argentijns schip wegens schulden aan de ketting - PIJNSTILLER ■M HET IS ER VAN IJMOND SCHAKEN in onze sensationele restanten TAPIJTEN BEDDEN DEKENS GORDIJNEN LINOLEUM enz. tot 50 °/o korting Ziet vooral onze etalages Haarlems grootste speciaalzaak in wonigtextiel Anegang (hoek Warmoesstraat) - Tel. 12610 Vrachtauto ramt bestelauto OPENING VRIJE ZATERDAG IJMONDSPELERS NESTOR IJmond Cabaret met nieuw programma In zijn gisteren gehouden nieuwjaarsrede heeft de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken gezegd, dat hjj de juiste oplossing om de vele problemen rondom het Noordzeekanaal te coördineren ziet in de vorming van een „havenschap". De voorzitter zei over het district IJmond onder meer: „..Het district IJmond vertoont in zijn totaliteit een beeld van spectaculaire ont wikkeling, waarvan de invloed zich in wij de omtrek doet gevoelen. Niettemin is mij gebleken dat een zekere ongerustheid te Velsen heerst dat dientengevolge de loka le belangen aldaar in het gedrang kunnen komen. Zo bestaat volgens een recente perspublicatie een plan, dat de aanleg van twee insteekhavens ten zuiden van het zui delijk havenhoofd te IJmuiden beoogt. Af gescheiden van de Amsterdamse belangen die daardoor zouden zijn gediend en die buiten dit bestek vallen, acht ik het zeer begrijpelijk dat de konsekwenties van dit plan bij degenen, die de belangen van de IJmond als industrieel centrum en van IJmuiden als belangrijke vissershaven willen bevorderen, sterk de aandacht trek ken. Hoezeer ook doordrongen van het primor diale belang de Amsterdamse havenmond met vooruitziende blik aan te passen aan de tot in een verre toekomst te stellen eisen, acht ik het tot mijn taak op deze plaats een lans te breken voor de wellicht meer plaatselijk doch geenszins te onder schatten belangen van het industriële cen trum dat zich aan deze havenmonding ont wikkelt. Enige cijfers omtrent de scheepvaart mo ge dit verduidelijken. Zoudt u wellicht den ken dat vrijwel alle schepen die IJmuiden binnenvallen naar Amsterdam koersen, dan is dit niet geheel juist. Van de 816 zeeschepen die de haven in juli j.l. binnen kwamen, hadden 87 Velsen als bestem ming; in augustus waren deze cijfers 812, waarvan 94 voor Velsen. Van de uitvaren de schepen in juli en augustus, 787 respec tievelijk 837, kwamen er 96 respectievelijk 110 uit Velsen. Deze cijfers bewijzen dat er een vrij in tensief verkeer is van zeeschepen naar en van Velsen als plaats van bestemming en afvaart; deze ontwikkeling welke zich on getwijfeld zal voortzetten werpt nog eens het zoeklicht op dit industrieel centrum, dat nog grote moeilijkheden biedt voor ves tiging van nieuwe industrieën en werven, hetgeen bij de bestemming der schaars be schikbare terreinen niet uit het oog mag worden verloren. Waar zich hier een Am sterdamse ontwikkeling aftekent die niet te onderschatten Velsense belangen zou kun nen schaden, acht ik het mij tot een plicht, voor het te laat is, de tolk te zijn van de nijvere Velsenaren die zich als lokaliteit bedreigd gevoelen. Advertentie Ikfiegang 38/40 bA'ARLEM Hedenmorgen om tien uur heeft de bur gemeester van Beverwijk een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan een beambte van de Papierfabriek Van Gelder Zonen in Velsen-Noord. De burgemeester reikte deze jubilaris, P. H. Nielen, de zilveren eremedeaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau uit. Dit geschiedde ten huize van de heer Nielen, die veertig jaar geleden in dienst trad bij Van Gel der Zonen. De jubilaris is fotografisch medewerker. Vandaag wordt hij door di rectie en personeel gehuldigd. De receptie is zaterdagmiddag van twee tot vijf uur in het gebouw „Harmonie" aan de Groe- nelaan in Beverwijk. De directies van de n.v. Appingedam- mer Bronsmotorenfabriek te Appingedam en de n.v. Hera Machinefabriek en Tech nische Handel te IJmuiden hebben beslo ten om op technisch en commercieel ge bied te gaan samenwerken. Er zal in IJ muiden een magazijn met een voorraad reserve-onderdelen van Bronsmotoren wor den ingericht. Voor het rayon Noordhol land zal de n.v. Hera ook de verkoopbe vordering van Bronsmotoren ter hand ne men. De heer G. Zwaan van de n.v. Hera zal zich belasten met de service en de commerciële werkzaamheden. Advertentie VOORDEEL VOOR IEDEREEN Breestraat 17-19 - Beverwijk Medewerking. Het bestuur van de Don Bosco Stichting in Velsen heeft de gemeente verzocht medewerking te ver lenen tot het inrichten van een keuken in de school aan de Willemsbeekweg in IJ muiden, voor het geschikt maken van een stuk grond naast de school voor school- werktuinen en een bijdrage voor het aan schaffen van tuingereedschap. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde mede werking te verlenen. Ik zie de juiste oplossing om de vele problemen rondom het Noordzeekanaal te coördineren in d* vorming van een ha venschap, waarin de betrokken autoriteiten doeltreffend zullen kunnen samenwerken. Het is te hopen dat de weerstanden die schijnbaar deze zo voor de hand liggende oplossing in de weg staan, zullen kunnen worden overwonnen." Advertentie KRUISSTRAAT 2 - HAARLEM U weet wel op de hoek bij de brug De proefneming, die men in Beverwijk "aan het gemeentelijk lyceum heeft ge nomen, namelijk het instellen van een zogenaamde proefklasse inplaats van het traditionele toelatingsexamen, is bepaald een succes geweest. Dit is vooral gebleken uit de behaalde cijfers op het kerstrap port, die aanzienlijk hoger waren dan de cijfers van leerlingen die niet aan de proefklasse hadden deelgenomen. Dit heeft de directeur van de schooi, de heer dr. N. R. v. d. Woude medegedeeld. Door het kind in klasseverband zeven dagen gewoon les te geven in voor dat kind geheel nieuwe stof zij komen im mers van lagere scholen verkrijgt het docerend personeel een beter inzicht in de achtergrond en intelligentie van het kind. De vorig jaar voor het eerst ingestelde proefklasse aan het gemeentelijke lyceum van Beverwijk, ontving les in Nederlands, aardrijkskunde, wiskunde en Engels, in totaal 21 lessen. Dit jaar zal het pro gramma er anders uitzien. De directeur is van mening dat juist doordat hef docerend personeel hef kind heeft kunnen observeren en enigermate heeft leren kennen, het nemen van een beslissing over al of niet toelating tot de eerste klasse wordt bemoeilijkt. Een groot voordeel van de proefklas is echter dat circa negentie percent van de kinderen de docenten bij de aanvang van het leerjaar al kent. Het lyceum in Beverwijk heeft nu ruim honderd leerlingen, ingedeeld in twee eer ste en twee tweede klassen. Over drie jaar zullen voor het eerst eindexamens worden afgenomen. De school is gehuisvest in de gebouwen van de vroegere dependance van de RHBS in Velsen, aan de Warande. Het eerste twaalftal van Neptunus speelt zondag thuis tegen Sport Vereent 2. De wedstrijd begint om twee uur op het Tria- basveld aan de Kennemerlaan. Beide ploe gen hebben pas drie punten in de compe titie, in Santpoort speelden ze met 44 ge lijk. Neptunus 2 speelt om half elf tegen Nieuw Flora 4 in Haarlem. De opstelling van het eerste: dames L. Kramer, N. Bakker, C. Oldenburg, C. Kneppers, A. de Wit, M. Hoogstoevenbeld; heren J. van Aken, H. de Weers, J. Wiel- houwer, A. Kerkhoff, T. v. Vuuren, J. Kie- wiet. Wat is er te doen? Vanmiddag om vier uur wordt de twee de ronde van het Hoogovenschaaktoernooi in Beverwijk gespeeld. Morgen om half tien afgebroken partijen, om half twee de derde ronde. Sportief damt vanavond om half acht tegen DCIJ 2 in het Cultureel Centrum. „De Reisduif" houdt morgen in café Sport een duiven tentoonstelling. VSV houdt morgen in Du Commerce een bal avond. Advertentie Voor deze zelfstandige, verantwoor delijke functie zoeken wij een intelli gent meisje met goede schoolop leiding en kunn. typen. Wij bieden ■A prettige werkkring goed salaris ik gunstig spaarsysteem ~tr reisgeldvergoeding 4 weken vakantie. toutenbeek W 0,N I N G i N p I GH J I N G - BEVERWIJK - 250 MO O E L K A M E RS De storm heeft donderdag heel wat scha de in de IJmond aangericht. Twee mensen werden in Velsen gewond. Een arbeider die met zijn fiets over hét rijwielpad naar het overzetveer van de firma Donkersloot in Velsen-Noord reed, werd door een stormstoot van zijn fiets geworpen. Hij kwam tegen een bermpaaltje en liep een hersenschudding en wonden in het gelaat op. Hij is in het Beverwijkse Roode Kruis- ziekenhuis opgenomen. Een jongen van acht jaar kreeg giste ren in de Lange Nieuwstraat in IJmuiden een hek van het bouwwerk van V. en D. tegen zich aan. De knaap brak een onder been en liep verwonden aan het hoofd op Per ongevallenwagen werd hij naar het Antoniusziekenhuis overgebracht en aldaar opgenomen. Van een bouwkeet aan de Bleekerslaan in Velsen-Noord is gisteren het dak afge waaid. Twaalf vuilnisbakken zijn in de Wijk aan Zeeërweg in IJmuiden omge waaid, waardoor de inhoud her en der over het wegdek werd verspreid. Van een bouwwerk aan de Bronsstraat in het IJmuidense Industriegebied waaide een stuk muur om. De rest van de muur moest worden gestut. Een dakgoot van een perceel aan de Willibrordstraat viel op straat, zonder iemand te raken. Een boom aan de Driehuizerkerkweg m Driehuis, die dreigde om te vallen werd door de Velsense brandweer verwijderd. Tegenover het politiebureau in Velsen- Noord viel een boom op het rijwielpad. De omgeving van het Pleiadenplantsoen is gisteren afgezet, daar er veel stukken stellinghout van in aanbouw zijnde wonin gen over de hoofden van voorbijgangers werden geblazen. Het dak van een sportlokaal aan de Roos wijkerlaan in Velsen-Noord is weggewaaid. Een afsluithek bij de Velser tunnel werd door de storm opgelicht en viel een eind verder in stukken op het wegdek. De brandweer is enkele malen uitgerukt om assistentie te verlenen op plaatsen waar televisiemasten van daken dreigden te vallen. Dit is ook in Beverwijk het ge val geweest, waar overigens geen ernsti ge ongelukken gebeurden. Het Argentijnse vrachtschip „Navarra" dat op de rede van Vlissingen voor anker ligt, is door een deurwaarder aan de ket ting gelegd. De eigenaren van het schip zou den achterstallige schulden aan Nederland se firma's niet willen voldoen. Deze schul den zouden duizenden guldens bedragen. De bemanning is aan boord gebleven. Zij heeft echter gebrek aan kolen voor ver warming en aan proviand, daar de scheepshandelaren huiverig zijn om de Argentijnen van het nodige te voorzien. Toch heeft een parlevinker het risico van wanbetaling genomen en enig voedsel ge leverd. De „Navarra" was op weg naar Ant werpen, waar het schip echter niet in de haven zal worden toegelaten voordat er een garantiesom is gestort om de schul den te dekken die de Argentijnen ook in die haven gemaakt hebben. Advertentie 1 1 VANAF 89 CENT s\ i' „Het is er weer van" zeggen vissers als het tijd is om de netten in te halen. Iets dergelijks hebben ook vele deelnemers aan het Hoogoventoernooi gistermiddag gezegd, toen eindelijk om ruim kwart over vier de gong ging in het Kennemer Theater. Een koortsachtig bedrijf, zo'n openings middag. Het begon al met de perslunch, waar tal van bekende schaakjournalisten elkaar treffen. De meesten zijn zelf sterke schakers en zo kon het gesprek natuurlijk maar over één ding gaan. Zoals bij Kott- nauer en Rellstab, die hun ervaringen van het laatste jaar uitwisselden, en deze be zigheid alleen onderbraken om hun bord weer vol te scheppen. „Ik heb maar wei nig gespeeld" zei Kottnauer. Hij leek niet zo optimistisch over het resultaat, maar hij zei dat hij schaken fijn vindt om te spelen. Het resultaat is niet het belangrijkste. De grijze altmeister Rellstab heeft juist zeer veel gespeeld het afgelopen jaar. Speciaal in Nederland, dat de laatste tijd grossiert in grote schaaktoernooien. „In Duitsland houden ze dergelijke toernooien bijna nooit" klaagde dr. Rellstab, die juist niets liever doet dan dergelijke toernooien bezoeken. Hij bekijkt graag steden en hun omge ving en vertelt zo ook met graagte over zijn woonstad Hamburg, die mooie voor steden heeft, ruim in het groen en met snelle verbindingen met Hamburg zelf. „Het wordt hier ook enorm' zegt hij, de IJmond bedoelend. „Dat moet natuurlijk op de duur één stad worden, dat kan niet anders". Hij is in vorige jaren zo nu en dan ook wel over het kanaal gewipt om IJmuiden te bekijken en steeds weer komt hij onder de indruk van dit hele IJmond- gebied met zijn grote mogelijkheden. Meester Rellstab mag nu wel even van het chapiter afwijken, het blijft tpch echt een uitzondering, want op zo'n eerste mid- Advertentie De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken is van mening, dat b(j de industriële ontwikkeling in het district en de invloed daarvan op de arbeidsmarkt, het totaal-beeld in steeds groeiende mate wordt over heerst door de metaalindustrie en deze weer door de enorme groei van het Hoogoven- bedrjjf te Velsen. In zijn gisteren gehouden nieuwjaarsre de zei de voorzitter: „Niet alleen dat de ontwikkeling van de IJmond daardoor wordt overheerst maar tevens wordt het district Haarlem en omgeving weer in stij gende mate beïnvloed door de spectaculai re groei van het IJmondcomplex. Het is daarom gerechtvaardigd in deze korte be schouwing prioriteit te verlenen aan de IJmond. Van de 50.000 bezette arbeidsplaatsen in dit district vielen 30.000 toe aan de indus trie, hiervan 16.000 aan de metaalnijver heid en tenslotte daarvan 12.000 aan de Hoogovens. Eind 1960 waren in het Hoogovenbedrijf en daarmede gelieerde industrieën 14.500 man werkzaam. Zeer opvallend is dat de toeneming van de tewerkgestelde arbeids krachten, een kleine 2000 man, voor 95 werd opgenomen door de Hoogovens. Vol gens, de verwachtingen zullen in de eerste 3 jaar 9000 werknemers moeten worden aangetrokken om te voorzien in de groei ende behoefte en om het normale „ver loop" op te vangen. Naast en ook inge volge de hoogspanning die heerst in en om het Hoogovencomplex vertoont ook de bouwnijverheid een beeld van een grote activiteit. De waterbouwkundige werken, in het bijzonder de vergroting van de ha venmond te IJmuiden, zijn hierbij van gro te betekenis en dwingen respect af door de omvangrijke technische en organisato rische problemen die moeten worden over wonnen. De industriële bouw vertoont ook een beeld van hoogconjunctuur door de be langrijke uitbreidingen die op de terrei nen van de Hoogovens tot stand zullen worden gebracht, terwijl ook andere be drijven een omvangrijk investeringspro gramma hebben voorbereid. Wanneer wij bovendien kennis nemen van het voorne men van de Hoogovens jaarlijks 1000 nieu we woningen te bouwen voor haar perso neel, dan is het duidelijk dat de bouwac tiviteiten zich op een hoog niveau zullen blijven bewegen. Steeds duidelijker tekent zich het beeld af dat het noodzakelijk is de woonplaats van het personeel in een wijdere kring om het bedrijf te projecte ren. De sterke ontwikkeling van het pen delen is hiervan het gevolg. Zo nam de in komende pendel in 1961 t.o.v. 1960 toe van 6600 tot 7400. Ook hierbij neemt het Hoog ovenbedrijf, dat van de pendel voor zijn rekening neemt, een preponderante positie in. Men kan aannemen dat dit pendelen een ingeburgerde gewoonte is geworden waarvan de bezwaren niet al te zwaar behoeven te worden genomen. De verbeterde verkeerswegen en com municatiemiddelen werken dit in de hand terwijl een aantrekkelijker woongelegen heid veel zal vergoeden." In Beverwijk heeft een vrachtauto ge laden met ruim vijf ton zand donderdag morgen op de Wijkermeerweg een stil staande bestelauto met levensmiddelen ge raamd. De bestuurder van de vrachtauto wilde een tegenligger laten passeren op een plaats waar aan beide zijden van de weg auto's waren geparkeerd. De door gang was echter ruim genoeg. Doch toen de vrachtautobestuurder wilde remmen, weigerde de voetrem, zodat er twee moge lijkheden overbleven: op de tegenligger inrijden of de stilstaande auto rammen. De chauffeur koos het laatste. De bestel auto werd zwaar beschadigd, evenals de vele levensmDcdelen er in. Niemand werd gewond. Advertentie Wie niet kan toveren moet sparen STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Swift van Londen; Gazelle, Colchester, ledig IJmuiden; Mimma, Port Louis ou Rhone; Sea Spirit, Ba ton Rouge; Amrum, Rotterdam; Hontestroom, Huil; Oranjefontein, Antwerpen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Lingestroom van Londen; Ciudad de Bucaramanga, Bremen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Solon naar Curasao; Nestor, Alexandrië; Clio, Antwer pen; Oranje Nassau, Cowes Roads. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Averdijk naar Las Palmas Drangajokull, Reikjavik; Kuurtanes, Kotka; Konny M., Rotterdam; Mentor, Rotterdam. dag is schaken verder het uitsluitende on derwerp van gesprek. Dat werd wel dui delijk als men in de hall van het Kenne mer Theater zijn oor te luisteren legde. Terwijl Piet Veldheer boven vertelde dat Bobotsov toch had besloten niet te komen, stonden beneden de tienkampers in een lange rij. Ze kregen toegangsbewijzen, programmaboekjes, een uitnodiging voor het directiediner, en het voornaamste: het nummer van de tafel. Dat is namelijk voor de arriverende schaker verreweg het belangrijkste: aan welke tafel kom ik, ben ik gepromoveerd of niet, en zitten er buitenlanders in mijn groep? Elk jaar zijn er natuurlijk wel te- leurgestelden, en het gebeurt natuurlijk ook wel eens, dat nummer één uit een groep is bjijv.en zitten en nummer twee geprómoveerd. Maar er zijn dan ook zoveel groepen, dat men dat de wedstrijdleiders niet kwalijk kan nemen. Ga er maar eens aanstaan! De openingsceremonie is elk jaar weer een plechtige gebeurtenis. Dit jaar was het dat zeker, omdat er een nieuwe prijs werd uitgeloofd. Professor dr. J. F. ten Doesschate deelde namelijk aan het einde van zijn openingsspeech mede, dat hij het Hoogovenschaaktoernooi reeds twaalf keer heeft mogen openen en daarin aanleiding heeft gevonden thans een persoonlijke prijs in te stellen. De spreker dankte dr. Euwe en Godfried Romans voor de medewerking, die zij bij de uitwerking van deze gedachte hebben verleend en aan de kunstenaar, die de prijs ontworpen heeft, de heer M. Kutterink. De prijs bestaat uit een zilveren koning op sierhouten voetstuk. De spreker ver klaarde de prijs, zolang hij directeur van Hoogovens is, ter beschikking te zullen stel len aan iedere Nederlander, die, nog geen meester zijnde en nog geen rechten op de meestertitel hebbend, gedurende het Hoog oventoernooi een resultaat behaalt, dat meetelt bij de toekenning van internatio nale titels. Er kwamen hoge woorden uit bij deze opening. Ir. Van Steenis, de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond, vond dat de vrije zaterdag een goed ding was, zelfs als het economisch eigenlijk niet geheel zou kunnen. „Waarom alleen naar het materiële kijken?" vroeg hij zich af. „Kijk nu eens naar de politiek. Landen uit het westen weigeren schakers uit het oosten toe te laten en omgekeerd. Maar dacht u, dat ze handelaren weigeren? Ha ringkopers van achter het IJzeren Gordijn mogen hier wel komen, dan gaat het om de centen." De heer Veldheer zette later recht, dat alleen Russische schakers geen toestem ming hebben gekregen mee te doen. Dit betrof dus Keres, die vanwege de affaire- Golub thuisbleef. Er werd ook veel geklapt bij deze ope ning. Voor wedstrijdleider H. de Graaf, die ridder van Oranje-Nassau is geworden, De meesters Kottnauer (links) en Rell stab in druk gesprek tijdens de perslunch. voor de tot internationaal arbiter benoem de Orbaan, voor perschef Withuis met echtgenote en trouwe helpster, voor Kott nauer, die juist vader was geworden. Burgemeester Bruinsma constateerde, dat er nu buiten Friesland zeventien lan- C. Abspoel (Kijk Uit) Dit is de door professor Ten Does schate uitgeloofde prijs voor een mees- terresultaat. den meedoen en heette speciaal de scha kers uit de Verenigde Staten en Zwitser land nieuwe landen welkom. En ten slotte was er luid applaus voor mevrouw Ten Doesschate, die aan het bord O'Kelly- Robatsch de eerste zet deed. En zo zijn de resultaten van de spelers uit ons gebied: Reservegroep A: Bergsma - Bosscher re mise. Reservegroep B: Bobikiewicz - Steijn remise; 2B: Seewald - Duisenberg afg. 4A: Tijssen - Hampel afg.; Steeman - Bee- rens remise; Maas - Bout remise. 4B: V. Voorst Vader - Mostert 0—1; J. de Haas - van Bellen 01; Gordijn - Bouquet 10; 6; v. d. Linden - P. Janssen 1—0. 7: v. 't Hoff - Schroder 01. 8: Brugman - Schip per 01. 9: Boerrigter - Pieterse remise; Sauer sr. - Keyning 0—1; Schlosser - v. d. Veen 10: Zweers - van Raalte 10. 10: Schreuder - A. van Maanen 10. 11: Abspoel - Schaveling 1—0; van Lenthe - Vis 0—1; Kruijer - mevr. Bollekens 0—1; Schoenmaker - Kuipers 01. De oudste Kijk Uit-speler, de heer C. Ab spoel, die al aardig naar de tachtig loopt, is er dit jaar voor het eerst ook bij. Hij was er niet erg gerust op, maar hij startte meteen al met een zege, die we u niet willen onthouden. Het ging als volgt: Wit C. Abspoel. Zwart Chr. Schraveling. 1) Pf3 Pf6. 2) c4 e6. 3) b3 d5. 4) e3 c5. 5) Lb2 Pbd7. 6) Dc2 Le7. 7) g3 b6. 8) Lg2 Lb7. 9) d3 0-0. 10) Pbd2 Dc7. 11) 0-0 Tfe8 12) Tfel Tad8. 13) Tacl Pf8. 14) cd- ed- 15) b4 Pg6. 16) La3 Pd7. 17) Pb3 Dc8. 18) bc: PC:. 19) PxP bxP. 20) Lxc Dxc. 21) DxD LxD. 22) TxL Te7. 23) Teel Pf8. 24) d4 Pd7. 25) Tc7 Tb8. 26) Tbl Pb6 en geeft gelijk op. Het cabaret-ensemble „Het IJmond Cabaret" werkt thans aan een geheel nieuw programma, dat de titel „De vijf luik" krijgt. De première hiervan wordt woensdag 28 februari gegeven in het KSA- gebouw in de Peperstraat te Beverwijk. Het publiek zal bestaan uit leden van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bond voor Bejaarden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5