r OAS en FLN openlijk in strijd gewikkeld Vluchtelingen uit Cuba geven problemen in V.S. Chefarine .,4 E 4 krachtige middelen tegen pijn en griep! Van dag tot dag Afkondiging staat van beleg verwacht Typhusepidemie dreigt in Peru KENNEDY PLEIT VOOR VRIJER HANDELSVERKEER MET EUROPA Albanese gezant naar Wenen? Meesten willen in de buurt van hun land blijven êm YVestduitser wegens spionage veroordeeld Berlijn zendt vlees uit Nederland terug Dp de ^^Qraatóteel DINSDAG 16 JANUARI 1962 3 Beeld van ramp in Peru Persconferentie van de Amerikaanse president Cri Stellweg Ut hei Chefarine „4" bevat vier beroemde geneesmiddelen, die te zamen nog krachtiger werken. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen het zonder bezwaar gebruiken, want één der bestanddelen beschermt de maag. Het incident voor de zuidkust van Nieuw Guinea is gekomen als een onheilspellend teken van acuut gevaar voor de vrede in Zuidoost-Azië. De bluf van Soekarno, meer malen kennelijk geuit zonder directe voor nemens tot aanvaarding der consequen ties, heeft nu wat meer overtuigingskracht gekregen: in zoverre althans, dat hij be wezen heeft niet te schuwen voor het op offeren van mensenlevens om de buiten wereld ervan te doordringen dat er een gewelddadige ontwikkeling dreigt. De actie van Indonesië heeft, voor zo ver thans kan worden beoordeeld, het ka rakter van een demonstratie. Er zal geen hoop hebben bestaan in Djakarta dat de actie zou eindigen met een zegevierende intocht der Indonesische strijdkrachten op Nieuw-Guinea. De opoffering van het ta melijk zwakke maritieme commando, dat door de Nederlandse strijdkrachten ter zee zonder veel inspanning kon worden ver dreven of vernietigd, zal door Soekarno wel zijn voorzien. De spanning is gestegen en de internationale aandacht is geboeid door de onbehagelijke verwachting, dat deze soort acties, op groter schaal misschien, in de nabije toekomst zullen aansturen op een groot conflict, op een uitbarsting waar bij grote mogendheden zullen worden ver leid tot interventieve besluiten. Deze manier van „actualisering" heeft voor Djakarta ongetwijfeld het voordeel, dat het de militaire hulp van Moskou vlot ter en sneller zal kunnen ontvangen. Een enigszins duidelijk wordende medewerking van de Sovjet-Unie door middel van ma teriaal en misschien ook „vrijwilligers" zou voor Washington aanleiding kunnen zijn zich nog meer dan tot dusver te rea liseren, dat Djakarta in staat is grotere en wijdverbreider belangen dan alleen de Nederlandse in gevaar te brengen. Een openlijke militaire botsing in dit deel van de wereld zou de Verenigde Staten pijn lijk ongelegen komen en waarschijnlijk is het deze overweging, die Djakarta ertoe heeft gebracht alvast een lont in een klein kruitvaatje te werpen. De dwangpositie, waarin Nederland door deze ontwikkeling wordt gebracht, kan al lerminst worden onderschat. De eenvöudi ge redenering dat een aangevallene het volste recht heeft zich te verdedigen zal in internationaal diplomatiek opzicht geen opgeld doen, nu het probleem kunstmatig is gecomprimeerd tot het scherpgestelde alternatief: overdracht aan Indonesië of oorlog en dan oorlog met méér par tijen dan alleen Nederland en Indonesië. De gangsterpolitiek van Djakarta past uiteraard volkomen in het schema, dat Moskou heeft opgesteld voor de bereiking van zijn eigen politieke doelstellingen. Er is dan ook geen twijfel over de instem ming van de Sovjet-Unie met datgene, wat Soekarno heeft ondernomen en nog zal on dernemen en het zal niet aan Moskou lig gen, wanneer Djakarta zijn doel daarmee niet zal bereiken. Bij alle twijfel over de vraag of de Nederlandse vasthoudendheid aan Nieuw Guinea gerechtvaardigd en verstandig is, komt dus een geheel ander punt op dit ogenblik de situatie doorkruisen: zal het Westen opnieuw maar weer buigen voor geweld, om de lieve vrede te redden? De lieve vrede zou wellicht kunnen zijn ge red door een doortastender, consequenter houding van de Nederlandse regering in een vroeger stadium van het conflict, toen Soekarno nog onzeker was over de vraag of hij voldoende internationale steun Voor zijn aanspraken zou kunnen verwer ven. Nu hij bij de aanvaarding van de methode van intimidatie door geweld de sympathie van de Sovjet-Unie heeft be antwoord, lijkt het zeer moeilijk gewor den te zijn voor de Nederlandse regering om nog langer uitsluitend haar nationale beweegredenen tot eventuele besluiten te handhaven. Wij zullen nu helaas nog méér afhankelijk 'zijn van wat het Westen in deze situatie de doelmatigste oplossing vindt. Want Nieuw-Guinea is door de uit barsting van gisteren een zaak van we reldvrede geworden, die nu eenmaal in Washington, Londen en Moskou haar drie hoeksbasis heeft. LIMA (AP) In de Andesvallei van Hayeaylas, in Peru die vorige week woensdag werd getroffen door een lawi ne, is men begonnen met een massale vaccinatiecampagne om te voorkomen dat er een tyfusepidemie uitbreekt. Het mi nisterie van gezondheid heeft meegedeeld dat in het getroffen gebied, waar het drinkwater voor het grootste deel besmet is, reeds gevallen van tyfus zijn gesig naleerd. De Amerikaanse ambassadeur James Loeb is bezig regelingen te tref fen voor het zenden van een waterzuive ringsinstallatie uit Panama naar het ge troffen gebied. Tot dusver zijn van de naar schatting 3500 tot 3800 slachtoffers slechts 100 lij ken geborgen. Op tal van plaatsen is de laag ijs, modder en stenen 14 meter dik :n aanhoudende regenval maakt het red dingswerk nog moeilijker. De Nederlandse hond Roy Roland, die speciaal voor het opsporen van mensen onder puin is opgeleid, heeft door de zeer dikke laag waarmee de helling bedekt geën nuttig werk kunnen doen. (Van onze correspondent) PARIJS Frankrijks staatshoofd, ge neraal De Gaulle, heeft gisteren in een bijzondere zitting premier Michel Debré die juist zijn vijftigste verjaardag vier de de ministers van Binnenlandse Za ken en voor Algerije alsmede de Parijse politieprefect en enkele andere hoge amb tenaren, belast met de veiligheid, rond zich verenigd. Ook zonder dat het onder werp van deze bijzondere spoedzitting of ficieel wereldkundig is gemaakt, kon wel worden aangenomen dat de veiligheid en de handhaving van de orde, in Algerije en ook in Frankrijk, de regering oprechte zorgen baren. Na het beraad op het Ely- sée vloog de minister van Algerijnse Za ken, Louis Joxe, in gezelschap van de ho ge vertegenwoordiger Jean Morin, naar Algiers, waar verwacht werd dat vandaag of morgen de staat van beleg zou worden afgekondigd. De bloedige gebeurtenissen tijdens het afgelopen weekeinde in Alge rije werden gisteren in bijna hetzelfde rit me van een aanslag per half uur voort gezet. In Oran is maandag de directeur der posterijen en teiecommunicaties in het centrum van de stad doodgeschoten. Kort geleden had hij dreigbrieven ontvangen van de O.A.S., de organisatie van het ge heime leger. Bij een radio-elektrisch be drijf in Algiers, zijn zaterdag 37 radiozen ders en 39 ontvangers van het type, die door de gendarmerie in Algerije worden gebruikt, gestolen, alsmede twee zend- en ontvangapparaten en andere apparatuur. In Algiers zijn vandaag de veiligheids maatregelen verscherpt met het oog op de 24-uursstaking van de onderwijzers, die na een recente aanslag in de buurt van een school betere bewaking verlangen. In de Algerijnse wijk van de hoofdstad bleven tal van winkels maandag gesloten, kennelijk als protest tegen een aanslag te gen een Algerijns café tijdens het afgelo pen weekeinde, waarbij tien mensen wer den gedood en drieëntwintig gewond. Vol gens waarnemers was deze aanslag het werk van de O.A.S. Een personentrein tussen Algiers en Oran werd met machinegeweren bescho ten. Drie passagiers werden gewond. Maandagavond werd in Algiers een ca fé met automatische wapens beschoten, waardoor drie Europeanen werden gedood. Voorts werden in het centrum van de stad vier mensen gewond, toen een gra naat in een autobus werd geworpen. Men vermoedt, dat in beide gevallen Algerijn se opstandelingen de daders waren. Te middernacht bedroeg het aantal aan slagen, dat maandag in geheel Algerijë is gepleegd, dertig. Hierbij zijn zeventien doden te betreuren, elf Europeanen en zes Algerijnen. Ook in Frankrijk, ofschoon voorlopig nog op iets bescheidener voet, zijn de kneedbomexplosies niet van de lucht ge weest. Na een aantal bommen voor parle mentsleden die zich minder beleefd over de OAS-gangsters zouden hebben uitgela ten, werden gisteren aanslagen gepleegd op een klooster en op een studentenkan tine in Rijssel. Niettemin ijn al dié ter reurdaden op Franse bodem nog maar kinderspel vergeleken met de tafrelen die zich in Algerijë de laatste dagen ontrol len. Ingevolge de beslissing die de Alge rijnse rebellenregering vorige week per communiqué in Marokko bekend maakte wordt elke misdaad van de OAS nu on middellijk met een even misdadige tegen maatregel beantwoord. De Franse autoriteiten in Algerijë schij nen zich bij al die afzichtelijkheden nu be scheidenlijk tot de functie van puntentel- ster te willen beperken. Van bijzondere veiligheidsmaatregelen verneemt men niets meer en van achtervolgingen, laat staan arrestaties, van de daders is nog minder sprake. De strijd tussen de beide terroristische organisaties is openlijk onbrand en het enige dat men hopen mag dat het vuur voorlopig nog niet zal overstaan naar bredere fronten. Wanneer dit voorbeeld van de leiders door de bei de bevolkingsgroepen in wat massaler ver band gevolgd zou worden, en die ontwik keling ligt helaas in de lijn der verwach tingen, dan is de omvang van het bloed bad niet meer te overzien en is er even min een scheidsrechter die de partijen van elkander kan scheiden. Want die scheidsrechter de Franse autoriteiten en eventueel het leger heeft zich in feite nu dus zelf al buiten spel gezet. Alleen een onmiddellijke ondertekening van een akkoord tussen de Franse rege ring en het F.L.N., zo is de algemene in druk in Parijs, zou die fatale gang van za ken misschien nog kunnen tegenhouden. Over die mogelijkheden tast men in de Franse hoofdstad evenwel in het duister. Men weet alleen dat de Algerijnse premier Ben Khedda nog altijd in Marokko ver toeft. Men vermoedt of men hoopt dat de geheime besprekingen zullen worden her vat. In het aangezicht van al deze gevaren en bij afwezigheid van een openlijk appèl tot verzet van de zijde der regering heb ben gisteren ongeveer honderd ex-verzets lieden uit de oorlog, schrijvers, geestelij ken, militairen en politici, alle kringen en gezindten vertegenwoordigend, een nieuwe oproep tot het hele volk gedaan de O.A.S. met alle openlijke middele» te beletten ook in Frankrijk haar heilloze acties, die re gelrecht naar het fascisme leiden, voort te zetten. Het stuk is onder meer ondertekend door d'Astier de la Vigérie, generaal Billotte, Claude Bourder, Jean Cassou, Franqois Mauriac, oud-minister André Philip en de admiraals Moullec en Muselier. Op deze luchtfoto is duidelijk te zien hoe de aardverschuiving in Peru zich heeft voltrokken. De massa ijs, rots blokken en puin heeft het woongebied Ranrahirca, waarboven de opname werd gemaakt, geheel verwoest. Advertentie NATUURZUIVER WASHINGTON (AFP-AP) President Kennedy heeft maandag op een perscon ferentie, waarop hij ook het Nederlands- Indonesische geschil over Nieuw-Guinea aanroerde, opnieuw een welsprekend be toog gehouden ten bate van zijn actie tot vrijer handelsverkeer met West-Europa. Hij zet alles op alles om zijn land ervan te overtuigen dat de Amerikanen meer werkgelegenheid zullen vinden, indien dit programma zal worden uitgevoerd. Kennedy hoopt dat het arbeidscontract in de staalindustrie vervroegd tot stand zal komen. In dat geval zou de stakings dreiging worden opgeheven en het hamste ren van staal voorkomen. Critici op de regering verkondigen de laatste tijd de mening, dat de Amerikanen de Berlijnse muur terstond omver hadden moeten halen. Kennedy is van oordeel dat het risico bij zulk een actie zeer groot zou zijn ge^veest. Noch de Westduitsers noch de bondgenoten hebben in augustus hiervoor gepleit. Kennedy zei op zijn persconferentie ook onder meer dat de besprekingen tussen de Amerikaanse ambassadeur Thompson en de Russische minister van Buitenland se Zaken, Gromyko, zullen worden voort gezet. Het zou volgens .Kennedy voqrbar}g zijn commentaar te leveren op de resul taten vijn de eerste twee bijeenjcofnsten of te voorspellen hoe lang deze contacten zul len voortgaan. De Amerikaanse president gelooft dat de minister van de Organisatie der Ameri kaanse Staten zich op hun komende confe rentie in Punta Del Este in meerderheid zullen uitspreken voor verzet tegen de „linkse dictatuur" op Cuba. De president zei dat Amerika kennelijk risico's neemt bij de opbouw van onafhan kelijke landen in Zuidoost-Azië en over de gehele wereld, maar hij voegde er aan toe dat deze risico's een noodzakelijk al ternatiet' voor conflict zijn. Amerika steunt een neutraal en onafhankelijk Laos omdat dit in het beste belang van dat land is zelfs hoewel er risico's aan verbonden zijn maar de risico's zullen nog groter zijn als er oorlog in Laos komt. De president verklaarde dat gq,en enkele Amerikaanse strijdmacht deelneemt aan de gevechts operaties in Vietnam. De Verenigde Staten zetten hun voorbe reidingen voor kernporeven in de damp kring voort om gereed te zijn deze te her vatten indien dat in het openbaar belang is. De president acht het mislukken van de onderhandelingen over verbod van kern proeven het meest teleurstellende element van zijn bestuur. De bemoedigendste ele menten zijn de groeiende wil tot eenheid der westelijke landen en de toestand van de betrekkingen met Latijns-Amerika, als mede de steeds vuriger wens van talrijke landen om hun onafhankelijkheid en na tionale soevereiniteit te handhaven. Tweeduizend vrouwen hebben gisteren voor het Witte Huis gedemonstreerd voor de vrede en tegen hervatting van de kem proeven. Kennedy toonde begrip voor hun bezorgdheid en liet haar de verzekering geven dat Amerika ernst zal maken met de komende ontwapeningsonderhande lingen. Commissaris voor Emigratie. Drs. T. J. J. A. Beumer, hoofd van de stafafdeling Internationale Sociale en Volksgezond heid is belast met de waarneming van de functie van commissaris voor de Emigratie. Consul-generaal te Zurich. Jhr. G. C. D. Hooft Graafland, ambtenaar bij de bui tenlandse dienst der derde klasse, is be noemd tot consul-generaal der Nederlan den te Zürich. WENEN Er worden op het ogenblik peilingen verricht met het oog op even tuele vestiging van een Albanees gezant schap in Wenen. Oostenrijk heeft welis waar reeds sedert lang diplomatieke be trekkingen met Albanië onderhouden maar het was de Albanese ambassadeur in Praag die tevens als gezant in Wenen op trad en omgekeerd de Oostenrijkse ambas sadeur in Belgrado als gezant in Tirana. Zoals bekend hebben echter Tsjechoslowa- kije en Hongarije, het voorbeeld van Mos kou volgend, de betrekkingen met Albanië afgebroken zodat Albanië nu in dit deel van Europa naar een nieuwe diplomatieke post moet omzien. Dorp aan het water Ik moet u ten zeerste ontraden om op naaldhakken Zaltbommel te bezoeken. Het plaveisel aldaar geeft een mooi overzicht van de diverse vormen van Nederlandse bestrating de eeuwen door. Afgezien daar van echter kan ik een reisje naar Bomelp- Bommel-Zaltbommel warm aanbevelen. U gaat met de bus van het stationnetje langs het kerkhof, langs het plantsoen, u stapt uit, loopt een straatje, nog een, beklimt een trapje in de dijk of stapt onder een vestingpoortje door en u staat aan de oever van haar die de reden is van Zaltbommels bestaan: de Waal. Een ijskoude hand steekt uit het grauwe water en legt zijn vingers in uw vlees, maar de aken en slepertjes schuiven, hart- verwarmend-ijverig, voorbij. Het platte land aan de overkant ligt koest en ver roert zich niet. Het wacht lijdzaam op de klap die de zich over haar heenbuigende sneeuwzwangere wolken haar zo dadelijk zullen toebrengen. Maar voor u staat daar de in steen gegoten troost Het Café. De sociëteit Verdraagzaamheid heeft prima biljards en koffie die steeds klaar en vers is. Daar kunt u veilig vanachter de olie- stook de schoonheid van een Nederlands riviergezicht genieten. Maar blijf niet te lang, want Zaltbom mel heeft meer dan verdraagzaamheid en nassiballen. Zaltbommel is een levend ge schiedenisboekje. De drankhandelaar heeft zich met flesjes uit alle 's Heren landen in een stukvestingwal verschanst. De American Cleaning Service staart bedeesd uit teerlïla ruitoogjes naar de overkant waar I6de-17de-18de-ezuwse koopmanshui zen hooghartig staan te doen met blauw stenen stoepen en hoge zware gevellanta rens aan de vermoeid-grijze puien. De bioscoop heeft een trapgeveltje en uit de vrouwelijk-aanvallige Gasthvistoren orgelt het carillon onbekende wijsjes die ketsen en kinkelen tegen bemoste muren, spiege lende ruiten en de rechtschapen pui van Het Weeshuis Der Hervormden. U denkt wellicht: Zo'n oud gat! Wel pittoresk natuurlijk, maar het leven staat er stil. U vergist zich. De auto's scheren er rond met grotere dan de maximumsnel heid voor Bebouwde Kommen. Blijkens mededelingen op een schutting in de Hei lige Geeststraat is Theo gek en gaat Jan met Marijke. Het keurige geboortehuis van A. F. Philips is tot een star eerbetoon ge worden maar in het belendende perceel krassen Zaltbommelaars driftig in de boe ken van Fred Philips, die een springlevend bankier is. Voor zijn bankpand, is de bus halte. De bus gaat naar Waardenburg en wat is nou Waardenburg. Een ander ver geten gat. Maar ziet! De voorruit van de bus is beplakt met ronde transfertjes, hele maal uit de Dolomieten. Daarheen gaat de Bommelaar wanneer de zomer warmte, groen en misschien een enkele toerist strooit over een stadje dat oud is als de beschavingsgeschiedenii van dit land. En even levend. (Van onze correspondent) WASHINGTON Reeds 126.000 vlurhte lingen uit Cuba zijn in Amerika aange komen. De meesten wonen in de zuidelijke punt van Florida en hun verblijf levert nogal wat problemen op. Wanneer men het woord „vluchtelingen" leest, denkt men onwillekeurig aan min of meer dra matisch ontsnapten. Maar de meeste Cu banen, die in Amerika gearriveerd zijn, kwamen gewoon per T.W.A. of K.L.M. naar Miami gevlogen. De regering van Castro staat aan vrij veel mensen gewoon toe het land te ver laten. Twee maal per dag komt er een T.W.A.-toestel uit Havanna in Miami aan vol uitgewekenen. Driemaal en binnenkort viermaal per week levert ook de K.L.M. een volle lading af. De toestellen vliegen leeg terug. De bemanning mag niet lan ger dan 24 uur op Cuba blijven en mag niet van het vliegveld af. Wie er toestemming krijgen Cuba te ver laten? Kinderen tot 16 jaar en verder mensen, die zeker de dertig zijn gepas seerd. Kleurlingen laat Castro niet ver trekken. Bij laatstgenoemden is hij' het meest populair en het zou een schande voor hem zijn, indien een kleurling door het land te verlaten zich tegen het nieu we regime zou kéren. De Amerikaanse regering verleent steun aan deze vluchtelingen. Niet veel: onge veer 100 dollar per maand voor een gezin met twee kinderen; maar wanneer vader of moeder daar wat bij kunnen verdienen kan men althans in leven blijven. Tachtigduizend Cubanen hebben zich de laatste tijd in Dade-county gevestigd; dat is Florida's zuidelijkste punt. Daar hebben i zij de arbeidsmarkt ernstig ont' vooraTde AmhrtRlshse negers" a. ben daarohder te lijden. Een neger-tuin man vraagt een loon van 1.80 dollar per uur, maar een Cubaan is voor 0.50 dollar per uur bereid zijn werk te doen. Men heeft er weieens over gedacht de Cubanen meer over geheel Amerika te verspreiden maar tot actie is men nooit overgegaan. De Cubanen schijnen zelf trouwens het liefst in de buurt van hun land te blijven en in een klimaat waar zij aan gewoon zijn. BERLIJN (AP) Een Westduitser die in Oost-Duitsland terecht heeft gestaan wegens spionage is veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf, terwijl twee mede verdachten elk tot vijftien jaar werden veroordeeld. Het drietal, dat berecht is door de rechtbank van Karl-Marxstadt zou hebben gewerkt voor de Westduitse geheime dienst. Advertentie Eén der middelen zorgt dat ook de maag niet van streek raakt I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0,80 Handigs stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Studenten. De Syrische minister van bin nenlandse zaken, Achmed Kambar, heeft maandag gezegd dat verscheidene per sonen tijdens het weekeinde de rust en orde in Damas hebben willen verstoren. Hij zei bewijzen te hebben dat zij voor het merendeel geen Syriers zijn. Volgens hem zijn onruststokers in universitaire kringen en in fabrieken geinfiltreerd. Schurend geluid. Een super-electra van de Eastern Air Lines is zondagavond vei lig geland in Birmingham (Alabama) zonder dat het landingsgestel omlaag was. Waarschijnlijk was het de gezag voerder niet bekend dat het landingsge stel geweigerd had te functioneren. Geen der 25 passagiers en vijf beman ningsleden liep verwondingen op. Nie mand bemerkte dat er iets bijzonders aan de hand was totdat het grote toe stel met een enorm schufend geluid de landingsbaan raakte. Glijdend op de romp kwam het toestel halverwege de 3000 m landingsbaan tot staan. Samenzweerders. Prins Norodom Sihanoek van Cambodja heeft in een rede gezegd dat in Kompong Chang veertien commu nistische inwoners van Cambodja zijn gearresteerd die in het bezit waren van documenten voor een algemene samen zwering tegen de wettige regering. De gearresteerden zullen voor een militair gerechtshof terechtstaan. Duizenden blikken Nederlands varkens vlees zijn in Berlijn in beslag genomen. Zij zullen vermoedelijk naar Nederland teruggezonden worden. De blikken werden in beslag genomen omdat zij teveel fosfaat bevatten vol- ten volgens de nieuwe limiet die in de Duitse wet op de levensmiddelen van 1961 vastgesteld is. Ongeveer 80.000 blikken zijn in beslag genomen. Men verwacht dat het totaal tot 150.000 zal oplopen. Mijnongeluk. Zondag zijn een mijn te Francisco Portillo in het noorden van Mexico negen arbeiders omgekomen en 49 ingesloten. Door een instorting als ge volg van een gasontploffing zijn drie schachten versperd. Reddingsploegen hebben tot dusver vier lijken naar bo ven gebracht. Ontploffing. Door een ontploffing in een ondergrondse bedrijfsafdeling van de Union Espanola de Explosivos te Galda- cano bij Bilbao zijn zeven arbeiders om het leven gekomen en twee gewond. In de fabriek worden ontploffingsmiddelen voor de landsverdediging en commer cieel gebruik gemaakt. Volgens de eer ste berichten zouden de slachtoffers in de ondergrondse fabriek, die speciaal ontworpen is om de gevolgen van mo gelijke ontploffingen tot een minimum te beperken, met een hoeveelheid bus kruit zijn bezig geweest. Decoratie De Britse atoomgeleerde dr. Klaus Fuchs, die destijds in Engeland tot gevangenisstraf werd veroordeeld we gens het uitleveren van atoomgeheimen aan de Sovjet-Unie, is begiftigd met de Oostduitse orde van verdienste voor het vaderland in zilver. De onderscheiding werd hem verleend voor zijn buitenge woon wetenschappelijk werk op het ge bied van atoomwetenschappen en zijn voortdurende steun aan de overwinning van het socialisme in de Duitse Demo cratische Republiek. Jagers vóór. Volgens de Joegoslavische sportfederatie neemt de wildstand in het land met vijfentwintig procent per jaar toe. Er waren nu ongeveer 15.000 her ten, 280.000 reebokken, 8.000 berggeiten, 7.000 wilde zwijnen, twee miljoen konij nen, etc. In het afgelopen tien jaar zijn er meer dan 50.000 vossen, 230.000 wol ven en talloze andere schadelijke dieren geschoten. Bloederig In Oostenrijk wordt de moge lijkheid bestudeerd van inrichting van een net van bloedplasma-depots langs de drukke wegen, ten dienste van de eerste hulpverlening bij ongelukken.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3