LANGS SLUIZEN EN HAVEHS DUITSE TRAWLERS SPORT IN DE LI MOND A Hc f i: V V.H.F.-installatie voor Scheveningen Kort IJmond-nieuws Havenberichten Loodgieters- en Electriciteitswerkzaamheden mÊiÈÈmièêêëËm - S0LEX-0T0 375.- S0LEX-0T0 de Luxe 399.- Llmondverpoiein^en van&w en morden Diverse voordelige inruilcamera's WISKER ot O H I ^5 t I* WOENSDAG 17 JANUARI 1962 4 limiUüMi „Nieuw Amsterdam" kiest na verbouwing van drie maanden weer zee Gemeentebibliotheek kocht weer boeken Heemskerkse winkeliers hielden vergadering Oranjevereniging in „Noord" gaat leden werven STOFZUIGERS LOENDERSLOOT OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Staatsbezoek in Thailand Gebr. Van Bugnum Zoon Burgerlijke Stand Velsen Wasmachines - Centrifuges KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) Den Haag ongerust over zijn groeimogelijkheden Nederlandse Mormonen in nieuw hoofdkwartier Kerkelijk nieuws DUITSLANDS oudste trawlermaat- schappij is de Rederij F. Busse in Bre merhaven, die acht trawlers in de vaart heeft, waarvan de oudste in het jaar 1951 is gebouwd, zodat de vloot betrekkelijk nieuw is. Dat oudste schip heet Frie- drich Busse; dan volgt de Anna Busse, die van 1952 is; de Maria von Jever en de Stadt Herten zijn van 1954; de Her mann Ahlers is gebouwd in 1955, de Ludwig Schweisfurth in 1956, de Sagitta in 1958 en de jongste aanwinst is de Vest Recklinghausen, die het vorige jaar in bedrijf is gekomen. Dan bevindt zich er nog één in aanbouw. De Sagitta en de Vest Recklinghausen zijn de twee hek trawlers van de Rederij Busse. In de geschiedenis van het Duitse stoom- trawlerbedrijf heeft de naam „Sagitta" een bekende klank want dit was de naam van de eerste stoomtrawler, die in 1884 werd besteld door Friedrich Christian Bus se bij de scheepsbouwer F. W. Wencke in Bremerhaven. De eerste reis had plaats van 7 tot 9 februari 1885 en gevist werd vlak voor de mond van de Weser. Gedu rende de eerste 11 maanden maakte die eerste „Sagitta" 55 reizen en besomde 15.000 Mark. Evenals in Engeland en in Frankrijk breidde de Duitse stoomtrawler- vloot zich gestadig uit. Zoiets hebben we trouwens ook in ons land meegemaakt, waar omstreeks 1895 de eerste stoomtraw ler zijn intrede deed. Duitsland bezat in 1890 reeds 15 stoomtrawlers en tien jaar later stonden er 123 ingeschreven. Op ons maakt die eerste „Sagitta" niet veel indruk. Maar ruim 75 jaar geleden zal men dit schip met evenveel belang stelling bekeken hebben als wij nu de mo derne hektrawlers bewonderen. De „Sa gitta" van 1885 had een inhoud van 148 reg.ton bruto bij een lengte van 33,14 m., breedte van 6,38 m. en een diepgang van 3,47 m. De stoommachine ontwikkelde 260 pk voor een vaart van 8 knopen en de bemanning bestond uit 10 koppen. De kos ten van de bouw bedroegen circa 100.000 RM: De foto geeft een beeld van de derde „Sagitta", een hektrawler die in 1958 ge bouwd is bij de Rickmerswerft in Bremer haven. Dit schip heeft een bruto inhoud van 720 reg. ton, is 66,96 m. lang, 9,62 m. breed en heeft een diepgang van 4,26 m. De voortstuwing geschiedt door een gastur bine, die 2000 pk. ontwikkelt en die het schip een snelheid geeft van 15 knopen. Had „Sagitta" nummer één een beman ning van 10 koppen, de derde „Sagitta" heeft er 32 en wat de bouwkosten betreft van het nieuwe schip, deze bedroegen 3.300.00 DM. Met de „Sagitta" kwam de Rederij F. Busse in 1958 in het bezit van haar eerste hektrawler. Wat de Duitse trawlervloot Advertentie p r R r r KENNEMERLAAN 9 «-C.riC.E- TEL. 5271 Gas- en Waterfitter - Installateur P.E.N. Er is een nieuwe zend- en ontvangin- stallatie in het 'seinhuis aan de Scheve- ningse havenmond in gebruik genomen. Het gebruik van dit zeer hoge frequentie- radiotelefoniestation in de semafoor maakt het mogelijk om tegelijkertijd rechtstreeks contact te hebben met schepen buiten gaats (tot plm. 25 zeemijl) en in de ha vens. Toen men deze apparatuur nog niet tot zijn beschikking had, geschied de dit contact door een radio-telefonische verbinding via Radio-Scheveningen. Een bezwaar hiervan was de soms lange wachttijd. De gesprekken moesten voorts per vaartuig worden afgewikkeld. In aan wezigheid van de directeur-generaal voor het Loodswezen, schout bij nacht (b.d.) A. M. Valkenburg, de directeur van de Kon. Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij, de heer H. T. de Booy, en de voor zitter van de Scheveningse Redersvereni ging, de heer D. A. den Duik, heeft de Haagse wethouder Van Reenen de nieu we installatie in werking gesteld. In een uitgezonden toespraak toonde hij zich op timistisch voor wat betreft de algehele modernisering van de Scheveningse ha ven. „Het rijk treft reeds voorbereidingen voor de laatste grote stap, de verbete ring van de buitenhaven", aldus mr. Van Reenen. Men is thans reeds bezig met verbetering van de binnenhaven. De wethouder noemde de nieuwe moge lijkheid tot snelle verbinding met de sche pen, vooral in samenwerking met de ha venradar, een levensvereiste. Vandaar dat de reddingsmaatschappijen bijzonder be langstellend zijn. Om zijn woorden te be vestigen, kwam hierop een stem uit de ontvanger: „Hallo, hier motorreddings boot „Brandaris". Wij danken u namens het vooruitstrevende deel der visserij voor deze nieuwe apparatuur. Wij hopen dat de „behoudenden" door haar gebruik spoedig tot andere gedachten zullen wor den gebracht". De „Brandaris" doelde met dit laat ste op het feit dat alleen die schepen, die ook een zend- ontvanginstallatie aan boord hebben, gebruik kunnen maken van de nieuwe verkeersmogelijkheid. Dit is het geval bij 60 percent van de kotters. De loggers zijn echter merendeels nog niet tot de aanschaf van een dergelijk V.H.F.-apparaat overgegaan. aangaat, was de derde hektrawler van een drietal, gebouwd bij de Rickmerswerft. De eerste en de tweede waren de „Hein- rich Meins" en de „Carl Kampf", beide van 1957. Vijftig jaar geleden was de rederij F. Busse in het bezit van 15 stoomtrawlers. De eerste „Sagitta" was toen al afge voerd. Het heeft lang geduurd vóór dat deze naam weer aan een schip 'van de rederij gegeven werd. Dat is in 1930 ge weest, toen de „Sagitta" werd opgeleverd door de scheepswerf Unterweser in Bre merhaven. Dit schip is tot in 1955 in de vaart geweest. Daarna werd het verkocht. Arie van der Veer De „Nieuw Amsterdam", met zijn 36.667 ton het op een na grootste schip van de Holland-Amerika Lijn heeft in de afgelopen drie maanden een flinke ver bouwing ondergaan. De toeristenaccom modatie is, waar nu nog slechts twee klas sen zijn, uitgebreid, er zijn nieuwe loun ges en bars gekomen, de bemanning heeft beter ingerichte hutten gekregen en de machinekamer is geheel nagezien. De Rot terdamse Droogdok Maatschappij heeft dag en nacht aan het schip gewerkt, soms waren er wel 1500 man tegelijk aan boord. De verbouwing was de vierde, die het in 1938 in de vaart gebrachte schip onder ging. De eerste gebeurde in 1946-'47, na dat de „Nieuw Amsterdam" in de oorlogs jaren als troepentransportschip had geva ren, de tweede in 1951 en de derde in 1957. Toen werden onder meer een nieuw luchtverversingssysteem en stabilisatie vinnen aangebracht. Een tweedaagse proefvaart heeft de jongste restauratie afgesloten. Donderdag vertrekt de „Nieuw Amsterdam" onder commando van kapitein C. M. Snelleman naar New York. De derde „Sagitta". De Velsense gemeentebibliotheek kocht de volgende boeken aan: Nederlandse romans en novellen: Gorris, De muur van Jericho; Jong, Hannibal de Carthager; Scheffer, Uitgesteld .geluk; Schrijver, Het zaad van morgen; Verburg, De verloren plantage; Van Walcheren, Vreemdelingen in Barcelona; Bratny, Het kruis der dapperen; Danella, Carrière; Ir win, Van Koningskind tot Koningin; Lim, Ik kostte duizend gulden; Simenon, Mai- gret en de moord op de Quai des Orfévres; Steiger, Portret van ik; Takashi, Dingen die niet vergaan; Bastet, Heksendans; Her mans, Moedwil en misverstand; Jerusjalmi, Een ster voor Moisjele; Science fiction ver halen. Buitenlandse romans en novellen: Von Cramer, Die Kunstfigur; Dayan, Envy the frightened; Hardy, Lady Killer; Litvinoff, The lost Europeans; Mortimer, Saturday lunch with the Brownings; Snow, Death under sail; Wilson, A sense of values. Ontwikkelingsboeken: Grote filosofieën en de huidige mens; Ghoos, Close up van jezelf; Thielicke, Het leven kan opnieuw beginnen; Jedin, Geschiedenis van de con cilies; Van Veldhuizen, De leuning is ge broken; Messer, Dr. Willem Drees; Hom stra, De organisatie-structuur van het be drijf; Karsen. De Mounties komen!; Pos thumusvan der Groot, Vrouwen vochten voor de vrede; Waterink, Keur uit de ver spreide geschriften; Weller en Stuiveling, Moderne welsprekendheid; Brouwer, \1- gemene paleontologie; Pollak. Aderverkal king, noodlot of ziekte; Pereira-d'Oliveira, Onze kleuters; Fokkens, De ontwikkeling van rookgewoonten bij de jeugd; Schwenz- feger, Over postzegels gesproken; Jubi leum-album 3 Suisses; Aalbers, Dwerg hoenders als liefhebberij; Kromdijk, Hees ters en bomen in de tuin; Volkswagen; Casserley, The historie locomotive; De astronauten; Pioniers in de ruimte; Fran- quinet, Picasso; Vitraux des cathédrales de France; Pahlen, De Falla; Sizoo, Ook U spreekt Grieks en Latijn; Herold, Mistress to an Age; Comperts, Jagen om te levrn; Bruning, Verontrust geweten; Kemp, Gar den 36,22,36 inches; Piccardt en Schultink, Sprookjeshelden tonen hun ware gezicht; De Man, Dag faun; Pompei' en zijn schoon heid als levenskunst; Turner, Invasie 44; Hendrikse, Prins Bernhard; Shirer, Op komst en ondergang van het derde rijk, deel I en deel II; Oosterwal, Papoea's, mensen zoals wij; Orpheus, Argonautisch avontuur. In zaal Nijman heeft de Heemskerkse Middenstandscentrale een ledenvergade ring gehouden. De voorzitter de heer P. van der Laan stelde in zijn openingswoord vast dat een goede collegialiteit voor zakenmensen een eerste vereiste is. Bo vendien dient men zich beter te organi seren, aldus de heer Van der Laan, die de organisatie van boeren, tuinders en arbei ders als voorbeeld stelde. Als wij in Heemskerk een gezonde middenstandsver eniging weten op te bouwen zal dit een voorbeeld zijn voor omliggende plaatsen, besloot de heer Van der Laan. Spreker op deze avond was de heer J. van Dijk, die een uiteenzetting gaf van het levensverzekeringswezen. Hij noemde het vooral voor middenstanders van belang een levensverzekering af te sluiten. Tot slot werden een aantal films ver toond, waaronder „Glas" en „De zee is niet meer" van Bert Haanstra. Jan Strjjbos. Uitgaande van de Com missie voor Natuurbescherming in Velsen wordt maandagavond, 22 januari te acht uur een filmavond gehouden in het Her vormd Wijkhuis aan de Dijckmansstraat in Velsen-Noord. De bekende natuurvorser Jan P. Strijbos zal dan zijn prachtige kleu renfilm „Zwervend door Fins en Noors Lapland" vertonen, waarbij hij deze film zelf van een toelichting zal voorzien. Aquariumvereniging. De aquarium vereniging „Kennemerland" houdt op woensdag 17 januari in restaurant „Prome nade" aan de Meerstraat een ledenver gadering. Er wordt een kleurendialezing gehouden onder de titel „Door de voorruit". Deze dia's werden gemaakt door de be kende aquariumfotograaf A. v. d. Nieuwen- huizen. Jaarvergadering. De Kennemer Pluimvee Vereniging houdt vrijdag 19 ja nuari in café Sport -aan de Kerkstraat in Beverwijk de jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer een bestuursverkie zing. Men heeft plannen tot een drastische verjonging van het bestuur. „Kindergeluk". De geheelonthouders- kindertoneelclub „Kindergeluk" te Bever wijk zal op woensdag 24 januari in het K.S.A.-gebouw een opvoering geven van het stuk „De bloemenfee en de prinses". De Oranjevereniging Velsen-Noord, die al vele jaren lang blijk geeft in staat te zijn tot het organiseren van grote feesten, heeft zich in een rondzendbrief tot de in woners van Velsen-Noord gericht tot ac tieve steun voor deze organisatie. Behalve deze actieve steun wordt tevens verzocht zich als lid te laten inschrijven, om de middelen, waarin telkens weer een flinke bres wordt geslagen door de gehou den feesten tot een hoger bedrag te kun nen opvoeren. Zoals bekend organiseert de Oraftjever eniging Velsen-Noord telkenjare met de Koninginnedagviering de optochten, schoolvoorstellingen, muziekuitvoeringen, cabaretavonden, kinderspelen, wedstrijden enz. Bovendien verzorgt zij de tractaties op de lagere- en kleuterscholen. Met de toeneming van het aantal inwo ners van „Noord" wordt dit werk steeds omvangrijker. Vorig jaar namen reeds meer dan tweeduizend kinderen aan de optocht deel, enkele honderden kleuters kregen op hun scholen een feest aange boden en de grote kinderen werden op een bijzondere voorstelling vergast. De Oranjevereniging vraagt om alle onderdelen van de programma's te kun nen verzorgen. Voor de eerstkomende Koninginnedag is reeds een voorlopig programma samenge steld, dat bestaat uit het optreden van ruiters, optocht sportverenigingen, kinder voorstellingen, zo mogelijk 's middags wedstrijdsport voor de jeugd en 's avonds een grote taptoe. Op de avond van 31 ja nuari, de geboortedag van prinses Beatrix zal er een feestelijke ledenvergadering worden gehouden. Inmiddels heeft ook het bestuur een wij ziging ondergaan. Dit bestaat nu uit de heren ir. W. B. Rueb, voorzitter, J. T. Groot, P. van Hesselingen, W. Nieuwen- huis sr. en jr., Ladderbeekstraat 67, welke beide laatsten het secretariaat hebben en bij wie men zich als actief medewerker of lid kan melden. Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton, AEG, Electrolux, Philips, Erres, Hoover. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange Nieuwstraat 403 - 435 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Alexander van Skutskar; Castor, Rotterdam; Waltraub Behr- mann, Skutskar, bijlegger IJmuiden; Beate, Stock- sund; Poseidon, Antwerpen; Frigga, Antwerpen; Lahn. Mantyluoto, bijlegger IJmuiden; Rote, Stockholm: Alexandra Sartori, Antwerpen; Pri- vodino, Archangel, hout voor Zaandam; Rudolf Oetker, Constanza; Juchem, Rotterdam; Vecht stroom, Liverpool; Eemstroom, Shoreham; Tala- vera, Holmsund, bijlegger IJmuiden; Athel Crown, Cuba; Alcor, Bremen; Andrea, Stettin, bijlegger IJmuiden; Keizerveer, Londen; Donau, Swansea; Mary Holt F, Dakar; Rigel, Helsinki; Vardaas, Rotterdam; Ubbergen, Klaipeda; Manto, Gdynia; Konny M., Rotterdam; Ardeas, Hamburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden; Bele naar Stockholm; Bolu, Gyon; Havelstein, Aruba; Psy- ge, Emden; Continental Trader, Rotterdam, ledig van Hoogovens; Roebiah, Genua; Dahomeykust, Bremen; Caltex Delfzijl, Rotterdam; Baldus, Ro chester, ledig IJmuiden; Spirit, Boston; Pieter Winsemius, Freetown; Amrun, Rotterdam; Har- rogakte, Goole; Spaarneborg, Colchester: Belgia, Antwerpen; Norro, Hamburg; Stella Stromer, Rotterdam; Johannes Schupp, Odda; Jans, Lon den; Heriot, Leith; Hasselo, Rotterdam; Grebbe- stroom, Huil; Belos, Rotterdam; Isigny, Bremen; Julia Mary, Londen; Rijnstroom, Londen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Schelde- borg van Rotterdam, ledig IJmuiden; Narek, Rotterdam; Beninkust, Freetown; Zuiderkruis, Southampton; Ardito, Dieppe; Pallas, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Tetuan naar Gothenburg; Bittern, Rotterdam; Wexford, Boston, stijfsel van Zaandam; Mertola, Ipswich; Castor. Bremen; Juchem, Immingham; Visten, Rotterdam; Olympia, Antwerpen; Jan Jonas, Odense, walsmateriaal van IJmuiden; Cumulus, Frederikstad, ruw ijzer van IJmuiden; Eem stroom. Vlissingen; Anholt, Ipswich. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Tafeltennis Nadat de vorige week het tweede heren team van de tafeltennisvereniging VGZ met 28 van GTTC 5 had gewonnen, VGZ 3-heren daarentegen met 64 tegen VTC 7 een nederlaag leden en het eerste dames team van VGZ in de uitwedstrijd tegen net IJmuidense Fusia 1 met 91 geen schijn van kans kreeg, kwamen er in Concordia maandagayond verrassende resultaten uit de bus. Voor de derde klas B-dames ontving 'VGZ het tweede team vaVi RKTVU uit Uitgeest. De eerste game van B. Schipper tegen E. Cornelisse ging verloren, maar de gezusters T. en L. Scheerman lieten zich door E. Cornelisse, Th. Klijn en M. van Goethem niet verschalken. Dit stimuleerde B. Schipper, die de beide andere partijen ook in winst omzette, waarna bovendien de dubbel voor VGZ was, zodat de Velse- naren met 91 wonnen. Een verrassende wending nam de strijd tussen de heren van VGZ 2 tegen koploper DHC 5 uit Haarlem (DHC 10-18 en VGZ 10-16). De eerste game van Bok tegen J. Stijve werd met 21-18, 16-21, 12-21 ver loren, waarna A. P. Komen hetzelfde over kwam tegen H. Deroyce (19-21, 21-16, 12- 21) en A. Wijker tegen B. Wassenaar het zelfde lot onderging (19-21, 21-17, 18-21). Na deze 0-3 voorsprong voor DHC sloeg VGZ even fel terug, zodat de Velsenaren met even weinig verschil als in de voor gaande sets gelijk kwamen (33). De VGZ-heren brachten ook de volgende drie partijen op hun naam (63). De winst was binnen, maar DHC legde toch beslag op de dubbel (64) Acht van de negen enkelspelen werden in deze strijd door drie sets beslist. Het bezoek van CSV 3 uit Castricum aan de heren VGZ 3 liet aan de uitslag geen twijfel. CSV handhaafde zich goed als kop loper 4e klasse E. Door tegenpunten van de VGZ-spelers D. P. v. d. Sluijs en J. Ales alsmede de winst van de dubbel Kon CSV 3 met een 37 uitslag huiswaarts keren. VTC I—RKTVU I (Heren) Het eerste herenteam van de Velser Ta feltennis Club heeft de volle winst uit de strijd tegen RKTVU kunnen slepen en hiermede zijn fraaie positie aan de kop behouden. Piet Oort opende de strijd tegen J. Pe perkamp en moest zijn tegenstander na 3 games de overwinning laten. Daarna brachten Harry van Weelderen en Jan Koster tegen respectievelijk A. Peperkamp en L. Laarhoven de stand op 21 voor VTC. Van Weelderen moest toen evenals Oort in J. Peperkamp zijn meerdere er kennen, zodat de stand weer in evenwicht kwam, namelijk 2-2. VTC kwam hierna door 3 achtereenvolgende overwinningen op een veilige 52 stand. Een derde zege van J. Peperkamp bracht nog wel even een volle winst van VTC in gevaar, maar H. van Weelderen maakte aan alle onzeker heid een einde door in 2 games van A. Peperkamp te winnen (63). Dat RKTVU door het dubbelspel de stand tenslotte nog op 64 wist te brengen, was toen niet meer van,beiang. VTC IDSB I (Dames) Ook de dames van VTC speelden' fhüfs en wel tegen DSB I, dat voor deze gelegen heid versterkt was met mevrouw Top Koenen, die 3 punten voor haar club wist te scoren. Aaf Koster verloor in 3 games van de talentvolle Elly Top en ook bet dubbel moest VTC gewonnen geven. De resterende 5 punten werden door de VTC- dames gescoord, zodat een 55 stand werd bereikt. VTC 2—TYBB 3 (Heren) VTC 2 had met iets meer geluk de volle winst tegen TYBB 3 binnen kunnen halen, maar moest nu met een puntenverdeling genoegen nemen. Frits v. d. Pol begon de avond met een overwinning op Hans Canjels. In de twee resterende partijen moest v. d. Pol echter de tol betalen voor zijn zware partij tegen Canjels en kon dan ook niet meer tot scoren komen. Cees Dek ker en Charles Voerman konden beiden over Peter van Nede en Hans Canjels zege vieren, maar moesten na lanige en span nende strijd de partij tegen Dick Nelis verloren geven Bij een 5—4 stand in het voordeel van VTC werd een aanvang met het dubbel gemaakt, waarbij TYBB jel vocht om de nederlaag te ontgaan. Het TYBB-dubbel had meer succes, want net slaagde erin VTC met 21-17, 21-18 te ver Advertentie KONINGSPLEIN IB TELEFOON 4886 Koning Frederik IX en koningin In- grid van Denemarken zijn door koning Bhoemipol en koningin Sirikit in Bangkok verwelkomd voor een staatsbezoek aan Thailand. De koning en de koningin van Denemarken bren gen als eerste Europese vorstenpaar een bezoek aan het land der Thai's. F slaan, zodat een 55 stand bereikt werd. De overige uitslagen waren bij de heren teams: 2e klasse: GTTC 1—VTC 4 9—1. 3e klasse: VTC 5Hotac 5 37. 4e klasse: VTC 7—VGZ 3 6—4, Winfried 4—VTC 8 3—7, VTC 9—RKTVU 1—9. Dames, 3e klasse VTC 3Rapidity 1 1—9. Junioren: 't Spinneweb 4VTC 1 50. Bridge Bij de Beverwijkse bridgeclub werden de Selectiewedstrijden voortgezet. De resul taten waren: Groep 1: 1. Th. van GroningenJ. Bos 95; 2. P. VlotR. Hoen 92; 3. mevrouw Ryemermevrouw Klijn 86; 4. J. Kuil C. Hoogeboom 84'A; 5. J. BlomJ. Nij man 78. Groep 2: 1. C. Spruit—Th. Bakker 111; 2. P. KuyerH. Oosterveen 94Va3. A. Tand G. Zoontjes 93; 4. C. GeldermansK. van der Zon 91; 5. J. StalsJ. de Lalyne 88. Wielrennen Een groot aantal leden van de Bever wijkse rennersclub Kennemerland dat dinsdagavond de jaarvergadering in café Sport bezocht kreeg te horen dat het jaar 1961 voor de vereniging zeer moeilijk is geweest. Niet op het wedstrijdgebied, daar werden heel wat successen geboekt, maar op organisatorisch gebied. Penningmees ter H. Slootjes kon bij het sluiten van het boekjaar net rond komen, dank zij een uiterst zuinig beheer. Want men heeft on danks de zes open wedstrijden die men organiseerde financiële klappen gekregen, vooral de wedstrijden die men in Bever wijk organiseerde waren wat het bezoek betreft een fiasco. Hierdoor is de financiële positie van de vereniging er op achteruit gegaan. Maar meer dan in jaren van voorspoed kreeg penningmeester Slootjes woorden van dank te horen voor de wijze waarop hij Kennemerland vorig jaar van de finan ciële ondergang redde. Het jaarverslag van secretaris H. Groe- neveld liet optimistische geluiden horen, al vond ook deze Kennemerland-fuctiona- ris het vreemd dat juist in Beverwijk de publieke belangstelling voor de open wed strijden terugloopt. De persoonlijke resul taten waren goed en er heerst in de ver eniging een uitstekende clubgeest. De ver eniging ging in ledental iets achteruit nl. van 131 in 1960 naar 122 in 1961, wel kreeg men meer donateurs, namelijk 135 in 1961 tegen 125 in 1960. Naast het deelnemen aan de Nederland se clubkampioenschappen en aan het Mo Ientoernooi startte men ook in Olympia's toer door Nederland. Dit is geen succes geworden. Bij de vaststelling van het wedstrijd programma werd medegedeeld dat men een uitnodiging heeft om op 11 maart met De Kampioen uit Haarlem een wedstrijd in het Van der Aart-sportpark te houden. Het aftredende bestuurslid Jac. David son werd herkozen. De heren Chr. de Wijs en J. Muis bedankten als bestuurslid, men kon slechts in één vacature voorzien door verkiezing van de heer J. Tjeertes. Men hield zich verder bezig met de wijziging van het huishoudelijk reglement en van de statuten, om de vereniging een tweede pe riode van 29 jaar te doen ingaan. Tot slot werden de prijzen uitgereikt die behaald zijn in de verschillende onderlinge wed strijden. De beker voor de beste nieuwe ling van Kennemerland ging naar Loek Zonneveld uit Uitgeest. Advertentie Acc. slot, jasbesch. beugel 18.— SOLEX-dealers Meervlietstraat 69 - Velsen-Z. - Tel. 5701 Planetenweg 40 - IJmuiden - Tel. 5290 BEVALLEN: J. P. Brouwervan Toor, z., Huijgensstraat 3, IJmuiden. A. G. J. Al- bersOonk, z., Kieftendellaan 10, Sant poort. G. de RaadBosse, z„ Curagao- straat 12, Santpoort. M. de WitBroer, d., Steenbokstraat 29, IJmuiden. J. T. Kint van Oevelen, z., Prins Hendrikstraat 73, IJmuiden. A. van Roonvan Veen, d., De la Reijstraat 10, IJmuiden. A. KokKwan- tes, z., Strengholtstraat 17 IJmuiden-Oost. L. W. J. MartensBotvliet, d., Lange Nieuwstraat 791, IJmuiden-Oost. P. C. Modderman—de Muynck, d., Hobbema- straat 21, Zandvoort. S. G. C. van Gils— Maathuis, d„ Grahamstraat 122, IJmuiden. OVERLEDEN: W. F. Pauw, 74 jr., echt genoot van J. H. Negrijn, Meeuwenlaan 28, IJmuiden-Oost. N. J. Smit, 64 jr., echtge noot van G. J. Koning Uitendaalstraat 37, Santpoort-Zuid. R. Wildschut, 98 jr., we duwnaar van G. van Dijk, Hoofdstraat 180, Santpoort. A. van Slooten, 82 jr., weduwe van E. van Kampen, Kromme Mijdrecht straat 17, IJmuiden. W. J. Klaassen, 52 jr., echtgenoot van E. Zwanenburg, P. C. Hooftlaan 58, Driehuis. WOENSDAG 17 JANUARI Promenade, Beverwijk, 20 u.: A. van den Nieuwenhuizen voor aquariumvereniging Kennemerland over „Door de voorruit". Openbare leeszaal, Plein 45, 812, IJmuiden-Oost, 10—12.30, 14.30—17.30 en 1921.30, filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord, 1417 uur. R.-K. Leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, 14.30—17.30. Raadhuis Heemskerk, 19.30 u.: Openbare raadsvergadering. Clubgebouw Strawberries, 20 uur: Club avond Tuinbouwstudieclub. Snelliusstraat 41, IJmuiden, 20 u.: Voor stelling film „Wir Wunderkinder" voor N.V.V.-jongeren. Openbare leeszaal. Plein 1945, IJmuiden- Oost, 1012.30; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 1012 Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: Sparrevue. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, IJmuiden, 9.3012 en 1416.30 ir. Hoeksteen, Santpoort-Zuid, 20 uur: Mu ziekavond. Zaal Nijman, Heemskerk, 20 uur: W. J. v. Kampen spreekt voor Kon. Ned. Mij. ter Bev. Bloembollencult. over onteigening. EXPOSITIE „SCHERF EN PRENT" De tentoonstelling „Scherf en Prent" (2000 jaar Rooswijk) zal, in afwijking van eerdere berichten, van 211 februari a.s. gehouden worden in de Rooswijkerhof, aan hét* eind Van de Staalstraat te Velsen-N. Deze oudheidkundige expositie zal op vrij dag 2 februari a.s. te 20 uur worden ge opend. Advertentie 'Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor149. met el. rem 179.— 100 service en garantie. Betaling ook in overleg. Marktplein Tel. 4262 De gemeenteraad van Den Haag heeft een door alle fracties ondersteunde motie aangenomen, die er bij B. en W. op aan dringt de regering nogmaals met klem te verzoeken ten spoedigste aan de dringen de wens van de raad tot verhoging van het woningbouwcontingent voor dit jaar en de komende jaren te voldoen. B. en W. worden voorts uitgenodigd, zich onverwijld te beraden over het standpunt, dat de re gering bij monde van de minister van Bin nenlandse Zaken in zijn brief van 11 janu ari 1962 omtrent de Haagse agglomeratie ter kennis van de voorzitter van de Twee de Kamer heeft gebracht. Ten slotte wordt het college verzocht, de raad in te lichten over het beleid, dat door de gemeente op grond van de jong ste ontwikkeling thans behoort te worden gevoerd en de motie ter kennis te brengen van de regering de leden der Staten-Gene- raal en van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. De Nederlandse Mormonen, die niet ro ken, niet drinken en geen thee en koffie gebruiken, verlaten hun hoofdkwartier aan de Haagse Laan van Poot en betrekken met ingang van deze week een nieuw centrum aan de Amersfoortseweg in Hui zen (N.H.). Er zijn in ons land rond 6500 aanhan gers van dit geloof en er werken 176 missionerende vrijwilligers, meest Ame rikaanse studenten, die voor enige tijd hun studie of arbeid onderbreken voor het vervullen van hun geestelijke „dienst plicht Over heel de wereld werken 11.000 Mormonen-zendelingen. Grote aan dacht krijgt de sport, maar tot de ac tiviteiten van het genootschap behoren ook.dansen, koken en zang. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Schiedam F. Bakker te Drie bergen en C. den Hertog te 's-Gravenhage- West. Bedankt voor Zutphen en voor Papendrecht A. C. Noort te Groningen. Beroepen te Zaamslag F. Bakker te Drie bergen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4