VOOR PRETTIG AFWISSELEND WERK DE STATIONSDIENST BIJ MANNELIJK PERSONEEL i heeft koopjes voor GLfiS héél IJMUIDEN Enige voorbeelden van onze prijzen VRAAGT DE N.V, NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN en omstreken. Op vele niet-opruimingsartikelen 10% korting Lancering van een halion mislukt Proces in Cairo tegen Franse diplomaten Twee vissersvaartuigen met 17 koppen vermist lil MAOGN Ëm de betere kwaliteiten WOENSDAG 17 JANUARI 1962 Officiële publikatie iliiii DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN BIEDEN U lij:! LUIDSPREKERS Vervolg Luidsprekers op pagina 12 Overal waar Maggi met deze nieuwe soep demonstreert, kunnen de huisvrouwen nauwelijks geloven dat deze soep zó vlug is bereid. Oordeel zélf Breng ze morgen maar eens op tafel. Wees critisch, keur en vergelijk! Ook U zult dan merken, dat deze soep (zonder toevoeging van wat dan ook) volkomen naar „eigengemaakte" smaakt. Ook U zult het beamen: DE NIEUWE MAGGI GROENTESOEP IS „PROEF-ONDERVINDELIJK" BETER brengt ook in de OPRUIMING uitsluitend U hoeft er echt niet verder voor te lopen. Stap op de bus naar GLAS Het loont dubbel en dwars de moeite Wit katoen, 80 cm br0.88 Ook in bleu, lila, rose en geel 0.98 Effen keperflanel, 80 cm br. 1.10 Gebloemd keperflanel, 80 cm br. 1.48 Gestreept flanel 0.88 Baddoeken 1.28 - 0.98 Badstof keukendoeken 0.98 Ontbijtlakens 3.49 Wollen japonstoffen, 130 cm br. 6.90 Wollen rokstoffen, 130 cm br. 6.90 Damesjasschorten 5-90 Kapstersdusters 7.90 Satin Feutre dusters12.90 Damesparaplu's 8.90 Kinderparaplu's 2.49 Herenparaplu's 16.90 lm. leren handschoenen6.90 Melton damespantalons, 36 - 38 - 40 3.90 Damesrokken, vanaf 3.90 Damesjaponnen 14.90 Nylon onderjurken 5.90 Damespyjama's, vanaf 7.90 Herenbretels, vanaf 0.98 Mousse herensokken, vanaf 0.98 Sajet werksokken 1.49 Herenpyjama's7.90 Herenoveralls 8.90 WAARDEBON Tegen inlevering van deze bon ontvangt u een mooie grote baddoek van 3.95 voor 1.95 CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstr. - Marktplein Telefoon 5205 - IJmuiden uitgezonderd enige merkartikelen CAPE CANAVERAL (AP) Een po ging om een enorme ballon op zeer grote hoogte boven de Atlantische Oceaan op te blazen is mislukt, omdat de ballon lek bleek te zijn. Een eentraps raket van het type Thor die de opgevouwen ballon in de neus mee voerde werd met goed gevolg gelanceerd. Het bureau voor lucht- en ruimtevaart (NASA) meldde echter dat het opblazen was mislukt nadat de ballon goed was los gekomen van de neuskegel. De ballonhuid scheurde. De bedoeling van het experiment was de techniek te perfectioneren voor het lanceren van een communicatie-satelliet van het type Echo. De ballon zou in opgeblazen toestand de hoogte hebben van een wolkenkrabber van dertien verdiepingen. Er wordt nog gezocht naar een filmca mera die de Thorraket heeft afgeworpen en die aan een parachute in de Atlanti sche Oceaan terecht is gekomen. Aan de hand van deze film zal men een duidelij ker beeld krijgen van de lotgevallen van de ballon. Het type Echo I was vervaar digd van dun, buigzaam plastic maar de huid van het nieuwe type bestaat uit twee zeer dunne lage aluminium met een laag plastic ertussen. Wanneer men heeft vast gesteld wat er is misgegaan zal binnen kort een nieuwe poging gedaan worden Daarna zal men trachten een ballonsatel liet in een baan om de aarde te brengen CAIRO (AP) In Cairo is een proces begonnen tegen vier Franse diplo maten, die zich moeten verantwoorden we gens spionage. Direct na het begin berie pen de verdedigers zich op de diplomatie ke onschendbaarheid van de beklaagden, die de rechtbank onbevoegd zou maken de vier Fransen te berechten. In totaal staan er twaalf personen terecht: vier Fransen, een vijfde Fransman, die bij verstek ver volgd wordt en zeven Egyptenaren. De diplomaten maakten deel uit van een speciale diplomatieke missie ter liquide ring van Franse eigendommen die na de Suez-invasie door de VAR in beslag wa ren genomen. Volgens de aanklacht zou den ze van hun aanwezigheid misbruik hebben gemaakt om voor de Franse re gering te spioneren. LONDEN (AP) In Britse en Ierse wa teren zijn naar men vreest twee schepen vergaan, en 17 opvarenden verdronken. Het wegverkeer in Schotland is door zwa re sneeuwval en overstromingen vrijwel geheel lamgelegd. De Franse motortreiler Matelot, die uit Loriënt was vertrokken naar de Ierse vis gronden, wordt als verloren beschouwd. Het schip had een bemanning van twaalf koppen. Sedert 11 januari is men zonder bericht van het vissersvaartug Z. 227 Gol- venzang uit Zeebrugge. Op 4 januari deed het de Engelse haven Newlyn aan, nadat de schipper had gemeld dat er een motor storing was geweest. De Z. 227 bracht haar vangst op de markt van Newlyn en koos op 9 januari zee. Twee dagen later meldde de schipper radiotelefonisch aan de reder dat er wederom een defect aan de keerkoppeling was geweest, doch dat hij thans koers zette naar Oostende. Sedert dien is men zonder nieuws gebleven, zodat men zich bezorgd maakt over het lot van de vijf koppen tellende bemanning van het reeds dertig jaar oude schip. Op drift NEW LONDON (Connecticut) (AJ) Het Amerikaanse bergingsschip Chapman met tien man aan boord is sinds maandagavond op drift in een woelige zee ter hoogte van Rhode Island. Een kustwachtkotter die zich in de buurt van het schip bevindt, heeft om assistentie verzocht. De Chap man had voordien hulp verleend bij het vlot brengen van het Noorse vrachtschip Elfi Viking dat op 7 januari op de rotsen was gelopen. Ambassadeur in Mauretanië. Binnen kort is de benoeming te verwachten van mr. D. de Roo van Alderwerelt, de Neder landse ambassadeur te Dakar, tot ambas sadeur in de Islamitische republiek Maure tanië. Hij blijft tevens ambassadeur te Da kar. Mauretanië is in november 1960 on afhankelijk geworden. RIJKSSTUDIETOELAGEN De minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen brengt ter kennis van belang hebbenden, dat personen met een zeer goede studieaanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aangevangen studie te betalen en die gedurende de cur sus 1962/1963 voor een rijksstudietoelage ter tegemoetkoming in die kosten in aanmerking wensen te komen, zich VÖÓR 1 FEBRUARI 1962 dienen te wenden tot zijn ministerie, af deling Rijksstudietoelagen, Nieuwe Uitleg 1 's-Gravenhage. Rijksstudietoelagen kunnen worden aange vraagd voor 1. Studie aan Nederlandse universiteiten en hogescholen. Diegenen, die reeds aan een inrichting voor wetenschappelijk onderwijs studeren dienen hun aanvragen in te dienen door middel van eenstaat van inlichtingen, die bij de admini stratie van de universiteit of hogeschool ver krijgbaar is. Op grond van het door de uni versiteit of hogeschool uit te brengen advies zal worden beslist of deze toelage de vorm van een gift of renteloos voorschot zal dra gen. Diegenen, die voornemens zijn met in gang van 1 september 1962 voor het eerst een universiteit of hogeschool te bezoeken dus ook zij, die nog geen eindexamen h.b.s of gymnasium hebben afgelegd, moeten hun aanvragen eveneens vóór 1 februari 1962 indienen. Deze toelagen worden verleend als renteloos voorschot. Aanvraagformulie^ ren zijn verkrijgbaar bij alle inrichtingen van middelbaar en voorbereidend hoger onder wijs en bij de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie. (Zij, die een toelage wensen voor de studie aan de Landbouwhogeschool te Wagenin gen, kunnen terzake inlichtingen inwinnen bij de, directeur van het landbouwonderwij van het Ministerie van Landbouw en Visserij le van den Boschstraat nr. 4, 's-Graven- hage). 2. Studie aan erkende inrichtingen voor voorbereidend hoger en/of middelbaar onder wijs, uitgebreid en middelbaar technisch onderwijs uitgebreid lager en middelbaar nijverheids onderwijs, scholen voor maatschappelijk werk, de sociaal pedagogische opleidingen voor groepleid(st)ers in jeugdvorming, opleidingen voor middelbare akten, het Centraal instituut voor opleidingen van sportleiders en sportleidsters en voor studie voor bibliotheekassistent(e) en jeugdbiblio- theekassistent(e) aan de door de Centrale Vereniging voor Openbare Bibliotheken ge organiseerde cursus. Deze toelagen worden verleend als renteloos voorschot en dienen later te worden terug betaald. Voor het volgen van de driejarige voorop leiding voor lerares bij het nijverheidsonder wijs voor meisjes kunnen toelagen worden verleend, die niet behoeven te worden te rugbetaald. Deze toelagen bedragen maxi maal 400. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij genoemde inrichtingen van onderwijs, ulo scholen en de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie. 3. Studie aan rijks-, gemeentelijke of aan gewezen bijzondere inrichtingen tot oplei ding van onderwijzers(essen) en gesubsidieerde of aangewezen opleidingen voor kleuterleidsters. Deze toelagen bedragen maximaal f 300 per jaar en worden verstrekt als gift. Voor hen die wegens de afstand tot de te bezoeken school gedwongen zijn hoge reiskosten te maken of in pension te gaan, bestaat de mogelijkheid een grotere toelage te ö'hfvan- gen. Opgemerkt wordt dat de helft van deze toelage later moet worden terugbetaald, met dien verstande, dat op zijn minst f 300 als gift wordt verstrekt. Degenen, die reeds leerling van een kweek school of opleidingsschool voor kleuterleid sters zijn, dienen hun aanvraag in te zenden door middel van een staat van inlichtingen, die bij deze scholen verkrijgbaar is. De ove rige gegadigden kunnen een aanvraagfor mulier verkrijgen bij alle h.b.s.-en, gymnasia, lycea, ulo-scholen en bij de afdeling Rijks studietoelagen van het ministerie. Aan diegenen, die na beëindiging van de studie als bevoegd leraar/lerares aan een erkende school voor voorbereidend hoger en/of middelbaar onderwijs, nijverheidson derwijs, de opleiding voor onderwijzer of als maatschappelijk werker een volledige be trekking gaan vervullen en zij, die als onder wijzeres) of kleuterleidster gaan werken, kan na ieder jaar dienst 20 °/o van de schuld worden kwijtgescholden. Opleiding: volledig lager onderwijs. Leeftijd: in het algemeen 19 t/m 34 jaar. een vaste positie met behoorlijke pro- eens per week vrij vervoer naar huis motie-kansen. Toeslag voor onregel- indien men in pension woont, matige diensten. Bijzondere reisvoor- (Loon op 23-jarige leeftijd 367.- delen in binnen- en buitenland, waar- bruto per maand (le gemeenteklasse), door aantrekkelijke vakantie-mogelijk- Tegemoetkoming in de pensionkosten heden voor U zijn weggelegd. Minstens (voor gehuwden 35.- per week). Wilt U solliciteren of wenst U inlichtingen zendt dan nevenstaande bon aan N.V. Nederlandsche Spoorwegen. Dienst van Personeelzaken, 2e afdeling, Utrecht. NAAM LEEFTIJD: JAAR WOONPLAATS: ADRES: wenst inlichtingen te solliciteren Op de enveloppe in de linkerbovenhoek ver melden no. S17/1/32 Doorhalen wat niet wordt verlangd. Meisje gevr. v. d. huish. voor de morgenuren. Aartsen's brood- en banketbakkerij, Stephensonstraat 72-74, Tel 4713. Gevr. flinke werkster, 2 of 3 ocht. p. w. Verl. v. The- maatlaan 7. Gevr. meisje, lief voor kin deren, dagelijks van 9-7 u. Volle kost -f loon. Brieven L 353. Werkster gevr. voor 1 hele of 2 halve dagen p. week. Sav. Lohmanlaan 19. Verkoopster gevraagd. Van Breukelen, le klas banket bakkerij, Lagersstraat 13. Telef. 5362. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stukloon, hoog loon Modehuis Lampe vraagt spontane vakkundige ver koopster voor de mantelaf- deling. Aanm. dagelijks. Gr. Houtstraat 101, Haarlem. Spar's Zelfbediening vraagt verkoopsters en leerlingen. Cepheusstraat 25-27. Meisje, 4e kl. huish.school, zkt werk v. vrijd.middag en zat.morgen. Brieven L 356. Zoeken betrekking: auto monteur, 20 jr., in bezit van rijbewijs A-B-C en D, en jongeman, 18 jr., in bezit dipl Ulo-B; komen per 1 maart in Santpoort-Z. wo nen Brieven te richten aan: Lethmoesstraat 73, Gouda. Te koop of te huur gevraagd winkel/woonhuis met be drijfsruimte te IJmuiden-O., Santpoort of omgeving. Brie ven te zenden: P. v. d. Schans, Crocusstraat 4, Den Helder. Woonruimte gezocht, 2 ka- mers en keuken, voor echt paar middelb. leeftijd., te Haarlem of IJmuiden. Brie ven L 349. Woningruil. 3-kam. flat P. C. Boutensstraat, huur 13.80 p. w., voor vrije woning of 4- kam. flat H'lem-N. Brieven L 366. Woningruil. Wie ruilt onze j nieuwe 4-kamerflat, 4de et., in Oosterwijk (B'wijk) voor woning of 3- of 4-kam. flat te IJmuiden. Br. L 364. Wie helpt groot gezin aan grote woning. Verschillende ruilmogelijkheden. Geen flat of bovenwoning, geen oud- IJmuiden. Brieven L 363. Woningruil. Aangeb. mooi vrij huis, kamer, keuken, slaapk. Le Mairestraat. Gevr. vrij huis te IJmuiden, liefst Eng. kamer, keuken, 3 slaapk. Le Mairestraat 13. Ruilen: mooi vrij huis, vooraan Oud-IJmuiden, voor flat. Brieven L 359. Vrij nieuw huis met tuin, Eng. kamer, omgev. Markt plein, ruilen voor 4-kamer flat, middenetage. Lange Njêuwstraat t/o Winkel- galerij. Brieven L 354. Gevr. groot huis in ruil voor keurige benedenduplex. Geen oud-IJmuiden. Br. L 357. Boxer weggelopen. Graag terug. C. Bruin, De Ruyter- straat 151. Vermist. Cypers katertje, luistert naar de naam Mau- pie. Graag terug bezorgen: Rijnstraat 175 (bij Hervormd Jeugdgebouw). Wie heeft woensdag 13 jan. Magda haar fietsje meege nomen voor de winkel van Hoogervorst aan de Tussen- beeksweg? Terug te bezor gen: Abeelenstraat 4. Gestreept flanel een gulden per meter. Gebloemd flanel 1.45 per meter in de op ruiming van C. Lodder, Driehuis. Flanellen lakens, 1-persoons vanaf 4.95, 2-pers. vanaf 5.95 in de opruiming van Lodder, Driehuis. Hondenkapster. Trimt, knipt, scheert en wast elk ras. Poe dels alle gewenste model len. Anneke Koots, Breestr. 155, ing. t/o Peperstraat, Beverwijk, Tel. 02510-4351, b.g.g. 02500-52169. Zaterdags behandeling aan huis. Opeis Rekord '61 te huur. W. a. Zeeërweg 146. Telef. 7839. Opeis Rekord 1961 en V.W.- busjes te huur. Rijnstraat 91. Telef. 6285. Wij verchromen op rood koper. „De Valk", Nrd. Em- makade 23, Haarlem. Telef. 17115. Autorijschool „Driehuis", erk. F.N.O.P.-rijschool. Voll. cursus 150.F. Eikelhof, Da Costalaan 53. Telef. 4318 Ijzer- en metaalhandel. Fa. Veldman, Opslagplaats Vel- sen-Zuid. Telef. 5609. Verhuur v. Opeis 12.p. d. Renaults 10.p. d„ 100 km vrij, overige km's 5 ct, behalve zat. en zond. S. Die- pendaal, Esdoornstraat, t/o ing. Ziekenhuis. Telef. 8108 Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Telef. 5307. Voor al uw dran ken. Wij bezorgen door de hele gemeente. Lange interlock pantalons en hemden met mouw 2.50. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Kwaliteits flanellen lakens vanaf 4.95. Zeeman, Bloem straat 70-71, IJmuiden. TeL 4235. Wollen herenvesten, met en zonder mouw. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Voordelig T.V. huren! Alleen gloedn. toestellen. Philips, Erres, Grundig, Aristona. 2 jr. huur, 2 jr. voll. onderh. Vanaf 25.p. m. of 6.25 w„ b.v. Philips 17 TX 291 A. Hees Co., B. Kraay, Stephensonstraat 61. Hebt U ook die nieuwe, rijke Groentesoep van al gekeurd? v.v.v.;.-.; r'a GLAS GLAS

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6