m&mm Wat een ontdekking (5?' Voorlopig geen troepen terug uit Algerije 1 10% KORTING Costuums met vest Halleluja Wereldnieuws r Voelt u Van dag tot dag Amerika wantrouwt de Dominicaanse junta raatótoel Parijs wil eerst orde scheppen in de anarchistische toestand in Algerije Nieuw geval van pokken in West-Duitsland Op de DONDERDAG 18 JANUARI 1962 >kr Niet langer zoeken! - Gold Star. 'n Goede Amerikaan King Size. Lekker! Negentig cent. Wie GOLD STAR rookt heeft :en! Flat opgeblazen Bommen in Parijs Prijzen van ƒ154.— tot ƒ184.— Bemanning van de „June" is veilig Jan van Ees „Als de justitie de achting van de bur gers verliest, bestaat er geen rechtsstaat meer." Deze verklaring van een Frans blad naar aanleiding van een zonderlinge vrijspraak in een proces tegen Franse of ficieren, die wegens dodelijke mishande ling van een Algerijnse vrouw terechtston den, is waard nadrukkelijk te worden her haald. De onkreukbaarheid en onpartijdig heid van de justitie is in ieder democra tisch land conditie zonder voorbehoud. En in een land als Frankrijk, waar de demo cratie is gevangen gezet door De Gaulle omdat er gevaar bestond dat zij vermoord zou worden, geldt dit principe sterker dan ooit. De betrouwbaarheid van de recht spraak is een van de weinige bases, die het Franse volk nog zijn overgebleven om zijn persoonlijke vrijheid te beleven. Over gebleven? Er wordt nu aan getwijfeld of dat inderdaad zo is. Want de praktijk van de militaire rechtbank in Parijs heeft vol gens de Franse openbare mening uitgewe zen, dat de militaire justitie in ieder geval niet meer geacht kan worden boven de partijen te staan. Men kan betogen dat het illusoir is, te eisen dat een militaire rechtbank zich on afhankelijk stelt boven de problemen, waarin Frankrijk op het ogenblik verwik keld ligt en die juist ten aanzien van het leger en zijn politieke voorkeur zo gecom pliceerd geworden zijn. Doch wanneer het leger in voorgeschreven onderdanigheid aan de regering en eveneens voorgeschre ven dienstbaarheid aan het volk zijn mili taire plicht wil vervullen, dient het ook in zijn interne rechtspraak een volkomen onafhankelijkheid te betrachten, welke persoonlijke intenties of rancunes militai ren ook ten aanzien van de nationale situa tie onderhouden. De uitspraak van de militaire pechtbank in Parijs, waarbij officieren, ondanks be wezen mishandeling tot de dood, er zon der straf afkwamen, kan slechts betekenen dat hoge autoriteiten in het Franse leger bezield zijn met dezelfde subjectiviteit ten aanzien van de Frans-Algerijnse crisis als de hoge officieren die openlijk rebellie heb ben gepleegd en, met fascistische waan denkbeelden behept, een bloedige terreur hebben ontketend. De 'leiders van de O.A.S. een typische herhaling van de Duitse S.A. en latere S.S. tijdens Hitiers terreur tegen de toen malige Duitse regering zullen bij deze figuren in het Franse leger bereidwillig gehoor vinden, als het erop aankom} ftet onrecht en de willekeur in Frankrijk *ot de macht te voeren. De onwankelbaarheid van het leger als instrument van een wet tige regering is voorwaarde in iedere rechtsstaat. Zonder deze leeft een natie L.p een vulkaan, waarvan de uitbarsting de vrijheid zal wegvagen en de brute terreur tot heerser zal maken. Valt die uitbarsting te verwachten? Het tijdstip hangt af van de vraag, wanneer de machtsverhouding tussen wettig gezag en fascistische rebellie in het voordeel van de laatste zal zijn verkeerd. De ver schuiving in die verhoudin heeft achter de schermen plaats. Op zekere morgen zal Frankrijk misschien ontwaken onder een fasicstische dictatuur, waar de burgerlijke vrijheden zijn uitgeroeid en de straat be hoort aan de terroristische knokploegen Wat Duitsland in de dertiger jaren beleef de, hangt Frankrijk boven het hoofd. Toen Hindenburg stierf, brak de zwakke dam die de bloedige golf van het Hitlerregime nog had tegengehouden. Als De Gaulle wegvalt, is er in Frankrijk geen aanwijs bare kracht meer die een nieuwe dictato riale ramp in het hart van Europa kan tegengaan. Frankrijk, dat eens zijn abso lute heersers vermoordde in naam der de mocratie, staat gereed om toneel te wor den van nieuwe bestorming der Bastille Doch thans bevindt de democratie zich binnen die vesting en de willekeur er bui ten SANTO DOMINGO (Reuter) De chefs van staven van de Dominicaanse land-, zee- en luchtmacht hebben in een ge meenschappelijke verklaring hun volledige steun toegezegd aan de nieuwe, uit vier burgers en drie militairen bestaande nieu we junta, die in de nacht van dinsdag op woensdag de macht in de Dominicaanse Republiek heeft overgenomen. Zij stellen daarbij echter als voorwaarde, dat de jun ta belooft verkiezingen te laten houden, zo dra de orde is hersteld. De 'afgetreden president Balaguer had aanvankelijk beloofd, dat op 16 mei a.s. algemene verkiezingen zouden worden ge houden, doch kortgeleden maakte hij be kend, dat zij niet voor december zouden plaats hebben. De Dominicaanse regeringsomroep heeft gemeld, dat de nieuwe junta tot eind fe bruari in functie zal blijven; dan zouden algemene verkiezingen worden gehouden. Inmiddels heeft de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Lincoln White, verklaard, dat de Verenigde Staten als gevolg van de poli tieke ontwikkelingen in de Dominicaanse republiek, hun politiek ten opzichte van dit land opnieuw in beschouwing zullen moe ten nemen. Het aftreden van president Balaguer en de instelling van de nieuwe junta zijn voor de Verenigde Staten een „bron van grote bezorgdheid", aldus White, en naar het schijnt een stap terug in de overschake ling van deze republiek op een evenwichti ge democratie. Volgens een Dominicaanse bron in New York, zouden zich in Santo Domingo nieuwe bloedige incidenten hebben voorge daan, waarbij doden en gewonden zijn ge vallen. Het vliegveld zou op last van de legerleiding zijn gesloten. Een Amerikaan se telefoonmaatschappij heeft meegedeeld, dat de telefoonverbindingen met Santo Do mingo aan grote vertraging onderhevig zijn als gevolg van een door de Domini caanse autoriteiten ingestelde censuur. Advertentie rtnuci\o ivicciN tv a P. dia1 gev krijgbaar ccn vers| ver! MEENK S POEDER: Poeders tegen hoofd diarrhee, influenza, rh« gevatte kou, periodie krijgbaar in etuis met Cljtt •oest, I riep. Hl! ICI^CII L. kicspnn, in- etuis met 6 poeders maar ook in met 6 trijs- tegen hcgfdgijn, ku jgbaar in etuis met 6 pt ^elpen! Er zijn Meenk's ^kiespijn, hoest, griep, latiek, koortsigheid bij pijnen enz. enz. Ver- p6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijs verhoging Vraag uw drogist. ■leenks ook in (met 6 ndtr prijs- versch Vf99ff VArhno Advertentie SS 562 A (Van onze correspondent) PARIJS Na eerst haar officiële fiat aan het E.E.G.-akkoord over de Europe se landbouw te hebben gegeven, heeft de Franse regering, onder voorzitterschap van president De Gaulle, de rest van haar wekelijkse zitting gisteren opnieuw gewijd aan de vraag, hoe de wassende anarchie in Algerije het hoofd kan worden gebo den. Tegen de verwachting in, heeft de regering voor Algerije echter geen offi ciële staat van beleg afgekondigd. Wel werden de volmachten van de burgerlijke vertegenwoordiger, Jean Morin, bevestigd en uitgebreid om hem de mogelijkheid te bieden met de grootste strengheid tegen de terroristen op te treden. Dat de re gering de staat van beleg niet heeft wil len proclameren wordt toegeschreven aan haar niet geheel onbegrijpelijke schroom de verantwoordelijkheden van het leger ten koste van de burgerlijke autoriteiten uit te breiden. Voor de kabinetszitting had niettemin de president der republiek de opperbevel hebber in Algerije, generaal Ailleret, in audiëntie ontvangen. Bij dat onderhoud werd in tegenstelling met de aankondi ging dienaangaande in de laatste radio boodschap van het staatshoofd, besloten voorlopig geen Franse troepen uit Alge rije terug te trekken. Vermoedelijk zul len op het Elysée ook de verschillende gevallen van desertie van hoge officieren wel ter sprake zijn gekomen, die naar de O.A.S. moeten zijn overgelopen. Kolonel Chateau Jobert, die in mei 1958 en in april vorig jaar leidende rollen bij de staatsgrepen speelde, wordt officieel, hoewel ietwat eufemistisch „in staat van illegale afwezigheid" beschouwd. De kolo nel heeft zijn garnizoen begin van deze week in Versailles verlaten, zonder zich echter te melden bij zijn superieuren, die hem ontboden hadden. De latente of officieuze burgeroorlog tussen Fransen en Moslims blijft in Al gerije intussen met Qnvermfrider3è"*fëTJ heid woeden. In de nacht van dinsdag op woensdag hebben leden van de O.A.S. 'jp| Böne een flatgebouw in de lucht doen springen dat door Algerijnen werd be woond. Het was de zwaarste lading plas tic, die tot dusver ooit gebruikt werd. Slachtoffers: tien doden en tien zwaarge wonden. Soldaten en politietroepen die toe snelden om eerste hulp te kunnen bieden, werd het door de Franse terroristen on mogelijk gemaakt de plaats van het on heil te naderen. Pas veel later op de dag konden de eerste pogingen worden aan gewend om de gewonden uit de branden de en smeulende resten van het huizen blok te verlossen. Een lid van de O.A.S dat zich nog in de buurt van het ver woeste perceel dorst vertonen, werd des middags door moslims met spaden en schoppen afgemaakt. In de beide andere grote steden, Algiers en Oran, vielen gis teren 25 doden en 30 gewonden bij 40 verschillende aanslagen. In de afgelopen nacht heeft de O.A.S., de geheime legerorganisatie van ex-gene raal Salan, een nieuw offensief met plas- ticbommen op Parijs geopend. Tussen ne gen uur 's avonds en een uur in de nacht ontploften, voornamelijk in het welgestel de zestiende arrondissement, zeventien kneedbommen. Er werd, wonder boven wonder, maar een persoon, een 62-jarige dame, gewond, doch de materiële schade is weer aanzienlijk. In eenzelfde huis wer den twaalf flatwoningen verwoest. In andere steden van Frankrijk werden drie plasticladingen tot explosie gebracht, Geen enkel spoor van de daders moet dooi de politie nog gevonden zijn. Toch zijn ook deze misdaden weer ondertekend. Overal in Parijs, waar de „plasticqueurs" van nacht zijn gepasseerd, werden pamfletten gevonden, waarin de O.A.S. bekend maak te, dat zij zich genoodzaakt ziet „de ver raders van het Frans Algerije" te straffen In die categorie bevonden zich een gaullis tisch Kamerlid, twee bestuursleden van de onafhankelijke socialistische partij, een professor van de Sor- bonne, enkele journalisten, geestelijken, die een bekende rooms katholieke uitge verij drijven, die zich overigens nooit op politiek terrein begeven had, en verschei dene Fransen die zich uit Algerije heb ben teruggetrokken, waar ze al eens eer der door de O.A.S. waren bedreigd. Aanslagen. Drie protestantse negerkerken te Birmingham in Alabama zijn dins dagavond het doelwit geweest van springstofaanslagen. Persoonlijke onge lukken hebben zich niet voorgedaan en de schade is niet groot. EMMENDINGEN (DPA) In Herbolz- heim, een plaatsje van 4.800 inwoners in Zuid-Baden zijn bij een 21-jarige patiënt symptomen vastgesteld die op een geval van pokken zouden kunnen wijzen. De be volking is opgeroepen zich vrijwillig te la ten inenten. Ook in dit geval wijst het spoor naar Dusseldorp als plaats van her komst. De Britse regering, zo meldt onze cor respondent, heeft besloten voortaan alleen die Pakistaners tot Engeland toe te laten, die in het bezit zijn van een internatio naal vaccinatiebewijs. Zij die dit niet kun nen tonen zullen worden geïsoleerd en ge vaccineerd. De Pakistaners, die in Lon den aankomen, wordt verzocht hun inen tingslidteken te laten zien. Advertentie Profiteer thans van de op de zojuist Aangekomen Frans Zonder Leermeester Mijn kinderjaren zijn weer teruggeko men. Dat overkomt ons wel eens meer, maar nu is die jeugd dan weergekeerd in de persoon van „het meisje voor halle- ve dagen". Het „hitje" noemden we haar vroeger. Ik herinner me een Sjaantje, een Betje en een Neeltje, namen die naar het schijnt uitgestorven zijn. We hebben dan nu een Henriette. Of we haar Jetje moch ten noemen vroeg m'n vrouw haar. Nee mevrouw zei ze „zeg u maar Hakkie We hebben dus nu dan een „Hakkie". Erg vlijtig en ouwerwets „netjes". „Komt uit een goed nest!" constateerde m'n vrouw al. Mijn enige bezwaar is, ze kan zich moei lijk tot één object bepalen. Ze zwerft me te veel. En ze zingt. Dwars tegen alle arbeidsvitaminen en dergelijke wakker- houders in. Ik heb haar „de zingende zwerver" gedoopt in herinnering aan een prettige radio-zanger. Ze zingt en fluit van half negen tot half twee met een kof fiepauze van een dik half uur. Maar nou wat dat „netjes" betreft. Daar wou ik toch wel even, met toestemming van m'n nóg betere helft, wat meer van weten. Toen ze me dan op een ochtend m'n koffie bracht vroeg ik haar om es even te gaan zitten omdat ik haar iets te vragen had wat m'n vrouw destijds, be wust, over het hoofd had gezien. Vertel es Hakkie" begon ik, voorzich tig van m'n koffie proevend, „ben je eigenlijk geëngageerd?" Ze nam een lange pauze, waarbij haar van-oor-tot-oor-mondje als een defecte brievenbus openviel. „Of ik wat?" kwam er uit. „Of je een aanstaande hebt?!" Hakkie begreep ook dit woord niet, wat me toch wel bevreemdde voor een meis- ke van zeventien. Nu herinnerde ik me, dat mijn vader zo'n dikke dertig jaar ge leden een dergelijke vraag had gesteld aan ons Neeltje; hij had toen het woord kwiebus" gebruikt, wat direct begrepen werd. Maar ook dit woord deed het hier niet. „Galant", beproefde ik opeens. Want onze meiskes van vroeger hadden het over een „galant", nog een erfstuk uit de Franse tijd waarschijnlijk. Hakkie ging wat rechter-óp zitten. „Een ■tvatte?!" kwam er weer. Ik legde haar dat woord zo goefl en zo kwaad als mo gelijk was uit en toen kwam er plotse ling het licht dagen. „Oóóóó! Een vrind je! Ja meneer. Ik heb een vrindje. Maar een vaste. Ik ken 'em al vier weken!" Na dpze hoopvolle mededeling gaf ik haar te kennen dat ze weer aan haar werk kon gaan. Bij de deur vroeg ze me nog es naar dat vreemde woord. Galant!" zei ik. Chalaaant.herhaalde ze en zweef de neuriënd de gang op. Op een middag verliet ik gelijk met onze Hakkie, ons huis. Voor de deur zat op een knal rood-met-witte knetterfiets een verlate puber in leer en rijbroek, compleet met snor en tochtlatten. Hakkie wees op hem met een weids gebaar. Dat is 'em nou, meneer!" zei ze triom fantelijk. „Wat? Wie?" schrok ik op. rF„N£>u! Wad. u., zei},...Me nonsjalantl" Ik vond het niet eens zo gek. Inder daad-- de aanstaanden en de verloofden en zelfs de kwiebussen, ze zijn sinds mijn jeugd inderdaad een tikje van „ga lant". nonchalant geworden. in NORMALE en CORPULENTE maten Gen. Cronjéstraat 40 - 44 Telefoon 54679 Haarlem De bemanning van de Nederlandse kust vaarder „June" is na 12 hachelijke uren aan boord van het aan de grond gelopen schip veilig aan wal gezet. De „June" strandde in een zware storm op het Ruif Mutton Island. De reddingsbo ten werden gestreken maar werden in de ruwe zee onmiddellijk weggeslagen. Pas meer dan twaalf uur later slaagde een Ier se reddingsboot erin tien bemanningsleden aan boord te nemen en in Galway aan land te zetten. Nu onze vrouwen zich bij het invallen van de winter als bij afspraak getooid hebben met woeste bontmutsen van formidabele hoogte, ofschoon er volgens de heersende klima tologische omstandigheden nog steeds geen sprake van een nieuwe Europese Ijstijd is, zou het interessant zijn na te gaan hoe deze kozakkerige bevlie ging over ons is gekomen. We moeten dit verschijnsel wellicht eenvoudig afdoen met te zeggen: het is mode. doch iedere rechtgeaarde Neder landse vrouw weet drommels best, dat zij in een tijd van politieke hoogspanning en dreigende Oost-West-conflict- stof geen communistische hoofddeksels moet accepteren. Als de vereniging van huis vrouwen een congres houdt in deze dagen, lijkt het alsof de zo vaak voorspelde overspoe ling van ons vrije stukje Euro pa door de Russische heir- scharen reeds heeft plaatsge had. Dat de bontmutsen niet allemaal in zwart doch in va riabele tinten worden gedra gen, geeft nog enige verade ming, evenals het feit dat onze huisvrouwen zich niet op ga lopperende paarden doch met de bus ter congreszaal spoeden. Doch de garderobe van de vergaderruimte biedt een aan blik. alsof achter de dubbele deuren de opperste sovjet bij een is. En dat alleen al lijkt mij een onverantwoordelijke ondermijning van onze demo cratische instituties. En als het nu nog echt win ter was! Maar het zonnetje lonkt vriendelijk naar de reeds ontwakende croci, en de dames torsen hun bonttorens met warme hoofden door de stra ten, alsof ze bij een vervoers organisatie behoren. Het merkwaardige bij dit alles is, dat het merendeel er ondanks alle genoemde bijkomstig heden zo charmant mee uit ziet Dat is het geheim van de mode: dwaas, ongemotiveerd, onberedeneerd, maar char mant en bovendien geen on derwerp van discussie of ple- bat. De mode is, net als de vrouw zelve, een zonderling feit. Het was enkel maar een in leiding een sprongetje naar het eigenlijke hoofddeksel van vandaag. Dat is geen bont muts, geen harige toren, geen links-politiek getinte steppen- dracht. Het is een stijf, devoot, volkomen symmetrisch en ze dig hoedje met een lint erom. Het lint gaat onder de kin door en bevestigt niet alleen de hoed op het hoofd, doch ook de leuze: onwrikbaar in de liefde. Het is de hoed van de vrou welijke Heilsoldaten. Vijfen zeventig jaar reeds handhaft dit tijdeloze kapje zich als be kroning van een levensdoel. Het wordt in rechte koers, standvastig en stil, door het leven gedragen: dwars door het leven, en niet langs ge baande wegen. Het gaat, als een ster door het uitspansel, langs vastgestelde koers tussen alle mensen door, over alle wissels van het rosse bestaan, door duisternis van krotten en licht van dancings. Het wordt vervoerd door hoofden vol idealen. Het vormt de helm zonder vizier, waarin een te vreden gezicht met vastbe sloten ogen 'uitkijkt over de wereld, die werkterrein is zon der verboden gebieden. De Heilsoldate draagt haar hoedje kroegen en eetzalen binnen; als een snelzeilend scheepje in een kanalenland scheert het hoedje tussen de tafels door, hier en daar nei gend en dankend, laverend ook tegen de golfjes van afwijzing op. Het kent geen luie rust perioden in tierige haventjes, doch wordt zonder pauze voortgeblazen door de wind van de mensenliefde. Zo gaat dat nu al vijfen zeventig jaar. Het is een ouderwets, pretentieloos hoed je, dat de draagster geen zij blikken gunt. Het omsluit hoofd en gezicht als een ge lofte, die zich handhaven wil. Maar door de jaren heen heeft dit onveranderlijke hoedje in de golven van de mode telkens weer zijn eigen gestalte zien komen en gaan. Want de mode brengt nooit iets nieuws, slechts iets ouds in nieuwe aanbeveling. En daarom is het hoedje van de Heilsoldate nog steeds in de mode. Zoals ook het principe van naastenliefde en hulpvaardig heid nooit uit de mode is ge raakt, al leek het bij tijden vergeten en afgezworen. Er is een tijd geweest dat de Heil soldaten hun hoedje zeer ste vig onder de kin moesten vast knopen, omdat het anders zou worden afgerukt door de wel gemikte rotte tomaten en ste nen uit het grimmige publiek. Maar het nauwsluitende, trouwe hoedje bleef op zijn plaats en bekroonde de moed van zijn draagster als een zegening van boven. Het ging voort door het leven als een waterdicht en beschermend dakje boven een rap vrouWe- figuurtje, dat met heldere blik en heilige argeloosheid de smerigste ruimten binnen stapte. Er kan op de wereld geen navranter, treffender tegen stelling tussen zuiverheid en drek worden geschapen dan door het tafereel van een Heil soldate, die haar „Strijdkreet" met een minzaam gebaar van vriendelijk vertrouwen aan biedt aan een hikkende dron kelap aan een morsige bar. Of van een slank, donkergekleed wezentje onder een zedig kap- hoedje, dat de blijde toon van een rood lint en een begrijpen de glimlach binnendraagt in een strip tease cabaret. Dat dierbare hoedje het zal in de komende weken veel vuldig verschijnen op affiches en in tijdschriften als symbool voor een gebaar van dank baarheid. „Doe eens wat terug" heet dat gebaar, ondersteund door een representatief comité uit ons volk, waarmee de Ne derlandse samenleving haar hulde en liefde wil betuigen aan het Leger. Het is een ge baar, dat geen mens moeilijk zal vallen. Niemand is er te goed, maar ook niemand is er te slecht voor. Geen mens staat te hoog, geen mens is te laag gezonken om dankbaar te zijn aan een wonderlijk samen raapsel van geüniformde en gelen. „Ik heb de donkere pest aan iedereen, meid, maar jij krijgt een kwartje van me zolang ik er nog één heb", is een opge tekende uitspraak van een vunzig en verdoemd individu in een milieu van onmaat schappelijke slijmerigheid, dat door de blinkend gepoetste, zwarte schoentjes van een Heilsoldate werd betreden. En op de hoeken der straten tsjingboemt de muziek van het Heilsleger in het kringetje van donkere figuren, wier heldere stemmen de nutteloze woorden van hogere orde wegzingen tegen de norse gezichten van sceptische mensen. Soldaten zonder aarzeling of wantrou wen, onzinnig zeker van alle heil, onlogisch en anachronis tisch de liefde predikend in een wereld van robots De mannen en vrouwen pakken hun instrumenten en hun zangboekjes in, formeren een stoet en trekken voort achter een vaandel. Ze trekken door de feestelijke weekendsfeer alsof ze er deel van uitmaken. En ze zijn inderdaad feeste lijker dan de lichtreclames der dancings of de doelloos slente rende parade-paartjes. Ze zijn sober en zuiver en charmant, en daardoor feestelijker dan wat ook. En de hoedjes der vrouwen flatteren het mense lijke wezen scherper dan de rijkste dos. Natuurlijk is het hoedje niet ontworpen in een Franse salon of als een mo dieuze A-bom de wereld van de haute couture ingesmeten. Het is stil en vroom en geruis loos het stadsbeeld in gevoerd, als een zwijgend voornemen. Doch thans, als symbool, spreekt het over erkenning en erkentelijkheid. Het is geen schande wanneer wij ons, als dankbare burgers, onder dit hoedje laten vangen.... We hebben er tenslotte allemaal een hoge pet van op en we weten allemaal, dat men voor het werk en het ideaal van deze heilbrengers de hoed moet afnemen. En als dat allemaal nog niet overtuigend genoeg is, zou ik willen eindigen met het citaat van wat de grote modekunste naar Dior eens van het sim pele heilshoedje heeft gezegd: „Het is de best geslaagde dameshoed ter wereld". Waarbij als kleine aanvul ling dan nog mag worden overwogen, dat de vrouwen ónder dat hoedje wellicht de best geslaagde dames ter we reld zouden mogen heten Niet rijp voor UNO. De Amerikaanse se nator Barry Goldwater, de rechtse repu blikein wiens naam is genoemd als mo gelijke kandidaat voor het president schap in 1964, heeft verklaard dat hij niet van plan is zich kandidaat te stellen. Op een bijeenkomst van de universiteit van Miami gaf hij als zijn mening te ken nen, dat de V.S. de Verenigde Naties moeten verlaten. De wereld is nog niet rijp voor de UNO, aldus Goldwater. Windhoos. Het stadje Egremont in Cum berland (Noordwest-Engeland) is woens dag getroffen door een windhoos, waar door veel schade werd aangericht. Een geprefabriceerde woning werd vijf me ter van haar grondvesten opgetild en neergesmakt. Van andere huizen werden de daken afgerukt. 25 beschadigde hui zen werden ontruimd. Van persoonlijke ongevallen werd geen melding gemaakt. Bluswater. Zware regens hebben gisteren een eind gemaakt aan de ergste naoor logse branden in de Australische staat Victoria. De branden die meer dan drie dagen hebben gewoed en die op een be paald punt nog slechts ongeveer twintig kilometer van Melbourne waren verwij derd, hebben aan acht personen het le ven gekost. Het voornaamste, door de brand geteisterde gebied, beslaat een op pervlakte van ongeveer 385 vierkante ki lometer. Prinses vermist. Een prinses, die de ach ternicht is van de minister-president van Malakka, wordt sinds een week ver mist. De 16 jaar oude Toenkoe Hahsah, de jongste doheter van Toenkoe Zainoel Rasjid, verliet vorige week de ouderlij ke woning om schoolboeken te gaan ko pen. Toen zi'j te middernacht nog niet terug was werd de politie gewaarschuwd. Prinses Habsah is een achternicht van minister-president Toenkoe Abdoel Rah man van Malakka. Familiekabinet. In Koeweit is het eerste kabinet uit de geschiedenis van dit sjeikdom aan de Perzische Golf geïn stalleerd, zo heeft radio-Koeweit be kendgemaakt. Van de veertien leden der regering zijn er elf familie van Sjeik Ab- doella el Salimal Soebah, die als staats hoofd optreedt. Odio la guerra. De ambtenaren van de burgerlijke stand van Castel del Rio heb ben zeer grote moeite gehad een boer af te brengen van het plan om zijn zoon „Odio la guerra" „ik haat de oorlog" te noemen. De ambtenaren, die de naam van de vader geheim hielden, vertelden hem dat de Italiaanse wet niet toestaat kinderen „belachelijke, oneer biedige of immorele" namen te geven. Zij hadden geen antwoord geweten op de vraag van de verontwaardigde boer: „waarom is het belachelijk, oneerbiedig of immoreel om de oorlog te haten?" Ten slotte besloot de jonge vader met tegenzin zijn zoon Angelo Engel te noemen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3