Van de Pol ongeslagen en Vervest bleven in wereldtitelstrijd Donner weer alleen aan top in Hoogovenschaaktoernooi Geluksfactor is niet te regelen De opstellingen Recordpoging van Rotterdammer lukte niet Kerrwilliams zal de concurrentie voor blijven Paardeneindspel tot Ron Fraser terug uit Amerika India heeft nog geen tegengoal winst gevoerd ZATERDAG 20 JANUARI 1962 19 Stimulans I nzinking BETAALD VOETBAL AM A TEURS 99 99 Alles mee Stiekum Successen Onbeschreven Hulp Jan Dassen Semi'profs A mateurs HOCKEY KORFBAL TA FELT EN NIS ZAALHANDBAL WA TERPOLO De koude oorlog tussen Van de Pol en Vervest, die overigens buiten de toernooizaal goede vrienden zijn, duurde vrijdag bij het wereldkampioenschap kader 47/2 in Düsseldorf in onvermin derde mate voort. Maar in tegenstelling tot de vorige dag was nu Van de Pol in het voordeel en merkwaardig genoeg bleek ook Vervest moreel niet sterk ge noeg om een tegenslag op te vangen. De toernooileiding had onzes inziens een onjuiste beslissing genomen door de partij tussen Van de Pol en Guyot al te laten beginnen, terwijl op de andere tafel het eindeloze duel tussen „krui pers" Grivaud en Iglezias Dias nog lang niet in het eindstadium was gekomen. Het zag er naar uit, dat Vervest nog wel een uurtje zou moeten wachten en deze wetenschap sterkte de Rotterdammer, die resoluut de afstoot koos en op recordjacht ging. Want het had de lange Van de Pol danig dwars gezeten dat juist Vervest de vorige avond als eerste een bepaald niet scherp staand wereldrecord had verbeterd. Bo vendien wist Van de Pol, dat de aandacht van alle toeschouwers, die door het slome spel van Grivaud en Dias bijna in slaap waren gevallen, geheel op zijn verrichtin gen geconcentreerd zou worden. En onder dergelijke omstandigheden speelt Van de Pol op zijn best. Pas toen hij al de 110 was gepasseerd, maakte Iglezias Dias zijn eerste winstpar tij tot een feit. Maar voordat Vervest, na dat de tafel was gereinigd en zijn tegen stander zich had ingespeeld, kon beginnen, was de Rotterdammer al op 220 gekomen. Van de Pol speelde niet alleen weer als een grootmeester, maar hij had ook af en toe wel een beetje geluk in deze serie tot de ballen op 260 uit positie raakten. Nog zes punten scoorde de Nederlandse kam pioen en toen miste hij een betrekkelijk eenvoudig stootje. Het was overigens misschien maar be ter ook, dat de opzet van Van de Pol om de 400 in één beurt uit te maken niet ge lukte. Wij herinneren ons nog duidelijk die vrijdagmiddag in het Europese kampioen schap 1958 in Gent, toen Van de Pol 400 van acquit maakte en dus Europese re cords vestigde, die hoogstens geëvenaard, maar nimmer meer verbeterd konden worden. Op dat moment was Van de Pol tevreden en deed de afloop van het toer nooi er voor hem niets meer toe. Dat kwam tot uiting in enkele nederlagen. Voor een herhaling nu werd dan ook door de kleine Nederlandse kolonie ge vreesd en daarom was men even blij als met een nieuw record, toen nu de serie na 26f> afbrak. Van de Pol heeft nu immers in zijn resterende partijen naast de kans op de titel ook nog de stimulans om zijn naam op de recordlijst te schrijven. Na het mislukken van de recordpoging duurde het even voordat Van de Pol weer op dreef kwam. Dat geschiedde pas in de achtste beurt, toen hij met een slotserie van 98 de partij uitmaakte. Intussen had Vervest het voorbeeld van Van de Pol gevolgd en had de afstoot ge kozen. Maar hij miste en dat werd van grote invloed op zijn spel. Niet dat de Belg ook maar in het minst door Orti Velez werd bedreigd, maar het was be langrijk voor Van de Pol dat Vervest acht tien beurten nodig had om de eindstreep te overschrijden. Hierdoor kwam Van de Pol weer aan de leiding en dat was in zoverre van gewicht omdat hij nu vrijdag avond tegen de tot nog toe falende Gri vaud moest uitkomen in plaats van als hij tweede was gebleven tegen Tiedtke. Deze heeft namelijk al een paar dagen lopen rondbazuinen dat hij Van de Pol en ook Vervest een lesje in driebanden wil gaan geven. Van de Pol zal die partij tegen Grivaud wel zo snel mogelijk proberen te vergeten. De Rotterdammer kampte namelijk met een enorme inzinking en miste elk maat gevoel. Niets wilde lukken en alleen dank zij het stuntelige spel van de Franse kam pioen kon Van de Pol "zich handhaven. In de 29ste beurt maakte de Rotterdammer de partij uit, waardoor zijn algemeen ge middelde zakte van 34.04 tot 26.31. Ook Jos Vervest bleef ongeslagen. Hij omzeilde de gevaarlijke klip Siegfried Spieimann in 12 beurten met een hoogste serie van 158. Maar ook in het spel van Vervest ontbrak de overtuiging. Het staat thans vast, dat, hoe de resultaten van maandag ook mogen zijn, Van de Pol zijn laatste partij zondagmiddag tegen Vervest zal spelen. Vandaag komt de Rotterdam mer nog uit tegen de Duitsers Tiedtke en Spieimann. Hoewel de gemiddelde bezetting van de draverijen in Hilversum op zondag niet overweldigend is, zijn de nummers voor de goede klasse van een uitstekend gehalte. De bezoekers kunnen in de internationale koers weer een prachtig gevecht zien tus sen Harley, Kerrwilliams en William Z, echter dan pas als zij de tegenstand van de rest van het veld hebben gebroken. De enorme Franse hengst Kerrwilliams bleek bij zijn laatste optreden grote vorderingen te hebben gemaakt, waardoor aangenomen mag worden dat hij deze keer voor Harley en William Z aan de finish zal zijn. In het 2900 m. lange nummer schuilen onder de slechts 7 deelnemers niet minder dan vier grote kanspaarden. De keuze valt in zo'n geval op de grootse vorm. die bij Winston Spencer aanwezig is. X Telio en Xirene Holiandia zijn met de outsiders Xessidor en Wish you were here de overige kandidaten in dit volkomen open nummer. De amateurs verschijnen bij hoge uit zondering met een aantal jonge paarden in de baan, waardoor veel van hun stuur manskunst zal worden gevraagd. De beste mogelijkheid is Zoon van Kievit, die snel heid genoeg heeft om Zaroiine G en Xanover achter zich te houden. Een op elkaar ingestelde combinatie is Hof met Zeppeline, die dan ook wel eens zou kun nen verrassen. Het openingsnummer kan opnieuw een prooi worden van Z the Saint, die in zijn sterk opkomende vorm Zeno en Zeus Williams kan verslaan. Hetzelfde ge val doet zich voor in de autostartkoers met Zeioma Spencer, die tegen Zombreker en Xandover haar derde zege in successie kan boeken. In de tweede afdeling van dit nummer kan Yolige Miss haar vorderingen hono reren met een zege, daar de concurrentie van Zoo Doorloper en Zelonus K niet van groot kaliber zal kunnen zijn. Tenslotte Yasmine, die zich steeds meer ontpopt als een draver met toekomst, in een bijzonder zware klasse haar capaciteiten moeten be wijzen door de niet te onderschatten Ybert D en Witty Hanover het nakijken te geven. De stug doorzettende Winny Cliff mag als een zeer wel mogelijk outsider worden gesignaleerd. De uitslagen van vrijdag waren: Van de Pol 400 8 266 50.— Guyot 144 8 77 18.— Vervest 400 18 168 22.22 Orti Velez 203 18 71 11.27 Berardi 117 11 57 10.63 Spieimann 400 11 90 36.36 Grivaud 248 19 51 13.05 Diaz 400 19 71 21.05 Diaz 400 18 155 22.22 Orti Velez 102 18 27 5.66 Guyot 203 16 63 12.67 Tiedtke 400 16 86 25.— Grivaud 200 29 55 10.31 Van de Pol 400 29 113 13.79 Vervest 400 12 158 33.33 Spieimann 313 12 121 26.08 De stand na zes ronden luidt: gesp. pnt. gem. 1. Vervest (België) 5 10 31.25 2 Van de Pol (Ned.) 5 10 26.31 3. Tiedtke (W.-Dld) 5 8 16.59 4. Spieimann (W.-Dld) 5 6 24.07 5. Guyot (Zwitserland) 5 4 14.31 6. Diaz (Chili) 6 4 14.00 7. Berardi (Argentinië) 5 2 13.91 8. Grivaud (Frankrijk) 6 2 14.38 9. Orti Velez (Spanje) 6 2 13.32 De coach van de Koninklijke Nederland se Honkbalbond, Ron Fraser, die met zijn gezin drie maanden in de Verenigde Sta ten heeft doorgebracht, is gisteravond op Schiphol teruggekeerd. Hij was een van de 47 gasten, die de K.L.M. in haar fonkel nieuwe twaalfde DC-8 machine op de afle- veringsvlucht uit New York meenam. Fraser heeft zijn verblijf in Amerika slechts ten dele als vakantie beschouwd. Hij deelde op Schiphol mede er ook zaken te hebben gedaan, maar kon daarover geen mededelingen doen alvorens hij met het bestuur van de Honkbalbond had ge sproken. Dat zou hij naar hij hoopte maan dag doen. Vrijdag is in Ahmedabad het landen- hockeytoernooi voortgezet met de wedstrijd West-DuitslandAustralië. De West- Duitsers wonnen met 30, bij de rust had den zij een 10 voorsprong. De ontmoe ting tussen de teams van Nieuw Zeeland en Malakka eindigde in een gelijkspel: 00. India handhaafde zijn ongeslagen re cord door een overwinning met 40 op België, welke stand reeds bij de rust was bereikt. De Indiërs hebben in hun tot nu toe gespeelde acht wedstrijden nog geen enkel doelpunt tegen zich gekregen. De stand luidt na vrijdag: India 8 8 0 0 16 50— 0 West-Duitsland 8 6 2 0 14 30— 2 Australië 8 5 1 2 11 28— 9 Nederland 8 5 1 2 11 16—14 Malakka 9 3 3 3 9 14—12 Nieuw-Zeeland 8 2 3 3 7 15—18 Japan 7 2 2 3 6 8—16 België 9 3 0 6 6 11—18 Egypte 7 0 0 7 0 3—39 Indonesië 8 0 0 8 0 1—58 Grootmeester Donner heeft na de afge broken partijen van vrijdag weer de lei ding genomen in het Hoogovenschaaktoer nooi. Met zwart spelend heeft Donner het paardeneindspel tegen Henneberke tot winst gevoerd. Op een half punt volgen nu Langeweg en dr. Trifunovic. De laatste won de afgebroken partij tegen Van Schel- tinga. Het was een harde strijd. De Joegoslaaf had zelf de gedachte dat deze partij in remise zou eindigen, maar Van Scheltin- ga vergiste zich echter en kon opgeven. In de avonduren werd de afgebroken partij Van Scheltinga O'Kelly opnieuw afge broken. Zwart trachtte voordeel te berei ken, doch wit bleek veel waardevoller re sources achter de hand te hebben. Zijn loperpaar werd actief, waarna de Belg in verliespositie geraakte. Van Scheltinga miste echter de winst. O'Kelly gaf de par tij later toch gewonnen. De standen zijn nu: Grootmeestergroep: Donner (Ned.) 5 pnt; 2-3. Langeweg (Ned.) en Trifunovic (J.S1) beiden pnt; 4. Robatsch (Oostenrijk) 4 pnt; 5-6. Kott- nauer (G.B.) en Bisquier (V.S.) beiden 3Vi pnt; 7. O'Kelly (België) 3 pnt; 8-9. Aaron (India) 21/s pnt en Van Scheltinga (Ned.) 2Vï punt; 10. Henneberke (Ned) 2 pnt. De stand aan de kop van de overige groepen luidt: Meestergroep A: 1. Parma (J.S1) 5Vj pnt; 2. Scafarelli (It.) 4V2 pnt; 3 t.m. 5 Barendregt (Ned), Puig (Spanje) en Eising (W.Dld) allen 4 pnt. Meestergroep B: 1. Gereben (Israel) 5V2 pnt; 2. Mohrlock (Did) 5 pnt; 3. Kramer (Ned) 4 pnt; 4. t.m. 6. De Rooi (Ned), Sandor (Hong) en Smederevac (J.S1) elk 31/» pnt. Damesgroep: 1. Jovanovic (J.S1.) 6'/2 p; 2. Sinka (Hong) 6 pnt; 3. Sunnucks (G.B) 5'/a pnt; 4-5. Heemskerk en Timmer bei den 4 pnt. Robatsch, de Oostenrijker die de top bereikte, maar al heel spoedig naar lager regionen verdween. Hij moet tijdens dit weekeinde heel wat kunde vertonen en geluk hebben om het Hoogovenschaaktoernooi te winnen. Sport tijdens het weekeinde Uiteraard vraagt zondag de streekont- moeting StormvogelsHaarlem de aan dacht. Het is een match tussen twee zeer laag geplaatsten, waarin moeilijk een ver moedelijke winnaar is aan te wijzen. Wel was Stormvogels in de tot nu toe gespeelde 17 wedstrijden produktiever. VSV trekt naar HVC in Amersfoort, dat iets sterker geacht moet worden, wat weer niet direct inhoudt dat de Velsenaren be hoeven te verliezen. De standen in de eer ste divisie zijn als volgt: AGOVV 17 23 Elinkwijk 17 25 Sittardia 16 22 Heracles 17 24 DHC 17 22 ZFC 17 20 Fortuna (VI.) 16 21 Heerenveen 17 20 DFC 17 21 Ensch. Boys 17 20 SVV 17 21 Limburgia 17 19 Eindhoven 16 20 RBC 17 19 KFC 17 20 HDVS 17 19 Veendam 17 19 NOAD 17 19 Go Ahead 17 19 SHS 17 18 Vitesse 17 19 Be Quick 17 18 Leeuwarden 17 17 Excelsior 17 17 Alkmaar 17 14 Hilversum 17 15 't Gooi 17 13 HVC 17 15 BW 16 8 Wageningen 17 13 Stormvogels 17 8 VSV 17 12 Haarlem 17 8 Wilhelmina 17 10 Helmond 17 7 EBOH L7 3 In de tweede divisie krijgt RCH in het Heemsteedse Sportpark het zwakke Zwol se Boys op bezoek en moet met tenminste twee goals verschil kunnen winnen. De stand in deze klasse, waarvoor EDO zon dag niet speelt, is als volgt: Helmondia 15 19 Graafschap 14 14 Roda Sport 13 18 Zwartemeer 14 13 Baronie 13 17 UVS 14 13 Velox 14 17 LONGA 14 11 Oldenzaal 14 16 PEC 13 10 EDO 14 15 NEC 14 9 Tubantia 14 14 Zwolse Boys 14 8 RCH 14 14 JOS 10 17 OSV 11 HRC 11 16 UW 10 Spartaan 10 14 DCG 10 Holiandia 10 10 HFC 10 AFC 10 10 OVVO 10 In de eerste klasse is HFC vorige week van de onderste plaats gekomen via een zege op Holiandia, waardoor OVVO onder aan belandde. Deze Amsterdamse ploeg nu is de tegenstander van morgen, in een uit wedstrijd. Wij geven de Haarlemse ploeg de beste kansen in dit belangrijke duel. De stand is hier: 9 5 Voor zondag is in 2B van West I onder meer vastgesteld de plaatselijke ontmoe ting TYBBSchoten. Het eerste treffen tussen beide clubs, die momenteel tot de topploegen behoren, werd met 50 door TYBB gewonnen. Zover zullen de Schote naren het ditmaal stellig niet laten komen. Zandvoortmeeuwen moet op bezoek bij hekkesluiter JSV in Jutfaas en zal daar van moeten winnen om de aansluiting met de zes koplopers te kunnen behouden. Het kan met een overwinning tevens het te leurstellende HBC van dienst zijn, dat de voorlaatste plaats bezet en zelf een uit wedstrijd heeft tegen het eveneens in de t .nsi-s Ktf r» Vxx v v r? 'p.dT fito si tc ,Op de circuits hoor je collega's er maandenlang over praten. Het is een koorts, die steeds Iwger wordt naar mate de startdatum nadert". Dat wil ik ook een keer meegemaakt hebben". Dat vertelt de 25-jarige autocoureur Ben Pon, die vandaag in Warschau met John Swaab zijn eerste Rallye Monte Carlo is begonnen. „Ik hou anders helemaal niet van rallies. Scheuren op de openbare weg vind ik levensgevaarlijk. Automobilis ten kunnen soms de gekste dingen uit halen. Geef mij maar een circuit. Daar kun je pure snelheden rijden zonder last te hebben van bomen, overwegen, tegenliggers of ongeroutineerde rijders „Het kan echter best zijn, dat ik na deze rally ook gegrepen wordt door die korts en net als ervaren rijders als Dooyes en Slotemaker maandenlang ga praten over de laatste rit. Het is gek, maar vlak na iedere rally vervloeken de deelnemers het feit. dat ze weer mee gedaan hebben, maar zo gauw de tijd de naarste herinneringen heeft verzacht gaan ze weer naar de volgende rit ver langen." „Met John Swaab heb ik de routes vanuit Warschau via Kedunia, Potsdam Leipzig, Berlinerring. Hannover, Frank furt, Nuerburgring. Luxemburg naar Frankrijk en Monte Carlo verkend. Een ding staat voor mij vast: het zal zwaar en vermoeiend worden. Vooral het laatste traject van Chambéry naar Monte Carlo, waarin vijf klassementsproeven zijn op genomen, proeven waarbij de tijd die je erover doet zwaar zal gaan wegen voor de puntentelling. Op de laatste stuk zul len de deelnemers bij bosjes van de be sneeuwde ijsgladde wegen tuimelen. Als er een stuk of vijftig van de 351 inge schrevenen in Monte Carlo komen, valt het mij mee." „We hebben Warschau gekozen om zo fit mogelijk te zijn voor dat laatste stuk Het grootste deel van de Warschau-route bestaat uit autobahnen, lange stukken waar je dus een hoge snelheid kunt rij den en je teamgenoot niet hoeft te letten op moeilijke bochten of kruisingen, maar rusten kan. We willen proberen zoveel mogelijk te slapen op die stukken. Of mij dat zal lukken is een vraag. Ik heb nog nooit in een rijdende wagen geslapen. Een middeltje innemen is te gevaarlijk, omdat je nooit precies weet hoe lang zo'n pil nawerkt". „Ik hoop dat het me lukt. Ik heb alles mee om rustig te gaan liggen: een ge routineerde teammaat, die er al vier ral lies op heeft zitten (o.a. werd hij eens met de nu wijlen Hans Tak vijfde in het algemeen klassement) en waar ik enorm veel van kan leren en al geleerd heb en een wagen, die tot in het kleinste on derdeel is nagekeken en beproefd door Jan Dijkstra, een van mijn pienterste monteurs. Jan heeft twee weken lang aan de wagen geschroefd en er allerlei Chronometers, snelheidsmeters, kilometer- en 10-meterteller, knopjes voor gewone lampen, schijnwerpers, mistlampen, zelfs een knopje om de achterlichten onafhanke lijk van de voorlampen uit te schakelen om een eventueel klakkeloos volgende rivaal het spoor bijster te laten worden al die instrumenten zijn ingebouwd in de rode Porsche van het duo John Swaab en Ben Pon. eigen vindingen aan aangebracht. Die jongen is bezeten van auto's, misschien wel een beetje tot spijt van zijn vader en zijn zuster, de Europese kam pioene kunstrijden Sjoukje Dijkstra. Jan zo hebben insiders me verteld zou op het ijs net als zijn zuster lauweren kunnen oogsten. Hij heeft als hardrijder een prachtige stijl en maakte daardoor zonder veel moeite prachtige tijden. Maar om hard te trainen en je opoffe ringen voor je sport te getroosten moet je liefde voor die sport hebben. En dat heeft Jan niet. Zijn grote liefde is de auto „Diezelfde liefde heb ik. Ik ben tussen en in de auto's opgegroeid. Mijn vader is nationaal importeur van een bekend merk. Als veertien-jarige knaap reed ik al dikwijls stiekum wagens uit de garage van mijn vader. Eén keer heb ik enorm op m'n duvel gehad van hem. Dat was toen ik van een splinternieuwe kar de spatborden in elkaar reed, drie dagen voor die wagen op de RAI-tentoonstel- ling moest staan". „Pa was er eerst op tegen, dat ik ging racen. Pas in 1960, toen ik als volontair bij een importeur in Canada werkte, in welk land ik mijn eerste races reed, wist ik hem tijdens een vakantiebezoek aan mij om te praten". „Tussen twee haakjes: daar in Canada heb ik veel geleerd hoe gevaarlijk het rijden van lange afstanden zonder vol doende slaap is. Met een stel vrienden reed ik eens in één stuk van Toronto naar Florida, een afstand van ongeveer 3000 kilometer, 's Nachts terwijl mijn vrienden sliepen trapte ik ineens kei hard op de rem omdat ik plotseling een grote boom voor me zag. Toen we uit stapten bleek er in de hele streek geen boom te staan. Door vermoeidheid ga je de gekste dingen zien". „Begin vorig jaar kwam ik terug in Holland. Na twee weken reed ik al mijn eerste race in Brussel in de sportwagen klasse tot 2500 cc. met een Porsche-Car- rera. Ik lag toen met 26 seconden voor sprong op de eerste plaats. Er kon me niets meer gebeuren, dacht ik.Enkele ronden voor de finish ging echter mijn motor kapot en moest ik aan de kant". „Tweede Pinksterdag deed ik in Zand- voort mee aan een handicap-race. Ik startte als laatste, haalde ze allemaal in, behalve Vetter. Daarna heb ik met Carel Godin de Beaufort meegedaan aan de 1000 km.-race op de Nuerburgring, waar we door het blokkeren van de remmen tegen een boom vlogen. Ook heb ik vorig jaar de 24-uursrit van Le Mans gereden. Met Herbert Linge kwamen we uit voor de Porsche-fabriek. We werden eerste in onze klasse en tiende in het algemeen klassement zonder een schrammetje op gelopen te hebben. Verder heb ik nog twee keer in mijn klasse gewonnen op Zandvoort, finishte op 6 augustus op de Nuerburgring als snelste Porscher achter twee Ferrari's en werd op 3 september hier in Nederland tijdens een internatio nale race tweede achter een Engelsman die me heel taktisch versloeg". „Wat racen betreft heb ik nu dus een jaartje ervaring, maar wat het rijden van een rally betreft ben ik nog een on beschreven blad. Natuurlijk zullen we proberen met zo weinig mogelijk straf- punten in Monte Carlo aan te komen. Daarom hebben we ondanks het feit dat je rijkelijk voorzien wordt van nauw keurige routebeschrijvingen zelf de weg verkend en die bijna meter voor meter geanalyseerd. We hebben naast de normale kilometerteller een 10-meter teller en drie stopwatches. Met die instru menten weten we nu op tien meter of op de seconde nauwkeurig waar een scherpe bocht of een moeilijkheid in de weg komt". „We moeten rijden met een gemiddelde van 55 km/uur. Dat lijkt niet veel, maar als je door slechte oriëntatie even ver keerd rijdt en tijd verliest is 55 km. enorm hoog en het is bijna niet te halen als de wegen door sneeuw of ijs glad zijn, zoals dat op het laatste stuk voor Monte Carlo onherroepelijk zal zijn". „We zullen ons uiterste best doen, maar weten we nu al dat we er bijna niet aan te pas zullen komen, simpel, omdat we in onze klasse op moeten boksen tegen bij voorbeeld een Frans merk, dat vier fa briekswagens in de strijd brengt, bemand met knapen, die al jarenlang in Zuid- Frankrijk rijden en van het laatste klas sementsstuk elk kuiltje en elke steen kennen. Die geweldig geroutineerde kna pen worden bovendien gecoached door een uitgelezen team van fabrieksmon- teurs. Wij worden geholpen door de Ral lye Club Holland, die ons tijdens de rit zal voorzien van het laatste nieuws over het traject, van benzine, reparatie-onder delen, eten en drinken en andere dingen. Hetfs geen schande voor die Rallye Club dat ze niet op kunnen tegen die fabrieks- teams". „Denk echter niet, dat we niet voor onze kans zullen vechten. In deze rally speelt de geluksfactor een grote rol en die is door geen fabriek hoe groot ook te regelen". Haarlem (uit tegen Stormvogels): Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbosch, Veen en Jonker. VSV (uit tegen HVC): Stuy; Jager en Pieterse; Belfroid, Kort en Breder- veld; Farenhorst, Malesteyn, Reyn- ders, Van Dolder en Brom. Stormvogels (thuis tegen Haarlem): De Graaf; Smits en Janssen; Haverkamp, Pirovano en S. de Graaf; Noomen, Van Wooning, Snoeks, Van der Waal en Degenaar. RCH (thuis tegen Zwolse Boys): Van der Schilden; De Vries en Spaan; Poerwo, Koning en Liefhebber; Hendriks, Kruyer, Peper, Honout en Van Egmond. HFC (uit tegen OVVO): Veltman; Win ter en Van Baasbank; Thole, Wijk huizen en Drijver; Jasper, Molenaar, Jansen, Honnef en Lindeman. TYBB (thuis tegen Schoten): Bakker; Rietvink en Honschoten; Van der Klugt, Veldhuizen en Pebesma; Va- lent, Blom, Jansen, Kroonsberg en Meier. Schoten (uit tegen TYBB): Hooning; Van Veen en Dinkelberg; Kossen, Boekelaar en De Looze; Kops, Van Oosten, Willemse, Kollaard en Blom. Ripperda (thuis tegen SDW): Gerritse; Blansert en Blok; Kuilboer, Van Kampen en Dreyer; Pieterse, Hout kamp, Burghout, Mentjox en Peters. Zandvoortmeeuwen (uit tegen JSV): Ter Wolbeek; Stokman en Water; Bruyn- zeel, Stobbelaar en Kerkman; Kraayenoord, Koper, Visser, Keiler en Paap. HBC (uit tegen RKAVIC): N.N.; Joh. Duindam en Van Bergen; Drayer, Kors en Van Bruggen; J. H. Duin dam, Neeskens, Duivenvoorden, De Reus en Halderman. gevaarlijke zone verblijvende RKAVIC. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van NFC in Bovenkerk. In 2A ontvangt Ripperda bezoek van SDW en daarin zit op zijn minst een ge lijkspel. Hillegom treedt in 3 A van West II als gastheer op van streekgenoot SJC, dat topclub VIOS zondag een gelijkspel af dwong en Concordia moet in 4A naar Noordwijkerhout om VVSB te bekampen. Leider EHS moet in 4C van West I op bezoek bij Hoofddorpse Boys en dat wordt een zware kluif, want hun enige neder laag in deze competitie kregen de EHS-ers van de Boys te slikken (03). Van belang voor de aansluiting met EHS is ook de ont moeting BloemendaalOnze Gezellen. Verder worden in deze afdeling gespeeld de wedstrijden: RenovaETO, St. Pancra- tiusTHB en KinheimLijnden. In het westen staat, zoals wij reeds eer der opmerkten, de competitie voor de eer ste klasse bij de heren stil. Het damespro gramma brengt BDHC in een uitwedstrijd naar Laren, de ploeg die op de ranglijst de zesde plaats bezet met de helft van het nu reeds door BDHC verkregen aantal (14) punten. Mét mej. L. Dekker zal de Bloemendaalse ploeg winnen. Een uitmatch tegen RBC is altijd moei lijk en Alliance moet zondag in Rotterdam dus oppassen om de derde plaats op de ranglijst (11 uit 10) te behouden. RBC is vierde met 8 uit 8. De drie plaatselijke overgangsklassers (heren) spelen uitwedstrijden. BMHC II, Alliance en HBS komen uit tegen de re serves van respectievelijk TOGO, Delftse Studenten en SCHC. Kleine winstkansen zijn aanwezig. Nieuw Flora speelt morgen tegen MEO in Amsterdam, dat vooral op eigen veld vrij sterk speelt; een Haarlemse nederlaag ligt in de lijn der verwachtingen. Voor O'kwartier en Watervliet zijn geen wed strijden vastgesteld. De plaatselijke ontmoeting Aurora Haarlem zal, zoals gewoonlijk, weer een spannende en sportieve wedstrijd worden, waarbij wij het op een gelijkspel houden. Ook in de derde klasse is er een wed strijd tussen twee Haarlemse ploegen: in het Noordersportpark speelt staartploeg Oosthoek tegen Animo Ready, nummer 2 der ranglijst. De bezoekers zullen onge twijfeld winnen. TYBB bezoekt in Den Haag het sterke reserve-team van Batswingers, dat met een bescheiden voorsprong op TYBB de tweede plaats bezet. In de eerste ontmoe ting wonnen de Hagenaars, doch gezien de voortreffelijke prestaties van TYBB van de laatste weken is een revanche zeker mogelijk. De zaalhandbalcompetitie van het dis trict west A telt nog slechts enkele speel dagen, terwijl er in de strijd om de titels nog geen beslissing is gevallen. De resul taten van zondag zijn dan ook van groot belang en zeker voor de teams van De Blinkert. Tegen Zeeburg heeft de dames- ploeg van De Blinkert in Amsterdam zon dag haar bescheiden voorsprong te verde digen. Uiteraard tegen deze geroutineerde ploeg geen sinecure. In de Badmintonhal heeft de herenploeg van De Blinkert van het niet te onder schatten Utrechtse Sport Vereent weder om een aanval op zijn beste positie te verwachten. Dit duel, waarvan men veel mag verwachten, begint om tien voor twee. Bovendien worden in de nieuwe Bad mintonhal, gelegen achter de Kleverpark weg in Haarlem, een aantal uitermate be langrijke wedstrijden voor de afdelings competitie gespeeld: Zandvoortmeeuwen- Rapiditas (twintig voor vier) en Concor- dia-Rapiditas (twintig voor negen). Vanavond acht uur wordt in het Sport- fondsenbad in Haarlem het wekelijks pro gramma geopend met de wedstrijd HPC 3 Haarlem 2. Vervolgens spelen de reser ves van HVGB en DWR tegen elkaar. De ontmoetingen HillegomNjord en NV A HPC maken de avond vol. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19