f KERKDIENSTEN I VELSER VERENIGINGSKRONIEK Voor uitvoering plan-Zeewijk is onteigening noodzakelijk Havenherichfen Haarlems bezwaarschrift moet afgewezen, zegt Velsens college DEM sticht vakantie- sport-centrum op „Adrichem" FILM EN FILMWERELD ZATERDAG 20 JANUARI 1962 7 Pepe Duits bezoek aan Waterweg-radar WEEKABONNEMENTEN Donderdag nieuwjaarsrede van Beverwijks burgemeester Minimumprijzen voor verse haring Van de groenteveiling Unr*ndvPr°":',''*iirrpn vanHh^p p" rn—Tpn Xerion Feestavond Vergaderingen Wandelen Lezing Toneel Gokken, maar met mate In het laatstverschenen blad van de Velsense K.A.J., Elan genaamd, is een belangrijk deel van de inhoud aan het gokken gewijd. Ene „Gokker" schrijft naar aanleiding van het invoeren van enkele gokspelletjes in het clubgebouw het „Anker": Je moet nu echter niet denken, dat ik tegen gokken ben, want dat is helemaal niet waar. Hier en daar een gokje om weinig geld, dat kan al leen de levensvreugde verhogen. TjO gauw men echter met grotere bedragen bezig is, dan wordt het erger en raakt men steeds meer van het woord bezeten Je moet maar eens opletten op iemand, die veel wint of veel verliest; hij is haast niet van het gokspel weg te slepen! Er zijn nu in ons gebouw na lang beraac ook enige spelletjes aangeschaftwaar ongetwijfeld een gokelement in aan wezig is. Ik praat nu niet eens over het klaverjassen. We hebben deze dingen echter aangeschaft met het volste ver trouwen in jullie, wat het gokken aan gaat. Ik wilde nu alleen maar vragen: jongens, beschaam dit vertrouwen niet! 10 u.t verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (hoogmis); 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Dure bloemen City, IJmuiden). De muziek uit de film „Pepe" die deze week in City draait is al een tijd bij de jeugd bekend. Het zijn liedjes die de kleine bewegelijke Zuid-Amerikaan Cantiflas zingt. Cantiflas danst en springt als Pepe door de film als een kleine clown. De film Pepe is een bont produkt van regisseur George Sidney met een ver- toningsdur van bijna drie uur. Het ver haaltje is niet zo be langrijk. Het is een bonte show geworden, waarin we onder meer Maurice Cheva lier, die nu zo lang zamerhand zijn groot vaderschap niet meer kan verbergen, Frank Sinatra, Bing Crosby en vele andere Holly- wood-sterren zien optreden. Het is een film die uitermate geschikt is voor de vrije dagen en waaraan de hele familie veel plezier kan beleven. Zondagmiddag is in City een western te zien, namelijk „Het einde der Desperados", en donderdagavond in de cyclusvoorstel ling „Eiland in de zon". Wij maken er u nog op attent dat we gens de grote lengte van de film „Pepe" elke avond één voorstelling zal worden gegeven, dus ook zaterdag en zondag. Aan vang 19.30 uur. De liefde van Hercules De liefhebbers van onvervalste filmro mantiek krijgen ruimschoots waar voor hun geld in het kleurige breedbeeld pren tenboek van Italiaanse makelij, dat de roemruchtige heldendaden van de mytho logische halfgod Hercules tot onderwerp heeft. En welk onderwerp: men ziet de held (bij gebrek aan voldoende gespierde Italianen vertolkt door de Ierse krachtpat ser Mickey Hargitay) in zijn dooie eentje slag leveren tegen het hele leger van het vijandelijke buurland Euchalia, een drie koppige draak overwinnen en zelfs zege vieren over de beeldschone, maar verra derlijke koningin der strijdbare Amazonen, wier glorie het is, dat zij al haar ontel bare minnaars in bomen verandert als zij genoeg krijgt van hun avances. Natuur lijk keert Hercules tenslotte heelhuids te- rugu in de armen van zijn geliefde koning in Deianira (Jayne Mansfield), na eerst nog even op hardhandige wijze afgerekend te hebben met heel haar intrigerende hof kliek. Architectuur, massaregie en kostu mering moeten schatten gekost hebben, maar nochthans kan de film nergens over tuigen. Wat men vooral mist is die sfeer van geheimzinnigheid en „onwezenlijk heid" waarvan dergelijke mythologische verhalen naar ons gevoel doordrenkt moe ten zijn: een sfeer die in deze bloederig- realistische spektakelfilm niet gedijen kan. „De liefde van Hercules" is tot en met maandagavond in Rex te zien. Zondagmid dag draait in dat theater „Teenager Schal- gerparade" en woensdag- en donderdag avond „Puberteit". In Beverwijk John Wayne, in „Het legioen der Dap peren" zorgt er hoe zou het anders kunnen wel voor, dat het Kennemer Theater aan belangstelling geen gebrek heeft. Het is een nogal romantisch ver haal, waarvan de achtergrond gevormd wordt door de Slag bij Waterloo. Deze film gaat hedenavond voor het laatst. Van zon dag tot en met woensdag wordt vertoond „De roman van een vrouwenarts". Uitge gaan wordt van een maar al te bekend gegeven: een te drukke praktijk, „dus" ontstaat er een verwijdering tussen man en vrouw. Maar moeilijkheden zijn er om ze te overwinnen. Of beiden hierin slagen, verklappen we echter niet. „De pechvogel" is in de zondagmiddagvoorstelling aan het woord. Luxor vertoont de verfilming van Fran- poise Sagans boek „Aimez vous Brahms?" Voor de vertolking van de voornaamste rollen viel de keus op Ingrid Bergman. Yves Montand en Anthony Perkins. Een fnm. die velen niet graag zouden willen missen, al zou het slechts zijn omdat het (zij het indirect) van F. S is. Zondagmiddag: „De dochter van de woestijn". Het is één en al actie in het W.B.-Thea ter: „Alarm bij de kustwacht", wordt zon dag gevolgd door „S.OS. Pacific". In laatstgenoemde film haalt Eddy Constan- tine weer eens een huzarenstukje uit. Het gaat maar eventjes om wél of geen A- bomexplosie. In de zondagmiddagvoorstelling draait „De gevreesde speurder", die niemand min der is dan: Roy Rogers. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Tczew van Stettin; Elizabeth, Hudiks- vall; Adelheid Sibum, HudiksvaU; Wasa- land, Rotterdam; Wesermarsch, Karlsvik; Sieben Burgen, Brake; Amrum, Rotter dam; Loke, Antwerpen; Martha Ahrens, Hamburg; Luctor, Ipswich; Frey, Londen; Stad Alkmaar, Sagunte, met erts voor IJmuiden; Leonard, Koge; Bellona, Bilbao; Konny-M., Rotterdam; Oceaan, Gefle. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Waverstroom van Liverpool; Oosten burgh, Rotterdam; Malta, Aarhus: Patria, Antwerpen; Wiebold Boehmer, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Congokust naar Bordeaux; Alexandra Sartori, St. Croix; Degere, Kopenhagen; Flevo, Kalundborg; Bolette, Baten Rouge; Aida 3, Alexandrië; Robert Bornhofen. Klintehamn; Scheldeborg, IJstad, kunst mest geladen IJmuiden; Oranjestad, Fun- chal; Osterbotten, Rotterdam, ledig van Velsen; Castleville, Le Havre; Timca Leith; Schinkelstroom, Shorehamn; Theano, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Cordoba naar Liverpool; Frigga, Lübeck Attis, Antwerpen; IJstroom, Plymouth. r. Vyx*J In Rotterdam is een Duitse commissie op bezoek geweest om een studie te ma ken van het radarsysteem dat de scheep vaart bij mist op de Nieuwe Waterweg en in de Rotterdamse havens beveiligt. De commissie werd ontvangen door de Rotter damse radarcommissie en de Duitse con sul-generaal, dr. H. H. Liebrecht. Men bezocht gezamenlijk de radarpost op het Charloise Hoofd op de linker Maasoever bij de tunnel. Daarna begaf men zich naar Hoek van Holland om de werking van de radarpost daar te bestuderen. Des middags ontving burgemeester Van Walsum het ge zelschap ten stadhuize. De leden van het gezelschap zijn hoge ambtenaren van het Duitse ministerie van Verkeer en havenautoriteiten uit Hamburg. In Londen hebben zij eveneens de bevei ligingsinstallaties van de haven bestu deerd. oooooooooooooexxMOOoooooooooaaoooooootsoooooooooooooooooo dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE &0000n"O00000000000000C50000000Q000fi0CO00000000000000C00 Het ontwerp van het plan van uitbreiding „Zeewijk", aanwijzende de bestemming in onderdelen van de in dat plan begrepen gronden, welke zijn gelegen in het duin terrein ten zuiden van IJmuiden, heeft na voorafgaande openbare bekendmaking, van 19 september 1961 af, gedurende vier weken, voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende deze termijn is ingekomen een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Haarlem, waarin bezwaren worden ingediend tegen het ontwerp-plan, zulks met het oog op de belangen van een goede openbare drinkwatervoorziening. Ten aanzien van dit bezwaarschrift mer ken B. en W. van Velsen op, dat de be zwaren voornamelijk van technische aard zijn. In het bezwaarschrift wordt gesteld dat, hoewel niet voldoende gegevens bekend zijn over het nauwkeurige beloop van de noordelijke grens van het onttrekkings- gebied, mag worden aangenomen, dat die grens nu reeds ligt in het door het ont- werp-uitbreidingsplan „Zeewijk" omvatte gebied. Aandacht verdient de uitdrukking hoewel niet voldoende gegevens bekend zijn". Daaraan kan de vraag worden ge koppeld, welke redenen men dan tóch heeft om aan te nemen, dat de genoemde grens door het ontwerp-uitbreidingsplan Zeewijk" loopt. Water Voorts wordt gesproken over de bij zondere geologische situatie in het noorde lijke deel van het bedoelde onttrekkings- gfebied. Aantekening verdient, dat is na gelaten om aan te geven in hoeverre deze geologische situatie inderdaad bijzondere aspecten heeft, terwijl men evenmin heeft waar gemaakt, dat de bijzondere geolo gische situatie bijzondere gevolgen voor de wateronttrekking zal teweeg brengen. Hoewel een nadere verklaring van het ver band tussen de geologische situatie en de wateronttrekking ontbreekt, wordt zonder meer gesteld, dat gerekend moet worden met een noordwaartse verschuiving van de grenslijn van het onttrekkingsgebied Ook hier moet geconstateerd worden, dat men dus bij het maken van zijn bezwaren uiter mate globaal te werk gaat en concrete ge gevens, die voor weerlegging vatbaar zijn, ontbreken. Dan wordt een aantal kwade kansen voor dp veiligheid van de drinkwatervoor ziening van kwalitatieve aard opgesomd. Deze opsomming is bijzonder zwaar ge laden met de bedoeling om diepe indruk te maken, maar mist, aan de andere kant elke kwantitatieve benadering De wijze waar op het bezwaar op het ogenblik in alge mene termen wordt gesteld, dient te wor den verworpen als een beslissend argument in de kwestie of het uitbreidingsplan „Zee wijk" al dan niet zou moeten worden vast gesteld. Gesteld wordt, dat de gevaren van ver schillende aard tot een aanvaardbaar mi nimum zouden kunnen worden beperkt door bepaalde technische en ook andere voorwaarden te stellen. Zoals hiervoor ech ter reeds is aangeduid, is nagelaten om het probleem kwantitatief te benaderen. De ge kozen methode van benadering dient, als te weinig zorgvuldig, te worden verwor pen. Zolang de beweringen niet worden gestaafd met overtuigende cijfers omtrent de dreigende gevaren en mede geen con crete voorstellen worden gedaan omtrent de te stellen voorwaarden, welke mogelijke hinder zouden kunnen voorkomen en be perken, kunnen geen redenen aanwezig worden geacht om nader in te gaan op de door de gemeente Haarlem genoemde be zwaren. B. en W. van Velsen wijzen er op, dat de afmetingen van het plan „Zeewijk" ten opzichte van de totale bebouwing van „Duinwijk" en van nieuw-IJmuiden zo be perkt zijn. dat niet valt in te zien waarom de bezwaren nu worden ingebracht tegen het plan „Zeewijk" en daarvóór tegen het plan „Zeebad", terwijl in geen enkel op zicht in het verleden is vernomen, dat de behoefte aan regelingen zou bestaan voor het veel grotere en intensiever bebouwde nieuwe IJmuiden, dat niet op een aanmer kelijk grotere afstand van het wingebied van Haarlem is gelegen dan het plan „Zee wijk". Streekplan Overigens mprkt het college ten aanzien van het bezwaacschrift op, dat met de uit breiding van IJmuiden, welke in het plan „Zeewijk" is weergegeven, in het streek plan voor Zuid-Kennemerland reeds reke ning is gehouden. Tegen dit onderdeel van het streekplan is destijds van de zijde van de gemeente Haarlem geen bezwaar ge maakt. Aangezien deze uitbreiding overeenkom stig dit streekplan is opgezet, dient het be zwaar van de gemeente Haarlem naar de mening van het college derhalve te wor den verworpen. Het gebied, waarop het plan „Zeewijk betrekking heeft is in het bedoelde streek plan aangegeven als zoetwatervoorraadge- bied. Een gelijke bestemming van secun daire aard geldt voor het volledige be bouwde gebied van de gemeente Haarlem bewesten het Spaarne. Voor dit zoetwater- voorraadgebied is in de streekplanvoor schriften voorzien. Uit de formulering van het desbetreffen de artikel, waartegen door de gemeente Haarlem geen bezwaar is gemaakt, volgt in geen enkel opzicht, dat strijdigheid met de belangen van de Haarlemse waterwin ning moet worden verwacht. Uit de aan wijzing van het Haarlemse gemeentelijke bebouwde gebied tot zoetwatervoorraad- gebied heeft de gemeente Haarlem, voor zover bekend, ook nog geen consequenties getrokken door voor dat gebied verder strekkende maatregelen tot bescherming van de zoetwatervoorraad te nemen door het vaststellen van beperkende verorde ningen, terwijl in datzelfde bebouwde ge bied, voor zover het het uitbreidingsplan betreft, regelmatig wordt bijgebouwd. Tenslotte delen B. en W. van Velsen ten aanzien van het bezwaarschrift mede, dat Burgemeester en Wethouders van Haarlem zich bereid hebben verklaard, dit in te trekken, indien over de te stellen voor waarden in zake het voorkomen van ver vuiling varj de bodem overeenstemming wordt verkregen. Onteigening Van de binnen de begrenzing van het uitbreidingsplan gelegen gronden is slechts een vrij smalle strook aan de noordzijde eigendom van de gemeente. De inmiddels reeds met de eigenaren van deze gronden gevoerde onderhande lingen hebben geen resultaat opgeleverd, omdat geen overeenstemming omtrent de grondprijs kon worden bereikt. Derhalve zal de eigendomsverkrijging van de be doelde gronden door middel van onteige ning dienen te geschieden. Burgemeester en Wethouders van Velsen stellen de gemeenteraad tenslotte voor: het uitbreidingsplan-in-onderdelen „Zee wijk" vast te stellen; het bezwaarschrift van Burgemeester en Wethouders van Haarlem af te wijzen; de „Schadevergoe dingsverordening Velsen" op dit uitbrei dingsplan van toepassing te verklaren; het bij dit gemeenteblad behorende plan tot onteigening voorlopig goed te keuren. De nieuwjaarsrede van Beverwijks bur gemeester, de heer J. G. S. Bruinsma, zal donderdagavond aanstaande na afhande ling van de agenda, worden uitgesproken. De raad worden zeven voorstellen gedaan. Er is een voorstel tot het aangaan van een erfpachtovereenkomst met de r.-k. tennisvereniging DEM, een voorstel tot het verlenen van een krediet voor de voor bereiding van het uitbreidingsplan „Wes- tertuinen" en een voorstel tot wijziging van de legesverordening voor bouwver gunning. De overige voorstellen betreffen aanschaffing van meubilair voor een school en een boekhoudmachine voor Openbare Werken. De r.-k. vereniging DEM is voornemens nabij de in aanleg zijnde tennisbanen in „Adrichem" te Beverwijk een sport- recreatiecentrum in te richten. Daartoe wil de vereniging de bouwvallige verlaten boerderij met het hierbij behorende terrein in erfpacht van de gemeente ontvangen. De boerderij wil men herstellen en als clublokaal en woning voor een sportleraar inrichten. Het terrein wil men inrichten tot kampeerterrein voor sportliefhebbers, die dan onder leiding van de sportleraar in hun vakanties, sport kunnen beoefenen. Het gemeentebestuur acht het initiatief zeer belangrijk. Er kan hiertoe echter geen geldlening door de gemeente worden ge garandeerd. Een verzoek van de Nederlandse Vissers bond, de minimum-prijs voor verse haring te verlagen van 22 cent tot 20 cent per kg., is door het bestuur van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten niet inge willigd. De te Urk gevestigde bond had in een op 20 december geschreven brief o.m. gesteld, dat grote partijen haring doordraaiden en dat dit niet alleen een ge volg was van de grote aanvoeren, maar ook van de hoogte van de minimumprijs. Een in de vergadering van de zijde van de handel gedaan voorstel, de minimum prijs tot 18 cent te verlagen, kwam er ook niet. Van de zijde van de Nederlandse Vissersbond werd tenslotte bij wijze van amendement, nog gevraagd de verlaging tot 20 cent alleen voor de spanvisserij te laten gelden. Ook dit werd niet goedge keurd. De voorzitter van het produktschap. drs. Van Dijk, heeft in zijn nieuwjaarsrede ge pleit voor een flexibeler systeem van mi nimumprijzen. De Commissie Minimum prijzen zal zich daarover gaan beraden. Op de groentemarkt te Beverwijk kan men nu toch wel merken dat het hard ge vroren heeft. Vele produkten dragen er de sporen van, vooral de spruiten, prei, boe renkool en groenekool. De aanvoeren nemen nu ook wel af. De handel had deze week een vlot ver loop zonder al te hoge of te lage prijzen. Voor de waspeen bestond een behoorlijke vraag, maar de prijzen kwamen de 50 cent per kilo niet te boven. Spruiten liepen in het einde der week weer belangrijk in prijs op en kwamen tot f 1,30 per kilo; boerenkool kwam even boven de 25 cent per kilo. De prijs van het witlof is nu terugge lopen en vrijdag werd met moeite 75 cent per kilo gehaald. De glasandijvie (er is nog maar weinig over) ging tot f 1,30 per kilo. Uien worden iedere week enige cen ten per kilo duurder; ze gingen nu tot 33 cent per kilo. De noteringen waren vrijdag: andijvie 89129, boerenkool 1228, waspeen 16 38, prei 1172, spruiten 67129, witlof 4774, knollen 1127, uien 1332, rode kool 616. Castricum De noteringen te Castricum waren: spruiten 44113, groene kool 20Vj, prei 23 50, boerekool 825. Zondag 21 januari IJMUIDEN: Ned. Ilerv. Kerk, 10 u. en 19 u.: ds. H. van Niel; De Rank, 10 u.: W. Huiser, jongerendienst; Bethlehemkerk, 10 u. en 19 u.: ds. J. van den Berg; Jeugdkapel, 10 u.: E. Aleman. Geref Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. W. Diepersloot; Petra- kerk, 10 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. J. Meester. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers; woensdag 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.45 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: openbare samen komst (Edisonstr. 14). Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: G. Planting; 11.15 u.: zondag school. Pinkstergemeente, Cult. Geb., 19.30 u.: G. Mijnsbergen; dinsdag 20 u.: Israel- avond, Zusters G. de Koek en J. Goed hart. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: sa menkomst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. dr. W. F. Golterman. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens, 17 u.: ds. J. Assies. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. van Vrjjz. Herv., Abeelenstraat 1, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, ZATERDAG 20 JANUARI Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden- Oost, 20 u.: De Martinitoren met „Na vijf dagen retour". Verenigingsgebouw, Oosterwijk, 14.30 u.' Filmvoorstelling A en O. Verenigingsgebouw, Oosterwijk, 20 u.: Kienavond „Jeugd en Vreugd". Radarstraat 3, 20 u.: Lezing door pcht- paar Nauta voor Xerion. ZONDAG 21 JANUARI Cultureel Centrum, 10.30 u.: Bijeenkomst humanistisch verbond. MAANDAG 22 JANUARI Royal, Kennemerland, IJmuiden, 20 u.' J. F Tonkelaar spreekt voor ,,'t Nut" over „hoe komt het weerbericht tot stand". Hervormd Wijkgebouw, Dijckmanstraat, Velsen-Noord, 20 uur: J. P. Strijbos spreekt voor Commissie Natuurbescher ming. Schans, Beverwijk, 20 u.; Clubwedstrijd IJmond dubbel 8. De Griffioen, IJmuiden-Oost, 20 u.' Feestavond r.-k. Middenstandsavond Vel* sen. Wijkgebouw Baanstraat 35, Beverwijk, 20 u.: Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting: tweede les van de cur sus „Eenvoudige ziekenverpleging". Hervormd Jeugdgebouw, Ten Katestraat, Heemskerk, 20 u.: Contactavond Vrijz. Chr. Commissie. Advertentie GARAGE L v. d LEDEN R CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT De jeugdvereniging Xerion, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk in IJmuiden krijgt hedenavond in het wijkgebouw aan de Radarstraat het echtpaar Nauta uit Zaandam op bezoek, dat in samenwerking met de Verkade- en Fiatfabrieken de avond zal vullen. Waarschijnlijk zullen er ook films en grootbeelddia's vertoond worden. Vanaf de volgende week zal bij de ingang van het gebouw een ideeënbus van Xerion worden geplaatst. Het bestuur verwacht bergen ideeën, adressen van jongelui die ook eens nader willen kennis maken met de vereniging, klachten en eventuele op- en aanmerkingen. De Volière Vereniging „Fauna Felise- na" IJmuiden en Omstreken gaat op za terdag 27 januari feestvieren in de zaal van café Du Commerce, Marktplein 2, IJmuiden. Aanvang 20 uur. Deze avond zal worden verzorgd door de conferencier Jan Oort uit „de Jordaan". Het verenigingsblad van de volièrever eniging bevat een dankbetuiging van voor zitter J. T. Kiewiët aan allen die hebben meegewerkt aan het welslageh van de on langs gehouden tentoonstelling in het Cul tureel Centrum. De Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling IJmuiden-West houdt dinsdag 23 januari de maandelijkse vergadering in het Her vormd Wijkgebouw. De heer A. D. Dijk stra uit Velsen-Zuid zal iets vertellen over de geschiedenis van Velsen en daarbij dia's vertonen. Aanvang 20.15 uur. Het R. K. Vrouwengilde IJmuiden-Oost houdt maandagavond 22 januari in het Pa tronaatsgebouw zijn jaarvergadering. Na de gebruikelijke jaarverslagen volgt de bestuursverkiezing. Mevrouw Ruyter en mevrouw Buur zijn aftredend, maar stel len zich herkiesbaar. Na de pauze wordt er gekiend. Men is voornemens in IJmuiden een af deling van de Ned. Chr. Wandelsportbond op te richten. Daartoe zal de afdeling Ken nemerland van de N.C.V.B. medio maart een propaganda-avond organiseren. Alle gewenste inlichtingen kan men krijgen bij de heer A. v.d. Vaart, Cederstraat 27 IJmuiden-Oost. Prof. dr. A. J. Rasker, hoogleraar te Leiden spreekt op vrijdagavond 26 januari in het wijkgebouw van de Bethlehemkerk aan de Radarstraat in IJmuiden over „Kerk en oorlog nu". Prof. Rasker zal vooral ingaan op de vragen „Kan de kerk een bijdrage leveren tot een vernieuwing van de verhouding tussen Oost en West?", „Heeft de mogelijke toepassing van de atoombom iets te maken met onze prin cipiële houding t.o.v. de bewapening?" en „Wat moeten wij doen met de voorschrif ten van de B.B.?" Deze avond, die om acht uur begint, gaat uit van de centrale kerkeraad van de Hervormde Gemeente IJmond. Wij kregen van „De Martinitoren" de volgende uitnodiging: Grunneger-Drintse Verainen „De Martinitoren", Siktorioat: Van Leeuwenstroat 81, IJmuiden. Pro- grammoa, tevens bewies van taugang, veur onze toneeloetvoering op zotterdag 20 januari 1962 ien ,,'t Hervormd Jeugd gebouw", Rembrandtloan te IJmuiden. Ons aigen toneelgroep speult den veur ons: „Noa vief doagen retour", 'n klucht ien vair bedrieven. Zoal open om 7.30 uur. 't Begunt om 8 uur. Net als hun Santpoortse zusters kunnen de leden van de afdeling Velsen-IJmuiden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen woens dag 31 januari in de Haarlemse Stads schouwburg gaan kijken naar het toneel stuk „Brieyen van een dichter" van Mi chael Redgrave en gespeeld door de to neelgroep Theater. Zij zullen op 17 april ook vertegenwoor digd zijn in de Expohallen in Hilversum waar het vijftigjarig bestaan van de ver eniging zal worden gevierd. Evang. ver. Elon, 10 u. en 19.30 u.: ds. J. A. Visser; woensdag 19.45 u.: Bijbelbe spreking. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. L. Brink; 19 u.: ds. J. van Willi gen van der Veen, jeugddienst. Lectorium Rosicrucianum, Stationsweg 95, 10.30 u.: J. van der Plas. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u. en 19 u.: ds. H. P. Huisman. Vrye Evang. Emanuël, Gem. Ontspan ningslokaal, 10 u.: N. Esmeyer. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijckerfstraatweg 81, 17 u.: dienst. Gereformeerde Kerk, 10 u.: en 17 u.: ds. A. C. van Nood. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Maria Boreel- school, 9.10 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. H. A. van Rhijn; 19 u.: ds. L. A. Bedoor; Hoeksteen, 10 u.: ds. J. C. Remijn; 10 u., de Toorts, jeugdkapel, G. de Voogd. Christ. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u.: ds. J. C. Maris; 16 u.: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. de Kluis. Rem.-Doopsgez. Gem., Geb. Spaarnberg, Wüstelaan 75, 10.30 u.: ds. J. J. van Hille. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; Re- gina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoogmis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: J. van Veen. Evang. Luth. Gem., Koningstr. 117, 10.30 u.: kerkdienst. Vrjjc Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 u. en 19 u.: F. J. Nijkamp. Volle Evang. Gem., Groenelaan 74, 20 u.: Jac. Zeegers. Apostolische Gemeente, Nassaustraat 31, 17.30 uur, dienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 u.: d.^. W. Oorthuys, H. Doop; 19.15 uur: Open Deur dienst; Oosterwijk-Meere- steyn (L.T.S.); 10 u.: ds. J. A. Don; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: de heer M. de Rooy; zondagclub „De Schans", 10 u. Vryz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. A. van Wijk uit Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 -m: ds. Joh. Knol; 17 u.: ds. C. Meyer, Geref. Kerk, Oosterwijk, wijkgebouw, Dommel- singel 4a, 8.30 u.: ds. C. Meijer; 17.15 u,: ds. Joh. Knol. Chr. Geref. Kerk, Pinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.-: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondag school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. Papineau Salm. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 en 19 u.: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. C. Homans, H. Avondmaal. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.; Hoogmis 9.15 u.; Kindermis, 11 u.; avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, 8.15 en 10 u. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 7 45, 9. 10.45, 12 en 18 u. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. N. O. Steenbeek. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. IJ. van der Zee. BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 u. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening service 3 p.m. Advertentie Voor een 1e klas verzorgd kapsel Dameskapsalon HAGEDOORN REGGESTRAAT 86 hk. Rijnstraat Telefoon 4546 Midden in de Rivierenbuurt Bushalte Scheldestraat Op de Beverwijkse bloemenveiling is wel duidelijk merkbaar dat er maar weinig tulpenbollen door de kwekers werden ge plant. Daarentegen komen er wel grote partijen narcissen, terwijl men ook over het aanbod van hyacinten niet te klagen heeft. De handel is duur, heel duur zelfs. Van overal komen de kopers naar de Be verwijkse veiling, omdat men ook op de andere veilingen niet kan vinden wat men zoekt. De tulpen, waarvan de Rose Copland momenteel overheerst, gaan alle ruim boven de gulden per bos. De Copland ging tot 1,70 per bos; kwam er een ander kleurtje aan de markt, dan betaalde men graag tot boven de twee gulden per bos. Bij de narcissen zijn het vooral de Flo wer Records en Verger die de boventoon voeren; deze roodcuppen konden zich vrij dag door hun grote aanbod niet in prijs handhaven en liepen terug rond de 75 cent per bos. Woensdag betaalde men nog even boven de gulden. De gele narcissen, zoals Californië, Hollywood en Carlton, kwamen tot goed een gulden per bos. Hyacinten waren, ondanks het ruime aanbod, duur en gingen tot 40 cent per stuk. De vrij grote aanvoer van blauwe druifjes varieerde van 14 tot 38 cent pei bosje Ook de overige bloemen, zoals freesia. anjers en rozen, waren flink aan de prijs. De aanvoer van potplanten is klein.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7