Geen winnaar bij OVVO-HFC Spaarndam verloor van WH en is nu hekkesluiter in de HVB Nederland op zeer eervolle vierde plaats in Ahmedabad Ook Duitsland moest buigen voor Indische hockeygeweld Niet Donner, niet Langeweg, maar Trifunovic winnaar in het Hoogovenschaaktoernooi Burnley zowel als Spurs gaf iets van voorsprong cadeau Jovanovic schaakte het beste bij de dames in Beverwijk IEV-ers bleven aan de top Monsterzege van de jeugd op België Estafette-record voor Japan Koersen Hilversum Kostbare nederlaag Manchester United herstelt zich MAANDAG 22 JANUARI 1962 12 Pakistan-Engeland Jan van Dijk (Lisse) tweede in België Nog een nederlaag Geen risico Spanning Positieve ervaringen Centrale figuur Klasse apart Moeilijke zege Canadese skiër ernstig gewond bij afdaling in Kitzbühel De eindstand De voor de bezetting van de onderste plaats zo belangrijke wedstrijd tussen OVVO en HFC (eerste klasse amateurs) heeft geen overwinnaar aangewezen. Het treffen eindigde in een gelijkspel (1-J), waardoor de OVVO-ers onderaan ble ven. De ontmoeting in Amsterdam le verde uiterst spannend voetbal op. Het was duidelijk te merken dat er veel op het spel stond, waarbij de uitslag geheel in overeenstemming was met de krachts verhouding. A mateurvoetbal De ongeveer 600 toeschouwers zaten al dadelijk volop in spanning. OVVO, dat de wind schuin in de rug had, trachtte via een hard schot van Kaas onmiddellijk een voorsprong te nemen. De voortreffelijk op dreef zijnde doelman Veltman bleef de toestand evenwel meester. Langzaam maar zeker kreeg HFC het beste van hot spel. Vooral door het felle doorzetten van midvoor Jansen en het goede werk van rechtsbinnen Molenaar kregen de Haarlem se aanvallen een gevaarlijk karakter en de hoofdstedelijke verdediging kwam dan ook herhaalde malen in moeilijkheden. Na een solorush schoot Molenaar hard in, maar ten koste van een hoekschop bracht doelman Arends redding. Na een klein half uur spelen trapte een van de hoofdstedelijke halfspelers na, wel ke overtreding scheidsrechter Nuyens niet ontging. Hij kende HFC een strafschop toe, die als vanouds door Winter met een on houdbaar schot in een doelpunt werd om gezet. De achterstand prikkelde OVVO tot fel tegenspel. Wijma en Kaas kregen haast niet te missen kansen, maar tot grote op luchting van de Haarlemse aanhang faal den de OVVO-ers. Kort voor de rust ont snapte het doel van HFC aan een doorbo ring toen Veltman mistrapte. Op het laatste moment bracht een Haarlems been red ding. In de tweede helft bleef de spanning on verminderd voortduren. Beide ploegen gooiden er een extra schepje bovenop, waarbij Jasper en Jansen ieder een goe de kans kregen om de voorsprong van HFC te vergroten. Het goede schot bleef echter achterwege. In de dertiende minuut was het de beurt aan de gastheren. Een snelle aanval werd besloten met een hard schot van Le Cuivre. Doelman Veltman kon m eerste instantie het leer stoppen, maar kreeg de bal niet klemvast, waardoor de snel toelopende Pieneman de gelijkmaker voor zijn rekening kon nemen. In de laatste fase van de strijd ontston den voor de Haarlemse veste verscheidene hachelijke situaties. OVVO, dat een beslis sing trachtte te forceren, was enkele ma len dicht bij een doelpunt, maar dankzij het uitstekende werk van de Haarlemse Midvoor Jansen van HFC wordt op houterige maar doeltreffende wijze de doorgang naar het doel van OVVO belet. verdediging waarin doelman Veltman uit blonk, wist HFC stand te houden. De rang lijst is nu als volgt: JOS 10 8 1 1 17 21—12 HRC 11 7 2 2 16 25—15 De Spartaan 10 6 2 2 14 21—9 Hollandia 11 4 3 4 11 19—17 AFC 11 4 2 5 10 23—26 DCG 11 4 1 6 9 16—18 OSV 11 3 3 5 9 20—24 UW 11 4 1 6 9 16—22 HFC 11 2 3 6 7 20—26 OVVO 11 2 2 7 6 14—26 Ook zondag weer werd het programma in de HVB gestagneerd, want een groot aantal velden bleek onbespeelbaar. In de hoogste klasse echter konden vier wed strijden gespeeld worden, zodat hier de oogst nogal mee viel. IEV en DIO wonnen beide, zodat hun kampioenskansen gehand haafd bleven. Maar Waterloo maakte een vergeefse reis naar DCO, want dit terrein werd eveneens afgekeurd. En dat zal nog wel vaker gebeuren nu het veld van DCO overbelast wordt. Spaarndam verloor van WH en nu staat de Spaarndammer club vrij stevig op de onderste plaats. IEV had met Alliance meer moeite dan de 60 uitslag doet vermoeden. Tot aan de rust bleef de Lyceumclub staande en had zelfs de beste en meeste kansen, maar had niet veel geluk. Toen het kort na de rust 20 voor IEV werd dank zij goals van Beentjes, was het gedaan met Alliance. De club uit Velsen-Noord liep uit tot 60 dank zij doelpunten van Kramer, De Reus, Beentjes en Korver. Spaarndam is hekkesluiter in 1 A, want het verloor nu van WH, Bij de rust had Spaarndam nog de leiding met 10 dank zij een doelpunt van Gerrit Berk, maar een penalty van Meyer na de rust bracht de balans in evenwicht, waarna Zuidhoek voor de 12 score zorgde. WH sukkelt de laatste tijd met zijn keepers, maar had dit maal in de juniordoelman Saarloos een uitstekende kracht, die een belangrijk aan deel leverde in de zege van de Herculanen. In de tweede helft van de wedstrijd DSOVBSM scoorde de BSM'er Weller het enige en beslissende doelpunt zodat BSM met 10 zegevierde; 20 voor DIO Badminton De jeugdinterland tussen de teams van Nederland en België die zondag in Vlaar- dingen werd gespeeld, is in een veelzeg gende 11-0 zege voor Nederland geëindigd. De Belgen die nog maar kort aandacht aan het jeugdbadminton schenken, heb ben op de Nederlanders in alle opzichten nog een aanzienlijke achterstand. Opvallend was de prestatie van het Antwerpse meisje Van der Willigen die onze nationale kampioene Imre Rietveld uit Velsen bijna tot drie games dwong. Zwemmen Tijdens internationale zwemwedstrijden in Auckland heeft de Japanse herenploeg het wereldrecord op de 4 x 110 yards wis selslag estafette verbeterd. De Japanners, die momenteel een toernee door Nw. Zee land maken, lieten 4 min. 11,9 sec. afdruk ken. Het oude record stond sinds 10 janua ri van dit jaar ook op naam van een Ja pans team, dat toen een tijd van 4 min. 12.8 sec. maakte. Cricket Toen er op het einde van de derde dag in de testmatch Pakistan-Engeland, die in Dacca wordt gespeeld, werd gesloten, stond Engeland op 333 voor het verlies van een wicket. Pakistan had in de eerste inning 393 runs had gescoord voor het verlies van zeven wickets. werd het in de ontmoeting DIODSK. Heijselaar scoorde vóór en Versloot na de rust. DIO is nog volop kanshebber zoals onderstaand ranglijstje aantoont: IEV 12 21 BSM 12 11 DIO 10 15 Alliance 12 8 Waterloo 9 14 WH 12 8 DSS 11 14 DSK 11 7 DCO 11 12 Terrasvogels 11 7 DSOV 11 12 Spaarndam 12 5 Veel wijziging onderging de ranglijst van 1 B niet, want er werd in deze afdeling j slechts één wedstrijd gespeeld. Terras- i vogels 2 klopte RCH 4 met 32. Ook de buit in de tweede klasse A was niet groot. Van de drie vastgestelde wed- strijden vond er één, Nieuw-VennepGeel j Wit, geen doorgang. VVD stelde ditmaal I enigszins teleur door thuis van Vogelen zang met 32 te verliezen, terwijl DSB weer eens 00 Spéëlde. ditmaal tegen SVIJ, hetgeen dus weer een kostbaar punt betekende voor DSB. De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Captain double K-prijs (2000 m.): 1 Zoagli TL 1.35.7: 2. Zampa: 3. Z The Saint. Winn 6 50; pl. 1.70, 1.70, 1 20: gek. 20 60: cov. 4 50 Captain Fezprijs (2000 m.l: 1. Xanover 131 1; 2.Yec: 3. Zoon van Kievit. Winn. 6 50; pl 150. 1.50, 1.20; gek 6.20; cov 4 90 Captein Kinleyprijs (2000 ml: 1. Xandover 1.28 9 2. Yasmine: 3 Willy's Lieveling Winn 6.40; pl. 1.80. 1.50, 2 50: gek. 6.30; cov 3 70. Captain Padua B-prijs (2400 m i 1 Y Bert D 1.28 9; 2. Yasmine: 3. WiWlly's Lieveling Winn 3 60; pl. 2 20. 1.60: gek. 4 70: cov. 3 40 Captain Williamsprijs (2000 m.): 1 Yardley W 1.27.7; 2. Whip Bird van Permit; 3 Xeres. Winn 2 00; pl. 1.60. 1.70; gek. 5.40: cov 4 80 Cararara S-prijs (.2000 m.l: 1. Kerrwilliams II 1.25.7: 2. Typhoon; 3 Harley. Winn. I 2.70; pl 1.40. 3.50 1 30: gek. 14 50; cov. 20 20 Caran D'Acheprijs (2400 m 1:1. Visuil S 1 27 8: 2 Xavero- 3 Troubadour. Winn. 6 80 pl. 2 30 2.40. 2 40: gek. 15 70: cov. 7.90. Captain Kinlevprijs i2000 m 1 Zoo Dooloper S 1 30.3: 2. Zaida: 3 Yolige Miss. Winn. 4 10; pl 2.50. 2.10, 1 60: gek. 13.60: cov. 5 00. Caravelleprijs (2900 m.l: 1. Winston Spencer 1.28 3: 2. Wish You Were Here; 3 Xessidor. Winn. ƒ1.90: pl. 1 30, 1.80; gek 4 50; cov. 2.60. Totalisator-omzet: 160.190. Jan van Dijk uit Lisse is zondag als tweede geëindigd in een cyclo-cross bij Oudenaarde (België). De Belg Van Houten zegevierde met een tijd van 1 min. 1.2 sec. over de 25 km. Van Dijk had een achter stand van 1 min 10 sec. Het landen-hockeytoernooi in de In diase katoenstad Ahmedabad is zondag middag afgesloten met de ontmoeting India—West-Duitsland. Dit voor de eer ste plaats beslissende duel had 22.000 toeschouwers getrokken, die in het over volle stadion voor een rumoerige stem ming zorgden. Toen het eindsignaal kwam met als stand 1—0 in het voordeel van India, kende de vreugde geen gren zen meer. En terecht, het zeer sterke team van de gastheren had het toernooi daarmede gewonnen, zonder verlies- punten en zelfs zonder ook maar een tegendoelpunt. De laatste zege kwam echter zeer moeilijk tot stand. Voor Nederland was het toernooi zater dag reeds geëindigd met een nogal teleur stellend gelijkspel (1-1) tegen Nieuw-Zee- land. i )ranje dat naarmate het toernooi vorderde steeds beter was gaan spelen, had. mede door het matige spel van Nieuw-Zeeland in de laatste wedstrijden, zonder zelfoverschatting met reden ge hoopt op een duidelijke revanche voor de ongelukkige 2-1 nederlaag, waarmee het tijdens het Olympisch toernooi 1960 in een beslissingswedstrijd door Nieuw-Zeeland was uitgeschakeld voor de eindgroepering. De gelijke eindstand gaf geen juiste weer spiegeling van de krachtsverhouding maar doelpunten zijn nu eenmaal beslissend en de Nederlandse aanval heeft veel moeite om tot scoren te komen. In het eindklassement bezet Nederland de vierde plaats met slechts een punt min der dan Australië en twee punten minder dan West-Duitsland. Twaalf punten uit ne gen wedstrijden in een dergelijk toernooi met haar twee uitgesproken zwakke lan- De partij die Donner de eerste plaats kostte: Van Scheltinga (wit)Donner (zwart) Dr. Trifunovic (Joegoslavië) 1. d4 Pf6 23. bxc3 Txc3 O Pf3 b6 24. gxf5 exf5 3. Pbd2 Lb7 25. h4 Kh8 4. e3 e6 26. Ld3 Lc8 5. Ld3 d5 27. Df2 Le6 6. Pe5 Ld6 28. Df4 Tcc8 7. f4 0-0 29. h5 gxh5 8. 0-0 Pe4 30. Txh5 Tf7 9. Tf3 f6 31. Kf3 Tcf8 10. Pg4 f5 32. Th6 Tg8 11. Pe5 Pd7 33. Txg8 Kxg8 12. Th3 g6 34. Th3 Kf8 13. Pdf3 Pxe5 35. Dh6 sch. Ke8 14. Pxe5 c5 36. Tg3 Kb7 15. Ld2 Pxd'2 37. Kf4 Kc7 16. Dxd2 c4 38. Tg5 Dd7 17. Le2 b5 39. Tg8 Kb7 18. g4 40. Dg5 Dc7 19. Tg3 De7 41. Te8 Tg7 20. Kg2 Tac8 42. Txe6 en 21. Th! Lxc5 zwart geeft 22. fxe5 c3 het op. Het 24ste Hoogovenschaaktoernooi in Beverwijk is een volledige Joegoslavi sche triomf geworden. Trifunovic in de invitatiegroep en Jovanovic in de dames- groep hebben de eerste plaats in de eindrangschikkingen voor zich opgeëist. In de invitatiegroep is dit de verras sende ontknoping van de laatste twee speeldagen, waarin de Nederlanders Donner en Langeweg met zo'n fraaie positie recht op de eerste plaats schenen af te gaan. Er is echter tijdens het week einde veel gebeurd. Vooral het terug vallen van de overigens talentvolle Langeweg trok sterk de aandacht. Zaterdag kwam hij uit tegen Robatsch tegen wie hij een uitstekende aanvalsstel- ling wist op te bouwen. De Oostenrijker werd duidelijk in het defensief gedrongen De leidende ploegen in de eerste divisie van de Engelse league, Burnley en Totten- ham Hotspur, leden zaterdag onverwacht puntenverlies. Beide kwamen slechts tot een gelijk spel: Burnley tegen West Brom- wich Albion (11) en de Spurs tegen Manchester United (22). Burnley vooral heeft een benauwde mid dag gehad. De ploeg speelde slordig en kon er slechts vijf minuten voor het einde in slagen een doelpunt te scoren, nadat Al bion veelvuldig in de aanval was geweest. Dat er bij Manchester United herstel is ingetreden, is na de wedstrijd op White Hart Lane wel zeker. Nadat de jonge for matie van manager Matt Busby maandag tevoren Aston Villa had verrast, konden de Spurs er maar nauwelijks in slagen een tweede verrassing te voorkomen. Een kwartier voor het einde leidde Manchester United nog met 21 door doelpunten van Bobby Charlton en Norbert Stiles. Tot op luchting van de 55.000 toeschouwers voeg de Jimmy Greaves nog een tweede treffer aan zijn eerste toe en daarmee schonk hij het beneden zijn vorm spelende Tottenham tenminste nog een gelijkspel. Ipswich, dat een onverwachte nederlaag bij Birmingham City leed (31), verspeel de de derde plaats op de ranglijst aan Everton, overwinnaar van Leicester City met 32. Manchester City, dat een belang rijke overwinning boekte op Arsenal (32), verliet de laatste plaats ten koste van Chelsea, dat met 3—1 van Sheffield United verloor. Aan de kop van de tweede divisie kon Leyton Orient één punt op Liverpool, de aanvoerder van de ranglijst, inlopen. Ley ton versloeg Derby County met 21, ter wijl Liverpool in de uitwedstrijd tegen Scunthorpe een punt verspeelde. De uitslagen van zaterdag waren: Eerste divisie: Birminham C.Ipswich 31; Blackburn R.Nottingham F. 21; Voetbal in Engeland BlackpoolWolverhampton 72; Bolton W.Cardiff C. 11; EvertonLeicester C. 32; FulhamSheffield W. 02; Man chester C.Arsenal 32; Sheffield U. Chelsea 31; Tottenham H.Manchester U. 22; West BromwichBurnley 11: West Ham U.Aston Villa 20. Tweede divisie: Bristol R.Stoke City 02; Derby C.Leyton Or. 12; Leeds U.Sunderland 10; Luton T.Swansea T. 51; MiddlesbroughPlymouth Arg. 11; Newcastle U.Huddersfield T. 11; Norwich C.Rotherham U. 01; Scun thorpe U.Liverpool 11; Southampton Bury 53; WalsallPreston North End 2—1. en zou vermoedelijk tevreden zijn geweest niet een gelijkspel. Langeweg echter niet Hij wilde winnen en daarmee zijn kans op de eerste plaats vergroten. In een veelbe lovend uitziende stélling werd hij wellicht iets te overmoedig en bracht een stukof fer. Het bleek niet geheel correct te zijn. Robatsch handhaafde zich en dreigde net initiatief over te nemen. Langeweg had geen keus meer. Hij offerde nog de kwali teit in een poging de aanval levendig ie houden. Het bleek een ijdele hoop te zijn die in feite neerkwam op een versnelde nederlaag. Zondag trad Langeweg aan tegen de wis selvallig spelende Belg O'Kelly. Nu kreeg de enigszins aangeslagen Nederlander geen gelegenheid zijn normale spel te ontplooi en. De Belgische grootmeester nam net heft in handen en won aanvallend een pion. Langeweg wachtte niet lang een alge hele afslachting af en gaf zich in een vrij uitzichtloze partij al spoedig gewonnen. Donner kwam zaterdag uit tegen de Amerikaan Bisguier tegen wie het een bik kelharde strijd werd. De spelers probeer den zich over en weer kansen te scheppen, maar tot een reëel voordeel kwam geen der beide spelers. In een eindspel met da me en vijf pionnen elk werd afgebroken. Een situatie die overeenkomstig de ver wachtingen in de avonduren remise ople verde. Trifunovic had toen reeds in een flitsen de aanval de Indiër Aaron verslagen en leidde op dat moment met gelijk aantal punten als Donner. Robatsch volgde op een halve punt. Wie verwacht had dat het duel tussen Trifunovic en Robatsch zondag tot een geweldige strijd zou uitgroeien kwam al spoedig bedrogen uit. De Joego slaaf nam geen risico. Een nederlaag zou hem op de vierde plaats kunnen brengen, terwijl een gelijkspel in elk geval de twee de plaats tot gevolg zou hebben met de kans dat Donner zou verliezen in welk ge val hij zelfs eerste zou zijn. Het laatste is gebeurd. Trifunovic en Robatsch hadden slechts 11 zetten nodig om elkaar vriendelijk en begrijpend toe te knikken. De vrede was gesloten. Wat zou Donner doen? Tegen Van Scheltinga komt hij gewoonlijk niet tot zijn beste spel en de slimme Joegoslaaf zal dit wel hebben geweten. Temeer daar Donner met de zwarte stukken moest spe len was er alle kans voor Trifunovic om tenminste een gedeelde eerste plaats te bereiken. Het duel Van Scheltinga-Donner ontwik kelde zich bijzonder spannend. De Bever- wijker zocht zijn kansen ia een konings den stemt tot een zekere voldoening, voor al wanneer men de omstandigheden waar onder gespeeld werd in aanmerking neemt: een tropisch klimaat en een veld, dat zo mogelijk nog sneller is dan een halfverhard terrein. Nederland was naar India gekomen in onwetendheid over vele factoren, zowel wat de eigen formatie als die van de te genstanders en de omstandigheden be trof. Men heeft in Ahmedabad teleurstellin gen moeten slikken, maar ook verheugen de en positieve ervaringen opgedaan. Het toernooi is van bijzonder veel nut geweest, vooral voor de ploegleiding, die het Olym pisch team in Tokio onder haar hoede krijgt, waren de ervaringen van grote waarde. Nederland was het voorbeeld van een land, dat zich, naarmaie het toernooi vorderde, lichamelijk beter ging aanpas sen. Daarentegen viel België steeds ver der terug en het eindigde ten slotte op de achtste plaats met zes punten: Als de grote verliezers moeten o.i. worden be schouwd de Europese landen, zoals Gr. Brittannië en Spanje, die niet aan dit toer nooi deelnamen en daarmee de gelegen heid voorbij lieten gaan zich te meten met zeer sterke tegenstanders. Coach Piet Bromberg beschikt over een verdediging en een middenlinie van we reldklasse. Steeds heeft men in de achter hoede en op het middenveld van Neder land goed. constructief hockey gezien De dcelverdedigers Veentjer en De Ruiter hebben beiden zeer goed gespeeld, beter zelfs dan verwacht werd. Wat het back- stel betreft voldeed vooral de combinatie Leemhuis-Van Gooswilligen uitstekend. De ze laatste speelde op de backplaats beter dan in de middenlinie. Terlingen was even eens goed, hoewel iets minder zeker dan het vorige seizoen De centrale figuur in de middenlinie was spil Fiolet, die in het begin wat moeite had met het tempo, maar langzamerhand naar zijn beste vorm groeide. Fokker heeft hard en nuttig gewerkt, terwijl Van Rossem een aanwinst van betekenis bleek te zijn: hij was een van de beste kant- halfs van het toernooi door zijn grote snel heid en zijn terrierachtige spel. De laatste ontmoeting van het Neder landse team toonde overduidelijk aan, waar de feilen scholen. Voor de sterke de fensie en middenlinie opereerde een aan val, die in de meeste wedstrijden van te geringe kracht bleek te zijn. Een uitzon dering hierop moet worden gemaakt voor Theo van Vroonhoven, die in alle wedstrij den heeft uitgeblonken. Hij demonstreerde een grote spankracht en .een enorme ..dosis doorzettingsvermogen. Over de ijver vah de andere voorwaart'sen viel niet veel te klagen, doch het resultaat van de inspan ningen was over het algemeen onvoldoen de. Af en toe waren er uitschieters, zoals de hattrick van Taminiau, het goede spel van Van 't Hooft tegen West-Duitsland en van Voigt tegen Nieuw-Zeeland. Toch moet worden gezegd, dat tegenover het winst punt Van Rossem het verlies staat van de tegenvallende Viogt, de man die op de zachte Nederlandse velden de schrik van elke verdediging is. India werd toernooiwinnaar, zoals ge zegd zonder verliespunten en zelfs zonder ook maar een tegendoelpunt. De gasthe ren waren in Ahmedabad van aparte klas se, zij speelden veel sterker dan in Rome en sterker dan ooit tevoren, zo was het oordeel van de insiders, die de ploeg re gelmatig op harde velden zien spelen. Van de overige ploegen kwam vooral Duitsland zeer sterk voor de dag, hetgeen India in de slotwedstrijd ondervond. Ma- lakka en Japan toonden aan, dat de spe lers in deze landen een grote natuurlijke aanleg voor het spel hebben. Waarschijn lijk zullen zij bij de volgende Olympische Spelen in Tokio hoog eindigen, doch met intelligent spel zullen de Europese ploegen gevaarlijke concurrenten voor de Aziaten blijven. Een eerste vereiste is echter een goede lichamelijke conditie, in welk op zicht Australië de ideale ploeg is. Goed hockey is onmogelijk zonder lichaams techniek, dat is de les van Ahmedabad. IndiaWest-Duitsland werd het daveren de sluitstuk van het toernooi. Er was alle spanning, die een finale maar kan bren gen. doch helaas werd er slechts zelden werkelijk fraai hockey vertoond. Duits land gooide alles op defensief afbrekend spel en vooral dankzij het schitterende spel van de kanthalfs Ferstl en Kraus, van wie de laatste wonderspeler Hamid volledig uitschakelde, slaagde deze tactiek in zoverre, dat India met de 1-0 zege te vreden mocht zijn. De aanval kon ditmaal in het geheel niet tot scoren komen. Voor het enige doelpunt zorgde rechtsback Pri- thipal Singh uit zijn specialiteit: een straf- corner. Eenzelfde doelpunt van de Duitse back Nonn werd afgekeurd. De eindstand luidt: 1. India 9 Duitsland 9 Australië 9 4. Nederland 9 5. Malakka 9 Nieuw Zeeland 9 Japan 9 België 9 Egypte 9 Indonesië 9 2. 3. 6. 7. 8. 10. 9 6 6 5 3 2 3 3 0 0 18 14 13 12 8 51—0 30—3 30—9 17—15 14—12 16—9 10—18 11—18 442 2—59 De Canadese skiër Gary Batistella is za terdag tijdens de internationale Hahnen- kamm wedstrijden in Kitzbühel (Oosten rijk) ernstig gewond geraakt, toen hij in de afdaling de controle over zijn ski's ver loor, ten val kwam en buiten de piste te gen een boom belandde. Met een helikop ter is de Canadees naar een ziekenhuis in Innsbrück gebracht, waar men een zware hersenschudding, hoofdwonden en een rug letsel constateerde. De afdaling werd een verrassende zege voor de Zwitser Willy Forrer, die de 3,5 km (hoogteverschil: 855 meter) aflegde in 2 min 37,6 sec. De Duitser Leitner werd tweede in 2.38,2 en de Oostenrijker Nen- ning derde in 2.38,7. Jovanovic (Joegoslavië) In de damesafdeling van het Hoogoven- schaaktoernooi is de jonge Joegoslavische Jovanovic voor de derde achtereenvolgende maal winnares geworden. Overigens heeft zij, vooral in de achtste ronde, nog voor hete vuren gestaan in het duel met de Engelse Tranmer, die er kennelijk op uit was haar landgenote Sunnucks een dienst te bewijzen. De laatste namelijk slaagde erin haar uitstekend optreden tijdens dit toernooi in haar voorlaatste partij te onderstrepen met een overwinning op de Hongaarse Sinka. Zij kwam hierdoor op aanval, terwijl Donner langs de c-lijn op de damevleugel trachtte de vijandelijke li nies te ontwrichten. Het bleek al spoedig dat Van Scheltinga de speler was die in dit treffen de beste kansen zou krijgen. Een sterke aanval, energiek uitgevoerd en ondersteund door alle beschikbare mate riaal, de koning incluis, leidde tot een wan hopig tegen de nederlaag vechtende Don ner. Langs de opengebroken g-lijn drong Van Scheltinga binnen. De koning van Donner vluchtte naar de damevleugel maar Van Scheltinga liet niet los. Met een schitterende mat-combina'ie bracht hij zijn rivaal op de kniën en had daarmee tenvolle zijn sportieve plichten vervuld. Een veelzeggend schouderklopje van Trifunovic was zijn beloning Mede als gevolg van de overige uitsla gen kwam de volgende eindrangschikking tot stand: 1. Trifunovic (J.sl.) 9 3 6 0 6 2-3. Donner (Ned.) 9 5 1 3 5Vi Robatsch (Oostenr.) 9 3 5 1 5'/j 4-5. Bisguier (V.S.) 9 2 6 1 5 Kottnauer (Tsj.) 9 2 6 1 5 6-8. Langeweg (Ned.) 9 3 3 3 4Va O'Kelly (België) 9 2 5 2 4'/j Van Scheltinga (Ned.) 9 3 3 3 4 Vi 9. Aaron (India) 9 1 3 5 2Vi 10. Henneberke (Ned.) 9 0 4 5 2 de tweede plaats en zou bij een eventuele misstap van Jovanovic nog eerste kunnen worden. Zover is het echter niet gekomen. Jovanovic keerde in haar partij met Tranmer in tweede zitting op het rechte pad terug en scoorde alsnog een winst punt. Door in de negende ronde snel re mise te maken met Sinka was de spanning geweken. Sunnucks volgde toen het re misevoorbeeld en stelde daarmee de twee de plaats veilig. De Nederlandse mevrouw Heemskerk slaagde erin haar laatste vier partijen te winnen en met deze fraaie eind spurt opnieuw als beste landgenote voor de dag te komen. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Jovanovic (J.sl.) 9 7 2. Sunnucks (Eng.) 9 5 3. Sinka (Hong.) 9 5 4. Heemskerk (Ned.) 9 5 5. Timmer (Ned.) 9 4 6. De Klerck (Ned.) 9 2 7. Spook Ned.) 9 2 8 Tranmer (Eng.) 9 1 9. Beelaerts van Blokland (Ned.) 9 1 10. v. d. Veen (Ned.) 9 1 In de meestergroep A was het de favo riet Parma (J.sl.) die als wereld-jeugd kampioen ook in het gezelschap van se nioren bewees een zeer sterk schaker te zijn. Een overwinning op de wat tegen vallende Engelsman Fazekas en een remise met Barendregt brachten hem buiten be reik van de concurrentie van wie vooral de Italiaan Scafarelli op een uitstekend ge speeld toernooi kon terugzien. De meestergroep B leverde een zege op voor de Israëliër Gereben. Hij rekende in de achtste ronde af met zijn voornaamste concurrent, de Westduitser Mohrlock. en wist zich op dat moment reeds zeker van de eerste plaats. De remise tegen Rellstab (W.-Dld.) in de laatste ronde was dan ook slechts een formaliteit. De spelers dr. J. T. Barendregt (Ned.) en D Mohrloch (W-Did.) behaalden tijdens dit toernooi een zo genaamd meesterresultaat. 2 8 4 7 3 1 6l/2 2 2 6 2 3 5 3 4 31/2 2 5 3 3 5 21/2 2 6 2 1 7 V/2

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12