I Verkiezingscongres formuleerde de wensen der Partij van de Arbeid AGE 3 mlrr H. Oosterhuis overleden Engeland levert Indonesië de laatste „Gannets" Kort en bondig GEERT HOOGEVEEN VERMAAT Drie stellingen over N.-Guinea Slachtoffer van de treinramp overleden Oud-voorzitter van het N. VV. Volgens de Sunday Times Verkoop morgen ter sprake in het Lagerhuis Brand op Noors schip Maatregelen op Schiphol tegen pokken Onderwereld raakte in gevecht Afnemende wind |I IZ '.G 2 2 JANUARI 1962 2 Landelijke Orkestraad opgericht bezorgt iedere dag BEST BROOD Haarlem Veis en-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Kerkelijk nieuws Hoofdagent Citroën-Panhard Showroom Zijlweg 26 - Telefoon 17296 Kant., werkpl., magazijn: Mr. Cornelisstr. 54 - Tel. 58041, 3 inen Schoten in A msterdam WEEKABONNEMENTEN Zaterdagmiddag is de oud-minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooij geïnstalleerd als burgemeester van Heerlen. Bij de velen, die de installa tieplechtigheid bijwoonden, waren de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay etn echtgenote, de ministers Beerman, Marijnen en Zijlstra, de oud-ministers Witte en Staf, de staats secretarissen Roolv ink en Gijzeis verscheidene Tweede-Kamerleden en vele geestelijke autoriteiten. Uit Eind hoven, van welke stad mr. Van Roov burgemeester was vóór hij minister werd, waren de leden van het St. Catharinagilae naar Heerlen gekomen om hem een muzikale hulde te bren gen. Vóór het raadhuis luisteren de nieuwe burgemeester en z:*n echtge note, geflankeerd door de koning" en de voorzitter van het gilde, naar de muziek. De besturen van de Nederlandse Katho lieke Bond van Musici en Artiesten, de Bond van Christelijke Kunstenaars in Ne derland en de Nederlandse Toonkunste- naarsbor.d hebben zicli tot de staatssecre taris van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen gewend met hef verzoek, thans spoedig het overleg over de positie van de musici in de gesubsidieerde symfonie orkesten mogelijk te maken. „Gezien de zeer onbevredigende en tra ge gang van zaken bij de behandeling van de arbeidsvoorwaarden voor deze musici" hebben de besturen van de genoemde vak organisaties besloten over te gaan tot de oprichting van een Landelijke Orkestraad. Deze orkestraad zal worden samengesteld uit bij de drie erkende vakorganisaties aangesloten leden-musici. Advertentie 250.000 lekkere broden per week Op het zaterdag in Musis Sacrum in Arnhem gehouden verkiezingscongres van de Partij van de Arbeid, dat door 900 af gevaardigden werd bijgewoond, heeft de voorzitter van de Tweede-Kamerfractie, mr. Burger, gesproken over Nieuw-Guinea. Hij achtte een internationale overgangs fase nuttig, maar als Indonesië zo onver standig zou zijn dat niet te willen, mogen de onderhandelingen daarop niet stranden, meent de Partij van de Arbeid. De P. v.d.A. vindt, dat er geen bezwaar is om met Indonesië te onderhandelen, ook al staat Indonesië op het standpunt dat hot de souvereiniteit over Nieuw-Guinea reeds bezit. Immers ook vanuit dat standpunt zijn passende vormen van zelfbeschikking denkbaar. Er is geen reden om als van zelfsprekend aan te nemen, dat Indonesië daar geen oren naar zou hebben. En in dien Indonesië, en dat is een derde stel ling -van -de P.v.d.A. desondanks in alle opzichten onredelijk zóu blijken, dan dient Nederland een tijdstip te bepalen waarop het Nieuw-Guinea zal verlaten. Op het congres zijn de urgentieprogram ma's voor de komende raads- en staten verkiezingen 'vastgesteld. De programma's uiten verlangen op het gebied van de wo ningbouw, de ruimtelijke ordening, de cul tuurspreiding, de verkeersveiligheid, de sport en de volksgezondheid. Vijf sprekers belichtten onderdelen van de verkiezings programma's. De heer W. Mensink sprak over taak en plaats van de gemeente en de provincie in deze tijd en bepleitte herziening van de zijns inziens hopeloos verouderde ge meentewet en wijziging van de gemeente lijke herindeling van Nederland. De ge meenten ontplooien thans tal van activitei ten, waaraan de gemeentewet niet meer beantwoordt. De heer Mensink vond dat het parlement tekort schoot in het verwe zenlijken van de decentralisatiegedachte, die het democratisch bestel kan verstevi gen. Sprekend over onderwijs en cultuur, be pleitte de heer J. C. Wilmans een subsi diebeleid gericht op deelneming van gro tere bevolkingsgroepen. Culturele vorming moet volgens de heer Wilmans in het huis beginnen. De heer C.' J. van Lienden formuleerde een aantal verlangens op het gebied van de gezondheidszorg en de sociale zorg, op c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Meneer Topaze", blij spel van Marcel Pagnol; regie: Richard Flinck. Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: Recital van Spaanse muziek door de pianiste Alicia de Laroccha uit Barcelona BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Mijn dochter Patricia", 14 j. Frans Halstheater, 14, 19 en 21.15 u., dinsdag 14 en 20 u.: „De mysterieuze Julia Manton", 14 j. Lido Theater, 14, 19 en 21.15 u.: „Don Camillo op de barricade", a.l. Luxor Theater, 14, 19 en 21.15 u.: „Tram lijn begeerte", 18 j. Rembrandt Theater, 14 en 19.30 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Roxy Theater, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meisjes zonder kamers", 18 j. Studio Theater, 14.15, 19 en 21.15 u.: „La Notte", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort), vandaag en dinsdag 20 u.: „Rit in de nacht", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van A. Miolée: 10—12.30 en 13.30—17 u.; zondag 14—17 u. Tot 4 febr. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tentoonstelling van schilde rijen van de IJmuidense schilder I. van der Gaag: 917 u. Tot 4 febr. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van etsen van Frans Verpoorten: 1022 u. Tot 1 febr. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 19 januari). MAANDAG 22 JANUARI City, 19.30 u.: „Pepe" Rex, 20 u.: „De liefde van Hercules". DINSDAG 23 JANUARI City, 19.30 u.: „Pepe". MAANDAG 22 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De roman van een vrouwenarts". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Houdt u van Brahms?" W.B. Theater, 20 u.: „S.O.S. Pacific". DINSDAG 23 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De roman van een vrouwenarts". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Houdt u van Brahms?" W.B. Theater: Geen voorstelling. MAANDAG 22 JANUARI Marquette-theater, 20 u.: „Terreur in Spanje". DINSDAG 23 JANUARI Marquette-theater: Geen voorstelling. In het Academisch Ziekenhuis in Utrecht is overleden de heer Th. J. P. Zeegers uit Utrecht. Hij werd bij de treinramp bij Harmeien op 8 januari ernstig gewond. Het dodental van d(f treinramp is thans gestegen tot 93. welke terreinen gemeenten en provincies veel activiteit kunnen ontplooien. „Met de ruimtelijke ordening weet de regeling geen raad," klaagde drs. Th. J. Westerhout, die de regering gebrek aan initiatief op dit terrein verweet. De ge meenten moeten, zoals de situatie thans is, bij het vaststellen van hun uitbreidings plannen de taak van de overheid overne men. De heer J. Bommer uitte ernstige cri- tiek op het woningbeleid van de regering. Naar zijn mening is het onjuist te den ken, dat het huidige woningtekort het ge volg is van de oorlog. Veeleer is dit te kort veroorzaakt door de verbeterde so ciale verhoudingen, die de vraag naar wo ningen heeft doen toenemen. Over de huurverhoging zei hij, dat zijn partij niet bij voorbaat tegen elke huur verhoging is, maar wel tegen de aange kondigde, omdat de P.v.d.A. het een hope loos beleid vindt de bouwmarkt rnet parti culiere woningen te overvoeren, waardoor de bouwprijzen oplopen en een huurverho ging uitkomst moet brengen Wat er meer aan huur wordt opgebracht moet aan de volkshuisvesting ten goede komen, meen de de heer Bommer. Geref. Kerken Beroepen te Hijum-Finkum: F. Dijkstra, kand. te Leeuwarden: te Klundert: H. Pestman te Appingedam. Bedank: voor Boskoop: G. F. Hajer te Beilen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Hillegom: D. Henstra te Delft en J. Kampman te Rijnsburg; te Rotter dam-West: N. de Jong te Katwijk aan Zee en H. van Leeuwen te Arnhem. Advertentie Te Naarden is gisteren plotseling overle den de heer H. Oosterhuis, oud-voorzitter van het Nederlands Verbond van Vakver enigingen en oud-Kamerlid. Hij werd, ter wijl hij aan het vissen was, door een hart aanval getroffen. De heer Oosterhuis was 68 jaar. Hij werd op 20 april 1893 te Oude-Pekela geboren. Hij bezocht slechts vijf jaar de openbare lagere school en moest daarna gaan werken. De heer Oosterhuis werd lid van het Nederlands Verbond van Vakver enigingen en heeft hierin talrijke functies vervuld. Van 1949 tot 1956 was hij voor zitter. De heer Oosterhuis maakte van 1919 tot 1927 deel uit van de gemeenteraad van zijn geboortestad en was de laatste vier jaar van deze periode wethouder van Oude-Fa- kela. De laatste jaren van de tweede wereld oorlog was hij als redacteur verbonden aan het ondergrondse orgaan van het N.V.V. „Paraat". In 1946 werd hij lid van de Eerste Ka mer voor de P. v.d. A. Hij bleef dit tot 1960. Hij is van de bevrijding af tot 1956 lid geweest van de Stichting van de Arbeid en was sinds 1949 voorzitter van deze in stelling. In de jaren 1945 tot 1953 trad hij ook op als voorzitter van de Raad van Vakcentralen. De heei Oosterhuis was lid van hel bestuur van het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen. Hij was voorts vice-voorzitter van de Nederlandse Organisatie voor Interne Bij stand 'en 'vervulde deze functie in de inter departementale commissie voor sociale, culturele en hygiënische planning voor ont wikkelingsgebieden in Nederland. Van 1950 tot 1956 maakte hij deel uit van de Sociaal-Economische Raad en was hij lid van het Benelux-parlement. De heer Oosterhuis maakte in 1953 een immigratie studiereis naar Australië en was in de ja ren 1947 tot 1950 en in 1952 lid van de Ne derlandse delegatie bij de Verenigde Na ties. Hij was ook lid van de raad van toe zicht van de Herstelbank en had zitting in diverse comité's voor vluchtelingenhulp. De heer Oosterhuis was ridder in de or de van de Nederlandse Leeuw en comman deur in de orde van Oranje Nassau. (Van onze correspondent) LONDEN Het Britse blad „Sunday Telegraph" meldt dat acht „Gannef- vliegtuigen voor bestrijding van onderzee boten zaterdag Groot-Brittannië hebben verlaten op weg naar Indonesië. Het blad meent te weten, dat deze acht toestellen de laatste zijn van de achttien, die pre sident Soekarno in totaal voor de Indone sische marine heeft besteld. De „Gan nets" zijn gereviseerd en volledig uitge rust en bewapend. De verkoop van de Gannets is indertijd door de Britse regering goedgekeurd on der het voorbehoud, dat de Britse machi nes alleen voor defensief gebruik waren bestemd. Hieronder werd onder andere verstaan de bestrijding van de smokkel handel ter zee, de opsporing van duikbo ten, en het patrouilleren langs de kusten. Nader wordt gemeld, dat morgen in het Lagerhuis premier Macmillan over de kwestie zal worden ondervraagd. Het js ook mogelijk dat de Nederlandse regering achter de schermen in Londen zal protes teren. Het conservatieve Lagerhuislid kapitein Kerby verklaarde, dat dit een duidelijke benadeling van Nederland is, door Soekar no in de gelegenheid te stellen iets te on dernemen tegen Nederlands Nieuw-Guinea Een ander conservatief Lagerhuislid, John Biggs-Davison, verklaarde dat de toestel len vastgehouden hadden moeten worden, totdat men er zeker van geweest zou zijn, dat Soekarno zijn agressieve plannen had opgegeven. Het Labour-lagerhuislid Gor don-Walker, oppositiewoordvoerder voor defensie, zei dat dit een nieuwe blunder lijkt en getuigt van een gebrek aan coör dinatie. Het kan bijna worden uitgelegd als een actie tegen Nederland Het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft desgevraagd meege deeld dat het zich van commentaar wenst te onthouden over aflevering van de toe stellen op dit ogenblik. CANBERRA (Reuter-ANP) Australië heeft geen enkel soort oorlogsmaterieel aan Indonesië verkocht, zo heeft de Aus tralische minister van defensie, Townley, maandag verklaard. Hij zei dat Indonesië ih de afgelopen jaren de Australische regering heeft bena derd om vliegtuigen en lichte wapens te verkopen. Australië heeft dit echter niet gedaan. Zondagmiddag om kwart voor vier werd in IJmuiden een noodsein opgevangen van het Noorse schip „Hjalmar Wessel" (1712 brt), dat zich op 75 mql NNW van IJmui den bevond. Het schip deelde mee dat de machinekamer in brand stond. Het sein werd ook opgevangen door het Duitse radiostation Norddeich Uit IJmui den vertrokken om vier uur de zeesleep boten „Titan" en „Simson" van Bureau Wijsmuller. De gezagvoerder van de Noor aanvaardde via de radio assistentie van de „Simson". Aan schepen die zich in de buurt van het brandende schip bevonden werd verzocht in de nabijheid te blijven. Omstreeks 5 uur bevond de „Port Auck land" zich in de nabijheid van de Noor. Later meldde de „Hjalmar Wessel", dat men er zelf in geslaagd was het vuur meester te worden. De sleepboten uit IJmuiden zetten echter hun reis naar de Noord, bij windkracht 8, voort, om het schip naar IJmuiden te slepen. Nadat de „Titan" en de „Simson" in de afgelopen nacht 80 mijl n.n.w. van IJmuiden bij het Noorse stoomschip wa ren aangekomen, heeft de „Titan" als eer ste de Noor vastgemaakt. De bemanning van de „Hjalmar Wessel" moest in het hevige stormweer eerst de twee ankerket tingen doorbranden. Beide ankers waren niet meer aan boord te halen, daar het schip geen eigen kracht meer had. Om streeks half zes vanmorgen heeft de „Ti tan" daarna ook op het voorschip vast gemaakt en enkele uren daarna heeft ook de „Simson" een sleepdraad overgegeven, waarna het schip waarvan de machine kamer geheel was uitgebrand, naar IJmui den gesleept kon worden. In een oproep tot het Schiphol-personeel om over te gaan tot revaccinatie tegen pokken schrijft de quarantaine-arts van de G.G. en G.D. uit Amsterdam, dat aan het vaccineren van mensen, die nooit eerder tegen pokken zijn ingeënt, nog steeds een ernstig risico kleeft. Zonder meer kan ook aan deze personen geen advies tot vacci natie worden gegeven, zo meent hij. Hij acht het echter wel wenselijk hen te wij zen op het risico dat het werk op een in ternationale luchthaven voor ongevacci neerden meebrengt. Daarom raadt hij aan bij de aanstelling van personeel dat tewerk wordt gesteld bij de passagibrsafhande- ling de voorwaarde te stellen, dat men reeds tegen pokken is ingeënt en dat men bereid is zich regelmatig tegen pokken te laten revaccineren. In de oproep wordt voorts gezegd, dat revaccinatie niet noodzakelijk is voor per sonen die in de afgelopen drie jaar nog werden gevaccineerd of gerevaccineerd. De directie van de luchthaven Schiphol heeft de door de arts aanbevolen maatre gelen in een algemene kennisgeving onder de aandacht van al het op Schiphol werk zame personeel gebracht. Er wordt in ge zegd. dat de epidemie zich tot Pakistan heeft uitgebreid, waarbij de import van de eerste ziektegevallen voornamelijk via het luchtverkeer tot stand is gekomen. Op Curacao heeft de Dienst Volksgezond heid in verband met de gevallen van pok ken in Europa en Azië voorzorgsmaatre gelen genomen om het eiland Curagao van iedere mogelijke besmetting te vrijwaren. Alle personen, die door hun functie in aan raking komen met van buiten komende personen, zijn geïmmuniseerd. De vacci natiepapieren van de passagiers woren aan een nauwlettende controle onderwor pen. De personen, die per boot komen, levé ren geen ènkei gevaar op, aangezien zij in geënt moeten zijn en de incubatietijd voor pokken binnen de tien dagen ligt, die zij op zee hebben doorgebracht. De rei zigers die per vlieguitg komen kunnen mo gelijk gevaar opleveren. Hun papieren wor den nog nauwkeuriger onderzocht dan normaal. Revaccinatie Nu vaccinatie en revaccinatie tegen pok ken weer actueel zijn geworden is aan het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid gevraagd welke de ervaringen zijn met het de laatste tijd toegepaste mid del om postvaccinale complicaties zoveel mogelijk te vermijden. Dit middel is de inspuiting bij vaccinatie met gamma-glo- buline, een stof, welke verkregen wordt uit het bloed van gevaccineerden. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat het aantal complicaties bij volwassenen in sterke mate kon worden verminderd. Bij oudere personen, die nog nimmer gevaccineerd zijn, worden in sommige plaatsen in Nederland gamma-globuline- injecties geregeld toegepast Er wordt grote waakzaamheid betracht in ons land, waar geen pokkengevallen voorkomen. Bijzon dere maatregelen worden niet noodzakelijk geacht. De Amsterdamse recherche heeft dit weekeinde vier Amsterdammers aangehou den in verband met twee schoten, die zater dagochtend om vier uur in de Albert Cuyp- straat werden gelost in de richting van een 30-jarige Amsterdamse koopman. Toen deze daar in gezelschap van een vrouw uit zijn auto stapte, stopte op het zelfde moment aan de overkant van de straat een andere auto, waaruit een man met een pistool sprong, die twee schoten loste. Tot nu toe is niet ontdekt waar de kogels terecht zijn gekomen, wel is een huls gevonden. De koopman heeft tegenover de politie verklaard, dat hij zijn aanvallers heeft herkend. Twee van hen zouden eerder op de avond door een list zijn huis zijn bin nengedrongen, waarna een vuistgevecht zou zijn ontstaan. De politie is van mening dat het hier gaat om een strijd tussen twee groeperin gen uit de Amsterdamse onderwereld. Volgens de politie hebben de partijen elkaar reeds eerder bestreden tijdens een vuistgevecht, een treffen met stiletto's en een strijd met bierglazen. De politie acht het niet onmogelijk dat de pistoolschoten bedoeld waren om de koopman te intimi deren. De vier aangehouden mannen ontken nen iets met de zaak te maken te hebben. Wel heeft een van hen toegegeven, dat hij die nacht in de Albert Cuypstraat is ge weest. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE ÖOQOOOCWOOOOOOOOOOOOOOCOOOCOOaOQCOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOCOÖ Telefoonverkeer. Van dinsdag 30 januari 13 uur af zullen de telefoonnum mers van het net Bovenkarspel (netnum mer 02285), nu drie cijfers, zijn gewijzigd in nummers van vier cijfers door voor het bestaande nummer het cijfer 1 te plaatsen. Nieuwe leerstoel. Aan de r.-k. uni versiteit te Nijmegen is een leerstoel inge steld in de faculteit der geneeskunde voor cytologie (leer der cellen) en histologie (leer der weefsels). Tot hoogleraar om on derwijs te geven in deze wetenschappen is benoemd dr. Heinz von Mayersbach, thans yverkzaam aan het instituut voor histologie en embryologie aan de universiteit te Lau sanne. Dr. von Mayersbach is Oostenrijker. Nog geen antwoord. Onlangs heeft een gemeenteraadslid van Delft aan B. en W vragen gesteld over het raadsbesluit van 26 juni 1957, waarbij B. en W. werd verzocht aan de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart de bezwaren van het gemeen tebestuur tegen het houden van vlieg- demonstraties (Ilsy) boven het dichtbe volkte gebied kenbaar te maken. B. en W. hebben geantwoord dat de vereniging niet heeft gereageerd op de brief van 1957. De burgemeester heeft nu nogmaals de be zwaren van het gemeentebestuur ter ken nis van de vereniging gebracht. Hoge onderscheiding. Uit erkentelijk heid voor de inspanning die hij zich ge troost ter bevordering van de handels- en culturele banden met Nederland is de heer Abdel Bagi Mohammed, directeur van Su dan Airways, een der nieuwe Afrikaanse luchtvaartmaatschappijen die bij de Fok kerfabrieken „Friendship"-machines heb ben besteld, benoemd tot commandeur in de orde van OraniNassau. Mr. Van Schaik in ziekenhuis. Mr. J. R. H. van Schaik, minister van Staat, is in het r.-k. ziekenhuis Joannes de Deo in Den Haag opgenomen. Mr. Van Schaik. die deze maand 80 jaar wordt, heeft een been ge broken. Nieuwe DC 8 voor K.L.M. Aan de vloot van de K.L.M. is een nieuwe DC 8- straalmachine toegevoegd. Het toestel draagt de naam „Albert Schweitzer". De registratieletters zijn PH-DCN. Het had de 13e DC 8 kunnen zijn, maar het is de 12de geworden als gevolg van het ongeluk bij Lissabon, waarbij de DC 8 „Fridtjof Nan- s->n" verloren ging. Aan boord van de machine bevonden zich 47 passagiers, die deze afleveringsvlucht als gasten van de K.L.M. hadden meegemaakt. Motel in Friesland. Aan de nieuwe verkeersrotonde bij Heerenveen, waar de autosnelwegen E 43 (GroningenAfsluit dijk) en E 32 (LeeuwardenZwolle) samenkomen zal het eerste motel in Fries land worden gebouwd. Opdrachtgever is de eigenaar van het Amstelhotel in Hen gelo en van het motel „Arnhem" bij de Gelderse hoofdstad. Ramen lappen. Bij het schoonmaken van een raam op de eerste verdieping van zijn huis in Amsterdam, is de 62-jarige J. Kehuysen naar beneden gevallen en later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. 'lülllliiLL'Mllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het K.N.tó.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde trok een zeer diepe depressie in noordoostelijke richting langs Schotland. Fronten en randstoringen veroorzaakten in West-Europa wisselval lig weer, waarbij zondag op verschillen de plaatsen voor de tijd van het jaar ho ge temperaturen voorkwamen. In 't zuid oosten van ons land werd het 12 graden. Achter de depressie wordt met stormachti ge westelijke winden koudere polaire lucht aangevoerd. Over de Golf van Biscaye na dert nu een nog in betekenis toenemende rug van hoge luchtdruk, waardoor de wes telijke winden op de Noordzee maar lang zaam zullen afnemen. Naast opklaringen zullen in de polaire lucht, voornamelijk in het noorden van het land, ook nog en kele buien voorkomen. De temperaturen worden lager maar blijven nog boven nor maal. WEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen binnen- en buitenland. Neerslag laatste 24 uur. •e «H O SE O Den Helder hagelbui zw 8 11 Ypenburg regen zw 10 19 Vlissingen zwaar bew zw 10 12 Eelde regen zw 10 20 De Bilt regen zw 11 11 Twente regen zw 11 14 Eindhoven regen zw 12 8 Zd-Limburg regen zw 12 8 Helsinki zwaar bew O -5 0 Stockholm sneeuw ozo -2 1 Oslo geheel bew windst. -3 6 Kopenhagen regen z 6 4 Aberdeen zwaar bew zw 7 3 Londen onbewolkt w 11 19 Amsterdam regenbui zw 11 15 Brussel half bew zw 11 10 Luxemourg regen wzw 10 3 Parijs regenbui wzw 12 3 Bordeaux zwaar bew w 13 1 Grenoble geheel bew ZO 12 0 Nice licht bew nnw 14 0 Berlijn geheel bew z 10 4 Frankfort regen ZW 11 2 München half bew z 11 0 Zürich zwaar üew z 10 0 Genève regen wzw 11 0,1 Locarno zwaar bew w 9 0 Wenen mist zo 13 0 Innsbruck zwaar bew w 6 0 Belgrado onbewolkt windst. 8 0 Athene onbewolkt n 15 0 Rome mist windst. 14 0 Ajaccio onbewolkt O 16 0 Madrid mist windst. 11 0 Mallorca zwaar bew windst. 0 Lissabon zwaar bew. wzw 13 0 Dinsdag 23 januari Zon op 8.34 utir, onder 17.10 uur. Maan op 20.11 uur, onder 9.50 uur. Maanstanden 29 januari 0.37 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 22 januari Hoog water 4.54 en 17 03 uur Laag water 0 36 en 12.54 uur. Dinsdag 23 januari Hoog water 5.30 en 17.38 uur Laag water 1.14 en 13.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2