Nederlandse equipes bleven voor pech gespaard in de Rallye Monte Carlo Zaalhandbal tegen Noorwegen Pon-Swaab uit de strijd Van Heeswijk houdt zijn straf Jeugdelftal-DOS Motocross Gemert Wim de Graaff naar Noorwegen Junior reed 500 meter in 41.7 sec. Weer wereldrecord voor Fukushima Scrimmage Onderscheiding voor Hilversum Nederland tegen de Russen Winst voor dames verlies voor heren TYBB eindigde met 5-5 score tegen Batswingers DINSDAG 23 JANUARI 1962 11 nxr RALLYE VAN MONTE CARLO mum LAATSTE NIEUWS De Franse judoploeg Voetbal Bondselftal amateurs Marianne Jahn en Strigler wonnen in Bad Wiessensee Engelse bobsleeërs gewQnd bij training Niet voluit 9 Eerste klasse Spanning Als herboren De uitslagen Alle zeven DAF's behalve de vier Nederlandse Daffodils 750 komen er ook nog drie Belgische teams voor het Ne derlandse merk uit zijn maandagavond zonder strafpunten aan de 909 kilometer lange beslissende gemeenschappelijke rou te van Chambery naar Monaco begonnen. Met een belangrijke voorsprong op het tijdschema zijn de zeven equipes in Cham- béry aangekomen. De enige reparatie, die moest worden uitgevoerd was het con troleren van de Mariomatic van de Bel gen Hubert de Harlez en Leon Barbier. Op spijkerbanden zijn de zeven wagens aan de laatste fase van de rallye begon nen. Tegen het middernachtelijk uur werd officieel bevestigd dat ook de andere Ne derlandse combinaties nog zonder straf punten zijn. Bijna zonder strafpunten kwam de hele karavaan Chambery binnen. Enkele pech vogels zijn er tot heden in deze rally niet in geslaagd de opdrachten van Jacques Taffe uit te voeren. Steeds waren me chanische mankementen er de oorzaak van. De Nederlandse equipes bleven geluk kig tot nu toe voor pech gespaard. Bij zonder fit meldden zij zich af. Slechts de Haarlemmer Schous, te elfder ure als ver vanger van Evert Heuvel ingeschreven had nog maar weinig plezier in de tocht. „Geef mij maar een Tulpenrally. Dit vindt ik geen lol meer. Zonde van je cen ten. was zijn overigens vrolijke com mentaar aan de wachtende coaches van de Rallyeclub Holland, die in Chambery met pitwerk van Grand Prix-allure voor de Nederlandse deelnemers minuten ver dienden. De tijdfactor heeft overigens weinig in vloed gehad op het traject door de Vo gezen. Alle Nederlandse ploegen kwamen met grote voorsprong bij de tijdcontrole aan. Van 20 tot 50 minuten varieerde die winst op het schema. Rallye zonder sneeuw Rallye zonder sneeuw, met die naam zal de 31ste Rallye Monte Carlo, zo ge looft men, de geschiedenis ingaan. Maar toch zijn de kansen op ander weer nog niet geheel verkeken. Want na dagen van prachtig zonnig weer, pakten de wolken zich maandagochtend boven de Franse Al pen samen. In de lagere gebieden viel de regen gestadig, de onweersbuien trok- OEN HAAI HIHAH unit Warschau Vm "'^ankfort CU At MUNT bquiocheF tl Alt IK Parijs BEKMA BOLZANO l JU BUI A NM BitSCf A Carlo tmut Gemeenscnoppelijke route met 5 klasse menten then yPEi-T|tjH8| ken over het gebergte en hoog in de ber gen hebben sneeuw en ij zei de wegen glad gemaakt. In -de gemeenschappelijke route van Chambery naar Monte Carlo, in de Fran se kranten „de etappe van de waarheid" genoemd, zal de rallye moeten worden beslist. Maar of de rijders het werkelijk zo gemakkelijk zullen krijgen in dit laat ste traject is nog steeds de vraag. Want verkenningstochten hebben maandag laat in de middag uitgewezen, dat vooral de wegen in de klassementsproeven bijzon der glad zijn. Zo zal het beslist nog wel eens kunnen gebeuren, dat in de laatste fase van de strijd de sneeuw nog uitkomst zal brengen. Loek Heidendahl was radeloos. „Veertig minuten eerder hadden we hier kunnen zijn en toch nog strafpunten." Het viel Oe Nederlandse dames-equipe Loek Heidendahl-Hartog-De Fouw. achteraf nog juist mee, want in een snel le sprint werd de tijdcontrole van Cham bery, waar Hannibal eens met zijn oli fanten de tocht over de Alpen begon, nog juist op tijd gehaald. Het was een angstig avontuur. In moeilijkheden Een kaartleesfout was het begin van het avontuur. Na enkele minuten werd die ver gissing gelukkig bemerkt. Meteen werd het Daf-je gekeerd, maar daarbij raakte een band de rots en stootte lek. Dankzij de toepassing van een vulcaniseermiddel bleef de schade beperkt tot enkele minuten. Even later kostte een gesloten spoorwegover gang de dames-equipe kostbare en ontzet tend zenuwslopende minuten. De grote schuldige was eigenlijk een Franse gendarme in Chambery, waar maandagavond de rallykaravaan een rom melige, maar bijzonder charmante ont vangst ten deel viel. In zijn grote ijver stuurde hij de enige Nederlandse dames equipe juist de verkeerde kant op. Tussen de wagens, die Chambery juist gepas seerd waren en aan de eerste klassements proef begonnen, schoot de Daf de Col de Granier op. Na enkele kilometers bemerk te mevrouw Heidendahl de vergissing. Ij lings werd de terugtocht aanvaard, zodat de hoofdstad van Savoye nog juist straf- puntloos werd bereikt. Chef de mission Martin van Doorne jr. herademde. Tijdens het sjouwen met ben- zineblikken en spijkerbanden had hij al vele malen een benauwde blik op het hor loge geworpen. Het viel mee, de eer van de Nederlandse auto-fabriek was juist ge red. Het was overigens in Chambery het ver trouwde beeld in de rally-zonder-sneeuw. Met vele tientallen minuten voorsprong op het tijdschema, kwamen de wagens het be ginpunt van de 909 kilometer lange ge meenschappelijke route naar Chambery binnenrijden. Voor het vertrouwde beeld zorgde ook Roger Rivière, die met zijn witte Anglia op slag het verkeer bij de controle ontwrichtte. Tot grote ergernis van de volijverige, maar wel wat onhan dig reagerende gendarmes. De Nederlandse equipe Pon-Swaab, die met een Porsche uit Warschau was ver trokken, heeft in de buurt van Vals les Bains de strqd gestaakt. De in Athene gestarte Peugeot-equipe Edouard MonnoyeurGuy Dupré, no. 1 op de ljjst van deelnemers, is vanmorgen om ongeveer half twaalf als eerste in Monte Carlo aangekomen. Driemaal achtereen sprong een der ban den van hun Porsche, waarna het tweetal opgaf en er dus nog elf Nederlandse com binaties in de strijd zijn. De overige War- schaustarters, tien in getal, hebben, nadat zij in een hevige sneeuwstorm de controle bij Bourg Argental gepasseerd waren, in middels ook Vals les Bains aangedaan. Bij de controle van Bedoin passeerden vanmorgen 63 equipes die uit Parijs ver trokken waren. Zeven teams, onder wie de Nederlanders Huismans en Schous, arri veerden hier over tijd. Om half zeven in de morgen vielen plotseling alle elektrische installaties, die bij de controle in Bedoin stoi den, uit. Naderhand bleek dat een der deelnemers even buiten de stad tegen een elektrici- teitspaal was opgereden Ook de Frankfort-starters hebben Bedoin alweer achter zich liggen. De Nederlandse equipes Michielen-Linschoten met Volvo en Meyer-Pieters met Ford lie pen hier wegens tijdsoverschrijding straf punten op. In Bourg Argental passeerden de Lissa- bon-starters en de equipes die uit Glas gow waren vertrokken. De Britse equipe Hodson-Jones, die in de afdaling van de Grenier met pech te kampen had, had zich nog niet aan de controle gemeld. 31 equipes uit Monte Carlo waren dins dagmorgen vroeg in Bedoin. Niemand liep hier strafpunten op. Er zijn nog 76 Oslo-teams in de strijd. Tn Vals Bains staakten de Noren Wulf en Sager de strijd. Uit Athene kwam de Griekse equipe VourdoubakisKaptetana- kis met 7 minuten vertraging in Vals Les Bains binnen. De overige teams arriveer den op tijd. Voor de ontmoeting tussen de nationale judoteams van Nederland en Frankrijk, die zondag 28 januari a.s. in Den Haag wordt gehouden, zijn de volgende Franse judoka's geselecteerd: lichtgewicht: Bour- reau en Lesturgecm; middengewicht: Gros- sain en Colignon; zwaargewicht: Sola ven en Vallauris. De commissie van beroep van de KNVB heeft afwijzend beschikt Op het verzoek van doelman Van Heeswijk van Blauw Wit zijn schorsing (tot 1 juni 1962) te verkor ten. Van Heeswijk heeft terwijl hij nog een contract had met Blauw Wit ge speeld voor de vereniging Wilhelmina in Australië en dit hoewel de Australische Voetbalbond door de FIFA was geschorst. Woensdagavond 24 januari speelt het Nederlands jeugdelftal (1618) in Utrecht een lichtwedstrijd tegen de eredivisieclub DOS. Het elftal van de jeugd is voor deze ge legenheid samengesteld uit: Doel: Doesburg (Sparta). Achter: Pepels (Fortuna) en Terhorst (Leeuwarden). Midden: Vermeulen (NAC), Severyns (Ajax) en Vriens (Willem II). Voor: Giesen (Roda Sport), Kras (Volen- dam), Klumpkens (PSV), Langerak (Sparta) en Rab (SVV). Het bondsamateurelftal, dat donderdag avond 25 januari in het Goffertstadion in Nijmegen uitkomt tegen het Nederlands militair elftal, is als volgt samengesteld: Doel: Panman (Leonidas, Rotterdam). Achter: Kuypers (Quick, Nijmegen) en Werdens (Sittardia). Midden: Wijnen (TOP), Verhulst (Vlis- singen) en Smeltekop (Velocitas). Voor: Petterson (Spartaan 20), Hommer- son (SVW), Weekers (Wilhelmina 08), Kriesch (Xerxes) en Snoeck (Xerxes). Zondag 25 februari zal in de omgeving van het Brabantse Gemert op het circuit van de Handelse Bergen de eerste mo torcross van het seizoen worden gehou den. Evenals in het verleden zal deze wed strijd het karakter van een Nederland- België-wedstrijd krijgen. Met 35 Belgische coureurs in de junio ren- en senioren-klasse werden de contrac ten reeds getekend. Bij de Belgen zullen o.a. Vanderbecken, Van Ham, Beaten, Theuwissen en Slechten aan de start ko men. Bij de Nederlanders staat de deel neming van de gebroeders Broer en Albert Dirkx reeds vast. Het totaal gewijzigde parcours is in middels door de sportcommissie van de goedgekeurd. Tijdens een maandag in het Oostenrijkse plaatsje Bad Wiessensee gehouden slalom- skiwedstrijd het parkoers was 500 meter lang en telde 63 poortjes werd de Oos tenrijkse Marianne Jahn in 57,1 sec. eerste bij de dames. De tweede plaats was voor Heidi Biebl (Did.) in 58,8 sec. en derde was weer een Oostenrijkse Traudl Hecher met 59,3 sec. Ook de herenwedstrijd eindigde in een Oostenrijkse zege. Pepi Stiegler was hier in 53,3 sec. de snelste. Tweede werd de Duitser Frank in 54,00 en derde de Zwitser Adolf Mathis in 54,2 sec. RONDE VAN NEDERLAND. De Ronde van Nederland wordt dit jaar van 10 tot en met 16 mei gehouden en zal Rotterdam als beginpunt hebben. Schaatsenrijden De Rotterdamse hardrijder Wim de Graaff, die tijdens de vorstperiode in Ne derland verrassende tijden maakte en o.m. het Nederlands record op de 500 meter verbeterde, is alsnog door de KNSB aan de kernploeg toegevoegd. De Graaf is de zer dagen naar Noorwegen vertrokken en zal deelnemen aan de selectiewedstrijden voor de Europese- en wereldkampioen schappen. Dit is de elfde keer dat de Rotterdammer naar Noorwegen wordt uit gezonden. Op het wonderijs van de hooggelegen baan in Alma Ata zijn maandag de Rus sische juniorenkampioenschappen begon nen. Valery Kaplan won de 500 m. in 41,7 sec. en werd tweede op de 5000 m. in 8 min. 8,2 sec. Deze laatste afstand werd gewonnen door Sergei Merzlov in 8 min. 6,1 sec. Deze tijden liggen stukken beneden die van de Russische seniorenkampioenschap pen, welke het afgelopen weekeinde in Gorki plaatsvonden. De omstandigheden waaronder werd gereden zijn echter niet te vergelijken en dat bleek nog eens duide lijk toen Evgeny Grishin na de junioren op de baan verscheen. De Olympische kampioen legde de 500 m. evenals enkele dagen geleden af in 39,8 sec. Ook deze tijd komt niet in aanmerking voor erken ning als wereldrecord, aangezien het hier een trainingswedstrijd betrof. Tijdens de training voor het wereldkam pioenschap bobslee, dat dit weekeinde in Garmisch Partenkirchen wordt gehouden, is een Engelse vier persoons bob omge slagen. Twee Britten, Jeremy Ropner en Bill Walker moesten met een gebroken arm in een ziekenhuis worden opgenomen. Zwemmen Shigeo Fukushima heeft maandag voor de tweede keer binnen enkele dagen het wereldrecord op de 220 yards rugslag verbeterd. Bij wedstrijden in het Nieuw- zeelandse Auckland maakte de Japanner, grotendeels door een geweldige krachtsex plosie op de laatste 15 yards, een tijd van 2 min. 16,1 seconden. Hij was daarmee 1,7 seconden sneller dan verleden week dinsdag in Belnheim. Het wereldrecord op de overeenkomstige 200 meter staat op naam van de Amerikaan Tom Stock, wiens beste tijd van 2 min. 11,5 seconden, ge maakt op 20 augustus 1961 in Los'Angeles, echter nog steeds niet officieel erkend is. Scheidsrechter Jenson rent naar de Nederlandse cirkel waar zich een felle scrimmage voordoet tijdens de wed strijd NederlandWest-Duitsland voor het internationale hockeytoernooi in Amedabad, dat het afgelopen week einde beëindigd werd. Op de foto is doelman Veentjer in felle strijd ge wikkeld met de Duitsers Holh en Ferstl, maar de Nederlanders Van Rossem en Taminiau staan klaar om assistentie te bieden. Zoals men weet eindigde de wedstrijd in een gelijkspel zander doelpunten. Tennis Het jaarlijkse internationale toernooi van de Hilversumse Lawn Tennis Club is de officiële titel van internationale kam pioenschappen toegekend, zo deelde de voorzitter van de KNLTB, mr. C. H. Muntz, op de in Amsterdam gehouden vergadering van de bondsraad mede. Besprekingen met de commissie spel techniek, gehouden onder leiding van de heer Muntz, over de trainingsbevoegdhe den hebben ertoe geleid, dat bij de zg. coach-commissie de algemene technische leiding zal berusten, terwijl de jeugdcom missie zich vooral zal concentreren op de training en vorming van de jeugd in de districten, op de nationale kampioenschap pen oudere en jongere jeugd en eventuele jeugd-landenontmoetingen. Een en ander met inschakeling van de bondtennisle- raar, J. de Mos. Het reeds lang bestaande streven van de KNLTB om de training van de spelers vooral die van de topgroep, te concentre ren op eigen banen, heeft goede kans ver wezenlijkt te worden, namelijk op een nietjw aan«te leggen tennispark in Den Naag op het terrein van de Haagse IJs club aaft de Bezuidenhbütseweg. Op dit tennispark zal de KNLTB de beschikking krijgen over drie eigen banen en wellicht in de naaste toekomst ook over een eigen clubhuis. Maandag is in Melbourne de loting ge schied voor de eerste ronde van de Euro pese zone van het Davis Cup-tennistoer nooi 1962. Nederland speelt in de eerste ronde tegen Rusland, de winnaar komt uit tegen Italië. De wedstrijden in de eerste ronde moeten vóór 6 mei worden gespeeld. De derde ronde moet uiterlijk 20 mei zijn afgewerkt en voor de derde ronde is 17 juni als uiter ste datum vastgesteld. Vóór 15 juli dienen de halve finales te zijn verwerkt, de finale voor 29 juli. Er hadden zich 31 landen voor de Euro pese zone aangemeld, drie meer dan het toegestane aantal. Rhodesië, Nyassaland en Marokko werden daarop van loting uit gesloten. Voor deze drie landen bestaiat echter nog de mogelijkheid in de Ameri kaanse zone uit te komen. Er bestaat grote belangstelling voor de ontmoeting tussen Nederland en Rusland, welk laatste land dit jaar voor net eerst voor het toernooi heeft ingeschreven. Nederland heeft de interlandwedstrijd zaalhandbal (dames) tegen Noorwegen, die maandagavond voor 2000 toeschouwers in de Houtrusthal in Den Haag werd ge speeld, gewonnen met 95. De ruststand was 33. De doelpunten werden voor Ne derland geseoord door Lenie van Opveld (4>, Nel van Hooff (2), Ineke Boom (2) en Ria Samson. Voor Noorwegen door Jorunn Overgaard (3), Astrid Skei en Liv Strand. De Nederlandse herenploeg verloor van Noorwegen met 1619 na bjj de rust reeds een achterstand te hebben gehad van 711. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Frans van der Ileyden (4), Henk Kuipers (5), Hans Horselenberg (2), Hans Versteeg (4) en Jo Maas (1); voor Noorwegen doelpuntten Arild Gulden f6), Erik Sehoenfeldt (2), Knut Stroem (2), Erik Vellan (3), Arne Johansson (1), Svei Sand (2), Knut Larsen (2) en Kai Ring- lund (1). Al direct bij het begin van de dames wedstrijd die ruim 20 minuten te laat begon omdat de Belgische scheidsrechter Meeus constateerde dat de lijnen voor de twee doelen ongeveer een halve meter te ver waren aangebracht begon een fel spelend Noors team de veste van Atleta- doelvrouwe Gien van Maanen te belagen. Vooral Jorunn Overgaard, die met haar 10 interlands een der sterkste Noorse in ternationale speelsters is, was een voort durend gevaar. De Nederlandse achterhoede werd als het ware overrompeld. Steeds opnieuw vielen er grote gaten in de verdediging en vooral door goed werk van Gien van Maa nen werd een grote achterstand voorko men. Door doelpunten van Lenie Opveld en Ria Samson werd de 02 stand omgezet in 22. Weer wist Jorunn Overgaard haar land een voorsprong te bezorgen, maar vlak voor rust kon Nel van Hooff uit een strafworp weer gelijk maken. In de tweede helft kon Jorunn Over gaard opnieuw scoren, maar het zou voor het laatst zijn. De Nederlandse dames had den zich voorgoed van hun inzinking her steld en vooral Lenie Opveld was met haar sprongschoten zeer gevaarlijk. Het tempo bij onze landgenoten werd opgevoerd en daar de Noorse dames wel forser maar niet sneller konden spelen, was hun verdediging nu een klasse min der dan de Nederlandse aanval. Door doel punten van Lenie Opveld (3), Nel van Hooff en Ineke Boom (2) werd het Ne derlandse totaal op negen gebracht, waar tegenover Jorunn Overgaard en Liv Strand ieder slechts een goal konden stellen. Ook in de eerste helft van de ontmoe ting tussen beide herenteams schenen onze landgenoten nog niet voluit te kunnen spelen. Ook hier was het tempo te laag en was men blijkbaar niet in staat om vóór de tegenstander aan de eigen cirkellijn terug te zijn. De Noorse aanval slaagde er steeds weer in een gaatje te vinden en vaak kon vrijstaand worden gescoord. Bij de Nederlanders daarentegen moest het van verre, hoge schoten komen, en daar wist keeper Oddvar Klepperaas meestal heel goed raad mee. De Noren slaagden er zelfs in een 114 voorsprong te nemen, maar daarna scheen Nederland goed wakker te worden. Ach tereenvolgens passeerden Kuipers, Ver steeg en Van der Heijden de Noorse kee per. En zo kon de rust nog met een 711 stand worden ingegaan. Langzaam maar zeker kon het Neder landse team daarna de score opvoeren. Vooral Olympia-speler Versteeg kwam nu goed op dreef. Met behulp van Van der Heijden, Kuipers en Horselenberg kon hij de achterstand tot één puntje terugbren gen: 1516. De tafeltenniscompetitie In de hoofdklasse van de tafeltenniscom petitie heeft TYBB voor een voortreffe lijke prestatie gezorgd. De Haarlemmers wisten de nederlaag tegen Batswingers 2 van de eerste helft te revancheren met een meer dan verdiend gelijkspel. De reserves van TYBB streden uiteraard vergeefs tegen Nedlloyd 3 en verloren met flinke cjjfers. In de avondcompetitie van de over gangsklassen deelden Rapidity en TOG de punten gelijk op, maar zowel Togido als GTTC verloor, respectievelijk van Vic tory '55 en Nehamjj. In de afdelings-competitie gebeurden nogal wat opzienbarende dingen. VTC, aan de top van 1 A, liet zich verrassen door hekkesluiter TOG 2, zulks tot groot genoe gen van HBC. In 1 B verspeelde Oranje- Zwart een punt aan Togido 4 en kan nu Winfried nauwelijks meer inhalen. Bij de tweedeklassers werden de kopgroepen aan zienlijk kleiner en zag vooral GTTC 3 zijn positie aanzienlijk verbeterd. In 3 A kreeg Hotac 2 Oranje-Zwart 2 naast zich op de eerste plaats in de B-afdeling. Batswingers 2TYBB was een op hoog peil staande wedstrijd, waarin de Hage naars meer kregen dan hun toekwam. Zo won Cees Schoof slechts één maal, terwijl hij feitelijk meer verdiende. Jan Witteman was uitstekend in vorm met twee punten en Jaap Visser gaf met eveneens één zege duidelijk blijk in deze hoofdklasse thans goed mee te kunnen komen. Tot slot won TYBB ook nog het dubbelspel en dat was voldoende om de partijen definitief op ge lijke voet te brengen. TYBB 2 was uiteraard te zwak voor top club Nedlloyd. Peter van Neste zorgde voor één zege en meer winst was er dit maal voor de reserves niet weggelegd. Togido kreeg van Victory '55 een enorm pak slaag en verloor met 100. Slechts Cor Bakker was enkele malen bepaald ongelukkig. GTTC heeft tegen Nehamij niet veel kans gemaakt en verloor dan ook verdiend met 73. Piet Sleper nam twee punten voor zijn rekening, Louis Hamers won één maal en Nico Jansen, die in de tweede helft Theo Blom vervangt, kon nog niet scoren. RapidityTOG was een spannende en aantrekkelijke wedstrijd, waarin Bert Duits met drie punten domineerde. Lang zag het er naar uit, dat hij tegen Henk Eijking zijr derde zege niet zou veroveren. In de derde game stond hij nog ver achter maar won toch nog met 2220. Voorts won Eef van Abbevé van Eijking en klopte Bas de Jong Keet. Het beslissende dubbel werd door KeetWinder ruim gewonnen: 21-13, 21-18. De standen: Hoofdklasse B: Overgangsklasse G: D T T C 10 20 Batswingers 2 10 17 Scylla 2 10 19 TYBB 10 13 Nedlloyd 3 10 19 Wilskracht 10 13 Treffers 10 12 V V G A 9 9 Smash 3 9 9 Nedlloyd 2 10 Dito 10 9 Tw. One Up 2 10 7 A V G A 3 10 7 D D C 2 10 5 Maccabi 9 6 Elan 9 3 TYBB 2 10 4 Swift 10 2 Disnie 10 3 Overgangsklasse M: Shell 9 7 Povac 2 9 18 TOG 9 7 Victory '55 9 16 Togido 9 6 Nehamij 9 12 GTTC 9 6 Hotac 8 7 Rapidity 9 3 Toen kwam de spanning een woordje meespreken. De 2000 toeschouwers over schreeuwden veruit het handjevol Noren dat zijn landgenoten aanmoedigde. Het werd 1517, vervolgens 1617. Als er toen één doelpunt aan Nederlandse zijde was gevallen, zou het pleit beslecht zijn. Maar daar stak Svein Sand een stokje voor. Met een harde lage schuiver liet hij Ab Mastenbroek die zich tot dan toe uitstekend geweerd had kansloos. En zelfs van het feit dat Knut Larsen door de scheidsrechter het veld werd uitgestuurd wegens unfair aanvallen, kon de Neder landse ploeg toen niet meer profiteren. De fut was er uit en in die twee minuten zon der Larsen kon de rest van het Noorse team een staaltje speel- en vangtechniek laten zien de Noren „bevroren" het spel uiter aard zonder dat er ook maar één Neder landse verdediger tussen kon komen. De treffer van Erik Vellan bleek de laatste van de Noorse voorraad te zijn. De Nederlandse voorhoede was toen al zo vermoeid en leeggespeeld, dat op dat doelpunt geen antwoord meer kwam met 1619 wonnen de Noren, een verdien de overwinning voor het beste team van de avond. In 1 A zorgde TOG 2, zoals gezegd, voor enorm vuurwerk door leider VTC te be dwingen en zelfs een flink stuk van zijn titelkansen te ontnemen. In deze ontmoe ting schitterde Piet Klabou, die na zijn rustperiode echt nog wel tot wat in staat is, met drie fraaie overwinningen Voorts wister Van Egmond en Bree beiden van Koster te winnen en versloeg Bree ook ïog Oort, waarmede de zesde punt dus voor de reserves gescoord was. HBC profiteerde dankbaar van dit resul taat en kwam, na Togido 3 met 82 ver slagen te hebben, weer tot op één punt achter de Velsenaren. Hageman en Smit bleven in deze ontmoeting beiden zonder verlies en Booms behoefde alleen voor v. d. Giessen het hoofd te buigen. Door dit merkwaardige resultaat van TOG 2 is de hele middenmoot min of meer in gevaar opkomen en is met name de positie van Prowano erg zwakjes geworden. De man nen van de waterleiding verloren met 64 van GTTC 2, dat door de opstelling van Blom zeker niet zwakker is geworden. Blom immers won drie maal, Van Wierin- gen versloeg Scharroo en Van Houten won van Witmans. VGZ maakte kennis met een als her boren strijdend Togido 2 en verloor met forse cijfers. Bob Hart verloor een partij van Deus, Anneke "ïroeneveld werd door Hogendoorn verslagen, maar alle overige punten waren voor de Haarlemmers, bij wie Huybens dus niet te kloppen was. Ook DSB won en kwam verder in vei ligheid. Tegen RKTVU was Vermolen on genaakbaar met drie nunten In 1 B was het Oranje-Zwart dat onverwacht verlies moest noteren in de vorm van een gelijk spel tegen Togido 4 De uitslagen warenshrdlu cmfwyp vbgkqjcmf Heren: 1 A: RKVT—DSB 3-7, Prowano—GTTC 2 4—6. HBC—Togido 3 8—2, TOG 2-VTC 6—4, Togido 2—VGZ 8—2; 1 B: VTC 2—Prowano 2 4-6. DHC—TYBB 3 3—7, Winfried—HBC 2 7—3, To gido 4—Oranje Zwart 55, Rapidity 2—Johez 7—3; 2 ADSB 2—Shot 8-2. GTTC 3—DHC 2 6—4, Heemskerk—Spinneweb 7-3, VTC 3—CSV 8—2; 2 B; VTC 4—Rapidity 3 5—5, TYBB 4—Vel- sen 3—7, Hotac 2CTTC 5—5, Oranje Zwart 2— TOG 3 8-2; 3 A: Togido 7—DHC 4 5-5. HTC Prowano 3 73, HBC 4Te Zaanen 2 82, Rijtel- bi—DSB 4 8—2; 3 B: VGZ 2—DHC 5 6-4, Rapi dity 4—Togido 8 10—0, Alliance—GTTC 5 4-6, TOG 5—Heemskerk 3 8-2; 3 C; CTTC 2-Heems- kerk 2 3—7, Hotac 4—DSB 3 7—3, CSV 2—Togido 5 4—6; 3D: Shot 2—VTC 5 6-4, Bloemendaal— Togido 6 7—3, Droste—TOG 4 4-6, Velsen 2— GTTC 4 8—2, Hotac 5—Winfried 2 4-6; 4 A: Bloe mendaal 2—TYBB 5 6—4, TOG 7—Rijtelbi 2 3—7, Droste 2—Doko 2 3—7, Prowano 4—HBC 5 7—3; 4 BWinfried 3—TOG 8 10—0, Spinneweb 3—HTC 3 5-5, Sido 3—TYBB 6 1—9; 4C: DHC 6-VTC 8 73. Winfried 4Spinneweb 4 19, Doko 3— TYBB 7 73, TOG 9—Bloemendaal 3 6—4; 4 D: TOG 6—Spinneweb 2 0—10, TZB—Te Zaanen 3 4—6. DSB 5—HBC 6 4—6: 4 E: VGZ 3-CSV 3 3—7 Rapidity 5—VTC 7 4-6, Sido 2—Meertr 1—9, Fu- sia—Doko 4 10—0: 4 F: RKTVU 3-Meertr 3 7—3 Sido—Meertr. 2 10—0, Velsen 3—Fusia 2 10—0. VTC 6— Doko 5 10-0. Dames: 2e kl.: RKTVU—VTC 6—4, DSB—Johez 37. HBCCSV 7 3: 3 A: Spinneweb-VTC 2 4-6, Prowano Bloemendaal 10—0, TOG Orante Zwart 2—8, Te Zaanen Togido 5—5; 3 B: VGZ— RKTVU 2 9—1.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11