Van der Grift groeit langzaam maar zeker naar zijn topvorm Prima tijden op 500 en 3000 meter in Noorse Hamar Lekke banden: plaag voor de Nederlandse equipes in de Rallye Monte Carlo Aan de tafel wil ik een zijn s HP sis Wijzigingen in het Engelse voetbal op komst? Veiligste circuit ter wereld Anton Geesink zesde dan *r WOENSDAG 24 JANUARI 1962 13 Verrassing Duitsers ontwerpen: De „wondermotor" West-Duitsland dwong India gelijkspel af De tweede testmatch Bescheiden 61 uitvallers yj Allerlei actoren Roes lacht Intens Eenzaam In brand Kampioenschap tweede klasse libre Sporthal Amsterdam Wielerbaan in Ginneken wordt hersteld Dinsdagavond zijn in Hamar de wedstrij den begonnen om de Elizabeth-beker, die behalve als officieuze Nederlandse kam pioenschappen gelden als selectiewedstrij den voor de Europese en wereldkampioen schappen. Naar beide toernooien, die res pectievelijk op 3 en 4 februari in Oslo en op 17 en 18 februari in Moskou worden gehouden, mag Nederland een ploeg van vier man afvaardigen. De wedstrijden hebben op de eerste avond de mening, die bij de insiders reeds had post gevat, bevestigd: Henk van der Grift groeit langzamerhand weer naar zijn topvorm. Op het ietwat aangeslagen ijs van de baan in Hamar, waar de 500 meter en de 3000 meter werden gereden bij voortreffelijk weer er stond bijna geen wind en het vroor slechts twee graden kwam Van der Grift op de sprint tot de prima tijd van 42.2 sec. en op de 3000 me ter kwam hij na een sterke, constante rit tot 4 min. 50.9 sec., tijden met beloften. Met deze prestaties was hij allen ver de baas, ook Rudi Liebrechts, die overi gens op de 500 meter met 44.3 goed voor de dag kwam. Op de 3000 meter bleef hij echter ruim beneden zijn top. Na een be gin met ronden van 39 zakte hij terug tot rondetijden van 40 seconden en het geluk te Chris Meeuwissen zelfs een voorsprong van veertig meter op hem te nemen. Lie brechts eindsprint was echter sterk. Hij perste er enkele ronden van 38 uit en ken de ten slotte het genoegen Meeuwisse nog te kloppen. Het verschil was slechts een halve seconde, waarmee Meeuwisse aan toonde, dat zijn vorm niet onder het uit stapje naar Nederland heeft geleden. Dit in tegenstelling tot Arie Zee, die nadien nog niet tot imponerende prestaties is kun nen komen. Een prettige verrassing was ongetwijfeld het rijden van de jonge Gerben Kartens, de nieuweling in de kernploeg. Zowel op de 500 als de 3000 meter wist hij zich tot eervolle plaatsen op te werken met res pectievelijk 45.2 en 5.04.4, waarmee hij op de 3000 meter o.a. good old Kees Broek man achter zich liet. Alle goede bedoelin gen van Broekman ten spijt, ziet het er toch niet naar uit, dat hij een serieuze kandidaat kan worden voor een plaats in de Nederlandse ploeg, noch voor de kam- Het bestuur van de Engelse Football League heeft in een schrijven aan alle aangeslo ten verenigingen een aantal wijzigingen voorgesteld ten aanzien van de wedstrij den om het nationale kampioenschap en om de Engelse voetbalbeker. In zijn brief stelt het bestuur voor de vier, in totaal uit 92 clubs bestaande, divisies uit te breiden tot vijf afdelingen van 20. Indien de verenigingen hiermee akkoord zouden gaan het voorstel zal op de jaarlijkse vergadering van de clubs in ju li van dit jaar worden besproken zal het Engelse voetbalseizoen drie weken langer duren. In dat geval wordt het seizoen in drieën verdeeld: het eerste ge deelte wordt gereserveerd voor de wed strijden om de Football League cup, het tweede voor de strijd om de landstitel en het derde voor de ontmoetingen om de nationale voetbalbeker. Voorts heeft het League-bestuur het plan geopperd de Engelse clubs eerst dan wedstrijden te laten spelen voor de er kende Europese competities zoals de Europese beker voor landskampioenen de Europa cup voor bekerwinnaars etc. als zij aan hun verplichtingen ten op zichte van de voetballeague voldaan heb ben. Ongetwijfeld zal dit voorstel een van de voornaamste punten van bespreking zijn op de komende vergadering van de Lea gueclubs. Vele voetballeiders zijn er na melijk van overtuigd dat wedstrijden te gen sterke buitenlandse clubs veel meer waard zijn voor het Britse voetbal dan bekerwedstrijden tegen ploegen uit de derde of vierde divisie. Tenslotte stellen de League-bestuurders voor om het Britse kampioenschap tus sen Engeland, Schotland, Noord Ierland en Wales op één dag te houden. Dit om te vermijden dat de clubs te weinig over hun eigen topspelers zouden kunnen be schikken. Henk van der Grift pioenschappen op het hoogste niveau, noch voor de landenwedstrijden. Een grotere kans hierop heeft zeker Wim de Graaff, die weer terug is in de hem zo vertrouwde omgeving van Hamar en zich nog onder de besten wist te handha ven. Achter Van der Grift, Liebrechts en Meeuwisse bezet hij na de eerste dag de vierde plaats in het klassement en naar het er uitziet, zal het moeilijk vallen hem hiervan weg te krijgen. Kroon, Karstens, noch Zee achten wij hiertoe in staat. De strijd om de hoogste eer schijnt op de eerste dag reeds beslist. Het zal tegen de naar zijn topvorm groeiende wereld kampioen voor Rudi Liebrechts, die door schaatsmoeheid geplaagd het enige dagen bij de training zeer rustig aan heeft ge daan, een zeer moeilijke opgave worden Van der Grift nog van de troon te stoten. De uitslagen van de 500 en 3000 meter luiden: 500 meter: 1. Van der Grift, 42,2 sec.; 2. Rennes, 43,8; 3. Kroon 44; 4. en 5. Liebrechts en Meeuwisse 44,3; 6. De Graaff 44.4; 7. Karstens 45,2; 8. en 9. Zee en Mul, beiden 45,9; 10. Hilgerman 46,3; 11. Broekman 46,6; 12. Van Zanten 48. 3000 meter: 1. Van der Grift 4,50,5; 2. Liebrechts 4.53,3; 3. Meeuwisse 4.53,8; 4. Zee 5.00,8; 5. De Graaf 5.01,1; 6. Kars tens 5.04,4; 7. Van Zanten 5.05,8; 8. Broek man 5.06,9; 9. Kroon 5.09,5; 10. Hilgerman 5.12,5; 11. Kalis 5.18,5; 12. Renes 5.18,8. Klassement na de eerste twee afstan den: 1. Van der Grift 90.683 pnt., 2. Lie brechts 93.183; 3. Meeuwisse 93.267; 4. De Graaff 94.583; 5. Kroon 95.583; 6. Kars tens 95.933; 7. Zee 96.033; 8. Renes 06.933; 9. Broekman 97.750; 10. Hilgerman 98.383. Duitse ontwerpers zijn gereed met de plannen voor wat zij noemen de veilig ste autorenbaan ter wereld. De initia tiefnemers betogen dat de „motodromo Hockenhelm", zoals de baan zal gaan heten, op tijd gereed zal zijn voor het seizoen 1963. Na bestudering van de ongelukken in Le Mans, Monza en andere internationale circuits zijn de ontwerpers van oordeel dat het motodromo voor 100 percent be scherming biedt aan de toeschouwers. En de coureurs, zo betogen zij, zullen een veel grotere kans hebben een onge luk te overleven. De toeschouwers zullen van de baan ge scheiden worden door een ruim 30 me ter brede veiligheidszone met aan de ene kant opvanghekken en aan de ande re kant een .betonnen muur. In Hockenheim zijn jarenlang Duitse Grand Prix-motorwedstrijden gehouden. Verder is het een proefbaan voor de autoindustrie. Het oude parkoers is ech ter tot verdwijnen gedoemd door de aanleg van een nieuw stuk autobahn. Het ontworpen Grand Prix-parkoers is 6.790 m. lang en telt een haarspeldbocht plus nog zes bochten. Bij recordpogin gen en proefritten kunnen de haarspeld bocht en nog drie bochten gemeden wor den, waarna een parkoers van 700 m. overblijft. De vijf hoge tribunes, waarvan drie uit sluitend met staanplaatsen, zullen het motodromo enigszins het aanzien geven van een Spaanse arena. Beneden op de tribunes zal men zich op zijn minst nog drie meter boven de weg bevinden. De tribunes zullen aan 100.000 mensen plaatsbieden. Ernst Chris, de ere-president van de mo torsportclub Baden, heeft verklaard dat de financiering van de bouw verzekerd is. Judo Het hoofdbestuur van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond heeft maandag avond in overleg met de technische advi seur de zevende dan Haku Michigami be sloten, aan Anton Geesink,wereldkampioen alle categorieën, de zesde dangraad te ver lenen. Anton Geesink volgt hiermee de wereld kampioen 1956 Natsui (Japan) en 1958 Sone (Japan) op, die eveneens na het be halen van het wereldkampioenschap de zesde dangraad kregen toegewezen. De officiële uitreiking zal op 28 januari in de Dierentuin in Den Haag tijdens de Nederlandse kampioenschappen kuygraden teams en de landenwedstrijd Nederland- Frankrijk plaats vinden. Anton Geesink, die heeft besloten niet meer aan wedstrij den deel te nemen, zal niet in de Neder landse ploeg uitkomen. Wielrennen Het gerechtshof in Den Bosch heeft dins dag in hoger beroep de Eindhovense sport journalist F. van G. wegens smaadschrift in een civiele procedure veroordeeld tot het betalen van 1000 aan de gangmaker Van Ingelghem en 500 aan de Nederland se stayerkampioen Martin Wierstra. Bo vendien werd de journalist veroordeeld tot het betalen van de proceskosten ten bedra ge van f 500. Deze zaak was door Van Ingelghem en Wierstra in oktober 1959 aangespannen naar aanleiding van een artikel van de journalist in een sportweekblad. Daarin had deze onder meer gesproken over de „wondermotor" van Van Ingelghem. Hockey Het Westduitse hockey-elftal heeft zich dinsdag in New Delhi door India een 0-0 gelijkspel af te dwingen gedeeltelijk gere vancheerd voor de 1-0-nederlaag die het zondag in het landentoernooi van Ahmeda- bad tegen de Indiërs had geleden. In Hyderabad speelde een tweede ploeg van India een wedstrijd tegen België; de Indiërs wonnen met 4-0. Bij de rust leidden zij met 1-0. Aan het einde van de vierde dag van de tweede testmatch tussen Pakistan en Engeland was de score van de Pakistani in de tweede innings 28 zonder wicketverlies. In de eerste innings kwamen de gasthe ren tot 393 voor 7. (gesloten). Engeland bereikte toen een score van 439. Ben Pon kon de teleurstelling niet meer verwerken. „Het ging allemaal zo lekker en toen plotseling achter elkaar die beroerde vier lekke handen. Het was om wanhopig van te worden", stelde de Amsterdammer dinsdagmiddag op de zonovergoten Boulevard Albert I in Mo naco somber vast. Het was een voor bode van nog meer triest nieuws over de twaalf Nederlandse deelnemers aan de 31ste Rallye Monte Carlo. In 1960 mag Jaques Taffe's sterrit dan de geschiedenis zijn ingegaan als de ral- lye-van-Mercedes en een jaar later als een triomf-van-Panhard, voor Nederland wordt de Rallye van Monte Carlo 1962, de wedstrijd van het drama van de spijkerbanden. Kort nadat de Nederlandse equipes, ge zien de sneeuw op de Col du Granier, het zelfde type spijkerbanden gemonteerd had den, begon het leed. Al heel snel veroor zaakte het verder vrijwel droge wegdek beschadigingen aan de banden. De één na de andere Nederlandse combinatie werd er het slachtoffer van. Voor Pon en Swaab was het lot heel zwaar. Vier lekke ban den schakelden hen al in de vroege nach telijke uren uit. Bij Logis du Pin moest ook de Daf van de Schutter en Van der Bergh eraan geloven. De overige tien Nederlandse teams kwa men behouden in Monte Carlo aan, zij net dan dat zes ervan het tijdschema niet aan hielden en met strafpunten in het pittores ke Prinsdom arriveerden. In drie geval len waren de op deze zonnige dag veel besproken spijkerbanden daar de oorzaak van. Slechts Borgerhof Mulder-Maasland (Alfa Romeo), Dooyes-Slotemaker (Por sche), Jetten-Gatsonides-Bronzwaer(Vaux- hall) en Rosenblatt- Van der Laan (Simca) bleven tot in Monaco strafpuntloos. In totaal moesten vijf Nederlandse teams tezamen twaalf maal een wiel verwisse len. Opvallend groot is het verschil met de equipes van andere nationaliteiten, waarbij de lekke banden tot de hoge uit zonderingen behoorden. De 31ste Rallye Monte Carlo zal dan ook stellig niet de vierde Nederlandse overwinnaar in de sterrit-historie gaan op leveren, daarvoor zijn de prestaties van de Nederlandse equipes te bescheiden. Het is dan ook zeer de vraag of donderdag, wanneer de 120 hoogst geklasseerde teams in de slotraces op het beruchte straatcir cuit zullen pogen hun positie te verbete ren, ook maar één Nederlandse equipe zal mogen starten. De tijden die de Ne derlandse combinaties in de al afgelegde klassementsproeven hebben gemaakt, zijn namelijk lang niet scherp, zodat ook voor de vier strafpuntloze equipes bescheiden klasseringen in de lijn der verwachtingen liggen. Uitgesproken pech had Maus Gatsonides, voor de zeventiende maal deelnemer en thans coach van Jetten-Bronzwaer. Uitgere kend in de klassementsproef van de Turi- ni raakte één van zijn banden lek, zodat hij een erbarmelijk slechte tijd op de lijst kreeg. Pech ook voor de Daf van Rob Gorris en Ru Dee. In de eerste klassementsproef het enige traject met gladde banden zouden de spijkerbanden vervangen wor den door normale wielen. De banden ble ken echter niet te vinden en een ontgoo chelde Rob Gorris moest toen ook de ove rige ruim 850 km. van het gemeenschappe lijke traject met de „spijkers" rijden. Geen wonder dat het commentaar van de Rot terdammer, toen hij eindelijk de finish be reikte, lang niet mals was. Ook voor de Daf-fabriek was het geen dag om over te juichen. Van de zeven inge schreven equipes er kwamen vier Ne derlandse en drie Belgische Daffodils uit viel die van Van der Bergh en De Schutter met twee lekke banden in Logis du Pin uit. De overige drie Nederlandse equipes raakten hun blanco-strafpunten- lijst kwijt. Twee van de Belgische combi naties tenslotte zijn nog zonder strafpun ten, zodat de Nederlandse wagen waar schijnlijk wel in de slotraces aanwezig. In afwachting van die laatste klasse mentsproef is er eindelijk rust voor 252 equipes de rally telt slechts 61 uitval lers die Monte Carlo reglementair heb ben bereikt. Eindelijk een comfortabel bed voor de op den duur toch wel wat harde autostoel. Meer nog dan dat bed lokte dinsdagavond de majestueuze speel zaal van Monaco, waar menige coureur naar binnen ging in de hoop, dat het geluk hem gunstiger gezind zou zijn dan in Jacques Taffe's rally-roulette Een overzicht van de diverse startplaat sen ziet er als volgt uit: gestart uitgevallen aangekomen i fiffovs „N eun-tmd-vierzig"De scheidsrech ter telt zacht, maar duidelijk hoorbaar voor de door de spanning stil geworden toeschouwers in de Rheinhalle in Diisseldorf en.... voor Piet van de Pol. Die 49 zijn niét voor zijn tegen stander van die avond (vrijdag) de Franse kampioen Grivaud, die op tafel 2 langdurige pogingen doet een behoorlijke serie op te bouwen. „Funfzig, noch eins". De toeschou wers schuifelen, de spanning breekt. Heel even draait Piet van de Pol zich op zijn stoel om, kijkt naar Vervest voor tafel 1, naar de makkelijke po sitie waarin de ballen op die tafel liggen en dan naar de naast hem zit tende Spielmann. Nauwelijks merkbaar haalt de Duitser zijn schouders op of hij wil zeggen: „Sorry, Piet, ook ik heb de zegereeks van je grootste concurrent niet kunnen stuiten'. Vervest en Spielmann schroeven hun keus los. Van der Pol grijpt de zijne steviger vast, staat op als Grivaud weer niet tot een indrukwekkende serie is kunnen komen en loopt met een verbeten trek om de mond naar tafel 2. Op die tafel vecht de Rotterdammer te gen zichzelf, tegen de ergernis die zijn Franse tegenstander bij hem wekt door zijn langdradig spel en tegen het gebrek aan sfeer in zijn partij. Alle aandacht van de toeschouwers ging uit naar de partij Vervest-Spielmann. Van de Pol heeft het gevoel of hij een bijpartij speelt. Om vijf minuten voor twee als zijn grote concurrent Vervest al een uur slaapt, stoot in de 29ste beurt de 54-jarige Rotterdammer eindelijk .de vierhonderd ste carambole. „Gauw een sigaar halen", zegt hij als enige tegen slaap vechtende kijkers hem feliciteren. „Nee. ik ga niet direct naar mijn hotel. Eerst een biertje pakken en mijn ergernis wegpraten". Als wij met Van de Pol naar het hotel rijden zegt hij: „Wat een beroerde ver toning vanavond he? Waarom? Allerlei factoren. Een tegenstander die geen tem po heeft. Ik speel het best in een hoog tempo, dan kun je je concentratie beter vast houden. Voorts een scheidsrechter, die te bedeesd is. Zo'n man moet strak en duidelijk verstaanbaar tellen. Hij moet door snelle beslissingen in je tem po meegaan en je niet door traag 1e reageren uit je cadans halen. Daarin lag ook mijn voornaamste bezwaar tegen het feit dat Vervest op een gegeven ogen blik zijn zwager als scheidsrechter kreeg. Zijn beslissingen wantrouw ik niet, maar hij weet precies hoe hij tellen moet om Vervest tot zijn beste spel te laten ko men". „En dan dat rookverbod tijdens de partijen. Het is een beter gezicht, goed maar ik ben gewend als ik op de stoel op mijn beurt wacht een stuk sigaar tus sen m'n tanden te klemmen. Dat geeft je houvast, een houding. Nu zit je dan weer door je haar te strijken en dan weer aan je oor te kriebelen, je verplaatst je keu tien keer met het gevaar dat dat ding zal vallen, het ergste wat een biljarter kan overkomen, niet alleen om dat hij dan kan breken, maar je moet hem daarna schoonpoetsen, krijten, enzo voort". „Dat leidt allemaal af, breekt je con centratie. Biljarten is voor topspelers een voortdurend vechten om in een roes te komen. Alleen in die roes maak je hoge series, dan zit het goede gevoel in je be nen, sta je goed, krijg je biljarthanden, gaan die ballen op het groene laken voor je leven, kun je ze je wel opleggen. In zo'n roes verdwijnt je om geving, kunnen ze een kanon naast je afschieten zonder dat je het hoort, maar ook kan één kuchje van een toeschouwer die roes als een zeepbel uit elkaar doen spatten. Is die zeepbel kapot, dan mis je ineens de eenvoudigste stoot". „Die roes kweek je zelf in de eerste dertig stoten. Je probeert zo snel mo gelijk de ballen goed te leggen en dan begin je een serie op te bouwen, lukt het dan kruipt heel langzaam een gevoel van vertrouwen, van zekerheid, van macht over het materiaal in je omhoog. Dan voel je elke draaiing van de ballen precies, je weet hoe ze draaien en hoe ze lopen, omdat je ze bevolen hebt zo te draaien en zo te lopen. Je bent dan baas, totale heerser over die stukken ivoor. Alleen als dat gevoel je hele bo dy vult kun je tot hoge series komen. Ik hoef niet te zeggen dat dat het ge lukkigste gevoel is dat een biljarter kent". „Als het publiek zou weten hoe teer zo'n roes is zou het bijna niet durven ademen. Mensen, die dat niet weten vin den een speler kinderachtig als hij over tocht klaagt. Maar die speler merkt het geringste zuchtje wind en protesteert om dat die nauwelijks merkbare wind de loop van de ballen beinvloedt. Vergeet niet, die ballen zijn gemaakt van het edelste ivoor, dat bij de geringste aanraking van wind vochtig wordt. En een vochtige bal loopt stroever over het laken dan een droge". „Die roes krijg je ook alleen als de hele sfeer meewerkt. Ik moet publiek hebben dat op mijn handen kijkt, dat meeleeft, dat mee gaat in de spanning, interesse heeft. Vanavond ging alle be langstelling uit naar Vervest-Spielmann en stond ik zonder. Dat kan ik niet heb ben. Aan de tafel wil ik een koning zijn, iemand die respect afdwingt, aandacht opeist. Denk niet dat ik een publiekspe- ler ben of een showman. Integendeel, 'k weet dat ik onder het spelen geen mooie jongen ben met mijn zuur, verbeten ge zicht. Dat gezicht hoort bij me, net als die interesse van het publiek. Dat is nou eenmaal de sfeer die mij het beste ligt". „Biljarten is voor mij een intense be levenis. Zo'n toernooi verandert mezelf. Thuis heb ik een zaak waar ik best kan opschieten met klanten en personeel en alles voor ze over heb. Tijdens een toer nooi als dit sluit ik me af, ben ik het liefst in de uren dat ik niet aan tafel sta, alleen. Ik kruip altijd in een hotel dicht bij de biljartzaal, maar ver van de anderen. Ik slaap veel op zulke da gen". ,,'t Is nu drie uur, tot een uur of twaalf ga ik nu slapen, dan een uurtje hier in de omtrek wandelen om wat fris se lucht die je met deze sport niet te veel krijgt te happen, ga daarna nog wat rusten en loop dan naar de wed strijdzaal, waar ik om vier uur moet spe len. Tijdens dat wandelen loop ik op oe straatstenen in gedachten te biljarten, ik speel hele partijen terug, zoek precies uit waarom ik in een serie niet verder kwam dan bijvoorbeeld 157. Na even analyseren ontdek ik dan bij voorbeeld dat ik in de 154ste stoot een fout ge maakt heb. Ook op bed, als ik niet slaap, biljart ik en is het plafond mijn tafel." „Ik ga nooit als zovele anderen naar musea of mooie gebouwen kijken als ik in het buitenland speel. Ik spreek geen woord over de grens, talen interesseren me niet. Ik weet me echter overal ie redden met gebaren en m'n Rotterdams." „Of ik me dan niet eenzaam voel al die dagen? Ja, erg eenzaam, maar dat wil ik, zoek ik om me volledig te kunnen concentreren op het toernooi. Vergeet niet dat je hier als eenling je bond, ,ie land staat te verdedigen. Al die jaren heb ik overal alleen voor gestaan. Je went er aan, wil niet anders meer dan alleen knokken. Mijn enige hulp, mijn coach, is dan een spiegel op het toilet waarin ik me zelf kan zien, tegen me zelf kan zeggen, zoals ik dat vanavond heb gedaan: „Hé, ouwe kun je biljarten of niet. Ja? Doe het dan!" „Ik praat niet graag over die finale partij tegen Vervest. Ik weet niet of ik succes heb. Je begrijpt nu van hoeveel factoren dat afhankelijk is. Ik zou lie gen als ik zei, dat het me niet interes seert of ik wereldkampioen word of niet. Ik zou het enorm vinden. Nog een Geesink, Van der Grift, Nijdam, Van der Meulen of Sjoukje er bij. Óf dat lukt zie je zondagmiddag pas, als Vervest of ik de 400ste carambole gemaakt heeft, het hangt van te veel factoren af. Een van die factoren, gebrek aan rust, geef ik geen kans. Welterusten". Snel is hij de wagen uit, loopt naar de overkant en belt aan de gesloten deur van zijn hotel. Een groot hotel in een grote stad. Een kleine figuur, alleen in die vreemde stad, met een keufoudraal onder de arm; een foudraal die zijn maarschalkstaf kan worden.... nee, is! Wereldkampioen of niet. ]an Dassen Athene 15 5 10 Lissabon 6 2 4 Glasgow 65 11 54 Parijs 79 11 68 Frankfort 14 0 14 Monte Carlo 34 3 31 Oslo 88 22 66 Warschau 12 7 5 313 61 252 De eerste dames, die in Monte Carlo ar riveerden, Sally Cooper en Penelope Block (Engeland), hadden geen moeilijkheden ondervonden op hun tocht naar de hoofd stad van het prinsdom. Zij verloren onder weg alleen de nummerplaat van hun Sun beam. Van karton werd echter snel een tijdelijk nummerbord gemaakt. De uit Parijs gestarte Engelsman Geof frey Mabbs en zijn Finse co-equipier Rau- no Aaltonan waren minder fortuinlijk. Op de gemeenschappelijke route van Chambé- ry naar Monte Carlo sloeg hun Austin om na in aanraking te zijn gekomen met een rotsblok en vloog vervolgens in brand. Mabbs had gelukkig nog genoeg tegen woordigheid van geest om de veiligheids riem van zjjn co-equipier los te maken en Aaltonan uit de wagen te trekken. De Fin werd met brandwonden in het gezicht op genomen in een ziekenhuis, Mabbs kon na behandeld te zijn weer vertrekken. Pat Moss en Ann Wisdom, favoriet bij de dames, werden tussen Chambéry en Monte Carlo door pech geplaagd. Door een gebroken kabel verloren zij veel tijd en daarna konden zij niet harder rijden dan 70 km. per uur. Het valt nauwelijks aan te nemen, dat zij hoog zullen eindi gen. Biljarten Dinsdagavond is in café-restaurant Spoorzicht in Haarlem de finale begonnen van het biljartkampioenschap tweede klasse libre district Haarlem. De uitslagen van de eerste avond waren: Blesgraaf 150 80 23 18 3.47 Brand 150 150 23 27 6.52 Van der Mey 150 150 29 21 5.17 Nieuwenhuys 150 58 29 7 2.— Hekelaar 150 150 23 30 6.52 Kaandorp 150 76 23 12 3.30 Vander Mey 150 150 33 29 4.54 Samson 150 104 33 14 3.15 Nieuwenhuys 150 123 29 23 4.24 Samson 150 150 29 19 5.17 Brand 150 150 44 22 3.40 Te Beek 150 48 44 16 3.36 Vanavond wordt de wedstrijdenreeks voortgezet. B. en W. van Amsterdam hebben de ge meenteraad een voorstel doen toekomen over te gaan tot het doen oprichten van de eerste sporthal in de hoofdstad op een terrein aan de van Hogendorpstraat. Zij vragen daarvoor een krediet beschikbaar te stellen van 975.000. De wielerclub Sportief uit Breda heeft na lange besprekingen met het gemeente bestuur toestemming gekregen de vroege re wielerbaan van Ginneken in oude luis ter te herstellen. Deze werd in 1902 geopend en een paar jaar voor de tweede wereldoorlog bij ge brek aan belangstelling gesloten. Op het ogenblik rest alleen nog het profiel. De nieuwe baan, die van cement zal zijn, krijgt een lengte van 250 meter.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13