Eugene Black bemiddelaar in geschil om Kasjmir MEDINOS tandcieum 2 luben van 1.70 B i De Goden Wereldnieuws r HOORTOESTELLEN Van dag tot dag Vermist Belgisch meisje dood gevonden Dit jaar onderhandelen VS weer met Portugal over pacht Azorenbasis Niet drastisch optreden tegen Portugal inzake Angola Eind april gesprek Kennedy-Macmillan Adzjoebei gaat weer naar Kennedy raatótoel 0p de DONDERDAG 25 JANUARI 1962 3 Twee andere meisjes nog steeds spoorloos Kennedy wil neger tot minister benoemen Adlai Stevenson Cholera op de Philippijnen woedt voort: 1.692 doden Afgestraft Muilkorven Mer Spaanse bouwkundigen in hechtenis te Pineda - Oslo verwacht bezoek van minister Gromyko BONTEKOE - Heemstede - Spoorplein 4 Habitué Laat Uw winkelier U de collectie tonen. Reeds 'n echte Coleman oliehaard voor f 208.-. Het bestaan van de Amerikaanse ruim- tevaarder-in-spe, majoor Glenn, is er niet zekerder op geworden nu gebleken is dat de betrouwbaarheid van de apparatuur voor zijn vervoer naar de oneindige ruimte nog wel zeer problematisch is. Als men de praktijk der Amerikaanse lanceringen nagaat, moet worden vastgesteld dat op elke tien lanceringen er één voortijdig moest worden onderbroken omdat er iets mis ging. Dat onderbreken betekende dan altijd de opzettelijke vernietiging van de raket en haar inhoud, teneinde rampen op de grond te voorkomen. Woensdag mislukte weer een gigantisch project, namelijk het in een baan om de aarde brengen van vijf kunstmanen, wat een schade van ruim twaalf miljoen dollar betekende. De koortsachtige wedijver tus sen Amerika en Rusland verleidt beide partijen misschien tot experimenten die niet helemaal verantwoord zijn, al heb ben ze tot dusver met hun lanceringen van menselijke wezens het geluk gehad dat deze allen behouden op de aarde terug keerden. Majoor Glenn's vlucht, die op zaterdag is vastgesteld, wordt onderno men onder ongunstige voortekenen. De laatste experimenten van Cape Canaveral zijn niet bemoedigend geweest. Wel wor den optimistische geluiden vernomen van deskundigen, zoals majoor Winston Ham mond, de man die verantwoordelijk is voor het besluit tot vernietiging van de raket op het moment dat een fout blijkt. Hij zegt dat het leven van Glenn niet in ge vaar is. „Glenn kan eenvoudig niet ver ongelukken als de apparatuur goed werkt". Hij doelt daarbij niet op de apparatuur die Glenn naar de ruimte en terug moet ver voeren, doch op het vernietigingssysteem dat tot zijn uitsluitende competentie be hoort. Hij stelt dus eigenlijk het grootste vertrouwen in de apparatuur die in wer king moet treden als de vervoersmechaniek faalt. Waarom echter die vernietigings- apparatuur (die tegelijk voor Glenn een reddingssysteem inhoudt, doordat hij uit de raket wordt weggeschoten) niet even zeer zou kunnen falen, is niet helemaal duidelijk. In ieder geval wordt het leven van de ruimtevaarder aan een zijden draadje ge hangen, wat misschien in andere omstan digheden van internationale verhoudingen niet een zijden, doch een stalen draad zou zijn geweest. (Van onze correspondent) BRUSSEL Na een maand is het stof felijk overschot van het negenjarige Bel gische meisje Magda de Bruyne, dat se dert 22 december werd vermist, te Kort- rijk gevonden. Het bevond zich in de kelder van een verlaten huis op nog geen driehonderd meter van de ouderlijke woning van het kind. Een kind vond het lijkje onder een hoop stenen. Voor de ouders is hiermee een einde gekomen aan de martelende onzekerheid, waarin zij sedert de dagen voor Kerst mis hebben geleefd. Dit verdwijningsgeval is een van de vier van de laatste tijd in België. De voorspelling van een paragnost uit Utrecht van de omstandigheden waaronder het kind zou worden gevonden is niet uitge komen. Met de ontdekking van het lijkje zijn twee van de vier gevallen van verdwe nen kinderen opgelost. Vermist worden nog steeds Josiane Poumen uit Herstal en Marie-Thèrese Lisiak uit Roux in de provincie Henegouwen. Josiane Poumen verliet op 5 december de ouderlijke wo ning, nadat zij een standje had gekregen omdat zij haar schoolrapport had ver valst. Het tweede meisje wordt sinds be gin deze maand vermist. Een jongen, die op 3 januari spoorloos was verdwenen, werd enkele dagen later ongedeerd in een Brussels station teruggevonden. Advertentie WASHINGTON President Kennedy heeft de president van de Wereldbank, Eugene Black bereid gevonden zijn goede diensten aan te bieden aan India en Pa kistan, teneinde na te gaan of er een op lossing mogelijk is voor het dispuut Kasj mir. Black heeft kortgeleden met succes het plan voor de rivier de Indus helpen uitwerken. Amerika verleent economische hulp aan beide landen en daarom heeft Black reeds vaak met de regeringen van India en Pakistan contact gehad. Kennedy heeft dit gisteren verklaard op een pers conferentie. Wat men vermoedde werd op deze bij eenkomst officieel: Kennedy is van plan een neger tot minister benoemen, indien het congres het regeringsvoorstel aan vaardt om een nieuw departement te vor men voor stadsproblemen. Een commissie van het Huis van Afgevaardigden had kort voor de persconferentie besloten het rege ringsvoorstel niet in debat te brengen. Ken nedy liet zich hierdoor niet uit het veld slaan. Thans is hij voornemens de zaak als reorganisatieplan rechtstreeks in de voltallige vergadering van het Huis van Afgevaardigden te brengen. Weaver, die de president op het oog heeft voor de mi nisterspost, is thans hoofd van de rege ringsinstantie huizenbouw. Kennedy toonde zich voorstander van het bestaande coördinatiesysteem, dat moet voorkomen dat eenheid wordt be tracht in Amerika's militair en buitenlands beleid. Dit jaar moet opnieuw worden onder handeld over de Amerikaanse basis op de Azoren. Ondanks de geprikkelde stemming van Portugal hoopt Kennedy dat Amerika deze basis zal behouden. 75 of 80 percent van Amerika's militaire luchtverkeer naar Europa is van deze basis afhanke lijk. Het Huis van Afgevaardigden heeft een NEW YORK (AP) De Amerikaanse ambassadeur Adlai E. Stevenson zal van daag bij de algemene vergadering van de UNÓ aandringen op matiging in de kwestie Angola. Zegslieden die in nauw contact staan met de UNO hebben meegedeeld, dat Ste venson de afgevaardigden er voor zal waarschuwen drastische maatregelen te gen Portugal niet goed te keuren, omdat de UNO anders „in een onmogelijke situa tie" kan komen. Amerika heeft verklaard gekant te zijn tegen een rivaliserend Pools-Bulgaars voor stel, waarin wordt aangedrongen op ver oordeling van Portugal en de Veiligheids raad verzocht sancties tegen het regiem van Lissabon in overweging te nemen. Manilla (AP) Een op cholera gelij kende ziekte heeft op de Philippijnen in negen dagen 301 levens geëist en het to taal aantal slachtoffers sedert september doen stijgen tot 1.692. nieuwe postwet ontworpen, waarbij het de post verboden zou worden communistische propaganda te distribueren. Kennedy acht te de formulering niet helder en hoopte dat de senaat een omschrijving zou geven. Kennedy wil voorkomen dat de Ameri kaanse post naar communistische gebie den zal worden geblokkeerd en acht het gevaar van communistische propaganda voor de Amerikanen niet groot. Sarah McLandon, een journaliste, die er herhaaldelijk in geslaagd is Eisenhower rood van woede te maken, werd bij deze gelegenheid zelf bleek van schrik tijdens een scherpe afstraffing van Kennedy. Zij sprak van „twee bekende figuren, die een gevaar voor 's lands veiligheid betekenen". Deze figuren zouden post van belang van het State Department hebben gekregen. Kennedy vroeg wie dat waren. Nadat de journaliste namen had ge noemd, verklaarde de president hen volle dig te vertrouwen. Hij hoopte alleen, dat wat de journaliste over hen gezegd had hun geen schade zou doen. Iedereen in de zaal besefte dat de journaliste zich een proces wegens smaad op de hals gehaald kon hebben en in de radioreportages later op de avond werd dit gedeelte van Kenne dy's persconferentie weggelaten. Kennedy verklaarde verder dat er geen wijziging gebracht wordt in het voorschrift dat officieren van de strijdkrachten hun toespraken die ze in het openbaar wensen te houden eerst moeten laten goedkeuren door he| State Department. Hij verklaarde bijzonder verheugd te zijn over verklaringen die dezer dagen zijn afgelegd door drie vooraanstaande militai ren die volgens Kennedy het belang begrij pen van een juiste verhouding tussen mi litairen en burgers. In de V.S. is de laatste tijd veel te doen geweest over het goed keuringsvoorschrift dat door de tegenstan ders als muilkorven wordt bestempeld. BARCELONA (AFP) In de Spaanse badplaats Pineda Del Mar, waar dinsdag een hotel in aanbouw is ingestort, zijn twee architecten, een opzichter en een aannemer aangehouden, zo wordt in de Spaanse pers gemeld. Zeker tien mensen zijn bij het ongeluk om het leven gekomen. Het aantal gewon den bedraagt 31. Advertentie Uitsluitend verkrijgbaai bij H.H. apothekers, drogisten, kappers en de speciaalbranche OSLO (Reuter) De Russische minis ter van Buitenlandse Zaken Gromyko, zal aan het einde van het voorjaar een be zoek aan Noorwegen brengen, aldus meldt een Noors dagblad vernomen te hebben van de Russische ambassadeur in Oslo, Gribanov. De ambassadeur zou voorts hebben verklaard, dat Noorwegen en de Sovjet-Unie geen geschillen hebben en dat Noorwegen, ondanks zijn lidmaatschap van de NAVO, bij een aantal gelegenhe den een constructief standpunt heeft inge nomen. Advertentie - - n~! t r1 DE NIEUWSTE TYPEN uit voorraad leverbaar AUDIUM - SIEMENS - WIDEX - OTICON - PHILIPS - QUALITONE e.a. (zijstraat van de Leidsevaartweg) Bus 3, halte station Heemstede Telefoon 38099 LONDEN Eind april wordt een nieuw gesprek tussen premier Macmillan en pre sident Kennedy in Washington verwacht. Macmillan heeft woensdag avond een uitno diging van de Amerikaanse uitgeversver' eniging aanvaard om op een diner van de ze organisatie op 26 april in New York te spreken. Het Witte Huis deelde daarop mee dat een ontmoeting tussen de president en de premier wordt voorbereid. Macmillan en Kennedy zullen waar schijnlijk een beslissing nemen over de hervatting van bovengrondse H-bom proe ven. In Bermuda kwamen zij overeen dat nieuwe proeven dienden te worden voor bereid, maar stelden de beslissing uit. WASHINGTON (AP) Dinsdag a.s. zal de schoonzoon van president Kroestjev, Alexej Adzjoebei met zijn echtgenote de lunch gebruiken bij president en mevrouw Kennedy op het Witte Huis. Adzjoebei, die hoofdredacteur is van Izwestia, heeft als bekend Kennedy in november j.l. geïnterviewd. Er komen onrustbarende be richten uit India, waar een aantal bejaarde astrologen zich blijkt bezig te houden met rampzalige verwachtingen van de toekomst te koesteren. De astrologie is een wetenschap die nogal wat sceptische tegenstanders heeft, maar toch zijn er nu en dan wel frap pante staaltjes van kosmische samenwerking tussen planeten en menselijke lotgevallen te constateren. Daarom kan men die pessimistische Indiaërs niet geheel en al doodzwijgen. Het heeft geen zin de argu mentatie van deze profetische heren technisch weer te geven. Ik zou natuurlijk kunnen zeg gen dat het planetarium een unieke areaalconstellatie van diepte-ascendatie vertoont, die volgens de Derde Keplerse Wet de parallax der excen trische vectorstralen van de voornaamste planeten doet samenvallen, waardoor een Coelo Calamisoto zo goed als zeker moet worden verwacht. Doch daar zult u weinig of niet wijzer door worden. Dui delijker lijkt me de eenvoudige conclusie, waartoe de wijzen gekomen zijn: Op of omtrent de achtste fe bruari vergaat de wereld. Dat is taal die iedereen kan verstaan en waarover men geen enkel wanbegrip kan koesteren. Aangenomen dat de heren in New Delhi en om geving het bij het rechte eind hebben, komt men tot de brandende vraag: wat moeten we doen? Natuurlijk is dat in de eer ste plaats een probleem, dat volkomen individueel moet worden opgelost. Tenslotte heeft ieder mens zijn eigen, aparte voornemens en plannen en hij weet voor zichzelf het best hoe hij die, met het oog op de vervelende Indiase mededeling, zal kunnen afhan delen. Doch een algemene raad mag misschien toch wel worden gegeven: zet uw af spraken bij voorkeur op een datum vóór de achtste, tenzij u om een voorwendsel ver legen zit eraf te komen. In dat laatste geval is een afspraak op de negende of de tiende heel geschikt. Een zeer aanbevelenswaar dige strategie lijkt mij ook, om volgende maand enigszins aar zelend om te springen met be talingen en girostortingen. Als men vóór de achtste grote be dragen overmaakt, loopt men de kans dat men er gedurende de rest van de maand geen profijt meer van heeft. Be taalt men niet, dan houdt men na de achtste een aardig ap peltje voor de dorst over. In dien de heren uit India zich verrekend hebben, wat met die ingewikkelde Keplerse wetten niet uitgesloten is. Bovendien lijkt het me te adviseren, de beroemde boek jes van de B.B. nog eens zorg vuldig te bestuderen. Deze zijn wel niet direct geschreven met het oog op een zo omvang rijke gebeurtenis, doch men krijgt er wel de indruk uit dat er maar weinig in het heelal kan gebeuren waartegen men met de ingenieuze en toch zo simpele middelen uit het boekje niet opgewassen zal zijn. Eén van de belangrijkste dingen die voor de achtste in orde moeten zijn gebracht is uiteraard: alle meningsver schillen over volkomen onbe tekenende, materiële belan getjes uit de weg ruimen. Vetes moeten worden uitge wist en afgekust, wraakoefe- ningetjes moeten worden stop gezet, gehebbel over erfenissen en gedrebbel over werktijd verkorting moeten onmiddel lijk met een eenvoudige hand reiking worden afgezworen. Echtscheidingsprocedures kun nen doorgaan, omdat met de tot 8 februari noodzakelijke levensstandaard der advocaten rekening moet worden gehou den, doch verlovingen moeten dadelijk worden beëindigd. Die kunnen nergens meer toe leiden. Een probleem op zich vor men natuurlijk nog de poli tieke vraagstukken. Wat Ne derland betreft: een over dracht van Nieuw-Guinea zon der enige conditie aan Dja karta kan op de avond van de zevende februari zonder ge wetenswroeging plaatshebben. De internationale voorraad aan atoombommen is wegge gooid geld geweest, maar de makers en aspirant-gebruikers ervan kunnen zich troosten met het idee, dat het voorge stelde resultaat in ieder geval toch bereikt is. Ja, en dan zijn we zo on geveer klaar voor het evene ment. Nog even een huishou delijke mededeling: op don derdag 8 februari geen Kleine Wereld. Ja, zelfs geen kleine meer. Ofschoon voorgaande regels zouden kunnen betekenen dat ik onvoorwaardelijk geloof hecht aan de hurkenzitters in India, moet ik toch nadrukke lijk verklaren dat er op één punt van hun uitlatingen bij mij een vervelende twijfel is gerezen. Zij hebben namelijk, na de ontdekking van de te verwachten catastrofe, eens gezind besloten een krachtige gebedsactie te ondernemen, teneinde „de rampzalige ge beurtenis af te wenden". Dat is een opmerking om toch even de wenkbrauwen te doen rijzen. Zij doet me name lijk onwillekeurig denken aan een handigheidje dat sommige volwassenen zich nog steeds omtrent Sinterklaas tegenover hun minderjarige prooi ver oorloven: „Als je voortaan héél zoet bent, zal ik de Sint vragen om je niét mee te nemen naar Spanje". U en ik zijn daar indertijd natuurlijk ingetrapt, maar dat is geen reden om er ons hele leven mee door te gaan. Kijk eens hier: Als die eigenwijze planeten inderdaad tegen de achtste van de volgende maand op een onheilspellend rijtje naast elkaar komen te staan, heeft het geen enkele zin de goden te vragen ze om onzentwille enigszins onge vaarlijker te rangschikken. Wanneer men de moed heeft het lot af te lezen uit de vol komen natuurlijke, onver anderlijke loop der sterren en de levensavonturen der men sen verbonden acht met de stand der hemellichamen, moet men niet kinderachtig wezen. Dan moet men de din gen op hun berekend beloop laten en niet gaan liggen sme ken of de hemel maar even de zaak door elkaar wil smij ten, omdat er wel eens iets naars met dat ene aardse bol letje zou kunnen gebeuren. Dat is de grote paradox tus sen alles weten en niets kun nen: de profeten onzer dagen zijn in staat de wetten der na tuur te doorgronden en ze hebben voor alle toekomstig heden hun slimme formules maar als er een pootje van hun eigen hondje dreigt af te gaan, stoppen ze hun bekrabbelde papiertjes in de vuilnisbak en huilen uit aan de boezem van de goden. De goden wat een zonder linge, onoprechte betiteling! „Als de goden willen, zal Irian naar Indonesia terugkeren", verzekerde de heer Soekarno onlangs tussen twee juich- orkanen van zijn duizendkop pige gehoor. Maar om de go den een handje te helpen, heeft hij zijn diplomatieke en militaire intriganties op volle kracht gezet. Wat willen de goden? Misschien willen de goden helemaal niet, dat de Papoea's belasting aan Dja karta zullen betalen. Misschien willen de goden ook niet, dat er verder nog één woord ver kwist wordt aan de vraag of een stukje eiland door Neder landers óf door Indonesiërs in kaart wordt gebracht. En mis schien willen de goden hele maal niet, dat hun eigen, dier bare christelijke beschaving gehandhaafd wordt door de kunstmatige vernietiging van de wereld als alternatief te stellen. Wat vreemd eigenlijk, dat we steeds maar doen alsof we een directe telefoonverbinding met de goden hebben! Het is indertijd al begonnen met een idealistische monnik, die de hele wereld in vuur en vlam zette door zijn: „Dieu le veut!" De ganse loop der geschiedenis nam een scherpe bocht van ge weld en vernieling onder het motto: „God wil het!" Hoe wist die monnik dat eigenlijk? We moeten ernaar raden en we zijn wel zeer geneigd om te raden in de richting van ons eigen voordeel. Er zijn altijd nog mensen onder ons, die de wijsheid der goden in pacht hebben. Zij zeggen zeker te weten, dat de goden aan onze kant staan en dat onze po gingen om ons eigen levens- standaardje hoog te houden, de volledige goedkeuring van de goden heeft. En ze zeggen ook dat, als er ergens een kink in de kabel dreigt, een bereid heid van de goden om ver zoeken tot algehele wijziging van de omstandigheden in te willigen niet denkbeeldig is. Ik voor mij heb echter een minder grillig en minder be ïnvloedbaar beeld van de go den. Ik geloof niet dat zij enige overeenkomst vertonen met ijdele ambtenaren achter loketten, die tot gunstige reac ties kunnen worden gebracht door wat tactische kuifstrijke- rij. Ze lijken me van alle eeuwigheid uit zeer gedeci deerd en uitstekend op de hoogte van wat er wel of niet gebeuren moet. En als ze inderdaad tot de volkomen begrijpelijke conclu sie zijn gekomen dat er maar beter voor ons allen geen ne gende februari meer kan zijn, zal elke discussie wel over bodig wezen Ik zie tenminste geen enkel houdbaar argument, of het zou moeten zijn dat de goden zich zelf toch eigenlijk niet de vreugde mogen ontnemen om hun zelfgemaakte, lieve made liefjes te zien opbloeien in de zo dichtbije, nieuwe lente. Het dorp is, midden winter, weer zich zelf. De naweeën van de toeristenepide mie zijn uitgewoed en vergeten, de bord jes „Kamers te huur" liggen ergens in een kast te wachten tot het nieuwe voor jaar en in de nevelige schemering van de winterdag is het gekakel van de troepen kraaien, als stukken zwart papier neerge- dwarreld in de hoge, kale bomen in het dorpscentrum om er de nacht door te brengen, weer te horen. In het café, dat onder de invloed van de vreemdelingenindustrie ook restaurant en zelfs hotel werd doch dat zijn karakter van dorpsherberg gelukkig nooit helemaal heeft verloren, kouten de stamgasten rond de leestafel in het warmgele licht dat uit een huiselijke lampekap valt. Zij hebben, als rechtmatige eigenaars, hun vaste plaatsen reeds in november weer ingeno men en er is in januari geen ongewenste vreemdeling die hen ergeren zal. Het is alsof de stamgasten nooit weggeweest zijn. En toch dwaalden ze tijdens de zomer maanden als vreemden door hun eigen dorp omdat „hun" stoelen in „hun" café bezet waren door lieden in shorts en ge kleurde hemden en door rare meisjes in strakke nauwe pantalons en even gespan nen truitjes. Ze hadden openlijk maling aan plaatselijke tradities en gebruiken en de stamgasten waren machteloos omdat ze ver in de minderheid waren bij hun profijt-trekkende dorpsgenoten-midden standers. In de wintermaanden kunt ge in dit café getuige zijn van een wonderlijk schouw spel. Wonderlijk althans voor de buiten staander, want de stamgasten hebben net reeds lang als volkomen normaal aan vaard. Behalve gadeslaan kunt ge het ook, als het lot u niet gunstig gezind is zoals het mij die dag in de steek liet, aan den lijve ervaren. Ik was in mijn argeloosheid die morgen rond koffietijd op een van de twee lege stoelen aan de stamtafel gaan zitten. De reactie van de reeds aanwezige stamgas ten viel mee; ik zag er zeker vrij normaal uit. Tussen mijn eerste en mijn tweede kopje koffie kwamen ze binnen: een heer van vergevorderde leeftijd, kaarsrecht en kerngezond, en zijn fraaie, geelzwarte her dershond, waardig en zelfbewust. Hoffelijk wachtte de hond totdat zijn baas zijn jas aan de kapstok had gehangen. Zelfverze kerd schreed hij daarna naast zijn baas naar de stamtafel en minzaam liet hij zich, mét deze, als een oude bekende begroe ten. De baas nam plaats in de lege stoel, direct rechts van mij. De hond nam de zithouding aan ter linker zijde van mijn stoel. Hij keek de kring rond en likte daar na bestudeerd achteloos enkele haartjes in zijn fraaie vacht recht. Na twee minuten kreeg ik het gevoel alsof hij iets van me verwachtte. Na vijf minuten kreeg ik het onder zijn terloopse doch doordringende blikken benauwd. En na nog eens drie mi nuten riep ik de kelner om af te rekenen, hoewel ik niet aan tijd gebonden was en eigenlijk geen zin had om al te vertrek ken. Nog terwijl de kelner me behulpzaam in mijn winterjas hielp, besteeg de hond waardig de vrijgekomen stoel, zette zich weloverwogen op zijn achterste, de intel ligente kop net zo hoog geheven als de hoofden van zijn menselijke buren en als het ware gereed om zich in de discussies van zijn mede-stamgasten te mengen zo dra de indringer die ik was, het lokaal verlaten zou hebben. Hans van Almeerre Advertentie 'n Volmaakt begrip in oliestook Verkrijgbaar bij de erkenda handel Onderscheiding. De communistische Hon gaarse regering heeft woensdag bekend gemaakt dat een hoge orde is toege kend aan een vooraanstaand r.k. dig nitaris. Dit ongebruikelijke eerbetoon aan een Katholiek geestelijke viel te beurt aan dr. Pal Brezanoczy, aposto lisch regent van het diocees Eger in noordoost-Hongarije. Hij kreeg de orde van de banier van de Hongaarse volks republiek. Ongedeerd. De 39-jarige Engelse hulp spoorwegarbeider Robert Folts is woens dag bij North Seaton met een trein in aanraking geweest waardoor hij 24 me ter ver weggeslingerd werd. Merkwaar digerwijs moest de dokter die hem la ter onderzocht constateren, dat hij on gedeerd was gebleven. Albanese gezant. De Oostenrijkse rege ring heeft toestemming verleend voor de benoeming van Gaguo Nesho als de nieuwe Albanese gezant in Wenen. Hij wordt de eerste Albanese residerende diplomaat in Wenen na de tweede we reldoorlog. Tot nog toe trad de Alba nese ambassadeur in Praag ook in We nen als vertegenwoordiger op. Als ge- gevolg van het ideologische dispuut met de Sovjet-Unie heeft Albanië vrijwel al zijn diplomatieke missies in de Oost- Europese communistische landen moet sluiten. Niet naar hun zin. In een bioscoop in Ro me zijn gisteravond twee enorme voet zoekers ontploft tijdens de vertoning van een avondvullende documentaire over het leven van wijlen Benito Mussolini. Circa honderd bezoekers vluchtten in paniek de straat op. De politie heeft een jongeman aangehouden die tot een extreem rechtse partij behoort. In het theater werd ook een bierflesje met benzine gevonden. De ze „Molotov-cocktal" was echter niet ontploft. Fascistische groeperingen heb ben zowel in Rome als Milaan tegen ver toning van de film geprotesteerd. Zorg om Lenin. De tombe van Lenin op het Rode Plein was gisteren gesloten „wegens herstelwerkzaamheden" zoals een bordje vermeldde. Er was een hoge schutting rond het mausoleum opgericht om nieuwsgierigen op afstand te houden. Het is niet bekend waaruit de herstel werkzaamheden bestaan.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3