Begrotingsdebatten in Velser Raad werden woensdagavond voortgezet Nieuwjaarsrede en „hearing opnieuw in discussie MAGGI cent Wat een ontdekking R.U.A.Z. Noordholland vraagt subsidie aan Velsen „Strafmaat was buitensporig" Onduldbaar gedrag op „Schoonenberg" Strijken van vlag en wegschilderen van naam was kwajongensachtig Verkeerslessen voor de Beverwijkse bejaarden DONDERDAG 25 JANUARI 1962 4 omdat U nü zoveel Aroma gebruikt in stamppotten, jus, soepen en sausen Profiteer ervan! VL. 121 voert bijzonder visje in IJmuiden aan Gold Star 'n bijzonder goede King Size Amerikaan. Negentig cent! Elke sigaret een prettige ervaring. Wie GOLD STAR rookt heeft Causerie voor P.v.d.A.- dames over maatschappe lijk werk Schout-bij-nacht over sleper „Noordholland" Het waterpoloprogramma 99 Do tweede ronde van het begrotingsdebat in de gemeenteraad van Velsen, die gisteravond begonnen is, zal hedenavond worden voortgezet. Dan zullen Burgemeestêr en Wethouders de raadsleden, die in tweede instantie gesproken hebben, antwoorden. Na het antwoord van de burgemeester in de eerste ronde, waarin de heer Biihrmann duidelijk zjjn standpunt had uiteengezet met betrekking tot de critische opmerkingen van de heer Van Os van den Abeelen naar aanleiding van hetgeen eerstgenoemde op de „hearing" in het Provinciehuis te Haarlem en in zijn nieuwjaarsrede had gezegd, hield gisteravond de fractievoorzitter van de P.v.d.A. een verzoenend betoog. De heer Van Os van den Abeelen stelde, dat de bevoegdheden van de burgemeester, het college van burgemeester en wethou ders en de raad op moeilijke wijze door elkaar lopen, vooral als zich de bijzondere situatie voordoet, zoals in Velsen, dat de ze drie instanties van mening verschillen op een kardinaal punt, in dit geval de bestuurlijke indeling in de IJmond. Spre ker zei van mening te zijn, dat onder die omstandigheid grote voorzichtigheid is ge boden met het doen van uitspraken over deze kwestie. Hij wees er in dit verband op, dat er in Amsterdam, Haarlem en Den Haag grote belangstelling is voor alle uitingen van de gemeente met betrekking tot de havenontwikkeling en alles wat te maken heeft met de voorgenomen aanleg van havens en industrieën langs het Noord zeekanaal. Hij bleef het verstandig vinden, dat ook in een nieuwjaarsrede van de bur gemeester hiermee rekening wordt gehou den. Er is geen sprake van, dat hij de burgemeester zou willen indammen, zo Advertentie Tijdens een van de laatste reizen van de VI. 121 heeft men een bijzonder visje ge vangen, namelijk een 68 millimeter kleine Argyropelecus Olfersi, een visje dat op ongeveer 75 m. onder het wateroppervlak leeft. Het visje is tot nu toe alleen aan getroffen in de buik van een kabeljauw. Het door de VI. 121 gevangen visje werd aangetroffen bij een school kabeljauw. Het exemplaar is direct na aankomst van het vissersvaartuig in IJmuiden naar het Rijksvisserij-laboratorium gebracht. Van hier is het naar de Rijksuniversiteit te Leiden opgezonden, alwaar het in sterk water een plaatsje in het laboratorium heeft gekregen. verzekerde de heer Van Os van den Abee len. Burgemeester Bührmann stelde de heer Van Os van den Abeelen rechtstreeks de vraag, of hij hem de vrijheid gaf een nieuwjaarsrede te houden naar eigen in zicht. De heer Van Os van den Abeelen, ken nelijk verrast door deze vraag, zei hierop niet met „ja" en niet met „neen" te wil len antwoorden. De burgemeester herhaalde, dat hij het recht had zijn nieuwjaarsrede te houden zoals hij zelf wenste. De heer Van Os zei de burgemeester gaarne ruimte te geven om er een andere mening op na te houden. Voor dat geval reserveerde hij echter voor zich zelf en voor zijn fractiegenoten het recht dan la ter op gedeelten van de nieuwjaarsrede terug te komen, zoals hij in dit geval had gedaan. Burgemeester Bührmann verzekerde dat de wethouders wel degelijk op de hoog te waren van zijn standpunt inzaike de be- stuursindeling. Hij gaf, na verificatie bij de secretaris, toe, dat de wethouders niet op de hoogte waren geweest van het feit, dat hij tijdens de „hearing" dit standpunt tot uiting zou brengen. Tevoren had de heer Van Os van den Abeelen opgemerkt, dat een verhoging van de straatbelasting niet al te tragisch op genomen moest worden. De huurcompen- saties doet velen erop vooruitgaan. De kwestie over de wethouderssalaris sen achtte hij een typisch onderwerp voor het seniorenconvent. Van dit instituut is nooit een overdreven gebruik gemaakt. Spreker verschilt niet van mening met de wethouder inzake het streekplan: men moet er zeker niet te veel aan vasthou den. Het gaat echter om het beginsel. Men moet een standpunt hebben met betrek king tot een daarachter liggend beginsel. T. Kruisman De heer Kruisman (C.P.N.) acht een verhoging van de salarissen der wethou ders onjuist. De motivering die voor een eventuele verhoging wordt gegeven, geldt ook voor de anderen. Spreker zou graag willen weten, hoe het stond met de vakantiehuisjes voor het ge- meentepersoneel. J. Nuijens abew oh noltux taiee ie.d j De heer Nuijens (K.V.P.) sprak lovend over wethouder C. P. J. Maas, die binnen kort het college gaat verlaten. De heer Maas heeft in de zeer lange tijd dat nij de belangen van de gemeente heeft be hartigd zich heel wat persoonlijke opof feringen getroost. De waardering die zijn fractie heeft voor al hetgeen de heer Maas voor Velsen heeft gedaan, zal op het komende afscheid opnieuw blijken. Over de nieuwjaarsrede van de burge meester zei de heer Nuijens, dat zijn frac tie het op prijs gesteld had de mening van de heer Bührmann te vernemen. Is ten aanzien van de U.T.S.-kwestie door Beverwijk woordbreuk gepleegd? Spreker zei niet in staat te zijn er zulk een ab soluut oordeel over te hebben. Aan de hand van vele voorbeelden toonde de heer Nuijens aan, dat vele door hem (en anderen) gestelde vragen op financieel gebied overbodig zouden zijn geweest, in dien de desbetreffende toelichtingen met een bij de aanbiedingen door de wethou der waren gegeven. De wethouder moet de nodige toelichtingen niet bewaren tot de beantwoording van de sprekers in eer ste instantie. In andere gemeenten voelt men intuïtief aan, welke toelichtingen ver langd worden. Zo iets bespaart enorm veel werk achteraf, zowel voor het raadslid als voor de betrokken ambtenaren. De harte- kreet van de heer Pleijler is hem niet voorbijgegaan. Met betrekking tot de voorgenomen ver huizing van „het Vinkenest" raadde hij de wethouder aan, eens naar Gedeputeer de Staten te gaan. Zoals de wethouder im mers ook al dikwijls naar Den Haag is gegaan om te praten over het nieuwe raad huis en over het centraal kantorengebouw, hetgeen uiteindelijk niet zonder succes be looft te blijven. Spreker bleef op zijn standpunt inzake de straatbelasting en andere belasting- en tarief verhogingen: ze zijn dit jaar zeker nog niet nodig. De K.V.P.-fractie wil geen geld uit zakken van de burgers kloppen, dat achteraf toch maar in de reservepot komt. J. G. Kolkman De heer Kolkman (C.H.U.) zei voldaan te zijn over hetgeen hij van de wethouder had vernomen met betrekking tot het vis- serijonderwijs. Velen zullen uit het ant woord van de wethouder ook een eerher stel van de visserman hebben begrepen. Over het toekomstige oefenschip zei de heer Kolkman, dat de mededeling van de wethouder „en als dit interlokaal niet kan dan moet ik maar eens praten met de plaatselijke mensen om tot verbetering te komen", hem de vraag doet stellen, of hij in dat geval wil gaan in de richting van een schip uitsluitend voor de school in IJmuiden? De cijfers in het visserijonderwijs spre ken een duidelijke taal. In Katwijk is 92 percent bij de visserij betrokken, in Sche- veningen en Urk ligt het ongeveer het zelfde. De 23 percent in IJmuiden steekt daar schril bij af en toont wel de enorme zuigkracht van de industrie. Wat de enquête betreffende de mens in Velsen aangaat, inderdaad is, alles bij el kaar genomen, het hier beslist niet zo on gunstig. Al is de opmerking: „Als we de poort openzetten, willen er zeer velen bin nenkomen", een argument, dat bijna iede re plaats in de langzamerhand vollopende randstad Holland kan gebruiken. De heer Kolkman zei met veel belangstelling het resultaat af te wachten van het overleg in het college. Kan er reeds een tip van de sluier wor- den opgelicht met betrekking tot de voor' stellen inzake V.V.V. die tegemoet kunnen worden gezien? Mevr. G. E. Heijkoop Mevrouw Heijkoop-Van Reekum (V.V.D.) zei dat haar fractie het eens was met de burgemeester in diens opvatting van zijn bevoegdheden, 's Heren Bührmanns per soonlijke mening had slechts een beschei den ruimte ingenomen in de door de heer Van Os van den Abeelen gecritiseerde re de. De V.V.D.-fractie had geen waardering voor hetgeen de heer Van Os van den Abeelen in tweede instantie had gezegd. Sprak hij namens zijn fractie of voor zich zelf? Hij pretendeerde zelfs voor de raad te spreken, aldus mevrouw Heijkoop. Spreekster is van mening, dat de wet houdersalarissen verhoogd moeten worden. Een geheim overleg in het seniorencon vent hierover is niet nodig. De V.V.D. blijft tegen verhoging van de straatbelasting, omdat die slechts een be paalde groep treft. Tegen de verhuizing van „het Vinkenest1 had spreekster bezwaar, omdat de oor spronkelijke eigenaren van de grond waar op het zou komen, niet hebben mogen bou wen. Waarom mag dat nu wel in dit „na tuurgebied"? Is er elders in Nederland dan geen plaats? Veel vakantiehuisjes zijn toch ook naar een andere plaats verhuisd. Mevrouw Heijkoop betwijfelde het, of het streven naar één groot ziekenhuis in de IJmond wel verstandig was. We zullen maar afwachten en er naderhand wel ver der op ingaan, aldus spreekster. H. J. Lips De heer Lips (A.R.) ging akkoord met het voorstel de aangelegenheid der wet houderssalarissen te verwijzen naar het seniorenconvent. Hij dankte het college voor de toezeg ging, dat de motie inzake „Duin en Kruid- berg" zal worden aanbevolen. Spreker zei dat zijn fractie van mening is, dat de burgemeester gerechtigd is zijn mening kenbaar te maken zoals gebeurd is, maar van bepaalde zijde in discussie is gebracht. Van het ziekenhuisvraagstuk had zijn fractie zich bewust onthouden, omdat die aangelegenheid al in het IJmond Advies College was behandeld. Ook na hetgeen de wethouder daarover had gezegd, zei spreker te blijven bij zijn standpunt inzake de zelfwasserijhij zou tegenstemmen. De heer Visser (A.R.) hield opnieuw een pleidooi voor de binnenschippers, die recht hebben op een behoorlijke plaats, maar ze niet hebben. Noch de gemeente, noch het Rijk heeft nu grond meer be schikbaar. Hiermee is men te laat, de grond is in handen van de bedrijven. Hij verzocht, al het mogelijke te doen in dit grote belang voor de binnenschippers. P. M. Pleijler De. niemand önr moeihfkfiedln^dic begrotingsgegevens. Veel was hem nu dui delijk geworden, maar niet alles. Hij achtte het antwoord van de wet houder met betrekking tot de zelfwasserij wel magertjes, en vond het jammer dat er geen apotheker (de heer P. staat aan het hoofd van zijn eigen apotheek -red.) aan het hoofd stond van die inrichting. Volgens velen, zou een apotheker immers honderd gulden voor een emmer water kunnen maken. Hedenavond zullen B. en W. antwoor den. Advertentie GS 662 A Ons is gebleken, dat onze „cri de coeur' over het brutale optreden van jongens op „Schoonenberg" in de rust van de wed strijden van Stormvogels en VSV in brede kringen, onder meer in die van autoritei ten en verenigingsbesturen de aandacht heeft getrokken en dat men het met ons eens is, dat aan dit „spelletje" een einde moet komen, zulks niet alleen, omdat het Bondsbestuur de verenigingen opdraagt er voor te zorgen, dat het publiek het ter rein niet betreedt, maar ook om de slechte indruk, die een dergelijke „run" op de tribune op de bezoekende verenigingen en de toeschouwers moet maken. In dit op zicht worden sommige jongelui hoe langer hoe brutaler, want geschiedde een en an der voorheen „slechts", wanneer het stort regende, thans maakt men zich, ook als er van regen geen sprake is, reeds voor de aanvang van de wedstrijd met een sarren de brutaliteit ten opzichte van de politie en dienst doende ordecommissarissen op de tribuffe te bestormen. Wij hebben meteen al enkele maatrege- ïéft génöèrhd, die eventueel tegen "dé de orde saboterende jongelui genomen zou den kunnen worden. Naar we vernamen, zijn deze en soortgelijke maatrege len reeds ter sprake gekomen. Men wil de jeugd echter nog één kans geven. Herziet zij zich zelf en blijven dus de door ons geschetste wanordelijkheden achterwege dan blijft alles bij het oude. Maar in het tegenovergestelde geval zullen onherroe pelijk maatregelen genomen worden, waar van de jongelui ongetwijfeld spijt zullen hebben, maar die zij dan aan zich zelf te wijten hebben. De stichting Radio Uitzendingen Afde ling Ziekenhuizen Noordholland (afgekort R.U.A.Z.-Noordholland) heeft zich tot B. en W. van Velsen gewend met het ver zoek om een jaarlijkse subsidie in de door de stichting te maken kosten voor de ver zorging van huisradioprogramma's in di verse tehuizen. Het doel van de stichting is het geven van ontspanning aan verpleegden in zie kenhuizen, sanatoria, psychiatrische in richtingen en andere dergelijke inrichtin gen, speciaal door het verzorgen van huis- radiouitzendingen in bedoelde instellingen, doch in het algemeen op elke andere ge oorloofde wijze, welke voor dit doel be vorderlijk is. Deze stichting is haar werkzaamheden begonnen in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden en het sanatorium „Heliomare" te Wijk aan Zee. Al spoedig heeft zij haar aktiviteiten uitgebreid tot het bejaardente huis „Huize Lommerlust", het „Rode Kruisziekenhuis", beide te Beverwijk, het tehuis voor bejaarden „W.F. Visserhuis" en laatstelijk tot het tehuis voor chroni sche zieken „Kennemergaarde". In de afgelopen tijd heeft de stichting R.U.A.Z.-Noordholland getoond in een gro te behoefte van zieken en bejaarden te voorzien door het brengen van ontspan ningsprogramma's en programma's van aktiviteiten. Het werk van de stichting heeft eerst enige omvang gekregen toen zij de be schikking kreeg over een bunker in het park „Scheijbeek" te Beverwijk, welke als studio kon worden ingericht. Deze bun ker is geheel door medewerkers tot stu dio omgebouwd. De technische outillage is echter zeer gebrekkig, waardoor de werkzaamheden ernstig worden geremd. Van de oprichting af heeft het bestuur met veel moeite kans gezien een en an der te bereiken met niet meer dan de bijdragen van ziekenhuizen en enkele do nateurs. Het was echter niet mogelijk de technische apparatuur aan te vullen of zelfs maar op peil te houden. Deze apparatuur behoeft nu een drin gende aanvulling en reparatie. Een inves tering van ƒ2900 is hiervoor noodzake lijk. Omdat een goed uitgeruste apparatuur een van de eerste vereisten is om deze werkzaamheden naar behoren te kunnen uitvoeren, vinden B. en W. het verlenen van een eenmalige subsidie in deze kos ten verantwoord. Daar de stichting ook haar werkzaam heden buiten de grenzen van deze ge meente verricht, achten zij een eenmalige subsidie van 1500 voldoende. Tevens zullen door het toekennen van een jaarlijkse subsidie van ƒ250 per jaar de voortgang en uitbreiding van de door de stichting verzorgde uitzendingen worden bevorderd. Het college stelt de raad daarom voor aan de stichting R.U.A.Z.-Noordholland een jaarlijkse subsidie van ƒ250 toe te kennen, als tegemoetkoming in de kosten van de verzorging van de huisradiopro gramma's (voor 1962 is hiermede bij de begroting reeds rekening gehouden) en voorts een eenmalige uitkering van 1500 toe te kennen voor vernieuwing en uit breiding van de technische apparatuur. De actieve vrouwengroep Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid, die steeds interessante onderwerpen in haar bijeen komsten aan de orde stelt, was gister avond weer bijeen. Nu was het mejuffrouw Y. H. J. v. d. Bosch, maatschappelijk werk ster te Beverwijk, die de dames de vraag voorlegde of maatschappelijk werk een noodzaak of luxe is. Zij wees er op, dat de mensen van de oudste tijden af altijd op elkaar zijn aangewezen in hulpverle ning, die later meer georganiseerd is, het sociale hulpwerk tot gevolg heeft gehad. Deze mede-menselijkheid vroeg bestude ring van de vele aspecten op het sociale leven. Eén van deze aspecten nu werd het maatschappelijk werk, dat de enkeling be treft. Het is ontstaan door de grote om wenteling van anderhalve eeuw geleden toen de machines werden uitgevonden en de mens slaaf van de machines dreigde te worden. De toen heersende allerbedroe vendste toestanden gaven de stoot tot de arbeidersorganisaties, welke eerst probeer den met vrijwillige krachten de psycholo gische en sociologische wetenschap te die nen, later met de beroepsdeskundigen, zo als wij die nu kennen. Vanuit deze weten schappelijke achtergronden ontstond het maatschappelijk werk. Ondanks alle economische en sociale ze kerheden van deze tijd liet mej. v. d. Bosch duidelijk uitkomen, dat maatschap pelijk werk een noodzaak en allerminst luxe is, waarbij het helpen van de mens in zijn persoonlijke moeilijkheden doel is. De spreekster betreurde echter, dat vaak valse schaamte de mensen weerhoudt de maatschappelijk werker te benaderen. „Geen rechter van welk ander land ook, zou zich aan zulk een onrechtvaardige onmatigheid hebben schuldig gemaakt als de Indonesische rechters", aldus de schout bij-nacht dr. M. W. Mouton over de aanhouding en inbeslagneming van de zeesleper „Noordholland" van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden en de daarop gevolgde be rechting van kapitein cn stuurman. Dit schrijft de heer Mouton in het tijdschrift „De Zee", bestemd voor koopvaardij- en marine-officieren. In het artikel stelt een koopvaardij-offi- cier enkele vragen over de kwestie met de „Noordholland". Ondermeer wordt ge vraagd welk internationaal recht Indone sië de macht verschaft om een onder Ne derlandse vlag varend schip op te bren gen, in beslag te nemen en onder eigen vlag. ,te br.engen, de bemanning gevangen te nemen en gezagvoerder en eerste stuur man te berechten. De tweede vraag heeft betrekking op het ontsnappen van zeven opvarenden van de sleper. Gevraagd wordt namelijk of de mensen zich ten aanzien van de directie van Wijsmuller daarom hebben misdragen. Wordt hun daad als desertie gezien? In het Ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag is de schout bij nacht tegenwoordig geweest bij een onderhoud met de directie van Wijsmuller en kapitein Oene Edelenbosch. Tijdens het onderhoud bleek, dat de gezagvoerder van de „Noord holland" de plaats van het gestrande Griek se vrachtschip heeft aangewezen: op het rif van het eiland Pulu Nipa. Dr. Mouton vraagt zich in het artikel af of deze plaats binnen Indonesisch ge bied ligt. Vermeldenswaard hierbij is te weten dat de heer Edelenbosch van Lloyd in Singapore te horen kreeg, dat dit niet het geval is. De gezagvoerder blijkt dus fout te zijn ingelicht, „maar de vraag nad met de gebruikelijke boekwerken wel be antwoord kunnen worden", aldus dr. Mou ton. Had men de (Indonesische nautische) boekwerken geraadpleegd, dan was geble ken, dat Pulu Nipa inderdaad Indonesisch is. Het gevolg van de foutieve inlichting is in ieder geval geweest, dat geen toe stemming voor het verrichten van ber gingswerkzaamheden aan de autoriteiten is gevraagd, althans niet op tijd is ge vraagd, althans niet op antwoord is ge wacht, aldus de schout bij nacht verder. Gezien de bestaande verhoudingen was het volgens schrijver voorzichtig geweest niet te handelen alvorens toestemming was verkregen van de Indonesische autoritei ten. „Het is niet altijd nodig toestemming te vragen voor het vlotbrengen van een schip, dat binnen de territoriale wateren is vastgelopen. De kuststaat behoeft slechts de onschuldige doorvaart toe te staan1 aldus de schrijver. Levensgevaar? „Nu kan men aanstonds tegenwerpen, dat het hier een geval van hulpverlening betrof en men vraagt zich af of de kapi tein zelfs niet de plicht had onmiddellijk hulp te bieden," zo vervolgt de schout bij De bejaarden in Beverwijk zullen gra tis worden voorgelicht hoe zich te ge dragen in het verkeer. Daartoe heeft de Beverwijks Sociaal Culturele Raad het initiatief genomen. Het Verbond voor Vei lig Verkeer heeft dia's ter beschikking gesteld, die dan worden vertoond. De oud-adjudant van politie te Beverwijk, de heer W. Cuperus, zal een toelichting ge ven en vragen van de bejaarden beant woorden. De bijeenkomsten worden ge houden maandag 29 januari in de recrea tiezaal van de Torenflat aan de Waran de, op dinsdag 30 januari in de zaal van „De Opgang" aan de Florastraat, op woensdag 31 januari in de benedenzaal van de Regina Soelikerk, Kuenenplein, op donderdag 1 februari in de recreatie zaal van Lommerlust aan de Alkmaarse- weg en op vrijdag 2 februari in de zaal van het badhotel in Wijk aan Zee. De bijeenkomsten beginnen steeds om drie uur des middags. Uitdrukkelijk zij hier nog vermeld, dat de bejaarden geen lid van een bejaardensocieteit behoeven te zijn om de genoemde verkeersbijeenkom- sten te kunnen bijwonen. nacht in het tijdschrift „De Zee". Juri disch bestaat echter die plicht, wanneer er van levensgevaar sprake is. En de vraag of de bemanning van het Griekse schip in levensgevaar verkeerde, is moeilijk te be antwoorden. Volgens kapitein Edelenbosch zat het schip „voor droog" en stond achter tien Vaam Water, wat de kans impliceerde dat het schip in tweeën zou breken. „Of dit gévaar nu werkelijk zo groot was, is zonder verdere gegevens moeilijk te beoordelen, maar de bemanning had zich zelfs in dat geval vermoedelijk wel op het nabijgele gen eilandje in veiligheid kunnen brengen. „Koe dit ook zij, het feit alleen, dat het een hulpverlening betrof, had bij de beoor deling van een ten laste gelegde overtre ding, ais een zeer belangrijke verlichtende omstandigheid in rekening gebracht beho ren te worden", aldus dr. Mouton, die ver volgens ingaat op de strafartikeien, waar op kapitein en stuurman van de „Noord holland" zijn veroordeeld. Men dient zich, aldus schrijver, te reali seren dat in Indonesië nog steeds een ge vaarstoestand wordt geacht te bestaan, zulks in verband met de opstandige bewe gingen op Sumatra en Celebes. Delen van de territoriale wateren rondom de Riouw Archipel zijn daar tot maritieme kring ver klaard in verband met het gevaar voor smokkel van voor opstandelingen bestem de wapens. Buitensporig. De strafmaat acht dr. Mouton buiten sporig en in geen verhouding staan tot de schuld van beide officieren. Wanneer de redenen voor het uitvaardigen van bijzon dere verordeningen voor Indonesië zijn ge legen in het zich willen beschermen tegen steun aan opstandelingen, dan heeft de door de sleper gepleegde overtreding met die redenen niets te maken, aangezien de handeling werd verricht om hulp te verle nen. aldus dr. Mouton. „Men kan dus zeggen dat de strafbepa lingen zijn toegepast voor een ander doel dan waarvoor zij geschreven zijn". Ten slotte stelt dr. Mouton dat de maatrege len tegen de zeven gevluchte bemannings leden slechts een schijnmaatregel was, uit sluitend bedoeld om de overige bemannings leden, zolang die zich nog in Indonesië be vonden, te beschermen. De schout bij nacht deelt nog mede, dat Indonesië alle wateren tussen de eilanden als binnenwateren beschouwt, waardoor het voeren van de vlag van de kuststaat bij het binnenvaren van die binnenwateren gebruikelijk is. Toen de kapitein Edelen bosch in Tandjong Priok van boord ging is de Nederlandse driekleur gehaald en is de naam van het schip weggeschilderd. Deze maatregelen werden genomen voor de uitspraak van de rechters en waren dus prematuur: „of in goed Nederlands, kwa jongensachtig", aldus de schout bij nacht dr. Mouton. Zaterdagavond worden in het Sportfond- senbad in Haarlem gespeeld: dames beker competitie KNZB eerste ronde: Haarlem Zwemlust. Heren eerste klasse: HVGB Haarlem; DWT—HPC, DWR—NVA. FEESTAVOND PAPIERVAKSCHOOL De voortreffelijke uitvoering van een uitgebreid gevarieerd feestprogramma in gebouw „Concordia", was het door alle aanwezigen zeer gewaardeerde resultaat van de juiste samenwerking buiten de les uren tussen de leerkrachten en leerlingen van de Papiervakschool van Van Gelder Zonen in Velsen-Noord. Voor de school noemde de heer Bos het grote experiment geslaagd en als de aan wezigen na afloop even tevreden zouden zijn, dan was het feest dubbel geslaagd. Wel, de aanwezigen hebben hun mening over het gebodene niet onder stoelen of banken gestoken. Iedereen was hoogst vol daan.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4