EN OP ZEE Uitstekend spelend D.C.IJ boekt daverende zege Netten stuk Nutricia doet extra veel room* in de koffiemelk nutroma Havenberichten Gemeentebestuur dankt doortastende bode Kunstmatige natuurramp als oorlogswapen? „De bloemenfee en de prinses" bij „Kindergeluk" Dubbel-Voordeel-koopjes DONDERDAG 25 JANUARI 1962 7 KOFFiEMELK Intermezzo Faillissementen Beverwijk er kreeg boekenbon Eerste raadsvergadering in 1962 in Castricum Koffiemelk van Nutricia - dus met extra veel room 4 f 19.400; IJM 72 f 16.100. Donderdag: SCH 55 21.860, IJm 56 V/liuvl UO g IJV/1X Uv f lUUUf Xtl lil t/U 12.000, KW 158 673Ó. SCH 153 6200, De SCH 153 „Onderneming 4" heeft wel SCH 171 12.150, VL 110 23100. ifin noehroic crohoH FlAnr/Iot man notion I Scheveningen In Scheveningen was de aanvoer 110 wij ting, 120 schole 60 sardien, 30 varia, 100 een pechreis gehad. Doordat men netten verspeelde moest de reis worden afgebro ken. Daardoor kwam men vanmorgen met rondvis van de noord aan de makrt. Er waren ondanks het slechte weer toch Lu>«, stumc nog wat kotters, die voor haring en sprot stuks kabeljauw, 2000 kilo tong zorgden. En dan waren er natuurlijk weer de nodige kisten met vis uit andere plaat- Op zee sen, die per auto naar IJmuiden worden vervoerd. Dat gaat zo vanuit Den Helder Verschillende schepen hebben op 56 gra- en Den Oever, maar ook uit Enkhuizen den noorderbreedte geprobeerd wat kabel en Delfzijl. De schepn kunnen dan snel- iauw te vangen, maar niemand had succes. Ier weer uitvaren, de prijzen zijn in IJmui- Toch wordt hét zo langzamerhand wel den hoger. tijd dat de kabeljauw zich daar laat van- Aan de markt zijn ook twee Schevening se loggers geweest, die normaal in Sche veningen markten, namelijk de Sch 56 en 210. Betere prijzen vormden ook hier de trekpleister. Aanvoer van woensdag Te IJmuiden werden woensdag 1620 gen. Bij de P-boeien wordt steeds minder tong gevangen. De gelukkigen kwamen tot 30 kilo met wat schol. Op de kust ving men 3050 kilo tong en een mandje vis „De Prinses Margriet" en de „Oceaan 5" hebben nu veel col lega's gekregen. Men vangt gemiddeld 50 tot 80 kilo tong in een trek van ongeveer xe xjmuiaen weraen woensaag xozu iot öu kuo iimg ui een nen. van ungcvc^,. kisten vis aangevoerd. De specificatie is twee uur. Bijvis is er vrijwel niet, hoog- „Ainf, 19R irictar, tamo on Xarhnt i heil- I stens een mandje schol en wat wijting. als volgt; 126 kisten tonig en tarbot, 1 heil bot, 13 tongschar en schartong, 172 schol, 5 schar, 13 bot, 152 haring, 85 makreel, 97 schelvis, 666 wijting, 120 kabeljauw en gul, 18 leng, 3 ham, 4 poon, 113 koolvis, en 32 diversen. Prjjzen van woensdag Per 1 kg: heilbot 4.30—3.60, gr. tong 4.60 —4.30, grm. tong 4.404.10, kim. tong 5.10 —4.60, kl. tong I 5—4.10, kl. tong II 3.90— 3.10, tarbot I 54.40. Prijs 50 kg: tarbot III 174, tarbot IV 150 —132, schartong 30—27, gr. schol 46^43, grm. schol 5647, kim. schol 6347, kl. schol I 63—58, kl. schol II 63—30, schar 20—11, v. haring 31—27, makreel 39—29, gr. schelvis 100, grm. schelvis 98, kl. schol I 90—87, kl. schol II 73—38, wijting 22—10.50, gr. gul 57—52, mid. gul 50—45, kl. gul 41— 38. kl. leng 47, ham 184—98, poontjes 43, lommen 42, kl. koolvis zw. 4641, kl. kool- vis wit 63. Per 125 kg: gr. kabeljauw 288—142, gr. koolvis zw. 124—112, gr. koolvis wit 150 146, gr. leng 102. Besommingen van woensdag KW 39 19.000, TX 18 f 2250, TX 5 2280, KW 45 1500, VL 153 13.700. Aanvoer van donderdag 2300 kisten bedroeg de aanvoer vanmor gen in IJmuiden. Er waren 40 schelvis, 480 wijting, 115 gul en kabeljauw, 115 kool vis. 110 diversen, 120 noordharing, 400 spanharing, 25 makreel, 25 tarbot, 480 schol, 280 stuks kabeljauw, 1250 kilo tong en 400 sardien. Prijzen van donderdag Per kilo: Tarbot 5—4.60, grote tong 4 60 4.40, grootmiddel tong 4.103.70, klein- middel tong 4.60—3.80, tong 1 4.30—4.20, tong 2 3.80—3.50, grove schelvis 1.60. Per 40 kilo: Sprot 9.80—8. Per 50 kilo: Griet 100—90, bot 12—14, schar 67—50, poon 43—40; koolvis 1 40- 38, koolvis 2 3530, tarbot 236190, tar bot 3 152144, tarbot 4 134—120, grote gul 5547, grootmiddel 5040, kleine 40 30 braadschelvis 7456, noordwijting 15 16, kustwijting 12—10, dichte wijting 9— 8. grote schol 41—38, grootmiddel schol 4239, kleinmiddel schol 4846, schol 1 4845, schol 2 48—36, schol 3 50—30, noordharing 29—16, spanharing 26—12.40, makreel 3626. Per 125 kilo: Grote zwarte koolvis 114— 110, grootmiddel koolvis 110—104, grote kabeljauw 140130, kleine kabeljauw 138—i30. Per regel: Grote kabeljauw 10590, kleine 6567. Per stuk: Twee grote haaien van res pectievelijk 240 en f 238. Besommingen van donderdag Woensdag: KW 39 17.200; IJM 36 In de eerste ronde van de eindstrijd om de clubtitel van Noordholland, waaraan de twee Amsterdamse tientallen, Jozeph Blan kenaar en Gezellig Samenzijn, de damclub IJmuiden en de Haarlemse damclub aan deelnemen, hebben Gezellig Samenzijn en DCY de eerste wedstrijd gewonnen. DCY zegevierde met 14-6 over de Haarlemse damclub, Gezellig Samenzijn klopte Jo zeph Blankenaar met 12-8. De uitslagen van de wedstrijd DCY I Haarlemse damclub luiden: P. Roozen- burg remise met J. Bus, T. Tielrooy wint van J. B. Sluiter, H. Laros wint van A. Buma, B. Dukel wint van G. F. Luske, A. Ligthart remise met H. J. Luif, P. v. d. Berg wint van J. H. Meure. V. Morseld wint van G. Zeeuw, H. v. Gerrevink ver liest van Tijssen, L. Vooys remise met F. Elzinga, H. Swier remise met J. van Kesteren. Totaal 14-6 voor DCY. Dinsdagavond wordt de tweede ronde gespeeld. Dan moet DCY naar het Am sterdams schaakhuis om Jozeph Blanke naar te ontmoeten. Gezellig Samenzijn ont- moet thuis de Haarlemse damclub. De twee best geplaatste tientallen komen in de landelijke eindstrijd. Onder leiding van de heer J. van Net ten, de wedstrijdleider van de KNDB is er een prachtige en spannende wedstrijd gespeeld, waarin ten slotte de DCY-ers eerst na drie uur spelen wat pyei'wicht kregen. B. Dukel, geroutineerd meester, was het eerst uit met een prachtige over winning. Na terreinvoordeel te hebben be haald bracht de DCY-er een tijdelijk of fer, dat Luske totaal verraste. Toen daar na de HDC-er de indringer trachtte weg te ruilen, brak Dukel door naar dam of stukwinst. Luske koos het eindspel van Du kel 5, Luske 4, doch moest na enkele zet ten opgeven. P. v. d. Berg en voorzitter J. H. Meure speelden een opsluitpartij, waarin bij i3 om 13 de stelling was vastgelopen. De DCY-er had de tempi beter berekend en met een bord vol stukken kon Meure op geven. Een kostbare voorsprong, welke door Tielrooy tot 6-0 werd vergroot toen Sluiter in een minder goede positie zwak voortzette. Niet alleen bridge Met de gelijk opgaande remise van Ligt hart tegen H. J. Luif was de stand 7-1 in het voordeel voor DCY. Toch moet men bewondering voor het spel van de bridge- kampioen van Nederland 1962 hebben. Hoe wel Ligthart weinig achter het bord komt, na cia»nV>nn+ T oirp" van L Smit en I en meer aan bridge doet, speelt hij een Co is uit Brest vertrokken voor een '"eis o^Y^een^beroip T'hem doet. Varno Morseld is een prima kracht aan de staartborden. Op bewonderenswaardi- met de lichter „Crocodile" naar Antwer pen. Dat is voor de zeesleper een korte on derbreking van het karwei, waaraan hij vorige week is begonnen: het transport van een ponton van St. Nazaire naar Rot terdam, waar deze afgeleverd wordt oij Verolme's werf, die bezig is aan de bouw van drie boortorens voor de Perzische Golf. De tocht werd toen geen succes, want HUISHOUDGELD Uitgaande van het Begrotingsinstituut te Rotterdam, heeft mevrouw C. Bosse ue tocni wero toen geen suuuca, wam,. Kuipers aan de leden van de NVV-Vrou- in het zeer slechte weer sloeg de ponton wenbond te Beverwijk een voor velen leer- los en liep op de rotsen van Concarneau. zame causerie gehouden. Tegenwoordig is no i.niro" Won daarna het contact her-1 het beel gemakkelijk om het geld kwijt te raken: aan afbetalingen, zelfbedienings zaken. postorders en niet te vergeten al de verpakte levensmiddelen. Erg gemak kelijk voor de huisvrouw, maar soms mede oorzaak van veel verdriet. Mevrouw Bosse gaf voorbeelden van een verantwoord besteden van huishoudgeld, waardoor het mogelijk is iets opzij te leg gen. De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 23 januari 1962 in staat van faillissement verklaard: Johan Jacobus Fontaine, van beroep voorheen broodbakker, thans chauffeur, wonende te Halfweg, gemeente Haarlem' mermeer. Rechter-commissaris mr. J. D Vink. Curator mr. D. Rens. Wegens gebrek aan actief werd op 23 ja nuari 1962 opgeheven het faillissement van H. J. C. Sweris. van beroep bouwkundige, wonende te Hillegom, uitgesproken dd. 10 oktober 1961, rechter-commissaris mr. J. D. Vink, curator J. F. Jansonius. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 18 januari 1962 geëindigd het faillissement van K. Ris, opperman, wonende te Assendelft, uitge sproken dd. 5 september 1961. Rechter commissaris mr. J. Ph. Muilemeister, cura tor mr. J. A. M. Thijssen. Bij vonnis van de arrondissementsrecht' bank te Haarlem, van 23 januari 1962 is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis dier rechtbank van 9 januari 1962, waarbij Comelis Plaizier, wonende te Haarlem, en aldaar handelende onder de naam of firma Constructiewerkplaats C. Plaizier, in staat van faillissement is verklaard, met benoe ming van mr. A. R. van IJlzinga Veenstra tot curator. De „Loire" kon daarna het contact her stellen, maar de ponton had zo'n schade opgelopen dat reparatie in Lorient nood zakelijk werd. Tegen het einde van de maand zal de „Loire" opnieuw een sleep reis maken van St. Nazaii'e naar Rotter dam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Peregrine van Londen; Amrum, Rotterdam; Agne. Gran- darme; Waterland. Hamburg; Vibeke Christensen, Otterbacken, erts voor IJmuiden; Afghanistan Vitoria; Jean E., Londen; Kollgeir, Maracaibo; Bisshopsgate, Pepel, erts voor IJmuiden; Arabert, Gefle. erts voor IJmuiden; Hamina, Mulgrave, pitprops voor Papierfabriek Velsen; Josina, Ant werpen; Kathe Grammerstorf, Dieppe; Venu proefvaart, terug van Noordzee; Emiele Delmas. Le Havre; Phidias, Hamburg; Berkhout, Sokol- stad, hout voor Zaandam; Dahomeykust, Ant werpen; Tine. Calais; Gerd, Londen; Glenside, Londen: Geertje Buisman, Lissabon; Nancy Lee. Mantyluoto: Strom Forest, Rotterdam; Keizers gracht, Hamina, hout voor Zaandam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Honds bosch van Ipswich; Ubbergen, Klaipeda: Kuur- tanes Kotka, cellulose voor Papierfabriek Vel sen; Birte Oldendorff. Stettin; Annie G., Dieppe; Jan Brons, Skinnerdal. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Jans naar Londen; Ruby, Leith: Venus, Mistly; Venu, Noordzee, proefvaart; Tasman,Felixtowe; Oceaan, Antwerpen; Annenkerk. Marseille; Trans-Amen- ca, Antwerpen; Inverfield, Wabana; Anita Schutt, Fredericia; Dorthe Danielsen, Aarhus; Konny M., Rotterdam; Otava, Rotterdam, van Velsen; Fan dango Lowestoft; Looiersgracht, Rotterdam; Bloemgracht, Antwerpen; Rim, Randers; Johnny, Rotterdam; Amyntas. Rotterdam; Dido, Rotter dam; Peregrine, Harlingen; Taras, Lissabon; Zaanstroom, Plymouth; Midas, Rotterdam; Cas tor, Rotterdam: Assel, Aalborg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Palamades naar Curacao; Ladon, Rotterdam; Madison Friend ship, Antwerpen; Amrum. Rotterdam. ('Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan) De heer J. Wester, bode bij Openbare Werken in Beverwijk, heeft van het ge meentebestuur een boekenbon ontvangen, als bewijs van erkentelijkheid voor diens doortastende optreden. De bode had na melijk onlangs een tien maanden oud meisje, dat een schroef had ingeslikt en dat dreigde te stikken, met grote spoed naar het Roode Kruis ziekenhuis gebracht, alwaar hij direct naar de operatiekamer ging. Het meisje, dat reeds blauw zag, kon net op tijd gered worden van de dood. BRAND IN AUTOMATIEK. Doordat de vlam in de pan sloeg brak brand uit in de automatiek van de heer Jacobs aan de Dorpsstraat te Castricum. J. was op ziekenbezoek bij zijn vrouw in het ziekenhuis te Alkmaar en had voor dien de patates-fritesbraadmachine aange stoken. Toen hij na een telefoontje snel in Castricum was teruggekeerd, constateerde hij dat de brandweer met groot materiaal bezig was de zaak te blussen. Om goed te kunnen blussen moest een gat in het platte dak gehakt worden en toen was de brand spoedig bedwongen. Voor de eigenaar, die weliswaar verzekerd is, maar nu enige dagen toch niet zal kunnen bakken, be tekent dit een flinke strop! ge wijze won hij een prachtige terrein winstpartij het eindspel. Het werd 10-2 voor DCY toen de minder goed staande Leen Vooys nog net remise uit het vuur sleepte. Of Roozenburg winst heeft ver zuimd? Het eindspel wit Roozenburg 18. 47, zwart Bus drie stukken op 7, 15, 16 zwart aan zet moet nog nader worden be keken. Nu behaalde Bus nog net remise. Laros speelde een fijn strategisch spel let je, waar Buma niet tegenop kon. Lang zaamaan kreeg Laros veel materiaalvoor deel en won verdiend. H. Swier speeide tegen de geroutineerde eindspelkenner v. Kesteren, doch bracht de partij veilig in de remisehaven. De enige verliezer H. v. Gerrevink miste op het kritieke moment de juiste vooi-tzetting. J. Tijssen won keu rig het eindspel. WASHINGTON (AP) Een deskundige op het gebied van ruimtevaart en raket ten heeft het schrikwekkende beeld gete kend van een planetoïdenbom een wa pen dat een geheel continent zou kunnen vernietigen door een kleine planeet uit zijn baan te brengen en op aarde als bom te doen inslaan. Dandridge M. Cole, van General Elec trics raket- en ruimtevaart afdeling, is van mening dat zulk een hels wapen ont wikkeld kan worden in de jaren 1970. In theorie zou een raket van de Nova-klasse (vanaf de aarde geleid dan wel bemand) naar een van de planetoïden geschoten moeten worden die de aarde tot op ge ringe afstand naderen en wier baan tussen de aarde en de planeet Mars door loopt. Op het oppervlak van de planetoïde zou dan een aantal waterstof bommen tot ont ploffing gebracht moeten worden op zulk een wijze dat het kleine hemellichaam uit zijn baan wordt gestoten in de richting van de aarde. Cole zegt in een rapport dat zal wor den voorgelegd aan het achtste jaarcon gres van het Amerikaanse astronautisch genootschap dat de energie die bij het in slaan van de planetoïde vrijkomt, dui zend maal groter is dan die welke ont wikkeld wordt door een multi-megaton- bom, die door een Nova-raket ook recht streeks zou kunnen worden afgevuurd. Het vreemdsoortige nieuwe „wapen" heeft met de ideologische wapens gemeen dat het zich zal voordoen als een natuur ramp waardoor de aanvaller wellicht kan ontsnappen aan vergelding. „Hoewel zulk een wapen als de planetoïdenbom ons nu nog hoogst onwaarschijnlijk of zelfs on mogelijk voorkomt", aldus Cole, „zou het met de raketten die in de jaren zeventig ter beschikking komen toch als uitvoer baar moeten worden beschouwd". K.N.A. SPEELT „PJNKY, HET BLANKE NEGERMEISJE". De toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" uit Beverwijk geeft zaterdag 27 januari haar tweede toneelvoorstelling van dit seizoen in het Kennemer-theater. Er wordt een opvoering gegeven van „Pinky, het blanke negermeisje1', een toneelspel in drie bedrijven, dat naar de roman van Cid Ricket Summer werd bewerkt. De reigie is weer in handen van mevrouw Ruth Snel. Deze toneelavond wordt met het traditio nele bal besloten. De vele jeugdige leden van de geheel onthouders-kinderclub „Kindergeluk" uit Beverwijk, hebben straks een feestje te goed. In augustus van dit jaar zal het een halve eeuw zijn geleden, dat deze vereniging werd opgericht en ter viering van dit gouden jubileum, overweegt het bestuur voor het volgend seizoen onder meer de opvoering van een feestrevue. Dit belooft dus wat! Overigens lijkt ons een dergelijke feestelijke herdenking vol komen gerechtvaardgid; vooral wanneer men in aanmerking neemt, welk een ple zierige ontspanning de voorstellingen van „Kindergeluk" in de loop der jaren voor enige Beverwijkse generaties hebben be tekend. Dat deze kinderclub overigens zelf nog niet onder de last der jaren gaat gebukt, werd woensdagavond in het K.S.A.-ge- bouw aan de Pepedstraat bewezen, waar de huidige leden een sprankelende opvoering van de kinderoperette „De Bloemenfee en de prinses" hebben gegeven. Dit zangspel van H. Meerman voldoet eveneens geheel aan de voorschriften, welke voor een der gelijk genre gelden. Het speelt zich af in paleizen met vorsten en sprookjesfeeën, een milieu, waar de jeugdige toeschouwers zich nog altijd bij voorkeur aan verga pen. Zelfs in een tijd als deze, nu velen al met ruimteschepen en planeten vertrouwd worden gemaakt. De gespeelde operette was minder spectaculair, doch de kinde ren hebben daarom niet minder genoten van de historie over de verwende prinses, die met beulp van de bloemenfee en een oude kamerdienaar, het verkeerde van haar handelwijze leert beseffen. Met me vrouw Lieuwes aan de piano tekende zij ook voor de regie? hebben de jeug dige acteurs deze operette even vlot als levendig voor het voetlicht gebracht. De voorstelling kenmerkte zich door talrijke alleraardigste tafereeltjes, vooral wan neer de bloemenfee met haar helpstertjes in de handeling werd betrokken. Voorts was er verheugend veel werk aan de fleu rige kostuumpjes besteed. De meerstem mig zingende koren konden waarlijk met genoegen worden beluisterd. Allemaal gun stige factoren, waardoor het grote succes bij jong en oud in de zaal volledig kon worden verklaard. GROENTEVEILINGEN De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: waspeen 18 45, boerenkool 1731, spruiten 3494, prei 1656, knollen 1424, uien 1331, witlof 46—70. De veilingprijzen in Castricum waren: peen B 19.2031.00, peen C 24.60 29.10, peen D 17.00, peen O 5.00 24.30 Advertentie LAMBSWOOL DAMESPULLOVER grijs en rood Als DV 16.50 Verkrijgbaar afd. Confectie, Plein 1945 PLASTIC WONDERHAAKJES Per zakje van 12 stuks Als DV 90 ct Verkrijgbaar Marktplein en Plantage COUPONS stoffen, flanel, graslinnen enz. Deze coupon DV-aanbieding ook zaterdag Alleen Marktplein DEKENS 150 x 200 Als DV 4.75 per 2 stuks 8.95 Verkrijgbaar Marktplein en Plantage NYLON ONDERJURK Als DV 3.95 Verkrijgbaar Marktplein en Wala, Plein 1945 HERENPYJAMA Alleen Marktplein Als DV 8.95 MARKTPLEIN 29 PLANTAGE 152 IJMUIDEN BEVERWIJK PLEIN 1945 IJMUIDEN Maandag 29 januari a.s. komt de Cas- tricumse gemeenteraad voor de eerste maal in het nieuwe jaar bijeen. Zoals ge bruikelijk zal op deze eerste raadsbijeen- komst burgemeester Smeets een nieuw jaarsrede uitspreken. Naast de nieuw jaarsrede zal er nog een uit 11 punten be staande agenda worden afgewerkt. Hierop staan naast voorstellen betreffen de verschillende grondtransacties ook voor stellen tot het verlenen van kredieten. Zo wordt een krediet gevraagd voor de aanleg van een wandel en rijwielpad langs de Hee- renweg te Bakkum en de reconstructie van de hoofdrijbaan aldaar. Voor de verbete ring van de politiepost te Bakkum wordt eveneens een krediet gevraagd evenals voor de reconstructie van het parkeerter rein aan de Van der Mijleweg. Verhoging van een krediet zal worden ge vraagd ten behoeve van de aanleg van een diepriool in het Duinpad in verband met de aansluiting hierop van het rioleringstel sel van het provinciaal ziekenhuis Duinen bosch. Tevieden gezichten. Want u hebt voor koffie gezorgd. En die tevreden gezichten zeggen: lekkere koffie. Om dat u van alles het beste kiest... zoals u ook Nutroma kiest. Koffiemelk van Nutricia. Daar zit extra veel xoom in, dat proeft u meteen. En voor de prijs hoeft u *t warempel niet te laten. Negen-en-zeventig cent voor een flinke fles (0,4 liter); 'n fles waar u dagen plezier van hebt, elke keer als u van koffie geniet. Wat 'n verschil! In Nutroma zit 11% meer room dan in de meeste andere soorten kof fiemelk. Vergeleken bij sommige zelfs 28% meer. Toch is Nutroma maar 95 cent per 0,5 liter, 79 cent per 0,4 li ter en 51 cent per 0,22 liter. Vraag in de winkel of aan de deur:

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7