Raad aanvaardt begroting na stemming over straatbelasting Zelfwasserij draait weer door m Koelen van vis in zeewater Voetbalhuwelijk in Velsen VSV en Stormvogels EEBESE9 Vee! belangrijke uitslagen in overgangsklasse volleybal Sleepbootsteiger van 300 m. in aanleg L_L3 BROMFIETSEN COR OLY jongensbroeken BROMFIETSEN 1962 C0R OLY Weinig hoogbouw in plan Meerestein Kaf wijk se trawler wordt voor verdere proeven uitgerust erard van Praa BROEKEN VRIJDAG 19 JANUARI 1962 5 OVERJARIGE 59.— tot 200.— goedkoper Breestraat 108 Beverwijk Burgerlijke Stand Velsen Schriftelijke gelukwens van B. en W. TIJDELIJKE AANBIEDING ÜL 8.25 8.75 enz. Kenncmerlaan 100-TÓ6 Tél. 55 PLEIN 1945 no. 48 Schcepswerktuigkundigen berispt wegens brand De nieuwste modellen SPARTA AVAROS RAP enz. MAGNEET TYPHOON Breestraat 108 - Beverwijk - Op de laatste avond van de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad van V eisen zijn er nog maar weinig belangrijke dingen gezegd, alvorens de raad de begroting goedkeurde. Een vervelend tintje kreeg de vergadering, toen wet houder De Jong en de fractievoorzitter van de K.V.P., de heer J. Nuyens, elkaar verkeerd bleken te hebben begrepen. De heer Nuyens werd boos, toen hij naar zijn mening verkeerd werd geciteerd door de wethouder. Deze had gezegd, dat de heer Nuyens bij vorige gelegenheden tegen het onttrekken van een deel van de rente aan de reserve was geweest en de heer Nuyens ontkende dit. „Als het zo moet, kunnen we beter niet meer debatteren", zei de verontwaardigde K.V.F.'er. „Lees de notulen er maar op na". „Dat zai ik zeker doen", antwoordde de wethouder, waarop de heer Nuyens verklaarde, dat dat beter zou zijn dan ge praat over „kerstboompolitiek". „Mag ik door gaan?" vroeg de wethou der aan de voorzitter, „ik heb de heer Nuyens gisteren ook niet geïnterrum peerd". Het grootste deel van het betoog van wethouder De Jong draaide om de straat' belasting, maar op dit punt kon hij lang niet de gehele raad overtuigen. V.V.D. en K.V.P. bleven tegen een verhoging van de straatbelasting („nu niet nodig") en toen de C.P.N. zich daarbij aansloot („belas ting moet progressief zijn") kon deze post van de begroting maar net met 16-14 de eindstreep halen. De heer De Jong had in zijn betoog ook een verdediging opgebouwd over de door de heer Nuyens veronderstelde onvolledig heid van de aanbiedingsbrief. Hij betoogde dat men de begroting zelfs weer van de drukkerij heeft teruggehaald toen de nieuwe financiële regeling tot stand was gekomen. „Is dat nu een taktiek van onvoldoende voorlichting?" riep hij uit, „Het is andersom, ik heb dingen in de aanbiedingsbrief gezet, die het college nog niet eens wist, om de raad maar zo uit gebreid mogelijk in te lichten." Hij bestreed de opvatting van de heer Nuyens, dat de positie van de gemeente zodanig is, dat dit jaar een verhoogde straatbelasting nog niet nodig is. Maar dat nam niet weg, dat de K.V.P.-fractie na tien minuten beraad standvastig bleef, zo als gezegd tegenstemde, al werd uitdruk kelijk gesteld, dat men persoonlijk de grootste waardering voor wethouder De Jong had. De wethouder verzekerde het zelfde ten opzichte van zijn politieke te genstander van deze avond, waarna er tus sen de heren De Jong en Nuyens een verzoening tot stand kwam. Tragisch bericht Wethouder De Boer noemde in deze ver gadering het nieuws, dat Den Haag een eigen visseri.i-oefenschip gaat kopen, een „tragisch bericht". „Men heeft daar eerst het rapport over een gezamenlijk schip een jaar laten liggen, omdat een Haags lid van de commissie in Amerika zat, en daarna nog eens achttien maanden om over het kopen van een oude logger te praten." Wethouder Maas, die bij de vorige ge legenheid de zelfwasserij met enkele woor den had afgedaan, zei nu laconiek, dat hij niets aan zijn vorige opmerkingen had toe te voegen. De zelfwasserij blijft dus weer een jaar doordraaien, want er waren bij De gedachten gaan uit naar premie- en woningwetwoningen in Meerestein, waar 78 in plaats van 69 eengezinswo ningen zullen worden gebouwd, zei bur gemeester Bruinsma van Beverwijk gis teren in de raad. Het staat wel vast dat in deze omgeving weinig hoogbouw zal verrijzen. De burgemeester deelde mede dat wethouder W'. J. Vessies wegens ziekte niet aanwezig- kon zijn. Verder heeft de voorzitter enkele woorden ge wijd aan het overlijden van de heer H. Vink, die .vóór de oorlog en ook nog enkele jaren daarna, wethouder was van Beverwijk. De gemeente zal steeds het werk, door de heer Vink gedaan voor Beverwijk, blijven waarderen. De voorzitter sprak ook woorden van medeleven met slachtoffers en nabestaan den van de treinramp bij Harmeien. De agenda voor deze vergadering be stond uit een klein aantal betrekkelijk eenvoudige punten, waarbij de aandacht werd gevraagd door de heer D. Koger (Pr. Chr.) voor onderhoud en verzekering van de opstal van de „Tennisbaan" in Oosterwijk. Mevrouw Schmoll-Heijnes was dankbaar dat de boerderij van deze naam behouden bleef en vroeg of de Raad nog enige zeggenschap hield over een en ander. Wethouder S. Coelingh (Arb.) zei dat in het college een en ander ook reeds de aandacht heeft gehad en dat nog na dere bepalingen zullen volgen. Wat uitvoeriger spraken de heren F. R. W. Kaebisch (Arb.) en D. Koger over de te bouwen woningen in het plan Meerestein. Er zullen daar 78 in plaats van 69 eengezinswoningen en 33 inplaats van 26 garages worden gebouwd en de eerste spreker was niet gerust over het type wo ningen. Naar zijn mening zou het aantal woningwetwoningen het grootste moeten zijn en de heer Koger gaf in overweging eerst alles goed voor te bereiden. De voorzitter zei dat de gedachten uit gaan naar premie- en woningwetwoningen en dat het wel vast staat dat in deze om geving weinig hoogbouw geplaatst zal wor den. Smits Bouwbedrijf n.v. heeft voor het gehele object een aanbieding gedaan van f 1.222.5000. De totale bouwkosten bedra gen thans 1.216.583, de grondkosten f 428.376 "De jaarlijkse bijdrage uit 's Rijks kas is berekend op 17,539, ter wijl de huur. exclusief waterverbruik gei sers en tuinonderhoud 18.25 per week zal bedragen. De raad verklaarde zich accoord met de wijziging in het plan (de bouw van 126 etagewoningen, waarvoor de minister al toestemming heeft gegeven, blijft ongewij zigd). de stemming maar zeven raadsleden te gen, de V.V.D. en de heren Andriesma (K.V.P.) en Lips (A.R.). Wethouder Verbeek citeerde tijdens een betoog over het streekplan de Nieuwjaars rede van de burgemeester. „U schijnt hem van buiten te kennen," merkte de heer Bührmann op, waarop de wethouder zei: „De rede heeft ook een diepe indruk op mij gemaakt, in velerlei opzicht." Ver der werd niet meer over Nieuwjaarsrede of hearing gesproken. Aangaande Beeckesteyn zei wethouder Verbeek, dat het er naar uitziet, dat ten minste één der vleugels houdbaar zal blij ken te zijn. Op de vraag van de heer Nuyens, waar om men niet bij G.S. gaat praten over het Vinkennest, liet de heer Verbeek het woord „naïef" vallen, want men is al tien tallen malen bij G.S. aan het praten ge weest over toestemming voor de bouw van een nieuw tehuis voor „Het Vinkennest" aan de Duin en Kruidbergerweg. „Rijkswaterstaat is tegen een grote dwarshaven voor binnenvaartschepen en dan kan men weinig doen," zei de heer Verbeek ook nog. „In het spuikanaal ligt men alleen bij gedogen." De heer J. Nuyens Na de algemene beschouwingen ver enigde de raad zich algemeen met de mo tic-Lips over Duin en Kruidberg, waarin teleurstelling over de verkoop van dit ho tel wordt uitgesproken en aangedrongen wordt op stappen om de verkoop onge daan te maken. Over de wethouderssalarissen zullen B. en W. zich eerst beraden. Bij de artikelsgewijze behandeling be pleitte de heer Westerop reclame bij de invalswegen, maar volgens wethouder De Boer is dat bij de huidige armaturen on verantwoord. De heer Kruisman verzette zich evenals de heer Hoorn (beiden C.P.N.) tegen de post BB op de begroting van het gasbe drijf. Inzake de werkplaats voor minder vali den deelde wethouder Maas mee, dat de betrokkenen zelf liever negen uur per dag werken en zaterdag vrij hebben, dan dat zij eens in de vier weken een zaterdag werken, en dan geen negen uur per dag in de werkplaats hoeven door te brengen Het Instituut voor Visserijprodukten (T.N.O.) in IJmuiden, al enige tijd be zig met het zoeken naar een methode om vis in zeewater te koelen is op het ogen blik aan het onderhandelen om een Kat- wijkse trawler uit te rusten met een zee watertank om verdere praktijkproven bij de nieuwe teelt te kunnen doen. Voorgaande proeven hebben uitgewezen dat haring, makreel, garnalen en platvis zeer geschikt zijn om met zeewater te koelen. Naast de voordelen van kwaliteits verbetering bestaat de mogelijkheid van sneller lossen door middel van pompen Koelen met zeewater biedt veel meer voordelen dan de huidige methode met ijs. Sommige vissoorten zijn langer houd baar en bovendien geldt voor alle vis dat het afkoelen sneller gaat en de tempera tuur meer constant blijft. Een van de na delen van ijs is dat de onderliggende vis wordt beschadigd. Met zeewaterkoeling is dit niet het geval. Bovendien kan onge veer een vijfde meer vis per kubieke me ter worden geladen. Een van de moeilijkheden, waarmee men in de praktijk te maken zal krijgen, is de beperkte ruimte in de machineka mer, waar de koelinstallatie voor het zee water ondergebracht moet worden. Niet alle schepen hebben daar voldoende ruim te voor. Het aanbrengen van de koeltanks zal weinig problemen opwerpen, omdat deze in de ruimen kunnen worden ge plaatst, waarbij niets aan spanten e.d. veranderd behoeft te worden. De trawler die voor het begin van de nieuwe teelt de verdere proeven moet nemen, wordt uitgerust met een tank van 40 kubieke me ter inhoud. Bij het koelen van vis met zeewater kan ook een geheel andere losmethode worden toegepast. Het mengsel van vis- en zee water kan worden opgepompt, hetgeen aanzienlijk sneller gaat dan het lossen met manden. In het visserijbedrijf is het na tuurlijk van het grootste belang om zo Advertentie snel mogelijk de lading van boord te heb ben. Er bestaan al verschillende methoden voor het met pompen lossen van de met zeewater gekoelde vis. In Duitsland wor den proeven genomen met een vacuum- pomp, die echter in de praktijk veel té duur wordt. Er bestaat ook al een vis- pomp van Amerikaanse makelij, die ech ter ook bijzonder kostbaar is. Daarom heeft men naar een andere, goedkopere oplossing gezocht en op het ogenblik gaan de gedachten uit naar het pneumatisch lossen, hetgeen vergelijkbaar is met de manier van lossen van graan. Met deze „vis-elevators" kan dan niet al leen in zeewater gekoelde vis worden ge lost, maar ook droogvis, dus in ijs aan gevoerde vis. Voor het slagen van de proefnemingen en een rendabel gebruik van de koeltanks in de praktijk is het noodzakelijk om daar bij een behoorlijke losmethode toe te pas sen. om alle voordelen van in gekoeld zee water aangevoerde vis te benutten. BEVALLEN: E. M. HennevangerWeb- be, z., Zeeweg 236, IJmuiden-Oost; M. C. Maatman—van der Starre, z., M. K. Hof stedestraat 44, I.Jmuiden; H. J. Oostwou- derBreur, d„ Haigelingerweg 49, Sant poort; C. J. R. Hooglandvan der Heijden, d Planetenweg 113. IJmuiden; G. M. W. Dijkmande Bie, d„ Meeuwenlaan no. 52, IJmuiden-Oost; C. C. Bus—Vlaanderen, d„ Terrasweg 49, Santpoort. ONDERTROUWD: G. Broek, President Krugerstraat 17, IJmuiden, en G Schreu- der, Bothastraat 8, IJmuiden; J. Lubbersen, Oude Looyerstraat 59 I, Amsterdam, en W. Zijl, Wijkeroogstraat 30, Velsen-Noord, t.a. Amsterdam, Oude Looyerstraat 59 I; W. C. Roose, Nijlstraat 36, Haarlem, en M. C. Raspoort, Sparrenstr. 17, IJmuiden-Oost; E. van Stroe, Pres. Krugerstraat 38, IJmui den en H. de Vogel, de Lethstraat 5, Vel sen-Noord, t.a. Alkmaar, Keizerstraat 24. GEHUWD: L. Kuijper en H. Metzelaar, Beverwijk, Fokkerlaan 39; J. M. P. van Steijn en M. Heeremans, Haarlem, Drap- penierstraat 13; H. P. de Jong en T. N. Liem, IJmuiden, Gijzenveltplantsoen 51; G. C. H. Oudemast en C. M. Koop, IJmui den, Gijzenveltplantsoen 167; H. J. Borne- man en A. van Roon, Santpoort-zuid, van Dalenlaan 304; J. C. van Doorneveld en A. van den Oever, IJmuiden-Oost, Velser- duinweg 244; W. W. Finch en M. Kalkman, IJmuiden, Bloemstraat 91; J. de Jong en A. Verloop. IJmuiden-Oost; van Galen straat 20; W. Verduijn en F. E. Menist, IJmuiden-oost, Strengholtstraat 29; J. L. Menist en C. M. Kieneker, IJmuiden-Oost, Zeeweg 173. OVERLEDEN: C. Sprenkeling, 70 jaar, echtgenoot van J. C. Rumping, Burger hartstraat 2, Beverwijk. i Tot dusver was het in Velsen de ge woonte, dat de burgemeester of een ander lid van het college van burgemeester en wethouders de echtparen, die hun 50- jarige echtvereniging vierden, persoonlijk ging feliciteren. Aangezien het aantal „gouden" echtparen evenwel voortdurend toeneemt, is het niet meer doenlijk allen persoonlijk te bezoeken. Burgemeester en wethouders hebben thans medegedeeld, dat zij noodgedwongen besloten hebben met die gewoonte te breken en voortaan zullen volstaan met het zenden van een schriftelijke gelukwens, vergezeld van een attentie. Alleen in het geval van een diamanten huwelijksfeest zal hierop een uitzondering worden gemaakt. Burgemeester mr. J. C. Bührmann zal op maandag 29 januari 1962 geen spreek uur houden. GESLAAGD. Van de Gemeentelijke Middelbare Han delsavondschool te Velsen slaagden voor het onlangs gehouden examen Moderne Bedrijfsadministratie, de heer H. J. Poeth uit Beverwijk, en de heren J. P. M. Huy- bens, J. A. Smit en J. Wijker, allen uit IJmuiden. Het was de vorige zondag een slechte dag voor de IJmuidense semi-profclubs VSV verloor en hoewel de Stormvogels weliswaar op één winstpunt beslag wisten te leggen, zullen zij, gezien het door hen tegen Haarlem vertoonde spel, na afloop van deze ontmoeting allerminst juichend huiswaarts zijn gekeerd. Neen, het IJmui- der betaalde voetbal zit evenals dat van geheel Kennemerland trouwens le lijk in de put! Zondag a.s. komt bij VSV Wilhelmina uit 's-Hertogenbosch op bezoek, ook al een club, die het tot nu toe niet naar den vle ze ging, tenminste niet in die mate, dat er gegronde hoop bestaat, dat de club zich in de eerste divisie zal handhaven. De Bosschenaren hebben zelfs nog één winst punt minder dan VSV. Aan hun voorhoede heeft het zeker niet in hoofdzaak gelegen, want deze linie scoorde meer doelpunten (32) dan die van ZFC (29) en Heerenveen (27), twee clubs, die tot „de groep van zes" behoren. Hun verdediging echter (44 tegenpunten) kan de toets der vergelijking met de defensie van de Zaanse (19) en Friese club (23) slecht doorstaan! De eerste ontmoeting tegen VSV wist Wilhelmina met niet minder dan 4-0 te winnen. Zover zal het thans naar onze me ning niet komen. We achten zelfs de kans, dat VSV revanche zal nemen, gans niet uitgesloten, vooral wanneer Farenhorst c.s. er wederom in slagen hetzelfde vlotte tempo in hun aanvalsspel te leggen als des- tijd tegen Enschedese Boys. Stormvogels trekt naar het hoge noor den, teneinde daar Veendam te bekam pen. De blauwwitten kunnen er bij voor baat op rekenen, dat hun daar een war me ontvangst te wachten staat, want met hun 19 punten uit 18 wedstrijden mogen de Veendammers toch nog aitijd tot de kandidaten voor één der bovenste zes plaat sen gerekend worden. Maar deze 19 pun ten betekenen tevens, dat er in de komen de wedstrijden niet roekeloos met de kan sen mag worden omgesprongen, omdat Eindhoven, nummer zes, toch nog altijd drie winstpunten meer heeft. Wil Stormvogels niet met lege handen huiswaarts keren, dan zal er heel wat be ter gespeeld moeten worden dan tegen Haarlem. Onwillekeurig trokken we tijdens de wedstrijd een vergelijking met andere wedstrijden tegen de roodbroekenclub en dan moeten we toch zeggen, dat deze ver gelijking wel zeer in het nadeel van de huidige generatie uitviel. Met de beste wil Advertentie Lange tinneroy (Musketier) grijs en groen 5 jr. 7.75 7 jr. hebben we geen Van Onselen, Schoorl, De Boer, Kees of Henk Groot bij Stormvo gels, geen Kick Smit, Piet Groeneveld of Wim Roozen, om maar enkele spelers te noemen, bij Haarlem kunnen ontdekken. Vooral het spel der blauwwitte voorhoe de zal van een veel beter gehalte moeten worden, wil men in de toekomst betere resultaten gaan boeken. In de wedstrijd tegen Haarlem trad o.a. zo duidelijk aan het licht, dat het tempo zo laag lag en het aanvalsspel van alle verrassing versto ken was, doordat de spelers Van der Waal in 't bijzonder te weinig beseffen, dat voetbal een spel van „tearr.-work" is en dus het veelvuldig trachten passeren van tegenstanders uit den boze. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft de hoofdwerktuigkundige C. T. J. L. en de tweede werktuigkundige R. C. L. H. van de „Woltersum", aan boord van welk schip op 1 juni 1960 in de haven van Bremen brand uitbrak en waarbij de handlanger F. A. M. Poot om het leven is gekomen, berispt omdat zij in zekere mate tekort zijn geschoten in hun besef van verantwoordelijkheid. De Raad is van oordeel dat niemand direct schuldig is aan de brand, doch dat het dodelijk ongeluk is te wijten aan een on gelukkige samenloop van omstandigheden. Stormvogel's linksbuiten Hans van Doorneveld, die ondanks zijn jeugd toch zondag als „veteraan" vier jonge ploeggenoten in de voorhoede zal moeten inspireren, is gisteren ge trouwd met Aaltje van den Oever, de zuster van de gewezen Stormvogels back Dick van den Oever, die nu de kleuren van De Kennemers hoog houdt. Er was grote belangstelling voor dit huwelijk. Op de foto wordt de bruid door haar broer, de bruide gom door clubgenoot Jan Snoeks gefeliciteerd. Advertentie In de afdelingscompetitie van de afdeling IJmond NeVoBo zijn deze week geen verrassingen gevallen. Alle ploegen, die normaal zouden moeten winnen, hebben dat ook gedaan, zodat er in de stand op de ranglijst geen wijziging is gekomen. Eerder nog zijn de koplopers uitgelopen. Zij hebben daardoor hun posities nog meer verstevigd. In de overgangsklasse daarentegen hebben zich voor de teams uit de afdeling belangrijker uitslagen voorgedaan, die van belang zijn geweest voor de plaatsen van de diverse ploegen. Bij de dames liet DEM 1 zich uiteraard door de reserves niet in het ootje nemen Het won gemakkelijk. Ook VCIJ 1 en PSV wonnen hun wedstrijden ruimschoots, res pectievelijk van ODIN en Kennemers 4, zodat de stand zich niet in hun nadeel wijzigde. Kennemers verloor geen terrein, door de meerdere te blijven over VCIJ 2, terwijl OS 2 vergeefs wachtte op een com pleet zestal van VCIJ 3. OS 1 heren omzeilde tegen DEM 1 de volgende klip; Tyfoon 2 daarentegen bleef ternauwernood de baas over VCIJ 2, dat dus niet verder kon opklimmen. ÓDIN bleef in de nabijheid door BM te verslaan. In de tweede klasse bevestigde VCIJ 3 zijn heerschappij over VGV. Tyfoon 4 ver loor een punt tegen VCIJ 4 en vormt vrij wel geen gevaar meer voor de leider. DEM 2 hield debutant Kennemers 2 onder de duim. Uitslagen Dames: DEM 1—DEM 2 3—0; Kenne mers 3—VCIJ 2 2—1; VCIJ 1—ODIN 3—0; Kennemers 4—PSV 0—3; VCIJ 3—OS 2 (VCIJ n.o.). Heren eerste klasse: BM—ODIN 03- VCIJ 2—Tyfoon 2 1—2; OS—DEM 1 3—o' Heren tweede klasse: DEM 2—Kenne mers 2 30; VCIJ 4Tyfoon 4 12; VGV —VCIJ 3 0—3. Programma voor volgende week: Dames: (maandag Margrietschool Bever wijk) Kennemers 4—Kennemers 2; dinsdag Gymnasium Velsen) DEM 2PSV; VCIJ 3 ODIN; VCIJ 2OS 2; (woensdag Gym nasium) VCIJ 1—VGV. Heren eerste klasse: (maandag Mar- grietschool) ODIN—OS 1; DEM 1—OS 2; Rijkswaterstaat is thans druk bezig een nieuwe steiger voor sleepboten te vervaardigen bij het Sluisplein in IJmuiden, vlak voor het kantoorge bouw van Wijsmuller n.v. Op de hierbij afgedrukte tekening geeft de lange lijm de sleepbootsteiger aan na de uitbreidingswerkzaamheden. Als gevolg van deze steigerbouw hebben de toeristensteiger en de daarbijbehorende meerstoelen het veld moeten ruimen. De 300 meter lange steiger krijgt een toegamgs- brug, die recht tegenover het kan toor van Wijsmuller komt te liggen. Op de tekening is het kantoor van de n.v. aangegeven, na de voorge nomen uitbreiding. Dichter naar de kleine sluis toe zullen twee nieuwe betonnen steigers worden gebouwd voor de boot van de loodsafhaler en de „Rapid". verlengde sleepbootsteiger (300 meter) twee nieuwe betonnen steigers kantoorgebouw n.v. Bureau W^smuller met daarbij ontworpen uitbreiding van kantoorgebouw, magazijn en werkpbats. (dinsdag Gymnasium) VCIJ 2—BM. Heren tweede klasse: (woensdag Gymna sium) VGV—VCIJ 4: VCIJ 3—Kennemers 1; Kennemers 2VGV. Overgangsklasse Nadat de Kennemers-dames reeds eer der een verrassende nederlaag tegen HCSC in Den Helder moesten slikken, werd we derom verloren van HBC uit Heemstede. Dit laatste was echter niet te verwonderen, omdat de Heemsteedse dames tenslotte aan hun eer als leidsters verplicht waren om te winnen. Even heeft het er naar uitge zien, dat De Kennemers nog zou terug slaan in de tweede set, maar dat gelukte niet en in de laatste set brak de tegen stand volkomen en kon HBC de wedstrijd in vier opslagbeurten uitmaken. Uitslag: 9—15, 15—17, 5—15. Zojuist is nog de uitslag binnengekomen van de wedstrijd, welke De Kennemers in Zaandam tegen SES moest spelen. Deze werd met 31 door de Beverwijkse dames verloren. Kennelijk een aanduiding, dat het Zaanse team zich heeft hersteld van de zware nederlaag, welke het vorige week van „Die Raeckse 2" ondervond. OS boekte haar eerste overwinning op Treffers uit Berkhout. Alleen de tweede set werd door Treffers gewonnen, de ove rige gingen ruimschoots naar OS. Jammer voor de groenwitten was, dat in dezelfde week ook de naaste concurrenten Czaar Peter en HCSC wonnen, zodat het team genoodzaakt zal zijn om vooralsnog meer dere wedstrijden op zijn naam te brengen. De eindstanden waren 158, 615 157 15—12. Bij de heren boekte VCIJ succes door het Haarlemse OVRA te verslaan, hetgeen voor de VCIJ'ers extra cachet kreeg door het gelijke spel van Czaar Peter tegen Sportief. Gezien de vrij gemakkelijke wijze waarop de IJmuidenaren hun wedstrijd wonnen (3—15, 15—7, 15—10, 15—11) zit er perspectief voor hen in de vierde plaats Tyfoon daarentegen heeft niets tot stand kunnen brengen. Geen wonder overigens, want het team moest tegen koploper The Smash uit Castricum optornen. Met 1315, 6—16, 8 15 gingen de blauwwitten in deze strijd, waarin zij getracht hebben op te eisen wat zij konden, ten onder. Ook van deze ploeg kwam net nog de uitslag binnen van de wedstrijd tegen het Zaanse SES. Onder moeilijke zaalomstandigheden heeft het team in deze lastige uitwedstrijd toch nog een gelijk spel weten te bewerkstel ligen, hetgeen te waarderen valt. Het be houdt daardoor zonder meer de kansen op een eervolle vierde plaats. Programma Voor de komende week vermeldt het programma een uitwedstrijd voor de dames van OS. Zij gaan naar Wormerveer om de k^Tsch°en °P te nemen tegen het sterke VGW. Het team van De Kennemers zal de reis naar het verre Berkhout ondernemen om Treffers in eigen huis te ontmoeten, pier moet winst uitkomen. Tyfoon zoekt het dichter bij huis, maar daarentegen zwaarder. Het moet in Haar- lem de strijd aanbinden tegen de kam- pioen van het vorige seizoen: „Die Raeck se dat aan een herstel bezig schijnt.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5