Plaatwellerij-personeel betuigde spijt met het ontslag van directeur ir. J. F. Clausen Kijk Uit lijdt opnieuw een zware nederlaag (3-7) Eechtrop klopte Scheybeeck in een oefenwedstrijd Zaterdagvoetbal Tijdens afscheidsbijeenkomst IJmondverenigingen vandaag en morgen SS Eechtrop-dames wonnen verdiend met 2-1 van bezoekende Kraaien Bokswedstrijden in IJmuiden Prachtig resultaat van 10 x 10 in Noord Havenberichten MAANDAG 29 JANUARI 1962 5 Niet prettig Oefenreis van smaldeel I STOFZUIGERS HOCKEY IN DE IJ MOND Goede toekomst Eddie Holstvoogd op kop in damtoernooi Bijtijds weggesleept Kerkelijk nieuws jeugdvijftal heeft finale bereikt CHU houd jaarvergadering WEEKABONNEMENTEN Naar aanleiding van het ontslag dat ir. J. F. Clausen per 1 maart aanstaande als directeur van de n.v. „De Plaatwellerij" in Velsen-Noord heeft ingediend, heeft het personeel zaterdagmorgen in het Beverwijkse Kennemer Theater van hem en zijn vrouw afscheid genomen. Vele sprekers hebben hun grote waar dering uitgesproken voor persoon en werk van de heer Clausen. Ook hebben allen gezegd dat het hen zeer spijt dat de directeur ontslag heeft genomen naar aanleiding van moeilijkheden in de directie. „Niemand is blij dat u weggaat. En mochten er wel zijn, dan moet u die zeker niet zoeken onder de arbeiders. Daarvan kunt voor honderd percent zeker zijn", zo zei de heer C. Berghuis sprekende namens ondernemingsraad en personeelsfonds. Er volgde applaus. Naar ir. Clausen tijdens de afscheidsbijeenkomst verklaarde, heeft hij zijn ontslag ingediend nadat een directeur van het Bronswerk-concern had opgemerkt, gehoord te hebben, dat men de heer Clausen „in het bedrijf niet meer lustte". „Dat was voor mij de druppel die de emmer deed overlopen. Ik heb toen be sloten weg te gaan. Meer kan ik er niet van zeggen", aldus zei de scheidende direc teur zaterdagmorgen. Wel wees hij nog op zijn overspannenheid na de fusie van de n.v. „De Plaatwellerij" met de n.v. Brons- werk, waarmee de heer Clausen het niet eens was. Op verzoek van commissarissen en personeel is hij echter als directeur aan gebleven. De onderdirecteur, de heer H. Zuider vaart, noemde het vertrek van de heer Clausen een inbreuk op de traditie bij de Plaatwellerij, waar het komen en gaan niet aan de orde van de dag is. De spreker zei dat het personeel grote waardering voor de heer Clausen heeft, zowel om zijn persoon als om zijn werk. De scheidende directeur werd namens het personeel een polshorloge met datumaanduiding aan geboden. De heer C. Berghuis, die namens onder nemingsraad en personeelsfonds het woord voerde, zei dat de fusie tussen de fabriek in Velsen-Noord en de n.v. Bronswerk „voor ons allemaal niet leuk en prettig was". Spreker betoogde dat door het groter worden van een bedrijf de afstand tussen de er werkende mensen groter wordt en dit achtte hij een gevaar. „Vervlakking en zakelijkheid zijn de pest van de hele maat schappelijke ontwikkeling", zo riep hij uit. Spreker prees de heer Clausen om zijn menselijkheid. Hij wist schouderklopjes uit te delen. „En die hebben we allemaal, van hoog tot laag wel eens nodig". Om in werk- classificatietermen te spreken, zou de heer Berghuis de scheidende directeur willen indelen in de hoogste groep met een „toe slag voor 't mens-zijn". Tot slot richtte de heer Berghuis zich ook tot mevrouw Clausen, die als regisseuse van de toneel groep belangrijk werk heeft gedaan voor het personeel van het bedrijf. Het ondernemingsraadslid, de heer L. Otten, herinnerde aan de komst van de heer Clausen in het bedrijf dertien jaar geleden toen dit juist aan het veran deren was van een grote smederij in een plaatwellerij. De spreker geloofde dat de liefde tot liet werk in het algemeen sterk is gedevalueerd. „We moeten weer fluitend naar ons werk kunnen gaan". De heer Clausen heeft volgens spreker niets na-> gelaten de arbeidsvreugde in het bedrijf te brengen en voorts heeft hij tijd noch moeite gespaard de fabriek op een hoger plan te brengen. Namens de beambten sprak de heer C. Luttik, die meende dat de heer Clausen een vriend van allen in het bedrijf is ge worden. „Ook dacht u bij feestelijkheden steeds aan de gepensioneerden". En van die gepensioneerden voerde de heer P. Herrendorf (die bij de aanvang van de bijeenkomst verontwaardigd had geroepen dat hij een bejaarde was en geen oude van dagen, waarvan de onderdirecteur sprak!) vervolgens het woord. De heer Herrendorf zei: „Ik heb u nooit beschouwd als een directeur, maar als een Smaldeel I, het opleidingssmaldeel van de Koninklijke marine, onder bevel van commandeur H. M. van den Wall Bake en bestaande uit de kruiser „De Zeven Pro vinciën", de jagers „Gelderland" en „Over- ijsel", de fregatten „De Bitter" en „De Zeeuw" en de onderzeebooten „Walrus" en „Zwaardvis" zal op 29 januari uit Ne derland vertrekken voor een oefenreis van twee maanden naar de Middellandse Zee. In de omgeving van Malta zal worden geoefend met vliegtuigen van squadron 320 van de Marineluchtvaartdienst, welke daartoe op het Britse marinevliegkamp op Malta zullen worden gestationeerd. Voorts zal het smaldeel medio maart, met uitzondering van de „Zwaardvis", welke bodem dan naar Nederland terug keert, deelnemen aan de NAVO-oefening „Dawn Breeze VII", welke ten westen van Gibraltar zal worden gehouden. Het smaldeel wordt eind maart of be gin april in Nederland terugverwacht. vooraanstaand medewerker. Iemand die belangstelling had voor gezin en werk van de man. Vergeten kunnen wij u niet", zo besloot de gepensioneerde. De heer G. Let- temeijer zei kernachtig, dat hij zelfs in het pikdonker de heer Clausen ook als mens zou aanwijzen... „Wij zijn aloers op de mensen die u als directeur krijgen", zo besloot spreker. Ook werd nog gespreken namens de nevenfabriek te Hoensbroek. In zijn dankwoord zei de heer Clausen, dat hij zichzelf lastig vond voor de mede werkers. „Maar ik heb geleerd dat een makkelijke baas het nooit ver brengt met zijn mensen", zo zei hij. De heer Clausen herinnerde aan zijn loopbaan in het be- «Jrijf-, .Hij kwam. in 1948 als chemisch in genieur, omdat de toenmalige directie het belang inzag van de medewerking van een 'èftermch's 'in verband met de bouw van vele apparaten „voor de chemische indus trie. „Ik vond dit echter een stap in het duister. Ik achtte het een onmogelijkheid om als chemicus in zo'n bedrijf te gaan werken", zo zei de heer Clausen. Maar het bleek dat hij al meer onverwachte stappen in zijn leven had gedaan. Hij is ook eens directeur van een circus geweest. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 440Z MAANDAG 29 JANUARI Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: Filmavond Natuurbescherming. Jan P. Strijbos spreekt over „Zwerven door Finse en Noorse Laplanden". Raadhuis Castricum, 19.30 u.: Openbare raadsvergadering met Nieuwjaarsrede bur gemeester Smeets. Witte Kruisgebouw, Beverwijk, 20 u.: Jaarvergadering Kennemer Postzegelclub. Ireneschool, Beverwijk: Tentoonstelling „Tankvaart op de binnenwateren". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: En semble speelt „De zon tegemoet" voor r.-k. Blindenbond. Openbare leeszaal, Plein 1945 812, 19 21.30. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ muiden-Oost, 1921. Zomerlust. Santpoort, 20 u.: Jaarver gadering K.A.B. Kring Santpoort. Wykgebouw, Baanstraat 35, Beverwijk, 20 u.: Cursus „Eenvoudige ziekenverple ging". DINSDAG 30 JANUARI Doopsgezinde Kerk, Beverwijk, 20 u.: Be groetingsavond ds. Luikinga. Ireneschool, Beverwijk: Tentoonstelling „Tankvaart op de binnenwateren". Statenhuis, Beverwijk, 14 u.: Cursus „Plezierig wonen" voor commissie van huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Opgang, Beverwijk, 15 u.: Verkeersvoor- lichting voor bejaarden. Arosa Sun, 20 u.: Optreden Marcello Bo- nini voor Italianen en Spanjaarden. Leerlingenwerkplaats Hoogovens, 14 u.: Huldiging H. Balm (40 jaar bij Hoogovens). Openbare leeszaal, Plein 1945, 812, 10—12.30 en 14.3017.30. Filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord, 1921 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ muiden-Oost, 1012. Uileboom, Santpoort, 19.30 u.: Jaarver gadering C.H.U. Ook de vierde wedstrijd in de KNSB-competitie is voor de IJmuidense schaak club Kijk Uit op een nederlaag uitgelopen. In Leiden werd tegen lijstaanvoerder Philidor 1 met 7—3 verloren. En opnieuw moet worden vastgesteld dat de Kijk- Uiters de nederlaag aan zichzelf hebben te wijten. Als men bedenkt dat H. van Nieuwenhuizen en J. Blok al vrij snel in gewonnen positie kwamen maar niette min werden verslagen is duidelijk dat 5—5 zeker tot de mogelijkheden heeft behoord. Zoals bekend begon het IJmuidens team met een 1—0 achterstand door een nederlaag in een vooruitgespeelde partij. De beginfase van de eigenlijke wedstrijd was duidelijk voor Kijk Uit. J. Blok bouw de al snel aan een overwegende stelling terwijl H. van Nieuwenhuizen zijn tegen stander in de opening verraste en twee pionnen buit maakte bij overwegende stel ling. Daarentegen verspeelde Mees een pion maar behield toch redelijk tegenspel. Aan het eerste bord speelde K. Steijn weer een fraaie partij. Met zwart ver dedigde hij zich met de Drakenvariant van het Siciliaans. Om een gedrongen stelling te vermijden offerde hij de kwaliteit tegen een pion. Hierdoor kreeg hij een machtige vrijpion op de d-lijn. Ondersteund door een sterk loperpaar rukte dit belangrijke kleinood snel op waartegen zijn tegen stander geen voldoende afweermiddelen had. Een mooie zege. Min of meer tragisch verliep de strijd aan het derde bord bij J. Blok. Zijn tegen stander speelde het gedurfde Blackmar- Diemergambiet maar kwam toch duidelijk in het nadeel. Na ruil van enkele stukken bleef de Philidor-man met een geïsoleerde pion zitten wat een dankbaar aanvals- object voor Blok werd. Te scherp op winst spelend verloor Blok evenwel de eigen veiligheid uit het oog hetgeen met een verraderlijk schaak je van zijn rivaal de kwaliteit kostte. De kansen waren daarmee gekeerd. Sterk en doel treffend spelend besliste de Leidenaar de partij toen snel in zijn voordeel. Het vierde bord was een Siciliaanse par tij waarin Tj. de Jong 4. a3 speelde ter vermijding van Lb4. De partij verliet toen snel de theoretische paden. In het centrum begon de Leidenaar een pionnenactie waartegen de Kijk Uiter een opmars op de damevleugel stelde. De kansen bleken gelijkwaardig en na een algehele afwikke ling van de speerpunt-pionnen ontstond een duidelijke remisestelling waartoe na 23 zetten werd besloten. Een vergissing kostte ir. W. Mees reeds spoedig een pion. Hij trachtte door scherp spel één van zijn gevaarlijke combinaties in de stelling te weven. De Philidor-man De toekomst van de Plaatwellerij ziet de heer Clausen met vertrouwen tegemoet. Met name ten aanzien van de apparaten bouw voor de chemische industrie zijn de perspectieven gunstig. De chemische in dustrie in ons land investeert jaarlijks een bedrag van 300 miljoen gulden. Van dit bedrag is 175 miljoen gulden bestemd voor de constructie van chemische apparaten. „Dit heeft een continu-bezetting in de be drijven tot gevolg", zo besloot de heer Clausen. Zijn vrouw zei ontroerd te zijn door de vele woorden van waardering voor haar man. Zij toonde zich blij een schakel te zijn geweest tussen de werkers van het bedrijf. Mevrouw Clausen was, zoals be kend, de motor van de toneelclub van het bedrijf en ook had zij de belangrijkste hand in de samenstelling van kerstpakketten. Door de overwinning op de nationale kampioen Wim de Jong is de 20-jarige Zaandamse student Eddie Holstvoogd, jeugdkampioen van Nederland, er in ge slaagd de leiding in het Noordhollands damtoernooi te nemen. Met nog twee partijen in het vooruit zicht is de kans er groot dat Eddie zal zegevieren. De uitslagen van de dit week end gespeelde partijen luiden: Eddie Holstvoogd remise met P. van Heerde, T. Tielrooy wint van J. van Stra len en M. Jonkhart, W. de Jong wint van M. Jonkhart, P. v. d. Berg wint van H. Smit, P. van Heerde wint van P. van de Berg, W. de Jong wint van H. Smit, Eddie Holstvoogd wint van de Jong. De stand van het toernooi: Holstvoogd 5 gespeeld 7, Wim de Jong 5 gesp. 7, Tielrooy 5 gesp. 6, P. van Heer de 6 gesp. 7, P. van de Berg 6 gesp. 6, Jonkhart 6 gesp. 6, J. van Stralen 5 gesp. 3, H. Smit 6 gesp. 1. Woensdagavond wordt te Haarlem de afgebroken partij De JongTielrooy uit gespeeld. De eindstand is remise. Daarna heeft Holstvoogd nog twee par tijen tegen zijn clubgenoot Jonkhart en Van Stralen. De Jong moet nog tegen P. van de Berg. De kampioen van het toer nooi komt uit in de landelijke eindstrijd. O.B.K. SPEELT „EN OP EEN NACHT" De toneelvereniging „Oefening Baart Kunst" uit Beverwijk, geefl zaterdag 10 februari in het Kennemer Theater haar tweede toneelvoorstelling van dit seizoen. Opgevoerd wordt „En op een nacht toneelspel in drie bedrijven door Lajos Zilahy; in de Nederlandse bewerking van mr. H. M. Planten. De regie is in handen van mevrouw Ruth Snel. Deze toneel avond wordt met een bal besloten, waarbij de dansmuziek voor rekening komt van het ensemble „De Moonliners". Voor de eerste elftallen van Eechtrop en Scheybeeck stond zondag geen wed strijd op het programma. Op het terrein aan de Wijk aan Zeërvveg kwamen bei de elftallen tegen elkaar in het veid voor een vriendschappelijke ontmoeting. Eecht rop leidde bij rust met 2-0 en won met 4-0. Deze cijfers geven de verhouding niet goed weer. Scheybeeck gaf goed par tij, maar het ontbrak de voorhoede van dit team aan het afwerken van de aan vallen op het juiste moment. Bij de rust leidde Eechtrop met 2-0 door doelpunten van Jaap Vogelzang en aanvoerder Bert Hamann. Scheybeeck zou bij de thee gelijk hebben kunnen staan als niet een doelpunt met de bolle kant van de stick was ingeslagen en indien Jos Nieuwenhuizen de bal niet van bui ten de cirkel had ingeschoten. Na de rust maakten Bert Hamann en Bert Duurt- sema (uit een kort voor tijd door Bert Duin veroorzaakte strafpush) nog twee doelpunten. Inhaalcompetitie Amsterdam won in Amstelveen met 3-1 van Eechtrop II de inhaalwedstrijd in de tweede klasse F. Voor het Bever wijkse tegenpunt zorgde Jos Beermann. In de derde klasse kreeg Hoorn bezoek van Strawberries III. De gasten namen beide punten mee naar Velsen door hun overwinning van 0-1, na de rust verkre gen door A. Parson. Eechtrop III speelde op eigen terrein voor de competitie vierde klasse gelijk tegen Kraaien III. Na een slecht begin bij de aanvang van de competitie heeft Eechtrop zich naar de vierde plaats op de ranglijst gewerkt. Alkmaar IV verloor op eigen terrein met 1-4 van Strawberries IV. Het vete- ranenteam uit Driehuis leidde bij de rust reeds met 1-2. Voor de doelpunten zorg den Aad Wedemeyer (2), Piet Minder- houd en Dick de Haan. Dameswedstrijden Strawberries speelde voor de tweede klasse een inhaalwedstrijd tegen BDHC III en won op eigen terrein met 2-0. De doelpunten werden pas na de rust ge maakt. BDHC had een goed sluitende ver dediging. De dames Elka Rueb en Ria Disma scoorden voor de thuisclub. Eechtrop won verdiend met 2-1 van het bezoekende Kraaien, nadat de gasten ten onrechte de score hadden geopend. Uit een door mej. Witkamp aangegeven kor te hoekslag maakte mej. Anke Duurtse ma gelijk. Tien minuten voor tijd maak te de voorhoede-debutant mej. H. Phili- poom haar eerste doelpunt met een hoog hard schot. Bij deze 2-1 voorsprong bleef het. Scheybeeck heeft Alliance II in het Heemsteedse Sportpark goed partij gege ven en met slechts 2-0 van de koploper verloren. Het veel sterkere Alliance, dat een ruststand van 1-0 bereikte, vond veel tegenstand bij de dames E. de Swart en P. Muhrmann-Wilms Floet, de doelverde- digster en midhalf van Scheybeeck. In deze afdeling, de derde klasse D. won met dezelfde cijfers (2-0) Strawber ries II op eigen terrein van Terriers. Vooral rechtshalf Anneke Meyers speel de bij de thuisclub een zeer goede wed strijd. Voor de rust opende Gerda Appel boom de score voor Strawberries, welke voorsprong na de rust door Anneke Mac- Daniël werd opgevoerd tot 2-0. Vierde klasser Strawberries III won met 3-0 van het in Driehuis op bezoek zijnde Eechtrop II. In een goede strijd, waar de zege kwam bij de meisjes die het verdienden, zorgden de dames C. Mey (2) en E. Brunink voor de drie doelpun ten. Het overwicht drukte Strawberries qjlt in eep voorsprong van 2-0 bij ..de rust. Bekerwedstrijden Bij Scheybeeck werd een prestatie ge leverd. die nog niet eerder in de geschie denis van deze vereniging werd geboek staafd. Scheybeeck kwam tot nu toe in bekerwedstrijden nooit verder dan de eerste of tweede ronde. Scheybeeck II (vierde klasser) werkte zich zondag naar de vierde ronde van de J. D. Tresling- beker, door op de Aagtendijk met 4-2 te winnen van derde klasser Hilversum VI. Voor de rust zorgden Ton Groen (uit een voorzet van rechts) en zijn broer John Groen (uit een korte hoekslag) voor een 2-0 voorsprong. Ton Groen en Wil Beenhakkers scoorden na de rust voor Scheybeeck, twee spelers van Hilversum deden in deze speelhelft hetzelfde voor hun club. Vriendschappelijk Bij Strawberries was de vriendschap pelijke wedstrijd tussen Heren I en Pim- ké I een goede oefening, die fel werd ge speeld. Han van Splunter en Hans Kro- ting (2x) zorgden voor de drie doelpun ten, die Strawberries een voorsprong oij rust van 2-0 en een eindstand van 3-1 brachten. Kraaien won in Wormerveer met 5-1 van Strawberries II. Eechtrop IV moest op eigen terrein met 0-1 de meer dere erkennen in Strawberries V. De uit slag van de wedstrijd tussen het zesde en zevende elftal van Strawberries werd 1-3. In een aardige oefenwedstrijd toonden de veteranen van Scheybeeck IV zich sterker dan de jongere garde in Schey beeck III (2-0). De vriendschappelijke wedstrijden bij de dames hadden de vol gende resultaten. In Driehuis verloor Strawberries III met 1-2 van Eechtrop III. Eechtrop IV en Strawberries V slaag den er in Bevérwijk niet in om ook maar een keer de bal achter de doellijn bij de tegenpartij te werken (0-0). Uitnodiging Van de Zeister hockeyclub „Schaerwey- de" ontving de Beverwijkse vereniging „Eechtrop" een uitnodiging om deel te nemen aan het jaarlijkse mixed, hockey- toernooi te houden tijdens het weekeinde 31 maart-1 april. De Nederlandse kustvaarder „Argus uit Delfzijl is zondag gestrand op de oost kust van het eiland Fehmarn in de Oost zee. Kort na de stranding kwam het schip (200 brt.), weer vlot maar dreef als ge volg van de sterke wind af in de richting van voor de kust van het eiland liggende steenmassa's. Bijtijds en ondanks de he vige branding ter plaatse wisten opvaren den van de Duitse reddingboot „Ham burg" een lijnverbinding met de „Argus' tot stand te brengen. De kustvaarder werd uit de gevaarlijke omgeving weggesleept en is in Burgstaaken voor anker gegaan Geref. Kerken Beroepen te Capelle a. d. IJssel W Bos te Bennebroek. Beroepen te Renswoude B. Slin- genberg, leraar godsdienstonderwijs aan de Chr. Kweekschool te Ede. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Alphen d. Rijn R. Kok te Ede - te Schiedam C. den Hartog te 's Gra venhage-West. Geref. Gemeenten Bedankt voor Utrecht W. C. Lamain te Grand-Rapids (U.S.A.) Geref. Gemeenten in Nederland Tweetal te Rotterdam-Zuid F. Mallan te Veenendaal en Chr. van de Woestijne te Barneveld, van wie eerstgenoemde is be roepen. Bedankt voor Rotterdam-West en voor Terneuzen F. Mallan te Veenendaal. hield echter het hoofd koel en realiseerde zijn voordeel uitstekend en won verdiend. Een enerverend gevecht leverde T. A. Langedijk in een Siciliaanse partij. Het in gewikkelde spel stelde hoge eisen aan beide spelers die zeer vindingrijk speelden. Een schitterijd dame-offer van de Leidse scha ker was echter voor de uitstekend spelende Langedijk teveel van het goede. J. van Pelt nam de plaats in van P. Lanser en verweerde zich goed. In de zoveelste Sici liaanse partij ontstond moeilijk spel waar bij de Philidorspeler naar een eindspel met twee pionnen meer wist af te wikkelen. De lopers van ongelijke kleur en actief tegenspel van de Kijk Uit-speler leidden echter tot een verdeling van het punt. In een gesloten Spaanse partij bestook ten Kistemaker en diens rivaal elkaar van achter een pionnenbarrière. Toen de gast heer tot een gewaagde lange rochade over ging sloeg Kistemaker toe. Hij won een pion en vergrootte zijn materiële voor sprong in tijdnood van zijn tegenstander. Bij het afbreken kreeg Kistemaker dan ook terecht de winst toebedeeld. H. van Nieuwenhuizen kwam door een verrassend sterke opstelling van zijn loper in een Siciliaanse partij tot twee pionnen winst. De partij scheen beslist maar de IJmuidenaar kon geen beslissende voort zetting vinden. Zienderogen verdween zijn fraaie stelling en verkeerde al spoedig in een nadelige stelling. Toen twee vijande lijke torens tot de voorlaatste rij door drongen en de Kijk Uiter voordien al reeds een kwaliteit had teruggegeven vocht hij ineens voor een verloren zaak. C. J. Gordijn speelde een behoorlijke partij maar verbruikte in de opening weer veel teveel tijd die hij, naar later zou blij ken, zo goed haS kunnen gebruiken om alle dreigingen het hoofd te kunnen bieden. Een Grünfeld-Indische partij werd door Gordijn voortgezet met een pionoffer. Zijn tegenstander wist de hierop volgende com plicaties goed onder controle te houden en sloeg in de eindfase op zijn beurt beslis send toe toen Gordijn de tijd tekort kwam welke hij in de opening, die geheel volgens de theorie verliep, had verspeeld. De volledige uitslag luidt: Philidor 1—Kijk Uit: 1. R. A. G. de Graaff (wit)K. Steijn 01; 2. A. Barke ma—F. J. Walda 1—0; 3. J. Piket—J. Blok 10; 4. drs. P. SelierTj. de Jong remise; 5. P. J. Preenenir. W. J. G. Mees 10; M. D. EtmansT. A. Langedijk 10; 7. C. C. BergJ. van Pelt remise; 8. C. H. v. d BoschA. B. Kistemaker 01; 9. A. J W. KohlbeckH. v. Nieuwenhuizen 10; 10. W. F. SchussC. J. Gordijn 10. Totaal 7—3. Op zaterdagmiddag 17 februari speelt Kijk Uit een thuiswedstrijd tegen Water graafsmeer, een team dat ook' niet bepaald tót de Stefksten uit de afdeling kan worden gerekend. In Alkmaar heeft het DCY-jeugdvijftal een prachtige 73 overwinning op ROE uit Den Helder behaald. Door dit resultaat hebben de DCY-ers zich in de provinciale eindstrijd geplaatst De uitslagen luiden: DCYROE: 1. Varno MorseldD. Lont 20; 2. C. van DuivenbodeF. Keizer 2 0; 3. KeesPippelF. Post 20; G. Molle- manC. Breeuw 02; B. v. d. Does—L. Moleman 11. Totaal 73. Het DCY-vijftal zal nu met twee vijf tallen van Gezellig Samenzijn en een derde vijftal uit Zaandam spelen om het jeugdkampioenschap van Noord-Holland. De DCY-jeugd toonde zich een klasse sterker dan de dammers uit Den Helder. Alleen Moleman verloor door een grove blunder. Jeugdleider Jan Koppelman kon v. d. Does remise laten accepteren toen de drie kopborden na twee spelen een 62 voorsprong hadden veroverd. In deze opstelling heeft het vijftal van DCY een uitstekende kans op de provipciale damtitel. In IJmuiden dat sinds enkele jaren geen bokswedstrijden meer heeft gekend worden op zaterdagavond 3 februari in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg bokswedstrijden gehouden. De avond is ge* organiseerd door de combinatie van Am sterdamse amateurclubs in samenwerking met de boksvereniging „De Ring IJmui den". De hoofdpartijen zullen bestaan uit drie wedstrijden in de A-klasse. Lichtgewicht J. Bischop (ter Meulen)-Kneppers (BHK) Wel tergewicht: Schriek (Haarlem)-Lub bers (Bisschop) en Dolron (Haarlem) Dors (ter Meulen). In het zwaarweltergewicht junior ko men Degen (Losekoot) en Huibrechts (Am sterdam) tegenover elkaar in de ring om het kampioenschap Noordholland A-klasse In de B-klasse komen onder meer de IJmuidense cracks Toon Lodewijks en Jan Schoorl uit. Het programma zal worden geleid door Barend Barendse. De wedstrijden begin nen om acht uur. Op 30 januari houdt de afdeling Velsen van de Christelijk Historische Unie de jaarvergadering in „De Uileboom" aan de Hoofdstraat in Santpoort-Noord. De vergadering begint om half acht, Aan de hand van de voorlopige groslijst zal de kandidatenlijst voor de komende raadsverkiezing worden vastgesteld. Tevo ren zal men zich beraden over een even tueel samengaan met de A.R.-partij bi; deze verkiezingen. coooacoooooooaoooayxioooaoooooooaocooooooooccoceooooooi dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Eigenlijk zonder voorafgaande kennis geving heeft de Gereformeerde Jonge lingsvereniging te Velsen zich zaterdag middag- en avond met groot succes inge zet voor de 10 x 10-antihonger-actie. De inzet werd pas wat meer algemeen bekend in „Noord" toen de drumband Schulpen-Meerweiden, die zich steeds voor charitatieve doelstellingen spontaan leent, ook zaterdagmiddag door een muzikale rondgang de aandacht vestigde op een oliebollenverkoop voor de winkelgalerij aan de Wijkerstraatweg. Hier was door de dienst van Openbare Werken een mobiele schaftwagen geplaatst, die dienst deed als bak- en verkoopruimte. Van 's middags één uur af tot even na zeven uur 's avonds hebben ongeveer twaalf meisjes en evenveel jongemannen zich voor het bakken en de verkoop van de overigens heerlijke oliebollen in gezet en het ging zo goed dat men laat op de avond „nee" moest gaan verkopen omdat de voorraad van bloem en olie was uitgeput. Ook heeft men 't nog willen proberen met de verkoop van koppen koffie, maar dit ging minder goed, reden waarom deze verkoop tenslotte maar is gestaakt. De actieve jongelieden hebben niet minder dan dertig kilogram bloem aan oliebollen verbakken, waarvoor dertig flessen slaolie nodig waren. Niettemin was de opbrengst zeer goed, want men schat te deze zeer ruw op een bedrag van tweehonderdvijftig tot driehonderd gul den. Voorwaar een mooi resultaat, na zes uur van stevig aanpakken. Minder of liever helemaal niet geslaagd was het voornemen zaterdagavond in het Jozefhuis aan de Banjaertstraat een dans avond voor hetzelfde doel te houden. De organisatoren moesten na een half uur wachten tot de slotsom komen, dat voor deze dansavond geen belangstelling was, zodat de moeite tevergeefs was en men ook nog met kosten van zaalhuur, huur van geluidsinstallatie en wat kleine on kosten bleef zitten. Het initiatief was wel goed, maar volgens insiders was hiervoor toch ook wel te weinig propaganda ge maakt. IJmuiden Dat een wedstrijd niet voor het eindsig naal gewonnen is, heeft IJmuiden zijn sup porters zaterdag duidelijk gemaakt, maar erg in hun schik waren deze supporters er beslist niet mee. De witzwarten had den tot tien minuten voor tijd de leiding met 2-1, maar toen zakte hun verdediging plotseling ineen. Het werd tenslotte nog 2-4. CJVV scoorde al in de eerste minuut, toen een hoekschop slecht werd wegge werkt door de IJmuidenaren, waarna een buitenspeldoelpunt, dat werd toegekend, een scrimmage besloot. IJmuiden was daarna steeds sterker en Van der Heide slaagde er tenslotte in ge lijk te maken uit een pass van Piet de Boer. De Amersfoortse aanval had wei nig kans tegen spil Post en de zijnen, al moesten zowel-Van der Steen als De Boer hun tegenstanders wel eens laten gaan. De IJmuidense druk werd vlak voor rust in een doelpunl uitgedrukt, dat ont stond na een keiharde vrije trap van in valler-linksbuiten De Jong. Na de hervatting ging de strijd gelijk op, al kwamen er nu toch wel gaten in de defensie van de gastheren. Het laatste kwartier ging IJmuiden verdedigen en dat werd onmiddellijk noodlottig. Drie doel punten werden achter elkaar weggegeven door een volkomen uit het lood geslagen defensie Jong Hercules IJmuiden 3 De strijd tussen de topploegen Jong Her cules en IJmuiden 3 werd verdiend door de Wijkers met 1-0 gewonnen. Jong Her cules had het overigens niet zo gemakke lijk als vorige week toen de voorhoede liefst 15 keer raak «schoot. Het hard wer kende IJmuiden had onder de lat Keirs- gieter, de voormalige Kinheim-doelman. Deze was voor de Jong Hercules-voorhoe de een grote sta-in-de-weg. Tot tien minuten voor het einde bleef de stand dubbelblank. Daarom was het jammer dat juist de uitstekende IJmuider doelman oorzaak werd van het enige doel punt. De Ruiter schoot hard op doel. Een der backs van IJmuiden kreeg de bal te pakken en speelde terug op Keirsgieter. De toesnellende De Bree bracht de kee per in moeilijkheden. Deze trapte de bal nog weg, maar juist tegen De Bree, van wiens lichaam de bal in het net sloeg. IJmuiden kreeg nog de kans de gelijkma ker te scoren, maar doelman Wenting greep op het kritieke moment in. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Triton van Portsmouth: Colette, Barcelona: Schokland, Col chester, ledig Hoogovens; Giovanni Queirolo, Pepel, erts voor Hoogovens; John V., Swansea; Hinde. Londen; Zaanland. Buenos Aires; Tuko, Grangemouth; Densu River, Las Palmas; Tempo D., Gefle; Karl Grammersdorf, Hamburg; Aska, Rotterdam, ledig voor Hoogovens; Quo Vadis, Swansea; Neder-Weser, Barcelona; Unter-Elbe, Flensburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Sea Spirit naar Buenos Aires; Dalmung, Hamburg; Saint Philippe, Duinkerken; Rindo, Rotterdam; Tor, Malmö; Olaf, Rotterdam; Fende, Colchester, stijf sel van Koop a d. Zaan; Algol. Freetown; Ol- horn, Gothenburg; Kulmerland, U.S.A.; Tinsdal, Rouaan; Hunzestroom, Shoreham; Annie G., Kingslyn, ledig van Zaandam; Herman Kiepe, Hamburg; Insula, Rotterdam; Jan Kreumer, Great Yarmouth, kunstmest van IJmuiden; Jean E., Londen; Kollgeire Aruba; Waterland, Monte video: Clangula, Rotterdam; Theodora, Rotter dam; Gerd, Londen; Jan Brons, Londen; Jacob Teekman, Gooie; Carola Schulte, Vigo; Rozen- burgh, Gothenburg; Nore, Stockholm; Konny M„ Rotterdam; He'.uan, Gothenburg; Amstelstroom, Liverpool; Cantic Head, Leith; Areas. Hamburg; Philetas, Gothenburg; Friesland, Immingham, walsmateriaal van IJmuiden; Esso Emden, Ham burg; Arak, Napoli, walsmateriaal van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Femstar van Gothenburg; Oranjefontein, Antwerpen: Khha- siella, Rotterdam; Senegalkust, Antwerpen: Lop- persum, Le Havre; Schinkelstroom, Huil; August Thyssen, Narvik; Venis, Mistly: Rijnstroom, Lon den; Julia Mary, Londen; Tim S„ Vastervik; Briviba, Liipaja; Rhein, Gefle; Neth. Coast, New castle; Konny M., Rotterdam; Walcheren, Assens* Beninkust, Hamburg; Edward Wilde, St. Malo, ledig voor IJmuiden; Jans, Londen; Grebbe- stroom. Hull; Eemstroom, Portsmouth; Sigrid S Aabenraa: Plato, Kopenhagen; Clio, Mantyluoto; Dorthe Danielsen, Fredericia; Harrogate. Goole; Aeneas, Kopenhagen; Bali, Bremen; Aldebaran Kotka; Bothniaborg, Hamina, hout voor Zaan dam; Delft, Antwerpen; Admiralengracht, Man tyluoto, hout voor Zaandam; Porno, Hamina; He- riot, Leith; Eskwood, Poole, ledig voor IJmuiden* Fenern, Antweipen; Rugard, Domsjö Zondag vertrokken uit IJmuiden: Ingeborg naar Hamburg; Hontestroom, Leith; Lingestroom, Londen; Emile Delmas, Duinkerken; Cadans Londen; Marathon, Paramaribo; Wittekind Fal- kenberg. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Theodora van Rotterdam stookolie voor Umuiden; Bruin, Knstmehamn; Draka, Antwerpen; Belgia Go thenburg; Flevo, Gdynia. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Moni naar Kopenhagen; Konny M., Rotterdam.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5