Tal van goede boksers zaterdag in Patronaatsgebouw aan slag Haarlemse Politierechter Oud-IJmuiden had vroeger ook wel wat te bieden SPORT IN DE IJMOND 1961 was 'n rustig jaar in Castricum Tiende nationale Suomi-cross in IJmuiden J. Hoogbruin vertelt verder: Kort IJmond-nieuws Vijf jubilarissen bij de Velser politie Nieuwe weercommissie gaf eerste advies IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberichten DINSDAG 30 JANUARI 1962 Wasmachines - Centrifuges Vogelvreugdheeft thans 250 leden Bejaarden kregen verkeersvoorlichting Scheepsbotsing bij Terschelling Cultuur Sportverenigingen Aanvaring van de „Henja" voor Scheepvaartraad Auto omgeslagen Ertsschip weer lek Zoals wij onlangs al meldden zullen op zaterdag 3 februari in het Patronaats gebouw te IJmuiden-Oost grote bokswedstrijden worden georganiseerd door de combinatie van Amsterdamse boksclubs. In samenwerking met de amateurboks vereniging „De Ring", IJmuiden, brengt men een programma met verschillende zeer belangrijke partijen. De wedstrijden beginnen om acht uur. Vooral de supporters van de IJmuidense cracks Ton Lodewijks en Henk SchoorI zullen er blij om zijn dat ze nu hun favorieten eens in de eigen kring aan het werk kunnen zien. Er staan liefst drie A-klassepartijen op het programma, zodat men daar dus het beste kan zien, wat er op amateurgebied in Noordholland te koop is. De sierlijke lichtgewicht J. Kneppers (BHK) zal zijn krachten meten met de sterke J. Bisschop van boksschool Ter Meulen. Behalve deze Amsterdamse derby zijn er ook twee wed strijden in de A-klasse, waarin een Haar lemmer een Amsterdammer gaat bestrij den. B. Schriek gaat de zeer handige Frans Lubbers van school Bisschop het vuur aan de vuisten leggen en B. Dolron, een zeer harde vechter, neemt het in het weiter- gewicht op tegen W. Dors (Ter Meulen). Het hoogtepunt zal wel het gevecht om de Noordhollandse titel A-klasse in het zwaarweltergewicht voor junioren zijn. Hier komen de sterke Degen (Losekoot) en Hui- brechts (Amsterdam) tegen elkaar uit. In de B-klasse zal de besnorde DAB'er Louwen Van Laar (Losekoot) moeten be kampen. Ton Lodewijks zal nu zijn lengte tegen Oudhuizen (DAB) in de schaal leggen en SchoorI staat tegen Bos (DBO) voor een zwaar karwei. De Ring-bokser Vianen bokst een junior- partij tegen de SKK'er Rob de Boer. Waar schijnlijk voor hem een wat te zware tegenstander. Ton de Weers komt in het zwaarweltergewicht in het strijdperk tegen Smits (Bisschop). Een gelijkopgaande strijd kan hier worden verwacht. Verder staan op het programma: licht- weltergewicht: Joosten (BHK)Duurse (DAB), Pranger (BHK)Severing (Ter Meulen); weltergewicht: Dolron (Haar lem)Wolters (Bisschop); zwaarwelterge wicht: Van der Horst (Haarlem)Barrau (DBO); halfzwaargewicht: Vos (Haarlem) Stockhof (Ter Meulen) en Zuman (DAB) Ooft (Ter Meulen). De presentatie van het programma ge schiedt door Barend Barendse. Het is de bedoeling van de organisatoren meer van deze avonden te organiseren ais de belang stelling groot genoeg blijkt te zijn. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 440! KOOPT BIJ DE VAKMAN I Alvorens gisteravond de eerste raads vergadering van het nieuwe jaar een aan vang nam heeft burgemeester C. F. Smeets van Castricum een nieuwjaarsre de uitgesproken. Hierin heeft hij zoals ge woonlijk de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar nogmaals belicht, zijn vreugde daarbij uitsprekend over de gezonde financiële positie van de gemeen te. Met dankbaarheid getuigde hij van de goede verstandhouding in de raad en de prettige samenwerking op allerlei gebied. Hij herdacht het overleden raadslid de heer Th. Berlee (KVP). Mede door de nieuwe verhoudingswet tussen Rijk en gemeenten heeft de ge meente weer een stuk van haar zelfstan digheid teruggekregen waardoor het mo gelijk is weer een zelfstandig financieel beleid te voeren. De begroting kon daardoor sluitend wor den gemaakt al brengt deze zelfstandig heid ook de verantwoordelijkheid mede zorg te dragen dat deze zelfstandigheid bewaard blijft. Daarom zal bij ieder voor stel, waarbij geldelijke verplichtingen aan de gemeente worden opgelegd, moeten worden nagegaan of het evenwicht in de begroting niet wordt verstoord. Het beleid moet daarom gericht zijn op het heden maar ook op de toekomst en getracht zal moeten worden al datgene tot stand te brengen wat voor goede „leefbaarheid" in de gemeenschap noodzakelijk is. Hij dacht hierbij aan subsidies die o.a. zullen worden gevraagd voor uitleenbiblio theek, jeugd- en sportverenigingen, aan de mogelijkheid tot het stichten van een jeugdcentrum of gemeenschapshuis. Deze wens is n.l. al veel gehoord. Op velerlei gebied heeft de Castricumse jeugd activi teit ontplooid hetgeen de voorzitter tot grote vreugde stemde. Een belangrijk ini tiatief, uitgaande van het Castricums Cen traal Jeugdoverleg was hierbij o.a. het schoolzwemmen. Castricum is zo blijkt alleszins een aan trekkelijk woonoord waarvoor ook de in dustrie belangstelling toont. Het ligt in de bedoeling om het plan Kooiweg in 1962 bouwrijp te maken en bouwterreinen hier van uit te geven. Eén punt was er naar zijn mening dat bij zondere aandacht verdiende en dat was het verkeer. Vooral in de vakantiemaan den is de trek naar zee buitengewoon groot en verloopt het verkeer op verschil lende plaatsen niet vlot. Van groot belang zou daarom zijn de aanleg van de westelijke rondweg om de gemeente waardoor diverse straten zou den worden ontlast van het verkeer. Hoe wel het verkeer in goede banen werd ge leid voorkwam men dat het op de zeeweg en aan het strand soms een hopeloze toe stand was vanwege de te geringe parkeer ruimte. Plannen om een uitbreidingsplan Castricum aan Zee vast te stellen zijn tot heden niet gelukt. Door Rijkswaterstaat is nog steeds niet de z.g. Stormvloedlijn aangegeven waarachter gebouwd zou kun nen worden. Na vervolgens dank te hebben gebracht aan Roode Kruis, EHBO en Castricumse Reddingsbrigade vestigde burgemeester Smeets tenslotte de aandacht op de BB. Door reorganisatie is Castricum thans in de kring Haarlem overgegaan. Zodra deze reorganisatie volledig haar beslag heeft hoopt men tot aantrekking personeel te kunnen overgaan voor de georganiseer de zelfbescherming. De sterke IJmuidenaar SchoorI zorgt altijd voor spectaculaire gevechten. Hier ziet men hem (limks) in actie tegen de Amsterdammer Fock, die hij drie ronden lang in de verdediging drukte. De Volière-vereniging „Vogelvreugd" heeft de wind in de zeilen. In de maand januari traden namelijk zeventien leden toe en het totaal-aantal is thans 250. Dit deelde voorzitter P. Nan gisteravond in café „Sport" mee. Het zijn vooral jongere leden die toetreden en dat zou voor het bestuur aanleiding zijn om voor deze groep speciale bijeenkomsten te beleggen. Aan het bestuur van de zustervereniging in IJmuiden, Fauna Felesenum, is men veel dank schuldig voor de manier waar op men aldaar de tentoonstelling had ge organiseerd. Dit jaar is Beverwijk weer aan de beurt. De vereniging zal de tiende tentoonstel ling in deze plaats voorbereiden. Hiervoor werd tijdens de vergadering de medewer king ingeroepen van de leden en finan ciële steun' van verschillende instanties en nchamen. De Haarlemse politierechter heeft van morgen een 33-jarige huisvrouw uit Bever wijk veroordeeld tot vier maanden gevan genisstraf, met aftrek van voorarrest en een maand voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. In de afgelopen drie jaar had deze verdachte in Beverwijk, Vel- sen en Haarlem talrijke goederen gekocht, zonder er ooit iets voor te betalen of er ten hoogste een klein bedrag voor te ge ven, dat in geen enkele redelijke verhou ding tot de soms hoge aanschaffingsprijs stond. Zo „kocht" deze verdachte ondergoed, pick-up met grammofoonplaten, dames schoenen, een herenfiets en een centrifu ge. Uit het procesverbaal, dat uit onge veer 90 bladzijden bestond, bleek dat ver dachte voor ruim 6100 in de schuld stond Door middel van de kinderbijslag wilde zij thans deze schuld afbetalen. Als reden voor deze flessettekkerij gaf de huisvrouw op dat haar man te weinig verdiende. In zijn requisitoir toonde de officier van Justitie zich verwonderd over het feit, dat zoveel leveranciers nog genegen waren goederen te verstrekken zonder directe be taling. Hij eiste zes maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden voorwaarde lijk, met een proeftijd van drie jaar. De raadsman, mr. A. A. M. Leesberg, belichtte in zijn pleidooi de moeilijke ge zinsomstandigheden van verdachte en be pleitte clementie. Kopstoot Een 19-jarige opperman uit Haarlem hoorde zich wegens mishandeling veroor delen tot tien dagen gevangenisstraf. In no vember verleden jaar had verdachte in een dansgelegenheid in Beverwijk een 17-jari- ge schoenmaker gestompt, geslagen en ge schopt. De achtergrond van deze vechtlus tige handelingen bleek te liggen in een smeulende twist tussen beide jongeman nen, van wie de schoenmaker thans om gang had met het meisje van de opperman. De mishandeling stond echter vast en de verdachte gaf dit ook wel toe. „Ik gaf hem een stoot voor zijn kop" iegde hij uit. De officier van Jusitite, die eraan herinner de dat verdachte al eens eerder wegens De Kennemerstaten Atletiekvereniging zal op zondag 18 februari het nieuwe at- letiekseizoen openen met de jaarlijkse cross-country in IJmuiden, die dit jaar voor de tiende maal zal worden gelopen. Aangezien het in de vorige jaren daar voor beschikbaar gestelde terrein in de Heerenduinen wegens stadsuitbreiding voor een zeer belangrijk deel is verloren gegaan, zal deze wedstrijd nu worden ge houden op een parkoers, dat is gelegen nabij het einde van de Planetenweg. De wedstrijd staat open voor verschil lende deelnemers op diverse afstanden. Voor scholieren van 15 en 16 jaar is een afstand van ongeveer 1000 meter uitgezet. Zij beginnen deze wedstrijd om één uur 's middags, gevolgd door G-junioren over eenzelfde afstand. Scholieren van 17 en '8 jaar kunnen deelnemen aan een race over circa 3000 meter, evenzeer als B-junioren. Dan volgen de A-junioren over een af stand van ongeveer 4500 metei en tenslot te is de grote strijd voor atleten van de A, B, C en D-klasse uitgestippeld voor een loop over ongeveer 7500 meter, die om drie uur wordt gehouden. In de laatste groep van nationale atle ten zal strijd worden geleverd om de fraaie Kennemerhof-wisselbeker, die vo rig jaar door de bekende A.V. 1923-man J. W. Keesom is gewonnen. Hij zal moe ten proberen in een steeds sterker wor dend veld van opkomende atleten deze tro fee opnieuw te winnen. Overigens wachten vele prijzen op de deelnemers. Voor de inschrijving ius ook voor scholieren, die zich aan deze wedstrijden willen wagen, zoals bij de tra ditionele Mulierlopen in Velserbeek kan men terecht bij de heer N. Adelaar, Creutzberglaan 161 te Beverwijk tot uiter lijk 5 februari. De sectie maatschappelijk werk en ge zondheidszorg van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad heeft in samenwerking met de maatschappelijk werksters en wer kers maandagmiddag de eerste bijeen komst gehouden over de verkeersveilig heid speciaal voor bejaarden Deze bijeenkomst die belegd was ih de recreatiezaal van de Torenflat als de eer ste van een serie van vier was goed be zocht. Het was d<= voorzitter van de contact commissie in de torenflat, de heer Dooren- bos die deze eerste bijeenkomst opende. Spreker wees er op dat in de jeugd van de meeste aanwezigen alleen maar sprake was van een toenemend voetgangersver keer langs de wegen. Men was toen van mening dat stoomvoertuigen niet op Ie openbare weg thuis hoorden. Op de scho len krijgt de jeugd voorlichting over het verkeer, doch deze bijeenkomsten zijn be doeld om de oudere mensen enig inzicht te geven in het huidige verkeer. Drs. A. C. M. de Kok heeft gewezen op de totstandkoming van deze bijeenkom sten. Hij verheugde zich er op dat men als een der eerste in den lande, deze se rie filmplaatjes van het Verbond van Vei lig Verkeer aan de bejaarde kon laten zien. De oud-adjudant van de Beverwijkse po litie. de heer W. Cuperus, heeft aan de hand van de filmstrook een uitvoerige toe lichting gegeven, op wat de voetganger wel en niet mag. De zebra-paden vorrp- den een belangrijk punt van bespreking. Het ging er op deze bijeenkomst echt on gedwongen toe. Aan het slot werden de aanwezigen nog enige vragen gesteld over hetgeen ze gehoord hadden. De bejaarden hadden goed geluisterd en kwamen glans rijk door dit „examen". j CAUSERIE OVER „HET HEILIGE LAND" Donderdag 1 februari houdt de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden Velsen een bijeenkomst voor haar leden en be langstellenden, in welke bijeenkomst ds. H. J. Kater een causerie zal houden over „Het Heilige Land, oud en nieuw". Het ge sproken woord zal met dia's over Israel en Jordanië worden verduidelijkt. De bijeen komst vindt plaats in het lokaal Abelen straat 1 te IJmuiden en vangt aan om 8 u. Dc Hagenaar J. Hoogbruin, die vroeger in Oud-IJmuiden woonde, heeft voor ons nogmaals iets geschreven over de plaats van zijn jeugd. Dit keer neemt het culturele leven van het IJmuiden van vroeger de belangrijkste plaats in zijn herinneringen in: De bewoners van IJmtnden vormden een energiek volk van harde werkers, die zich konden meten met de besten uit het land. Aan de andere kant vormden zij een eigenaardig volk. Eensdeels kwam dat omdat deze be volking was samengesteld uit bewoners uit allerlei streken en plaatsen van ons land, anderzijds omdat IJmuiden een plaats aan zee was. Toch heeft IJmuiden mensen opgeleverd, die heel wat hebben bereikt, en dat niet alleen voor zichzelf. Velen hebben hun arbeid ergens in de wereld gevonden, als arts, predikant, bij de radio, als leiders van fabrieken en andere instellingen. mishandeling en wederspannigheid was veroordeeld, eiste drie weken gevangenis straf. Mishandeling Een 22-jarige steigerbouwer uit Haar lem stond eveneens wegens mishandeling terecht. Hij had in december in Velsen een 17-jarige collega-steigerbouwer tegen het hoofd geslagen en gestompt, omdat zoals verdachte verklaarde hij zich beledigd had gevoeld door een opmerking van zijn slachtoffer. Wat de 17-jarige stei gerbouwer hem echter had toegevoegd kon hij zich niet meer herinneren. Nadat de officier vijftig gulden boete had ge- eist, veroordeelde de politierechter hem conform. Ongeorganiseerden. In zaal Water drinker te Beverwijk houdt de Christelijke Metaalbedrijfsbond op woensdag 31 januari een bijeenkomst. De heer J. Lan sen, hoofdbestuurslid van deze bond, zal spreken over „Het vraagstuk van de onge organiseerden". Hij zal aandacht besteden aan: „Verplicht lidmaatschap, de moge lijkheid van meebetalen door ongeorgani seerden en de vraag of exclusieve voor zieningen moeten worden getroffen voor de georganiseerden". Op donderdag 1 februari jubileren bij de Velser politie vijf politiemannen. Zij al len zijn dan vijfentwintig jaar in functie. Het zijn de adjudanten J. Brands en J. Tanger, alsmede de brigadiers B Kamer beek, A. Verhoef en J. L. van Wouden berg. Om tien uur 's morgens worden de politiemannen gezamenlijk gehuldigd in de kantine van het hoofdbureau in IJmui den. 's Middags van vier tot zes uur be staat voor een ieder gelegenheid de jubi lerende politiemannen geluk te wensen tij dens een receptie in de Petrakerk te IJmui den. Het 499 ton metende Zweedse schip „Pa- tria" dat op weg was naar Rotterdam, is ten zuiden van Terschellingbank in bot sing gekomen met het vierhonderd ton grote Nederlandse vaartuig „Salvinia", dat uit Groningen naar Huil onderweg was. Beide schepen liepen boven de wa terlijn schade op. Zij konden hun reis op eigen kracht voortzetten. De „Salvinia" is eigendom van de re derij van H. en K. Pronk in Groningen. De „Patria" heeft Gotenburg als thuis haven. Er zijn zelfs IJmuidenaren geweest die een weretdrepütatie hadden. Ik zeg „had den", want velen hebben het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Om er één te noemen: de Leidse professor in de oogheelkunde (beroemd in medische krin gen onder de naam „Piet Oog") was een zoon van het schoolhoofd J. van der Hoe ve. Ook Dirk Kalis, een der beste Neder landse muziekgraveurs was een IJmuide naar. Hij is in Den Haag begraven. De dichter Adriaan Morriën. De helden te water, ik denk hierbij aan het vergaan van de rijstboot Ëastwell, die op de pier sloeg in stormweer en waarvan de be manning werd gered door Jan van der Wiele met zijn mannen. Ik denk ook aan kapiteins en bemanningen van schepen in oorlogstijd waarvan menigeen ligt begra ven in vreemde grond. Ook wat het culturele leven betreft stond IJmuiden op een hoog peil. Ver schillende verenigingen hadden een groot aantal leden. Neem de harmonievereni ging Concordia, onder leiding van Sam Vlessing. Deze harmonie speelde in de af deling „uitmuntend" en verdiende heel wat medailles voor het vaandel. En dan komt meteen de herinnering boven aan de vele serenades, die werden gebracht aan prominente figuren, en aan de be geleiding van de aubade op het Plein ter gelegenheid van de geboorte van prinses Juliana. Alle zangverenigingen, en dat wa ren er heel wat, deden mee met die auba de. „Heil U, heil U, heil U", zo begon de cantate en tussen elk „heil U" een loopje van de harmonie. Er waren twee toneelverenigingen: „Va ria" en „Vriendenkring", die hun uitvoe ringen gaven boven Cyclop. Varia schreef bij het tienjarig bestaan een concours uit met tientallen deelnemende verenigingen. En dan te denken aan de toneelavond ten bate van de nabestaanden van beman ningen van omgeslagen botters. Aan de ze avond werkten ook onderofficieren mee van het fort. De strijkvereniging „Kunst kring" bood altijd „de behulpzame hand" In alle stilte is in IJmuiden een nieuwe weercommissie geïnstalleerd, nadat twee jaar geleden de toenmalige weercommissie en bloc was afgetreden als gevolg van kwesties, die waren gerezen naar aanlei ding van een conflict over een door de commissie uitgebracht advies inzake het al dan niet uitvaren van de trawler Haar lem. De nieuwe weercommissie bestaat uit de heren D. de Groot (ex-gezagvoerder der koopvaardij), V. de Koe (ex-kapitein zee sleepvaart), P. Verwayen (directeur van de gemeentelijke school voor scheepvaart en visserij), J. B. Dijkhuizen (nautisch ex pert der scheepvaart-inspectie), G. van den Burg (ex-kapitein zeesleepvaart) en J. Stam (waarnemend directeur van de ge meentelijke school voor scheepvaart en visserij). De laatste drie heren zijn plaats vervangend lid in de nieuwe commissie. De nieuwe commissie heeft vorige week haar eerste advies uitgebracht. De heren Verwayen, Van den Burg en Stam hadden ook zitting in de oude weer commissie. l.noob at rtefabnov JiourriuiUiu qjlr door voor het begin en in de pauze van een opvoering muziek te maken. De Kunst kring was trouwens altijd bereid te hel pen. want of er nu een bazaar was op de speelplaats van de chr. school, een prijs- uitdeling van de schaatswedstrijden op het Plein, bij de opening van het Rode Kruis- gebouw, of bij activiteiten van een ver eniging op welk terrein ook, de Kunst kring was er. Zij verzorgde bovendien de begeleiding bij uitvoeringen van de ope rettevereniging „Ons Genoegen". Die ope rettes waren van de hand van Sam Vles sing. Zij heten „Duinroosje" of „Klokke- tonen". Ons Genoegen brachten ook wel eens operettes van andere componisten ten gehore, zoals „De Marskramer" van Fran- chimont. De Kunstkring gaf zelf ook con certen. En de strijkstokken mochten dan niet altijd gelijk omhoog en omlaag gaan wat werd verklankt kon de toets der kri tiek wel doorstaan. Er waren nog tal van verenigingen op muzikaal of ander gebied in het oude IJmuiden, bijvoorbeeld de zangverenigin gen die tot een bepaalde kerk behoorden. Ook 't Nut had destijds al een afdeling in IJmuiden. Bij de oprichting bedroeg de contributie een gulden. Later werden de kosten voor het lidmaatschap 2,50, maar de medeoprichters bleven een gul den betalen, 't Nut gaf heel wat avonden, waarvan ds. Van Kleef uit Beverwijk er vele vulde. Het Haarlemse schoolhoofd Sayes vertelde over zijn reizen door Euro pa, Henri Dekking en Albert Vogel de clameerden en ook de directeur van Hel- tings Bijenpark in Santpoort was de gast van 't Nut. Al deze avonden werden ge geven in de Kleine Willem Barendzs. Dan was er een gymnastiekvereniging, een voetbalvereniging IJ.V.V., later Storm vogels, opgericht in de meubelwerkplaats van Piet Boeree. Stormvogels heeft nog wel eens een speler voor het nationaal elftal voortgebracht. Voorts was er een korfbalclub „Odis" die acht punten boven zijn opvolger stond. De dansclub onder, leiding van de heer Smits en pianist Las- schuit uit Haarlem zorgden voor de be vallige beweging. Behalve de verenigingavonden werden door IJmuidenaren alleen of in samenwer king met anderen ook wel avonden gege ven. Zanger Haak zong van de brullende zee. Zijn dochter zong ook. Ik herinner me ook de violist Dirk Gootjes, die later naar Amerika is gegaan. Velen zullen zich nog de bioscoopvoor stelling van Pathé Frères voor de geest kunnen halen. Vertoond werd „De kip met de gulden eieren". Toen was er van een vaste bioscoop in ons land nog geen spra ke en Pathé Frères moest met zijn eigen generator voor stroom zorgen. Natuurlijk waren er ook verschillende kiesverenigingen, maar daar merkte je eigenlijk pas wat van als het tegen de verkiezingen liep. Maar dan ging het ook fel. Er werd zelfs een candidaat aanbe volen op de binnenkant van de pier. Naam en aanbeveling werden er met grote wit te letters op gekalkt. Als dan de vloed op kwam ging de tegenpartij er naar toe met emmers witkalk om zijn eigen namen bo ven de waterlijn te zetten. MARKTBERICHT. De noteringen waren maandag aan de Beverwijkse groenteveiling: waspeen 15 41, prei 3796. boerenkool 542, knollen 7—14. witlof 3465, uien 1228, spruiten 44103, rode kool 716, rabarber 85120. Uitslaigien tafeltennisvereniging „Fusia": Heren: CSV 3Fusia 1 64. Een rede lijk resultaat tegen koploper CSV, waarbij vooral Menist opviel door 3 overwinnin gen. Het andere punt werd gescoord door De Boer. Heren: Meertreffers 2Fusia 2 37. De eerste overwinning van dit team dat zich prachtig revancheerde voor de 19 nederlaag van de vorige ontmoeting. De punten werden gescoord door G. van Aalst (2 x), M. Koelemij (1 x) en invalster G. van Beelen (3 x). Ook het dubbel Van Aalst— Koelemij leverde een punt op. Junioren: TZB 1—Fusia 4 5—0; Fusia 1— Oranje Zwart 4 5—0; Fusia 3—Rapidity 1 05; HBC 4—Fusia 2 4—1. VTC 1Prowano 1 (Heren) Het eerste herenteam van de Velser Ta feltennis Club heeft in de thuiswedstrijd tegen Prowano dank zij een prachtig dub belspel de winst in eigen huis kunnen hou den. Piet Oort bewees opnieuw een zeer talentvol speler te zijn en hij kon dank zij snel aanvallend spel 3 overwinningen boeken. Jan Koster en invaller Charles Noorman scoorden beiden 1 punt tegen Jansen, waarna zij blijkbaar al hun kruit verschoten hadden, want de resterende partijen tegen Scharroo en Witmans moes ten zij gewonnen reven. Bij een 54 stand in het voordeel van VTC lukte het Piet Oort samen met Jan Koster het dubbelspel in twee games te winnen, zodat de over winning een feit werd Door dit fraaie resultaat is VTC nog steeds de trotse lijst aanvoerder in de 1ste klasse A. Met belangstelling wordt de wedstrijd tegen HBC 1 welke club met 1 punt achterstand de tweede plaats bezet tege moet gezien. VTC 2—DHC 1 (he-en) VTC 2 heeft uit de strijd tegen DHC 1 een 7—3 overwinning kunnen slepen, mede dank zij het uitstekende spel van de inval ler Piet Hes, die 2 punten wist te scoren Cees Dekker wist in deze wedstrijd niet van wijken en nam 3 partijen voor zijn rekening. Ook Frits v. d. Pol liet zich met De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, de heer J. Metz, is van mening dat de kapitein van het Nederlandse m.s. „Hen- ja" medeschuldig is aan de aanvaring van dit schip op 16 februari 1960 met n >t Engelse tankschip „Caroline". De heer Metz stelde de Raad voor de Scheep vaart, die zich met deze aanvaring be zighield, daarom voor de kapitein een berisping te geven. De „Henja", een scheepje van bijna 200 ton, voer naar Londen. De zon scheen, maar niettemin was het enigszins mistig. De kapitein van de „Henja" lette daar om extra scherp op andere schepen of mistseinen, maar aangezien hij geen on raad bespeurde voer hij op volle kracht door. In de monding van de Theems doem de plotseling de „Caroline" op. Een aan varing was onvermijdelijk. De „Henja" Werd in het achterschip geraakt en liep daarbij zoveel schade op dat het herstel drie maanden heeft gevergd De gezagvoerder van de „Henja" uitte voor de raad zijn ontstemming over het feit dat de tankschip geen mistseinen had gegeven, maar dit verwijt sloeg vol gens de hoofdinspecteur evenzeer op hem zelf. De Raad voor de Scheepvaart zal later uitspraak doen. Een personenauto, bestuurd door een 36-jarige lasser uit Beverwijk, is maan dagavond omstreeks kwart over tien op de Broekbergerlaan in Santpoort uit de bocht gevlogen en omgeslagen. De be stuurder bleef ongedeerd. Volgens de ver klaring zouden enkele voetgangers zijn overgestoken. Remmen bleek niet meer mogelijk, zodat de bestuurder uithaalde. De auto belandde in bouwland. Op de hoek van de Stationsweg en de Willibrordstraat in Velsen is gisteren een bromfietser door een bestelauto geraakt, doordat de bestuurder van de auto de bromfietser in de bocht „sneed". Tegen eerstbedoelde is proces verbaal opge maakt. De bromfietser werd aan een hand licht gewond. Het Nederlandse ertsschip „Tweelingen" dat vorige week bij Tromsö voor de Noor se kust lek stootte en voorlopig werd ge dicht, is tijdens het vervolg van de reis van Kirkenes'naar Rotterdam weer gaan lekken. In Harstad (Noord-Noorwegen) is men erin geslaagd de lekken te dichten. De „Tweelingen" heeft toestemming gekregen de reis te vervolgen naar Kopervik aan de zuidwestkust van Noorwegen. Het ber gingsvaartuig „Achilles" begeleidt het erts schip. twee overwinningen niet onbetuigd. DHC smaakte nog slechts het genoegen na 3 games het dubbelspel te winnen. VTC 1Oranje Zwart 3 (junioren) Het eerste juniorenteam van VTC kwam dit keer verrassend goed voor de dag. Het versloeg Oranje Zwart 3 met 50. Noch Tomy Dekker, noch Martin van Lamoen stond een punt af en ook het dubbelspel werd een overwinning voor de jeugdige Velsenaren. De overige uitslagen waren: Heren: 2e klasse: HBC 3—VTC 4 7—1; 3e klasse: VTC 5Bloemendaal 1 010; 4e klasse: VTC 9—VTC 6 1—9; VTC 7—SIDO 2 10—0; Bloemendaal 3VTC 8 100. Dames: 3e klasse: VTC 2Prowano 1 3—7. Junioren: VTC 2Heemskerk 05. DINSDAG 30 JANUARI Dopsgezinde kerk, Beverwijk, 20 uur: Begroetingsavond ds. Luikinga. Ireneschool, Beverwijk: Tentoonstelling „Tankvaart op de binnenwateren". Arosa Sun, 20 uur: Optreden Mercello Bonini voor Italianen en Spanjaarden. Openbare Leeszaal, Wijkerstraatweg 77: 1921 uur. Uileboom, Santpoort, 19.30 uur: Jaarver gadering CHU. WOENSDAG 31 JANUARI Zaal Nijman, Heemskerk, 20 u.: jhr. dr. J. C. Mollerus voor K.C.S. over „Bliksem bezoek aan New York". Patronaatsgebouw, 18 uur (jeugd) en 20 uur (volwassenen)Filmvoorstellingen „Het houten paard" door Oranjevereni ging IJmuiden-Oost. Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad. De Zon, Wijk aan Zee, 20 uur: Leden vergadering K.A.B. Ireneschool, Beverwijk: Tentoonstelling „Tankvaart op de binnenwateren". Regina Coelikerk, Beverwijk, 15 uur: Voorlichtingsmiddag voor bejaarden over verkeer. Openbare Leeszaal, Plein 45: 812, 10 12.30, 14.30—17.30, 19—21.30. Wijkerstraat weg 77: 1417 uur (jeugd). R.-K. Leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 14.3017.30. Paulinnm, Driehuis, 19.45 uur: Jaarver gadering Oranjevereniging Driehuis met film. Toorts, Santpoort, 20 uur: Tuincursus voor de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Santpoort, onder leiding van de heer Jager. De Haven, Santpoort, 20 uur: Jaarver gadering Oranjevereniging Santpoort- Noord. VEEL ANIMO VOOR POSTZEGEL- VERZAMELEN. Het postzegelverzamelen is zeer in trek in Beverwijk. Dit bleek uit de grote be langstelling die er maandagavond was voor de jaarvergadering van de Kennemer Postzegelclub die in het Witte Krui°ge- bouw te Beverwijk werd gehouden. Da waarnemend secretaris de heer J. W. Schachtschnabel schtlste in zijn jaarver slag de activiteiten in 1961. Onder andere werd het vijftienjarig bestaan gevierd. Het ledental is gestegen van 140 tot 153. De penningmeester de heer J. Marcusse was eveneens niet ontevreden. Hij maakte melding van een batig saldo van 399,53. Aan rondzendingen is een bedrag van 244,75 c.ngezet. De directeur van de rondzendingen de heer Schachtschnabel uitte critiek op een aantal leden die deze zendingen te lane vasthouden. Er hebben in het afgelopen jaar 45 rondzendingen gecirculeerd. De aftredende bestuursleden de heren C. Luttik en J. W. Schachtschna bel werden herkozen. Laatstgenoemde zal zich voorlopig blijven belasten met de waarneming van het secretariaat. Een ver loting besloot deze geanimeerde bijeen komst. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bertha Kienas van Sondeburg; Ask. Stockholm; Marian ne, Hudiksvall, hout voor Zaandam; Argos, Bre men; Elmina Palm, Bremen; Vechtstroom, Poole; Hecuba. La Coruna; Nordvard, Freetown; Helga Matthiessen, Skutskar; Bittern, Liverpool; Kiel- drecht. Hamburg; Theano, Dublin; Brinda, Poo le; Reinnardt Danz, Rotterdam; Volharding, Vigo; Konny M., Rotterdam; Amrum, Rotterdam; Dei- do, Freetown; Theodora, Rotterdam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Schelde- borg van Rotterdam, ledig IJmuiden; Ladon, Antwerpen; Draco, La Coruna; Neder-Ebro, Bre merhaven. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Bellatrix naar Colchester, kunstmest van IJmuiden, Zaan- borg, Helsingborg, kunstmest van IJmuiden; Berkhout, Rotterdam; Bintang, Swansea; Antha, Leer; Venern, Antwerpen; Venus, Ipswich; Hans, Aarhus; Walcheren, Rotterdam; Keizersgracht, Antwerpen, van Zaandam; Giovanni Queirolo, Rotterdam, ledigv an IJmuiden; Britmari, Aal- borg; Aska, Simonsvik, coils van IJmuiden; Bor, Hamburg; Renee, Rochester, kunstmest van IJ muiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Tuko naar Vlaardingen; Hamina, Antwerpen; Neth. Coast, Rotterdam; Wexford, Boston, poeder van Koog a.d. Zaan Elsa, Slikkerveer, ledig van Zaandam; Agne, Halstavik;: Edward Wilde, Lipaja, wals- materiaal van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4