Leraren L. O. zijn honderd jaar georganiseerd m i Europese kampioenschappen schaatsen ook in gevaar? Viering van eeuwfeest begint op 7 februari in Haarlem m Ski-jöring Badmintoncracks naar Haarlem Geen inreisvisa voor Oostduitsers? Zweden evenmin naar de V.S.? DWT-ers naar de volgende ronde John F. Ahearne over kansen van wereldtitelstrijd Verrassing op het congres van FIH Schaatskalender Ipswich Town uit de bekerstrijd Stap naar vrede in Italiaanse wielersport TYBB stevig op derde plaats - ié jit mm WOENSDAG 31 JANUARI 1962 15 Imre Rietveld verslagen door Duitse kampioene Benauwde puntenzege van Dave Charnley Vergadering plotseling achter voorstel van Pakistaanse afgevaardigde West-Duitsland speelde weer gelijk tegen India Plan voor sportpaleis in Badhoevedorp voor goedkeuring naar minister Snelle 1500 meter van Rus Voronin Schotten nemen deel aan de intertotocompetitie Bezorgd Vier steden TOG Tweede klasse beoefende sport. De wintersporters laten zich daarbij op ski's over sneeuw en ijs trekken door volbloed paarden. Het levert, zoals hier in Sant Moritz, een schilderachtig tafe reel op, waaraan het grootse berg- decor in niet geringe mate bijdraagt. r s Ole Mertz, een van de cracks die naar de Badmintonhal komen voor de inter nationale kampioenschappen. Uit de sterkste „badminton-Ianden" ko men zaterdag 10 en zondag 11 februari een aanzienlijk aantal prominente badminton- spelers en speelsters naar Haarlem om deel te nemen aan de internationale bad mintonkampioenschappen van Nederland, die in de nieuwe Badmintonhal „Duin- wyck" zullen worden gehouden. De in Den Haag verblijvende Indonesi sche ex-wereldkampioen Ferry Sonneville, die gewoonlijk een Nederlandse tegenstan der niet meer dan een of twee punten toe staat, zal zijn titel hebben te verdedigen tegen spelers onder andere uit Thailand, Malakka, Mexico, Engeland en Denemar ken. Vooral de Thailanders Charoen Wat- tanisin en Thanov Khajadbhye en uit Ma lakka Oon Chong Teik en zijn brier Oon Chong Jin kunnen het hem lastig maken. Maar ook de Denen Ole Mertz, Henning Borch uit het nationale team en Arne Rasmussen en de Engelsman Findley, in Haarlem geen onbekende, tellen mee. Ver der willen wij nog noemen de Mexicaanse kampioen Sergio Franstro, de veelvoudige Franse nationale kampioen R. Vasseur en zijn dubbelpartner Badou en uit België Ton Verstoep. Tot de sterkste dames mogen we reke nen Karin (Jdrgensen) Rasmussen, mevr. Middelburg, negen maal kampioen van Nieuw-Zeeland, Irmgard Latz en M. Ver hoeven, de sterkste speelsters uit Duits land, en Bep Verstoep. In het toernooi van de badmintonclub „Nijmegen" is Imre Rietveld uit Velsen in de finale damesenkelspel geklopt door de Duitse nationale kampioene Irmgard Latz met 115 en 117. Felise de Nooyer van Duinwijck, de laatste weken in voor treffelijke vorm, klopte met Connie Vis- man uit Velsen in de halve finale dames- dubbel het favoriete dubbel Imre Rietveld/ Bep Verstoep 'België), om hierna in de eindstrijd geklopt te worden door een Duits duo. Marja Ridder bereikte met Lex Meyer de eindstrijd van het gemengddub- bel, maar moest hierin de eer laten aan het echtpaar Verstoep uit België. Dave Charnley, Brits en Europees kam pioen boksen in het lichtgewicht, heeft na zware strijd een benauwde puntenzege be haald op Jose Stable uit Cuba. Het ge vecht in Liverpool ging over tien ronden. De beweeglijke Cubaan wist de meeste punches van Charnley te ontwijken. In de zesde ronde haalde hij de wenkbrauw van de Brit open. De tóeschouwers joelden toen de uitslag bekend werd. Stable ging naar zijn hoek en huilde. Het gevecht was een week uitgesteld, omdat de 26-jarige Charnley griep had. Deskundigen waren van mening dat hij het gevecht beter nog een week had kun nen uitstellen. Beide boksers wogen ruim 62 kg. Georg Krogh, voorzitter van de Noorse Schaatsenrijdersbond, heeft dinsdagavond in Oslo bekendgemaakt dat de Europese kampioenschappen hardrijden op de schaats wellicht ter elfder ure toch nog zullen moeten worden afgelast. Zoals be kend staan deze wedstrijden, waarvoor het Bislet-stadion van Oslo werd uitverkoren, voor het komende weekeinde op het pro gramma. De president van de organiserende bond zou tegen een verslaggever van een West duits persbureau hebben verklaard dat het vrijwel uitgesloten moet worden ge acht dat de wedstrijden doorgang kunnen vinden indien de Oostduitse deelnemers geen inreisvisa voor Noorwegen krijgen. In de reglementen van de Internationale Schaatsenrijdersbond komt namelijk de bepaling voor dat alle landen, aangesloten bij deze organisatie, aan de kampioen schappen moeten kunnen deelnemen. Tegenover het Noorse persbureau NTB De Zweedse ploeg zal misschien niet deelnemen aan de wereldkampioenschap pen ijshockey, die volgende maand in Co lorado Springs gehouden worden. Een woordvoerder van de Zweedse IJs- hockeybond verklaarde: Wij zullen waar schijnlijk niet deelnemen aan de wereld kampioenschappen als het een schertsver toning wordt. De woordvoerder, die ano niem wilde blijven, doelde hiermee op het bericht uit Berlijn dat zowel Rusland als Tsjechoslowakije zich hebben teruggetrok ken. Volgens dit bericht heeft de voorzitter van de Oostduitse IJshockeybond, Joa chim Grünwald, in een televisie-interview gezegd dat beide landen zich hebben te ruggetrokken uit solidariteit met Oost- Duitsland. De wat er polocompetitie In de wedstrijd tegen De Snippen heeft DWT een overtuigende overwinning ge boekt en zich geplaatst in de tweede ron de van de bekercompetitie KNZB. De wed strijd werd dinsdagavond in het Sport- fondsenbad in Haarlem gespeeld. Bij de Snippen werd slecht geplaatst, zo dat DWT zijn kansen waar kon nemen. In de eerste helft schoten Meijer (2), Wester man, en Van Gaaien DWT naar een 40 stand. Na rust kreeg de DWT-doelman, die in de eerste helft vrijwel werkloos had lig gen toekijken, enkele schoten te verwerken maar gepasseerd werd hij niet, waarna aan de andere kant Theo de Dood, Eich- horn (2) en Meijer de DWT-overwinning op' 80 brachten. Verder bonden voor de veteranen com petitie Kring Haarlem DWR en AZ'70 de strijd aan, die resulteerde in een 65 over winning voor de Amsterdammers. was de heer Krogh aanzienlijk gematig der in zijn uitlatingen. Hij wees er op dat de Oostduitse bond niet de juiste procedu re gevolgd heeft bij het aanvragen van de visa. De heer Krogh had echter zeer goe de hoop dat alsnog een oplossing zou wor den gevonden en dat de Oostduitse ver tegenwoordigers zaterdag en zondag wel degelijk in Oslo zullen kunnen starten. Een direct gevaar dat de wedstrijden zouden moeten worden uitgesteld of zelfs afgelast achtte hij, volgens het Noorse persbureau, niet aanwezig. John F. Ahearne, de president van de Europese afdeling van de Internationale IJshockeyfederatie, heeft meegedeeld dat de wereldkampioenschappen in maart in Colorado Springs in de Ver. Staten zullen doorgaan, tenzij de Ver. Staten zelf de toe gang ontzegt aan buitenlandse ploegen. Als de geallieerde controlecommissie in Berlijn de Oostduitsers belet naar de Ver. Staten te reizen, aldus Ahearne, zullen de wereldkampioenschappen wel doorgaan. De controlecommissie heeft het afgelo pen jaar geweigerd reisdocumenten aan Oostduitsers te verlenen voor het reizen naa£ NATO-landen ook ganspprtbedemln eén poging de verwarde situatie te ver duidelijken zei Ahearne in een interview: „Als er tijdelijke reisdocumenten wor den verleend aan het Oostduitse team door het geallieerde bureau in West-Ber- lijn en daarna de benodigde visa worden verstrekt door de Ver. Staten, is er niets aan de hand. Als de tijdelijke reisdocumenten niet worden verleend, zullen de kampioen schappen in Colorado Springs normaal doorgang vinden, tenzij de Amerikaanse bond van ijshockey-amateurs verklaart de kampioenschappen niet te kunnen organi seren. Als de reisdocumenten wel worden ver strekt aan de Oostduitsers, maar de Ver. Staten weigert visa te geven, dan zullen de kampioenschappen niet in de Ver. Sta ten kunnen worden gehouden". Ahearne wees erop dat het besluit om de kampioenschappen in de V.S. te houden in 1959 in Praag was genomen op het con gres van de federatie. In een daar aan genomen resolutie werd uitgesproken dat het weigeren van visa door de Ver. Sta ten aanleiding zal zijn voor een verplaat sing naar een ander land. Over andere reisdocumenten wordt niet gesproken. Er bestaat geen schijn van een kans dat Oostduitse ploegen reisdocumenten krijgen voor twee wereldkampioenschap pen, die voor ijshockey in Colorado Springs en die voor skiën in Chamonix in Frankrijk. Dit hebben gezaghebbende geallieerde zegslieden in Berlijn meege deeld. Op het ogenblik zijn de normen zeer stringent en vooraanstaande functionaris sen hebben verklaard dat er voor Oost duitse sportlieden geen uitzonderingen zul len worden gemaakt. Het verbod heeft tot nu toe nog niet veel aandacht getrokken omdat de betreffende sportmanifestaties geen wereldbelangstel ling trokken. Uitwedstrijden van Oost duitse voetbalploegen voor de Europa-be ker zijn verplaatst naar het neutrale Oos tenrijk, omdat de Oostduitsers geen visa konden krijgen voor de ontvangende NA TO-landen. Het belangrijkste agendapunt van het congres van de Internationale Hockey Federatie, dat in New Delhi onder voor zitterschap van jhr. L. J. Quarles van Ufford is gehouden, heeft een grote ver rassing opgeleverd. Het voorstel van de studie-commissie om elk continent in het Olympisch hockey-toernooi van 1964 te Tokio even redig vertegenwoordigd te doen zijn, vond geen genade in de ogen van de afgevaar digden van 21 landen. In een plotselinge ommezwaai stelde de gehele vergadering, bestuur en studie-commissie incluis, zich achter een voorstel van de Pakistaanse afgevaardigde Dara. Daarmee werd de volgende regeling van kracht: aan het Olmpisch hockeytoernooi, dat in 1964 in Tokio wordt gehouden, zal worden deel genomen door 16 landen: A. De halve finalisten van Rome 1960 dus Pakistan, India, Spanje en Groot Brittannië: B. Het gastland Japan; C. Elf landen aan te wijzen door het bestuur van de Internationale Hockey Federatie. Hierbij moet elk continent door tenminste één land zijn vertegenwoordigd. Onder de continenten verstaat men in deze zin: Europa, Afrika, Noord en Zuid Amerika en Azië/Australië. Het FIH-be- stuur zal de elf landen naar sterkte rang schikken. Indien nodig zal het bestuur kwalificatiewedstrijden kunnen vaststel len. Tot nieuwe leden van de internationale Hockey-Federatie werden toegelaten de bonden van de Nederlandse Antillen, Rhodesia en Canada. Het Westduitse hocky-elftal heeft dins dag in Kamal opnieuw een gelijkspel be vochten tegen India. Ditmaal was de uit slag 1-1, nadat West-Duitsland bij de rust met 1-0 had geleid door een doelpunt van Schuier. Gurdev zorgde kort na de rust voor de gelijkmaker. De Duitse doelman Weigang redde in de tweede helft met een aantal knappe reddingen het gelijke spel voor ziin ploeg. De commissie die de plannen voor de bouw van een grote sporthal in Badhoeve dorp voorbereidt, waarin opgenomen een overdekte wielerbaan, heeft het schets ontwerp van architect Wijnhof in Den Haag, ter goedkeuring naar het ministerie gezonden. De kosten van het project wor den op vier miljoen gulden geraamd. Het comité hoopt dit voorjaar nog met de stichting van de sporthal te kunnen beginnen en door toepassing van een spe ciale bouwconstructie aan de bouwstop te ontkomen. -«jo n« Van particuliere zijde heeft men veel belangstelling voor het sporthalplan. Ter financiering van de bouw wordt gedacht aan de uitgifte van obligaties dan wel aan het plaatsen van aandelen. IJsclub TOG in Elburg houdt donderdag het gewestelijk kampioenschap junioren langebaan (1517 jaar en 1819 jaar) over 500 en 1500 meter. Dezelfde vereniging or ganiseert donderdag eveneens het gewes telijk kampioenschap langebaan voor da mes over 500, 1000 en 1500 meter. De Russische hardrijder Voronin heeft dinsdag op de „wonderbaan" van Alma Ata voor een wereldtijd op de 1500 meter gezorgd. Hij zegevierde in 2 min. 9,9 sec., een tijd die dit seizoen nog niet eerder gemaakt is. Voet hal De vierde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker heeft alsnog een grote verrassing opgeleverd. In de replay namelijk slaagde de tweede divisieclub Norwich City erin de eerste divisieclub Ipswich Town te wippen. De uitslag was 2-1, zaterdag sloten beide clubs het duel af op 1-1. Bij de rust stond Norwich City met 1-0 voor, maar toen al in de vierde minuut midvoor Ray Crawford gelijkmaakte, gaf niemand meer iets voor de kansen van Norwich. Er volgde een ware belegering die wel haast resultaten moést opleveren. Maar die bleven uit en toen twee mi nuten voor het einde Terry Allcock er tus senuit kon trekken en alsnog voor een goal van Norwich kon zorgen, was Ipswich uit de bekerstrijd. Nog een verrassing was dat Burnley, bovenaan in de eerste divisie, niet kon winnen van Leyton Orient. Burnley, aan gemoedigd door 40.000 toeschouwers, viel nagenoeg de gehele wedstrijd aan, maar scoorde niet. Zaterdag was deze wedstrijd afgelast wegens mist. De uitslagen van de dinsdag voor de vierde ronde van de Engelse beker gespeel de voetbalwedstrijden luiden: Burnley Leyton Orient 11, Ipswich TownNor wich City 12, WalsallFulham 02. Schotland zal zijn vertegenwoordigd in de intertoto-competitie 1962. De nationale voetbalbond heeft, ondanks een aantal pro testen, toestemming gegeven het seizoen met een maand te verlengen. De Engelse voetbalbond had indertijd besloten niet aan het toernooi deel te ne men, aangezien het seizoen in Engeland na het beëindigen van de competitie wordt af gesloten, waardoor de clubs alle wedstrij den in het buitenland zouden moeten spe len. Het Italiaans Olympisch Comité is bezig een duurzame vrede in de Italiaanse wie lersport te bewerkstelligen teneinde te waarborgen dat de eerste twee grote Ita liaanse wielerwedstrijden van 1962 zonder moeilijkheden verlopen. Het comité (CO- NI) heeft maandag geïntervenieerd in een geschil tussen de Italiaanse profs en de Italiaanse wielerbond (UVI). Het directe resultaat was, dat de zes daagse van Milaan en de ronde van Sar dinië open zullen staan voor alle renners, buitenlandse zowel als Italiaanse. De Italiaanse profs strijden voor een grotere mate van zelfstandigheid van de U3YJmIifcib«4.vbijzonder eisen zij voor ziph. het recht, te mogen deelnemen aan Wed-, strijden' dié niet onder auspiciën van de UVI staan. UVI-officials hebben daar be zwaren tegen. Als gevolg van het geschil werden de licenties van de profs aan het einde van 1961 niet verlengd. De renners trotseerden de UVI en namen deel aan een aantal wielerwedstrijden, die niet onder auspiciën van de UVI stonden. De UVI verklaarde deze wedstrijden ver boden en vroeg de internationale federatie (de UCI) buitenlandse renners te verbie den deel te nemen aan Italiaanse wieler wedstrijden, waarin Italiaanse renners zon der licentie zouden rijden. Op 13 januari schreef een aantal Zwit serse wielrenners in voor een wedstrijd in Milaan, maar zij namen daaraan niet deel als gevolg van het verbod Zes dagen la ter schreven Rik van Looy en enkele andere Belgische renners ondanks het ver bod wel in voor een andere Milanese wed strijd. De organisatoren van de zesdaagse van Milaan en de Ronde van Sardinië gingen rustig voort met de voorbereidingen voor hun wedstrijden, hoewel zij er niet zeker van waren wat er ging gebeuren. Daarop heeft Giulio Onesti, voorzitter van het Olympische Comité, dinsdag offi cials van de UVI in Rome bij zich ontbo den. Hij stelde voor de geldigheid van de licenties-1961 te verlengen tot einde febru ari. Daardoor zouden de Italiaanse profs kunnen blijven rijden tot 1 maart en zou den buitenlandse renners tegen hen kun nen blijven uitkomen. In een communiqué werd verklaard, dat de officials van de UVI zich hiermede ak koord verklaard hebben. Vervolgens nodigde Onesti vertegenwoor digers van de profs uit hem morgen te komen bezoeken. Hij hoopt dan een nieu we stap te kunnen zetten op de weg naar een duurzame vrede in de Italiaanse wie lersport. Het is zijn streven voor 1 maart een akkoord tussen de UVI en de profs tot stand te brengen, zodat dan de licen ties voor 1962 uitgereikt kunnen worden. De Vereniging van leraren en onder wijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland zal op woensdag 7 februari in Haarlem een begin maken met de viering van het 100-jarig bestaan van deze organisatie, die tot de oudste le rarenverenigingen in ons land behoort. Het zal dan precies honderd jaar zijn na de dag, waarop de Haarlemse gym- nastiekonderwijzer Vestdijk in 1882 met dertien collega's de vereniging oprichtte. Inmiddels is de organisatie enorm ge groeid en staan er ruim 1.800 leden geregistreerd. Binnenkort verwacht men dat het getal 2.000 overschreden wordt. Van de oprichting af is het hoofdbestuur bijzonder actief geweest bij de beharti ging van de belangen voor de lichamelijke opvoeding in Nederland in het algemeen en van het Nederlandse schoolkind in het bijzonder. Daarnaast nog behartigt de ver eniging de belangen van de leden voor wat betreft speciaal de salaris- en rechtsposi tie. En men behoeft bij het eeuwfeest zeker niet ontevreden te zijn. De vereniging heeft grdte invloed gehad op het verplicht stel len van lichamelijke opvoeding bij lager- en middelbaar onderwijs en de verbetering van de opleiding voor de diverse aktes. Toch ziet het hoofdbestuur de ontwikke ling met enige bezorgdheid tegemoet. Ge constateerd moet worden dat in Nederland nog steeds een groot tekort is aan gym nastieklokalen, sportterreinen en zwemba den. Niet alleen de lichamelijke opvoeding op school, doch ook de zo noodzakelijke recreaties binnen het verband- van de sportverenigingen wordt hierdoor be dreigd. Het is noodzakelijk dat dit pro bleem thans op drastische wijze wordt aangepakt. Temeer daar een steeds groei ende achterstand de aan bouw en inrich ting verbonden kosten van jaar tot jaar doet stijgen, aldus deelde het hoofdbestuur dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Amsterdam mede. In de tweede plaats dient op korte ter mijn de opleiding voor de middelbare ak te lichamelijke opvoeding op een peil ge bracht te worden, dat een garantie voor de beste opleidingsmogelijkheden schept. In dit verband wordt speciaal gedacht aan de bouw en inrichting van academies voor lichamelijke opvoeding, het zo noodzake lijke contact tussen universiteiten en aca demies en het scheppen van een rechts positie voor aan de academies verbonden docenten. De jubileumviering wordt verdeeld over vier steden: Haarlem, Rotterdam, Amster dam en Den Haag. In Haarlem wordt zo als geschreven een grote demonstratie ge geven op het gebied van de schoolgym- nastiek. 's Middags is er een reünie voor de leden, waarna het gemeentebestuur een diner zal aanbieden. In Rotterdam zal van 2 tot en met 7 april een internationaal congres plaats hebben waar prominenten uit binnen- en buitenland als spreker of demonstrant zullen optreden. Op 24 april komen de le den in reünie in Amsterdam samen, waar tevens de jaarvergadering en een recep tie in hotel „l'Europe" worden gehouden. In Den Haag tenslotte zal op 25 april in de Dierentuin de huishoudelijke verga dering worden gehouden. De jubileumvie ring wordt op die dag besloten met een feestavond in de zalen van het Kurhaus. Dezer dagen zal een gedenkboek het licht zien, waarin de geschiedenis van de vereniging wordt behandeld. Daarnaast zal door bemiddeling van het studie- en publikatiefonds van de vereniging, het „Jan Luiting-fonds", de „Geschiedenis van de lichamelijke opvoeding in Neder land" verschijnen. De tafeltenniscompetitie In de tafeltennis-competitic is hoofd klasser TYBB er in geslaagd ook aan het Utrechtse Wilskracht zijn wil op te leggen, waarmede Jan Witteman c.s. zich wel bij zonder fraai revancheerden voor de eer der geleden nederlaag. In de overgangs klasse boekte Hotac een prestatie van bij zonder formaat door de ongeslagen leider Povac 2 het eerste punt te onthouden. On deraan roerde Rapidity zich geducht tegen GTTC en kwam door winst met 73 wat dichter bij de mogelijkheid om de onderste plaats kwijt te raken. TOG slaagde er niet in van Nehamij te winnen en ook TYBB 2 was zwakker dan AVGA 3. TYBBWilskracht was de wedstrijd van Cees Schoof, die 3 maal zegevierde en er dus ook in slaagde de gevreesde A. Swart te slaan. Hij deed dit met de cijfers 2116, 421 en 2117. Opvallend genoeg was ditmaal niet Jan Witeman maar Jaap Vis ser de tweede man van het team. Witte man kwam niet verder dan een punt tegen P. Swart, maar Visser wist in ongekende vorm zowel deze Swart als Van Veen te verslaan. Tot slot wonnen SchoofWitte man ook nog royaal het dubbel, waarna de winst dus met 73 een feit was. Schril staken hier de prestaties van TYBB 2 tegen af, dat diep in de zorgen blijft na de nederlaag tegen AVGA 3 en vooral ook door de verrassende zege die Disnie op Maccabi boekte. Tegen AVGA zorgden v. Veenendaal en Rijkelijkhuizen beiden voor een zege, zodat met 82 werd verloren. Hotac speelde tegen Povac 2 een prachtige wedstrijd en kreeg met een ge lijkspel loon naar werken. Gijs Boers zorg de voor twee fraaie overwinningen en Dick Kuiper en Fer de Loor zorgden bei den voor 1 punt, waarna een voortreffe lijk dubbel Hotac aan zijn vijfde overwin ning hielp. Een uitmuntende prestatie! TOG schoot juist iets tekort tegen Neha mij, vooral door De Jong, die helaas zon der winst bleef en die het niet verder bracht dan een derde game tegen Crouse. Bert Duits won tweemaal en Van Abbevé zorgde voor één punt, waarna het dubbel de nederlaag zo klein mogelijk maakte. Rapidity zette tegen GTTC zijn opmars voort en zal er, zo voortgaande, nog wel in slagen degradatie te ontlopen. GTTC werd met 73 het slachtoffer van de Be- verwijkers en komt nu gevaarlijk dicht in de buurt van de laatste plaats. Koet, Eijking en Winder wonnen beiden twee keer, waar het GTTC-trio slechts drie pun ten tegenover kon stellen. DTTC 11 22 Nedlloyd 2 11 9 Batswingers 2 11 19 Tw. One Up 2 10 7 TYBB 11 15 DDC 2 10 5 Wilskracht 11 13 Elan 10 3 VVGA 10 11 Swift 11 2 Scylla 2 10 19 Povac 2 2 10 19 Nedlloyd 3 10 19 Victory '55 9 16 Treffers 10 12 Nehamij 10 14 Smash 3 9 9 Hotac 9 8 Dito 10 9 Shell 9 7 AVGA 3 11 9 TOG 10 7 Maccabi 10 6 Togido 9 6 Disnie 11 5 GTTC 10 6 TYBB 2 11,4 Rapidity 10 5 VTC, geplaagd door de afwezigheid van Van Weelderen, heeft met Prowano de grootste moeite gehad en kon slechts met 64 winnen. Invaller Noorman won, evenals Koster, van Jansen, en Oort zorg de voor drie punten, waarna winst in het dubbel de VTC-ers moeizaam met 64 aan beide punten hielp. Een volledig HBC had aan VGZ ook al de handen vol en ook hier kon de winst pas in het dubbel worden veilig gesteld. Smit kon niet éénmaal win nen, Booms zorgde voor twee overwinnin gen en Hageman bleef ongeslagen. In IB is er eenzelfde situatie tussen Win- fried en TYBB 3, waar ook al het dubbel de hoogst geplaatste ploeg de zege moest brengen Van Honschoten won, evenals Heinz, alleen van Canjels en Hoonhout zorgde voor de maximale winst. Onder aan in deze klasse is Rapidity 2 wel defi nitief veilig na een enorme overwinning op HBC 2, waarbij alleen Smits van Win der kon winnen en ook het dubbel voor de combinatie was. VTC 12 20 Winfried 12 24 HBC 11 19 Oranje Zwart 11 19 GTTC 2 12 14 TYBB 3 12 17 VGZ 12 12 Togido 3 12 13 RKTVU 12 12 VTC 2 12 11 DSB 12 11 HBC 2 12 11 Togido 3 12 10 Prowano 2 11 9 Togido 2 11 9 Rapidity 2 12 6 Prowano 12 6 DHC 12 6 TOG 2 12 5 Johez 12 2 In 2A speelde GTTC 3 zelf niet, maar dit team zag DSB 2 gelijk spelen tegen 't Spinneweb, waardoor alweer één van de gevaarlijkste concurrenten verlies leed. GTTC 3 behield dus zijn eerste plaats met drie punten meer dan DSB 2 en met één punt voorsprong op Hotac 3, dat echter een maal meer speelde. Onderaan bleef ook ditmaal Johez 2 van winst verstoken en moet dus de rode lantaarn blijven tor sen. Heren: IA: RKTVU—TOG 2 6—4, VTC—Pro wano 6—4, VGZ HBC 4—6, DSB—Togido 3 8—2 GTTC 2—Togido 2 6-4; 1 B: VTC 2—DHC 7—3, TYBB 3—Winfried 4—6. HBC 2—Rapidity 2 2—8, Johez—Togido 4 3—7; 2A: DHC 2—Hotac 3 4—6, SpinnewebDSB 2 55, Heemskerk—CSV 9 1; 2 B: Rapidity 3—Hotac 2 5—5, Velsen—TOG 3 4—6, CTTC— TYBB 4 7—3, HBC 3—VTC 4 7—3, Oranje Zwart 2—DHC 3 10—0; 3 A: GTTC 6—Togido 7 5-5, DSB 4—Johez 3 9-1, HTC-Rijtelbi 5—5, Prowano 3—Te Zaanen 2 8-2, DHC 4—HBC 4 4—6: 3 B: Rapidity 4—TOG 5 3—7, GTTC 5—Oran je Zwart 4 2—7. CTTC 3—Togido 8 10—0, DHC 5 —Alliance 7—3. 3C: DSB 3—CSV 2 7-3, Togido 4 -Te Zaanen 2—8, Heemskerk 2-RKTVU 2 4—6, Doko CTTC 2 100, Oranje Zwart 3Hotac 4 73: 3D: VTC 5Bloemendaal 110, Winfried 2 —CTTC 4 7—3. Velsen 2—TOG 4 9-1, Hotac 5— Shot 2 55, Togido 6Droste 64; 4A: Prowano 4 TYBB 5 46 Doko 2 - TOG 7 8—2, HBC 5 Bloemendaal 2 0—10, Rijtelbi 2—Droste 2 91; 4 B: TYBB 6—Shot 3 10—0, TOG 8-Spinneweb 3 1—9, Winfried 3—Sido 3 8—2; 4 C: Bloemendaal 3 —VTC 8 10—0, Spinneweb 4—DHC 6 7—3 Doko 3 —Winfried 4 10-0, TOG 9—HTC 4 5-5; 49: HTC 2—TZB 10—0, Spinneweb 2—DSB 5 10—0, HBC 6TOG 6 37, Te Zaanen 3Johez 4 64; 4E: VTC 7—Sido 2 10—0, CSV 3—Fusia 6—4; 4 F: Sido—RKTVU 3 4-6 Dames: 2e kl.Winfried—HBC 3-7, CSV—DSB 7-3. Johez - RKTVU 4—6: 3 A: VTC 2—Prowano 37. TogidoCSV 2 91, Oranje ZwartTe Zaa nen 8—2: 3 B RKTVU 2—Rapidity 4—6, Doko— VGZ 9-1. Junioren: le kl.: GTTC—Spinneweb 2—3, Al liance -Togido 0—5, TYBB—Shot 1—4, HBC DHC 1—4: 2 AAlliance 3—TOG 1—4, TYBB 3—HBC 2 0—5. Spinneweb 3—Shot 2 0—5 Shot 4Oranje Zwart 23; 2 B: TYBB 2 Alliance 4 14. Oranje Zwart 2—Alliance 2 0-5, HBC 3—Spinneweb 2 4—1, Togido 2—Shot 3 5-0; 3 A: Fusia—Oranje Zwart 4 5—0. HBC 4—Fusia 2 4-1, VTC—Oranje Zwart 3 5—0, Spinneweb 2—TOG 3 0—5 Shot 5— GTTC 2 5-0: 3 B: TZBFusia 4 5—0, Alliance 5 -Oranie Zwart 6 41. TOG 2—TYBB 4 5-0, TYBB 5—OraniP Zwart 5 14. Johez—DSB 3—2; I.Imnnrt: Fusia 3-Rapidity 0—5, VTC—Heems kerk 05,

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15