LANGS SLUIZEN EN HAVENS SPIDOLA'S AVONTUREN E: OPRUIMINGS-AANBIEDINGEN minstens 25 pet. korting „IJMUIDEN" in MANTELS, COATS en JACKS zaanlandsche C.H.U.-Velsen stelde kandidatenlijst samen voor gemeenteraad wam W. Bakker veertig jaar bij papierfabriek IJmondverenigfingen vandaag en morgen Twee miljoen voor eigen woningen Hoogovenpersoneel Havenberichten Profiteer NU Kort IJmond-nieuws Sport in IJ mond KRAAK - Marktplein S0LEX-0T0 375,- S0LEX-0T0 de Luxe 399.- entrifuges - Wasmachines WISKER if Veilige f rolschaatsen met dit echte winterweer DAMES- ROKT- LAARZEN WOENSDAG 31 JANUARI 1962 5 Arie van der Veer VOETBALVER. In verband met de verbouwing van de zaal in HOTEL ROYAL is de KIENAVOND zaterdag 3 februari in zaal Gebr. Van Buanum Zoon Ledental van Aquarium vereniging Velsen daalde WV propageert mooiere „logies-aankondigingen" Wasmachines - Centrifuges van onze bijzondere voor DAMES en KINDEREN DAMES- en KINDERPANTALONS met 10°/o KORTING (enige restanten sterk afgeprijsd) hoek Lange Nieuwstr.-Plein 1945 - Telefoon 7541 SPECIAALZAAK DAMES- EN KINDERCONFECTIE H. Balm (veertig jaar bij Hoogovens) gehuldigd Burgerlijke Stand Velsen TEGEN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN schoenhandel IJMUIDEN Nieuwe aanwinsten van Gemeentebibliotheek HET VRACHTSTOOMSCHIP „Spi- dola", dat 53 jaar oud geworden is, heeft zijn laatste levensjaren onder de vlag van Costa Rica gevaren. De Cia P. Dan- nebergs Ltd te Puerto Limon heeft het schip in 1958 voor de sloop verkocht. In december 1957 is de „Spidola" in IJmuiden geweest en aan dat verblijf danken we de foto. Het schip behoorde tot de meest bekende typen van vracht stomers met verhoogde bak, kort brug- huis en kampanje (schip met voor- en achterkuil). In Engeland noemt men dit type schip „three island vessel", daar met slecht weer en afgeladen schip de ruim te tussen bak en brughuis en die tussen brughuis en kampanje (de kuilen) voort durend onder water staan. Toen in Engeland in 1890 de voorschrif ten omtrent de uitwatering in werking traden en hierbij werd bepaald, dat voor een brughuis van bepaalde lengte een vermindering van uitwatering werd toe gestaan en toen zelfs bleek dat zulk een brughuis niet in de bruto inhoud van het schip werd inbegrepen zolang in de eind- naam veranderde in „Brookvale" en er werden hoofdzakelijk kölen mee vervoerd. Maar ook deze rederij heeft het schip la ter weer van de hand gedaan; jaren later vinden we het schip in de vaart onder de vlag van Letland, onder de naam „Spido- thuisbehorende in Riga met als eige naar P. Denneberg, dezelfde die het schip later in Costa Rica liet registreren. Maar voor het zover was heeft het schip nog ge varen onder de naam „Rudau" voor het Ministry of Transport in Londen. Tot in 1947 heeft dat ministerie gebruik van het schip gemaakt. Toen het de nationaliteit van Costa Rica kreeg werd ook de naam Spidola" in ere hersteld, de naam die het ook in Letland had gevoerd. Het vrachtstoomschip schotten slechts openingen waren aange bracht, ontstond 'n type, dat van het voor gaande verschilde door de veel grotere lengte van het brughuis. De Engelsen noe men het lange brughuis ook „bridge space" of „centrecastle". De „Spidola" had ook een lang brugdek. De bak was 8,84 m. lang, het brugdek 51,81 m. en de kam- pagne 9,14 m. Het bestaan van de „Spidola" is te dan ken aan Williams, Owen Watkin Co, indertijd reders in Cardiff. Deze hebben het schip besteld bij Richardson Dock Co te Stockton en het was in 1905 dat het naar volle tevredenheid, zoals dat heet, door de opdrachtgevers werd overgeno men. Het stoomschip had een inhoud van 2937 reg. ton bruto en 5000 ton draag vermogen. Lengte over alles 114,90 m, breedte 14,50 m, en de holte 6,13 m. „Arvonian" was de naam. In het jaar 1910 was Williams, Owen Watkin in het bezit van 10 schepen, met de „Silurian", groot 940 reg. ton bru to, als oudste; dit schip was in 1898 ge bouwd. Wat ouderdom aangaat volgde dan de „Canganian" en vervolgens kwamen de „Demetian", „Segontian", „Venedo- tian", „Cardiffian", ,Cymrian", .Arvo nian" „Edernian" en de „Snowdian' was de nieuwste met 1907 als bouwjaar. De „Arvonian" kreeg op zekere dag Li verpool als thuishaven, na te zijn aange kocht door de Rhondda Shipping Coal Exporting Co, welke maatschappij onder directie stond van Owen James. De Advertentie De afdeling Velsen van de Christelijk Historische Unie heeft dinsdagavond in hotel ,De Uileboom" te Santpoort haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter van de afdeling, de heer D. Tanis, opende deze druk bezochte vergadering met te wijzen op het verlangen, in Santpoort een eigen afdeling van de C.H.U.-kiesvereni ging te stichten, om welke reden o.m. de jaarvergadering daar werd gehouden. Hij deelde tevens mede dat de afdeling Velsen zich in het afgelopen jaar heeft mogen verheugen in een sterke groei van het le dental. Na het jaarverslag van de aftredende secretaris, de heer F. Walthuis, bracht de penningmeester verslag uit. Het batig sal do bleek te zijn gestegen. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heren C. de Jong en drs. B. We ber. Het aftredende raadslid de heer M van Dongen trad toe als nieuw bestuurs lid. De heer F. Walthuis, die voor zijn be stuursfunctie bedankte wegens zijn leef tijd, werd door de voorzitter in zeer waar derende woorden toegesproken. De voor zitter memoreerde het vele werk door de heer Walthuis verricht als bestuurslid, jaar als gemeenteraadslid van Bussum en 7 jaar van de gemeenteraad in Velsen Nadat door de vergadering eenstemmig werd besloten hem te benoemen als ere lid van de afdeling Velsen werd de heer Walthuis een afscheidscadeau overhandigd De heer Walthuis dankte de vergadering voor de getoonde waardering. Hierna werd de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen als volgt vastgesteld: 1. J. G. Kolkman, 2. K. Tijssen, 3. D Tanis, 4. J. Stolk sr., 5. H. van Leeuwen, 6 mej. G. de Wilde, 7. P. Groen, 8. C. de Jong, 9. H. Remiëns, 10. F. Struikmans 11. H. Lamerus, 12. H. Bierling. 13. J. Luit 14. A. v. d. Veer, 15. mej. D. v. Duffelen. ONTSPANNING VOOR BEJAARDEN De Sub-commissie voor het Sociaal Cul tureel Ontspanningswerk voor Bejaarden organiseert op maandag 5 februari 's mid dags om half drie in het Ned. Herv. Jeugd- gebouw aan de Dijkmanstraat in Velsen- Noord een ontspanningsmiddag voor be jaarden. Die avond zal hetzelfde program ma worden herhaald in het Patronaatsge bouw te IJmuiden-Oost. Aanvang acht uur. Medewerking verlenen „The Wim- mies", de pianist John Boeli, de conferen cier Henk 'Steenvoorde, de jongleur Hans Cordan en John Walker, de man met de vliegende schijven. Bezoekers uit Sant poort kunnen bus- of treinkosten vergoed krijgen. In de pauze wordt koffie ge schonken. Advertentie Acc. slot, lasbesch. beugel 18.— SOLEX-dealers Meervlietstraat 69 Planetenweg 40 Velsen-Z. IJmuiden - Tel. 5701 - Tel. 5290 Spidola M ■c-M Van buitenploeg via havendienst naar het zeehavenbedrijf van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen, dat was de loopbaan van W. Bak ker, thans houtlader in de laatstgenoem de afdeling, bij de papierfabriek. Hij was er dinsdag veertig jaar in dienst. Hij werd in het kantoor van het zeehavenbedrijf in aanwezigheid van zijn familie hartelijk ge huldigd. De heer P. Vons sprak de jubilaris na mens de hoofddirectie toe waarbij hij her innerde aan de lqopbaan van de heer Bak ker, die op tweeëntwint.igjarige leeftijd als lader bij de voormalige cellulosefabrieken begon, later meer direct in het fabricage proces werd betrokken, vervolgens enige jaren in de buitenploeg werkzaam was en die tenslotte tot eerste houtkapper bracht, nog altijd voor de cellulosefabrieken. Na de liquidatie van de C. F. in 1958 ging de jubilaris over naar de papierfabriek, maar tenslotte keerde hij terug naar de zeeha vendienst. De heer Vons noemde de jubi laris een gemoedelijk en vooral zeer ver dienstelijk man voor de afdeling en voor het bedrijf. Dankbaarheid en erkentelijk heid deed hij gepaard gaan met de aan bieding van een enveloppe met inhoud als huldeblijk van de directie en schriftelijke gelukwensen van de hoofddirectie. De langdurige trouw werd gehonoreerd met het vererend getuigschrift en de grote zil veren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Voorts ontving de heer Bakker de gebruikelijke foto in lijst. Aangezien de jubilaris van een ver dere huldiging had afgezien werd de ont vangst afgesloten met een bezichtiging van de papierfabriek, waarbij het gezel schap werd begeleid door de afdelingschef, WOENSDAG 31 JANUARI Zaal Waterdrinker, Beverwijk, 20 uur: Christelijke bedrijf sbond. Het hoofdbe stuurslid J. Lansen spreekt over „Het vraagstuk van de ongeorganiseerden". Zaal Nijman, Heemskerk, 20 uur: Jhr. dr. J. C. Mollerus voor K.C.S. over „Een blik sembezoek aan New York". Patronaatsgebouw, IJmuiden-O.: Film voorstellingen v. Oranjevereniging IJmui den-Oost. „Het houten paard" wordt om 18 uur voor de jeugd, om 20 uur voor de volwassenen vertoond. Raadhuis Velsen. 19.30 uur: Openbare vergadering van de gemeenteraad van Velsen. De Zon, Wijk aan Zee, 20 uur: Ledenver gadering K.A.B Ireneschool, Beverwijk, tentoonstelling „Tankvaart op de binnenwateren". Openbare leeszaal, Plein 45: 812 en 19 —21.30 uur. Paulinum, Driehuis, 19.45 uur: Jaarver gadering oranjevereniging Driehuis met film. Toorts, Santpoort, 20 uur: Tuincursus voor de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Santpoort, onder leiding van de heer Jager. De Haven, Santpoort, 20 uur: Bijeen komst Oranjevereniging Santpoort-Noord DONDERDAG 1 FEBRUARI Kennemer Theater, 20 u.: Abonnements voorstelling door Centrum van vijf een acters van Bert Brecht. Ireneschool, Beverwijk, tentoonstelling „Tankvaart op de binnenwateren". Abelenstraat. 20 uur: Ds H. J. Kater voor de vereniging van vrijzinnig her vormden over „Het Heilig Land, oud en nieuw". Recreatiezaal Lommerlust, Beverwijk, 15 uur: Voorlichting over het verkeer voor bejaarden. Openbare leeszaal, Plein 45: 812 en 10 —12.30; filiaal Wijkerstraatweg 77, 10—12 Petrazaal, IJmuiden: 16—18 u.: Receptie politiejubilarissen. Het ledental van de Aquariumvereniging Velsen" is in het afgelopen jaar weer ge daald en wel van 74 tot 67 gewone leden, jeugd- en 2 gezinsleden. Het bestuur roept de leden dan ook op aquariumbezit- ters die buiten de vereniging staan te be wegen lid van de Aquariumvereniging Velsen" te worden. Het bezoek aan de verenigingsavonden wat niet wat het be stuur ervan verwachtte. Er werden der tien bijeenkomsten gehouden. De bijeen komst in november kon zelfs niet doorgaan wegens gebrek aan belangstelling. Het be stuur zal trachten de komende bijeenkom sten te organiseren op woensdag of vrij dag. Men is namelijk van mening dat de bijeenkomsten op dinsdag en donderdag schade ondervonden van de televisie. De heer Hartman moest in augustus be danken als secretaris. Zijn plaats werd in genomen door de heer W. de Ruiter. Na veel moeilijkheden was de heer J. de Haas bereid de verzorging van het maandblad op zich te nemen. De vereniging denkt in dit jaar bjijkens de begroting toe te kunnen met 1335,-. In 1961 leende bibliothecaris J. N. Zand- voort 29 keer een boek uit. Dat is een record, vooral te danken aan de jeugdige leden. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 21 tot en met 27 januari zijn in de hoofdstedelijke haven aangeko men 169 schepen (355.878 brt) en vertrok ken 186 schepen .(439.458 brt). Advertentie n. KENNEMERLAAN 9 JTXZT%m Telefoon 5271 Erkend installateur PEN. De directie van Hoogovens te IJmuiden heeft twee miljoen gulden ter beschikking gesteld voor de bevordering van woning bouw en eigen woningbezit ten behoeve van het personeel dat werkzaam is bij dit bedrijf. Het is bekend dat de woningsituatie in de omgeving van het hoogovencomplex de laatste jaren er niet beter op is gewor den. Al meer dan tien jaar verstrekt het zo genoemde „Fonds 1948" renteloze voor schotten aan personeelsleden, die een huis willen kopen of laten bouwen. Het maxi mum voorschot was tot dusver drieduizend gulden, welk bedrag te laag is gebleken. Om dit voorschot voor nieuw te bouwen woningen te kunnen verhogen tot vier duizend gulden, heeft de directie een ren teloze lening van een miljoen gulden aan het fonds verstrekt. Het verkrijgen van woningen in eigen bezit wordt niet alleen belemmerd door de beperkte bouwcapaciteit, maar ook door de omstandigheid, dat het subsidie, dat de overheid beschikbaar stelt voor de zoge noemde premiewoningen tegenwoordig met grote vertraging of in het geheel niet wordt toegekend, zo wordt in de be- drijfscourant „De Grijper" gesteld. Om laatstgenoemde belemmering gedeeltelijk op te heffen heeft de directie van Hoog ovens het „Fonds 1948" gemachtigd om voor rekening van de maatschappij voor dergelijke nieuw te bouwen premiewonin gen boven het renteloze voorschot nog een bedrag van 4000 per woning beschik baar te stellen, eveneens tot een totaal van een miljoen gulden. Dit bedrag zal ook in de vorm van een voorschot worden verstrekt, maar zolang de werknemer in dienst van het bedrijf is of in geval van zijn overlijden zijn weduwe in het huis blijft wonen behoeft dit voorschot niet te worden ingelost. In de afgelopen jaren is een aantal perso neelsleden aan een eigen woning geholpen via de „Stichting Eigen Woningbezit Heemskerk". Het ziet er naar uit dat de ze stichting binnenkort, na lange tijd, weer nieuwe huizen in Heemskerk zal kunnen bouwen. De Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer Velsen-IJmuiden heeft aan haar le den een schrijven gestuurd, waarin zij aandringt op het vervangen van vaak ont sierende bordjes of papieren aankondigin gen, dat men kamers met of zonder pen sion aan te bieden heeft, door een gelijk vormig bordje van blauw plastic met daar op in wit reliëf uitspringend een bed met vork, mes en kopje. Dit bordje is geheel zonder letters (gebruik van welke vreem de taal ook is dus overbodig) en kan ge makkelijk voor het raam worden geplaatst. Men meent dat dit een ethischer en meer efficiënte wijze van bekendmaken met be trekking tot logies is. Vreemdelingen kun nen dan ook buiten de kantooruren van het Verkeershuis op het Marktplein bij de leden van de V.V.V. terecht. Advertentie Advertentie ALLE goede merken Centrifuge reeds voor met el. rem 100 service en garantie. Betaling ook in overleg. f 149.— 1179.— Marktplein - Tel. 4262 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Thuredrecht van Rio de Janeiro; Medon, Antwerpen; Martini, Dublin. Kadmos, Port Arthur; Dina, Rotterdam, laden Staalhaven IJmuiden;IJstroom,, Liverpool; Peregrine, Londen, Venu, Noordzee, proefvaart Jurgen Wehr, Londen; Birka, Gefle; Sapele Palm Freetown; Nordenfeld, Rotterdam; Marga, Melil- la, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Martha Ahrens, Rotterdam; Rote, Antwerpen; Vinga Londen; Tukker, Londen, laden Staalhaven IJ muiden; Kalmarsund 12, Rouaan, laden Binnen haven IJmuiden; Spaarneborg, Swansea; Fern- valley, Antwerpen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Labotas van Rotterdam; Venern, Antwerpen; Konny M., Rotterdam. Dinsdag vertrokken uic IJmuiden: Lealott naar Duinkerken; Schokland, Erith, kunstmest geladen IJmuiden, Venu, Noordzee, techn. proefvaart vanuit Zaandam; Konny M., Rotterdam; Bab T., Dany River, ledig van Zaandam; Dorthe Daniel- sen, Aalborg; Henja. Colchester, kunstmest gela den IJmuiden; Isis, Antwerpen; August Thyssen, Narvik; Martha Russ, Le Havre; Amrum Ant werpen; Theodora, Rotterdam, ledig Buitenhaven IJmuiden; Calvijn, Boston; Axel, Rotterdam Oduduwa, Rotterdam; Harrogate, Goole; Jan Jo nas, Malmö, ruw ijzer geladen IJmuiden; Bern Galway; Belgia, Antwerpen; Themis, Dordrecht: Heriot, Leith; Jans, Londen; Hinde, Londen; Ju lia Mary, Londen; Eskwood, Londen, walsmate- riaal geladen IJmuiden; Rijnstroom, Londen; Dina Newcastle, kunstmest geladen IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Beninkust naar Antwerpen- Kieldrecht, Rotterdam; Polya- na, Banias; Olivier van Noordt, Londen; Rein- hardt Danz, Randers, waJsmateriaal geladen IJ muiden; Eemstroom. Vlissingen; Leliegracht. West-Hartlepool; Grebbestroom, Hull; Marie Both Odda. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie l «ridbevestiging tonder U DOR A «onri|* kofeilager* Dammen Met achtenveertig spelers is het toernooi om het kampioenschap van Kennemerland begonnen. In de hoofdklasse zijn twee groepen van 10 spelers. De drie best ge plaatsten van elke groep komen in de eindstrijd. In de finale hebben zich reeds J. Bus, N. van Hal en B. Dukel geplaatst De uitslagen van de eerste ronde luiden: Hoofdklasse A: J. van Kesteren verliest van .T. Bus. A. Douma remise met 6. Kleen G. de Groot remise met Jan Poppen, T. Tiel- rooy remise met H. van Gerrevink. J. van StratenH. Mast afgebroken. Hoofdklasse B: J. H. Meure remise met v. Hal. Schelfhout remise met J. Warmer dam. J. Boerkool remise met J. de Boer Leo Binkhorst remise met W. Roest. Abe de Jong verliest van H. Vossen. Eerste klasse: W. Gomes verliest van J. Koren. D. Ott remise met L. Schimmers. Th. Bot verliest van A. G. de Zwart. T. Hoek remise met Ipenburg. Tweede klasse: C. v. d. Does wint van H. v. Delden. J. v. d. Wereld wint van R. Knopper. C. H. Lenaerts wint van Lode- wijk. In de jeugdklasse doen 10 spelers mee. Er werden twee partijen gespeeld: G. B Valkema wint van Th. Wort. Ebbeling wint van Heydenrijk. Het damtoernooi om de clubtitel van Kennemerland is ten einde. De Haarlemse damclub 2 is er na een 137 overwinning op Sportief in geslaagd de kampioenstitel van Kennemerland te prolongeren. Ook in 1961 behaalde dit sterke kampioenstiental de Kennemerland-clubtitel. VKD eindigde onderaan. Met Cresendo uit Amsterdam, damclub Schagen en Zaandam zal de HDC 2 kampen voor twee plaatsen ir de hoofd klasse. De uitslagen van de laatst gespeelde wedstrijden: VKD 1 verliest met 812 van Hillegom; Haarlemse damclub 2 wint met 137 van Sportief: Santpoort wint met 137 van Haarlemse damclub 3. In de eerste klasse behaalden het Haar lemse KNC de kampioenstitel. Het volgend seizoen zal de KNC in de eerste klasse uit komen. Ledenvergadering. De afdeling Heemskerk van de Partij van de Arbeid houdt op vrijdag 9 februari een ledenver gadering in zaal Dam. Op deze bijeenkomst zal de uitslag van het referendum voor de kandidatenlijst voor de gemeenteraads verkiezingen worden vastgesteld. Jubileumconcert. Het Kennemer Vrouwenkoor geeft woensdag 7 februari een jubileumconcert ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan. Het concert wordt gegeven in het Gerofrmeerd Jeugd huis „De Haven", Schipbroekenweg no. 6 te Santpoort-Noord, aanvang 8 uur. Mede werking wordt verleend door Herman Gos- linga, viool; Joop Koopman, cello en Annie Schoen, piano. Het Kennemer Vrouwen koor staat onder leiding van Annie Schoen De solisten zullen het vierde trio van Mo zart uitvoeren. Annie Schoen speelt de impromptu opus 90 nummer 4 van Schu bert. Het koor zal ondermeer werken van Arcadelt, Caplet, Schubert, Brahms en Nederlandse componisten ten gehore brengen. Poppentheater. Het poppentheater „De Schelleboom" onder leiding van mevr. Cia van Boort gaat opvoeringen geven voor de Velsense schooljeugd. De commissie culturele vorming schooljeugd Velsen or ganiseert deze voorstellingen, die maandag, dinsdag, woensdag en donderdag in het Sint Fidelisgebouw aan de Willemsbeek- weg zullen worden gegeven. Voor de leer lingen van het nijverheids- en VGLO- onderwijs zal „De appels en de vrouwen" worden gespeeld, voor de leerlingen van de ULO-scholen „De faustsage van Waarden burg", voor de leerlingen van de HBS en het Gymnasium „Impromptu". Ouderavond. De oudercommissie van de Jan Campertschool te Driehuis houdt donderdag 8 februari in het Gemeentelijk Vergaderlokaal aan de Abelenstraat de tweede ouderavond van dit jaar. De ge meentelijk inspecteur van het onderwijs, de heer J. Algera, zal spreken over „Houdt de school voldoende rekening met de capa citeiten der leerlingen?" Aquarium houden. De heer M H. Deutz gaat maandag 5 februari in het Cul tureel Centrum te IJmuiden voor de Aqua riumvereniging Velsen spreken over „De kunst van het aquarium houden". Aanvang 20 uur. De heer Deutz heeft in mei vorig jaar reeds een lezing in Velsen gehouden. Er zullen na de pauze dia's worden ver toond. Na afloop van de lezing volgt de jaarlijkse huishoudelijke vergadering. De heren Bolland, Koops en Zandvoort zijn aftredend, maar herkiesbaar. Op 7 maart zal de heer v. d. Nieuwenhuizen een lezing met dia's houden voor de Velsense aqua riumhouders. In de rij van jubilarissen bij de Hoog ovens was dinsdagmiddag de beurt aan de heer H Balm uit IJmuiden, die met zijn vrouw en zijn gezin gehuldigd werd in de cantine van de leerlingen werkplaats, om dat hij veertig jaar bij het bedrijf was Adjunct-directeur ir. J. van der Woude sprak els eerste de jubilaris toe. U heeft kansen gekregen en deze goed benut. U heeft de directie niet beschaamd, aldus ir van der Woude. Na herinneringen te heb ben opgehaald uit het verleden van de ju bilaris wees ir. van der Woude er ten slot- ten op dat de heer Balm met zijn sociaal gevoel mee heeft geholpen aan het schep pen van de sfeer in het bedrijf. De heer Balm kreeg van de directie de gebruike lijke enveloppe met inhoud, een gouden horloge en een oorkonde. De chef van het transport, de heer W Wiersma, zei, dat de jubilaris zijn carièr- re bij Hoogovens met veel zorg en toewij ding heeft opgebouwd en het tot opzichter eerste klasse bij de werktuigkundige on derhoudsdienst van het transport heeft ge bracht. Ook op ander terrein maakte de jubilaris zich verdienstelijk. De RK speel tuinvereniging profiteerde ook van zijn technische inzichten. De jubilaris kreeg van de heer Wiersma een gedenkboek. De heer J. P. Kuiper, adjunct-bedrijfschef van de werktuigkundige onderhoudsdienst, kon namens de technische dienst niet an ders dan de samenwerking met de jubila ris roemen. Een pick-up en een boekenbon waren de stoffelijke blijken van waarde ring van deze afdeling. Ir. N. Plazier en de heer H. J. Schorel van de afdeling kraanbouw kwamen met een kraan ten to nele en lieten zien hoe nauwgezet de ju bilaris alles doet. maar ook hoorde men via de geluidsband eens mopperen De heer J. J. Poolman sprak namens het jubileumfonds en gaf opzichter Balm een schilderij van Spaarndam. De heer Balm dankte voor de hem gebrachte hulde. BEVALLEN: M. Tuk-Korf, z„ Schouten straat 8, IJmuiden; G. J. Hoogendijk- Braaij, z„ Oranjestraat 18, IJmuiden; M. C. Meijer-Witteman, z„ Schaepmanlaan 27, Driehuis; M. C. Post-Jansen, d„ Iepen straat 32, IJmuiden-Oost; M. G. Böhm- Kramer, z., Esdoomstraat 1, IJmuiden- Oost; E. Kaldenbach-Weber, d., Eenhoorn- straat 111, IJmuiden; J. van der Veen- Simpelaar, d„ Andromedastraat 37, IJmui den; M. E. Toonen-Spoor, d„ Atjehstraat 86, Haarlem; M. van Dongen-Otte, z„ Wijk aan Zeeërweg 109, IJmuiden; H. H. Beuke- ma-Bruinzeel, d„ Keizer Wilhelmstraat 26, IJmuiden; A. Hoek-van der Weert, d.. Ko ningin Wilhelminakade 48 rd„ IJmuiden; J. P. Vos-Harig, d„ Planetenweg 235. IJ muiden; H. C. van Leeuwen-Vis, d„ Alex ander Bellstraat 8, IJmuiden; C. van der Woude-Spanjaart, d„ Abelenstraat 12, Haarlem; F. G. Schimmel-van, Arnhem, z., Schepersstraat 30, Haarlem; G. Dekker- Heijdanus, d„ Nieuwe Groenmarkt 31, Haarlem; C. E. J. Vessies-de Boer, z„ Sa lonwagen aan de de Ruijterstraat, Lisse; C. Roosenstein-van der Bos, d„ van Maer- lantlaan 15, Driehuis; C. A. van der Sloot- Marks, d„ Gladiolenstraat 2, Santpoort; J. J. Balm-Bi'uijnen, z„ Schoolstraat 10, IJmuiden. Advertentie fS-f De Velsense Gemeentebibliotheek heeft de vol gende boeken aangekocht; Nederlandse romans en novellen: Aardweg, Onweer ooven Parijs. Bergeyck, De levende do den; Eekhout, lk Henri Lagasse; Ooms-Vinckers, Een schorpioen voor een ei; Oosterbroek-Dut- schun, De drié linden; Boulle, In geheime dienst; Davenport, Het bestendig beeld; Macken, De vlam in hun hart; Mather, Nacht over Kasjmir; Otcenasek, Romeo. Julia en de duisternis Queen, Moord op rijm Simenon, Maigret in de wereld van gisteren; Wodehouse, Bedankt, Jeeves; Bongs, Monoloog van een medeplichtige; Carpentier Al- ting. Verdroomd seizoen; Vroman, Tineke Buitenlandse romans en novellen: Brückner, Ein Frühling ïm Tessin; Hassencamp, Bekennt- nisse eines möblierten Herrn; Duncan, Big river, big man; Godden, China court; Hackforth-Jones, Crack of Doom1 Hersey, The child buyer; Pro- kosch, A ballad of love. Ouvard, L'Assassin est dans le couvent; Katcha, Le huitième jour du seigneur. Ontwikkelingsboeken: Oyen, Christelijke ethiek; Montet, Egypte en de Bijbel; Bavinck, Alzo wies het woord: Lescrauwaet, De bijbel over de chris telijke eenheid Visser, Ik gedenk U uit het land der Jordaan; Rooijen, Het bevolkingsvraagstuk; Aichhorn, Verwaarlozing en heropvoeding; Stell- wag on Trotsenburg, De proefklasse; Popp en Pleticha, Wij leven pas vijf seconden; Bergeijk en Pierce, David, Het geluid en ons gehoor; We gener Sleeswijk, U en uw rug; Pietersen, Socio logie van de sport; Schilder, Het judokwai judo; Doesse, Schep sfeer met vaardige vingers in ge zin, school en club: Onck en van Beurden, Slui merend dynamiet: Autoparade 1961; Pels, Papier; Hooftman, Alles over straalverkeersvliegtuigen; Strijd om schoonheid; Hatje, Knaurs Wohnbuch; Fél, Ungarische Volksstickeiei; Doorninek, Puc cini; Stearns, Jazz; Tsaac da Costa: Rinser, Der Schwerpunkt: V anderschaeghe, Heinrich Böll; Williams, The escapers; Goudsblom, Nihilisme en cultuur; Evans, De bastions van het onver stand; Drees. Een jaar Buchenwald; Presser, Ant woord aan het kwaad; Brugmans, Paardenkracht en mensenmacht; Duynstee, Nieuw-Guinea als schakel tussen Nederland en Indonesië; Saint Simon. Roddel in Versailles; Balans van beleid, terugblik op de laatste halve eeuw van Neder- landsch-Indië: Den Helder in foto's: Fris, Sar dinië; Gaunt. London.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5