In Duitse metaalindustrie dreigen stakingen Extra verlaging van EEG- binnentarieven waarschijnlijk - DE BEURS Mr. Delprat heeft plan voor A'dam-Rijnkanaal omdat SKODA langer meegaat door uitzonderlijke degelijkheid SKODA Vakbonden eisen 16 pet hoger loon Duitse auto-produktie was in 1961 iets hoger Krachtige groei van „De Auto Onderlinge" England wenst versnelde toetreding Verbond van Werkgevers niet enthousiast over EEG-besluiten Verbetering kost 260 miljoen EEN VEILIGE KEUZE SCHEEPVAARTBERICHTEN Dijckhoff te Utrecht gaat sluiten VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 11 Stijging nam sterk af Groot schip komt naar Graanoverslagbedrijf Stijgend cementverbruik in Nederland Meer goede ideeën bij Philips Udenhout 12 pet (10 Kort economisch nieuws I (Van onze correspondent) BONN. Er hoeft niet veel meer te gebeuren of het is in de Bondsrepubliek gedaan met de arbeidsvrede. Vandaag brachten 320.000 georganiseerde arbeiders in de metaalindustrie in de deelstaat Baden-Württemberg hun stem uit over de vraag: zyt gy bereid voor de redeiyke eisen van de vakvereniging „metaal" alle vakverenigings middelen te gebruiken?" Luidt het antwoord op deze vraag „ja", dan staat niets meer in de weg aan stakingen, die de vakbondsleiders in Stuttgart voorlopig alleen in de grotere bedrijven willen organiseren. De moeilijkheden tussen werkgevers en werknemers in de metaalindustrie zijn vooral door.starheid zo hoog gelopen. Aan vankelijk werd uitgebreid onderhandeld over werktijdverkorting en loonsverho ging. Hoewel de werkgevers enig water in hun wijn deden, bleven de aanbiedingen (zes percent feitelijke loonsverhoging) ver ten achter bij de eisen (16 percent). Het laatste gesprek werd eind vorige week af gebroken, zonder dat een nieuwe ontmoe ting werd bepaald. Het overleg nam toen vooral een nega tieve wending, nadat de vakbondsleiders tegenover de compromisbereidheid van de industriëlen stokstijf hadden vastgehouden aan hun aanvankelijke eis tot een feitelij ke loonsverhoging van 16 percent. Niet ten onrechte is dan ook van vele kanten opgemerkt, dat de vakbondsmannen op een grootscheeps conflict aansturen. De stakingskas is vol, wat let ons om het on- (Van onze correspondent) BONN In West-Duitsland neemt men algemeen aan dat het hoogtepunt van de „boom" in de auto-industrie weldra be reikt zal zijn. Toch is het totale beeld in deze tak van het economische leven verre van ongunstig en voor beperking van de produktie ziet men voorlopig dan- ook geen aanleiding. In het afgelopen jaar nam de produktie wel aanzienlijk minder toe dan in de voorafgaande jaren. In hét laatste kwartaal was er zelfs een klei ne teruggang van bijna twee percent. Ook de export toonde een belangrijkere terug gang van 12,3 pet. Dit laatste schrijft men evenwel toe aan speciale omstandigheden, zoals het plotse ling sterk teruglopen van de auto-invoer in Australië en Zuid-Afrika, waar in de tweede helft van 1961 ongeveer 30.000 auto's minder werden ingevoerd dan in 1960. Dit stond in verband met kleinere invoercontingenten. In totaal steeg de Westduitse autoproduktie het afgelopen jaar slechts 2,4 pet. Tegenover het buiten land is dit geringere percentage evenwel nog zeer gunstig. maanden van 1961 de produktie met 23, de. uitvoer met 29 pet terug. Voor Frank rijk luidden deze percentages respectieve lijk 11 en 29 en voor de Verenigde Sta ten 22 en 8 pet.. Alleen Italië stelde daar op beide fronten 15 pet stijging tegen over. In Duitsland treedt vooral de auto in de middenklasse steeds meer naar vo ren. In deze sector was het aandeel der particuliere kopers veel belangrijker dan voorgaande jaren. Door deze ontwikkeling verwacht men dat de afzet in het voor jaar zijn hoogtepunt zal bereiken, waarna men met een geleidelijke teruggang zal moeten rekenen. De groei van de verzekering-maatschap pij „De Auto Onderlinge" heeft zich, blij kens het verslag over het boekjaar 1960- 1961, krachtig voortgezet. De premie-aan was bedroeg niet minder dan 875.000, waardoor de premie-ontvangst boven de 8 min kwam. Het bedrag dat aan scha den en assurantie-premies moest worden uitbetaald is opgelopen tot bijna 5 min. Het voordelig saldo bedraagt 409.000 (v.j. 412.000)), waartoe de baten ver kregen uit belegde gelden in belangrijke mate hebben bijgedragen. Het batig saldo is wederom toegevoegd aan de extra-re serve, waardoor deze is gestegen tot 2,92 min. Het bedrag der beleggingen nam toe van 10,8 tot bijna 12 min. De premie reserve klom op tot een bedrag van 2.94 min. Het gelukte het bestuur de exploitatie kosten binnen redelijke grenzen te houden. De kostenstijging is deels door de stijging van het premie-inkomen en deels door be sparing op bijzondere lasten opgevangen. Gestreefd wordt naar het voeren van een zodanig beleid, dat zoveel mogelijk even wicht wordt bewaard tussen de premies enerzijds en de schade en exploitatiekos ten anderzijds. Het graanoverslagbedrijf in de Amster damse Vlothaven verwacht op 25 februari het grootste schip dat bij dit bedrijf in zijn prille bestaan aan de 375 meter lange pier heeft gemeerd. Het is het Griekse tank schip „Atlantic King", een Livanos-schip van 40.000 b.r.t. dat een lading graan van 37.000 b.r.t. naar Amsterdam komt bren gen. De capaciteit van het graanoverslag bedrijf dat vorig jaar 760.000 ton graan verwerkte, wordt steeds verder opgevoerd. De directeur, de heer R. Hoegen, verwacht dat het bedrijf in januari en februari van dit jaar ongeveer 200.000 tot250.000 ton zal overladen. Er werden thans tachtig personeelsleden in twee ploegen. AD VIES KOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,11 10,21, Amerikaanse dollar 3,593,63, Canadese dollar 3,41'/!3,46'/i, Franse frank (100) 72,55—73,05, Belgische frank (100) 7,22'/-7,27Vi, Duitse mark (100) 90,0590,55, Zweedse kroon (100) 69,50—=70,50, Zwitserse frank (100) 83,65 84,15, Italiaanse lire (10.000) 57,2559,25. Deense kroon (100) 52.0053,00. Noorse kroon (100) 50,25 51,25, Oostenrijkse schilling (100) 13,97'/!14,07'/!, Portugese escudo (100) 12,35 12,50, Spaanse pe seta (100, grote coupures) 5,956,10. derste uit de kan te willen?, zo schijnen zij te redeneren. Ondanks dat heeft Otto Brenner, voorzitter van de „metaal", nog gisteravond verklaard, dat zijn bond geen loondictaat, maar redelijke onderhandelin gen wenst. Aan de andere kant staat daar tegenover, dat de werkgevers in de „me taal" al hebben verklaard niet met zich te zullen laten sollen. Een dag staken in alle metaalbedrijven van Baden-Württemberg zou echter een slordige zestig a zeventig miljoen mark schade betekenen. Voor 1962 verwacht de directie van de Eerste Nederlandsche Cementindustrie (ENCI) voor ons land een cementverbruik van 3,5 min. tón. De ENCI hoopt haar afzet op 1,4 min. ton te kunnen brengen (v.j. 1,2 min. ton) waarvan 1,1 min. ton portlandcement en 300.000 ton hoogovence- ment. Dit heeft de directie, blijkens „EN' Cl Schakels" meegedeeld aan het perso neel. Bij de ENCI zijn verscheidene pro jecten in uitvoering onder andere bouw van een nieuwe cementmolen die waarschijn lijk de grootste van Europa zal zijn. Ook wordt een nieuw hoofdkantoor annex la boratorium neergezet. In 1961 bedroeg het cementverbruik :n Nederland 3,4 min. ton, een stijging van 300.000 ton ten opzichte van 1960. De voor naamste uitbreiding van het produktie-ap- paraat in 1961 was de ingebruikneming in oktober van de zevende cementdraaioven die met zijn vermogen aan klinkerproduk- tie van 1100 ton per etmaal alle andere ovens in de schaduw stelt. AMERIKAANSE GOUDRESERVE GEDAALD De Amerikaanse goudreserve is in de op 31 januari geëindigde week met 25 mil joen dollar tot 16.815 miljoen dollar ge daald, zo heeft het Amerikaanse ministerie van Financiën bekendgemaakt. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Raad van Ministers van de Europese Economische Gemeenschap, die in maart weer bijeen zal komen in Brussel, zal waarschijnlijk besluiten tot een nieuwe verlaging van de binnentarie- ven van de gemeenschappelijke markt met tien percent, aldus Jean Rey, lid van de Executieve Commissie van de E.E.G., in zijn speech tijdens het jaarlijks diner van de Belgische Unie van Adverteerders, dat gisteravond heeft plaatsgehad. Sprekend over de toetreding van Enge land tot de gemeenschappelijke markt, heeft de heer Rey er de nadruk op ge legd, dat men de eerste maanden „geen sensationeel nieuws" behoefde te verwach ten. Het zou reeds een groot succes zijn, zei hij, wanneer Engeland zijn entree in de Euromarkt tegen het midden van 1963 zal maken. i Spoed betrachten Een woordvoerder van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft ech ter juist gisteren verklaard dat de Britse regering bijzonder gesteld is op een zo groot mogelijke bespoediging van de on derhandelingen over toetreding tot de E.E.G. Er is echter geen tijdslimiet voor de besprekingen in Brussel gesteld, zo voegde hij hieraan toe. Volgens Reuter verluidt in gezaghebben de *Londense kringen, dat de Britse rege dat zij omstreeks juli. zover wil zijn dat augustus graag at. d-L En- detailleerde technische onderhandelingen zouden daarna nog wel maanden kunnen duren. Premier Macmillan zou het Britse parlement voor het zomerreces willen mee delen hoe de zaken ervoor staan. Voorts zou men dan vast kunnen beginnen aan de voorbereiding van de wetgeving die no dig zal zijn en die behandeld zou moeten worden als het parlement in november weer bijeenkomt. De officiële woordvoerder verklaarde donderdag, dat minister Heath die de onderhandelingen in Brussel heeft gevoerd zeer tevreden over de gemaakte vor deringen is teruggekeerd naar Londen. Heath heeft echter niet geprobeerd de da tum gewijzigd te krijgen van de volgende ministerconferentie, op 22 februari. In 1961 zijn in de ideeënbus van de Philipsbedrijven blijkens het laatste rap port van de centrale ideeënbuscommissie 11.138 ideeën binnengekomen. Dat is 720 minder dan in 1960. Tegenover deze kwan titatieve teruggang staat een stijging van de kwaliteit der inzendingen. In het af gelopen jaar konden 2.573 ideeën (31 per cent) worden toegepast en beloond met een totaal bedrag van 269.000, tegenover 216.000 voor 2.967 toegepaste ideeën in 1960. De hoogste beloning bedroeg 2000 guide- G.-landen •'freeft-dateTr-we+ett-, In de-laatste maand van het vorig jaar werden 1009 ideeën ingezonden. Daarvan werden er 216 beloond, dat is 26 percent. De geland al dan niet kan toetreden. De ge- hoogste beloning bedroeg 1750 gulden. In een beschouwing over het besluit van de ministerraad van de E.E.G. ten aanzien van het gemeenschappelijk land bouwbeleid en het overgaan tot de twee de etappe, constateert „De Nederlandse Industrie" orgaan van het Verbond van Nederlandse werkgevers dat er strikt eco nomisch gezien, voor Nederland weinig re den is om te juichen over de beslissingen die er in Brussel zijn genomen. „Hoe de uitwerking op onze landbouw en op de landbouwveredelingsindustrie zal zijn, is op dit moment nog moeilijk in details te overzien, maar indien onze globale indruk juist is, dan zullen wij er ons op moeten voorbereiden dat het voortzetten van ons nationale landbouwbeleid dat gericht was op gezonde economische principes, in de toekomst nauwelijks nog mogelijk zal zijn en ook weinig zin heeft". „Er wordt weliswaar gesproken over prijstoenadering en men kan met wat goe de wil volhouden dat het gemeenschappe lijke prijsniveau niet te hoog zal worden maar overtuigend klinkt dat in Nederland se oren bepaald niet. Over onze wens dat de bestaande handelsstromen van en naar derde landen tenminste in hun huidige omvang mogelijk dienen te blijven, heb ben wij nog niets kunnen terugvinden. De ontsnappingsclausule ziet er minder drei gend uit dan aanvankelijk het geval was, maar in de praktijk zal pas blijken wat het effect van die clausule in feite zal zijn. Nee, hoe men het ook beziet, het landbouwbeleid ziet er voor ons land niet bepaald gunstig uit". AMSTERDAM: KON. OLIE EN UNILEVER VAST Kon. Olie en Unilever hebben gisteren een vaste stemming te zien gegeven. Voor al de olie-aandelen werden grif uit de markt genomen op 127,10, 124,80) Het publiek blijft zich nog steeds voor de De raad van bestuur der n.v. Maat schappij tot Exploitatie van Steenfabrie ken „Udenhout" voorheen Weijers en Co is voornemens aan de algemene vergade ring van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1961 een dividend van 12 percent uit te keren. AFLOSSING 4PCT.-LENING 1960 TEN LASTE VAN DE STAAT DER NEDERLANDEN Het ministerie van Financiën deelt mede, dat van de 4Vi pet.-lening 1960 ten laste van de Staat der Nederlanden op 1 maart 1962 aflosbaar zal worden gesteld l/24ste deel van het op die datum uitstaande bedrag der lening, zijnde 11.958.400. De uitloting van de schuldbewijzen zal in het openbaar plaats vinden op maandag 12 februari 1962 te 9.00 uur in het gebouw van het ministerie van Financiën te 's-Gravenhage. Uitgeloot zullen worden vier reeksen schuldbewijzen. Grootste hoogoven De grootste hoogoven van Europa zal op 15 februari in het bedrijf van Cockerill-Ougrée bij Luik aangestoken worden. De smeltkroes van de hoogoven is 9 meter breed. Hij zal 1755 kubieke meter gesmolten staal kunnen bevatten. De pro duktie per dag variëren van 1300 tot 2200 ton Cockerill-Ougrée investeert op het ogenblik ze ven miljard Belgische frank in de verbetering van zijn installaties. De voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Amsterdam, mr. D. A. Delprat, heeft in de gisteren gehou den vergadering van de Kamer een ver klaring afgelegd over de werken, die aan het Amsterdam-Rijnkanaal moeten worden uitgevoerd. Over de duwvaart merkte de voorzitter op dat nu al meer dan een derde deel van het ertsvervoer op de Rijn met duw bakken geschiedt. Ook andere massagoe deren worden in grote hoeveelheden op deze wijze vervoerd. Voor een onbeperkte duwvaart met con- vooien van een duwboot met vier twee- aan-twee gekoppelde bakken is het Am sterdam-Rijnkanaal op dit ogenblik even wel niet geschikt, zo voegde mr. Delprat er aan toe. Hiervoor zijn bredere dan de huidige schutsluizen nodig, voorts dienen alle bruggen over het kanaal op Rijnvaart hoogte te worden gebracht; de doorvaart- openingen onder deze bruggen en bochten in het kanaal ,te worden verruimd en ten slotte is een algemene verruiming van het kanaalprófiel noodzakelijk om een veilige vaart van deze grote konvooien (19 m. breed en 185 m. lang) te verzekeren, zo betoogde mr. Delprat. De kosten van de hiertoe vereiste voor zieningen aan het kanaal worden thans geraamd op 260 miljoen gld. „Dit is onte genzeggelijk een hoog bedrag, doch waar het er hier om gaat de concurrentiekracht van een van Nederlands grootste zeeha vens in stand te houden, een zeehaven, die bovendien straks zal beschikken over een verbinding met de Noordzee, geschikt voor zeeschepen tot 75.000 ton, is een investe ring van deze aard stellig verantwoord te achten," aldus de voorzitter. De beste oplossing lijkt ons, zo. zeide mr. Delprat, dat allereerst een formatie haven boven de sluis bij Tiel wordt uit gegraven, opdat de grote Rijnkonvooien kunnen worden gesplitst. Vervolgens kun nen konvooien van uitsluitend achter el kaar gekoppelde duwbakken de Prins Bernhardsluis te Tiel binnenvaren om oe tocht over het Amsterdam-Rijnkanaal re maken. Voorts is het ter wille van de veilige en onbelemmerde vaart volgens spreker nood zakelijk, dat de drie spoorbruggen bi; Utrecht en Weesp op Rijnvaarthoogte ge bracht worden, waarmede tevens de te nauwe doorvaartopeningen onder deze bruggen, alsmede en jn het bijzonder de bocht bij dé jbefftli1 a-ïabriek, kunnen wor- tterr VffmiiTHtr. Mël deze werken zal;-een' begin worden gemaakt. Advertentie onverwoestbare motor - 1089 cc - 43 pk - 125 km/u oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat A 'd. .'-ïè-vu-j/;. - H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010* Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, tel. 52301 DEALER: SS Abida 11 te Rotterdam verwacht. Acila 1 te Thameshaven. Acteon 1 te Lorenzo Marquesa Adara 31 575 m n.n.o. Belem n. Montevideo. Aegis 2 v. Pernis n. Hamburg. Akkrumdijk 1 te Londen v. Rotterdam. Alamak 1 te Karachi. Alblasserdijk 1 v. Antwerpen n. Pt. Everglades. Algol 1 35 m. z w Kreta n. Antwerpen. Alhena 2 v. Paranagua te Santos verwacht. Alkmaar 1 v. Willemstad n. Las Palmas. Alphacca 1 420 m. o.z.o. Socotra n. Madras. Alpherat 1 et Antwerpen. Aludra 1 120 m. w. Lissabon n. Antwerpen. Ameland 1 te Fernandopo verwacht. Amstelhoek 1 120 m. w. Lissabon n. Avonmouth. Amstelkroon 1 20 m. n.o. Pt Elisab. n. Avonmth. Andijk 4 te Mouston verwacht. Annenkerk 1 te Genua verwacht v. Marseille. Appingedijk 1 300 mijl n.o. Kp. Canaveral naar Port Everglades. Area 1 450 m. n. Fort Aleza n. Trinidad. Argos 2 v. Rotterdam n. Bilbao. Artemis 2 v. Antwerpen n Amsterdam. Attis 1 750 m. n.o. Guadeloupe n. Point a Pitre. Atys 9 in Suezkanaal verwacht n. Banias. Ba long 1 220 m z.o. Kuwait n. Kuwait. Banda 2 te Madras verwacht v. Cochin. Banggai 1 v. New Orleans n. Philadelphia. Barendrecht 2 te Maracaibo verw. v. Portland. Batjan 1 te Wellington v. Auckland. Batu 2 te Port Said verwacht. Bawean 3 te Bordeaux verwacht. Beninkust 1 v. Antwerpen n. Freetown. Boissevain 2 te Singapore verw. v. Mauritius. Bosco 5 v. Gwadur te Bombay verwacht. Bovenkerk 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Breda 1 610 m. z.w. Landsend n. Amsterdam. Bussum 1 v. Lagos n. Caribian. Caltex Arnhem 1 90 m. n.o. Finisterre n. Sidon. Caltex Delft 1 te Rastanura. Caltex Eindhoven 1 95 m. w. Kreta n. Port Said. Caltex Gorinchem 1 8 m. n. Vlieland n. Vasteras. Caltex Leiden verm. 4 gereed rep. te Singapore. Caltex Madrid 1 v. Rotterdam n. Perzische Golf. Caltex Napels 1 v. Rotterdam n. Bahrein. Caltex Rotterdam 1 810 m. z.w. Azoren n. Vliss. Camitia 3 te Curacao verwacht. Camphuys 1 te Beira verwacht v. Durban. Cartago 1 te Charleston v. Puerto Armuelles. Castor 1 te Cartagena. Chiron 1 v. Paramaribo n. Amsterdam. Cinulia 5 te Calcutta verwacht. Cities Service Valley Forge 1 v. Dakar n. P. Said. Congokust 1 v. Dakar n. Freetown. Cradle of Liberty 1 v. Maracaibo n. Santos. Crania verm. 1 v. Stanlow n. Eastham. Delft 2 v. Amsterdam n. West-Indië. DinteldijK 1 375 m. w.n.w. Finisterre n. Londen. Dorestad 1 te Curagao verwacht v. New York. Drente 1 te Bremerhaven v. Hamburg. Echo 1 te Londen. Eenhoorn 1 50 m. o.z.o. Vincent n. Uddevalla. Eos 1 30 m. n. Ouessant n. Antwerpen. Esso Amsterdam 1 80 m. o.n.o. R. Fartak n. Mena. Esso Rotterdam pass. 1 Burlings n. Rotterdam. Fina Nederland 1 25 m. w.n.w. Algiers n. Abadan. Forest Lake 1 45 mijl n.n.o. Kp. Finisterre naar Wilhelmshaven. Forest Town 1 te Kharg eiland. Fravizo pass. 1 Dover n. Valencia. Friesland KRL 31 144 mijl o.n.o. Panamakanaal naar Curagao. Friesland SSM 2 te'Aarhus. Gabonkust 1 te Freetown verwacht Geertje Buisman 1 te Amsterdam. Geestland pass 1 Blackpool n. Barbados. Geeststar 1 v. Portsmouth (Dominica) n. Preston (West-lndië). Giessenkerk 1 te Genua. Guineekust 1 150 m. z. L. Palmas n. Amsterdam. Gulf Italian 31 v. Suez n. Kharg eiland. Hathor 1 te Tripoli. Hector 1 v. Bremen n. Hamburg. Heelsum 1 110 m. z.w. Freetown n. Napels. Helicon 1 675 m z.w. Flores-n. Hamburg. Hera 1 te Cristobal verw. v. Puerto Huanmey. Holendrecht 1 320 m. n.w. K. Finist. n. Hampt.r. Hollands Duin 1 840 m. n.w. Midway n. Vancouv. Houtman 1 v. Lourenco Marques n. Melbourne. Hydra 1 te Talca Huano verwacht v. Corral. Irazu 1 te Puerto Cabello v. La Guaira. Ittersum 1 600 m. w.n.w. Flores n. Le Havre. Jagersfontein 1 140 m. z.w. Lissab. n. South.ton. Japara 1 te Rotterdam. Jason 1 180 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Java pass. 1 Hollandia n. Valparaiso. Joh. v. Oldenbarnev. 1 60 m. o.z.o. Sydney, best. Kabylia pass. 1 v. Mozambique n. Abadan. Kalydon 4 te Dakar verwacht. Kara 1 te Miranda verwacht v. Groton. Karimun pass. 2 Straat Messina n. Napels. Katelysia 2 in Kielerkan. verw. n. Thameshaven. Katendrecht 2 te Mena A1 Ahmadi. Katsedijk 1 v. Le Havre n. Antwerpen. Keizerswaard 1 500 mijl n.o. Guadeloupe naar Borburata. Kelletia 3 te Perth Amboy verwacht. Kenia 4 te Buenos Aires verwacht. Kennemerland 1 te Rio de Jan. verw. v. L. Palm. Kerkedijk 1 te Rotterdam. Kermia 1 te Curacao verwacht. Kinderdijk 1 te Miami verwacht v. Rotterdam. Kopionella 1 900 m. z.w. Azoren n. Le Havre. Koratia 2 v. Triëst n. Venetië. Korenia 1 500 m z.z.o. Bermuda n. Stanlow. Korovina 1 te Sydney. Kosicia 6 te Buenos Aires verwacht. Krebsia verm. 2 v. Algiers n. Philippeville. Kreeft 1 58 m n.w. Trondheim n. Rotterdam. Kylix 1 v. Kopenhagen, 3 te Rotterdam verw. Laarderkerk 2 te Amsterdam. Laertes 1 25 m. o.n.o. Pantellaria n. Port Said. Laga 1 v. Beyrouth n. Algiers. Langkoeas 1 v. Marseille n. Djibouti. Leiderkerk 1 te Dubai. Leto 1 70 m. z.w. Bermuda n. Bremen. Liberiakust 2 te Lobito verwacht. Loosdrecht 1 te Madras. Loppersum 1 te Bremen. Maashaven 1 150 m. o.z.o. Madeira n. Antwerpen. Maaskerk 1 v. Port Said n. Suez. Maaslloyd 1 90 m. z.w. Majuro Atol n. Balboa. Madisonlloyd 1 v. Singapore n. Aden. Marathon 1 350 m. w. Finisterre n. Paramaribo. Mariekerk 1 v. Kuwait n. Colombo. Marnelloyd 1 v Auckland n. Napier. Maron 1 v. Carupano n. Puerto Ordaz. Medon 2 v. Amsterdam n. West-Indië. Meerdrecht 1 650 m. z. Kp. Race n. Joegoslavië. Meerkerk 29 te Karachi. Mentor 2 te Lattakia. Merseylloyd 1 180 m. o.z.o. Malta n. Port Said. Merwede 1 v. Lome n. Cotonou. Minos 1 1.5 m. o. Mariehamn n. Mantyluoto. Mitra 1 te Old Kilpatrick. Modjokerto 1 55 m. z. Vlissing enn. Rotterdam. Moh. Reza Shah 1 te Bandar Mashur v. Pt. Said. Moordrecht 1 v. Ravenna n. Bari. Muiderkerk 2 te Madras v. Colombo. Munttoren 1 v. Vado n. Napels. Mylady 1 620 m n.Fayal n. Grangemouth. Naess Commander 1 50 m. z.w. Ouess. n P Said Naess Lion 1 25 m. n. Ras Al Hadd n. Suez. Neder-Eems 30 v. Hsinkang, 1 te Bangkok. Neder-Waal 1 v. Hongkong n. Kaohsiung. Neder-Weser 1 v. Amsterdam n. Antwerpen. Nestor 2 te Thessaloniki. Nieuw Amsterdam 2 te Kp. Haitien. Noordwijk 1 296 m. z.z.w. L Palm. n. L. Palmas. Notos 31 awars Burlings n. Antwerpen. Ondina 3 in Suezkan. verw. n. Mena A1 Ahmadi. Oranje 1 te Port Everglades. Oranjefontein 1 v. A'dam n. South.ton/Z.-frika. Oranje Nassau 2 et Kingston (Jamaica). Overijsel 1 100 m. n.n.w. Dpeddah n. Suez. Pacaya 1 90 m z. Kp. Antonio n. Puerto Limon. Papendrecht 1 110 m. o. Gibraltar n. Novorossisk. Pericles 2 te Puna. Philidora 2 te Lavera. Philine pass. I Kp. Bon n. Thameshaven. Philippia 2 te Fawley. Poseidon 1 te Amsterdam. Prins Alexander 2 te Rotterdam. Prins Casimir 2 v. Bremen n. Hamburg. Prins Frederik Hendrik 1 v. R'dam n. Castellon. Prins Fred. Will. 1 110 m. z.o. Ushantn. Burriana. Prins Joh. Will. Friso 1 100 m. z.w. Zante n. Haifa. Prins Maurits 1 te Halifax v. Le Havre. Prins Willem van Oranje 1 te Antwerpen. Prins Willem II 1 180 m. o. Malta n. Valencia. Prins Willem III 1 te Gandia. Prins Willem IV 1 180 m. n. Finist. n. Tel Aviv. Prins Willem V 1 te Jaffa verwacht v. Haifa. Prinses Margriet 1 v. Coatzacoalcos n. N. Orleans. Provenierssingel 31 1022 m. o.z.o. San Pedro, best. Purmerend 2 te San Lorenzo. Randfontein 1 te L. Marques verw. v. Durban. Reza Shah the Great 1 50 m. n.w. Aber Ali naar Genua. Ridderkerk 1 dwars Hoek v. Holl. n. Antwerpen. Riouw 1 900 m. z. Colombo n. Perth. Roebiah pass. 1 Messina n. Port Said. Roggeveen 1 v. Sydney n. Bluff. Rotterdam pass 1 Malaga n. Palma di Mallorca. Rijndam pass. 1 Scillys n. Halifax. Salatiga 31 130 m. z.w. Guayaquil n. Balboa. Saloum 1 85 m w.n.w. Lissabon n. Pt. Etienne. Sambas 1 v. Bangkok n. Sorong. Schelywijk 2 v. Stockholm n. Rotterdam. Schielloyd 2 te Rabaul verwacht. Sepia pass. 1 Wight n. Banias. Sibigo 1 v. Melbourne n. Devonport. Sigli 1 510 m. w. Straat Torres n. Sydney. Silindoeng 1 v. Izmir n. Venetië. Simonskerk 1 te Bremerhaven v. Hamburg. Sirrah 1 te Necochea verwacht v. Las Palmas. Sliedrecht 1 90 m. o.n.o. Algiers n. Augusta. Socrates 1 v. Antwerpen n. Terneuzen. Solon 1 v. Cartagena n. Barranquilla. Stad Alkmaar pass. 1 Schiermonnikoog n. Antw. Stad Amsterdam 1 te Rotterdam. Stad Breda 1 v. Teneriffe n. Vitoria. Stad Delft 1 150 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Stad Haarlem 1 150 m. n.n.o. L. Palm. n. R'dam. Stad Kampen 1 v. Vitoria n. Rotterdam. Stad Rotterdam 1 te Reggio verw. v. Palermo. Stad Utrecht 1 v. Rotterdam n. Bremen. Statendam 1 v. New York n. St. Thomas? Statue of Liberty 1 te Mena Al Ahmadi. Steenkerk 2 te Singapore verwacht. Steenwijk 1 v. Mormugoa n. Japan. Stentor 1 60 m n.w. Malta n. Bremen. Steven 1 30 m. z. Ouessant n. Amsterdam. Straat Bali 1 720 m. z.w. Hongkong n. Hongkong Straat van Diemen 2 te Kaapstad. Straat Johore 2 v. Melbourne n. Devonport-, Straat Malakka 1 335 m. z.o. Sydney n. Auckland Streefkerk 1 te Genua. Tabian 2 te Saigon verwacht. Tamara 1 360 m. z.o. Zanzibar n. Mena. Telamon 31 v. Halifax n. Bermuda's. Tero 1 120 m. n. Kp. Blanc n. Freetown. Theron 1 90 m. n.o. Flores n. Cumana. Tjimenteng 2 te Hongkong verwacht. Tjipanas 1 te Porto Amelia. Tjisadane 2 te Kaapstad v. Port Elisabeth. Towa 1 te Buenos Aires verwacht v. Montevideo Van Heemskerk 1 815 m..n.n.w. Walvisbaai, best Van Neck 2 te Brisbane verwacht. Van Rieoeeck 1 te Durban verw. v. Mombasa. Vasum pass. 1 Ras Al Hadd n. Suez. Viana 1 te Ummsaid verwacht. Videna pass. 1 Aden n. Mena Al Ahmadi. Vivipara verm 2 v. Genua n. Mena Al Ahmadi. Waibalong 3 te Aden verwacht. Waikelo 2 te Das eiland verwacht. W. Alton Jones 2 te Mena Al Ahmadi verwacht, Waterland pass 1 Teneriffe n. Montevideo. Waterman 1 v. Sydney n. Brisbane. Wieldrecht 1 330 m. w.n.w. S. Thome n. P. Gentil. Willem Ruys 1 te Sydney v. Melbourne. Willemstad 1 169 m. z.z.w. Finisterre n. Londen Witmarsum pass. 1 Vlissingen n. Le Havre. Woensdrecht 1 50 m. w. Gibraltar n. Banias. Wonosari 1 220 m. n.n.o. Sydney n. Sydney. Zaankerk 2 te Townsville verwacht. Zaanland 2 te Bremen v. Amsterdam. Zafra 1 70 m. o Ras Fartak n. Perzische Golf. Zonnekerk 1 220 m. z. Dakar n. Kaapstad. Zuiderkerk 1 500 m. o. St. Helena n. Kaapstad. KLEINE VAART Adine 1 50 m. n.o. Casquets n. Antwerpen. Admiralengracht 1 dw. Noordwijk n. Rotterdam. Alcetas 31 20 m. z.w. Villano n. Rotterdam. Amstelstroom 1 te Spurnpoint n. Amsterdam. Appingedam 1 te Beachyhead n. Lissabon. Ardeas 1 30 m n.w. Kp. Anzio n. Napels. Arnoudspolder 1 v. Lissabon n. Oporto. Bab T. 31 v. IJmuiden te Tyne. Berkelborg pass 1 ST-4 v. Gent n. Oslo. Binnenhaven 2 v. Agadir te Duinkerken verwt Boezemsingel 1 v. Limerick te Bally Longford. Bonafide verm 1 v. La Pallice n. Svendborg. Carnissesingel verm. 1 v. Bayonne n. Engeland. Cheetah 1 3 m n.o. Royal Sovereign n. L. Palm Diligentia verm 1 v. Canvey n. Poole. Eyo S. <30 v. Leith te Aberdeen. Fiducia 1 10 m. z. Lowestoft n. Londen. Geestdam pass. 1 Crossant n. Antwerpen. Geestdijk 1 17 m. n.w. Hoek v. Holl. n. Boston. Geeststroom 1 5 m. z.o. Cromer n. Antwerpen. Goote 1 v. Antwerpen n. Gent. Gramsbergen 1 v, Bilbao te Le Bouceau. Heemraadsingel 1 v. Briton Ferry te Thames. Hontestroom 1 12 m. n.n.o. Smithknoll n. A'dam Inspecteur Meliema 1 te Wight n. Gyon. Joost 31 v. Goole te Gyon. Kaap Faiga 31 v. Aarhus n. Vastervik. Kastanjesingel 2 v. Bordeaux te Brussel verw. Keizersgracht pass. 1 Westkapelle n. Helsinki. Leliegracht 1 dw. Whitby n. West-Hartlepool. Lingestroom 1 25 m.«w. IJmuiden n. Amsterdam. Lucas Bols-2 1 15 m. w. IJmuiden n. Rotterdam. Maarsbergen 1 v. Antwerpen te Gent. Meidoornsingel lop River Mersey n. Partington Merweborg 1 100 m. o. Pentlandfirth n. Liverpool. Merwehaven 1 v. Duinkerken te Rouen verw. Rochab 1 250 m. n.w. Finisterre n. Hamburg. Sheratan 1 60 m. n.w. Minorca n. Toulon. Wilpo 31 te Spurn n. Boston. SLEEPVAART Argus 1 te Rotterdam. Clyde 28 v. Vigo n. El Ferrol. Cycloop 13/1 v. Colombo n. Port Said. Friesland 1 te Dakar. Oostzee 29 te Dakar. Poolzee 1 te Rotterdam. Schelde 21 v. Miami te Palermo n. Kuwait. Zeeland 31 v. Bermuda's n. Havana. oliewaarden interesseren. Unilever steeg van 185,80 tot 185,90 (4- 1,50). Hoog- ovenes 2 op 764. AKU praktisch onver anderd bij een notering op 400, evenals Philips op 960. Het elektrofonds lag van daag wat zwaar in de markt. De handel was door elkaar kalm voor de inter nationals. Amsterdam Rubber en HVA waren een kleinigheid hoger. De scheepvaartwaarden lagen goed gedisponeerd in de markt na een kalm opening. De staatsfondsen gaven opnieuw een vast stemming te zien. In de lokale afdelingen duurt de hausse in de aandelen van onroerende-goederenmaat- schappijen onverminderd voort. Helling man, Woon- en Winkelhuizen, Blaauw- hoed etc. werden hoger geadviseerd. Van de bankaandelen kregen aandelen Rotterdamsche Bank een hogere advies- koers. Boeke Huidekoper van 242 op 243; Boom-Ruygrok van 170 op 171; Figee van 228 op 229^; Spaarnestad van 865 op 870. VERHANDELDE FONDSEN 31 januari 1 februari Totaal 487 494 Hoger 307 (63,0%) 344 (69,6%) Lager 95 (19,5%) 75 (15,%) Gelijk 85(17,5%) 75(15,2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Kon. Olie127,70-129,40 gl ƒ129,20 Philips 960—963 962 Unilever 186,20—188,30 f 188, Hoogovens 764766 766 VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U3991/2 Kon. Olie129,30-129,70 gl f 129,60 Philips 958V2 Unilever 187,'•O188,20 187,90 Hoogovens 765 gl Vorige slotkoers A'dam Rubber H.V.A AK.U Deli Mij Hoogovens Phil if Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij Holl. Am. Lijn K.L M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v Scheepv. Un. Ned. Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Amsttl Brouwerij ÏVrkel's Pat'ent Bührmènn'Pa'iü'iêr Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Vnn der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjer Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Sikkens Groep Stokvis Tl omassen Dr. Ver. Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Aluminium Ltd.. Billiton Mij. II American Motors Anaconda Bethlehem Steel.. Cities Service.... General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 113'/j 1307» 401 153,90 765V2 961Vi 185,90 595 127,40 14974 60,50 193'A 164 340'/* 152Vj 224,50 247,50 515, 144,— 392Vj 349'/j 384 338 745 494 31Ó 885 755 490 787 369'/j 398 358 652 295 b 574 1080 495 615 291 Va 925 276 690 253 419 Vï 305 1028 496 28V-. 161^ 51V* 42 H 54 V8 56% 83 56-74 38% 72% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) VOORTGEZET HERSTEL In de laatste minuten waren de aan delen op hun hoogtepunt voor de dag en de markt was gemiddeld veel beter. De handel was omvangrijk en de ticker liep aan het slot achter. De meeste win sten liepen van fracties tot drie dollar, maar somimge waren veel groter. Spoor wegwaarden, olie-, chemische, rubber- en postorderbedrijven liepen op. Sommige staal-, auto-, vliegtuig- en nonferro me talen daalden in koers. Dit was de derde achtereenvolgende dag, waarop de beurs vooruitging. Van 1287 verhandelde fond sen waren 614 hoger en 424 lager. De om zet was 4.260.000 stukken, de grootste sinds 8 jan. toen 4.620.000 werden omge zet. Het industriegemiddelde kwam van 700.00 op 702,54; dat van spoorwegen van 147,77 op 149,04 en dat van openbare nuts bedrijven van 124,08 op 124,80. Het herenkledingmagazijn van de firma Dijckhoff op de hoek van Oude Gracht en Lange Viestraat te Utrecht wordt op geheven. Woensdag hebben de ongeveer twintig personeelsleden van het hoofdkan toor in Den Haag een brief ontvangen waarin de directie meedeelt, dat zij per 1 augustus 1962 worden ontslagen. Over een nieuwe bestemming van het kapitale pand in de belangrijkste winkelstraat van Utrecht wenste de directie van Dijckhoff gisteren nog geen definitieve mededelin gen te doen. Evenmin was men bij de n.v. Algemene Confectiehandel C en A Brenninkmeijer te Amsterdam bereid het bericht te bevestigen, als zou C en A het perceel hebben aangekocht en van plan zijn er een filiaal in te vestigen van haar dochteronderneming Voss, een dameskle dingmagazijn. Naar onze Haagse redactie van de zijde van de directie van Dijckhoff Den Haag vernam, is het in dit stadium nog niet te zeggen of het Utrechtse besluit ook conse quenties zal hebben voor de vestiging van het bedrijf in de Haagse binnenstad. N

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11